-datele de pe acest site sunt in curs de reactualizare-
WWW.FOTBALIALOMITA.WEEBLY.COM
*singurul site de fotbal dedicat in exclusivitate echipelor de fotbal de la toate varstele si categoriile valorice ce activeaza in judetul Ialomita-
*adrese de contact:[email protected],facebook.com/Fotbal Ialomita
*pentru informatii,imagini si alte aspecte cu privire la alte sezoane vizitati adresa fotbalialomita.blogspot.com*
BARAJ LIGA4 ...BORANESTI-MANASIA si GRIVITA-BUCU...
Sambata si duminica micuta arena din Tandarei va fi gazda celor doua meciuri de baraj care vor stabilii echipele ce vor juca si sezonul viitor in liga4.Reamintim ca din liga4 participa la acest baraj echipele din Grivita si Boranesti in timp ce dela liga5 isi vor incerca norocul sa patrunda in elita fotbalului ialomitean formatiile din Bucu si Manasia.Daca pentru cei din Bucu ar fi o revenire in liga4 dupa o absenta indelungata,in schimb echipa din Manasia este la prima participare in acest esalon si astfel ar fi o performanta ca in doar trei ani de la infiintare sa faca pasul din liga6 in liga5 si apoi in liga4.
Sambata conform tragerii la sorti se vor duela echipele din Boranesti cu Manasia iar duminica cele din Grivita cu Bucu.Meciurile vor incepe in ambele zile de la ora 18.00 si se vor desfasura pe durata a 90 minute,iar daca ete egal se joaca prelungiri doua reprize de 15 minute in care nu este valabila regula cu cei care marcheaza primii sa fie si castigatori.daca si la finalul prelungirilor scorul este egal se trece la executarea loviturilor de departajare de la 11m.echipele invingatoare vor avea dreptul sa joace din toamna in liga4 iar invinsele in liga5.Vom revenii cu amanunte de la aceste eciuri
Sambata conform tragerii la sorti se vor duela echipele din Boranesti cu Manasia iar duminica cele din Grivita cu Bucu.Meciurile vor incepe in ambele zile de la ora 18.00 si se vor desfasura pe durata a 90 minute,iar daca ete egal se joaca prelungiri doua reprize de 15 minute in care nu este valabila regula cu cei care marcheaza primii sa fie si castigatori.daca si la finalul prelungirilor scorul este egal se trece la executarea loviturilor de departajare de la 11m.echipele invingatoare vor avea dreptul sa joace din toamna in liga4 iar invinsele in liga5.Vom revenii cu amanunte de la aceste eciuri
CUPA ROMANIEI FAZA JUDETEANA FINALA ...RAPID FETESTI este regina fotbalului judetean...
Dupa ce au reusit sa se incoroneze cu titlu de campioni judeteni,fetestenii au reusit sa-si treaca in cont si cupa pe judet invingand in finala pe Abatorul Slobozia cu 3-2 in prelungiri incununand astfel un sezon reusit asa cum de mult nu a mai avut fotbalul fetestean,si reusind astfel sa repete si performanta echipei din Axintele din sezonul trecut care la fel a reusit sa castige tot ce se putea la nivel judetean si sa promoveze in liga3.A fost un meci frumos cu ocazii de ambele parti si cu 5 goluri care au dat un interes destul de mare asupra jocului celor prezenti in tribunele cochetului stadion din Axintele,locul unde s-a desfasurat in acest sezon finala cupei.Cele doua formatii s-au mai intalnit si la finalul sezonului 2008/2009 tot in ultimul act al competitiei atunci avand castig de cauza echipa slobozeana si tot in prelungiri.Slobozenii si-au dorit foarte mult acest trofeu pentru a mai spala din rusinea unui sezon destul de modest facut de acestia in campionat.La randul lor fotbalistii fetesteni veneau la acest meci cu aerul de nou promovati in liga3 si doreau sa realizeze eventul.In campionat in cele doua dispute castig de cauza a avut echipa fetesteana care s-a impus cu 3-0 si respectiv 3-2 astfel ca aveau un moral mai bun fata de trupa pregatita de profesorul Prepelita.O prima repriza echilibrata cu o posesie mai buna a fetestenilor asezati bine in teren de tehnicianul lor,cu pase mai multe si atingeri din prima a balonului si cu incercari de a depasii apararea adversa cu pase peste,astfel ca de multe ori rapidistii au fost surprinsi in ofside.Cei care deschid scorul sunt slobozenii la o nesincronizare a defensivei fetestene la o faza fixa mingea fiind repusa de la margine si sarind peste fundasul fetestean Ciubuc care ajunsa la Bunea este lobata peste portarul fetestean iesit in intampinare.Astel contrar cursului jocului slobozenii profita si intra la pauza cu un usor avantaj pe tabela 1-0.Partea secunda tehnicianul fetestean muta si el inspirat introducandu-l in teren pe Cimpoieru care da viata atacului fetestean,dar ocaziile ratate de rapidisti prin Pena si Tifrea se razbuna cand la o degajare a portarului slobozean cu vantul,sare peste un fundas fetestean si ajunge la Balta care singur cu portarul Gandac trimite pe langa acesta in poarta.Se face 2-0 si se parea ca echipa slobozeana se indreapta spre adjudecarea trofeiului.Rapidistii nu mai au ce pierde si ies si mai decisi la joc astfel ca dupa gol Marius Munteanu il arunca in teren pe Clinciu cel care dinamiteaza jocul rapidistilor.Cimpoieru reuseste sa reduca din handicap cu aproape 20 minute inainte de final profitand si de caderea fizica si psihica a slobozenilor cu toate ca acestia trebuia sa arate mult mai proaspeti in joc deoarece au avut pauza mai mare de la finalul campionatului.Nu trece mult timp de la golul fetestean ca Pena se zbate intre fundasii slobozeni si gaseste calea spre golul egalarii aducand multa bucurie pe banca fetesteana si deznadejde in randul slobozenilor.Dar sa nu trecem cu vederea si paradele exceptionale facute de portarul fetestean care la 2-0 a reusit sa deturneze cu pretul unei accidentari un balon parca pus cu mana in vinclu.Se intra in prelungiri si fetesteniiincep decisi jocul in incercarea de a evita emotiile loviturilor de departajare mai ales ca au trecut cu doar trei zile in urma prin asa ceva.Si eroul echipei fetestene este nimeni altul decat slobozeanul Cimpoierul care infige cutitul in rana concitadinilor aducand golul cu care echipa visinie incununeaza un succes de exceptie si castiga si cupa Romaniei faza pe judet
Astfel Fetestiul se dovedeste ca a fost capitala fotbalului judetean in acest an si reusesc si prin aceasta victorie sa demonstreze ca nu au ajuns intamplator in aceasta postura,si ca au meritat din plin obtinerea tuturor trofeelor.Uram si noi echipe Rapid multa bafta in liga3 si sa felicitam si echipa invinsa pentru modul cum au jucat acest meci.
Astfel Fetestiul se dovedeste ca a fost capitala fotbalului judetean in acest an si reusesc si prin aceasta victorie sa demonstreze ca nu au ajuns intamplator in aceasta postura,si ca au meritat din plin obtinerea tuturor trofeelor.Uram si noi echipe Rapid multa bafta in liga3 si sa felicitam si echipa invinsa pentru modul cum au jucat acest meci.
-festivitatea de premiere a castigatorilor cupei ialomita-
BARAJ LIGA3 ...dupa ani si ani RAPID FETESTI se intoarce in liga3....
Castigand campionatul judetean Ialomita,formatia fetesteana a obtinut astfel dreptul sa reprezinte judetul nostru la barajul pentru accederea in liga3,unde adversara a fost stabilita campioana judetului Braila echipa Victoria Traian.Pe o caldura insuportabila pentru spectatorii din tribune si la nivelul gazonului cred ca erau si mai multe grade trecute peste 40 asa avea sa se desfasoare ostilitatile la meciul de baraj.Brailenii veneau la Berca ca fiind cei care castigau toate trofeele din fotbalul judetean in timp ce fetestenii inca nu castigase cupa pe judet,finala fiin dupa baraj.O atmosfera foarte frumoasa creata de cei peste credem noi peste 400 de suporteri fetesteni si nu numai veniti din intreg judetul sa sustina echipa care reprezenta fotbalul ialomitean,lasand la o parte rivalitatile avute in judet.Astfel ca formatia fetesteana se simtea deja ca acasa cu acesti minunati suporteri dotati cu steaguri vuvuzele goarne si cantand in permanenta,purtandu-si favoritii spre victorie.De partea cealalta echipa campioana din Braila a avut de partea sa doar 100 de persoane care insa au fost neauzite in vacarmul creeat de fetesteni.O prima repriza destul de echilibrata jucata undeva la mijlocul terenului cu o posesie buna facuta de fetesteni si cu incercari firave ale brailenilor de contraatac.O faza frumoasa o are capitanul fetestean Nici care la o lovitura de la circa 20 metri loveste bara transversala.Partea secunda decurge sub acelaeasi auspicii ca si prima fetestenii fortand pe final golul mai ales ca echipa adversa ramane in inferioritate numerica din minutul 76 Iorga primind in decurs de doar 5 minute doua galbene,unul pentru fault iar altul pentru proteste.Chiar si asa brailenii au fost periculosi pe final la o contra insa in poarta fetesteana a fost un portar mare pe numele sau Gandac.L a finalul celor 90 minute scorul era egal 0-0 dar cei din Traian urma sa evolueze in inferioritate numerica.Caldura se abate si mai mult asupra terenului ambele echipe fiin istovite de efortul depus mai ales ca o prima curiozitate am constatat lipsa pauzelor de hidratare.Se joaca mai mult la trecerea timpului cu toate ca Nedelea a fost la doar cativa milimetrii de a aduce fericirea in randul fetestenilor,balonul lobat de acesta intalnind in calea sa bara transversala portarul fiin batut apoi mingea sare la Pena care din 14 metrii trimite agonizant peste transversala din pozitie centrala.Eroul meciului avea sa fie insa capitanul fetestean Nicu care nu cade prada tentatiei de a se culca la un dribling in careu atunci cand scapat singur pe extrema un jucator brailean ajunge singur in careu fata in fata cu Gandac dar nu suteaza si incearca sa-l dribleze si pe Nicu care pune un picior salvator si astfel elimina un pericol,celor din tribuna statandu-le inima in loc la acea faza.Si astfel dupa calvarul celor 120 minute de joc urmau penaltyurile in care se spune ca sunt adevarate loterii in care cel mai norocos are castiga de cauza.
iata mai jos cum au decurs aceste penaltyuri:
-primii care executa sunt jucatorii fetesteni prin Ivan care marcheaza 1-0
-urmeaza asadar portarul brailean Costandache care rateaza trimitand peste poarta si scorul ramane 1-0
-urmeaza de la fetesteni Nedelea care nu reuseste sa marcheze trimitand telefonat si portarul respinge 1-0
-vine randul lui Pena de la fetesteni sa trimita o lovitura superba sub transversala si sa se faca 2-0
-brailenii sunt constienti ca sansele lor scad daca nu marcheaza si astfel Anghel rateaza,Gandac ghicind coltul si aducand o explozie de bucurie in tabara visinie. 2-0
-cel care avea sa consfinteasca calificarea Rapidului in liga3 este Tifrea care marcheaza si declanseaza fiesta in randul delegatiei fetestene si in tribuna ialomitenilor.
Si uite asa echipa visinie isi vede visul dus la capat dupa o absenta de aproape 20 de ani din liga3.Defapt fetesteni revin acolo unde le este locul in divizia C cum era ea cunoscuta pe vremuri.La final de meci fetestenii se urca pe garduri salutand galeria in stil de echipa mare iar pe final declanseaza o hora a bucurie in mijlocul terenului alaturi de cei care au sarit gardul din tribuna.Lacrimi de bucurie in randul suporterilor mai batrani care nu credeau ca vor mai apuca sa vada echipa Rapidului in liga3 asa cum o faceau ei in tinerete.Ne bucuram si noi alaturi de fetesteni pentru promovarea echipei din Fetesti in liga3,mai ales ca acestia vin sa incununeze un sezon foarte bun ala fotbalului ialomitean la nivel national.Bravoo campionilor fetesteni pentru aceasta frumoasa performanta si felicitarile nostre pentru toti cei care au contribuit la realizarea acesteia.Multa bafta in liga3 si multi ani petrecuti acolo daca nu chiar mai sus..
stadion petrolul-berca,teren bun cu iarba,spectatori circa 500,vreme caniculara 35 grade C
TRAIAN:costandache,iorga,mihaila,gagu,stan,vioreanu(46 lupascu),barbu(68 mitrea),anghel,martinesculevar,hutu
rezerve:constantin,spataru,mitrea,lupascu,apostol,dumitrescu
antrenor-emil cataros
FETESTI:gandac,marcu(56 ureche),cimpoieru(90 mitu),ivan,pena,nedelea,petrus,marin,ciubuc,(112 tifrea)ghita,tonea
rezerve:calugarul,juncanariu,clinciu,r.tifrea
antrenori:marius munteanu,pioaru ionel
iata mai jos cum au decurs aceste penaltyuri:
-primii care executa sunt jucatorii fetesteni prin Ivan care marcheaza 1-0
-urmeaza asadar portarul brailean Costandache care rateaza trimitand peste poarta si scorul ramane 1-0
-urmeaza de la fetesteni Nedelea care nu reuseste sa marcheze trimitand telefonat si portarul respinge 1-0
-vine randul lui Pena de la fetesteni sa trimita o lovitura superba sub transversala si sa se faca 2-0
-brailenii sunt constienti ca sansele lor scad daca nu marcheaza si astfel Anghel rateaza,Gandac ghicind coltul si aducand o explozie de bucurie in tabara visinie. 2-0
-cel care avea sa consfinteasca calificarea Rapidului in liga3 este Tifrea care marcheaza si declanseaza fiesta in randul delegatiei fetestene si in tribuna ialomitenilor.
Si uite asa echipa visinie isi vede visul dus la capat dupa o absenta de aproape 20 de ani din liga3.Defapt fetesteni revin acolo unde le este locul in divizia C cum era ea cunoscuta pe vremuri.La final de meci fetestenii se urca pe garduri salutand galeria in stil de echipa mare iar pe final declanseaza o hora a bucurie in mijlocul terenului alaturi de cei care au sarit gardul din tribuna.Lacrimi de bucurie in randul suporterilor mai batrani care nu credeau ca vor mai apuca sa vada echipa Rapidului in liga3 asa cum o faceau ei in tinerete.Ne bucuram si noi alaturi de fetesteni pentru promovarea echipei din Fetesti in liga3,mai ales ca acestia vin sa incununeze un sezon foarte bun ala fotbalului ialomitean la nivel national.Bravoo campionilor fetesteni pentru aceasta frumoasa performanta si felicitarile nostre pentru toti cei care au contribuit la realizarea acesteia.Multa bafta in liga3 si multi ani petrecuti acolo daca nu chiar mai sus..
stadion petrolul-berca,teren bun cu iarba,spectatori circa 500,vreme caniculara 35 grade C
TRAIAN:costandache,iorga,mihaila,gagu,stan,vioreanu(46 lupascu),barbu(68 mitrea),anghel,martinesculevar,hutu
rezerve:constantin,spataru,mitrea,lupascu,apostol,dumitrescu
antrenor-emil cataros
FETESTI:gandac,marcu(56 ureche),cimpoieru(90 mitu),ivan,pena,nedelea,petrus,marin,ciubuc,(112 tifrea)ghita,tonea
rezerve:calugarul,juncanariu,clinciu,r.tifrea
antrenori:marius munteanu,pioaru ionel
-penaltyurile si bucuria dupa meci a fetestenilor-
LIGA4 EDITIA 2011/2012 RAPID FETESTI noua campioana judeteana
Dragi prieteni a luat sfarsit si liga4,dupa un sezon in care la jumatatea intrecerii se parea ca va fi unul foarte echilibrat in care cel putin 6 formatii se bateau cu sanse egale la titlu de campioana judeteana dar si alte 6 se luptau sa evite retrogradarea si meciurile de baraj inca o grija in plus la finalul intrecerii pentru doua dintre componentele acestei serii.In cele din urma titlu de campioana judeteana sa dat intre cele doua echipe fetestene care au mers mult timp umar la aumar pana la meciul decisiv de la Amara unde echipa Viticola a fost invinsa cu scorul de 4-0 de catre echipa gazda si astfel titlu de campioana judeteana a ajuns in cele din iurma in tabara visiniilor de la Fetesti.Rapidul a demonstrat in acest retur de campionat ca merita acest titlu deoarece a castigat 12 din cele 13 partide ale returului singura sincopa fiind in deplasarea de la concitadina Viticola cu 1-2.Cealalta echipa fetesteana a mers si ea destul de bine in acest retur dar meciul de la Amara a fost decisiv pentru acestia si distanta de trei puncte care o separa de Rapid nu a mai fi putut fi remontata deoarece echipa feroviara a mers ceas si nu a mai putut fi ajunsa.Reamintim ca in caz de egalitate de puncte intre cele doua echipe fetestene,titlu ajungea la malul Borcei deoarece acestia aveau de partea lor rezultatele directe cu echipa rapidistilor un 0-0 in tur si un 2-1 in retur.Ecipa din Gheorge Lazar incheie campionatul pe treapta a treia si este o pozitie multumitoare cu toate ca pareau ca se vor lupta si acestia la campionat dar elanul lor le-a fost taiat inca din startul returului cand au cedat in mod surprinzator pentru foarte multi microbisti cu 2-6 acasa in fata echipei Rapid.Amara nu a mai repetat performanta din sezonul trecut cand sa batut pana pe final la titlu de campioana,dara fost arbitrul acestei intreceri deoarece a trimis titlul la Fetesti la visinii reusind sa stopeze Viticola si astfel sa-si joace in mod cinstit sansele in aceasta competitie dand dovada de un fair-play desavarsit.Chiar si in meciul direct de la Rapid au fost foarte aproape sa incurce socotelilie visiniilor cedand la mare lupta cu 0-1 dar dupa un final in care au ratat multe ocazii.Tandareiul a avut un sezon bunicel dar multumitor pentru o echipa care are in componenta sa un lot tanar format din jucatori care doar ce au terminat perioada junioratului si merita felicitati ca au reusit sa reziste intre echipele fruntase ale clasamentului reusind sa stopeze liderul de atunci Viticola in fata carora au terminat 0-0 dar si cu un penalty ratat in final de meci.Abatorul a fost o echipa inconstanta care atunci cand a jucat a pus serioase probleme adversarilor,dar nemaiavand nici un fel de obiectiv in acest retur au tratat meciurile cu indiferenta si parca asteptand finalul de campionat,incercand sa salveze acest sezon cu o prezenta in finala cupei.Batalie mare a fost si in zona nisipurilor miscatoare unde performera se poarte numii echipa din Grivita care reuseste sa dribleze retrogradarea pe final si sa se agate de un loc de baraj.Andrasestiul a incercat in disperare de cauza sa evite pe ultima suta de metrii retrogradarea dar nu au mai reusit decat sa mai spele din rusinea evolitiilor din tur si adaugand cateva puncte in campionat.Colilia atremurat si ea serios pe final de campionat avand o mare bucurie atunci cand a promovat in liga3 echipa campioana deoarece au evitat astfel barajul si se pot gandii in liniste la viitorul sezon.Boranestiul a fost de nerecunoscut in acest retur cand nu au reusit sa adauge din deplasare nici un punct iar pe teren propiul au fost deficitari.Au evitat si ei retrogradarea directa in liga5 si se agata de ultima sansa carea o mai au prin meciul de baraj deoarece campioana a promovat in liga3 si astfel nu retrogradeaza din liga4 decat o echipa.
In final sa tragem si noi concluziile si sa notam ca Rapid Fetesti a castigat pe deplin meritat acest titlu de campioni avand evolutii foarte bune pe teren si mai ales in retur cand au castigat maeciurile grele din deplasarile de la Tandarei,Gheorghe Lazar si Abatorul demonstrand astfel ca sunt o echipa solida si ca nu intamplator au ajuns in varful clasamentului.Merita felicitari si echipa Viticola chiar daca multi au contestat valoarea acestora si locul ocupat in clasament ca fiind unul mincinos,dar sa nu uitam saltul facut de acestia de la o echipa ce evita retrogradarea in sezonul trecut la una care s-a luptat la titlu in acest sezon.In incheiere dorim tuturor o vacanta cat mai frumoasa si sa ne revedem cu totii cu bine sanatosi in editia viitoare,nu inainte de a da Cezarului ce este al Cezarului si a ura echipei campioane din acest sezon Rapid Fetesti multa bafta in liga3 si o sedere cat mai lunga acolo.
CONCLUZII FINALE:
a)clasament final
------------------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 26 20 2 4 108-27 62
---------------------------------------------
2.viticola fetesti 26 18 5 3 69-38 59
3.recolta ghe.lazar 26 16 4 6 83-38 52
4.victoria amara(2) 26 16 4 6 84-48 52
5.victoria tandarei 26 16 3 7 56-29 51
6.abatorul slobozia 26 14 3 9 81-55 45
7.victoria munt.buzau 26 9 6 11 41-47 33
8.recolta ghe.doja 26 10 3 13 54-72 33
9.vointa reviga 10 2 14 56-85 32
10.olimpia brazii 26 8 3 15 71-82 27
11.spicul colilia(N) 26 7 1 18 29-80 22
.......................................................
12.unirea grivita(N) 26 5 5 16 46-64 20
13.juventus boranesti(N) 26 6 1 19 39-95 19
..........................................................
14.andrias andrasesti 26 3 5 18 31-86 14
----------------------------------------
NOTA:
-locul1 reprezinta judetul Ialomita la baraj
-locurile 12 si 13 dau baraj pentru a ramane in liga4 cu locurile secunde din din liga5
-locul14 retrogradeaza in liga5
-(2)=vicecampioana sezonului trecut
-(N)=au promovat in editia trecuta
b)clasament final meciuri acasa
1.rapid 13 11 2 0 52-9 35
2.amara 13 11 0 2 60-22 33
3.viticola 13 10 3 0 40-13 33
4.abatorul 13 9 1 3 51-32 28
5.tandarei 13 9 2 2 33-6 29
6.ghe.lazar 13 9 0 4 49-25 27
7.ghe.doja 13 8 1 4 38-26 25
8.reviga 13 8 1 4 35-25 25
9.munt.buzau 13 7 2 4 24-18 23
10.boranesti 13 6 1 6 27-31 19
11.brazii 13 5 2 6 47-27 17
12.grivita 13 4 5 4 28-23 17
13.andrasesti 13 3 3 7 20-37 12
14.colilia 13 3 1 9 13-35 10
c)clasament final meciuri deplasare
1.rapid 13 9 0 4 56-19 27
2.viticola 13 8 2 3 29-25 26
3.ghe.lazar 13 7 4 2 34-15 25
4.tandarei 13 7 1 5 23-23 22
5.amara 13 13 5 4 4 24-26 19
6.abatorul 13 5 2 6 30-23 17
7.colilia 13 4 0 9 16-45 12
8.munt.buzau 13 2 4 7 17-29 10
9.brazii 13 3 1 9 26-47 10
10.ghe.doja 13 2 2 9 16-45 8
11.reviga 13 2 1 10 21-62 7
12.grivita 13 1 1 11 19-39 4
13.andrasesti 13 0 3 10 11-49 3
14.boranesti 13 0 0 13 12-64 0
d)clasament adevar
1.rapid +23
2.viticola +20
3.ghe.lazar +13
4.amara +13
5.tandarei +12
6.abatorul +8
7.munt buzau -5
8.ghe.doja -6
9.reviga -7
10.brazii -12
11.colilia -14
12.grivita -18
13.boranesti -22
14.andrasesti -23
e)clasament meciuri retur
1.rapid 13 12 0 1 60-10 36
2.viticola 13 9 2 2 35-18 29
3.amara 13 8 2 3 45-29 26
4.ghe.lazar 13 7 2 4 41-26 23
5.tandarei 13 7 2 4 18-16 23
6.abatorul 13 6 1 6 44-34 19
7.munt.buzau 13 6 0 7 22-26 18
8.ghe.doja 13 6 0 7 29-37 18
9.reviga 13 5 1 7 32-51 16
10.andrasesti 13 3 4 6 19-30 13
11.grivita 13 3 3 7 20-36 12
12.brazii 13 3 2 8 41-38 11
13.colilia 13 3 1 9 18-53 10
14.boranesti 13 3 0 10 19-47 9
In final sa tragem si noi concluziile si sa notam ca Rapid Fetesti a castigat pe deplin meritat acest titlu de campioni avand evolutii foarte bune pe teren si mai ales in retur cand au castigat maeciurile grele din deplasarile de la Tandarei,Gheorghe Lazar si Abatorul demonstrand astfel ca sunt o echipa solida si ca nu intamplator au ajuns in varful clasamentului.Merita felicitari si echipa Viticola chiar daca multi au contestat valoarea acestora si locul ocupat in clasament ca fiind unul mincinos,dar sa nu uitam saltul facut de acestia de la o echipa ce evita retrogradarea in sezonul trecut la una care s-a luptat la titlu in acest sezon.In incheiere dorim tuturor o vacanta cat mai frumoasa si sa ne revedem cu totii cu bine sanatosi in editia viitoare,nu inainte de a da Cezarului ce este al Cezarului si a ura echipei campioane din acest sezon Rapid Fetesti multa bafta in liga3 si o sedere cat mai lunga acolo.
CONCLUZII FINALE:
a)clasament final
------------------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 26 20 2 4 108-27 62
---------------------------------------------
2.viticola fetesti 26 18 5 3 69-38 59
3.recolta ghe.lazar 26 16 4 6 83-38 52
4.victoria amara(2) 26 16 4 6 84-48 52
5.victoria tandarei 26 16 3 7 56-29 51
6.abatorul slobozia 26 14 3 9 81-55 45
7.victoria munt.buzau 26 9 6 11 41-47 33
8.recolta ghe.doja 26 10 3 13 54-72 33
9.vointa reviga 10 2 14 56-85 32
10.olimpia brazii 26 8 3 15 71-82 27
11.spicul colilia(N) 26 7 1 18 29-80 22
.......................................................
12.unirea grivita(N) 26 5 5 16 46-64 20
13.juventus boranesti(N) 26 6 1 19 39-95 19
..........................................................
14.andrias andrasesti 26 3 5 18 31-86 14
----------------------------------------
NOTA:
-locul1 reprezinta judetul Ialomita la baraj
-locurile 12 si 13 dau baraj pentru a ramane in liga4 cu locurile secunde din din liga5
-locul14 retrogradeaza in liga5
-(2)=vicecampioana sezonului trecut
-(N)=au promovat in editia trecuta
b)clasament final meciuri acasa
1.rapid 13 11 2 0 52-9 35
2.amara 13 11 0 2 60-22 33
3.viticola 13 10 3 0 40-13 33
4.abatorul 13 9 1 3 51-32 28
5.tandarei 13 9 2 2 33-6 29
6.ghe.lazar 13 9 0 4 49-25 27
7.ghe.doja 13 8 1 4 38-26 25
8.reviga 13 8 1 4 35-25 25
9.munt.buzau 13 7 2 4 24-18 23
10.boranesti 13 6 1 6 27-31 19
11.brazii 13 5 2 6 47-27 17
12.grivita 13 4 5 4 28-23 17
13.andrasesti 13 3 3 7 20-37 12
14.colilia 13 3 1 9 13-35 10
c)clasament final meciuri deplasare
1.rapid 13 9 0 4 56-19 27
2.viticola 13 8 2 3 29-25 26
3.ghe.lazar 13 7 4 2 34-15 25
4.tandarei 13 7 1 5 23-23 22
5.amara 13 13 5 4 4 24-26 19
6.abatorul 13 5 2 6 30-23 17
7.colilia 13 4 0 9 16-45 12
8.munt.buzau 13 2 4 7 17-29 10
9.brazii 13 3 1 9 26-47 10
10.ghe.doja 13 2 2 9 16-45 8
11.reviga 13 2 1 10 21-62 7
12.grivita 13 1 1 11 19-39 4
13.andrasesti 13 0 3 10 11-49 3
14.boranesti 13 0 0 13 12-64 0
d)clasament adevar
1.rapid +23
2.viticola +20
3.ghe.lazar +13
4.amara +13
5.tandarei +12
6.abatorul +8
7.munt buzau -5
8.ghe.doja -6
9.reviga -7
10.brazii -12
11.colilia -14
12.grivita -18
13.boranesti -22
14.andrasesti -23
e)clasament meciuri retur
1.rapid 13 12 0 1 60-10 36
2.viticola 13 9 2 2 35-18 29
3.amara 13 8 2 3 45-29 26
4.ghe.lazar 13 7 2 4 41-26 23
5.tandarei 13 7 2 4 18-16 23
6.abatorul 13 6 1 6 44-34 19
7.munt.buzau 13 6 0 7 22-26 18
8.ghe.doja 13 6 0 7 29-37 18
9.reviga 13 5 1 7 32-51 16
10.andrasesti 13 3 4 6 19-30 13
11.grivita 13 3 3 7 20-36 12
12.brazii 13 3 2 8 41-38 11
13.colilia 13 3 1 9 18-53 10
14.boranesti 13 3 0 10 19-47 9
-festivitatea de premiere a campionilor judeteni-
LIGA4 JUNIORI ...MUNTENI BUZAU este noua campioana judeteana...
Micutii fotbalisti de la Munteni Buzau reusesc surpriza acestei editii de campionat si sa sufle titlu de campioana judeteana mult mai titratelor echipe din Amara,Tandarei si Fetesti,formatii care erau considerate inca de la inceput ca fiind cele care se vor bate pentru campionat.Victoria a dus o lupta foarte stransa in acest retur de campionat cu echipele din Fetesti si Tandarei formatii ce pareau ca pot duce trena acestei serii.Amara campioana en-titre s-a pierdut undeva la mijlocul acestui sezon nereusind sa mai repete performanta de anul trecut poate si prin faptul ca lotul a trebuit sa fie schimbat deoarece multi dintre componentii echipei nu mai corespundeau ca varsta pentru juniorat.In schimb a tinut pasul aproape de lider echipa de juniori a Rapidului cea care a fost si singura in masura sa se lupte de la egal la egal cu liderul.Sa reamintim ca fetestenii sunt singurii carea au invins juniorii din Munteni atat acasa cat si in deplasare si astfel cei din Munteni au tremurat serios pe final.Rapidistii erau campioni daca nu se incurcau la concitadina Viticola reusind doar un meci egal si astfel au pierdut contactul cu locul1,chiar daca au invins liderul la el acasa nu au mai putu sa il si detroneze,deoarece cei din Munteni nu au mai calcat gresit pana la final de campionat si au castigat titlu de campioni.Este o performanta apreciabila a celor din Munteni care reusesc sa castige in premiera titlu de campioni judeteni si astfel vor reprezenta judetul Ialomita la barajul zonal in vederea participarii la turneele semifinale pe tara la aceasta categorie.Reamintim ca formatia fetesteana este pana acum si singura carea a reusit acum doua sezoane sa ajunga pana la acel nivel unde nu a reusit sa faca fata unor echipe mult mai titrate si care aveau sa devina campioane nationale la turneele finale.
Cum intotdeauna cei care castiga primesc medaliile de invingatori nu ne ramane si noua decat sa felicitam echipa castigatoare si sa aplaudam si pe invinsi pentru modul cum au luptat in teren pentru aceste performante si sa le dorim mult succes la ambele mai ales ca echipa fetesteana se pare ca va face si ea pasul la un alt nivel odata cu promovarea primei echipe a fetestenilor.
Felicitari campionilor judeteni si bafta multa la barajul zonal unde sa se califice in faza urmatoare...BRAVO VICTORIA..
P.S...La barajul zonal echipa noastra a intalnit campioana judetului Calarasi Dunarea Ciocanesti in fata careia a pierdut ambele meciuri cu 3-2 si astfel au fost eliminati din competitie nereusind sa repete performanta echipei Rapid Fetesti de acum doua sezoane.Si editia trecuta campioana judetului Ialomita nu a reusit sa ajunga mai departe fiind eliminata din competitie de Montana Patarlagele campioana judeteana la juniori a judetului Buzau.
Cum intotdeauna cei care castiga primesc medaliile de invingatori nu ne ramane si noua decat sa felicitam echipa castigatoare si sa aplaudam si pe invinsi pentru modul cum au luptat in teren pentru aceste performante si sa le dorim mult succes la ambele mai ales ca echipa fetesteana se pare ca va face si ea pasul la un alt nivel odata cu promovarea primei echipe a fetestenilor.
Felicitari campionilor judeteni si bafta multa la barajul zonal unde sa se califice in faza urmatoare...BRAVO VICTORIA..
P.S...La barajul zonal echipa noastra a intalnit campioana judetului Calarasi Dunarea Ciocanesti in fata careia a pierdut ambele meciuri cu 3-2 si astfel au fost eliminati din competitie nereusind sa repete performanta echipei Rapid Fetesti de acum doua sezoane.Si editia trecuta campioana judetului Ialomita nu a reusit sa ajunga mai departe fiind eliminata din competitie de Montana Patarlagele campioana judeteana la juniori a judetului Buzau.
LIGA5 editia 2011/2012 AS CAZANESTI si VICTORIA COCORA au promovat in liga4,BUCU si MANASIA la baraj...
La sfarsitul saptamanii trecute a cazut cortina si peste cel de-al doilea nivel valoric al fotbalului ialomitean la finalul caruia in cele doua serii au iesit castigatoare AS Cazanesti si Victoria Cocora doua formatii care au avut mai multa luciditate si concentrare pe final de campionat.Lupta a fost destul de stransa in cele doua serii in care au fost implicate cate trei formatii in ambele serii.Daca vorbim de seria1 sa spunem ca acolo au mers mult timp la diferenta mica de puncte intre ele echipele din Valea Ciorii,Bucu si Cazanesti dar pe parcusr si mai ales la final cei din Valea Ciorii nu au mai putut sa se mentina dupa cele doua din fruntea clasamentului si au parasit lupta la promovare.Duelul a fost unul destul de strans intre Bucu si Cazanesti in cele din urma formatia din Bucu a trebuit sa se multumeasca cu pozitia secunda care duce la baraj.Sa mai notam insa si cele doua terenuri foarte bine aranjate a celor din Bucu si Cazanesti care merita sa faca fata din elita fotbalului ialomitean din sezonul viitor.Cat despre alte echipe cu pretentii cum ar fi Platonesti ,Giurgeni,Traian sau Ciulnita,acestea au avut evolutii constante si au dezamagit uneori cu unele rezultate mai putin scontate.Dintre nou promovate Scanteia deabia a reusit sa termine acest sezon si pentru anul viitor sunt nori destul de negrii deasupra acestora si nu se intrevad sperante mai bune.Merita totusi sa laudam evolutia foarte buna a celor din M.Kogalniceanu care au fost revelatia acestui retur reusind o clasare excelenta pe podium si daca ar mai fi tinut campionatul cateva etape cred ca am fi vorbit chiar de o promovare a acestora.La capitolul deceptii ramane si in acest sezon echipa din Movila care nu a rupt gura targului avand evolutii modeste chiar contradictorii in unele partide.
Trecand in celalata serie sa notam inca de la inceput golaverajul impresionant cu care termina formatia din Cocora,echipa ce a marcat la fiecare meci de la trei goluri in sus iar uneori au reusit chiar niste scoruri greu de anticipat.Langa cei din Cocora s-au aliniat si echipa din Manasia care avand de partea ei un sprijin deosebit din partea autoritatilor locale si a catorva oameni iubitori de fotbal a reusit iata sa faca in doar doi ani pasul de la liga6 la portile ligiia 4-a jucand si pe un teren unde acum doar un sezon calcau nume mari ale fotbalului romanesc,si aici vorbim de stadionul tineretului din Urziceni.Vorbe care circula prin Baragan spun ca aceasta echipa se doreste a fi viitoarea urmasa a celor din Urziceni si astfel se doreste cu tot dinadinsul promovarea in liga4 de catre cei din Manasia.Tot langa podium incheie si Barcanestiul care a incercat sa revina in liga4 dupa doar un sezon de petrecut prin liga5.Din pacate acestia nu au mai putut duce ritmul impus de cele doua contracandidate si au aruncat prosopul cu cateva etape inainte de final.O surpriza placuta este si evolutia celor din Adancata care termina un prim sezon undeva in prima jumatate a clasamentului,o pozitie la care nimeni nu indraznea sa spere la promovore.In schimb cealalta promovata,formatia din Dridul a incheiat sezonul in genunchi fiind prea mica pentru acest sezon in liga5,iar pentru la anul acolo trebuiesc facute modificari in lot daca se doreste performanta.Cea mai mare deceptie este echipa din Salciaoarele care a fost ciuca batailor incasand in deplasari scoruri mari ,nedemne pentru o fosta participanta in liga4,dar sa nu uitam ca acolo se doreste refacerea echipei cu juniori tineri si de perspectiva,multi dintre acestia fiind la prima participare in liga5.Candva foste echipe de prim plan in fotbalul ialomitean,formatiile din Jilavele,Fierbinti,Ion Roata s-au multumit in acest sezon doar sa se numere printre participante fara sa forteze alte obiective mai indraznete.
Si la final uram campioanelor din cele doua serii multa bafta in liga4 si evolutii cat mai bune acolo care sa creasca nivelul de spectacol al primei ligi judetene.
Trecand in celalata serie sa notam inca de la inceput golaverajul impresionant cu care termina formatia din Cocora,echipa ce a marcat la fiecare meci de la trei goluri in sus iar uneori au reusit chiar niste scoruri greu de anticipat.Langa cei din Cocora s-au aliniat si echipa din Manasia care avand de partea ei un sprijin deosebit din partea autoritatilor locale si a catorva oameni iubitori de fotbal a reusit iata sa faca in doar doi ani pasul de la liga6 la portile ligiia 4-a jucand si pe un teren unde acum doar un sezon calcau nume mari ale fotbalului romanesc,si aici vorbim de stadionul tineretului din Urziceni.Vorbe care circula prin Baragan spun ca aceasta echipa se doreste a fi viitoarea urmasa a celor din Urziceni si astfel se doreste cu tot dinadinsul promovarea in liga4 de catre cei din Manasia.Tot langa podium incheie si Barcanestiul care a incercat sa revina in liga4 dupa doar un sezon de petrecut prin liga5.Din pacate acestia nu au mai putut duce ritmul impus de cele doua contracandidate si au aruncat prosopul cu cateva etape inainte de final.O surpriza placuta este si evolutia celor din Adancata care termina un prim sezon undeva in prima jumatate a clasamentului,o pozitie la care nimeni nu indraznea sa spere la promovore.In schimb cealalta promovata,formatia din Dridul a incheiat sezonul in genunchi fiind prea mica pentru acest sezon in liga5,iar pentru la anul acolo trebuiesc facute modificari in lot daca se doreste performanta.Cea mai mare deceptie este echipa din Salciaoarele care a fost ciuca batailor incasand in deplasari scoruri mari ,nedemne pentru o fosta participanta in liga4,dar sa nu uitam ca acolo se doreste refacerea echipei cu juniori tineri si de perspectiva,multi dintre acestia fiind la prima participare in liga5.Candva foste echipe de prim plan in fotbalul ialomitean,formatiile din Jilavele,Fierbinti,Ion Roata s-au multumit in acest sezon doar sa se numere printre participante fara sa forteze alte obiective mai indraznete.
Si la final uram campioanelor din cele doua serii multa bafta in liga4 si evolutii cat mai bune acolo care sa creasca nivelul de spectacol al primei ligi judetene.
LIGA6 editia 2011/2012 RECOLTA SAVENI,AS OREZU si FIERBINTI au castigat seriile...
Cortina a cazut in final si peste ultimul esaloni valoric al fotbalului judetean,unul plin cu surprize placute dar si neplacute,cu evolutii bune dar si unele demne de cascadorii rasului.In general aici se joaca un fotbal de placere cu multe patimi si rivalitati locale care uneori mai si depasesc limita sportivitatii lasandu-se cu adevarate batai intre jucatori si arbitrii sau delegati.Sa notam totusi ca acest sezon a fost unul mai linistit in astfel de evenimente si ca in general fotbalistii din aceasta categorie si-au vazut de jocul lor chiar daca au mai sarit si scantei din tibiile jucatorilor.Nu au lipsit insa si incercarile de a pacalii vigilenta arbitrilor si pe cea a oaspetilor sau invers prin folosirea de jucatori pe fals cu cartonase galbene sau eliminati dar si unele neprezentari la anumite partide din anumite motive.Au disparut din pacate in acest retur si unele formatii care au spus pas si nu au mai continuat activitatea.
In seria1 echipa din Saveni a mers de una singura spre promovare deoarece nu a avut un adversar mai serios deoarece echipe gen Gimbasani,Marculesti sau Buiesti nu si-au dorit promovarea din lipsa bazei sportive sau a sustinerii finaciare si au preferat sa stea deoparte si doar sa participe la acest campionat.
Seria2 a fost una dominata de cei din Orezu care la prima participare in liga6 reusesc promovarea in liga5 dupa un sezon foarte bun reusit de acestia.Cele doua echipe din Milosesti nu au avut forta si poate si dorinta sa se implice in promovare,la fel cum nici una dintre echipele din Borduselul nu au avut in plan pentru acest sezon o promovare.Sa mai notam si faptul ca aceasta serie este campioana la rezultate stabilite la masa verde deoarece aici a fost o serie cu multe meciuri pline de suspiciuni in privinta corectitudinii unor rezultate si mai ales in componenta celor trimisi in teren.Comisiile nu au iertat astfel de cazuri si au taiat in carne vie orice astfel de practici,campioni fiind cei din Borduselul mai precis echipa Steaua.
Seria3 surpriza placuta a reprezentat-o echipa din Fierbinti care la prima participare reuseste sa castige seria,dar ramane inca in discutie daca au sau nu drept de promovare in liga5,pentru ca acestia au inceput sezonul sub denumirea de Fulgerul Fierbinti2 si se stie ca in liga5 seria2 este deja prima echipa si normal echipa secunda nu are drept de promovare acest lucru fiind plasat in sarcina echipei de pe locul doi,Atletic Valea Macrisului.Si aceasta serie a fost una in care echipele considerate cu sanse la promovare au deceptionat total daca ne referim la Staruinta Brosteni,Unirea Garbovi sau Gloria Alexeni.Ramane de vazut acum care echipa din aceasta serie este cea care promoveaza in liga5 si care vor mai fi in sezonul viitor echipele care se mai inscriu in aceasta serie.
Felicitari celor trei campioane din acesta liga si bafta multa in sezonul viitor la liga5.
In seria1 echipa din Saveni a mers de una singura spre promovare deoarece nu a avut un adversar mai serios deoarece echipe gen Gimbasani,Marculesti sau Buiesti nu si-au dorit promovarea din lipsa bazei sportive sau a sustinerii finaciare si au preferat sa stea deoparte si doar sa participe la acest campionat.
Seria2 a fost una dominata de cei din Orezu care la prima participare in liga6 reusesc promovarea in liga5 dupa un sezon foarte bun reusit de acestia.Cele doua echipe din Milosesti nu au avut forta si poate si dorinta sa se implice in promovare,la fel cum nici una dintre echipele din Borduselul nu au avut in plan pentru acest sezon o promovare.Sa mai notam si faptul ca aceasta serie este campioana la rezultate stabilite la masa verde deoarece aici a fost o serie cu multe meciuri pline de suspiciuni in privinta corectitudinii unor rezultate si mai ales in componenta celor trimisi in teren.Comisiile nu au iertat astfel de cazuri si au taiat in carne vie orice astfel de practici,campioni fiind cei din Borduselul mai precis echipa Steaua.
Seria3 surpriza placuta a reprezentat-o echipa din Fierbinti care la prima participare reuseste sa castige seria,dar ramane inca in discutie daca au sau nu drept de promovare in liga5,pentru ca acestia au inceput sezonul sub denumirea de Fulgerul Fierbinti2 si se stie ca in liga5 seria2 este deja prima echipa si normal echipa secunda nu are drept de promovare acest lucru fiind plasat in sarcina echipei de pe locul doi,Atletic Valea Macrisului.Si aceasta serie a fost una in care echipele considerate cu sanse la promovare au deceptionat total daca ne referim la Staruinta Brosteni,Unirea Garbovi sau Gloria Alexeni.Ramane de vazut acum care echipa din aceasta serie este cea care promoveaza in liga5 si care vor mai fi in sezonul viitor echipele care se mai inscriu in aceasta serie.
Felicitari celor trei campioane din acesta liga si bafta multa in sezonul viitor la liga5.
LIGA3 SERIA2 ...UNIREA SLOBOZIA a revenit acolo unde ai este locul...
Dupa trei incercari esuate de a promova la rand esuate de fiecare data la final si poate ca cea mai dureroaasa a fost cea de anul trecut cand echipa ialomiteana rata la mustata promovoarea in liga3 in dauna echipei din Mangalia la rezultatele directe,iata ca a venit si ceasul in care fotbalul slobozean sa se bucure si sa sa fie asezat acolo unde ai este defapt locul in liga secunda a fotbalului romanesc.Dupa ce ani de-a randul steagul fotbalului ialomitean a fost purtat cu mult elan si cinste chiar si in Europa de o echipa anonima la acele vremuri Unirea Urziceni si care a reusit o performanta mare in fotbal castigand campionatul national si avand o evolutie remarcabila in Liga Campionilor avand cel mai mare numar de puncte realizat de o echipa din Romania pana in prezent in faza grupelor,Unirea da semne ca fotbalul nostru din judet nu a murit odata cu disparitia echipei din Urziceni si ca renaste usor dar sigur.Este o promovarea asteptata de multi ani de catre slobozeni si nunumai a echipei locale in liga2,aceasta trecand prin multe greutati de la ultima prezenta in liga2 si de unde a retrogradat.Cu un antrenor inimios si dornic de a readuce fotbalul ialomitean in atentia tuturor,profesorul Ionescu a reusit sa duca echipa in liga2 si astfel sa implineasca o mare dorinta a noastra a tuturor.Dupa un parcurs formidabil reusit de echipa in aceasta serie in care mult timp a fost neinvinsa si avand si o diferenta considerabila de puncte fata de locurile 2 si 3,echipa ialomiteana a slabit ritmul pe final fiind constienta ca nu mai poate rata promovarea si in acest mod poate se justifica si infrangerile acumulate in acest final.Dar nu trebuie sa facem un cappat de tara pentru acest lucru deoarece important este scopul atins si ca formatia din Baragan a revenit acolo unde ai este locul si unde a reusit sa faca si spectacol in anii trecuti.Suntem cu totii constienti ca greu deabia acum incepe si ca in divizia B asa cum era cunoscuta pe timpuri de microbisti,lucrurile sunt cu totul diferite si trebuiesc facute multe lucruri pentru ca echipa sa aibe o prezenta cat mai buna si sa reziste la acel nivel.Nu ne ramane dacat sa le tinem inca de pe acum pumnii stransi baietilor nostrii si sa reprezinte cu onoare fotbalul ialomitean pe cea de-a doua scena a fotbalului romanesc.
Sincere felicitari tuturor componentilor echipei de la conducatori de club,staf tehnic si jucatori dar nu in ultimul rand inimosului public slobozean care a fost prezent mereu pe stadion langa echipa si la bine si la rau si a crezut pana la capat in visul promovarii.Bravo baieti..suntem mandrii de voi..HAI UNIREA...
Sincere felicitari tuturor componentilor echipei de la conducatori de club,staf tehnic si jucatori dar nu in ultimul rand inimosului public slobozean care a fost prezent mereu pe stadion langa echipa si la bine si la rau si a crezut pana la capat in visul promovarii.Bravo baieti..suntem mandrii de voi..HAI UNIREA...
liga3 seria2 etapa26
(vin.11.05.12 h18.00)
stadion municipal slobozia
UNIREA SLOBOZIA-CS BALOTESTI 0-2(0-0)
stadion comunal axintele
VIITORUL AXINTELE-DUNAREA CALARASI 1-0(1-0)
a marcat novac min23
stadion municipal slobozia
UNIREA SLOBOZIA-CS BALOTESTI 0-2(0-0)
stadion comunal axintele
VIITORUL AXINTELE-DUNAREA CALARASI 1-0(1-0)
a marcat novac min23
liga4 etapa21
(sb.05.05.12 jun15.00 sen17.00)
vointa reviga-abatorul slobozia 3-1
rapid fetesti-victoria amara 1-0
recolta ghe lazar-victoria munt buzau 6-1/0-3mv
unirea grivita-recolta ghe doja 3-1
juventus boranesti-victoria tandarei 1-2
andrias andrasesti-olimpia brazii 2-2
spicul colilia-viticola fetesti 0-3
JUNIORI
reviga-abatorul 0-7
fetesti-amara 6-2
ghe lazar-munteni buzau 2-2
grivita-ghe doja 4-3
boranesti-tandarei 3-9
andrasesti-brazii 0-2
colilia-viticola 4-3
-redactat si publicat de alexandru nicolaie-12.05.12 h12.05-
vointa reviga-abatorul slobozia 3-1
rapid fetesti-victoria amara 1-0
recolta ghe lazar-victoria munt buzau 6-1/0-3mv
unirea grivita-recolta ghe doja 3-1
juventus boranesti-victoria tandarei 1-2
andrias andrasesti-olimpia brazii 2-2
spicul colilia-viticola fetesti 0-3
JUNIORI
reviga-abatorul 0-7
fetesti-amara 6-2
ghe lazar-munteni buzau 2-2
grivita-ghe doja 4-3
boranesti-tandarei 3-9
andrasesti-brazii 0-2
colilia-viticola 4-3
-redactat si publicat de alexandru nicolaie-12.05.12 h12.05-
liga5 etapa23
SERIA1(sb.05.12.12 jun15.00 sen17.00)
fc movila-albesti08 4-1
dunarea giurgeni-viitorul v.ciorii 2-3
gloria ograda-rapid perieti 1-3
vointa scanteia-unirea m.kogalniceanu 2-7
fc traian-agronomia bucu 1-1
as cazanesti-inter stelnica 7-0
viitorul platonesti-baraganul ciulnita 8-2
gloria gura ialomitei-sta
JUNIORI
movila-albesti 0-2
giurgeni-v.ciorii 5-4
ograda-perieti 3-0
scanteia-m.kogalniceanu 0-1
traian-bucu 1-2
cazanesti-stelnica 2-0
platonesti-ciulnita 0-3
gura ialomitei-sta
SERIA2(dum.06.05.12 jun15.00 sen17.00)
recolta malurosu-fulgerul fierbinti 0-3
infratirea jilavele-aiva rasi 2-1
vointa cocora-unirea ion roata 8-1
unirea manasia-viitorul moldoveni 4-2
libertatea salcioara-vointa maia 6-1
viitorul axintele2-unirea sarateni 4-3
recolta barcanesti-fc dridul 6-2
secunda adancata-spicul cosereni 6-1
JUNIORI
malu rosu-fierbinti 4-1
jilavele-rasi 1-1
cocora-ion roata 2-1
manasia-moldoveni 1-1
salcioara-maia 5-3
axintele2-sarateni 8-4
barcanesti-dridul 4-4
adancata-cosereni 2-3
-articol realizat de dragos nicolaie 12.05.12 h11.20-
fc movila-albesti08 4-1
dunarea giurgeni-viitorul v.ciorii 2-3
gloria ograda-rapid perieti 1-3
vointa scanteia-unirea m.kogalniceanu 2-7
fc traian-agronomia bucu 1-1
as cazanesti-inter stelnica 7-0
viitorul platonesti-baraganul ciulnita 8-2
gloria gura ialomitei-sta
JUNIORI
movila-albesti 0-2
giurgeni-v.ciorii 5-4
ograda-perieti 3-0
scanteia-m.kogalniceanu 0-1
traian-bucu 1-2
cazanesti-stelnica 2-0
platonesti-ciulnita 0-3
gura ialomitei-sta
SERIA2(dum.06.05.12 jun15.00 sen17.00)
recolta malurosu-fulgerul fierbinti 0-3
infratirea jilavele-aiva rasi 2-1
vointa cocora-unirea ion roata 8-1
unirea manasia-viitorul moldoveni 4-2
libertatea salcioara-vointa maia 6-1
viitorul axintele2-unirea sarateni 4-3
recolta barcanesti-fc dridul 6-2
secunda adancata-spicul cosereni 6-1
JUNIORI
malu rosu-fierbinti 4-1
jilavele-rasi 1-1
cocora-ion roata 2-1
manasia-moldoveni 1-1
salcioara-maia 5-3
axintele2-sarateni 8-4
barcanesti-dridul 4-4
adancata-cosereni 2-3
-articol realizat de dragos nicolaie 12.05.12 h11.20-
liga6 etapa17
SERIA1
agronomia bucu2-spartacus iazu 2-4
recolta buiesti-spicul vladeni 2-1
baraganul ciulnita2-stiinta slobozia 1-5
vointa brancoveni-recolta saveni 2-2/0-3mv
real gimbasani-spicul marculesti 2-1
f.p slobozia noua-sta
SERIA2
sport paltinis-dinamo borduselul 0-3
vointa orboiesti-omega milosesti 0-3
vointa cocora2-steaua borduselul 1-3
spicul orezu-inter stejarul 9-2
vointa tovarasia-as brosteni 0-3mv
spicul milosesti-unirea paltinis 8-1
SERIA3
atletic v.macrisului-fc movilita 7-5
unirea patru frati-fulgerul fierbinti2 1-2
gloria alexeni-victoria rosiori 0-3
unirea garbovi-ambianta jilavele2 7-0
unirea manasia2-avantul grindul 4-2
liga3 seria2 etapa25
vin.04.05.12 h17.00 stadion Rocar Bucuresti
COMPREST BUCURESTI-UNIREA SLOBOZIA 0-5
stadion orasenesc chitila
RAPID BUCURESTI2-VIITORUL AXINTELE 1-2
COMPREST BUCURESTI-UNIREA SLOBOZIA 0-5
stadion orasenesc chitila
RAPID BUCURESTI2-VIITORUL AXINTELE 1-2
CUPA ROMANIEI-FAZA JUDETEANA-SEMIFINALE
in urma tragerii la sorti de la casa fotbalului ialomitean s-a stabilit ca semifinalele se vor juca tur retur sistem eliminatoriu pe datele de 16 si 30 mai dupa urmatorul program
mc.16.05.12 h17.00
RAPID FETESTI-VITICOLA FETESTI
VOINTA MAIA-ABATORUL SLOBOZIA
mc.30.05.12 h17.00
VITICOLA FETESTI-RAPID FETESTI
ABATORUL SLOBOZIA-VOINTA MAIA
in caz de egalitate se ia in considerare numarul de goluri mai mare marcate in deplasare,iar daca este egalitate perfecta se vor juca doua reprize de prelungiri iar daca egalitatea persista se trece la executarea penaltyurilor.
-articol de alexandru nicolaie 03.05.12 h20.35-
mc.16.05.12 h17.00
RAPID FETESTI-VITICOLA FETESTI
VOINTA MAIA-ABATORUL SLOBOZIA
mc.30.05.12 h17.00
VITICOLA FETESTI-RAPID FETESTI
ABATORUL SLOBOZIA-VOINTA MAIA
in caz de egalitate se ia in considerare numarul de goluri mai mare marcate in deplasare,iar daca este egalitate perfecta se vor juca doua reprize de prelungiri iar daca egalitatea persista se trece la executarea penaltyurilor.
-articol de alexandru nicolaie 03.05.12 h20.35-
CUPA ROMANIEI-FAZA JUDETEANA-SFERTURI DE FINALA
mc.02.05.12 h17.00
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE(L5S2)-FC RAPID FETESTI 1-1 1-3prel
a)
b)
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI(L5S2)-FC VITICOLA FETESTI 2-2 3-5pen
a)
b)
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA(L5S2)-CS VICTORIA AMARA 5-2
a)
b)
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-ABATORUL SLOBOZIA 1-3
a)
b)
a fost o zi de miercuri foarte calduroasa la oara disputarii partidelor in care formatiile din esaloanele inferioare si mai slab cotate au vrut sa demonstreze ca se pot ridica si ele la acelasi nivel cu competitoarele.Daca calculul hartiei dadea ca favorite certe pe Rapid,Viticola,Abatorul si Amara din pacate una dintre aceste formatii a capitulat in deplasarea de la Maia si a ramas sa se bata doar in campionat pentru o clasare cat mai onorabila deoarece sansele la campionat sunt destul de firave.Se pare insa ca echipa din Amara nu a putut sa alinieze si un 11 de baza multi dintre titularii de drept din aceasta echipa neputand sa raspunda la convocare din anumite motive.Si astfel cei din Maia reusesc o frumoasa surpriza calificandu-se in semifinale.Viata grea a avut si liderul la zi al a campionatului in deplasarea de la Jilavele unde a avut nevoie de prelungiri pentru a transa calificarea in fata celor din Jilavele carea au murit frumos.Nici Viticola nu a avut viata usoara la Sarateni unde a dat peste o echipa foarte artagosa si bataioasa pentru fiecare minge.Ba chiar gazdele au condus la un moment dat cu 2-0 si se parea ca vor reusii bamba etapei.Experienta dar si pregatirea fizica mult superioara a fetestenilor a facut ca acestia sa egaleze si sa impinga jocul pana la executarea penalty-urilor unde portarul fetestean a fost mai norocos si a ghicit cateva penaltyuri in timp ce fetestenii au marcat si au obtinut o calificare cu destule emotii.Abatorul trece si ea destul de usor la Munteni Buzau in fata gazdelor care nu au putut sa opuna rezistenta mult prea mare in fata unei echipe mult mai experimentate si mai stapana pe joc.Si astfel din favoritele certe doar Amara a parasit aceasta competitie astfel ca pentru semifinale se anunta cel putin un joc foarte interesant.tragerea la sorti se va efectua joi de la ora 14.00 la sediul ajf.
-articol de alexandru nicolaie 03.05.12 h12.45-
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE(L5S2)-FC RAPID FETESTI 1-1 1-3prel
a)
b)
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI(L5S2)-FC VITICOLA FETESTI 2-2 3-5pen
a)
b)
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA(L5S2)-CS VICTORIA AMARA 5-2
a)
b)
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-ABATORUL SLOBOZIA 1-3
a)
b)
a fost o zi de miercuri foarte calduroasa la oara disputarii partidelor in care formatiile din esaloanele inferioare si mai slab cotate au vrut sa demonstreze ca se pot ridica si ele la acelasi nivel cu competitoarele.Daca calculul hartiei dadea ca favorite certe pe Rapid,Viticola,Abatorul si Amara din pacate una dintre aceste formatii a capitulat in deplasarea de la Maia si a ramas sa se bata doar in campionat pentru o clasare cat mai onorabila deoarece sansele la campionat sunt destul de firave.Se pare insa ca echipa din Amara nu a putut sa alinieze si un 11 de baza multi dintre titularii de drept din aceasta echipa neputand sa raspunda la convocare din anumite motive.Si astfel cei din Maia reusesc o frumoasa surpriza calificandu-se in semifinale.Viata grea a avut si liderul la zi al a campionatului in deplasarea de la Jilavele unde a avut nevoie de prelungiri pentru a transa calificarea in fata celor din Jilavele carea au murit frumos.Nici Viticola nu a avut viata usoara la Sarateni unde a dat peste o echipa foarte artagosa si bataioasa pentru fiecare minge.Ba chiar gazdele au condus la un moment dat cu 2-0 si se parea ca vor reusii bamba etapei.Experienta dar si pregatirea fizica mult superioara a fetestenilor a facut ca acestia sa egaleze si sa impinga jocul pana la executarea penalty-urilor unde portarul fetestean a fost mai norocos si a ghicit cateva penaltyuri in timp ce fetestenii au marcat si au obtinut o calificare cu destule emotii.Abatorul trece si ea destul de usor la Munteni Buzau in fata gazdelor care nu au putut sa opuna rezistenta mult prea mare in fata unei echipe mult mai experimentate si mai stapana pe joc.Si astfel din favoritele certe doar Amara a parasit aceasta competitie astfel ca pentru semifinale se anunta cel putin un joc foarte interesant.tragerea la sorti se va efectua joi de la ora 14.00 la sediul ajf.
-articol de alexandru nicolaie 03.05.12 h12.45-
INFRATIREA JILAVELE-RAPID FETESTI 1-1 1-3 (preluat de pe site-ul echipei rapid fetesti)
LIGA3 SERIA2 ETAPA24
...unirea la prima infrangere din acest sezon,dureroasa pe teren propiul..
...axintele face spectacol acasa cu ciresu..
vin.27.04.12 h17.00 stadion municipal-slobozia
UNIREA SLOBOZIA-AS AFUMATI 0-1
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3 la slobozia
vin.27.04.12 h17.00 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CONPET CIRESU 4-0
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3 la axintele
UNIREA SLOBOZIA-AS AFUMATI 0-1
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3 la slobozia
vin.27.04.12 h17.00 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CONPET CIRESU 4-0
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3 la axintele
LIGA4 ETAPA20
...LAZAR UMILESTE AMARA LA EA ACASA..RAPIDUL FACE UN PAS URIAS SPRE TITLU,VITICOLA STA LA PANDA..
(sb.28.04.12 juniorii h15.00 seniorii h17.00)
stadion viticola-fetesti
FC VITICOLA AGROFAM FETESTI-AS VOINTA REVIGA 4-0
oaspetii sunt la cea de-a doua deplasare consecutiva si tot la Fetesti dupa umilinta incasata etapa trecuta in fata rapidistilor,unde au scapat doar cu un 1-8.de aceasta data au de infruntat o alta echipa aflata in fruntea seriei si care este si ea dornica sa marcheze cat mai multe goluri.
a)puscasu ionela,alexe ionel,arsente bogdan
b)topor gheorghe
c)
VITICOLA
d) 2) 19 12 5 2 43-26
e) 3) 10 7 3 0 25-11 24
f)3-1grivita,0-0ghe lazar,2-1fetesti
REVIGA
g) 9) 19 7 2 10 40-56 23
h) 11) 9 1 1 7 12-38 4
i)1-4andrasesti,3-3grivita,1-8fetesti
stadion abatorul-slobozia
CF ABATORUL SLOBOZIA-FC RAPID FETESTI 2-3
fara doar si poate acest meci este privit cu mare interes de toti cei implicati in lupta pentru promovare,nu numai de cele doua echipe ce se vor duela la Slobozia.Rapidistii sunt constienti ca orice pas gresit ai poate scoate din lupta pentru titlu de campioana cum si slobozenii nu au alta varianta.Un meci de tottul sau nimic.
a)zaharia andrei,panait florin,panait cristian
b)dragan vasile
c)
ABATORUL
d) 4) 19 12 3 4 63-34 39
e) 5) 9 7 1 1 35-18 22
f)5-3brazii,6-2andrasesti,2-1grivita,
RAPID
g) 1) 19 13 2 3 71-23 41
h) 6) 9 5 0 4 37-15 15
i)4-1andrasesti,2-0grivita,8-1reviga
stadion victoria-amara
CS VICTORIA AMARA-CS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR 2-6
invinsa runda trecuta acasa de Abatorul,si scoasa deocamdata din lupta pentru campionat,echipa oaspete nu are decat o singura varianta la indemana daca mai vrea sa spere..victoria.amarenii sunt in forma buna si rezultatele consemnate pana acum cel putin pe teren propiul le dau curaj sa spere intr-o noua victorie.
a)nitu gile,munteanu ionut,paraiescu ionel
b)aron rodel
AMARA
d) 3) 19 12 4 3 59-27 40
e) 2) 9 8 0 1 43-12 24
f)3-1tandarei,7-1colilia,4-2boranesti
GHEORGHE LAZAR
g) 6) 19 11 4 4 59-26 37
h) 3) 9 4 4 1 21-8 16
i)0-0grivita,0-0viticola,6-3reviga
stadion comunal-munteni buzau
AS VICTORIA MUNTENI BUZAU-AS UNIREA GRIVITA 2-1
meci mai important pentru oaspeti care sunt in mare incurcatura si se scufunda de la etapa la etapa in coada clasamentului.orice punct e binevenit in situatia lor,dar nici gazdele nu se pot impaca cu un meci nul.
a)zamfir marian,zamfir mihai,scanteie madalin
b)andrei ion
c)
MUNTENI BUZAU
d) 8) 19 6 6 7 26-27 24
e) 9) 9 5 2 2 17-6 17
f)2-0ghe doja,2-0brazii,3-0mv andrasesti
GRIVITA
g) 13) 19 2 5 13 28-50 11
h) 12) 9 0 1 8 10-28 1
i)1-3viticola,0-2fetesti,1-2abatorul
stadion comunal-gheorghe doja
AS RECOLTA GHEORGHE DOJA-AS JUVENTUS BORANESTI 1-0
dojenii au dezamagit runda trecuta la andrasesti unde s-au predat,si astfel acest meci e unul in care vor incerca sa castige si sa spele din amaraciunea jocului cu andrasestiul.oaspetii vin hotarati sa incerce macar un egal mai ales ca locul din clasament este unul periculuos.
a)andrei gheorghe,tache george,burlacu liviu
b)nunu ion
c)
GHEORGHE DOJA
d) 7) 19 8 3 8 39-44 27
e) 7) 9 6 1 2 27-15 19
f)1-0viticola,4-0colilia,
BORANESTI
g) 12) 19 5 1 13 27-72 16
h) 14) 9 0 0 9 10-49 0
i)0-7ghe lazar,0-5reviga,2-4amara
stadion tineretului-tandarei
CS VICTORIA TANDAREI-AS ANDRIAS ANDRASESTI 0-0
meci ce pare la prima vedere in favoarea tandarenilor daca privim clasamentul.sa nu uitam si ca gazdele au o defensiva foarte buna pe teren propiul si primesc greu gol.Andrasestiul inca mai spera in minuni si sa evite retrogradarea in ultimele etape de campionat,dar pentru asta au mare nevoie de puncte de la orice meci.vor reusii oare sa produca surpriza?
a)hagiu mircea,urse gabriel,nita george
b)rusu cornel
c)
TANDAREI
d) 5) 19 12 2 5 49-21 38
e) 4) 9 7 1 1 30-3 22
f)3-0munt buzau,0-0viticola,4-0brazii
ANDRASESTI
g) 14) 19 2 2 13 26-75 8
h) 13) 10 0 0 10 12-37 0
i)1-4fetesti,2-6abatorul,0-3mv munt buzau
stadion comunal-brazii
AS OLIMPIA BRAZII-AS SPICUL COLILIA 10-0
cum meciul de la Slobozia este foarte important in privinta campionatului,asa si acesta este foarte interesant in privinta retrogradarii si evitarii locurilor de baraj.se anunta un joc foarte incins mai ales ca gazdele au trecut pe langa o mare surpriza etapa trecuta acasa cu Viticola fiind foarte aproape sa obtina un rezultat mare.Oaspetii inca mai cauta acea victorie necesara in deplasare care sa faca ca echipa din Colilia sa salte din zona barajului.
a)dragomir vasilica,borangic alin,bucurica alexandru
b)puclici jan
c)
BRAZII
d) 10) 19 5 2 11 40-64 17
e) 12) 9 2 2 5 18-29 8
f) 3-3amara,1-2ghe doja,3-4viticola
COLILIA
g) 11) 19 5 1 13 18-46 16
h) 8) 10 3 0 7 9-26 9
i)1-3reviga,1-7amara,0-4ghe doja
-editat si redactat de marian radulescu- [email protected] h1015.
stadion viticola-fetesti
FC VITICOLA AGROFAM FETESTI-AS VOINTA REVIGA 4-0
oaspetii sunt la cea de-a doua deplasare consecutiva si tot la Fetesti dupa umilinta incasata etapa trecuta in fata rapidistilor,unde au scapat doar cu un 1-8.de aceasta data au de infruntat o alta echipa aflata in fruntea seriei si care este si ea dornica sa marcheze cat mai multe goluri.
a)puscasu ionela,alexe ionel,arsente bogdan
b)topor gheorghe
c)
VITICOLA
d) 2) 19 12 5 2 43-26
e) 3) 10 7 3 0 25-11 24
f)3-1grivita,0-0ghe lazar,2-1fetesti
REVIGA
g) 9) 19 7 2 10 40-56 23
h) 11) 9 1 1 7 12-38 4
i)1-4andrasesti,3-3grivita,1-8fetesti
stadion abatorul-slobozia
CF ABATORUL SLOBOZIA-FC RAPID FETESTI 2-3
fara doar si poate acest meci este privit cu mare interes de toti cei implicati in lupta pentru promovare,nu numai de cele doua echipe ce se vor duela la Slobozia.Rapidistii sunt constienti ca orice pas gresit ai poate scoate din lupta pentru titlu de campioana cum si slobozenii nu au alta varianta.Un meci de tottul sau nimic.
a)zaharia andrei,panait florin,panait cristian
b)dragan vasile
c)
ABATORUL
d) 4) 19 12 3 4 63-34 39
e) 5) 9 7 1 1 35-18 22
f)5-3brazii,6-2andrasesti,2-1grivita,
RAPID
g) 1) 19 13 2 3 71-23 41
h) 6) 9 5 0 4 37-15 15
i)4-1andrasesti,2-0grivita,8-1reviga
stadion victoria-amara
CS VICTORIA AMARA-CS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR 2-6
invinsa runda trecuta acasa de Abatorul,si scoasa deocamdata din lupta pentru campionat,echipa oaspete nu are decat o singura varianta la indemana daca mai vrea sa spere..victoria.amarenii sunt in forma buna si rezultatele consemnate pana acum cel putin pe teren propiul le dau curaj sa spere intr-o noua victorie.
a)nitu gile,munteanu ionut,paraiescu ionel
b)aron rodel
AMARA
d) 3) 19 12 4 3 59-27 40
e) 2) 9 8 0 1 43-12 24
f)3-1tandarei,7-1colilia,4-2boranesti
GHEORGHE LAZAR
g) 6) 19 11 4 4 59-26 37
h) 3) 9 4 4 1 21-8 16
i)0-0grivita,0-0viticola,6-3reviga
stadion comunal-munteni buzau
AS VICTORIA MUNTENI BUZAU-AS UNIREA GRIVITA 2-1
meci mai important pentru oaspeti care sunt in mare incurcatura si se scufunda de la etapa la etapa in coada clasamentului.orice punct e binevenit in situatia lor,dar nici gazdele nu se pot impaca cu un meci nul.
a)zamfir marian,zamfir mihai,scanteie madalin
b)andrei ion
c)
MUNTENI BUZAU
d) 8) 19 6 6 7 26-27 24
e) 9) 9 5 2 2 17-6 17
f)2-0ghe doja,2-0brazii,3-0mv andrasesti
GRIVITA
g) 13) 19 2 5 13 28-50 11
h) 12) 9 0 1 8 10-28 1
i)1-3viticola,0-2fetesti,1-2abatorul
stadion comunal-gheorghe doja
AS RECOLTA GHEORGHE DOJA-AS JUVENTUS BORANESTI 1-0
dojenii au dezamagit runda trecuta la andrasesti unde s-au predat,si astfel acest meci e unul in care vor incerca sa castige si sa spele din amaraciunea jocului cu andrasestiul.oaspetii vin hotarati sa incerce macar un egal mai ales ca locul din clasament este unul periculuos.
a)andrei gheorghe,tache george,burlacu liviu
b)nunu ion
c)
GHEORGHE DOJA
d) 7) 19 8 3 8 39-44 27
e) 7) 9 6 1 2 27-15 19
f)1-0viticola,4-0colilia,
BORANESTI
g) 12) 19 5 1 13 27-72 16
h) 14) 9 0 0 9 10-49 0
i)0-7ghe lazar,0-5reviga,2-4amara
stadion tineretului-tandarei
CS VICTORIA TANDAREI-AS ANDRIAS ANDRASESTI 0-0
meci ce pare la prima vedere in favoarea tandarenilor daca privim clasamentul.sa nu uitam si ca gazdele au o defensiva foarte buna pe teren propiul si primesc greu gol.Andrasestiul inca mai spera in minuni si sa evite retrogradarea in ultimele etape de campionat,dar pentru asta au mare nevoie de puncte de la orice meci.vor reusii oare sa produca surpriza?
a)hagiu mircea,urse gabriel,nita george
b)rusu cornel
c)
TANDAREI
d) 5) 19 12 2 5 49-21 38
e) 4) 9 7 1 1 30-3 22
f)3-0munt buzau,0-0viticola,4-0brazii
ANDRASESTI
g) 14) 19 2 2 13 26-75 8
h) 13) 10 0 0 10 12-37 0
i)1-4fetesti,2-6abatorul,0-3mv munt buzau
stadion comunal-brazii
AS OLIMPIA BRAZII-AS SPICUL COLILIA 10-0
cum meciul de la Slobozia este foarte important in privinta campionatului,asa si acesta este foarte interesant in privinta retrogradarii si evitarii locurilor de baraj.se anunta un joc foarte incins mai ales ca gazdele au trecut pe langa o mare surpriza etapa trecuta acasa cu Viticola fiind foarte aproape sa obtina un rezultat mare.Oaspetii inca mai cauta acea victorie necesara in deplasare care sa faca ca echipa din Colilia sa salte din zona barajului.
a)dragomir vasilica,borangic alin,bucurica alexandru
b)puclici jan
c)
BRAZII
d) 10) 19 5 2 11 40-64 17
e) 12) 9 2 2 5 18-29 8
f) 3-3amara,1-2ghe doja,3-4viticola
COLILIA
g) 11) 19 5 1 13 18-46 16
h) 8) 10 3 0 7 9-26 9
i)1-3reviga,1-7amara,0-4ghe doja
-editat si redactat de marian radulescu- [email protected] h1015.
LIGA4 ETAPA20 abatorul slobozia-rapid fetesti
LIGA5 ETAPA22
...derby-ul promovarii se joaca la bucu...
...cate goluri vor marca cei din cocora la rasi?
SERIA1(sb.28.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-ciulnita-dum.29.04.12 jun13.00 sen15.00
BARAGANUL CIULNITA-GLORIA GURA IALOMITEI 0-1
a)gheorghe marian,stan vasile,badea daniel
b)avram dumitru
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08-DUNAREA GIURGENI 7-3
a)anton marius,munteanu madalin,stoica gheorghe
b)mitroi stefan
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-GLORIA OGRADA 1-1
a)bazac marius,neicu gheorghe,manea valentin
b)popa gheorghe
stadion comunal-stelnica-dum.29.04.12 jun13.00 sen15.00
INTER STELNICA-VIITORUL PLATONESTI 0-5
a)ion alexandru,ion lucian,oprea ovidiu
b)voinea petre
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-VICTORIA SCANTEIA 5-1
a)stoica gheorghe,neacsa ionel,calinescu andrei
b)stan iordan
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-FC TRAIAN 2-2
a)ion alexandru,ojoc claudiu,ion lucian
b)stancu constantin
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-AS CAZANESTI 3-1
a)modrea valentin,cliseru bogdan,nedelcu marian
b)tuican grigore
stadion comunal-movila
FC MOVILA-sta
SERIA2(dum.29.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-cosereni
AS COSERENI-RECOLTA MALU ROSU 4-1
a)hagiu mircea,moroianu marian,slotea valentin
b)dan cristea
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-INFRATIREA JILAVELE 0-1
a)gheorghe marian,burlacu liviu,panait cristian
b)petrescu vasile
stadion rasi
AIVA RASI-VOINTA COCORA 0-4
a)puscasu ionela,panait florin,popa constantin
b)stancu constantin
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-SECUNDA ADANCATA 2-0
a)dragomir vasilica,scanteie madalin,dragomir silviu
b)oprea costel
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-UNIREA MANASIA 1-3
a)modrea valentin,dimache ionut,petre florin
b)aron rodel
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-LIBERTATEA SALCIOARA 10-0
a)paraiescu ionel,alexe ionel,munteanu cristian
b)berbec ion
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-VIITORUL AXINTELE2
a)tache gheorghe,tita lucian,stancu alexandru
b)poiana ion
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-RECOLTA BARCANESTI 1-3
a)bazac marius,munteanu ionut,cliseru bogdan
b)dragan vasile
-cronica etapei realizata de ALEXANDRU NICOLAIE,25.04.12 h21.30-
stadion comunal-ciulnita-dum.29.04.12 jun13.00 sen15.00
BARAGANUL CIULNITA-GLORIA GURA IALOMITEI 0-1
a)gheorghe marian,stan vasile,badea daniel
b)avram dumitru
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08-DUNAREA GIURGENI 7-3
a)anton marius,munteanu madalin,stoica gheorghe
b)mitroi stefan
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-GLORIA OGRADA 1-1
a)bazac marius,neicu gheorghe,manea valentin
b)popa gheorghe
stadion comunal-stelnica-dum.29.04.12 jun13.00 sen15.00
INTER STELNICA-VIITORUL PLATONESTI 0-5
a)ion alexandru,ion lucian,oprea ovidiu
b)voinea petre
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-VICTORIA SCANTEIA 5-1
a)stoica gheorghe,neacsa ionel,calinescu andrei
b)stan iordan
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-FC TRAIAN 2-2
a)ion alexandru,ojoc claudiu,ion lucian
b)stancu constantin
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-AS CAZANESTI 3-1
a)modrea valentin,cliseru bogdan,nedelcu marian
b)tuican grigore
stadion comunal-movila
FC MOVILA-sta
SERIA2(dum.29.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-cosereni
AS COSERENI-RECOLTA MALU ROSU 4-1
a)hagiu mircea,moroianu marian,slotea valentin
b)dan cristea
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-INFRATIREA JILAVELE 0-1
a)gheorghe marian,burlacu liviu,panait cristian
b)petrescu vasile
stadion rasi
AIVA RASI-VOINTA COCORA 0-4
a)puscasu ionela,panait florin,popa constantin
b)stancu constantin
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-SECUNDA ADANCATA 2-0
a)dragomir vasilica,scanteie madalin,dragomir silviu
b)oprea costel
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-UNIREA MANASIA 1-3
a)modrea valentin,dimache ionut,petre florin
b)aron rodel
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-LIBERTATEA SALCIOARA 10-0
a)paraiescu ionel,alexe ionel,munteanu cristian
b)berbec ion
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-VIITORUL AXINTELE2
a)tache gheorghe,tita lucian,stancu alexandru
b)poiana ion
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-RECOLTA BARCANESTI 1-3
a)bazac marius,munteanu ionut,cliseru bogdan
b)dragan vasile
-cronica etapei realizata de ALEXANDRU NICOLAIE,25.04.12 h21.30-
LIGA6 ETAPA16
...saveni meci greu acasa cu gimbasani..
...borduselul arbitru luptei la promovare...
...brosteniul incearca sa puna piedica liderului la el acasa..
duminica 29.04.12 h17.00
SERIA1
RECOLTA SAVENI-REAL GIMBASANI 5-1
a)ojoc claudiu,bran ionel,badea daniel
b)puclici jan
STIINTA SLOBOZIA-VOINTA BRANCOVENI 4-1
a)nitu gile,paraiescu ccristianmailat madalin
b)
SPICUL VLADENI-BARAGANUL CIULNITA 4-2
a)ion alexandru,ion lucian,oprea ovidiu
b)tuican grigore
SPARTACUS IAZU-RECOLTA BUIESTI 4-2
a)manea valentin,neicu grheorghe,mircioiu catalin
b)popa gheorghe
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-AGRONOMIA BUCU2 5-3
a)stan vasile,coman mariuca,gheorghe cosmin
b)rosu cornel
SPICUL MARCULESTI-sta
SERIA2
DINAMO BORDUSELUL-UNIREA PALTINIS 3-0n
a)arsente bogdan,filipescu stefan,pintilie gabriel
b)popescu constantin
AS BROSTENI-SPICUL MILOSESTI 4-4
a)nedelcu marian,matei danut,filip valentin
b)andrei ion
INTER STEJARUL-VOINTA TOVARASIA 3-0mv
STEAUA BORDUSELUL-AS OREZU 3-0
a)avram florin,buzea vasile,raduna ionut
b)topor gheorghe
OMEGA MILOSESTI-VOINTA COCORA2 5-1
a)nita george,gheorghe mihai,dobre vasilica,
b)avram dumitru
SPORT PALTINIS-VOINTA ORBOIESTI 2-2
a)dragoi marian,turcu george,iuga cosmin
b)
SERIA3
FULGERUL FIERBINTI2-GLORIA ALEXENI -h13.00- 4-1
a)stoian gheorghe,borangic alin,stoica gheorghe
b)barin dumitru
VICTORIA ROSIORI-UNIREA GARBOVI
a)anton marius,calin sebastian,vulpe cosmin
b)bosneag marian
stadion comunal-dridul h13.00
FC MOVILITA-AVANTUL GRINDUL 3-0n
a)andrei gheorghe,ene andrei,negru florin
b)stan iordan
AMBIANTA JILAVELE2-UNIREA MANASIA2 1-3
a)munteanu madalin,zaroschi george,matei bogdan
b)mitroi stefan
ATLETIC VALEA MACRISULUI-STARUINTA BROSTENI 7-1
a)borangic constantin,stoian gheorghecalinescu andrei
b)banescu viorel
AVANTUL ROVINE-PATRU FRATI
SERIA1
RECOLTA SAVENI-REAL GIMBASANI 5-1
a)ojoc claudiu,bran ionel,badea daniel
b)puclici jan
STIINTA SLOBOZIA-VOINTA BRANCOVENI 4-1
a)nitu gile,paraiescu ccristianmailat madalin
b)
SPICUL VLADENI-BARAGANUL CIULNITA 4-2
a)ion alexandru,ion lucian,oprea ovidiu
b)tuican grigore
SPARTACUS IAZU-RECOLTA BUIESTI 4-2
a)manea valentin,neicu grheorghe,mircioiu catalin
b)popa gheorghe
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-AGRONOMIA BUCU2 5-3
a)stan vasile,coman mariuca,gheorghe cosmin
b)rosu cornel
SPICUL MARCULESTI-sta
SERIA2
DINAMO BORDUSELUL-UNIREA PALTINIS 3-0n
a)arsente bogdan,filipescu stefan,pintilie gabriel
b)popescu constantin
AS BROSTENI-SPICUL MILOSESTI 4-4
a)nedelcu marian,matei danut,filip valentin
b)andrei ion
INTER STEJARUL-VOINTA TOVARASIA 3-0mv
STEAUA BORDUSELUL-AS OREZU 3-0
a)avram florin,buzea vasile,raduna ionut
b)topor gheorghe
OMEGA MILOSESTI-VOINTA COCORA2 5-1
a)nita george,gheorghe mihai,dobre vasilica,
b)avram dumitru
SPORT PALTINIS-VOINTA ORBOIESTI 2-2
a)dragoi marian,turcu george,iuga cosmin
b)
SERIA3
FULGERUL FIERBINTI2-GLORIA ALEXENI -h13.00- 4-1
a)stoian gheorghe,borangic alin,stoica gheorghe
b)barin dumitru
VICTORIA ROSIORI-UNIREA GARBOVI
a)anton marius,calin sebastian,vulpe cosmin
b)bosneag marian
stadion comunal-dridul h13.00
FC MOVILITA-AVANTUL GRINDUL 3-0n
a)andrei gheorghe,ene andrei,negru florin
b)stan iordan
AMBIANTA JILAVELE2-UNIREA MANASIA2 1-3
a)munteanu madalin,zaroschi george,matei bogdan
b)mitroi stefan
ATLETIC VALEA MACRISULUI-STARUINTA BROSTENI 7-1
a)borangic constantin,stoian gheorghecalinescu andrei
b)banescu viorel
AVANTUL ROVINE-PATRU FRATI
CUPA ROMANIEI-faza judeteana-sferturi de finala
astazi la sediul ajf ialomita a fost efectuata si tragerea la sorti privind meciurile din faza urmatoare a cupei.iata ce au decis sortii.reamintim ca echipele din esaloanele inferioare vor fii gazde,iar la jocul dintre cele doua echipe de liga4 prima extrasa din urne a fost desemnata gazda.vom revenii cu data de desfasurare si un articol dedicat acestor meciuri la data respectiva.
infratirea jilavele(l5s2)-FC RAPID FETESTI
vointa maia(l5s2)-CS VICTORIA AMARA
AS VICTORIA MUNTENI BUZAU-CF ABATORUL SLOBOZIA
unirea sarateni(l5s2)-FC VITICOLA AGROFAM FETESTI
infratirea jilavele(l5s2)-FC RAPID FETESTI
vointa maia(l5s2)-CS VICTORIA AMARA
AS VICTORIA MUNTENI BUZAU-CF ABATORUL SLOBOZIA
unirea sarateni(l5s2)-FC VITICOLA AGROFAM FETESTI
LIGA3 SERIA2 ETAPA23
..in derby de Baragan,slobozenii triumfa la Calarasi,iar Axintele face istorie pentru micuta localitate...
marti 25.04.12 h17.00 stadion municipal-calarasi
DUNAREA CALARASI-UNIREA SLOBOZIA 1-2(0-0)
a)
b)
a marcat ibrian min75 1-1,gabi lazar 83 1-2
marti 25.04.12 h17.00 stadion comunal-stefanesti
CS STEFANESTI-VIITORUL AXINTELE 1-2(0-1)
a)
b)
a marcat i.nicolaie min43 0-1,d.florea min 80 1-2
rezultate complete:
cs balotesti-acs berceni 2-0
comprest bucuresti-fc voluntari 1-1
cs afumati-viitorul chirnogi 8-1
dunarea calarasi-unirea slobozai 1-2
rapid bucuresti2-eolica baia 2-0
cs stefanesti-viitorul axintele 1-2
conpet ciresu-cs eforie 3-0mv
cs tunari-sta
DUNAREA CALARASI-UNIREA SLOBOZIA 1-2(0-0)
a)
b)
a marcat ibrian min75 1-1,gabi lazar 83 1-2
marti 25.04.12 h17.00 stadion comunal-stefanesti
CS STEFANESTI-VIITORUL AXINTELE 1-2(0-1)
a)
b)
a marcat i.nicolaie min43 0-1,d.florea min 80 1-2
rezultate complete:
cs balotesti-acs berceni 2-0
comprest bucuresti-fc voluntari 1-1
cs afumati-viitorul chirnogi 8-1
dunarea calarasi-unirea slobozai 1-2
rapid bucuresti2-eolica baia 2-0
cs stefanesti-viitorul axintele 1-2
conpet ciresu-cs eforie 3-0mv
cs tunari-sta
LIGA3 SERIA2 ETAPA22
...baby rapid ratacit in ciulinii baraganului...
vin.20.04.12 h17.00 stadion municipal-slobozia
CSM UNIREA SLOBOZIA-FC RAPID BUCURESTI2 3-1(2-0)
a marcat:g.lazar-2 si v.gheorghe
a)
b)
UNIREA
d)
e)
f)
RAPID2
g)
h)
i)
vin.20.04.12 h17.00 stadion comunal-axintele
CS VIITORUL AXINTELE-sta
rezultate complete:
cs tunari-cs balotesti 0-0
acs berceni-comprest bucuresti 2-0
fc voluntari-cs afumati 1-4
victoria chirnogi-dunarea calarasi 1-0
eolica baia-conpet ciresu 3-1
cs eforie-cs stefanesti 0-3mv
unirea slobozia-rapid bucuresti2 3-1
viitorul axintele-sta
CSM UNIREA SLOBOZIA-FC RAPID BUCURESTI2 3-1(2-0)
a marcat:g.lazar-2 si v.gheorghe
a)
b)
UNIREA
d)
e)
f)
RAPID2
g)
h)
i)
vin.20.04.12 h17.00 stadion comunal-axintele
CS VIITORUL AXINTELE-sta
rezultate complete:
cs tunari-cs balotesti 0-0
acs berceni-comprest bucuresti 2-0
fc voluntari-cs afumati 1-4
victoria chirnogi-dunarea calarasi 1-0
eolica baia-conpet ciresu 3-1
cs eforie-cs stefanesti 0-3mv
unirea slobozia-rapid bucuresti2 3-1
viitorul axintele-sta
LIGA4 ETAPA19
...singura perdanta a etapei din cele 6 care lupta la campionat este lazarul..
samb.21.04.12 jun15.00 sen17.00
atadion municipal-fetesti
...expresul de fetesti si-a revenit si pregateste derby-ul cu abatorul...
FC RAPID FETESTI-AS VOINTA REVIGA 8-1
dupa infrangerea suferita in etapa trecuta in derby-ul local cu viticola,rapidistii sunt constienti ca nu mai pot face pasi greseti si trebuie sa-si treaca in cont victoria in meciul cu reviga,un adversar modest care nu rupe gura in deplasare
a)gheorghe marian,cliseru dan,paraiescu ionel
b)grigore tuican
c)
FETESTI
d)1) 18 12 2 4 63-22 38
e)3) 9 7 2 0 26-8 23
f)2-0grivita,4-1andrasesti
REVIGA
g) 9) 19 7 2 9 39-48 23
h)11) 8 1 1 6 11-30 4
i)3-3grivita,1-4andrasesti
stadion comunal-gheorghe lazar
...meci cu de toate,mai putin arbitraj corect..
CS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR-CF ABATORUL SLOBOZIA 2-3
un meci capital pentru ambele echipe deoarece formatia care pierde isi cam ia la revedere de la titlu de campioana judeteana.un meci in care orice rezultat este posibil.
a)modrea valentin,dimache ionut,mihalcea alexandru
b)puclici jan
c)
GHE LAZAR
d) 3) 18 11 4 3 57-23 37
e) 6) 9 7 0 2 36-15 21
f)2-6fetesti,7-0boranesti
ABATORUL
g) 5) 18 11 3 4 60-32 36
h) 3) 9 4 2 3 25-14 14
i)2-3boranesti,2-2colilia,
stadion comunal-grivita
...gazdele nu au reusit sa pastreze poarta intacta..
AS UNIREA GRIVITA-CS VICTORIA AMARA 0-2
evolutii bune a celor din grivita pana in acest moment dar din pacate rezultate nu sunt si cele asteptate.amarenii au in fata un adversar incomod care se va lupta cu ardoare pentru orice punct.
a)borangic constantin,ionesc radu,anton marius
b)dragan vasile
c)
GRIVITA
d) 13) 18 2 5 12 28-48 11
e) 11) 9 2 4 3 20-18 10
f)3-3reviga,0-0ghe lazar
AMARA
g) 4) 18 11 4 3 57-27 37
h) 6) 9 3 4 2 14-15 13
i)1-1andrasesti,3-3brazii
stadion comunal-boranesti
..puncte uriase castigate de cei din boranesti..
AS JUVENTUS BORANESTI-AS VICTORIA MUNTENI BUZAU 2-1
dupa ce au reusit sa detoneze surpriza si sa invinga abatorul,iata ca cei din boranesti sunt pregatiti sa mai faca o victima.oaspetii au suferit o infrangere umilitoare etapa trecuta cu andrasesti acasa pe teren dar au fost salvati la masa verde.
a)zaharia andrei,munteanu ionut,bazac marius
b)topor gheorghe
c)
BORANESTI
d) 12) 18 4 1 13 25-72 13
e) 10) 9 4 1 4 15-23 13
f)3-2abatorul,0-6fetesti
MUNTENI BUZAU
g) 8) 18 6 6 6 26-25 24
h) 10) 9 1 4 4 9-19 7
i)0-1colilia,0-3tandarei
stadion comunal-andrasesti
..andrasestiul mai crede inca in minuni,revelatia de nerecunoscut..
AS ANDRIAS ANDRASESTI-AS RECOLTA GHEORGHE DOJA 6-4
meci interesant la andrasesti unde poposeste in vizita revelatia acestui retur.daca ne uitam la clasament putem spune ca oaspetii pornesc din start cu prima sansa,dar sa nu uitam ca andrasestiul e o alta echipa ca cea din tur si capabila sa castige.
a)moga iuliano,ion alexandru,ojoc claudiu
b)rosu cornel
c)
ANDRASESTI
d) 14) 18 1 2 13 20-71 5
e) 14) 8 1 2 5 10-28 5
f)1-1amara,4-1reviga
GHE DOJA
g) 7) 18 8 3 7 35-38 27
h) 9) 9 2 2 5 8-22 8
i)2-1brazii,0-2munt buzau
stadion comunal-colilia
..oaspetii au castigat foarte greu cele 3 puncte...
AS SPICUL COLILIA-CS VICTORIA TANDAREI 2-3
cum finalul de campionat se apropie cu pasi repezi,punctele devin din ce in ce mai putine pe parcurs astfel ca ambele formatii doresc sa cucereasca in fiecare etapa cat mai multe.un joc destul de echilibrat in care gazdele sunt condamnate sa castige.
a)stoian gheorghe,tita lucian,scanteie madalin
b)poiana ion
c)
COLILIA
d) 11) 18 5 1 12 16-43 16
e) 13) 8 2 1 5 7-17 7
f)1-0munt buzau,2-2abatorul
TANDAREI
g) 6) 18 11 2 5 46-19 35
h) 5) 9 4 1 4 16-16 13
i)0-3ghe doja,1-3amara
stadion comunal-brazii
...meci dramatic cu rasturnari spectaculoase de scor..
AS OLIMPIA BRAZII-FC VITICOLA AGROFAM FETESTI 3-4
o deziluzie totala pana acum in acest retur,echipa din brazii are o misiune dificila acasa cu ocupanta locului secund.fetestenii au un moral ridicat si vin decisi la victorie,dar sa vedem daca sunt la fel de bataiosi ca si acasa,pana acum la prima deplasare au cedat la doja.
a)andrei gheorghe,burlacu liviu,neacsa ionel
b)aron rodel
c)
BRAZII
d) 10) 18 5 2 10 37-60 17
e) 12) 8 2 2 4 15-25 8
f)1-2ghe doja,3-3amara
VITICOLA
g) 2) 18 11 5 2 39-23 38
h) 4) 8 4 2 2 14-12 14
i)0-0tandarei,0-1ghe doja
rezultate juniori
fetesti-reviga 18-0
ghe lazar-abatorul 4-5
grivita-amara 3-5
boranesti-munt buzau 0-6
andrasesti-ghe doja 0-2
colilia-tandarei 2-7
brazii-viticola 8-2
COMENTARIU ETAPEI
Dragi microbisti si impatimiti ai bolonului rotund din judet,iata ca s-a mai scurs inca o etapa din campionatul nostru judetean cel de toate zilele cu bune si cu rele.Suspansul ramane la fel de mare atat la retrogradare dar si in varful ierarhiei unde favoritele se impun cu exceptia celor din Gheorghe Lazar care cedeaza teren in lupta pentru titlu de campioana,fiind deja la cel de-al doilea esec consecutiv pe teren propiu si putem spune ca din aceste momente echipa din Lazar poate fii scoasa din calcule si ca lupta pentru titlu de campioana se va duce pe mai departe doar in 5.
Asa cum aminteam mai sus derby-ul etapei a fost la Gheorghe Lazar intre echipa gazda Recolta si Abatorul Slobozia ambele echipe dorindu-si in mod vadit victoria care sa le tina cat mai aproape de liderul seriei.Un meci care a strans destule polemici si multe controverse cu privire la modul de arbitraj al centralului Modrea,acesta fiind acuzat de gazde ca ar fii impins de la spate echipa oaspete.Lazarenii veneau dupa un succes la pas runda trecuta in deplasare cu Reviga si doreau sa continue acest parcurs.Din pacate pentru ei au intalnit o echipa bine motivata a celor din Slobozia care si-a dorit cu mai multa ardoare acesta victorie.Cand scorul era deja 3-1 pentru slobozeni toata lumea se intreba si privea cu teama ca s-ar putea intampla iar episodul Fetesti in privinta scorului,insa cei de la Abatorul au oprit motoarele si au dat posibilitate gazdelor doar sa reduca din diferenta,iar slobozenii au incercat sa-si menajeze fortele doarece sambata ai asteapta un alt meci de foc cu liderul din Fetesti pe teren propiul.Si pentru ca am adus vorba de lider sa spunem ca echipa fetesteana a defilat in jocul de acasa cu Reviga castigand fara sa forteze prea mult cu scorul de 8-1,dupa un meci dominat clar de acestia de la un cap la altul.Astfel echipa feroviara isi trece in cont cele 3 puncte puse in joc,reusind astfel sa-si pastreze pozitia de lider si sa se gandeasca serios la jocul de sambata cu Abatorul.Tandareiul a avut viata grea la Colilia unde se impune cu 3-2 dar dupa un joc plin de evenimente cu un penalty ratat si doua eliminari.Gazdele sunt si ele nemultumite de acest rezultat deoarece simt cum le fuge terenul de sub picioare si incep sa se afunde si mai mult in coada clasamentului.Boranesti castiga acasa cu 2-0 in fata echipei din Munteni Buzau si obtin trei puncte foarte mari in lupta la retrogradare,mai ales ca echipa se misca destul de bine acasa exceptand macaelul cu Fetestiul.Meci frumos cu multe goluri si la Andrasesti intre echipa de pe ultimul loc si revelatia returului.Gazdele au demonstrat si in acest joc ca formeaza o alta echipa fata de cea din tur si ca sunt foarte periculosi la ei acasa si ca se bat cu sanse reale de a scapa de locurile ce duc direct inspre liga5.Amara a avut si ea de furca in deplasarea de la Grivita,o alta echipa necajita a seriei ce lupta din rasputeri sa ramana si pentru sezonul viitor in elita fotbalului judetean.Au incercat din rasputeri cei din Grivita sa pastreze poarta neatinsa de amareni dar pe final au cedat cu 0-2 ,iar dupa aspectul jocului ar fii meritat cel putin un meci egal.O infrangere grea a grivitenilor care atarna ca un pietroi de gatul acestora si ai trage si mai mult in nisipurile miscatoare.In fine am lasat la urma meciul de la Brazii intre Olimpia din localitate si o aspiranta la titlu judetean,Viticola.Gazdele erau constiente ca o noua infrangere acasa o sa cantareasca foarte mult in economia finala a clasamentului,in schimb oaspetii erau obligati sa obtina cel putin un punct pentru a nu se indeparta de locul fruntas.Fetestenii incep in forta acest joc reusind sa deschida scorul repede cu toate ca din formula de start le-au lipsit cativa jucatori importanti.Gazdele nu concep scorul inregistrat si trec la atac reusind si ele sa restabileasca egalitatea destul de repede.Se joaca pe contre iar Viticola mai inscrie o data pana la pauza intrand in avantaj la cabine.Insa partea secunda devine una de cosmar deoarece oaspetii raman cu un om in minus si sunt asaltati de cei din Brazii mai mereu astfel ca rezultatul se schimba si se ajunge chiar la avantaj pentru gazde.Fetestenii nu intra in panica si reusesc chiar si in inferioritate sa controleze jocul sa lege mai bine pasele si sa puna si mai multa presiune pe defensiva gazdelor.Normal cade si golul egalizator,moment in care olimpicii incep sa se precipite nu mai conteaza in joc si fetestenii reusesc pe final sa inscrie si golul victorie.O victorie foarte importanta obtinuta de oaspeti care reusesc sa se mentina la egalitate de puncte cu concitadina Rapid si sa mearga brat la brat mai departe asteptand acum cu mare interes jocul de sambata cu Abatorul in care cu siguranta un egal le-ar convenii acestora de minune.
CONCLUZIILE ETAPEI
a)clasament general
----------------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 19 13 2 3 71-23 41
---------------------------------------------------
2.viticola fetesti 19 12 5 2 43-26 41
3.victoria amara 19 12 4 3 59-27 40
4.abatorul slobozia 19 12 3 4 63-34 39
5.victoria tandarei 19 12 2 5 49-21 38
6.recolta ghe lazar 19 11 4 4 59-26 37
7.recolta ghe doja 19 8 3 8 39-44 27
8.victoria munt buzau 19 6 6 7 26-27 24
9.vointa reviga 19 7 2 10 40-56 23
10.olimpia brazii 19 5 2 11 40-64 17
..............................................................
11.spicul colilia 19 5 1 13 18-46 16
12.juventus boranesti 19 5 1 13 27-72 16
--------------------------------------------
13.UNIREA GRIVITA 19 2 5 13 28-50 11
14.ANDRIAS ANDRASESTI 19 2 2 13 26-75 8
------------------------------------------------------
b)clasament acasa
1.fetesti 10 8 2 0 34-9 26
2.amara 9 8 0 1 43-12 24
3.viticola 10 7 3 0 25-11 24
4. tandarei 9 7 1 1 30-3 22
5.abatorul 9 7 1 1 35-18 22
6.ghe lazar 10 7 0 3 38-18 21
7.ghe doja 9 6 1 2 27-15 19
8.reviga 10 6 1 3 28-20 19
9.munt buzau 9 5 2 2 17-6 17
10.boranesti 10 5 1 4 17-23 16
11.grivita 10 2 4 4 20-20 10
12..brazii 9 2 2 5 18-29 8
13.andrasesti 9 2 2 5 16-32 8
14.colilia 9 2 1 6 9-20 7
c)clasament deplasare
1.abatorul 10 5 2 3 28-16 17
2.viticola 9 5 2 2 18-16 17
3.ghe lazar 9 4 4 1 21-8 16
4.tandarei 10 5 1 4 19-18 16
5.amara 10 4 4 2 16-15 16
6.fetesti 9 5 0 4 37-15 15
7.brazii 10 3 0 7 22-35 9
8.colilia 10 3 0 7 9-26 9
9.ghe doja 10 2 2 6 12-28 8
10.munt buzau 10 1 4 5 9-21 7
11.reviga 9 1 1 7 12-38 4
12.grivita 9 0 1 8 10-28 1
13.andrasesti 10 0 0 10 12-37 0
14.boranesti 9 0 0 9 10-49 0
d)clasament retur
1.fetesti 6 5 0 1 23-6 15
2.amara 6 4 2 0 20-8 14
3.abatorul 6 4 1 1 20-13 13
4.ghe doja 6 4 0 2 14-9 12
5.viticola 6 3 2 1 9-6 11
6.tandarei 6 3 1 2 11-8 10
7.munt buzau 6 3 0 3 7-6 9
8.ghe lazar 6 2 2 2 217-12 8
9.reviga 6 2 1 3 16-22 7
10.andrasesti 6 2 1 3 14-19 7
11.boranesti 6 2 0 4 7-24 6
12.colilia 6 1 1 4 7-19 4
13.grivita 6 0 2 4 5-12 2
14.brazii 6 0 1 5 10-20 1
e)clasament adevar
1.abatorul +14
2.amara +13
3.fetesti +11
4.viticola +11
5.tandarei +11
6.ghe lazar +7
7.ghe doja 0
8.munt buzau -2
9.reviga -7
10.colilia -8
11.brazii -10
12.boranesti -14
13.grivita -19
14.andrasesti -22
-articol de marian radulescu 25.04.12 h20.45-
atadion municipal-fetesti
...expresul de fetesti si-a revenit si pregateste derby-ul cu abatorul...
FC RAPID FETESTI-AS VOINTA REVIGA 8-1
dupa infrangerea suferita in etapa trecuta in derby-ul local cu viticola,rapidistii sunt constienti ca nu mai pot face pasi greseti si trebuie sa-si treaca in cont victoria in meciul cu reviga,un adversar modest care nu rupe gura in deplasare
a)gheorghe marian,cliseru dan,paraiescu ionel
b)grigore tuican
c)
FETESTI
d)1) 18 12 2 4 63-22 38
e)3) 9 7 2 0 26-8 23
f)2-0grivita,4-1andrasesti
REVIGA
g) 9) 19 7 2 9 39-48 23
h)11) 8 1 1 6 11-30 4
i)3-3grivita,1-4andrasesti
stadion comunal-gheorghe lazar
...meci cu de toate,mai putin arbitraj corect..
CS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR-CF ABATORUL SLOBOZIA 2-3
un meci capital pentru ambele echipe deoarece formatia care pierde isi cam ia la revedere de la titlu de campioana judeteana.un meci in care orice rezultat este posibil.
a)modrea valentin,dimache ionut,mihalcea alexandru
b)puclici jan
c)
GHE LAZAR
d) 3) 18 11 4 3 57-23 37
e) 6) 9 7 0 2 36-15 21
f)2-6fetesti,7-0boranesti
ABATORUL
g) 5) 18 11 3 4 60-32 36
h) 3) 9 4 2 3 25-14 14
i)2-3boranesti,2-2colilia,
stadion comunal-grivita
...gazdele nu au reusit sa pastreze poarta intacta..
AS UNIREA GRIVITA-CS VICTORIA AMARA 0-2
evolutii bune a celor din grivita pana in acest moment dar din pacate rezultate nu sunt si cele asteptate.amarenii au in fata un adversar incomod care se va lupta cu ardoare pentru orice punct.
a)borangic constantin,ionesc radu,anton marius
b)dragan vasile
c)
GRIVITA
d) 13) 18 2 5 12 28-48 11
e) 11) 9 2 4 3 20-18 10
f)3-3reviga,0-0ghe lazar
AMARA
g) 4) 18 11 4 3 57-27 37
h) 6) 9 3 4 2 14-15 13
i)1-1andrasesti,3-3brazii
stadion comunal-boranesti
..puncte uriase castigate de cei din boranesti..
AS JUVENTUS BORANESTI-AS VICTORIA MUNTENI BUZAU 2-1
dupa ce au reusit sa detoneze surpriza si sa invinga abatorul,iata ca cei din boranesti sunt pregatiti sa mai faca o victima.oaspetii au suferit o infrangere umilitoare etapa trecuta cu andrasesti acasa pe teren dar au fost salvati la masa verde.
a)zaharia andrei,munteanu ionut,bazac marius
b)topor gheorghe
c)
BORANESTI
d) 12) 18 4 1 13 25-72 13
e) 10) 9 4 1 4 15-23 13
f)3-2abatorul,0-6fetesti
MUNTENI BUZAU
g) 8) 18 6 6 6 26-25 24
h) 10) 9 1 4 4 9-19 7
i)0-1colilia,0-3tandarei
stadion comunal-andrasesti
..andrasestiul mai crede inca in minuni,revelatia de nerecunoscut..
AS ANDRIAS ANDRASESTI-AS RECOLTA GHEORGHE DOJA 6-4
meci interesant la andrasesti unde poposeste in vizita revelatia acestui retur.daca ne uitam la clasament putem spune ca oaspetii pornesc din start cu prima sansa,dar sa nu uitam ca andrasestiul e o alta echipa ca cea din tur si capabila sa castige.
a)moga iuliano,ion alexandru,ojoc claudiu
b)rosu cornel
c)
ANDRASESTI
d) 14) 18 1 2 13 20-71 5
e) 14) 8 1 2 5 10-28 5
f)1-1amara,4-1reviga
GHE DOJA
g) 7) 18 8 3 7 35-38 27
h) 9) 9 2 2 5 8-22 8
i)2-1brazii,0-2munt buzau
stadion comunal-colilia
..oaspetii au castigat foarte greu cele 3 puncte...
AS SPICUL COLILIA-CS VICTORIA TANDAREI 2-3
cum finalul de campionat se apropie cu pasi repezi,punctele devin din ce in ce mai putine pe parcurs astfel ca ambele formatii doresc sa cucereasca in fiecare etapa cat mai multe.un joc destul de echilibrat in care gazdele sunt condamnate sa castige.
a)stoian gheorghe,tita lucian,scanteie madalin
b)poiana ion
c)
COLILIA
d) 11) 18 5 1 12 16-43 16
e) 13) 8 2 1 5 7-17 7
f)1-0munt buzau,2-2abatorul
TANDAREI
g) 6) 18 11 2 5 46-19 35
h) 5) 9 4 1 4 16-16 13
i)0-3ghe doja,1-3amara
stadion comunal-brazii
...meci dramatic cu rasturnari spectaculoase de scor..
AS OLIMPIA BRAZII-FC VITICOLA AGROFAM FETESTI 3-4
o deziluzie totala pana acum in acest retur,echipa din brazii are o misiune dificila acasa cu ocupanta locului secund.fetestenii au un moral ridicat si vin decisi la victorie,dar sa vedem daca sunt la fel de bataiosi ca si acasa,pana acum la prima deplasare au cedat la doja.
a)andrei gheorghe,burlacu liviu,neacsa ionel
b)aron rodel
c)
BRAZII
d) 10) 18 5 2 10 37-60 17
e) 12) 8 2 2 4 15-25 8
f)1-2ghe doja,3-3amara
VITICOLA
g) 2) 18 11 5 2 39-23 38
h) 4) 8 4 2 2 14-12 14
i)0-0tandarei,0-1ghe doja
rezultate juniori
fetesti-reviga 18-0
ghe lazar-abatorul 4-5
grivita-amara 3-5
boranesti-munt buzau 0-6
andrasesti-ghe doja 0-2
colilia-tandarei 2-7
brazii-viticola 8-2
COMENTARIU ETAPEI
Dragi microbisti si impatimiti ai bolonului rotund din judet,iata ca s-a mai scurs inca o etapa din campionatul nostru judetean cel de toate zilele cu bune si cu rele.Suspansul ramane la fel de mare atat la retrogradare dar si in varful ierarhiei unde favoritele se impun cu exceptia celor din Gheorghe Lazar care cedeaza teren in lupta pentru titlu de campioana,fiind deja la cel de-al doilea esec consecutiv pe teren propiu si putem spune ca din aceste momente echipa din Lazar poate fii scoasa din calcule si ca lupta pentru titlu de campioana se va duce pe mai departe doar in 5.
Asa cum aminteam mai sus derby-ul etapei a fost la Gheorghe Lazar intre echipa gazda Recolta si Abatorul Slobozia ambele echipe dorindu-si in mod vadit victoria care sa le tina cat mai aproape de liderul seriei.Un meci care a strans destule polemici si multe controverse cu privire la modul de arbitraj al centralului Modrea,acesta fiind acuzat de gazde ca ar fii impins de la spate echipa oaspete.Lazarenii veneau dupa un succes la pas runda trecuta in deplasare cu Reviga si doreau sa continue acest parcurs.Din pacate pentru ei au intalnit o echipa bine motivata a celor din Slobozia care si-a dorit cu mai multa ardoare acesta victorie.Cand scorul era deja 3-1 pentru slobozeni toata lumea se intreba si privea cu teama ca s-ar putea intampla iar episodul Fetesti in privinta scorului,insa cei de la Abatorul au oprit motoarele si au dat posibilitate gazdelor doar sa reduca din diferenta,iar slobozenii au incercat sa-si menajeze fortele doarece sambata ai asteapta un alt meci de foc cu liderul din Fetesti pe teren propiul.Si pentru ca am adus vorba de lider sa spunem ca echipa fetesteana a defilat in jocul de acasa cu Reviga castigand fara sa forteze prea mult cu scorul de 8-1,dupa un meci dominat clar de acestia de la un cap la altul.Astfel echipa feroviara isi trece in cont cele 3 puncte puse in joc,reusind astfel sa-si pastreze pozitia de lider si sa se gandeasca serios la jocul de sambata cu Abatorul.Tandareiul a avut viata grea la Colilia unde se impune cu 3-2 dar dupa un joc plin de evenimente cu un penalty ratat si doua eliminari.Gazdele sunt si ele nemultumite de acest rezultat deoarece simt cum le fuge terenul de sub picioare si incep sa se afunde si mai mult in coada clasamentului.Boranesti castiga acasa cu 2-0 in fata echipei din Munteni Buzau si obtin trei puncte foarte mari in lupta la retrogradare,mai ales ca echipa se misca destul de bine acasa exceptand macaelul cu Fetestiul.Meci frumos cu multe goluri si la Andrasesti intre echipa de pe ultimul loc si revelatia returului.Gazdele au demonstrat si in acest joc ca formeaza o alta echipa fata de cea din tur si ca sunt foarte periculosi la ei acasa si ca se bat cu sanse reale de a scapa de locurile ce duc direct inspre liga5.Amara a avut si ea de furca in deplasarea de la Grivita,o alta echipa necajita a seriei ce lupta din rasputeri sa ramana si pentru sezonul viitor in elita fotbalului judetean.Au incercat din rasputeri cei din Grivita sa pastreze poarta neatinsa de amareni dar pe final au cedat cu 0-2 ,iar dupa aspectul jocului ar fii meritat cel putin un meci egal.O infrangere grea a grivitenilor care atarna ca un pietroi de gatul acestora si ai trage si mai mult in nisipurile miscatoare.In fine am lasat la urma meciul de la Brazii intre Olimpia din localitate si o aspiranta la titlu judetean,Viticola.Gazdele erau constiente ca o noua infrangere acasa o sa cantareasca foarte mult in economia finala a clasamentului,in schimb oaspetii erau obligati sa obtina cel putin un punct pentru a nu se indeparta de locul fruntas.Fetestenii incep in forta acest joc reusind sa deschida scorul repede cu toate ca din formula de start le-au lipsit cativa jucatori importanti.Gazdele nu concep scorul inregistrat si trec la atac reusind si ele sa restabileasca egalitatea destul de repede.Se joaca pe contre iar Viticola mai inscrie o data pana la pauza intrand in avantaj la cabine.Insa partea secunda devine una de cosmar deoarece oaspetii raman cu un om in minus si sunt asaltati de cei din Brazii mai mereu astfel ca rezultatul se schimba si se ajunge chiar la avantaj pentru gazde.Fetestenii nu intra in panica si reusesc chiar si in inferioritate sa controleze jocul sa lege mai bine pasele si sa puna si mai multa presiune pe defensiva gazdelor.Normal cade si golul egalizator,moment in care olimpicii incep sa se precipite nu mai conteaza in joc si fetestenii reusesc pe final sa inscrie si golul victorie.O victorie foarte importanta obtinuta de oaspeti care reusesc sa se mentina la egalitate de puncte cu concitadina Rapid si sa mearga brat la brat mai departe asteptand acum cu mare interes jocul de sambata cu Abatorul in care cu siguranta un egal le-ar convenii acestora de minune.
CONCLUZIILE ETAPEI
a)clasament general
----------------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 19 13 2 3 71-23 41
---------------------------------------------------
2.viticola fetesti 19 12 5 2 43-26 41
3.victoria amara 19 12 4 3 59-27 40
4.abatorul slobozia 19 12 3 4 63-34 39
5.victoria tandarei 19 12 2 5 49-21 38
6.recolta ghe lazar 19 11 4 4 59-26 37
7.recolta ghe doja 19 8 3 8 39-44 27
8.victoria munt buzau 19 6 6 7 26-27 24
9.vointa reviga 19 7 2 10 40-56 23
10.olimpia brazii 19 5 2 11 40-64 17
..............................................................
11.spicul colilia 19 5 1 13 18-46 16
12.juventus boranesti 19 5 1 13 27-72 16
--------------------------------------------
13.UNIREA GRIVITA 19 2 5 13 28-50 11
14.ANDRIAS ANDRASESTI 19 2 2 13 26-75 8
------------------------------------------------------
b)clasament acasa
1.fetesti 10 8 2 0 34-9 26
2.amara 9 8 0 1 43-12 24
3.viticola 10 7 3 0 25-11 24
4. tandarei 9 7 1 1 30-3 22
5.abatorul 9 7 1 1 35-18 22
6.ghe lazar 10 7 0 3 38-18 21
7.ghe doja 9 6 1 2 27-15 19
8.reviga 10 6 1 3 28-20 19
9.munt buzau 9 5 2 2 17-6 17
10.boranesti 10 5 1 4 17-23 16
11.grivita 10 2 4 4 20-20 10
12..brazii 9 2 2 5 18-29 8
13.andrasesti 9 2 2 5 16-32 8
14.colilia 9 2 1 6 9-20 7
c)clasament deplasare
1.abatorul 10 5 2 3 28-16 17
2.viticola 9 5 2 2 18-16 17
3.ghe lazar 9 4 4 1 21-8 16
4.tandarei 10 5 1 4 19-18 16
5.amara 10 4 4 2 16-15 16
6.fetesti 9 5 0 4 37-15 15
7.brazii 10 3 0 7 22-35 9
8.colilia 10 3 0 7 9-26 9
9.ghe doja 10 2 2 6 12-28 8
10.munt buzau 10 1 4 5 9-21 7
11.reviga 9 1 1 7 12-38 4
12.grivita 9 0 1 8 10-28 1
13.andrasesti 10 0 0 10 12-37 0
14.boranesti 9 0 0 9 10-49 0
d)clasament retur
1.fetesti 6 5 0 1 23-6 15
2.amara 6 4 2 0 20-8 14
3.abatorul 6 4 1 1 20-13 13
4.ghe doja 6 4 0 2 14-9 12
5.viticola 6 3 2 1 9-6 11
6.tandarei 6 3 1 2 11-8 10
7.munt buzau 6 3 0 3 7-6 9
8.ghe lazar 6 2 2 2 217-12 8
9.reviga 6 2 1 3 16-22 7
10.andrasesti 6 2 1 3 14-19 7
11.boranesti 6 2 0 4 7-24 6
12.colilia 6 1 1 4 7-19 4
13.grivita 6 0 2 4 5-12 2
14.brazii 6 0 1 5 10-20 1
e)clasament adevar
1.abatorul +14
2.amara +13
3.fetesti +11
4.viticola +11
5.tandarei +11
6.ghe lazar +7
7.ghe doja 0
8.munt buzau -2
9.reviga -7
10.colilia -8
11.brazii -10
12.boranesti -14
13.grivita -19
14.andrasesti -22
-articol de marian radulescu 25.04.12 h20.45-
liga4 etapa19 RAPID FETESTI-VOINTA REVIGA
LIGA4 JUNIORI ETAPA19 rapid fetesti-vointa reviga
LIGA5 ETAPA21
...trioul fruntas se impiedica si nu profita nici valea ciorii de acest lucru..bomba la cazanesti invinsa acasa...
...maia capoteaza la barcanesti,cosereni a jucat doar 10 minute la dridul..cocora defileaza..
SERIA1(sb.21.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-FC MOVILA 3-1
a)ion lucian,badea daniel,oprea liviu
b)voinea petre
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-ALBESTI08 4-3
a)stan vasile,bran ionel,coman mariuca
b)branescu viorel
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-VIITORUL VALEA CIORII 3-0
a)alexe ionel,slotea valentin,dobre daniel
b)andrei ionel
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-RAPID PERIETI 0-3
a)dragomir vasilica,borangic alin,munteanu madalin
b)dan cristea
stadion orasenesc-cazanesti
AS CAZANESTI-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 1-2
a)zamfir marian,bucurica alexandru,zamfir mihai
b)oprea costel
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI--AGRONOMIA BUCU 4-0
a)hagiu mircea,panait cristian,stoica nicusor
b)barin dumitru
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-INTER STELNICA 3-0
a)puscasu ionela,nedelcu marian,panait florin
b)popa gheorghe
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-sta
rezultate juniori
giurgeni-movila 2-4
ograda-albesti 4-3
scanteia-valea ciorii 1-3
traian-perieti 3-0
cazanesti-mih kogalniceanu 1-3
platonesti-bucu 5-0
gura ialomitei-stelnica 2-1
ciulnita-sta
SERIA2(dum.22.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-FULGERUL FIERBINTI 9-2
a)hagiu mircea,munteanu ionut,panait cristian
b)aron rodel
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-AIVA RASI 3-0mv
a)paraiescu ionel,moroianu marian,slotea valentin
b)dragan vasile
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-RECOLTA MALU ROSU 4-3
a)andrei gheorghe,burlacu liviu,triscas roxana
b)dan cristea
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-UNIREA ION ROATA 3-2
a)gheorghe marian,cliseru bogdan,dragoi marian
b)puclici jan
stadion horia
VIITORUL AXINTELE2-VIITORUL MOLDOVENI 3-2
a)bazac marius,panait florin,neicu gheorghe
b)berbec ion
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-VOINTA MAIA 7-0
a)modrea valentin,anton marius,ene andrei
b)petrescu vasile
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-UNIREA SARATENI 3-2
a)borangic constantin,tita lucian,calinescu andrei
b)manea gigi
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-AS COSERENI 3-0mv
a)bucurica alexandru,borangic alin,ionita gheorghe
b)nunu ion
rezultate juniori
jilavele-malu rosu 1-1
cocora-fierbinti 2-2
manasia-rasi 3-0
salcioara-ion roata 4-1
axintele2-moldoveni 7-1
barcanesti-maia 5-1
adancata-sarateni 6-1
dridul-cosereni 2-2
-editat de andrei nicolaie 20.04.12 h19.30-
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-FC MOVILA 3-1
a)ion lucian,badea daniel,oprea liviu
b)voinea petre
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-ALBESTI08 4-3
a)stan vasile,bran ionel,coman mariuca
b)branescu viorel
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-VIITORUL VALEA CIORII 3-0
a)alexe ionel,slotea valentin,dobre daniel
b)andrei ionel
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-RAPID PERIETI 0-3
a)dragomir vasilica,borangic alin,munteanu madalin
b)dan cristea
stadion orasenesc-cazanesti
AS CAZANESTI-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 1-2
a)zamfir marian,bucurica alexandru,zamfir mihai
b)oprea costel
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI--AGRONOMIA BUCU 4-0
a)hagiu mircea,panait cristian,stoica nicusor
b)barin dumitru
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-INTER STELNICA 3-0
a)puscasu ionela,nedelcu marian,panait florin
b)popa gheorghe
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-sta
rezultate juniori
giurgeni-movila 2-4
ograda-albesti 4-3
scanteia-valea ciorii 1-3
traian-perieti 3-0
cazanesti-mih kogalniceanu 1-3
platonesti-bucu 5-0
gura ialomitei-stelnica 2-1
ciulnita-sta
SERIA2(dum.22.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-FULGERUL FIERBINTI 9-2
a)hagiu mircea,munteanu ionut,panait cristian
b)aron rodel
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-AIVA RASI 3-0mv
a)paraiescu ionel,moroianu marian,slotea valentin
b)dragan vasile
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-RECOLTA MALU ROSU 4-3
a)andrei gheorghe,burlacu liviu,triscas roxana
b)dan cristea
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-UNIREA ION ROATA 3-2
a)gheorghe marian,cliseru bogdan,dragoi marian
b)puclici jan
stadion horia
VIITORUL AXINTELE2-VIITORUL MOLDOVENI 3-2
a)bazac marius,panait florin,neicu gheorghe
b)berbec ion
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-VOINTA MAIA 7-0
a)modrea valentin,anton marius,ene andrei
b)petrescu vasile
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-UNIREA SARATENI 3-2
a)borangic constantin,tita lucian,calinescu andrei
b)manea gigi
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-AS COSERENI 3-0mv
a)bucurica alexandru,borangic alin,ionita gheorghe
b)nunu ion
rezultate juniori
jilavele-malu rosu 1-1
cocora-fierbinti 2-2
manasia-rasi 3-0
salcioara-ion roata 4-1
axintele2-moldoveni 7-1
barcanesti-maia 5-1
adancata-sarateni 6-1
dridul-cosereni 2-2
-editat de andrei nicolaie 20.04.12 h19.30-
LIGA6 ETAPA 15
...bucu2 sta,saveni revine pe locul1
...orezu se impune in derby si face un pas spre liga5,ploie de goluri la milosesti..
...patru frati la un pas de surpriza,alexeni a stat...
dum.22.04.12 h17.00
SERIA1
stadion comunal-brancoveni
VOINTA BRANCOVENI-SPICUL VLADENI 4-0
a)ojoc claudiu,bran ionel,coman mariuca
b)voinea petre
stadion comunal-buiesti
RECOLTA BUIESTI-FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA 2-2
a)stan vasile,mailat madalin,gheorghe cosmin
b)
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA2-SPARTACUS IAZU 2-0
a)nedelcu marian,iuga cosmin,badea daniel
b)popescu constantin
stadion comunal-gimbasani
REAL GIMBASANI-STIINTA SLOBOZIA 3-2
a)ion alexandru,ion lucian,oprea ovidiu
b)popa gheorghe
stadion comunal-marculesti
SPICUL MARCULESTI-RECOLTA SAVENI 2-7
a)alexe ionel,petre florin,popa constantin
b)stancu constantin
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU2=-sta
SERIA2
stadion comunal-milosesti
SPICUL MILOSESTI-INTER STEJARUL 15-3
a)avram florin,munteanu cristian,dobre vasilica
b)avram dumitru
stadion paltinis
UNIREA PALTINIS-AS BROSTENI 3-2
a)nita george,buzea vasile,done andrei
b)andrei ion
stadion comunal-cocora h13.00
VOINTA COCORA2-SPORT PALTINIS 3-0
a)raduna ionut,pintilie gabriel,filip valentin
b)aron rodel
stadion orboiesti
VOINTA ORBOIESTI-DINAMO BORDUSELUL 3-0
a)manea valentin,gheorghe mihai,matei danut
b)
stadion orezu
SPICUL OREZU-OMEGA MILOSESTI 4-1
a)nitu gile,dobre daniel,paraiescu cristian
b)rosu cornel
stadion comunal-tovarasia
VOINTA TOVARASIA-STEAUA BORDUSELUL 0-3mv
SERIA3
stadion comunal-grindul
AVANTUL GRINDUL-AMBIANTA JILAVELE2 5-4
a)dragomir vasilica,dragomir silviu,neacsu ataca
b)
stadion comunal-brosteni h11.00
STARUINTA BROSTENI-FC MOVILITA 3-1
a)tache george,vulpe cosmin,dan constantin
b)bosneag marian
stadion patru frati
UNIREA PATRU FRATI-ATLETIC VALEA MACRISULUI 4-5
a)stoian gheorghe,stoica gheorghe,matei bogdan
b)mitroi stefan
stadion comunal-garbovi
UNIREA GARBOVI-FULGERUL FIERBINTI2 3-2
a)ionescu radu,calin sebastian,stanciu alexandru
b)oprea iordan
stadion comunal-manasia
UNIREA MANASIA2-VICTORIA ROSIORI 3-2
a)scanteie madalin,dumitru cristian,neagu florin
b)barin dumitru
Ultimul esalon valoric din fotbalul ialomitean este unul foarte spectaculos dar nu in prizma rezultatelor consemnate si mai ales prin felul in care se desfasoara acesta.De la meci la meci intalnesti tot felul di intamplari bizare,desfasurate intr-un cadrul satesc autentic in care multi dintre cei care practica acest sport sunt uneori vadit incurcati de minge,sau prefera in multe cazuri sa nu mai se oboseasca si sa faca deplasare pana la terenul unde trebuie sa joace.Am intalnit si cazuri in care arbitrii sunt bruscati,fotbalistii incing intre ei adevarate coride sau de multe ori la mijloc pica si arbitrii intre taberele anumitor formatii.E o adevarata incercare sa practici acest sport in liga6,dar nu trebuie sa generalizam acest aspect pentru ca sunt si exceptii de la aceste reguli.
Revenind la fotbal sa spunem ca in seria1 lupta la promovare se da intre echipele din Saveni si echipa a doua a celor din Bucu,doua formatii care pun serios accent pe rezultate si componenta formatiilor de la meci la meci incercand ca de fiecare data sa aiba in teren cel mai bun prim 11 posibil.In aceasta runda la Marculesti oaspetii au facut legea in teren castigand categoric cu 7-2 in fata unei formatii a marculestenilor care nu mai este ce a fost acum cateva sezoane la rand.Si cum echipa celor din Bucu a stat neavand adversar,savenarii profita de acest lucru si se reinstalaeaza pe treapat 1 a seriei cu sanse foarte mari la promovare.Buiestiul se impune si ea acasa cu 4-0 in dauna celor din Vladeni,o formatie destul de modesta in acest campionat si care nu se omoara cu firea la deplasari.Putem numii totusi o mica surpriza cea consemnata la Ciulnita intre echipa secunda a satului si cei din Iazu,dar cum prima formatie a stat in liga5 in aceasta etapa,formatia secunda a profitat din plin de acest fapt si a avut in componenta sa si cativa jucatori de la prima formatie cu ceva mai multe jocuri in picioare si acest lucru sa vazut si pe teren.Etapa viitoare cei din Saveni vor juca acasa cu Gimbasaniul si se anunta un joc echilibrat intre cele doua formatii mai ales ca oaspetii anul trecut s-au batut la promovare,in schim Bucu joaca acasa cu Slobozia Noua o echipa plina de surprize atunci cand vrea si joaca cu ambitie.
Seria a doua este dominata clar de echipa din Orezu care mentine un avans linistitor fata de cei din Paltinis si Milosesti.Practic in aceasta ruda a fost si meciul cheie pentru locul 1 in care echipa din Orezu intalnea o contracandidata la promovare.Gazdele au trecut lejer de cei din Milosesti cu 4-1 si astfel reusesc sa se desprinda in fruntea clasamentului.Echipa din Paltinis a avut un meci ceva mai greu cu Brosteniul castigand destul de greu cu 3-2 si ramanad in spatele liderului la 6 puncte si asteptand pasii gresiti facuti de acesta.Tot un meci nostim am consemnat la Milosesti unde echipa gazda a facut ce a vrut cu o formatie care parea ca in acel joc descoperea pentru prima data acest sport numit fotbal.Rezultatul final consemnat este unul hazliu si foarte rar intalnit intr-un meci de fotbal 15-3...Runda viitoare Orezu are o deplasare dificila la Borduselul cu Steaua din localiatate iar Unirea Paltinis joaca tot acolo dar cu Dinamo si astfel Borduselul poate stabilii in mare parte castigatoarea acestei serii.
Trecand si la ultima serie sa aducem in prim plan faptul ca echipa din Valea Macrisului castiga meci dupa meci si o face si acum la Partu Frati cu 5-4 si consolideaza pozitia de lider in clasament,marind la 7 puncte distanta fata de urmaritoarea sa echipa din Brosteni.Chiar daca intre primele 3 echipe din aceasta serie se afla plasata si echipa secunda a acelor din Fierbinti,reamintim ca acestia nu au drept de promovare in liga5 deoarece acolo evolueaza deja Fulgerul Fierbinti si locul ocupat de acestia nu le dau posibilitatea de a urca o treapta in sus in erarhia fotbalului ialomitean.Alexeni a trebuit sa stea in aceasta etapa si sa nu punteze in clasament,astfel ca au ramas pe locul4 dar distanta s-a marit fata de lider si au sanse din ce in ce mai mici sa mai prinda locul unu.Etapa viitoare poate fii cea decisiva in lupta pentru promovare deoare ce intalnesc intre ele exact primele 4 clasate astfel:Fierbinti-Alexeni si Valea Macrisului-Brosteni.
Ca de fiecare data mai jos puteti vedea cele trei clasamente la zi din fiecare serie.
SERIA1
stadion comunal-brancoveni
VOINTA BRANCOVENI-SPICUL VLADENI 4-0
a)ojoc claudiu,bran ionel,coman mariuca
b)voinea petre
stadion comunal-buiesti
RECOLTA BUIESTI-FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA 2-2
a)stan vasile,mailat madalin,gheorghe cosmin
b)
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA2-SPARTACUS IAZU 2-0
a)nedelcu marian,iuga cosmin,badea daniel
b)popescu constantin
stadion comunal-gimbasani
REAL GIMBASANI-STIINTA SLOBOZIA 3-2
a)ion alexandru,ion lucian,oprea ovidiu
b)popa gheorghe
stadion comunal-marculesti
SPICUL MARCULESTI-RECOLTA SAVENI 2-7
a)alexe ionel,petre florin,popa constantin
b)stancu constantin
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU2=-sta
SERIA2
stadion comunal-milosesti
SPICUL MILOSESTI-INTER STEJARUL 15-3
a)avram florin,munteanu cristian,dobre vasilica
b)avram dumitru
stadion paltinis
UNIREA PALTINIS-AS BROSTENI 3-2
a)nita george,buzea vasile,done andrei
b)andrei ion
stadion comunal-cocora h13.00
VOINTA COCORA2-SPORT PALTINIS 3-0
a)raduna ionut,pintilie gabriel,filip valentin
b)aron rodel
stadion orboiesti
VOINTA ORBOIESTI-DINAMO BORDUSELUL 3-0
a)manea valentin,gheorghe mihai,matei danut
b)
stadion orezu
SPICUL OREZU-OMEGA MILOSESTI 4-1
a)nitu gile,dobre daniel,paraiescu cristian
b)rosu cornel
stadion comunal-tovarasia
VOINTA TOVARASIA-STEAUA BORDUSELUL 0-3mv
SERIA3
stadion comunal-grindul
AVANTUL GRINDUL-AMBIANTA JILAVELE2 5-4
a)dragomir vasilica,dragomir silviu,neacsu ataca
b)
stadion comunal-brosteni h11.00
STARUINTA BROSTENI-FC MOVILITA 3-1
a)tache george,vulpe cosmin,dan constantin
b)bosneag marian
stadion patru frati
UNIREA PATRU FRATI-ATLETIC VALEA MACRISULUI 4-5
a)stoian gheorghe,stoica gheorghe,matei bogdan
b)mitroi stefan
stadion comunal-garbovi
UNIREA GARBOVI-FULGERUL FIERBINTI2 3-2
a)ionescu radu,calin sebastian,stanciu alexandru
b)oprea iordan
stadion comunal-manasia
UNIREA MANASIA2-VICTORIA ROSIORI 3-2
a)scanteie madalin,dumitru cristian,neagu florin
b)barin dumitru
Ultimul esalon valoric din fotbalul ialomitean este unul foarte spectaculos dar nu in prizma rezultatelor consemnate si mai ales prin felul in care se desfasoara acesta.De la meci la meci intalnesti tot felul di intamplari bizare,desfasurate intr-un cadrul satesc autentic in care multi dintre cei care practica acest sport sunt uneori vadit incurcati de minge,sau prefera in multe cazuri sa nu mai se oboseasca si sa faca deplasare pana la terenul unde trebuie sa joace.Am intalnit si cazuri in care arbitrii sunt bruscati,fotbalistii incing intre ei adevarate coride sau de multe ori la mijloc pica si arbitrii intre taberele anumitor formatii.E o adevarata incercare sa practici acest sport in liga6,dar nu trebuie sa generalizam acest aspect pentru ca sunt si exceptii de la aceste reguli.
Revenind la fotbal sa spunem ca in seria1 lupta la promovare se da intre echipele din Saveni si echipa a doua a celor din Bucu,doua formatii care pun serios accent pe rezultate si componenta formatiilor de la meci la meci incercand ca de fiecare data sa aiba in teren cel mai bun prim 11 posibil.In aceasta runda la Marculesti oaspetii au facut legea in teren castigand categoric cu 7-2 in fata unei formatii a marculestenilor care nu mai este ce a fost acum cateva sezoane la rand.Si cum echipa celor din Bucu a stat neavand adversar,savenarii profita de acest lucru si se reinstalaeaza pe treapat 1 a seriei cu sanse foarte mari la promovare.Buiestiul se impune si ea acasa cu 4-0 in dauna celor din Vladeni,o formatie destul de modesta in acest campionat si care nu se omoara cu firea la deplasari.Putem numii totusi o mica surpriza cea consemnata la Ciulnita intre echipa secunda a satului si cei din Iazu,dar cum prima formatie a stat in liga5 in aceasta etapa,formatia secunda a profitat din plin de acest fapt si a avut in componenta sa si cativa jucatori de la prima formatie cu ceva mai multe jocuri in picioare si acest lucru sa vazut si pe teren.Etapa viitoare cei din Saveni vor juca acasa cu Gimbasaniul si se anunta un joc echilibrat intre cele doua formatii mai ales ca oaspetii anul trecut s-au batut la promovare,in schim Bucu joaca acasa cu Slobozia Noua o echipa plina de surprize atunci cand vrea si joaca cu ambitie.
Seria a doua este dominata clar de echipa din Orezu care mentine un avans linistitor fata de cei din Paltinis si Milosesti.Practic in aceasta ruda a fost si meciul cheie pentru locul 1 in care echipa din Orezu intalnea o contracandidata la promovare.Gazdele au trecut lejer de cei din Milosesti cu 4-1 si astfel reusesc sa se desprinda in fruntea clasamentului.Echipa din Paltinis a avut un meci ceva mai greu cu Brosteniul castigand destul de greu cu 3-2 si ramanad in spatele liderului la 6 puncte si asteptand pasii gresiti facuti de acesta.Tot un meci nostim am consemnat la Milosesti unde echipa gazda a facut ce a vrut cu o formatie care parea ca in acel joc descoperea pentru prima data acest sport numit fotbal.Rezultatul final consemnat este unul hazliu si foarte rar intalnit intr-un meci de fotbal 15-3...Runda viitoare Orezu are o deplasare dificila la Borduselul cu Steaua din localiatate iar Unirea Paltinis joaca tot acolo dar cu Dinamo si astfel Borduselul poate stabilii in mare parte castigatoarea acestei serii.
Trecand si la ultima serie sa aducem in prim plan faptul ca echipa din Valea Macrisului castiga meci dupa meci si o face si acum la Partu Frati cu 5-4 si consolideaza pozitia de lider in clasament,marind la 7 puncte distanta fata de urmaritoarea sa echipa din Brosteni.Chiar daca intre primele 3 echipe din aceasta serie se afla plasata si echipa secunda a acelor din Fierbinti,reamintim ca acestia nu au drept de promovare in liga5 deoarece acolo evolueaza deja Fulgerul Fierbinti si locul ocupat de acestia nu le dau posibilitatea de a urca o treapta in sus in erarhia fotbalului ialomitean.Alexeni a trebuit sa stea in aceasta etapa si sa nu punteze in clasament,astfel ca au ramas pe locul4 dar distanta s-a marit fata de lider si au sanse din ce in ce mai mici sa mai prinda locul unu.Etapa viitoare poate fii cea decisiva in lupta pentru promovare deoare ce intalnesc intre ele exact primele 4 clasate astfel:Fierbinti-Alexeni si Valea Macrisului-Brosteni.
Ca de fiecare data mai jos puteti vedea cele trei clasamente la zi din fiecare serie.
CUPA ROMANIEI-FAZA JUDETEANA-OPTIMI DE FINALA
mc.11.04.12 h16.00
stadionul comunal-ciulnita
baraganul ciulnita(L5S1)-FC VITICOLA FETESTI 1-3
a)arbitrii-
b)observator-
CIULNITA
loc in liga5 seria1
linie clasament-
cum s-a calificat:
-turul4 2-0gloria gura ialomitei(L5S1)
VITICOLA
loc2 liga4
linie clasament-17 10 5 2 37-22 35
cum s-a calificat:
1/16 3-1pr viitorul platonesti(L5S1)
stadion comunal-saveni
recolta saveni(L6S1)-AS VICTORIA MUNTENI BUZAU 2-3
a)
b)
SAVENI
-loc1 liga6 seria1
-linie clasament
cum s-a calificat:
tur1 5-2spicul vladeni(L6S1)
tur2 3-2spicul marculesti(L6S1)
tur3 nu a jucat
tur4 5-2 unirea mihail kogalniceanu(5S1)
1/16 5-1victoria tandarei(L4)
stadion comunal-cocora
vointa cocora(L5S2)-CS VICTORIA AMARA
a)
b)
COCORA
loc1 liga5 seria2
linie clasament-
cum s-a calificat:
tur4 11-0vointa cocora2(L6S2)
1/16 13-1vointa reviga(L4)
AMARA
loc4 liga4
linie clasament 17 10 4 3 53-25 34
cum s-a calificat:
1/16 5-4pen gloria ograda(L5S1)
stadion comunal-barcanesti
recolta barcanesti(L5S2)-CF ABATORUL SLOBOZIA
a)
b)
BARCANESTI
loc3 liga5 seria2
linie clasament-
cum s-a calificat:
tur4 2-1recolta malu rosu(L5S2)
1/16 2-1 gloria alexeni(L6S3)
ABATORUL
loc5 liga4
linie clasament 17 10 3 4 58-31 33
cum s-a calificat:
1/16 6-0aiva rasi(L5S2)
stadion comunal-maia
vointa maia(L5S2)AS -SPICUL COLILIA
a)
b)
MAIA
loc4 liga5 seria2
linie clasament
cum s-a calificat:
tur4 8-1viitorul axintele2
1/16 8-6pen olimpia brazii(L4)
COLILIA
loc11 liga4
linie clasament 17 5 1 11 16-39 16
cum s-a calificat:
1/16 2-0as cazanesti(L5S1)
stadion comunal-sarateni
unirea sarateni(L5S2)-AS RECOLTA GHEORGHE LAZAR
a)
b)
SARATENI
loc liga5 seria2
linie clasament
cum s-a calificat:
tur4 3-1unirea ion roata(L5S2)
1/16 6-3andrias andrasesti
GHEORGHE LAZAR
loc3 liga4
linie clasament 17 10 4 3 51-20 34
cum s-a calificat:
1/16 4-1agronomia bucu(L5S1)
stadion comunal-jilavele
infratirea jilavele(L5S2)-AS JUVENTUS BORANESTI
a)
b)
JILAVELE
loc liga5 seria2
linie clasament
cum s-a calificat:
tur4 3-0viitorul moldoveni(L5S2)
1/16 3-1recolta gheorghe doja(L4)
BORANESTI
loc12 liga4
linie clasament 17 4 1 12 23-68 13
cum s-a calificat:
1/16 3-2fc dridul(L5S2)
stadion abatorul-slobozia
stiinta MB slobozia(L6S1)-FC RAPID FETESTI 1-10
a)puscasu ionela
b)
STIINTA
loc liga6 seria1
linie clasament
cum s-a calificat:
tur1 4-3vointa brancoveni(L6S1)
tur2 5-1spartacus iazu(L6S1)
tur3 10-1 spicul orezu(L6S2)
tur4 nu a participat
1/16 2-1fc traian(L5S1)
FETESTI
loc1 liga4
linie clasament 17 12 2 3 62-20 38
cum s-a calificat:
1/16 7-0inter stelnica(L5S1)
stadionul comunal-ciulnita
baraganul ciulnita(L5S1)-FC VITICOLA FETESTI 1-3
a)arbitrii-
b)observator-
CIULNITA
loc in liga5 seria1
linie clasament-
cum s-a calificat:
-turul4 2-0gloria gura ialomitei(L5S1)
VITICOLA
loc2 liga4
linie clasament-17 10 5 2 37-22 35
cum s-a calificat:
1/16 3-1pr viitorul platonesti(L5S1)
stadion comunal-saveni
recolta saveni(L6S1)-AS VICTORIA MUNTENI BUZAU 2-3
a)
b)
SAVENI
-loc1 liga6 seria1
-linie clasament
cum s-a calificat:
tur1 5-2spicul vladeni(L6S1)
tur2 3-2spicul marculesti(L6S1)
tur3 nu a jucat
tur4 5-2 unirea mihail kogalniceanu(5S1)
1/16 5-1victoria tandarei(L4)
stadion comunal-cocora
vointa cocora(L5S2)-CS VICTORIA AMARA
a)
b)
COCORA
loc1 liga5 seria2
linie clasament-
cum s-a calificat:
tur4 11-0vointa cocora2(L6S2)
1/16 13-1vointa reviga(L4)
AMARA
loc4 liga4
linie clasament 17 10 4 3 53-25 34
cum s-a calificat:
1/16 5-4pen gloria ograda(L5S1)
stadion comunal-barcanesti
recolta barcanesti(L5S2)-CF ABATORUL SLOBOZIA
a)
b)
BARCANESTI
loc3 liga5 seria2
linie clasament-
cum s-a calificat:
tur4 2-1recolta malu rosu(L5S2)
1/16 2-1 gloria alexeni(L6S3)
ABATORUL
loc5 liga4
linie clasament 17 10 3 4 58-31 33
cum s-a calificat:
1/16 6-0aiva rasi(L5S2)
stadion comunal-maia
vointa maia(L5S2)AS -SPICUL COLILIA
a)
b)
MAIA
loc4 liga5 seria2
linie clasament
cum s-a calificat:
tur4 8-1viitorul axintele2
1/16 8-6pen olimpia brazii(L4)
COLILIA
loc11 liga4
linie clasament 17 5 1 11 16-39 16
cum s-a calificat:
1/16 2-0as cazanesti(L5S1)
stadion comunal-sarateni
unirea sarateni(L5S2)-AS RECOLTA GHEORGHE LAZAR
a)
b)
SARATENI
loc liga5 seria2
linie clasament
cum s-a calificat:
tur4 3-1unirea ion roata(L5S2)
1/16 6-3andrias andrasesti
GHEORGHE LAZAR
loc3 liga4
linie clasament 17 10 4 3 51-20 34
cum s-a calificat:
1/16 4-1agronomia bucu(L5S1)
stadion comunal-jilavele
infratirea jilavele(L5S2)-AS JUVENTUS BORANESTI
a)
b)
JILAVELE
loc liga5 seria2
linie clasament
cum s-a calificat:
tur4 3-0viitorul moldoveni(L5S2)
1/16 3-1recolta gheorghe doja(L4)
BORANESTI
loc12 liga4
linie clasament 17 4 1 12 23-68 13
cum s-a calificat:
1/16 3-2fc dridul(L5S2)
stadion abatorul-slobozia
stiinta MB slobozia(L6S1)-FC RAPID FETESTI 1-10
a)puscasu ionela
b)
STIINTA
loc liga6 seria1
linie clasament
cum s-a calificat:
tur1 4-3vointa brancoveni(L6S1)
tur2 5-1spartacus iazu(L6S1)
tur3 10-1 spicul orezu(L6S2)
tur4 nu a participat
1/16 2-1fc traian(L5S1)
FETESTI
loc1 liga4
linie clasament 17 12 2 3 62-20 38
cum s-a calificat:
1/16 7-0inter stelnica(L5S1)
LIGA3 SERIA2 ETAPA21
...Unirea castiga si la Ciresul si e si mai aproape de liga2,iar Axintele stopeaza Tunariul si e cu un pas jumate salvata de la retrogradare...
vin.13.04.12 h17.00
CONPET CIRESUL-UNIREA SLOBOZIA 0-2
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3 la slobozia
CIRESUL
d) 19 5 4 10 18-31 19
e) 10 2 1 7 6-19 7
f) 0-2voluntari,0-0balotesti,2-1calarasi
SLOBOZIA
g) 18 15 3 0 41-8 48
h) 9 8 1 0 19-3 25
i) 3-0eforie,1-0tunari,2-0voluntari
VIITORUL AXINTELE-CS TUNARI 2-0
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3 la axintele
AXINTELE
d) 19 7 3 9 21-17 24
e) 9 3 2 4 6-8 11
f) 3-0baia,1-1chirnogi,1-0balotesti
TUNARI
g) 19 9 2 8 27-20 29
h) 9 4 0 5 14-13 12
i) 3-0eforie,1-3baia,4-0rapid2
rezultate complete:
comprest bucuresti-cs balotesti 0-0
dunarea calarasi-fc voluntari 0-1
rapid bucuresti2-viitorul chirnogi 0-2
conpet ciresul-unirea slobozia 0-2
cs stefanaesti-eolica baia 3-0
viitorul axintele-cs tunari 2-0
cs afumati-acs berceni 0-1
eforie-sta
CONPET CIRESUL-UNIREA SLOBOZIA 0-2
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3 la slobozia
CIRESUL
d) 19 5 4 10 18-31 19
e) 10 2 1 7 6-19 7
f) 0-2voluntari,0-0balotesti,2-1calarasi
SLOBOZIA
g) 18 15 3 0 41-8 48
h) 9 8 1 0 19-3 25
i) 3-0eforie,1-0tunari,2-0voluntari
VIITORUL AXINTELE-CS TUNARI 2-0
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3 la axintele
AXINTELE
d) 19 7 3 9 21-17 24
e) 9 3 2 4 6-8 11
f) 3-0baia,1-1chirnogi,1-0balotesti
TUNARI
g) 19 9 2 8 27-20 29
h) 9 4 0 5 14-13 12
i) 3-0eforie,1-3baia,4-0rapid2
rezultate complete:
comprest bucuresti-cs balotesti 0-0
dunarea calarasi-fc voluntari 0-1
rapid bucuresti2-viitorul chirnogi 0-2
conpet ciresul-unirea slobozia 0-2
cs stefanaesti-eolica baia 3-0
viitorul axintele-cs tunari 2-0
cs afumati-acs berceni 0-1
eforie-sta
LIGA4 ETAPA18
...feroviarii fetesteni s-au inecat in apele Borcei...munteni buzau castiga la masa verde..
sb.14.04.12 jun14.30 sen16.30
...FEROVIARII S-AU INECAT PE MALUL BORCEI...
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-RAPID FETESTI 2-1
asa cum spune si titlu acestui meci,la fetesti e un joc de a fii sau a nu fii,dar cu precadere pentru gazde care se afla la doar3 puncte in spatele rapidului.se cunoaste deja rivalitatea intre cele doua formatii pe plan local asa ca indiferent de locurile si ligile in care au evoluat au incins mai mereu spiritele in teren.un joc in care orice rezultat este posibil.
a)arbitrii-valentin modrea,dimache ionut,mihalcea alexandru
b)observator-rosu cornel
c)rezultate directe la viticola-
VITICOLA
d)linie clasament-2) 17 10 5 2 37-22 35
e)linie clasament acasa-4) 9 6 3 0 23-10 21
f)rezultate acasa-0-0ghe lazar,3-1grivita,3-1amara
RAPID
g)linie clasament general-1) 17 12 2 3 62-20 38
h)linie clasament deplasare-1) 8 5 0 3 36-13 15
i)rezultate deplasare-6-2ghe lazar,6-0boranesti,9-1brazii
stadion rovine
...LAZARUL INVIE DUPA UMILINTA DIN ETAPA TRECUTA..
dupa umilinta prin care a trecut etapa trecuta acasa cu fetestenii,cei din lazar vor incerca sa-si revina si sa refaca din handicap daca mai vor sa spere la titlu de campioni.gazdele pana acum au un inceput bun si aduna puncte din fiecare etapa.
VOINTA REVIGA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 3-6
a)-nitu gile,slotea valentin,nedelcu marian
b)-tuican grigore
c)
REVIGA
d)-8) 17 7 2 8 36-42 23
e)-7) 9 6 1 2 25-14 19
f)-5-0boranesti,3-1colilia,2-1brazii
GHEORGHE LAZAR
g)-4) 17 10 4 3 51-20 34
h)-4) 8 3 4 1 15-5 13
i)-0-0viticola,0-0grivita,6-1colilia
stadion abatorul-slobozia
...VICTORIE SMULSA IN PRELUNGIRI DE SLOBOZENI...
cu sanse scazute de a mai prinde locul1,cei de la abatorul vor forta obtinerea unei victorii in asteptarea deznodamantului derby-ului fetestean,oaspetii sunt intr-o situatie disperata de puncte si orice punct reusit in deplasare este aur curat pentru ei.
ABATORUL SLOBOZIA-UNIREA GRIVITA 2-1
a)-puscasu ionela,panait florin,panait cristian
b)-jan puclici
c)
ABATORUL
d)-5) 17 10 3 4 58-31 33
e)-5) 8 6 1 1 33-17 19
f)-6-2andrasesti,5-3brazii,7-3munt buzau
GRIVITA
g)-13) 17 2 5 11 27-46 11
h)-12) 8 0 1 7 9-26 1
i)-0-2fetesti,1-3viticola,2-2andrasesti
stadion victoria-amara
..PUNCTE IMPORTANTE LUATE DE AMARENI..
chiar daca pozitiile in clasament a celor doua echipe da drept castig de cauza celor din amara,sa nu uitam insa ca intre aceste doua formatii este o rivalitate ceva mai veche si evident oaspetii vin decisi sa nu piarda mai ales ca etapa trecuta au facut o victima intre granzii campionatului.
VICTORIA AMARA-JUVENTUS BORANESTI 4-2
a)-moga iuliano,ion alexandru,ion lucian
b)-nunu ion
c)
AMARA
d)-3) 17 10 4 3 53-25 34
e)-2) 8 7 0 1 39-10 21
f)-7-1colilia,3-1tandarei,2-0ghe doja
BORANESTI
g)-12) 17 4 1 12 23-68 13
h)-14) 8 0 0 8 8-45 0
i)-0-5reviga,0-7ghe lazar,0-1colilia
stadion comunal-munteni buzau
...IEPURAS CU 3 PUNCTE FOARTE IMPORTANTE PENTRU OASPETI..dar risipite la masa verde..
pana acum echipa din andrasesti nu cunoaste cum e sa te intorci acasa cu punte din deplasare.victoria e mai concentrata la meciurile de acasa si au mai multa tragere de inima la aceste jocuri dar si cateodata prind zile negre si sunt capabili de surprize neplacute.
VICTORIA MUNTENI BUZAU-ANDRIAS ANDRASESTI 0-1/3-0mv
a)-andrei gheorghe,ionescu radu,burlacu liviu
b)-dragan vasile
c)
MUNTENI BUZAU
d)-9) 17 5 6 6 23-25 21
e)-9) 8 4 2 2 14-6 14
f)-2-0brazii,2-0ghe doja,1-1amara
ANDRASESTI
g)-14) 17 1 2 14 20-68 5
h)-13) 9 0 0 9 12-34 0
i)-2-6abatorul,1-4fetesti,1-5ghe lazar
stadion comunal-gheorghe doja
...REVELATIA SEZONULUI CONTINUA SERIA POZITIVA.
surpriza placuta a acestui inceput de retur,formatia gazda primeste acasa replica celor din colilia care insa nu prea forteaza in deplasare si mai degraba prefera sa se concentreze la jocurile de pe teren propiul.
RECOLTA GHEORGHE DOJA-SPICUL COLILIA 4-0
a)-bazac marius,gheorghe marian,cliseru bogdan
b)-popa gheorghe
c)
GHEORGHE DOJA
d)-7) 17 7 3 7 31-38 24
e)-8) 8 5 1 2 23-15 16
f)-3-0tandarei,1-0viticola,0-3abatorul
COLILIA
g)-11) 17 5 1 11 16-39 16
h)-8) 9 3 0 6 9-22 9
i)-1-7amara,1-3reviga,3-4fetesti
stadion tineretului-tandarei
...APARARE DE NETRECUT PENTRU TANDARENI PE TEREN PROPIUL..
un joc ce pare la discretia celor din tandarei daca privim pozitia lor in clasament si maniera cum joaca pe tren propiul.oaspetii sunt inca in cautarea primei victorii in campionat dar mai mult ca sigur nu o vor obtine la aceasta deplasare.
VICTORIA TANDAREI-OLIMPIA BRAZII 4-0
a)-paraiescu ion,munteanu ionut,alexe ionel
b)-aron rodel
c)
TANDAREI
d)-6) 17 10 2 5 42-19 32
e)-6) 8 6 1 1 26-3 19
f)-0-0viticola,3-0munt buzau,7-0reviga
BRAZII
g)-10) 17 5 2 9 37-56 17
h)-7) 9 3 0 6 22-31 9
i)-0-2munt buzau,3-5abatorul,1-2reviga
rezultate juniori:
viticola-fetesti 0-0
reviga-ghe lazar 1-3
abatorul-grivita 12-0
amara-boranesti 10-0
munt.buzau-andrasesti 6-0
ghe.doja-colilia 7-0
tandarei-brazii 5-1
COMENTARIUL ETAPEI
am ajuns asadar la borna cu numarul 18 al campionatului judetean de fotbal,si acesta este in acest sezon unul dintre cele mai neprevazute fiind pe departe si cel mai imprevizibil in rezultate,asemanandu-se foarte mult exact cu situatia din liga1.cum si acolo pentru titlu de campioana nationala se dueleaza primele 6 echipe,acelasi lucru se petrece si in liga judeteana.la o prima vedere asupra rezultatele putem spune ca sunt normale,cu exceptia surprizei de la Munteni Buzau,unde codasa seriei se impune surprinzator cu 1-0 si astfel face inca un pas urias in lupta pentru evitarea retrogradari,in speranta accederii la barajul de supravietuire.asa cum anticipam si in avancronica jocului,oaspetii au fost in cele din urma capabili sa produca surpriza etapei si sa invinga in mod surprinzator pe terenul din Munteni Buzau acolo unde cu greu se obtin puncte.si astfel Andrasestiul reduce handicapul ce o desparte de locurile de baraj la doar 5 puncte si poate spera mai departe ca poate supravietuii si sezonul viitor in liga4.Ghe Lazar se impune clar cu 6-3 la Rovine in fata celor din Reviga,spaland astfel din umilinta suferita acasa etapa trecuta cu feroviarii fetesteni,si astfel conteaza si ei pe mai departe in lupta pentru campionat mai ales ca rezultatul din derby-ul fetestean avantajeaza formatia lazareana.Amara a avut ceva de furca cu cei din Boranesti care au vrut sa-si vanda scump pielea la aceasta deplasare asa cum au procedat de fiecare data cand au jucat la Amara.oaspetii cu o situatie grea in clasament au incercat pe cat posibil mai intai sa nu se faca de ras la acest joc si au reusit in mare parte acest lucru,dar acest lucru nu ai ajuta cu nimic deoarece situatia din clasament incepe sa se agraveze si mai mult si simt cum incepe sa le sufle in ceafa si lanterna rosie.Amara invinge cum era si de asteptat si mai face un pas spre varful clasamentului fiind in acest retur neinvinsa si reusind si ea sa profite din plin de rezultatul de la Fetesti.Dojenii sunt pe departe frumoasa revalatie a acestui retur reusind sa castige un alt joc acasa cu cei din Colilia,o echipa care lupta din greu sa evite retrogradarea.pana acum cei din Doja au decat o infrangere in retur si se se dovedesc pe teren propiul imbatabili in fata oricarui adversar.atmosfera frumoasa la Tandarei in aceasta etapa inaintea Invierii cu un public atasat mereu langa echipa si cu o evolutie buna a galben-albastrilor care reusesc sa castige cu un scor modest in fata celor din Brazii cu toate ca diferenta de pe teren putea fii una si mai mare.oaspetii sunt in cadere libera si daca nu se trezesc la timp risca sa ajunga in zona nisipurilor miscatoare mai ales ca etapa viitoare vor juca acasa cu o pretendenta la promovare.meci foarte echilibrat si plin de suspans si la Slobozia cu echipa din Grivita foarte aproape sa plece neinvinsa din aceasta deplasare de la Abatorul.au incercat sa reziste eroic si sa smulga un egal in fata unei echipe slobozene care parca inota din greu in teren.golul victoriei pentru slobozeni a picat in minutele de prelungiri,dar cei din Grivita au contestat vehement maniera de arbitraj a centralului,care in opinia lor a prelungit prea mult jocul dand astfel posibilitate gazdelor sa castige.oricum felul cum au evoluat cei din Grivita pana acum in acest retur nu este conforma cu realitatea din clasament acestia ocupand un loc retrogradabil.am lasat in mod special la urma jocul mult asteptat de intreaga suflare microbista din Fetesti.pe terenul de la Fetesti-Oras se intalneau doua echipe rivale si cu intentii serioase la castigarea campionatului.daca despre echipa feroviara putem spune ca a fost mai mereu in prim-planul fotbalului judetean,in schimb Viticola a renascut in acest sezon reusind sa treaca de la statutul de echipa modesta si cu griji la retrogradare,in principala favorita la castigarea campionatului.neinvinsi pe teren propiul in acest sezon,cei de la Viticola primeau acasa replica unui rapid fetestean care domina acest inceput de retur fotbalul judetean.a fost un joc destul de echilibrat la prima vedere in care gazdele au dorit mai mult victoria si au jucat mult mai concentrati asupra jocului,in comparatie cu feroviarii care au subestimat uneori adversarul si acest lucru avea sa-i coste scump la final.o prima repriza in care formatia care a reusit sa puna stapanire pe mijlocul terenului avea sa fie si cea care sa conduca ostilitatile in teren.feroviarii s-au asezat mai bine si au incercat in cateva randuri sa loveasca defensiva celor din oras.acestia au raspuns si ei pe contre si astfel avea sa pice primul gol.o lovitura libera din afara careului de 16m mult in laterel executata bine la coltul lung mingea sare intre fundasii fetesteni si intra in poarta.era 1-0 inca din minutul 12.acest gol pica greu in tabara feroviara care incearca sa echilibreze disputa pe tabela de marcaj dar pana la pauza scorul ramane acelasi.acelasi scenariu si in partea secunda cand feroviarii incep decisi in forta si chiar reusesc sa egaleze insa gazdele acuza un presupus fault la portar.nu trece mult timp de la egalare si cei de la Viticola lovesc din nou decisiv reusind sa preia conducerea iar pe tabela.urmeaza un joc de urmarire pentru rapidisti care cauta golul egalizator,pe care il si reusesc dar centralul acestei partide anuleaza eronat de aceasta data acest gol la semnalizarea tusierului pentru un alt presupus fault in atac.Viticola inchide jocul se apara foarte bine si astfel reuseste in final sa-si treaca inca un succes in fata celor de la Rapid si unul foarte important deoarece egaleaza la puncte liderul si face si mai palpitanta lupta la varf.una peste alta sa spunem ca victoria gazdelor este una meritata deoarece acestia au dorit mult acest succes si au jucat modest fara sa subestimeze adversarul.din o echipa anonima sa cum era sezonul trecut,iata ca echipa de la malul Borcei a devenit una foarte bataioasa si dispusa sa lupte pana la epuizare cu orice adversar din judet,si nu degeaba ocupa acest loc in clasament pana acum.campionatul este in sa lung mai sunt multe etape si orice este posibil mai ales ca sunt 6 echipe ce lupta pentru coroana de campioni.etapa viitoare se anunta un alt joc plin de scantei intre Gheorghe Lazar si Abatorul,un meci care poate fii capital pentru formatia care pierde.au trecut si sarbatorile de primavara si sambata este o alta etapa...Oare ce surprize vom mai avea?
CONCLUZII DUPA ETAPA18
a)clasament general
----------------------------------
1.RAPID FETESTI 18 12 2 4 63-22 38
--------------------------------
2.viticola fetesti 18 11 5 2 39-23 38
3.recolta ghe lazar 18 11 4 3 57-23 37
4.victoria amara 18 11 4 3 57-27 37
5.abatorul slobozia 18 11 3 4 60-32 36
6.victoria tandarei 18 11 2 5 49-19 35
7.recolta ghe doja 18 8 3 7 35-38 27
8.vointa reviga 18 7 2 9 39-48 23
9.victoria munt buzau 18 6 6 6 26-25 24
10.olimpia brazii 18 5 2 10 37-60 17
------------------------------
11.spicul colilia 18 5 1 12 16-43 16
12.juventus boranesti 18 4 1 13 25-72 13
-----------------------------
13.unirea grivita 18 2 5 12 28-48 11
14.andrias andrasesti 18 1 2 15 20-71 5
-------------------------------
b)clasament acasa
1.amara 9 8 0 1 43-12 24
2.viticola 10 7 3 0 25-11 24
3.fetesti 9 7 2 0 26-8 23
4.tandarei 9 7 1 1 30-3 22
5.abatorul 9 7 1 1 35-18 22
6.ghe lazar 9 7 0 2 36-15 21
7.ghe doja 9 6 1 2 27-15 19
8.reviga 10 6 1 3 28-20 19
9.munt buzau 9 5 2 2 17-6 17
10.boranesti 9 4 1 4 15-23 13
11.grivita 9 2 4 3 20-18 10
12.brazii 8 2 2 4 15-25 8
13.colilia 8 2 1 5 7-17 7
14.andrasesti 8 1 2 5 10-28 5
c)clasament deplasare
1.ghe lazar 9 4 4 1 21-8 16
2.fetesti 9 5 0 4 37-15 15
3.abatorul 9 4 2 3 25-14 14
4.viticola 8 4 2 2 14-12 14
5.tandarei 9 4 1 4 16-16 13
6.amara 9 3 4 2 14-15 13
7.brazii 10 3 0 7 22-35 9
8.colilia 10 3 0 7 9-26 9
9.ghe doja 9 2 2 5 8-22 8
10.munt buzau 9 1 4 4 9-19 7
11.reviga 8 1 1 6 11-30 4
12.andrasesti 10 0 0 10 12-37 0
13.grivita 9 0 1 8 10-28 1
14.boranesti 9 0 0 9 10-49 0
d)clasament adevar
1.fetesti +11
2.abatorul +11
3.ghe lazar +10
4.amara +10
5.viticola +8
6.tandarei +8
7.ghe doja 0
8.munt buzau -2
9.colilia -5
10.reviga -7
11.brazii -7
12.boranesti -14
13.grivita -16
14.andrasesti -22
e)clasament retur
1.fetesti 5 4 0 1 15-5 12
2.ghe doja 5 4 0 1 10-3 12
3.amara 5 3 2 0 18-8 11
4.abatorul 5 3 1 1 17-11 10
5.ghe lazar 5 2 2 1 15-9 8
6.viticola 2 2 1 5-3 8
7.tandarei 5 2 1 2 8-6 7
8.reviga 5 2 1 2 15-14 7
9.andrasesti 5 1 1 3 8-15 4
10.munt buzau 5 3 0 2 7-4 9
11.colilia 5 1 1 3 5-16 4
12.boranesti 5 1 0 4 5-24 3
13.grivita 5 0 2 3 5-10 2
14.brazii 5 0 1 4 7-16 1
-editat si redactat de marian rad 15.04.12 h10.00-
...FEROVIARII S-AU INECAT PE MALUL BORCEI...
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-RAPID FETESTI 2-1
asa cum spune si titlu acestui meci,la fetesti e un joc de a fii sau a nu fii,dar cu precadere pentru gazde care se afla la doar3 puncte in spatele rapidului.se cunoaste deja rivalitatea intre cele doua formatii pe plan local asa ca indiferent de locurile si ligile in care au evoluat au incins mai mereu spiritele in teren.un joc in care orice rezultat este posibil.
a)arbitrii-valentin modrea,dimache ionut,mihalcea alexandru
b)observator-rosu cornel
c)rezultate directe la viticola-
VITICOLA
d)linie clasament-2) 17 10 5 2 37-22 35
e)linie clasament acasa-4) 9 6 3 0 23-10 21
f)rezultate acasa-0-0ghe lazar,3-1grivita,3-1amara
RAPID
g)linie clasament general-1) 17 12 2 3 62-20 38
h)linie clasament deplasare-1) 8 5 0 3 36-13 15
i)rezultate deplasare-6-2ghe lazar,6-0boranesti,9-1brazii
stadion rovine
...LAZARUL INVIE DUPA UMILINTA DIN ETAPA TRECUTA..
dupa umilinta prin care a trecut etapa trecuta acasa cu fetestenii,cei din lazar vor incerca sa-si revina si sa refaca din handicap daca mai vor sa spere la titlu de campioni.gazdele pana acum au un inceput bun si aduna puncte din fiecare etapa.
VOINTA REVIGA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 3-6
a)-nitu gile,slotea valentin,nedelcu marian
b)-tuican grigore
c)
REVIGA
d)-8) 17 7 2 8 36-42 23
e)-7) 9 6 1 2 25-14 19
f)-5-0boranesti,3-1colilia,2-1brazii
GHEORGHE LAZAR
g)-4) 17 10 4 3 51-20 34
h)-4) 8 3 4 1 15-5 13
i)-0-0viticola,0-0grivita,6-1colilia
stadion abatorul-slobozia
...VICTORIE SMULSA IN PRELUNGIRI DE SLOBOZENI...
cu sanse scazute de a mai prinde locul1,cei de la abatorul vor forta obtinerea unei victorii in asteptarea deznodamantului derby-ului fetestean,oaspetii sunt intr-o situatie disperata de puncte si orice punct reusit in deplasare este aur curat pentru ei.
ABATORUL SLOBOZIA-UNIREA GRIVITA 2-1
a)-puscasu ionela,panait florin,panait cristian
b)-jan puclici
c)
ABATORUL
d)-5) 17 10 3 4 58-31 33
e)-5) 8 6 1 1 33-17 19
f)-6-2andrasesti,5-3brazii,7-3munt buzau
GRIVITA
g)-13) 17 2 5 11 27-46 11
h)-12) 8 0 1 7 9-26 1
i)-0-2fetesti,1-3viticola,2-2andrasesti
stadion victoria-amara
..PUNCTE IMPORTANTE LUATE DE AMARENI..
chiar daca pozitiile in clasament a celor doua echipe da drept castig de cauza celor din amara,sa nu uitam insa ca intre aceste doua formatii este o rivalitate ceva mai veche si evident oaspetii vin decisi sa nu piarda mai ales ca etapa trecuta au facut o victima intre granzii campionatului.
VICTORIA AMARA-JUVENTUS BORANESTI 4-2
a)-moga iuliano,ion alexandru,ion lucian
b)-nunu ion
c)
AMARA
d)-3) 17 10 4 3 53-25 34
e)-2) 8 7 0 1 39-10 21
f)-7-1colilia,3-1tandarei,2-0ghe doja
BORANESTI
g)-12) 17 4 1 12 23-68 13
h)-14) 8 0 0 8 8-45 0
i)-0-5reviga,0-7ghe lazar,0-1colilia
stadion comunal-munteni buzau
...IEPURAS CU 3 PUNCTE FOARTE IMPORTANTE PENTRU OASPETI..dar risipite la masa verde..
pana acum echipa din andrasesti nu cunoaste cum e sa te intorci acasa cu punte din deplasare.victoria e mai concentrata la meciurile de acasa si au mai multa tragere de inima la aceste jocuri dar si cateodata prind zile negre si sunt capabili de surprize neplacute.
VICTORIA MUNTENI BUZAU-ANDRIAS ANDRASESTI 0-1/3-0mv
a)-andrei gheorghe,ionescu radu,burlacu liviu
b)-dragan vasile
c)
MUNTENI BUZAU
d)-9) 17 5 6 6 23-25 21
e)-9) 8 4 2 2 14-6 14
f)-2-0brazii,2-0ghe doja,1-1amara
ANDRASESTI
g)-14) 17 1 2 14 20-68 5
h)-13) 9 0 0 9 12-34 0
i)-2-6abatorul,1-4fetesti,1-5ghe lazar
stadion comunal-gheorghe doja
...REVELATIA SEZONULUI CONTINUA SERIA POZITIVA.
surpriza placuta a acestui inceput de retur,formatia gazda primeste acasa replica celor din colilia care insa nu prea forteaza in deplasare si mai degraba prefera sa se concentreze la jocurile de pe teren propiul.
RECOLTA GHEORGHE DOJA-SPICUL COLILIA 4-0
a)-bazac marius,gheorghe marian,cliseru bogdan
b)-popa gheorghe
c)
GHEORGHE DOJA
d)-7) 17 7 3 7 31-38 24
e)-8) 8 5 1 2 23-15 16
f)-3-0tandarei,1-0viticola,0-3abatorul
COLILIA
g)-11) 17 5 1 11 16-39 16
h)-8) 9 3 0 6 9-22 9
i)-1-7amara,1-3reviga,3-4fetesti
stadion tineretului-tandarei
...APARARE DE NETRECUT PENTRU TANDARENI PE TEREN PROPIUL..
un joc ce pare la discretia celor din tandarei daca privim pozitia lor in clasament si maniera cum joaca pe tren propiul.oaspetii sunt inca in cautarea primei victorii in campionat dar mai mult ca sigur nu o vor obtine la aceasta deplasare.
VICTORIA TANDAREI-OLIMPIA BRAZII 4-0
a)-paraiescu ion,munteanu ionut,alexe ionel
b)-aron rodel
c)
TANDAREI
d)-6) 17 10 2 5 42-19 32
e)-6) 8 6 1 1 26-3 19
f)-0-0viticola,3-0munt buzau,7-0reviga
BRAZII
g)-10) 17 5 2 9 37-56 17
h)-7) 9 3 0 6 22-31 9
i)-0-2munt buzau,3-5abatorul,1-2reviga
rezultate juniori:
viticola-fetesti 0-0
reviga-ghe lazar 1-3
abatorul-grivita 12-0
amara-boranesti 10-0
munt.buzau-andrasesti 6-0
ghe.doja-colilia 7-0
tandarei-brazii 5-1
COMENTARIUL ETAPEI
am ajuns asadar la borna cu numarul 18 al campionatului judetean de fotbal,si acesta este in acest sezon unul dintre cele mai neprevazute fiind pe departe si cel mai imprevizibil in rezultate,asemanandu-se foarte mult exact cu situatia din liga1.cum si acolo pentru titlu de campioana nationala se dueleaza primele 6 echipe,acelasi lucru se petrece si in liga judeteana.la o prima vedere asupra rezultatele putem spune ca sunt normale,cu exceptia surprizei de la Munteni Buzau,unde codasa seriei se impune surprinzator cu 1-0 si astfel face inca un pas urias in lupta pentru evitarea retrogradari,in speranta accederii la barajul de supravietuire.asa cum anticipam si in avancronica jocului,oaspetii au fost in cele din urma capabili sa produca surpriza etapei si sa invinga in mod surprinzator pe terenul din Munteni Buzau acolo unde cu greu se obtin puncte.si astfel Andrasestiul reduce handicapul ce o desparte de locurile de baraj la doar 5 puncte si poate spera mai departe ca poate supravietuii si sezonul viitor in liga4.Ghe Lazar se impune clar cu 6-3 la Rovine in fata celor din Reviga,spaland astfel din umilinta suferita acasa etapa trecuta cu feroviarii fetesteni,si astfel conteaza si ei pe mai departe in lupta pentru campionat mai ales ca rezultatul din derby-ul fetestean avantajeaza formatia lazareana.Amara a avut ceva de furca cu cei din Boranesti care au vrut sa-si vanda scump pielea la aceasta deplasare asa cum au procedat de fiecare data cand au jucat la Amara.oaspetii cu o situatie grea in clasament au incercat pe cat posibil mai intai sa nu se faca de ras la acest joc si au reusit in mare parte acest lucru,dar acest lucru nu ai ajuta cu nimic deoarece situatia din clasament incepe sa se agraveze si mai mult si simt cum incepe sa le sufle in ceafa si lanterna rosie.Amara invinge cum era si de asteptat si mai face un pas spre varful clasamentului fiind in acest retur neinvinsa si reusind si ea sa profite din plin de rezultatul de la Fetesti.Dojenii sunt pe departe frumoasa revalatie a acestui retur reusind sa castige un alt joc acasa cu cei din Colilia,o echipa care lupta din greu sa evite retrogradarea.pana acum cei din Doja au decat o infrangere in retur si se se dovedesc pe teren propiul imbatabili in fata oricarui adversar.atmosfera frumoasa la Tandarei in aceasta etapa inaintea Invierii cu un public atasat mereu langa echipa si cu o evolutie buna a galben-albastrilor care reusesc sa castige cu un scor modest in fata celor din Brazii cu toate ca diferenta de pe teren putea fii una si mai mare.oaspetii sunt in cadere libera si daca nu se trezesc la timp risca sa ajunga in zona nisipurilor miscatoare mai ales ca etapa viitoare vor juca acasa cu o pretendenta la promovare.meci foarte echilibrat si plin de suspans si la Slobozia cu echipa din Grivita foarte aproape sa plece neinvinsa din aceasta deplasare de la Abatorul.au incercat sa reziste eroic si sa smulga un egal in fata unei echipe slobozene care parca inota din greu in teren.golul victoriei pentru slobozeni a picat in minutele de prelungiri,dar cei din Grivita au contestat vehement maniera de arbitraj a centralului,care in opinia lor a prelungit prea mult jocul dand astfel posibilitate gazdelor sa castige.oricum felul cum au evoluat cei din Grivita pana acum in acest retur nu este conforma cu realitatea din clasament acestia ocupand un loc retrogradabil.am lasat in mod special la urma jocul mult asteptat de intreaga suflare microbista din Fetesti.pe terenul de la Fetesti-Oras se intalneau doua echipe rivale si cu intentii serioase la castigarea campionatului.daca despre echipa feroviara putem spune ca a fost mai mereu in prim-planul fotbalului judetean,in schimb Viticola a renascut in acest sezon reusind sa treaca de la statutul de echipa modesta si cu griji la retrogradare,in principala favorita la castigarea campionatului.neinvinsi pe teren propiul in acest sezon,cei de la Viticola primeau acasa replica unui rapid fetestean care domina acest inceput de retur fotbalul judetean.a fost un joc destul de echilibrat la prima vedere in care gazdele au dorit mai mult victoria si au jucat mult mai concentrati asupra jocului,in comparatie cu feroviarii care au subestimat uneori adversarul si acest lucru avea sa-i coste scump la final.o prima repriza in care formatia care a reusit sa puna stapanire pe mijlocul terenului avea sa fie si cea care sa conduca ostilitatile in teren.feroviarii s-au asezat mai bine si au incercat in cateva randuri sa loveasca defensiva celor din oras.acestia au raspuns si ei pe contre si astfel avea sa pice primul gol.o lovitura libera din afara careului de 16m mult in laterel executata bine la coltul lung mingea sare intre fundasii fetesteni si intra in poarta.era 1-0 inca din minutul 12.acest gol pica greu in tabara feroviara care incearca sa echilibreze disputa pe tabela de marcaj dar pana la pauza scorul ramane acelasi.acelasi scenariu si in partea secunda cand feroviarii incep decisi in forta si chiar reusesc sa egaleze insa gazdele acuza un presupus fault la portar.nu trece mult timp de la egalare si cei de la Viticola lovesc din nou decisiv reusind sa preia conducerea iar pe tabela.urmeaza un joc de urmarire pentru rapidisti care cauta golul egalizator,pe care il si reusesc dar centralul acestei partide anuleaza eronat de aceasta data acest gol la semnalizarea tusierului pentru un alt presupus fault in atac.Viticola inchide jocul se apara foarte bine si astfel reuseste in final sa-si treaca inca un succes in fata celor de la Rapid si unul foarte important deoarece egaleaza la puncte liderul si face si mai palpitanta lupta la varf.una peste alta sa spunem ca victoria gazdelor este una meritata deoarece acestia au dorit mult acest succes si au jucat modest fara sa subestimeze adversarul.din o echipa anonima sa cum era sezonul trecut,iata ca echipa de la malul Borcei a devenit una foarte bataioasa si dispusa sa lupte pana la epuizare cu orice adversar din judet,si nu degeaba ocupa acest loc in clasament pana acum.campionatul este in sa lung mai sunt multe etape si orice este posibil mai ales ca sunt 6 echipe ce lupta pentru coroana de campioni.etapa viitoare se anunta un alt joc plin de scantei intre Gheorghe Lazar si Abatorul,un meci care poate fii capital pentru formatia care pierde.au trecut si sarbatorile de primavara si sambata este o alta etapa...Oare ce surprize vom mai avea?
CONCLUZII DUPA ETAPA18
a)clasament general
----------------------------------
1.RAPID FETESTI 18 12 2 4 63-22 38
--------------------------------
2.viticola fetesti 18 11 5 2 39-23 38
3.recolta ghe lazar 18 11 4 3 57-23 37
4.victoria amara 18 11 4 3 57-27 37
5.abatorul slobozia 18 11 3 4 60-32 36
6.victoria tandarei 18 11 2 5 49-19 35
7.recolta ghe doja 18 8 3 7 35-38 27
8.vointa reviga 18 7 2 9 39-48 23
9.victoria munt buzau 18 6 6 6 26-25 24
10.olimpia brazii 18 5 2 10 37-60 17
------------------------------
11.spicul colilia 18 5 1 12 16-43 16
12.juventus boranesti 18 4 1 13 25-72 13
-----------------------------
13.unirea grivita 18 2 5 12 28-48 11
14.andrias andrasesti 18 1 2 15 20-71 5
-------------------------------
b)clasament acasa
1.amara 9 8 0 1 43-12 24
2.viticola 10 7 3 0 25-11 24
3.fetesti 9 7 2 0 26-8 23
4.tandarei 9 7 1 1 30-3 22
5.abatorul 9 7 1 1 35-18 22
6.ghe lazar 9 7 0 2 36-15 21
7.ghe doja 9 6 1 2 27-15 19
8.reviga 10 6 1 3 28-20 19
9.munt buzau 9 5 2 2 17-6 17
10.boranesti 9 4 1 4 15-23 13
11.grivita 9 2 4 3 20-18 10
12.brazii 8 2 2 4 15-25 8
13.colilia 8 2 1 5 7-17 7
14.andrasesti 8 1 2 5 10-28 5
c)clasament deplasare
1.ghe lazar 9 4 4 1 21-8 16
2.fetesti 9 5 0 4 37-15 15
3.abatorul 9 4 2 3 25-14 14
4.viticola 8 4 2 2 14-12 14
5.tandarei 9 4 1 4 16-16 13
6.amara 9 3 4 2 14-15 13
7.brazii 10 3 0 7 22-35 9
8.colilia 10 3 0 7 9-26 9
9.ghe doja 9 2 2 5 8-22 8
10.munt buzau 9 1 4 4 9-19 7
11.reviga 8 1 1 6 11-30 4
12.andrasesti 10 0 0 10 12-37 0
13.grivita 9 0 1 8 10-28 1
14.boranesti 9 0 0 9 10-49 0
d)clasament adevar
1.fetesti +11
2.abatorul +11
3.ghe lazar +10
4.amara +10
5.viticola +8
6.tandarei +8
7.ghe doja 0
8.munt buzau -2
9.colilia -5
10.reviga -7
11.brazii -7
12.boranesti -14
13.grivita -16
14.andrasesti -22
e)clasament retur
1.fetesti 5 4 0 1 15-5 12
2.ghe doja 5 4 0 1 10-3 12
3.amara 5 3 2 0 18-8 11
4.abatorul 5 3 1 1 17-11 10
5.ghe lazar 5 2 2 1 15-9 8
6.viticola 2 2 1 5-3 8
7.tandarei 5 2 1 2 8-6 7
8.reviga 5 2 1 2 15-14 7
9.andrasesti 5 1 1 3 8-15 4
10.munt buzau 5 3 0 2 7-4 9
11.colilia 5 1 1 3 5-16 4
12.boranesti 5 1 0 4 5-24 3
13.grivita 5 0 2 3 5-10 2
14.brazii 5 0 1 4 7-16 1
-editat si redactat de marian rad 15.04.12 h10.00-
LIGA5 ETAPA20
...SERIA1...cazanesti castiga si la perieti,bucu se mentine in coasta liderului..
...SERIA2...cocora se desprinde de urmaritoarele sale,barcanesti si manasia amenintate din urma de maia..
SERIA1(sb.14.04.12 jun14.30 sen16.30)
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-BARAGANUL CIULNITA 2-0
a)-stan vasile,bran ionel,coman mariuca
b)-stancu constantin
stadion comunal-movila
FC MOVILA-GLORIA OGRADA 3-1
a)-arsente bogdan,nita george,dragoi marian
b)-voinea petre
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08-VOINTA SCANTEIA 3-0
a)dan constantin,bucurica alexandru,stanciu alexandru
b)-andrei ion
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-FC TRAIAN 3-3
a)-urse gabriel,petre florin,manea valentin
b)-avram dumitru
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-AS CAZANESTI 2-3
a)-stoian gheorghe,ionita gheorghe,neacsa ionel
b)-mitroi stefan
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-VIITORUL PLATONESTI 2-1
a)-moroianu marian,raduna ionut,neicu gheorghe
b)-petrescu vasile
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-GLORIA GURA IALOMITEI 4-1
a)-ojoc claudiu,badea daniel,mailat madalin
b)-bosneag marian
stadion comunal-
DUNAREA GIURGENI-sta
rezultate juniori:
movila-ograda 4-3
albesti-scanteia 0-3
valea ciorii-traian 3-2
perieti-cazanesti 1-0
mih.kogalnic-platonesti 6-0
bucu-gura ialomitei 2-3
stelnica-ciulnita 0-1
giurgeni-sta
SERIA2(sb.14.04.12 sen11.00)
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-VOINTA COCORA 1-3
a)-stoian gheorghe,anton marius,borangic alin
b)-oprea costel
stadion comunal-cosereni
AS COSERENI-INFRATIREA JILAVELE 2-3
a)-dan constantin,tita lucian,calinescu andrei
b)-andrei ion
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-UNIREA MANASIA 2-2
a)-andrei gheorghe,burlacu liviu,ionescu radu
b)-dan cristea
stadion rasi
AIVA RASI-LIBERTATEA SALCIOARA 0-1
a)-dragomir vasilica,scanteie madalin,dragomir silviu
b)-tuican grigore
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-VIITORUL AXINTELE2 0-1
a)-alexe ion,paraiescu ionel,munteanu cristian
b)-rosu cornel
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-RECOLTA BARCANESTI 1-1
a)-nitu gile,slotea valentin,nedelcu marian
b)-manea gigi
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-SECUNDA ADANCATA 2-0/0-3mv
a)-bucurica alexandru,stoica gheorghe,ene andrei
b)-stan iordan
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-FC DRIDUL 8-3
a)-ion lucian,moga iuliano,ion alexandru
b)-aron rodel
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-BARAGANUL CIULNITA 2-0
a)-stan vasile,bran ionel,coman mariuca
b)-stancu constantin
stadion comunal-movila
FC MOVILA-GLORIA OGRADA 3-1
a)-arsente bogdan,nita george,dragoi marian
b)-voinea petre
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08-VOINTA SCANTEIA 3-0
a)dan constantin,bucurica alexandru,stanciu alexandru
b)-andrei ion
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-FC TRAIAN 3-3
a)-urse gabriel,petre florin,manea valentin
b)-avram dumitru
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-AS CAZANESTI 2-3
a)-stoian gheorghe,ionita gheorghe,neacsa ionel
b)-mitroi stefan
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-VIITORUL PLATONESTI 2-1
a)-moroianu marian,raduna ionut,neicu gheorghe
b)-petrescu vasile
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-GLORIA GURA IALOMITEI 4-1
a)-ojoc claudiu,badea daniel,mailat madalin
b)-bosneag marian
stadion comunal-
DUNAREA GIURGENI-sta
rezultate juniori:
movila-ograda 4-3
albesti-scanteia 0-3
valea ciorii-traian 3-2
perieti-cazanesti 1-0
mih.kogalnic-platonesti 6-0
bucu-gura ialomitei 2-3
stelnica-ciulnita 0-1
giurgeni-sta
SERIA2(sb.14.04.12 sen11.00)
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-VOINTA COCORA 1-3
a)-stoian gheorghe,anton marius,borangic alin
b)-oprea costel
stadion comunal-cosereni
AS COSERENI-INFRATIREA JILAVELE 2-3
a)-dan constantin,tita lucian,calinescu andrei
b)-andrei ion
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-UNIREA MANASIA 2-2
a)-andrei gheorghe,burlacu liviu,ionescu radu
b)-dan cristea
stadion rasi
AIVA RASI-LIBERTATEA SALCIOARA 0-1
a)-dragomir vasilica,scanteie madalin,dragomir silviu
b)-tuican grigore
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-VIITORUL AXINTELE2 0-1
a)-alexe ion,paraiescu ionel,munteanu cristian
b)-rosu cornel
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-RECOLTA BARCANESTI 1-1
a)-nitu gile,slotea valentin,nedelcu marian
b)-manea gigi
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-SECUNDA ADANCATA 2-0/0-3mv
a)-bucurica alexandru,stoica gheorghe,ene andrei
b)-stan iordan
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-FC DRIDUL 8-3
a)-ion lucian,moga iuliano,ion alexandru
b)-aron rodel
liga3 seria2 etapa20
...cu toata viteza inainte spre liga2...
vin.06.04.12 h17.00 stadion municipal-slobozia
UNIREA SLOBOZIA-CS STEFANESTI 1-0(1-0)
1)
2)
3)-nu s-au mai intalnit in liga3
SLOBOZIA
1)-1) 17 14 3 0 40-8 45
2)
3)
STEFANESTI
1)-2) 18 11 4 3 28-9 37
2)
3)
o victorie foarte importanta pentru echipa ialomiteana care astfel scapa de un posibil contracandidat la pozitia de lider,si mareste si mai mult distanta de celelalte competitoare putand juca deacum inante mult mai relaxat.un meci destul de echilibrat intre doua formatii bine asezate in teren.gazdele si-au dorit si mai mult victoria si veneau dupa o pauza de o saptamana deoarece slobozenii nu au evoluat in etapa de la mijlocul saptamanii si astfel au avut mai mult timp de odihna.cum si formatia din afumati a fost invinsa in deplasarea de la balotesti,unirea continua de una singura drumul spre liga2 si nu credem ca mai pot aparea surprize in aceatta serie in privinta echipei ce se va afla la finalul sezonului pe treapta1.pentru slobozeni urmeaza etapa viitoare o deplasare dificila la ciresul cu echipa conpet,una din echipele care a plecat neinvinsa in tur de la slobozia dar dupa un arbitraj potrivnic ialomitenilor.speram ca echipa slobozeana sa faca un cadou frumos iubitorilor de fotbal din judet inaintea sarbatorilor de Pasti si sa se intoarca neinvinsa si din acea deplasare si sa pastreze imaculat capitolul infrangeri in clasament.
Cealalta echipa ialomiteana a stat in aceasta etapa deoarece adversara cu care trebuia sa joace nu s-a mai inscris la inceputul returului in campionat si astfel cei din Axintele au castigat cu 3-0 la masa verde si reusesc in premiera in acest sezon cea mai buna clasare in clasament dar si cea mai mare performanta a lor de la infiintare,clasarea pe locul8 in clasamentul ligii a 3-a .speram ca acest loc sa fie pastrat pana la finalul sezonului sau poate chiar inbunatatit mai ales ca formatia din Axintele demonstreaza in acest retur ca merita sa obtina o clasare cat mai buna.etapa viitoare la Axintele vin cei din Tunari,formatie de la care a inceput revirimentul echipei ialomitene in tur dupa o serie de meciuri fara victorii si probabil acea perioada de acomodare cu nivelul fotbalului de liga3.mult succes pe mai departe formatiilor ialomitene din liga3...
CS EFORIE-VIITORUL AXINTELE 0-3MV
ialomitenii castiga la masa verde cu 3-0 deoarece echipa dobrogeana nu s-a mai inscris pentru returul acestui campionat si pierde toate jocurile din retur cu 0-3
rezultate complete
cs tunari-comprest bucuresti 4-0
cs balotesti-cs afumati 1-0
acs berceni-dunarea calarasi 3-2
victoria chirnogi-conpet ciresul 2-4
unirea slobozia-cs stefanesti 1-0
cs voluntari-rapid bucuresti2 0-1
cs eforie-viitorul axintele 0-3mv
eolica baia-sta
UNIREA SLOBOZIA-CS STEFANESTI 1-0(1-0)
1)
2)
3)-nu s-au mai intalnit in liga3
SLOBOZIA
1)-1) 17 14 3 0 40-8 45
2)
3)
STEFANESTI
1)-2) 18 11 4 3 28-9 37
2)
3)
o victorie foarte importanta pentru echipa ialomiteana care astfel scapa de un posibil contracandidat la pozitia de lider,si mareste si mai mult distanta de celelalte competitoare putand juca deacum inante mult mai relaxat.un meci destul de echilibrat intre doua formatii bine asezate in teren.gazdele si-au dorit si mai mult victoria si veneau dupa o pauza de o saptamana deoarece slobozenii nu au evoluat in etapa de la mijlocul saptamanii si astfel au avut mai mult timp de odihna.cum si formatia din afumati a fost invinsa in deplasarea de la balotesti,unirea continua de una singura drumul spre liga2 si nu credem ca mai pot aparea surprize in aceatta serie in privinta echipei ce se va afla la finalul sezonului pe treapta1.pentru slobozeni urmeaza etapa viitoare o deplasare dificila la ciresul cu echipa conpet,una din echipele care a plecat neinvinsa in tur de la slobozia dar dupa un arbitraj potrivnic ialomitenilor.speram ca echipa slobozeana sa faca un cadou frumos iubitorilor de fotbal din judet inaintea sarbatorilor de Pasti si sa se intoarca neinvinsa si din acea deplasare si sa pastreze imaculat capitolul infrangeri in clasament.
Cealalta echipa ialomiteana a stat in aceasta etapa deoarece adversara cu care trebuia sa joace nu s-a mai inscris la inceputul returului in campionat si astfel cei din Axintele au castigat cu 3-0 la masa verde si reusesc in premiera in acest sezon cea mai buna clasare in clasament dar si cea mai mare performanta a lor de la infiintare,clasarea pe locul8 in clasamentul ligii a 3-a .speram ca acest loc sa fie pastrat pana la finalul sezonului sau poate chiar inbunatatit mai ales ca formatia din Axintele demonstreaza in acest retur ca merita sa obtina o clasare cat mai buna.etapa viitoare la Axintele vin cei din Tunari,formatie de la care a inceput revirimentul echipei ialomitene in tur dupa o serie de meciuri fara victorii si probabil acea perioada de acomodare cu nivelul fotbalului de liga3.mult succes pe mai departe formatiilor ialomitene din liga3...
CS EFORIE-VIITORUL AXINTELE 0-3MV
ialomitenii castiga la masa verde cu 3-0 deoarece echipa dobrogeana nu s-a mai inscris pentru returul acestui campionat si pierde toate jocurile din retur cu 0-3
rezultate complete
cs tunari-comprest bucuresti 4-0
cs balotesti-cs afumati 1-0
acs berceni-dunarea calarasi 3-2
victoria chirnogi-conpet ciresul 2-4
unirea slobozia-cs stefanesti 1-0
cs voluntari-rapid bucuresti2 0-1
cs eforie-viitorul axintele 0-3mv
eolica baia-sta
liga4 etapa17
...EXPRESUL DE FETESTI NU OPRESTE LA GHEORGHE LAZAR...
sb.07.04.12 jun14.30 sen16.30
stadion comunal-gheorghe lazar
...EXPRESUL DE FETESTI NU OPRESTE IN GARILE MICI...
AS RECOLTA2008 GHEORGHE LAZAR-FC RAPID FETESTI 2-6
este cel mai interesant si poate cel mai asteptat meci al acestei etape.dupa ce au plecat neinvinsi de la viticola,iata ca cei din lazar vor juca contra altei echipe fetestene dar de acesta data echipa de pe locul1 care a inceput in forta acest retur si are ganduri mari la castigarea campionatului.este un joc deschis oricarui rezultat mai ales ca masinaria visinie inscrie cu precadere multe goluri in deplasare.
1)zaharia andrei,alexe ionel,paraiescu ionel
2)aron rodel
3)-(06/07 1-0etp27 28.04.07)(07/08 4-2etp9 06.10.07)(09/10 L5S1-L4)(09/10 2-0etp3 05.09.09)(10/11 1-1etp26 11.04.11)
GHE LAZAR
1)-2) 16 10 4 2 49-14 34
2)-8 7 0 1 34-9 21
3)
FETESTI
1)-1) 16 11 2 3 56-18 35
2)-7 4 0 3 30-11 12
3)
stadion comunal-grivita
AS UNIREA GRIVITA-AS VOINTA REVIGA 3-3
gazdele vor dorii sa-si treaca in cont cele 3puncte pentru a mai risipii din emotiile privind retrogradarea si sa inceapa urcusul in clasament mai ales ca adversarul pe care-l vor intalnii nu se prea inghesuie la jocurile din deplasare si oricum stau destul de bine in clasament
1)zamfir marian,ion bucurica neacsa ionel
2)dan cristea
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-L4)(08/09 L5S2-L4)(09/10 1-4etp22 10.04.10)(10/11 L5S1-L4)
GRIVITA
1)-12) 16 2 4 10 26-43 10
2)-8 2 3 3 17-15 9
3)
REVIGA
1)-7) 16 7 1 8 33-39 22
2)-7 1 0 6 8-27 3
3)
stadion comunal-boranesti
...TRANSATI SI IMPACHETATI LA BORANESTI,ADIO TITLU...
AS JUVENTUS BORANESTI-CF ABATORUL SLOBOZIA 3-2
un meci in care echipa slobozeana pleaca inca din start cu prima sansa si nu credem ca poate fii vreo surpriza daca acestia se impun si la scor,mai ales ca echipa gazda dezamageste destul de mult in acest retur si au incasat pana acum si multe goluri.
1)moga iuliano,ion alexandru,ion lucian
2)tuican grigore
3)-(06/07 2-4ETP10 14.10.06)(07/08 L4-L3S2)(08/09 0-6etp17 22.11.08)(09/10 L5S2-L4)(10/11 0-5etp25 07.05.11)
BORANESTI
1)-13) 16 3 1 12 20-66 10
2)-8 3 1 4 12-21 10
3)
ABATORUL
1)-4) 16 10 3 3 56-28 33
2)-8 4 2 2 23-11 14
3)
stadion comunal-andrasesti
...ANDRASESTIUL MOARE DAR NU SE PREDA USOR...
AS ANDRIAS ANDRASESTI-CS VICTORIA AMARA 1-1
meci dezechilibrat la prima vedere intre doua echipe cu obiective diametral opuse.cei din andrasesti inca mai spera sa evite pe ultima suta de metrii retrogradarea prin acel meci de baraj dar pentru a ajunge acolo au nevoie de puncte urgent pentru a salta dintre ultimele doua clasate.oaspetii momentan se cam incurca in deplasare si nu stralucesc la acest capitol iar acesta deplasare in fata lanternei rosii nu se anunta deloc una la discretia lor.
1)nitu gile,alexandru mihalcea,ionut munteanu
2)gheorghe topor
3)-(06/07 -L4)(07/08 -L4)(08/09 L6S2-L4)(09/10 L5S2-L4)(10/11 1-1etp17 12.03.11)
ANDRASESTI
1)-14) 16 1 1 14 19-67 4
2)-7 1 1 5 9-27 4
3)
AMARA
1)-5) 16 10 3 3 52-24 33
2)-8 3 3 2 13-14 12
3)
stadion comunal-munteni buzau
..O VICTORIE CAT UN BALON MARE DE OXIGEN...
AS SPICUL COLILIA-AS VICTORIA MUNTENI BUZAU 1-0
un meci cu orice rezultat posibil.pana acum cei din colilia s-au dovedit destul de incomozi cel putin pe teren propiul reusind sa incurce echipe cu pretentii la campionat.pozitia din clasament nu cred ca este una pe placul acestora si vor dorii sa mai adauge dupa aceasta etapa inca 3 puncte in cont.oaspetii nu exceleaza la capitolul deplasari pierzand pana acum destul de categoric.
1)gheorghe stoian,dragomir vasilica,gheorghe stoica
2)berbec ion
3)-(06/07 PRS2-L4)(07/08 5-2etp8 29.09.07)(08/09 L5S2-L4)(09/10 3-4etp11 31.10.09)10/11 L5S2-L4)
COLILIA
1)-11) 16 4 1 11 15-39 13
2)-7 1 1 5 6-17 4
3)
MUNTENI BUZAU
1)-8) 16 5 6 5 23-24 21
2)-8 1 4 3 9-18 7
3)
stadion comunal-brazii
...MINUNEA DE LA DOJA CONTINUA...
AS OLIMPIA BRAZII-AS RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-2
revelatia acestui inceput de retur,ghe doja are o misiune complicata la brazii in fata unui adversar ce se afla in cautarea primei victorii din acest retur.daca vor juca cu aceiasi ambitie care o fac acasa si deplaseaza lotul standard,cei din doja sunt capabili sa rastoarne orice pronostic.
1)hagiu mircea,criastian panait,cristian munteanu
2)oprea ovidiu
3)-(06/07 PRS1-PRS3)(07/08 PRS1-PRS3)(08/09 L4-L5S1)(09/10 L4-L5S1)(10/11 15-0etp6 25.09.10)
BRAZII
1)-10) 16 5 2 8 36-54 17
2)-7 2 2 3 14-23 8
3)
GHEORGHE DOJA
1)-9) 16 6 3 7 29-37 21
2)-8 1 2 5 6-21 5
3)
stadion tineretului-tandarei
...EGALUL NIMANUI...
CS VICTORIA TANDAREI-FC VITICOLA FETESTI 0-0
alt meci ce tine atentia treaza etapa aceasta este si cel de la tandarei unde echipa oaspete este foarte constienta ca o infrangere o cam scoate temporar din calculele campionatului.gazdele sunt cu moralul zdruncinat serios dupa esecul usturator de la doja din etapa trecuta si vor incerca sa spele rusinea in fata unui adversar ce nu se lasa invins cu una cu doua.se anunta asadar un joc foarte incins stiindu-se rivalitatea intre cele doua orase pe plan fotbalistic.
1)valentin modrea,anton marius,liviu burlacu
2)rosu cornel
3)-(06/07 7-1etp22 31.03.07)(07/08 5-1etp17 01.12.07)(08/09 3-0mv etp10 03.10.08)(09/10 L4-L5S1)(10/11 2-2etp28 21.05.11)
TANDAREI
1)-6) 16 10 1 5 42-19 31
2)-7 6 0 1 26-3 18
3)
VITICOLA
1)-3) 16 10 4 2 37-22 34
2)-7 4 1 2 14-12 13
3)
rezultate juniori
ghe lazar-fetesti 2-6
tandarei-viticola 2-3
brazii-ghe doja 2-1
colilia-munt buzau 2-4
boranesti-abatorul 1-3
andrasesti-amara 1-5
grivita-reviga 13-0
-CONCLUZIILE ETAPEI-
a)clasamentul general
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1.FC RAPID FETESTI 17 12 2 3 62-20 38
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
2.fc viticola agrofam fetesti 17 10 5 2 37-22 35
3.cs recolta 2008 gheorghe lazar 17 10 4 3 51-20 34
4.cs victoria amara(2) 17 10 4 3 53-25 34
5.cf abatorul slobozia 17 10 3 4 58-31 33
6.cs victoria tandarei 17 10 2 5 42-19 32
7.as recolta gheorghe doja 17 7 3 7 31-38 24
8.as vointa reviga 17 7 2 8 36-42 23
9.cs victoria munteni buzau 17 5 6 6 23-25 21
10.as olimpia brazii 17 5 2 9 37-56 17
.........................................................................
11.as spicul colilia(N) 17 5 1 11 16-39 16
12.as juventus boranesti 17 4 1 12 23-68 13
-----------------------------------------------------
13.AS UNIREA GRIVITA(N) 17 2 5 11 27-46 11
14.AS ANDRIAS ANDRASESTI 17 1 2 14 20-68 5
-------------------------------------------------------
nota:
-locul1 merge la barajul pentru liga3
-locurile 11 si 12 merg la baraj cu locurile 2 din liga5
-locurile 13 si 14 retrogradeaza in liga5
-(2) vicecampioana sezonului trecut
-(N) echipe nou promovate
b)clasament meciuri teren propiul
1.FETESTI 9 7 2 0 26-8 23
2.amara 8 7 0 1 39-10 21
3.gheorghe lazar 9 7 0 2 36-15 21
4.viticola 9 6 3 0 23-10 21
5.abatorul 8 6 1 1 33-17 19
6.tandarei 8 6 1 1 26-3 19
7.reviga 9 6 1 2 25-14 19
8.gheorghe doja 8 5 1 2 23-15 16
9.munteni buzau 8 4 2 2 14-6 14
10.boranesti 9 4 1 4 15-23 13
11.grivita 9 2 4 3 20-18 10
12.brazii 8 2 2 4 15-25 8
13.colilia 8 2 1 5 7-17 7
14.andrasesti 8 1 2 5 10-28 5
c)clasament jocuri deplasare
1.FETESTI 8 5 0 3 36-13 15
2.abatorul 9 4 2 3 25-14 14
3.viticola 8 4 2 2 14-12 14
4.gheorghe lazar 8 3 4 1 15-5 13
5.tandarei 9 4 1 4 16-16 13
6.amara 9 3 4 2 14-15 13
7.brazii 9 3 0 6 22-31 9
8.colilia 9 3 0 6 9-22 9
9.gheorghe doja 9 2 2 5 8-22 8
10.munteni buzau 9 1 4 4 9-19 7
11.reviga 8 1 1 6 11-30 4
12.grivita 8 0 1 7 9-26 1
13.andrasesti 9 0 0 9 12-34 0
14.boranesti 8 0 0 8 8-45 0
d)clasament adevar
1.FETESTI +11
2.abatorul +11
3.amara +10
4.viticola +8
5.tandarei +8
6.gheorghe lazar +7
7.gheorghe doja 0
8.munteni buzau -2
9.reviga -4
10.colilia -5
11.brazii -7
12.boranesti -14
13.grivita -16
14.andrasesti -22
stadion comunal-gheorghe lazar
...EXPRESUL DE FETESTI NU OPRESTE IN GARILE MICI...
AS RECOLTA2008 GHEORGHE LAZAR-FC RAPID FETESTI 2-6
este cel mai interesant si poate cel mai asteptat meci al acestei etape.dupa ce au plecat neinvinsi de la viticola,iata ca cei din lazar vor juca contra altei echipe fetestene dar de acesta data echipa de pe locul1 care a inceput in forta acest retur si are ganduri mari la castigarea campionatului.este un joc deschis oricarui rezultat mai ales ca masinaria visinie inscrie cu precadere multe goluri in deplasare.
1)zaharia andrei,alexe ionel,paraiescu ionel
2)aron rodel
3)-(06/07 1-0etp27 28.04.07)(07/08 4-2etp9 06.10.07)(09/10 L5S1-L4)(09/10 2-0etp3 05.09.09)(10/11 1-1etp26 11.04.11)
GHE LAZAR
1)-2) 16 10 4 2 49-14 34
2)-8 7 0 1 34-9 21
3)
FETESTI
1)-1) 16 11 2 3 56-18 35
2)-7 4 0 3 30-11 12
3)
stadion comunal-grivita
AS UNIREA GRIVITA-AS VOINTA REVIGA 3-3
gazdele vor dorii sa-si treaca in cont cele 3puncte pentru a mai risipii din emotiile privind retrogradarea si sa inceapa urcusul in clasament mai ales ca adversarul pe care-l vor intalnii nu se prea inghesuie la jocurile din deplasare si oricum stau destul de bine in clasament
1)zamfir marian,ion bucurica neacsa ionel
2)dan cristea
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-L4)(08/09 L5S2-L4)(09/10 1-4etp22 10.04.10)(10/11 L5S1-L4)
GRIVITA
1)-12) 16 2 4 10 26-43 10
2)-8 2 3 3 17-15 9
3)
REVIGA
1)-7) 16 7 1 8 33-39 22
2)-7 1 0 6 8-27 3
3)
stadion comunal-boranesti
...TRANSATI SI IMPACHETATI LA BORANESTI,ADIO TITLU...
AS JUVENTUS BORANESTI-CF ABATORUL SLOBOZIA 3-2
un meci in care echipa slobozeana pleaca inca din start cu prima sansa si nu credem ca poate fii vreo surpriza daca acestia se impun si la scor,mai ales ca echipa gazda dezamageste destul de mult in acest retur si au incasat pana acum si multe goluri.
1)moga iuliano,ion alexandru,ion lucian
2)tuican grigore
3)-(06/07 2-4ETP10 14.10.06)(07/08 L4-L3S2)(08/09 0-6etp17 22.11.08)(09/10 L5S2-L4)(10/11 0-5etp25 07.05.11)
BORANESTI
1)-13) 16 3 1 12 20-66 10
2)-8 3 1 4 12-21 10
3)
ABATORUL
1)-4) 16 10 3 3 56-28 33
2)-8 4 2 2 23-11 14
3)
stadion comunal-andrasesti
...ANDRASESTIUL MOARE DAR NU SE PREDA USOR...
AS ANDRIAS ANDRASESTI-CS VICTORIA AMARA 1-1
meci dezechilibrat la prima vedere intre doua echipe cu obiective diametral opuse.cei din andrasesti inca mai spera sa evite pe ultima suta de metrii retrogradarea prin acel meci de baraj dar pentru a ajunge acolo au nevoie de puncte urgent pentru a salta dintre ultimele doua clasate.oaspetii momentan se cam incurca in deplasare si nu stralucesc la acest capitol iar acesta deplasare in fata lanternei rosii nu se anunta deloc una la discretia lor.
1)nitu gile,alexandru mihalcea,ionut munteanu
2)gheorghe topor
3)-(06/07 -L4)(07/08 -L4)(08/09 L6S2-L4)(09/10 L5S2-L4)(10/11 1-1etp17 12.03.11)
ANDRASESTI
1)-14) 16 1 1 14 19-67 4
2)-7 1 1 5 9-27 4
3)
AMARA
1)-5) 16 10 3 3 52-24 33
2)-8 3 3 2 13-14 12
3)
stadion comunal-munteni buzau
..O VICTORIE CAT UN BALON MARE DE OXIGEN...
AS SPICUL COLILIA-AS VICTORIA MUNTENI BUZAU 1-0
un meci cu orice rezultat posibil.pana acum cei din colilia s-au dovedit destul de incomozi cel putin pe teren propiul reusind sa incurce echipe cu pretentii la campionat.pozitia din clasament nu cred ca este una pe placul acestora si vor dorii sa mai adauge dupa aceasta etapa inca 3 puncte in cont.oaspetii nu exceleaza la capitolul deplasari pierzand pana acum destul de categoric.
1)gheorghe stoian,dragomir vasilica,gheorghe stoica
2)berbec ion
3)-(06/07 PRS2-L4)(07/08 5-2etp8 29.09.07)(08/09 L5S2-L4)(09/10 3-4etp11 31.10.09)10/11 L5S2-L4)
COLILIA
1)-11) 16 4 1 11 15-39 13
2)-7 1 1 5 6-17 4
3)
MUNTENI BUZAU
1)-8) 16 5 6 5 23-24 21
2)-8 1 4 3 9-18 7
3)
stadion comunal-brazii
...MINUNEA DE LA DOJA CONTINUA...
AS OLIMPIA BRAZII-AS RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-2
revelatia acestui inceput de retur,ghe doja are o misiune complicata la brazii in fata unui adversar ce se afla in cautarea primei victorii din acest retur.daca vor juca cu aceiasi ambitie care o fac acasa si deplaseaza lotul standard,cei din doja sunt capabili sa rastoarne orice pronostic.
1)hagiu mircea,criastian panait,cristian munteanu
2)oprea ovidiu
3)-(06/07 PRS1-PRS3)(07/08 PRS1-PRS3)(08/09 L4-L5S1)(09/10 L4-L5S1)(10/11 15-0etp6 25.09.10)
BRAZII
1)-10) 16 5 2 8 36-54 17
2)-7 2 2 3 14-23 8
3)
GHEORGHE DOJA
1)-9) 16 6 3 7 29-37 21
2)-8 1 2 5 6-21 5
3)
stadion tineretului-tandarei
...EGALUL NIMANUI...
CS VICTORIA TANDAREI-FC VITICOLA FETESTI 0-0
alt meci ce tine atentia treaza etapa aceasta este si cel de la tandarei unde echipa oaspete este foarte constienta ca o infrangere o cam scoate temporar din calculele campionatului.gazdele sunt cu moralul zdruncinat serios dupa esecul usturator de la doja din etapa trecuta si vor incerca sa spele rusinea in fata unui adversar ce nu se lasa invins cu una cu doua.se anunta asadar un joc foarte incins stiindu-se rivalitatea intre cele doua orase pe plan fotbalistic.
1)valentin modrea,anton marius,liviu burlacu
2)rosu cornel
3)-(06/07 7-1etp22 31.03.07)(07/08 5-1etp17 01.12.07)(08/09 3-0mv etp10 03.10.08)(09/10 L4-L5S1)(10/11 2-2etp28 21.05.11)
TANDAREI
1)-6) 16 10 1 5 42-19 31
2)-7 6 0 1 26-3 18
3)
VITICOLA
1)-3) 16 10 4 2 37-22 34
2)-7 4 1 2 14-12 13
3)
rezultate juniori
ghe lazar-fetesti 2-6
tandarei-viticola 2-3
brazii-ghe doja 2-1
colilia-munt buzau 2-4
boranesti-abatorul 1-3
andrasesti-amara 1-5
grivita-reviga 13-0
-CONCLUZIILE ETAPEI-
a)clasamentul general
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1.FC RAPID FETESTI 17 12 2 3 62-20 38
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
2.fc viticola agrofam fetesti 17 10 5 2 37-22 35
3.cs recolta 2008 gheorghe lazar 17 10 4 3 51-20 34
4.cs victoria amara(2) 17 10 4 3 53-25 34
5.cf abatorul slobozia 17 10 3 4 58-31 33
6.cs victoria tandarei 17 10 2 5 42-19 32
7.as recolta gheorghe doja 17 7 3 7 31-38 24
8.as vointa reviga 17 7 2 8 36-42 23
9.cs victoria munteni buzau 17 5 6 6 23-25 21
10.as olimpia brazii 17 5 2 9 37-56 17
.........................................................................
11.as spicul colilia(N) 17 5 1 11 16-39 16
12.as juventus boranesti 17 4 1 12 23-68 13
-----------------------------------------------------
13.AS UNIREA GRIVITA(N) 17 2 5 11 27-46 11
14.AS ANDRIAS ANDRASESTI 17 1 2 14 20-68 5
-------------------------------------------------------
nota:
-locul1 merge la barajul pentru liga3
-locurile 11 si 12 merg la baraj cu locurile 2 din liga5
-locurile 13 si 14 retrogradeaza in liga5
-(2) vicecampioana sezonului trecut
-(N) echipe nou promovate
b)clasament meciuri teren propiul
1.FETESTI 9 7 2 0 26-8 23
2.amara 8 7 0 1 39-10 21
3.gheorghe lazar 9 7 0 2 36-15 21
4.viticola 9 6 3 0 23-10 21
5.abatorul 8 6 1 1 33-17 19
6.tandarei 8 6 1 1 26-3 19
7.reviga 9 6 1 2 25-14 19
8.gheorghe doja 8 5 1 2 23-15 16
9.munteni buzau 8 4 2 2 14-6 14
10.boranesti 9 4 1 4 15-23 13
11.grivita 9 2 4 3 20-18 10
12.brazii 8 2 2 4 15-25 8
13.colilia 8 2 1 5 7-17 7
14.andrasesti 8 1 2 5 10-28 5
c)clasament jocuri deplasare
1.FETESTI 8 5 0 3 36-13 15
2.abatorul 9 4 2 3 25-14 14
3.viticola 8 4 2 2 14-12 14
4.gheorghe lazar 8 3 4 1 15-5 13
5.tandarei 9 4 1 4 16-16 13
6.amara 9 3 4 2 14-15 13
7.brazii 9 3 0 6 22-31 9
8.colilia 9 3 0 6 9-22 9
9.gheorghe doja 9 2 2 5 8-22 8
10.munteni buzau 9 1 4 4 9-19 7
11.reviga 8 1 1 6 11-30 4
12.grivita 8 0 1 7 9-26 1
13.andrasesti 9 0 0 9 12-34 0
14.boranesti 8 0 0 8 8-45 0
d)clasament adevar
1.FETESTI +11
2.abatorul +11
3.amara +10
4.viticola +8
5.tandarei +8
6.gheorghe lazar +7
7.gheorghe doja 0
8.munteni buzau -2
9.reviga -4
10.colilia -5
11.brazii -7
12.boranesti -14
13.grivita -16
14.andrasesti -22
liga5 etapa19
...cazanestiul bate tot ce intalneste,bucu invinge cu greu la ciulnita si tataoneaza liderul..
...continua lupta in trei in seria2 pentru promovare...
SERIA1
(sb.07.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-AGRONOMIA BUCU 1-2
1)puscasu ionela,panait florin,stoica nicusor
2)stancu constantin
3)
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-DUNAREA GIURGENI 2-2
1)urse gabriel,manea valentin,neicu gheorghe
2)manea gigi
3)
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-FC MOVILA 2-0
1)stan vasile,bran ionel,coman mariuca
2)popa gheorghe
3)
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-ALBESTI08 4-2
1)ionescu radu,tache constantin,ene andrei
2)petrescu vasile
3)
stadion orasenesc-cazanesti
AS CAZANESTI-VIITORUL VALEA CIORII 10-2
1)dan constantin,borangic alin,calinescu andrei
2)andrei ion
3)
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-RAPID PERIETI 6-3
1)ojoc claudiu,badea daniel,oprea ovidiu
2)jan puclici
3)
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 0-4
1)bazac marius,moroianu marian,petre florin
2)avram dumitru
3)
rezultate juniori:
ograda-giurgeni 12-0
scanteia-movila 5-1
traian-albesti 6-1
cazanesti-valea ciorii 9-1
platonesti-perieti 1-1
gura ialomitei-mih kogalniceanu 1-3
ciulnita-bucu 0-1
SERIA2
(dum.08.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-INFRATIREA JILAVELE 6-1
1)paraiescu ionel,petre florin,dragoi marian
2)aron rodel
3)
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-RECOLTA MALU ROSU 9-1
1)hagiu mircea,popa constantin,tita lucian
2)poiana ion
3)
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-FULGERUL FIERBINTI 3-0
1)alexe ionel,panait florin,neicu george
2)voinea petre
3)
stadion horia
VIITORUL AXINTELE2-AIVA RASI 2-0
1)urse gabriel,matei danut,pintilie gabriel
2)andrei ion
3)
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-UNIREA ION ROATA 4-1
1)bazac marius,munteanu ionut,panait cristian
2)banescu viorel
3)
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-VIITORUL MOLDOVENI 1-1
1)anton marius,borangic alin,calinescu andrei
2)topor gheorghe
3)
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-VOINTA MAIA 1-2
1)andrei gheorghe,burlacu liviu,triscas roxana
2)nunu ion
3)
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-AS COSERENI 6-0
1)stoian gheorghe,scanteie madalin,stoica gheorghe
2)popa gheorghe
3)
rezultate juniori
cocora-jilavele 3-0
manasia-malu rosu 1-3
salcioara-fierbinti 4-0
axintele2-rasi 6-0
barcanesti-ion roata 2-0
adancata-moldoveni 1-0
dridul-maia 2-1
sarateni-cocora 0-1
(sb.07.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-AGRONOMIA BUCU 1-2
1)puscasu ionela,panait florin,stoica nicusor
2)stancu constantin
3)
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-DUNAREA GIURGENI 2-2
1)urse gabriel,manea valentin,neicu gheorghe
2)manea gigi
3)
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-FC MOVILA 2-0
1)stan vasile,bran ionel,coman mariuca
2)popa gheorghe
3)
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-ALBESTI08 4-2
1)ionescu radu,tache constantin,ene andrei
2)petrescu vasile
3)
stadion orasenesc-cazanesti
AS CAZANESTI-VIITORUL VALEA CIORII 10-2
1)dan constantin,borangic alin,calinescu andrei
2)andrei ion
3)
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-RAPID PERIETI 6-3
1)ojoc claudiu,badea daniel,oprea ovidiu
2)jan puclici
3)
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 0-4
1)bazac marius,moroianu marian,petre florin
2)avram dumitru
3)
rezultate juniori:
ograda-giurgeni 12-0
scanteia-movila 5-1
traian-albesti 6-1
cazanesti-valea ciorii 9-1
platonesti-perieti 1-1
gura ialomitei-mih kogalniceanu 1-3
ciulnita-bucu 0-1
SERIA2
(dum.08.04.12 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-INFRATIREA JILAVELE 6-1
1)paraiescu ionel,petre florin,dragoi marian
2)aron rodel
3)
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-RECOLTA MALU ROSU 9-1
1)hagiu mircea,popa constantin,tita lucian
2)poiana ion
3)
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-FULGERUL FIERBINTI 3-0
1)alexe ionel,panait florin,neicu george
2)voinea petre
3)
stadion horia
VIITORUL AXINTELE2-AIVA RASI 2-0
1)urse gabriel,matei danut,pintilie gabriel
2)andrei ion
3)
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-UNIREA ION ROATA 4-1
1)bazac marius,munteanu ionut,panait cristian
2)banescu viorel
3)
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-VIITORUL MOLDOVENI 1-1
1)anton marius,borangic alin,calinescu andrei
2)topor gheorghe
3)
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-VOINTA MAIA 1-2
1)andrei gheorghe,burlacu liviu,triscas roxana
2)nunu ion
3)
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-AS COSERENI 6-0
1)stoian gheorghe,scanteie madalin,stoica gheorghe
2)popa gheorghe
3)
rezultate juniori
cocora-jilavele 3-0
manasia-malu rosu 1-3
salcioara-fierbinti 4-0
axintele2-rasi 6-0
barcanesti-ion roata 2-0
adancata-moldoveni 1-0
dridul-maia 2-1
sarateni-cocora 0-1
liga6 etapa14
...bucu2 invinge categoric, profita si urca pe locul1 deoarece liderul a stat...
...recolta bogata de ''orezu" la paltinis..
...valea macrisului trece de alexeni cu emotii si e aproape de titlu de campioana..
dum.08.04.12 h17.00
SERIA1
stadion abatorul2-slobozia
STIINTA SLOBOZIA-SPICUL MARCULESTI 2-1
1)ojoc claudiu,bran ionel,badea daniel
2)avram dumitru
stadion comunal-vladeni
SPICUL VLADENI-REAL GIMBASANI 0-3
1)slotea valentin,raduna marian,mailat madalin
2)manea gigi
stadion comunal-scanteia
SPARTACUS IAZU-VOINTA BRANCOVENI 1-2
1)stan vasile,coman mariuca,gheorghe cosmin
2)puclici jan
stadion comunal-slobozia noua
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-BARAGANUL CIULNITA2 5-1
1)nita george,done andrei,iuga cosmin
2)
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU2-RECOLTA BUIESTI 6-0
1)ion lucian,ion alexandru,oprea ovidiu
2)berbec ion
stadion comunal-saveni
RECOLTA SAVENI-sta
SERIA2
stadion comunal-borduselul
DINAMO BORDUSELUL-AS BROSTENI 6-0
1)avram florin,nedelcu marian,paraiescu cristian
2)popescu constantin
stadion stejarul
INTER STEJARUL-UNIREA PALTINIS 0-3
1)manea valentin,mircioiu catalin,florea ionut
2)
stadion comunal-borduselul
STEAUA BORDUSELUL-SPICUL MILOSESTI 7-1
1)moroianu marian,turcu gheorghe,filipescu stefan
2)stancu constantin
stadion comunal-milosesti
OMEGA MILOSESTI-VOINTA TOVARASIA 3-0mv
stadion paltinis
SPORT PALTINIS-AS OREZU 1-11
1)cliseru bogdan,gheorghe mihai,filip valentin
2)rosu cornel
stadion orboiesti
VOINTA ORBOIESTI-VOINTA COCORA2 1-5
1)gheorghe marian,munteanu cristian,fulgeanu diana
2)
SERIA3stadion comunal-movilita
FC MOVILITA-AMBIANTA JILAVELE2 4-2
1)munteanu madalin,calin sebastian,dumitru cristian
2)bosneag marian
stadion comunal-rosiori
VICTORIA ROSIORI-AVANTUL GRINDUL 5-0
1)bucurica alexandru,dragomir silviu,zaroschi grigore
2)mitoi stefan
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI2-UNIREA MANASIA2 5-2
1)dragomir vasilica,ionita gheorghe,stoica florin
2)oprea costel
stadion comunal-valea macrisului
ATLETIC VALEA MACRISULUI-GLORIA ALEXENI 1-0
1)ionescu radu,matei bogdan,stanciu alexandru
2)petrescu vasile
stadion comunal-brosteni
STARUINTA BROSTENI-UNIREA PATRU FRATI 0-3mv
1)dan constantin,vulpe cosmin,
2)
SERIA1
stadion abatorul2-slobozia
STIINTA SLOBOZIA-SPICUL MARCULESTI 2-1
1)ojoc claudiu,bran ionel,badea daniel
2)avram dumitru
stadion comunal-vladeni
SPICUL VLADENI-REAL GIMBASANI 0-3
1)slotea valentin,raduna marian,mailat madalin
2)manea gigi
stadion comunal-scanteia
SPARTACUS IAZU-VOINTA BRANCOVENI 1-2
1)stan vasile,coman mariuca,gheorghe cosmin
2)puclici jan
stadion comunal-slobozia noua
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-BARAGANUL CIULNITA2 5-1
1)nita george,done andrei,iuga cosmin
2)
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU2-RECOLTA BUIESTI 6-0
1)ion lucian,ion alexandru,oprea ovidiu
2)berbec ion
stadion comunal-saveni
RECOLTA SAVENI-sta
SERIA2
stadion comunal-borduselul
DINAMO BORDUSELUL-AS BROSTENI 6-0
1)avram florin,nedelcu marian,paraiescu cristian
2)popescu constantin
stadion stejarul
INTER STEJARUL-UNIREA PALTINIS 0-3
1)manea valentin,mircioiu catalin,florea ionut
2)
stadion comunal-borduselul
STEAUA BORDUSELUL-SPICUL MILOSESTI 7-1
1)moroianu marian,turcu gheorghe,filipescu stefan
2)stancu constantin
stadion comunal-milosesti
OMEGA MILOSESTI-VOINTA TOVARASIA 3-0mv
stadion paltinis
SPORT PALTINIS-AS OREZU 1-11
1)cliseru bogdan,gheorghe mihai,filip valentin
2)rosu cornel
stadion orboiesti
VOINTA ORBOIESTI-VOINTA COCORA2 1-5
1)gheorghe marian,munteanu cristian,fulgeanu diana
2)
SERIA3stadion comunal-movilita
FC MOVILITA-AMBIANTA JILAVELE2 4-2
1)munteanu madalin,calin sebastian,dumitru cristian
2)bosneag marian
stadion comunal-rosiori
VICTORIA ROSIORI-AVANTUL GRINDUL 5-0
1)bucurica alexandru,dragomir silviu,zaroschi grigore
2)mitoi stefan
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI2-UNIREA MANASIA2 5-2
1)dragomir vasilica,ionita gheorghe,stoica florin
2)oprea costel
stadion comunal-valea macrisului
ATLETIC VALEA MACRISULUI-GLORIA ALEXENI 1-0
1)ionescu radu,matei bogdan,stanciu alexandru
2)petrescu vasile
stadion comunal-brosteni
STARUINTA BROSTENI-UNIREA PATRU FRATI 0-3mv
1)dan constantin,vulpe cosmin,
2)
liga3 seria2 etapa19
...UNIREA si cand nu joaca tot in castig iese...
...AXINTELE scor de neprezentare cu cei din Baia...
ma.03.02.12 h17.00 stadion comunal-axintele
CS VIITORUL AXINTELE-CS EOLICA DOBROGEA BAIA 3-0
arbitrii-
observator-
palamres direct-nu s-au intalnit in liga3 la axintele
AXINTELE
clasament general-10) 17 5 3 9 15-17 18
clasament acasa-
ultimele rezultate acasa-1-1chirnogi,1-0balotesti,0-0afumati
BAIA
clasament general-5) 17 8 3 6 20-18 27
clasament deplasare-
ultimele rezultate afara-0-4slobozia,0-0chirnogi,0-3berceni
rezultate complete
cs afumati-comprest bucuresti 3-0
dunarea calarasi-cs balotesti 2-2
conpet ciresul-fc voluntari 0-2
cs stefanesti-victoria chirnogi 1-1
cs eforie-cs tunari 0-3mv
rapid bucuresti2-acs berceni 3-3
viitorul axintele-eolica baia 3-0
unirea slobozia -sta
CS VIITORUL AXINTELE-CS EOLICA DOBROGEA BAIA 3-0
arbitrii-
observator-
palamres direct-nu s-au intalnit in liga3 la axintele
AXINTELE
clasament general-10) 17 5 3 9 15-17 18
clasament acasa-
ultimele rezultate acasa-1-1chirnogi,1-0balotesti,0-0afumati
BAIA
clasament general-5) 17 8 3 6 20-18 27
clasament deplasare-
ultimele rezultate afara-0-4slobozia,0-0chirnogi,0-3berceni
rezultate complete
cs afumati-comprest bucuresti 3-0
dunarea calarasi-cs balotesti 2-2
conpet ciresul-fc voluntari 0-2
cs stefanesti-victoria chirnogi 1-1
cs eforie-cs tunari 0-3mv
rapid bucuresti2-acs berceni 3-3
viitorul axintele-eolica baia 3-0
unirea slobozia -sta
liga3 seria2 etapa18
...DERBY DE IALOMITA...UNIREA CASTIGA INTR-UN FINAL DRAMATIC...
vin.30.03.12 h15.00 stadion municipal-slobozia
vreme frumoasa calduta soare circa 14 grade C
teren foarte bun
spectatori-cca 1500
CSM UNIREA SLOBOZIA-CS VIITORUL AXINTELE 3-2(0-1)
au marcat:
0-1 novac min12
1-1 soare min67
1-2 robu min75
2-2 stanciu min83
3-2 stanciu min90+2
1)
2)
3)-nu s-au mai intalnit in liga3
SLOBOZIA
1)-1) 16 13 3 0 37-6 42
2)
3)-4-0baia,2-0chirnogi,1-1berceni
AXINTELE
1)-9) 16 5 3 8 13-14 18
2)
3)- 2-0voluntari,1-2berceni,0-1comprest
rezultate etapa18
cs tunari-cs afumati 0-1
comprest bucuresti-dunarea calarasi 0-2
cs balotesti-rapid bucuresti2 4-1
acs berceni-conpet ciresu 2-1
fc voluntari-cs stefanesti 1-1
eolica baia-cs eforie 3-0mv
unirea slobozia-viitorul axintele 3-2
vreme frumoasa calduta soare circa 14 grade C
teren foarte bun
spectatori-cca 1500
CSM UNIREA SLOBOZIA-CS VIITORUL AXINTELE 3-2(0-1)
au marcat:
0-1 novac min12
1-1 soare min67
1-2 robu min75
2-2 stanciu min83
3-2 stanciu min90+2
1)
2)
3)-nu s-au mai intalnit in liga3
SLOBOZIA
1)-1) 16 13 3 0 37-6 42
2)
3)-4-0baia,2-0chirnogi,1-1berceni
AXINTELE
1)-9) 16 5 3 8 13-14 18
2)
3)- 2-0voluntari,1-2berceni,0-1comprest
rezultate etapa18
cs tunari-cs afumati 0-1
comprest bucuresti-dunarea calarasi 0-2
cs balotesti-rapid bucuresti2 4-1
acs berceni-conpet ciresu 2-1
fc voluntari-cs stefanesti 1-1
eolica baia-cs eforie 3-0mv
unirea slobozia-viitorul axintele 3-2
LIGA4 ETAPA15
...EGAL IN DERBY..SI PE LINIA1 GAREAZA RAPIDUL FETESTEAN...
...LA JUNIRI LUPTA LA FEL DE INCINSA IN 5...
sb.31.03.12 jun14.00 sen16.00
stadion viticola-fetesti
FC VITICOLA FETESTI-AS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR 0-0
..DERBY INCHEIAT NEDECIS..OASPETII AU RATAT UN PENALTY...
nu cred ca mai are rost sa mai spunem ca acest meci este derby-ul campionatului mai ales prin prisma celor doua locuri ocupate de cele doua echipe.se intalnesc asadar in aceasta disputa ocupantele primelor doua locuri la egalitate de puncte si despartite doar de golaveraj.ambele vin la acest duel dupa rezultate neconvingatoare.oaspetii nu au reusit decat un egal la codasa din grivita,in timp ce fetestenii au pierdut la doja.in tur a fost un joc echilibrat si practic singura infrangere din campionat a celor din viticola cu 3-4.se anunta un duel foarte incins si cu siguranta un meci deschis oricarui rezultat.
1)-nitu gile(slobozia),panait florin(slobozia),bazac marius(slobozia)
2)-manea gigi
3)-(06/07 2-1etp1 12.08.06)(07/08 1-2etp19 15.12.07)(08/09 L4-L5S1)(09/10 L5S1-L4)(10/11 1-3etp9 16.10.10)
VITICOLA
1)-2) 15 10 3 2 37-22 33
2)-3) 8 6 2 0 23-10 20
3)-3-1grivita,1-1munt buzau,3-1amara
GHE LAZAR
1)-1) 15 10 3 2 49-14 33
2)-5) 7 3 3 1 15-5 12
3)-0-0grivita,6-1colilia,0-1tandarei
stadion municipal-fetesti
FC RAPID FETESTI-AS UNIREA GRIVITA 2-0(1-0)
..SI UITE ASA FETESTENII AJUNG PE PRIMUL LOC IN CLASAMENT..
fetestenii au inceput in forta acest retur avand o pofta senzationala de goluri reusind pana acum 10 fara a pune si cele din cupa.de aceasta data vor da peste un nou adversar incomod,echipa din grivita care a tinut piept echipei de la malul borcei mai bine de 50 minute si unde au fost foarte aproape sa produca surpriza,daca mai punem la socoteala si egalul smuls acasa cu cei din lazar.dar daca rapidul prinde o zi buna suntem convinsi ca masina de dat goluri nu se va oprii aici.
1)-puscasu ionela(slobozia),cliseru bogdan(iazu),moroianu marian(slobozia)
2)-aron rodel
3)-(06/07 L4-PRS3)(07/08 L4-PRS3)(08/09 L4-L5S2)(09/10 2-0etp27 15.05.10)(10/11 l4-l5s1)
FETESTI
1)-3) 10 3 2 54-18 32
2)-2) 8 6 2 0 24-8 20
3)-4-1andrasesti,4-3colilia,2-0tandarei
GRIVITA
1)-12) 15 2 4 9 26-41 10
2)-12) 7 0 1 6 9-24 1
3)-1-3viticola,2-2andrasesti,2-3brazii
stadion rovine
AS VOINTA REVIGA-AS JUVENTUS BORANESTI 5-0
..LA BORANESTI INCEPE SA SE INGROSE SI MAI TARE GLUMA..
cei din reviga s-au facut de ras etapa trecuta pierzand laandrasesti cu un scor la care putin credeau.gazdele insa se vor axa in acest retur mai mult pe jocurile de acasa fiind constienti ca aceste puncte sunt suficiente pentru ai tine departe de zona minata a clasamentului.nu acelasi lucru putem spune si despre oaspeti care sunt cu cutitul la os si orice punct castigat in deplasare e mai ceva ca un balon de oxigen in lupta pentru supravietuirea in liga4.
1)-paraiescu ionel(slobozia),mihalcea alexandru(slobozia),stoica nicusor(munt buzau)
2)-jan puclici
3)-(06/07 3-5etp16 25.11.06)(07/08 2-3etp14 10.11.07)(08/09 6-2etp29 09.05.09)(09/10 L4-L5S1)(10/11 2-2etp2 28.08.10)
REVIGA
1)-7) 15 6 1 8 28-39 19
2)-7) 8 5 1 2 20-14 16
3)-3-1colilia,2-1brazii,3-1ghe doja
BORANESTI
1)-13) 15 2 1 11 20-61 10
2)-14) 7 0 0 7 8-40 0
3)-0-7ghe lazar,0-1colilia,2-6tandarei
stadion abatorul-slobozia
CF ABATORUL SLOBOZIA-AS ANDRIAS ANDRASESTI 6-2
..INCA UN SET CASTIGAT DE SLOBOZENI IN LUPTA SPRE TITLU..
un joc ce pare destul de dezechilibrat daca privim pozitiile in clasament a celor doua echipe.insa oaspetii au cu totul o alta echipa fata de cea din tur si acest lucru s-a vazut si la deplasarea de la fetesti unde au pus serioase probleme fetestenilor mai bine de o repriza si mai ales prin victoria obtinuta la scor in fata celor de la reviga etapa trecuta cand au spart gheata.ramane insa de pomina meciul de acum un an cand jocul dintre cele doua formatii s-a incheiat cu un scor de hochei 5-5.
1)-stoian gheorghe(urziceni),burlacu liviu(moldoveni),ionescu radu(urziceni)
2)-marin ion
3)-(06/07 L4- )(07/08 L3S2- )(09/10 L4-L6S3)(09/10 L4-L5S2)(10/11 5-5etp21 09.04.11)
ABATORUL
1)-5) 15 9 3 3 50-26 30
2)-6) 7 5 1 1 27-15 16
3)-5-3brazii,1-1tandarei,7-3munt buzau
ANDRASESTI
1)-14) 15 1 1 13 17-61 4
2)-13) 8 0 0 8 10-28 0
3)-1-4fetesti,1-5ghe lazar,1-2boranesti
stadion Victoria-amara
CS VICTORIA AMARA-AS SPICUL COLILIA 7-1
..CU OCHII SPRE VARFUL CLASAMENTULUI..
chiar daca amarenii par favoriti la prima vedere sa nu uitam faptul ca si oaspetii sunt capabili de surprize daca se concentreaza mai mult in aparare si aplica bine lectia contraatacului.cei din colilia au un moral bun dupa egalul obtinut acasa cu abatorul si spera sa incurce si socotelile celor din amara care au dat rateu etapa trecuta la deplasarea de la braziii.
1)-zaharia andrei(slobozia),arsente bogdan(slobozia),nedelcu marian(slobozia)
2)-vasile dragan
3)-(06/07 L4-PRS2)(07/08 5-1etp23 29.03.08)(08/09 L4-L5S2)(09/10 2-2ETP7 03.10.09)(10/11 L4-L5S2)
AMARA
1)-6) 15 9 3 3 45-23 30
2)-4) 7 6 0 1 32-9 18
3)-3-1tandarei,2-0ghe doja,0-3abatorul
COLILIA
1)-11) 15 4 1 10 14-32 13
2)-8) 8 3 0 5 8-15 9
3)-1-3reviga,3-4fetesti,2-1grivita
stadion comunal-munteni buzau
..BRAZII INTRA SERIOS IN CALCULELE RETROGRADARII..
AS VICTORIA MUNTENI BUZAU-AS OLIMPIA BRAZII 2-0
un meci foarte strans intre doua echipe zicem noi de valori apropiate.totusi muntenii par favoriti la acest joc pentru ca evolueaza acasa,dar sa nu uitam ca si oaspetiiau avut prestatii bune la deplasarea de la abatorul unde au pierdut cu cantec acel joc si mai ales ca au tinut in sah la ei acasa pe amareni.
1)-borangic constantin(urziceni),neacsa ionel(munt buzau),borangic alin(urziceni)
2)-andrei ion
3)-(06/07 L4-PRS1)(07/08 L4-PRS1)(09/10 5-1etp20 07.03.09)(09/10 1-1etp27 15.05.10)(10/11 3-1etp11 30.10.10)
MUNTENI BUZAU
1)-8) 15 4 6 5 21-24 18
2)-9) 7 3 2 2 12-6 11
3)-2-0ghe doja,1-1amara,4-1reviga
BRAZII
1)-10) 15 5 2 7 36-52 17
2)-7) 8 3 0 5 22-29 9
3)-3-5abatorul,1-2reviga,5-2ghe lazar
stadion comunal-gheorghe doja
..DOJA MAI FACE O VICTIMA DIN RANDUL CELOR CU PRETENTII..
AS RECOLTA GHEORGHE DOJA-CS VICTORIA TANDAREI 3-0
dupa jocul emotionant din etapa trecuta cand au invins liderul si au dedicat acea victorie colegului lor de echipa disparut prematur intr-un accident de masina,dojenii vor avea de trecut un alt examen dificil pe teren propiul in compania unei formatii care cu greu se lasa invinsa in deplasare.este un joc tare in care gazdele vor incerca sa demonstreze ca nu au batut liderul la intamplare si vor sa scoata si cu tandareiul acelasi rezultat.
1)-moga iuliano(fetesti),gheorghe marian(slobozia),ojoc claudiu(fetesti)
2)-poiana ion
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-L4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 L5S1-L4)(10/11 2-1etp27 14.05.11)
GHE DOJA
1)-9) 15 5 3 7 26-37 18
2)-8) 7 4 1 2 20-15 13
3)-1-0viticola,0-3abatorul,3-2fetesti
TANDAREI
1)-4) 15 10 1 4 42-16 31
2)-2) 8 4 1 3 16-13 13
3)-1-3amara,1-1abatorul,0-2fetesti
a mai trecut o etapa din acest campionat si nu putem sa trecem cu vederea fara a lasa si cateva comentarii cu referire la jocurile din aceasta etapa.mai intai sa notam ca echipa din doja surprinde inca odata la ea acasa invingand o alta formatie cu pretentii la titlu de campioana,dar de data asta la scor de neprezentare,iar terenul din doja se dovedeste a fi unul neprielnic granzilor acolo cedand puncte si fetestiul,viticola si acum tandareiul.oaspetii de la tandarei insa au acuzat vehement starea terenului si faptul ca nu au putut pasa pe jos la firul ierbii,dar si faptul ca terenul este unul foarte mic si nu corespunde dimensiunilor normale unui teren de fotbal.reviga trece fara probleme pe trenul din rovine de cei din boranesti cu un categoric 5-0 dar acest scor este mult mai mic fata de realitatea din teren.oaspetii sunt in deriva totala si probabil daca nu se trezesc vor face cale intoarsa in liga5.muntenii buzau invinge si ea acasa cum era de asteptat pe cei din brazii cu 2-0 si dovedesc ca au trecut cu bine peste insuccesul la scor de neprezentare de la tandarei si privesc increzatori la etapele ce vin fara a mai avea frica din sezonul trecut cu retrogradarea.abatorul face scor de tenis cu echipa din andrasesti,si incearca sa reduca cat poate de repede diferenta ce o desparte de locul1.oaspetii sunt inca in perioada de cautare si acomodare cu noua componenta dar au inca sanse destul de mari de a evita retrogradarea macar prin jocul de baraj.amara trece si ea la pas de colilia invingand la un scor ce nu mai are rost de alte comentarii,o formatie a celor din colilia care nu se evidentiaza inca cu nimic bun in deplasare,nereusind pana acum sa rupa gura targului.rapidul fetestean trece mai departe in viteza si de gara numita grivita,cu un scor marunt dar in partea secunda au ratat din toate pozitiile uneori chiar din faze de singur cu portarul,dar si portarul oaspete a avut destul noroc.primul gol a picat la o balbaiala in careul grivitean cand portarul oaspete a respins gresit mingea in fata,iar cel de-al doilea a fost marcat din penalty.grivitenii se pot declara multumiti insa ca au scapat doar cu acest scor per asamblu insa acesta echipa oaspete arata mult mai bine ca alte formatii ce vor sa evite retrogradarea.am lasat la urma derby-ul etapei jocul de la viticola cu gheorghe lazar,un joc foarte echilibrat si plin de suspans.oaspetii au inceput in forta prima repriza incercand sa puna presiune pe defensiva fetesteana si astfel au reusit sa obtina un penalty pe care insa aveau sa-l rateze prin radu laurentiu.viticola echilibreaza disputa si are cateva oportunitati bune de a marca dar portarul oaspete este la post.putem trece pe finalul primei parti si o bara in contul celor din fetesti astfel ca la pauza se intra la egalitate.se creeaza insa un meleu in zona bancii oaspete acestia acuzand vehement arbitrajul tusierului care a saltat gresit steagul de cateva ori.partea secunda este la fel de echilibrata insa lazarenii au in veteranul petrica un fundas de fier care reuseste sa dea incredere defensivei oaspete fiind de fiecare data la post.viticola forteaza golul si chiar reuseste acest lucru insa centralul partidei nu este deacord cu acest lucru refuzand fetestenilor golul pe un presupus fault in atac.banca fetesteana incepe sa ia foc vazand maniera de arbitraj a centralului care scapa din vedere cateva intrari mai grosolane ale oaspetilor nesanctionate asa cum se cuvine cu cartonas galben,ba chiar un rosu mai ales ca jucatorul gazdelor cu nr14 iese cu fata sparta la un contact dur.centralul hagiu mai isi da odata in petic pe final cand refuza inca un gol gazdelor de aceasta data pe un motiv de ofsaid,faza la care sa fim sinceri nu a fost asa ceva deoarece ne aflam chiar in zona respectiva.si astfel cele doua echipe termina la egalitate 0-0 un joc destul de aprins cu o maniera de arbitraj partinitoare cu echipa oaspete in unele momente,si asta nu o spunem din auzite si ca am tine partea cuiva si prin felul cum s-au desfasurat lucrurile la fata locului.
de acest egal a profitat cealalta formatie fetesteana,rapid care se salta pe locul1 in clasament dar o asteapta o deplasare infernala la gheorghe lazar asa cum si viticola se va deplasa la tandarei.
clasament
----------------------------------
1.RAPID FETESTI 16 11 2 3 56-18 35
--------------------------------
2.recolta ghe lazar 16 10 4 2 49-14 34 34
3.viticola fetesti 16 10 4 2 37-22 34
4.abatorul slobozia 16 10 3 3 56-28 33
5.victoria amara 16 10 3 3 52-24 33
6.victoria tandarei 16 10 1 5 42-19 31
7.vointa reviga 16 7 1 8 33-39 22
8.victoria munt buzau16 5 6 5 23-24 21 21
9.recolta ghe doja 16 6 3 7 29-37 21
10.olimpia brazii 16 5 2 8 36-54 17
............................................
11.spicul colilia 16 4 1 11 15-39 13
12.unirea grivita 16 2 4 10 26-43 10
------------------------------
13.juventus boranesti 16 3 1 12 20-66 10
14.andrias andrasesti 16 1 1 14 19-67 4
--------------------------------
clasament retur
1.fetesti 3 3 0 0 8-1 9
2.amara 3 2 1 0 13-5 7
3.abatorul 3 2 1 0 13-7 7
4.reviga 3 2 0 1 9-5 6
5.ghe doja 3 2 0 1 4-2 6
6.munt buzau 3 2 0 1 4-3 6
7.ghe lazar 3 1 2 0 7-0 5
8.viticola 3 1 1 1 3-2 4
9.tandarei 3 1 0 2 4-6 3
10.andrasesti 3 1 0 2 7-11 3
11.brazii 3 0 1 2 6-10 1
12.grivita 3 0 1 2 1-5 1
13.colilia 3 0 1 2 4-12 1
14.boranesti 3 0 0 3 0-18 0
clasament adevar
1.abatorul +11
2.ghe lazar +10
3.tandarei +10
4.amara +9
5.fetesti +8
6.viticola +7
7.munt buzau -2
8.ghe doja -3
9.brazii -4
10.reviga -5
11.colilia -5
12.grivita -14
13.boranesti -14
14.andrasesti -20
clasament acasa
1.fetesti 9 7 2 0 26-8 23
2.amara 8 7 0 1 39-10 21
3.ghe lazar 8 7 0 1 34-9 21
4.viticola 9 6 3 0 23-10 21
5.abatorul 8 6 1 1 33-17 19
6.reviga 9 6 1 2 25-14 19
7.tandarei 7 6 0 1 26-3 18
8.ghe doja 8 5 1 2 23-15 16
9.munt buzau 8 4 2 2 14-6 14
10.boranesti 8 3 1 4 12-21 10
11.grivita 8 2 3 3 17-15 9
12.brazii 7 2 2 3 14-23 8
13.colilia 7 1 1 5 6-17 4
14.andrasesti 7 1 1 5 9-27 4
clasament deplasare
1.abatorul 8 4 2 2 23-11 14
2.ghe lazar 8 3 4 1 15-5 13
3.viticola 7 4 1 2 14-12 13
4.tandarei 9 4 1 4 16-16 13
5.fetesti 7 4 0 3 30-11 12
6.amara 8 3 3 2 13-14 12
7.brazii 9 3 0 6 22-31 9
8.colilia 9 3 0 6 9-22 9
9.munt buzau 8 1 4 3 9-18 7
10.ghe doja 8 1 2 5 6-21 5
11.reviga 7 1 0 6 8-27 3
12.grivita 8 0 1 7 9-26 1
13.andrasesti 9 0 0 9 12-34 0
14.boranesti 8 0 0 8 8-45 0
rezultate juniori
viticola-ghe lazar 2-2
fetesti-grivita 3-0
reviga-boranesti 3-4
abatorul-andrasesti 0-0
amara-colilia 8-2
munt buzau-brazii 0-3mv
ghe doja-tandarei 0-5
-editat si postat de marian rad 28.03.12 h10.00-update 04.04.12 h23.15-
stadion viticola-fetesti
FC VITICOLA FETESTI-AS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR 0-0
..DERBY INCHEIAT NEDECIS..OASPETII AU RATAT UN PENALTY...
nu cred ca mai are rost sa mai spunem ca acest meci este derby-ul campionatului mai ales prin prisma celor doua locuri ocupate de cele doua echipe.se intalnesc asadar in aceasta disputa ocupantele primelor doua locuri la egalitate de puncte si despartite doar de golaveraj.ambele vin la acest duel dupa rezultate neconvingatoare.oaspetii nu au reusit decat un egal la codasa din grivita,in timp ce fetestenii au pierdut la doja.in tur a fost un joc echilibrat si practic singura infrangere din campionat a celor din viticola cu 3-4.se anunta un duel foarte incins si cu siguranta un meci deschis oricarui rezultat.
1)-nitu gile(slobozia),panait florin(slobozia),bazac marius(slobozia)
2)-manea gigi
3)-(06/07 2-1etp1 12.08.06)(07/08 1-2etp19 15.12.07)(08/09 L4-L5S1)(09/10 L5S1-L4)(10/11 1-3etp9 16.10.10)
VITICOLA
1)-2) 15 10 3 2 37-22 33
2)-3) 8 6 2 0 23-10 20
3)-3-1grivita,1-1munt buzau,3-1amara
GHE LAZAR
1)-1) 15 10 3 2 49-14 33
2)-5) 7 3 3 1 15-5 12
3)-0-0grivita,6-1colilia,0-1tandarei
stadion municipal-fetesti
FC RAPID FETESTI-AS UNIREA GRIVITA 2-0(1-0)
..SI UITE ASA FETESTENII AJUNG PE PRIMUL LOC IN CLASAMENT..
fetestenii au inceput in forta acest retur avand o pofta senzationala de goluri reusind pana acum 10 fara a pune si cele din cupa.de aceasta data vor da peste un nou adversar incomod,echipa din grivita care a tinut piept echipei de la malul borcei mai bine de 50 minute si unde au fost foarte aproape sa produca surpriza,daca mai punem la socoteala si egalul smuls acasa cu cei din lazar.dar daca rapidul prinde o zi buna suntem convinsi ca masina de dat goluri nu se va oprii aici.
1)-puscasu ionela(slobozia),cliseru bogdan(iazu),moroianu marian(slobozia)
2)-aron rodel
3)-(06/07 L4-PRS3)(07/08 L4-PRS3)(08/09 L4-L5S2)(09/10 2-0etp27 15.05.10)(10/11 l4-l5s1)
FETESTI
1)-3) 10 3 2 54-18 32
2)-2) 8 6 2 0 24-8 20
3)-4-1andrasesti,4-3colilia,2-0tandarei
GRIVITA
1)-12) 15 2 4 9 26-41 10
2)-12) 7 0 1 6 9-24 1
3)-1-3viticola,2-2andrasesti,2-3brazii
stadion rovine
AS VOINTA REVIGA-AS JUVENTUS BORANESTI 5-0
..LA BORANESTI INCEPE SA SE INGROSE SI MAI TARE GLUMA..
cei din reviga s-au facut de ras etapa trecuta pierzand laandrasesti cu un scor la care putin credeau.gazdele insa se vor axa in acest retur mai mult pe jocurile de acasa fiind constienti ca aceste puncte sunt suficiente pentru ai tine departe de zona minata a clasamentului.nu acelasi lucru putem spune si despre oaspeti care sunt cu cutitul la os si orice punct castigat in deplasare e mai ceva ca un balon de oxigen in lupta pentru supravietuirea in liga4.
1)-paraiescu ionel(slobozia),mihalcea alexandru(slobozia),stoica nicusor(munt buzau)
2)-jan puclici
3)-(06/07 3-5etp16 25.11.06)(07/08 2-3etp14 10.11.07)(08/09 6-2etp29 09.05.09)(09/10 L4-L5S1)(10/11 2-2etp2 28.08.10)
REVIGA
1)-7) 15 6 1 8 28-39 19
2)-7) 8 5 1 2 20-14 16
3)-3-1colilia,2-1brazii,3-1ghe doja
BORANESTI
1)-13) 15 2 1 11 20-61 10
2)-14) 7 0 0 7 8-40 0
3)-0-7ghe lazar,0-1colilia,2-6tandarei
stadion abatorul-slobozia
CF ABATORUL SLOBOZIA-AS ANDRIAS ANDRASESTI 6-2
..INCA UN SET CASTIGAT DE SLOBOZENI IN LUPTA SPRE TITLU..
un joc ce pare destul de dezechilibrat daca privim pozitiile in clasament a celor doua echipe.insa oaspetii au cu totul o alta echipa fata de cea din tur si acest lucru s-a vazut si la deplasarea de la fetesti unde au pus serioase probleme fetestenilor mai bine de o repriza si mai ales prin victoria obtinuta la scor in fata celor de la reviga etapa trecuta cand au spart gheata.ramane insa de pomina meciul de acum un an cand jocul dintre cele doua formatii s-a incheiat cu un scor de hochei 5-5.
1)-stoian gheorghe(urziceni),burlacu liviu(moldoveni),ionescu radu(urziceni)
2)-marin ion
3)-(06/07 L4- )(07/08 L3S2- )(09/10 L4-L6S3)(09/10 L4-L5S2)(10/11 5-5etp21 09.04.11)
ABATORUL
1)-5) 15 9 3 3 50-26 30
2)-6) 7 5 1 1 27-15 16
3)-5-3brazii,1-1tandarei,7-3munt buzau
ANDRASESTI
1)-14) 15 1 1 13 17-61 4
2)-13) 8 0 0 8 10-28 0
3)-1-4fetesti,1-5ghe lazar,1-2boranesti
stadion Victoria-amara
CS VICTORIA AMARA-AS SPICUL COLILIA 7-1
..CU OCHII SPRE VARFUL CLASAMENTULUI..
chiar daca amarenii par favoriti la prima vedere sa nu uitam faptul ca si oaspetii sunt capabili de surprize daca se concentreaza mai mult in aparare si aplica bine lectia contraatacului.cei din colilia au un moral bun dupa egalul obtinut acasa cu abatorul si spera sa incurce si socotelile celor din amara care au dat rateu etapa trecuta la deplasarea de la braziii.
1)-zaharia andrei(slobozia),arsente bogdan(slobozia),nedelcu marian(slobozia)
2)-vasile dragan
3)-(06/07 L4-PRS2)(07/08 5-1etp23 29.03.08)(08/09 L4-L5S2)(09/10 2-2ETP7 03.10.09)(10/11 L4-L5S2)
AMARA
1)-6) 15 9 3 3 45-23 30
2)-4) 7 6 0 1 32-9 18
3)-3-1tandarei,2-0ghe doja,0-3abatorul
COLILIA
1)-11) 15 4 1 10 14-32 13
2)-8) 8 3 0 5 8-15 9
3)-1-3reviga,3-4fetesti,2-1grivita
stadion comunal-munteni buzau
..BRAZII INTRA SERIOS IN CALCULELE RETROGRADARII..
AS VICTORIA MUNTENI BUZAU-AS OLIMPIA BRAZII 2-0
un meci foarte strans intre doua echipe zicem noi de valori apropiate.totusi muntenii par favoriti la acest joc pentru ca evolueaza acasa,dar sa nu uitam ca si oaspetiiau avut prestatii bune la deplasarea de la abatorul unde au pierdut cu cantec acel joc si mai ales ca au tinut in sah la ei acasa pe amareni.
1)-borangic constantin(urziceni),neacsa ionel(munt buzau),borangic alin(urziceni)
2)-andrei ion
3)-(06/07 L4-PRS1)(07/08 L4-PRS1)(09/10 5-1etp20 07.03.09)(09/10 1-1etp27 15.05.10)(10/11 3-1etp11 30.10.10)
MUNTENI BUZAU
1)-8) 15 4 6 5 21-24 18
2)-9) 7 3 2 2 12-6 11
3)-2-0ghe doja,1-1amara,4-1reviga
BRAZII
1)-10) 15 5 2 7 36-52 17
2)-7) 8 3 0 5 22-29 9
3)-3-5abatorul,1-2reviga,5-2ghe lazar
stadion comunal-gheorghe doja
..DOJA MAI FACE O VICTIMA DIN RANDUL CELOR CU PRETENTII..
AS RECOLTA GHEORGHE DOJA-CS VICTORIA TANDAREI 3-0
dupa jocul emotionant din etapa trecuta cand au invins liderul si au dedicat acea victorie colegului lor de echipa disparut prematur intr-un accident de masina,dojenii vor avea de trecut un alt examen dificil pe teren propiul in compania unei formatii care cu greu se lasa invinsa in deplasare.este un joc tare in care gazdele vor incerca sa demonstreze ca nu au batut liderul la intamplare si vor sa scoata si cu tandareiul acelasi rezultat.
1)-moga iuliano(fetesti),gheorghe marian(slobozia),ojoc claudiu(fetesti)
2)-poiana ion
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-L4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 L5S1-L4)(10/11 2-1etp27 14.05.11)
GHE DOJA
1)-9) 15 5 3 7 26-37 18
2)-8) 7 4 1 2 20-15 13
3)-1-0viticola,0-3abatorul,3-2fetesti
TANDAREI
1)-4) 15 10 1 4 42-16 31
2)-2) 8 4 1 3 16-13 13
3)-1-3amara,1-1abatorul,0-2fetesti
a mai trecut o etapa din acest campionat si nu putem sa trecem cu vederea fara a lasa si cateva comentarii cu referire la jocurile din aceasta etapa.mai intai sa notam ca echipa din doja surprinde inca odata la ea acasa invingand o alta formatie cu pretentii la titlu de campioana,dar de data asta la scor de neprezentare,iar terenul din doja se dovedeste a fi unul neprielnic granzilor acolo cedand puncte si fetestiul,viticola si acum tandareiul.oaspetii de la tandarei insa au acuzat vehement starea terenului si faptul ca nu au putut pasa pe jos la firul ierbii,dar si faptul ca terenul este unul foarte mic si nu corespunde dimensiunilor normale unui teren de fotbal.reviga trece fara probleme pe trenul din rovine de cei din boranesti cu un categoric 5-0 dar acest scor este mult mai mic fata de realitatea din teren.oaspetii sunt in deriva totala si probabil daca nu se trezesc vor face cale intoarsa in liga5.muntenii buzau invinge si ea acasa cum era de asteptat pe cei din brazii cu 2-0 si dovedesc ca au trecut cu bine peste insuccesul la scor de neprezentare de la tandarei si privesc increzatori la etapele ce vin fara a mai avea frica din sezonul trecut cu retrogradarea.abatorul face scor de tenis cu echipa din andrasesti,si incearca sa reduca cat poate de repede diferenta ce o desparte de locul1.oaspetii sunt inca in perioada de cautare si acomodare cu noua componenta dar au inca sanse destul de mari de a evita retrogradarea macar prin jocul de baraj.amara trece si ea la pas de colilia invingand la un scor ce nu mai are rost de alte comentarii,o formatie a celor din colilia care nu se evidentiaza inca cu nimic bun in deplasare,nereusind pana acum sa rupa gura targului.rapidul fetestean trece mai departe in viteza si de gara numita grivita,cu un scor marunt dar in partea secunda au ratat din toate pozitiile uneori chiar din faze de singur cu portarul,dar si portarul oaspete a avut destul noroc.primul gol a picat la o balbaiala in careul grivitean cand portarul oaspete a respins gresit mingea in fata,iar cel de-al doilea a fost marcat din penalty.grivitenii se pot declara multumiti insa ca au scapat doar cu acest scor per asamblu insa acesta echipa oaspete arata mult mai bine ca alte formatii ce vor sa evite retrogradarea.am lasat la urma derby-ul etapei jocul de la viticola cu gheorghe lazar,un joc foarte echilibrat si plin de suspans.oaspetii au inceput in forta prima repriza incercand sa puna presiune pe defensiva fetesteana si astfel au reusit sa obtina un penalty pe care insa aveau sa-l rateze prin radu laurentiu.viticola echilibreaza disputa si are cateva oportunitati bune de a marca dar portarul oaspete este la post.putem trece pe finalul primei parti si o bara in contul celor din fetesti astfel ca la pauza se intra la egalitate.se creeaza insa un meleu in zona bancii oaspete acestia acuzand vehement arbitrajul tusierului care a saltat gresit steagul de cateva ori.partea secunda este la fel de echilibrata insa lazarenii au in veteranul petrica un fundas de fier care reuseste sa dea incredere defensivei oaspete fiind de fiecare data la post.viticola forteaza golul si chiar reuseste acest lucru insa centralul partidei nu este deacord cu acest lucru refuzand fetestenilor golul pe un presupus fault in atac.banca fetesteana incepe sa ia foc vazand maniera de arbitraj a centralului care scapa din vedere cateva intrari mai grosolane ale oaspetilor nesanctionate asa cum se cuvine cu cartonas galben,ba chiar un rosu mai ales ca jucatorul gazdelor cu nr14 iese cu fata sparta la un contact dur.centralul hagiu mai isi da odata in petic pe final cand refuza inca un gol gazdelor de aceasta data pe un motiv de ofsaid,faza la care sa fim sinceri nu a fost asa ceva deoarece ne aflam chiar in zona respectiva.si astfel cele doua echipe termina la egalitate 0-0 un joc destul de aprins cu o maniera de arbitraj partinitoare cu echipa oaspete in unele momente,si asta nu o spunem din auzite si ca am tine partea cuiva si prin felul cum s-au desfasurat lucrurile la fata locului.
de acest egal a profitat cealalta formatie fetesteana,rapid care se salta pe locul1 in clasament dar o asteapta o deplasare infernala la gheorghe lazar asa cum si viticola se va deplasa la tandarei.
clasament
----------------------------------
1.RAPID FETESTI 16 11 2 3 56-18 35
--------------------------------
2.recolta ghe lazar 16 10 4 2 49-14 34 34
3.viticola fetesti 16 10 4 2 37-22 34
4.abatorul slobozia 16 10 3 3 56-28 33
5.victoria amara 16 10 3 3 52-24 33
6.victoria tandarei 16 10 1 5 42-19 31
7.vointa reviga 16 7 1 8 33-39 22
8.victoria munt buzau16 5 6 5 23-24 21 21
9.recolta ghe doja 16 6 3 7 29-37 21
10.olimpia brazii 16 5 2 8 36-54 17
............................................
11.spicul colilia 16 4 1 11 15-39 13
12.unirea grivita 16 2 4 10 26-43 10
------------------------------
13.juventus boranesti 16 3 1 12 20-66 10
14.andrias andrasesti 16 1 1 14 19-67 4
--------------------------------
clasament retur
1.fetesti 3 3 0 0 8-1 9
2.amara 3 2 1 0 13-5 7
3.abatorul 3 2 1 0 13-7 7
4.reviga 3 2 0 1 9-5 6
5.ghe doja 3 2 0 1 4-2 6
6.munt buzau 3 2 0 1 4-3 6
7.ghe lazar 3 1 2 0 7-0 5
8.viticola 3 1 1 1 3-2 4
9.tandarei 3 1 0 2 4-6 3
10.andrasesti 3 1 0 2 7-11 3
11.brazii 3 0 1 2 6-10 1
12.grivita 3 0 1 2 1-5 1
13.colilia 3 0 1 2 4-12 1
14.boranesti 3 0 0 3 0-18 0
clasament adevar
1.abatorul +11
2.ghe lazar +10
3.tandarei +10
4.amara +9
5.fetesti +8
6.viticola +7
7.munt buzau -2
8.ghe doja -3
9.brazii -4
10.reviga -5
11.colilia -5
12.grivita -14
13.boranesti -14
14.andrasesti -20
clasament acasa
1.fetesti 9 7 2 0 26-8 23
2.amara 8 7 0 1 39-10 21
3.ghe lazar 8 7 0 1 34-9 21
4.viticola 9 6 3 0 23-10 21
5.abatorul 8 6 1 1 33-17 19
6.reviga 9 6 1 2 25-14 19
7.tandarei 7 6 0 1 26-3 18
8.ghe doja 8 5 1 2 23-15 16
9.munt buzau 8 4 2 2 14-6 14
10.boranesti 8 3 1 4 12-21 10
11.grivita 8 2 3 3 17-15 9
12.brazii 7 2 2 3 14-23 8
13.colilia 7 1 1 5 6-17 4
14.andrasesti 7 1 1 5 9-27 4
clasament deplasare
1.abatorul 8 4 2 2 23-11 14
2.ghe lazar 8 3 4 1 15-5 13
3.viticola 7 4 1 2 14-12 13
4.tandarei 9 4 1 4 16-16 13
5.fetesti 7 4 0 3 30-11 12
6.amara 8 3 3 2 13-14 12
7.brazii 9 3 0 6 22-31 9
8.colilia 9 3 0 6 9-22 9
9.munt buzau 8 1 4 3 9-18 7
10.ghe doja 8 1 2 5 6-21 5
11.reviga 7 1 0 6 8-27 3
12.grivita 8 0 1 7 9-26 1
13.andrasesti 9 0 0 9 12-34 0
14.boranesti 8 0 0 8 8-45 0
rezultate juniori
viticola-ghe lazar 2-2
fetesti-grivita 3-0
reviga-boranesti 3-4
abatorul-andrasesti 0-0
amara-colilia 8-2
munt buzau-brazii 0-3mv
ghe doja-tandarei 0-5
-editat si postat de marian rad 28.03.12 h10.00-update 04.04.12 h23.15-
-SECVENTE VIDEO DE LA ETAPA16-
liga4 etapa16 RAPID FETESTI-UNIREA GRIVITA 2-0
liga4 juniori etapa16 RAPID FETESTI-UNIREA GRIVITA 3-0
liga4 etapa16 VITICOLA FETESTI-RECOLTA GHE LAZAR 0-0
liga4 etapa16 VITICOLA-GHE LAZAR 0-0(penalty ratat de oaspeti)
liga5 etapa18
seria1...cazanestiul spulbera albesti..ciulnita revelatia returului..
seria2..cocora,manasia sau barcanesti..cine promoveaza?
1-6seria1(sb.31.03.12 jun 14.00 sen 16.00)
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-BARAGANUL CIULNITA 0-2
1)
2)
3)-(06/07 PRS4-PRS3)(07/08 PRS4-L4)(08/09 0-1etp19 02.05.09)(09/10 1-0etp4 19.09.09)(10/11 L5S1-L4)
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-VOINTA SCANTEIA 3-0mv
1)
2)
3)-(06/07 PRS4-L4)(07/08 PRS4 3-1etp21 18.05.08)(08/09 L5S1-L6S3)(09/10 L5S1-L6S1)(10/11 L5S1-L6S1)
stadion comunal-movila
FC MOVILA-FC TRAIAN 3-4
1)
2)
3)-(06/07 PRS4-PRS3)(07/08 PRS4-L4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 3-1etp22 15.05.10)(10/11 2-3etp9 23.10.10)
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08-AS CAZANESTI 2-8
1)
2)
3)-(06/07 -L4)(07/08 -PRS2)(08/09 L6S2-L5S2)(09/10 L6S1-L5S2)(10/11 2-2etp22 07.05.11)
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-VIITORUL PLATONESTI 2-0
1)
2)
3)-(06/07 prs3-prs4)(07/08 prs3-prs4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 L5S1-L4)(10/11 L5S1-L6S1)
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-GLORIA GURA IALOMITEI 2-1
1)
2)
3)-(06/07 PRS3-PRS4)(07/08 PRS3-PRS4)(08/09 L5S2-L5S1)(09/10 3-0MV etp2 05.09.09)(10/11 1-2etp3 11.09.10)
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-INTER STELNICA 2-0
1)
2)
3)-(06/07 PRS4-L4)(07/08 PRS4 4-3etp11 11.11.07)(08/09 3-0etp21 16.05.09)(09/10 4-2etp19 24.04.10)(10/11 6-1etp11 06.11.10)
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-sta
rezultate juniori
giurgeni-scanteia 3-0mv
movila-traian 0-3
albesti-cazanesti 0-11
valea ciorii-platonesti 1-1
perieti-gura ialomitei 2-1
mih kogalniceanu-ciulnita 1-1
bucu-stelnica 1-8
seria2(dum.01.04.12 jun 15.00 sen 17.00)
stadion comunal-cosereni
AS COSERENI-VOINTA COCORA 1-6
1)bazac marius,slotea valentin,munteanu cristian
2)
3)
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-UNIREA MANASIA 1-2
1)nitu gile,munteanu ionut,mihalcea alexandru
2)
3)
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-LIBERTATEA SALCIOARA 0-0
1)andrei gheorghe,scanteie madalin,calinescu andrei
2)
3)
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-VIITORUL AXINTELE2 0-3
1)dragomir vasilica,stoica gheorghe,ene andrei
2)
3)
stadion-rasi
AIVA RASI-RECOLTA BARCANESTI 0-2
1)modrea valentin,nita george,dobre daniel
2)
3)
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-SECUNDA ADANCATA 4-0
1)puscasu ionela,alexe ionel,neicu gheorghe
2)
3)
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-FC DRIDUL 1-2
1)paraiescu ionel,panait florin,dobre vasilica
2)
3)
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-UNIREA SARATENI 2-2
1)borangic constantin,burlacu liviu,borangic alin
2)
3)
rezultate juniori
cosereni-cocora 3-0
jilavele-manasia 2-0
malu rosu-salcioara 5-2
fierbinti-axintele2 3-1
rasi-barcanesti 1-2
ion roata-adancata 1-0
moldoveni-dridul 2-5
maia-sarateni 5-2
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-BARAGANUL CIULNITA 0-2
1)
2)
3)-(06/07 PRS4-PRS3)(07/08 PRS4-L4)(08/09 0-1etp19 02.05.09)(09/10 1-0etp4 19.09.09)(10/11 L5S1-L4)
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-VOINTA SCANTEIA 3-0mv
1)
2)
3)-(06/07 PRS4-L4)(07/08 PRS4 3-1etp21 18.05.08)(08/09 L5S1-L6S3)(09/10 L5S1-L6S1)(10/11 L5S1-L6S1)
stadion comunal-movila
FC MOVILA-FC TRAIAN 3-4
1)
2)
3)-(06/07 PRS4-PRS3)(07/08 PRS4-L4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 3-1etp22 15.05.10)(10/11 2-3etp9 23.10.10)
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08-AS CAZANESTI 2-8
1)
2)
3)-(06/07 -L4)(07/08 -PRS2)(08/09 L6S2-L5S2)(09/10 L6S1-L5S2)(10/11 2-2etp22 07.05.11)
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-VIITORUL PLATONESTI 2-0
1)
2)
3)-(06/07 prs3-prs4)(07/08 prs3-prs4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 L5S1-L4)(10/11 L5S1-L6S1)
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-GLORIA GURA IALOMITEI 2-1
1)
2)
3)-(06/07 PRS3-PRS4)(07/08 PRS3-PRS4)(08/09 L5S2-L5S1)(09/10 3-0MV etp2 05.09.09)(10/11 1-2etp3 11.09.10)
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-INTER STELNICA 2-0
1)
2)
3)-(06/07 PRS4-L4)(07/08 PRS4 4-3etp11 11.11.07)(08/09 3-0etp21 16.05.09)(09/10 4-2etp19 24.04.10)(10/11 6-1etp11 06.11.10)
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-sta
rezultate juniori
giurgeni-scanteia 3-0mv
movila-traian 0-3
albesti-cazanesti 0-11
valea ciorii-platonesti 1-1
perieti-gura ialomitei 2-1
mih kogalniceanu-ciulnita 1-1
bucu-stelnica 1-8
seria2(dum.01.04.12 jun 15.00 sen 17.00)
stadion comunal-cosereni
AS COSERENI-VOINTA COCORA 1-6
1)bazac marius,slotea valentin,munteanu cristian
2)
3)
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-UNIREA MANASIA 1-2
1)nitu gile,munteanu ionut,mihalcea alexandru
2)
3)
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-LIBERTATEA SALCIOARA 0-0
1)andrei gheorghe,scanteie madalin,calinescu andrei
2)
3)
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-VIITORUL AXINTELE2 0-3
1)dragomir vasilica,stoica gheorghe,ene andrei
2)
3)
stadion-rasi
AIVA RASI-RECOLTA BARCANESTI 0-2
1)modrea valentin,nita george,dobre daniel
2)
3)
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-SECUNDA ADANCATA 4-0
1)puscasu ionela,alexe ionel,neicu gheorghe
2)
3)
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-FC DRIDUL 1-2
1)paraiescu ionel,panait florin,dobre vasilica
2)
3)
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-UNIREA SARATENI 2-2
1)borangic constantin,burlacu liviu,borangic alin
2)
3)
rezultate juniori
cosereni-cocora 3-0
jilavele-manasia 2-0
malu rosu-salcioara 5-2
fierbinti-axintele2 3-1
rasi-barcanesti 1-2
ion roata-adancata 1-0
moldoveni-dridul 2-5
maia-sarateni 5-2
liga6 etapa13
seria1...SAVENIUL in drum spre liga5..BUCU2 asteapta pasii gresiti ai liderului..
seria2...OREZU mentine distanta in clasament..
seria3..VALEA MACRISULUI principala candidata la castigarea seriei..
seria1(dum.01.04.12 sen17.00)
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA2-AGRONOMIA BUCU2 0-2
in mod neasteptat cei din bucu au clacat runda trecuta acasa si astfel au suferit primul esec in actuala stagiune.acest joc de la ciulnita este un prilej pentru acestia de a recupera punctele cedate acasa cu brancoveni si de a ramane in lupta pentru promovare.
1)-puscasu ionela,dragoi marian.avram florin
2)-andrei ion
stadion brancoveni
VOINTA BRANCOVENI-FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA 0-0
un joc fara prea mari batai de cap in care se pune doar problema scorului cu care o sa castige formatia gazda.
1)-urse gabriel,bran ionel,filip valentin
2)-avram dumitru
stadion comunal-gimbasani
REAL GIMBASANI-SPARTACUS IAZU 1-1
dupa setul administrat celor de la slobozia noua etapa trecuta,cei din gimbasani vor sa repete isprava si pe tren propiul in dauna celor de la iazu.oaspetii au pornit cu dreptul acasa runda trecuta si vor sa demonstreze ca sunt in revenire de forma.
1)-ojog claudiu,oprea liviu,ojog ion
2)-tuican gheorghe
stadion comunal-marculesti
SPICUL MARCULESTI-SPICUL VLADENI 0-3
un joc fara prea multe implicatii in clasament intre doua echipe timide in acest sezon.ambele vin dupa esecuri la limita in etapa trecuta,dar marculestenii par favoriti certi in aceasta disputa
1)-stan vasile,coman mariuca,mailat madalin
2)-manea gigi
stadion comunal-saveni
RECOLTA SAVENI-STIINTA SLOBOZIA 3-2
este fara doar si poate derbyul acestei etape in aceasta runda.gazdele vin dupa un succes la vladeni cu ceva emotii in etapa trecuta,si primesc acasa replica celor de la Stiinta formatie care etapa trecuta a stat si astfel reintra si ea oficial in retur cu acest meci.obiectivul savenarilor pentru acest sezon este accederea in liga5 si pentru a duce la bun sfarsit acest vis vor trebui sa nu piarda puncte acasa.
1)-moga iuliano,gheorghe cosmin,badea daniel
2)-jan puclici
stadion comunal-buiesti
RECOLTA BUIESTI-sta
seria2(dum.01.04.12 sen17.00)
stadion rovine
VOINTA COCORA2-DINAMO BORDUSELUL 2-1
1)-bucurica alexandru,calin sebastian,matei bogdan
2)-stancu constantin
stadion orezu
SPICUL OREZUL-VOINTA ORBOIESTI 3-0
1)-moroianu marian,gheorghe mihai,pintilie gabriel
2)-popa gheorghe
stadion comunal-tovarasia
VOINTA TOVARASIA-SPORT PALTINIS 0-3mv
stadion comunal-milosesti
SPICUL MILOSESTI-OMEGA MILOSESTI 1-1
1)-cliseru bogdan,nedelcu marian,done andrei
2)-petrescu vasile
stadion paltinis
UNIREA PALTINIS-STEAUA BORDUSELUL 1-1
1)-gheorghe marian,raduna ionut,paraiescu cristian
2)-dan cristea
stadion comunal-brosteni h11.00
AS BROSTENI-INTER STEJARUL 8-2
1)-stoian gheorghe,tita lucian,scanteie madalin,
2)-popescu constantin
seria3(dum.01.04.12 sen17.00)
stadion patru frati
UNIREA PATRU FRATI-FC MOVILITA 3-4
1)-tache gheorghe,stoica florin,zaroschi george
2)-barin dumitru
stadion comunal-alexeni
GLORIA ALEXENI-STARUINTA BROSTENI 2-0
1)-nita george,petre florin,popa constantin
2)
stadion comunal-garbovi
UNIREA GARBOVI-ATLETIC VALEA MACRISULUI 2-4
1)-stoian gheorghe,dumitru cristian,tita lucian
2)-poiana ion
stadion comunal-grindul
AVANTUL GRINDUL-FULGERUL FIERBINTI2 0-5
1)-scanteie madalin,neagu georgian,stanciu alexandru
2)-stoian iordan
stadion slatioarele
AMBIANTA JILAVELE2-VICTORIA ROSIORI 2-1
1)-dan constantin,zaroschi adrian,negru florin
2)-mitroi stefan
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA2-AGRONOMIA BUCU2 0-2
in mod neasteptat cei din bucu au clacat runda trecuta acasa si astfel au suferit primul esec in actuala stagiune.acest joc de la ciulnita este un prilej pentru acestia de a recupera punctele cedate acasa cu brancoveni si de a ramane in lupta pentru promovare.
1)-puscasu ionela,dragoi marian.avram florin
2)-andrei ion
stadion brancoveni
VOINTA BRANCOVENI-FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA 0-0
un joc fara prea mari batai de cap in care se pune doar problema scorului cu care o sa castige formatia gazda.
1)-urse gabriel,bran ionel,filip valentin
2)-avram dumitru
stadion comunal-gimbasani
REAL GIMBASANI-SPARTACUS IAZU 1-1
dupa setul administrat celor de la slobozia noua etapa trecuta,cei din gimbasani vor sa repete isprava si pe tren propiul in dauna celor de la iazu.oaspetii au pornit cu dreptul acasa runda trecuta si vor sa demonstreze ca sunt in revenire de forma.
1)-ojog claudiu,oprea liviu,ojog ion
2)-tuican gheorghe
stadion comunal-marculesti
SPICUL MARCULESTI-SPICUL VLADENI 0-3
un joc fara prea multe implicatii in clasament intre doua echipe timide in acest sezon.ambele vin dupa esecuri la limita in etapa trecuta,dar marculestenii par favoriti certi in aceasta disputa
1)-stan vasile,coman mariuca,mailat madalin
2)-manea gigi
stadion comunal-saveni
RECOLTA SAVENI-STIINTA SLOBOZIA 3-2
este fara doar si poate derbyul acestei etape in aceasta runda.gazdele vin dupa un succes la vladeni cu ceva emotii in etapa trecuta,si primesc acasa replica celor de la Stiinta formatie care etapa trecuta a stat si astfel reintra si ea oficial in retur cu acest meci.obiectivul savenarilor pentru acest sezon este accederea in liga5 si pentru a duce la bun sfarsit acest vis vor trebui sa nu piarda puncte acasa.
1)-moga iuliano,gheorghe cosmin,badea daniel
2)-jan puclici
stadion comunal-buiesti
RECOLTA BUIESTI-sta
seria2(dum.01.04.12 sen17.00)
stadion rovine
VOINTA COCORA2-DINAMO BORDUSELUL 2-1
1)-bucurica alexandru,calin sebastian,matei bogdan
2)-stancu constantin
stadion orezu
SPICUL OREZUL-VOINTA ORBOIESTI 3-0
1)-moroianu marian,gheorghe mihai,pintilie gabriel
2)-popa gheorghe
stadion comunal-tovarasia
VOINTA TOVARASIA-SPORT PALTINIS 0-3mv
stadion comunal-milosesti
SPICUL MILOSESTI-OMEGA MILOSESTI 1-1
1)-cliseru bogdan,nedelcu marian,done andrei
2)-petrescu vasile
stadion paltinis
UNIREA PALTINIS-STEAUA BORDUSELUL 1-1
1)-gheorghe marian,raduna ionut,paraiescu cristian
2)-dan cristea
stadion comunal-brosteni h11.00
AS BROSTENI-INTER STEJARUL 8-2
1)-stoian gheorghe,tita lucian,scanteie madalin,
2)-popescu constantin
seria3(dum.01.04.12 sen17.00)
stadion patru frati
UNIREA PATRU FRATI-FC MOVILITA 3-4
1)-tache gheorghe,stoica florin,zaroschi george
2)-barin dumitru
stadion comunal-alexeni
GLORIA ALEXENI-STARUINTA BROSTENI 2-0
1)-nita george,petre florin,popa constantin
2)
stadion comunal-garbovi
UNIREA GARBOVI-ATLETIC VALEA MACRISULUI 2-4
1)-stoian gheorghe,dumitru cristian,tita lucian
2)-poiana ion
stadion comunal-grindul
AVANTUL GRINDUL-FULGERUL FIERBINTI2 0-5
1)-scanteie madalin,neagu georgian,stanciu alexandru
2)-stoian iordan
stadion slatioarele
AMBIANTA JILAVELE2-VICTORIA ROSIORI 2-1
1)-dan constantin,zaroschi adrian,negru florin
2)-mitroi stefan
LIGA3 SERIA2 ETAPA17
...3 puncte la masa verde pentru unirea care profita de pasii gresiti facuti de contracandidate si se distanteaza in clasament.....
...doar un egal acasa pentru axintele...
vin 23.03.12 h15.00 stad.comunal-axintele
CS VIITORUL AXINTELE-CS VIITORUL CHIRNOGI 1-1
arbitrii-
observatori-
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
AXINTELE
clasament general-
clasament acasa-
ultimele 3 rezultate acasa-
CHIRNOGI
clasament general-
clasament deplasare-
ultimele 3 rezultate deplasare-
CS EFORIE-UNIREA SLOBOZIA 0-3mv
deoarece echipa CS eforie s-a retras la sfarsitul turului din campionat,toate echipele care urmau sa joace cu acestia in retur vor castiga la masa verde cu 3-0.
rezultate etapa17
dunarea calarasi-cs afumati 2-2
rapid bucuresti2-comprest bucuresti 2-2
conpet ciresu-cs balotesti 1-1
cs stefanesti-acs berceni 0-1
eolica baia-cs tunari 3-1
viitorul axintele-victoria chirnogi 1-1
cs eforie-unirea slobozia 0-3mv
fc voluntari-sta
clasament etapa17
---------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 42
------------------------------
2.cs afumati 31
3.cs stefanesti 31
4.acs berceni 30
5.victoria chirnogi 26
6.eolica baia 24
7.cs tunari 23
8.fc voluntari 20
9.VIITORUL AXINTELE 18
10.dunarea calarasi 17
11.cs eforie 17
12.conpet ciresu 16
13.cs balotesti 14
--------------------------------
14.rapid bucuresti2 12
15.comprest bucuresti 12
16.phoenix ulmu
-----------------------------------
-editat de dragos popa 23.03.2012-
CS VIITORUL AXINTELE-CS VIITORUL CHIRNOGI 1-1
arbitrii-
observatori-
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
AXINTELE
clasament general-
clasament acasa-
ultimele 3 rezultate acasa-
CHIRNOGI
clasament general-
clasament deplasare-
ultimele 3 rezultate deplasare-
CS EFORIE-UNIREA SLOBOZIA 0-3mv
deoarece echipa CS eforie s-a retras la sfarsitul turului din campionat,toate echipele care urmau sa joace cu acestia in retur vor castiga la masa verde cu 3-0.
rezultate etapa17
dunarea calarasi-cs afumati 2-2
rapid bucuresti2-comprest bucuresti 2-2
conpet ciresu-cs balotesti 1-1
cs stefanesti-acs berceni 0-1
eolica baia-cs tunari 3-1
viitorul axintele-victoria chirnogi 1-1
cs eforie-unirea slobozia 0-3mv
fc voluntari-sta
clasament etapa17
---------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 42
------------------------------
2.cs afumati 31
3.cs stefanesti 31
4.acs berceni 30
5.victoria chirnogi 26
6.eolica baia 24
7.cs tunari 23
8.fc voluntari 20
9.VIITORUL AXINTELE 18
10.dunarea calarasi 17
11.cs eforie 17
12.conpet ciresu 16
13.cs balotesti 14
--------------------------------
14.rapid bucuresti2 12
15.comprest bucuresti 12
16.phoenix ulmu
-----------------------------------
-editat de dragos popa 23.03.2012-
LIGA4 ETAPA15
...ghe lazar este noul lider..rapidul de fetesti vine tare din urma...
sb.24.03.12 jun h14.00 sen h16.00
stadion comunal-grivita
AS UNIREA GRIVITA-AS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR 0-0
...NIMIC LA NIMIC...
se anunta a fi o partida dezechilibrata daca privim in clasament pozitiile pe care se situeaza cele doua echipe.gazdele vin dupa un debut cu stangul in retur dar pe terenul liderului unde au reusit sa surprinda in mod placut numai in prima repriza.oaspetii au inceput in forta si au zdrobit la ei acasa pe alta echipa cu emotii la retrogradare.dar acest joc poate produce si o surpriza mai ales ca grivitenii nu au mai castigat acasa de la etapa3.
1)-hagiu mircea(slobozia),panait cristian(slobozia),nedelcu cristian(slobozia)
2)-dan cristea
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-L4)(08/09 L5S2-L5S1)(09/10 3-1etp24 24.04.10)(10/11 L5S1-L4)
GRIVITA
1)-14 14 2 3 9 26-41 1
2)-11) 7 2 2 3 17-15 8
3)-8-2boranesti,1-2colilia,1-4tandarei
GHEORGHE LAZAR
1)-2) 14 10 2 2 49-14 32
2)-4) 6 3 2 1 15-5 11
3)-6-1colilia,0-1tandarei,0-0munteni buzau
stadion comunal-boranesti
AS JUVENTUS BORANESTI-FC RAPID FETESTI 0-6
...EXPRESUL DE FETESTI NU OPRESTE IN HALTE...
dupa dusul rece de la ghe lazar unde au incasat o caruta de goluri,cei din boranesti primesc acasa o alta echipa tare a campionatului.locomotiva fetesteana a pornit si ea la drum ceva mai greu pe finalul etapei trecute dar odata urnita din loc cu greu mai poate fi stopata chiar si la aceasta deplasare.
1)-modrea valentin(slobozia),mihalcea alexandru(munteni buzau),munteanu ionut(slobozia)
2)-gore tuican
3)-(06/07 0-3etp15 18.11.06)(07/08 0-1etp28 26.04.08)(08/09 1-2etp28 02.05.09)(09/10 L5S2-L4)(10/11 4-1etp1 21.08.10)
BORANESTI
1)-12) 14 3 1 10 20-55 10
2)-10) 7 3 1 3 12-15 10
3)-1-2viticola,2-1andrasesti,2-1brazii
FETESTI
1)-3) 14 9 2 3 48-18 29
2)-6) 6 3 0 3 24-11 9
3)-9-1brazii,2-3ghe doja,3-4amara
stadion comunal-albesti
AS ANDRIAS ANDRASESTI-AS VOINTA REVIGA 4-1
...SARBATOARE LA ANDRASESTI DUPA PRIMA VICTORIE IN CAMPIONAT...
gazdele au in clasament un singur punct si aceasta situatie nu a mai fost de ceva ani prin clasamentul ligii judetene.la fetesti etapa trecuta au demonstrat ca pot mai mult dar pentru acest joc vor avea un handicap prin cei doi jucatori de baza eliminati la prima etapa a returului.despre cei din reviga sa spunem ca nu prea se descurca la meciurile din deplasare si acest joc poate fi unul in care sa demonstreze contraruil.
1)-urse gabriel(urziceni),ionescu radu(urziceni),dan constantin(urziceni)
2)-petrescu vasile
3)-(06/07 -L4)(07/08 -L4)(08/08 L6S3-L4)(09/10 L5S2-L4)(10/11 4-5etp28 21.05.11)
ANDRASESTI
1)-14) 14 0 1 13 13-60 1
2)-14) 6 0 1 5 5-26 1
3)-2-2grivita,2-4viticola,0-1colilia
REVIGA
1)-7) 6 1 7 27-35 19
2)-11) 6 1 0 5 7-23 3
3)-0-7tandarei,1-4munteni buzau,0-5abatorul
stadion comunal-munteni buzau
AS SPICUL COLELIA-CF ABATORUL SLOBOZIA 2-2
...ABATORUL FACE UN PAS GRESIT CU COLILIA...
meci foarte greu pentru cei din colilia care au si o situatie grea in clasament.abatorul merge decisa la victorie la acest joc pentru a incerca sa recupereze din handicapul care o desparte de locu1.
1)-nitu gile(slobozia),alexe ionel(slobozia),paraiescu ionel(slobozia)
2)-rosu cornel
3)-(06/07 PRS2-L4)(07/08 L4-L3S2)(08/09 L5S2-L4)(09/10 0-1etp4 12.09.09)(10/11 L5S2-L4)
COLELIA
1)-11) 14 4 0 10 12-30 12
2)-13) 6 1 0 5 4-15 3
3)-1-6ghe lazar,1-0boranesti,1-2brazii
ABATORUL
1)-4) 14 9 2 3 48-24 29
2)-1) 7 4 1 2 21-9 13
3)-3-0ghe doja,2-1amara,0-3viticola,
stadion comunal-brazii
AS OLIMPIA BRAZII-CS VICTORIA AMARA 3-3
...JOC FRUMOS CU MULTE GOLURI...
in cautarea punctelor,oaspetii din amara vor juca doar la victorie acest joc mai ales ca au inceput bine acest retur.cei din brazii vor pune si ei serios osul la bataie pentru ca orice punct pierdut acasa o sa atarne si mai greu in economia finala a clasamentului.
1)-stoian gheorghe(urziceni),anton marius(urziceni),burlacu liviu(urziceni)
2)-oprea costel
3)-(06/07 PRS1-L4)(07/08 PRS1-L4)(08/09 0-10etp11 10.10.08)(09/10 0-1etp4 12.09.09)(10/11 1-1etp29 28.05.11)
BRAZII
1)-9) 14 5 1 8 33-49 16
2)-12) 6 2 1 3 11-20 7
3)-1-9fetesti,3-2grivita,5-1andrasesti
AMARA
1)-5) 14 9 2 3 42-20 29
2)-5) 7 3 2 2 10-11 11
3)-1-1munt buzau,1-3viticola,1-1reviga
stadion tineretului-tandarei
CS VICTORIA TANDAREI-AS VICTORIA MUNTENI BUZAU 3-0
...TANDARENII NU IARTA PE NIMENI LA EI ACASA...
meci interesant la tandarei cu o echipa oaspete imprevizibila capabila sa puna piedici granzilor atunci cand prinde o zi buna asa cum a facut si cu liderul seriei in toamna.tandarenii vin dupa un insucces in etapa trecuta la amara si vor cauta sa sparga gheata in acest retur cu o victorie.
1)-puscasu ionela(ograda),panait florin(slobozia),bazac marius(slobozia)
2)-dragan vasile
3)-(06/07 4-0etp6 16.09.06)(07/08 4-1etp18 08.12.07)(08/09 3-2etp26 18.04.09)(09/10 4-3etp7 03.10.09)(10/11 0-0etp17 12.03.11)
TANDAREI
1)-6) 14 9 1 4 39-16 28
2)-7) 6 5 0 1 23-3 15
3)-7-0reviga,1-0ghe lazar,6-2boranesti
MUNTENI BUZAU
1)-8) 4 6 4 21-21 18
2)-9) 7 1 4 2 9-15 7
3)1-1viticola,3-7abatorul,0-3fetesti
stadion comunal-gheorghe doja
...DOJENII AU INGENUNCHEAT LIDERUL...O VICTORIE PENTRU 'NUCA'...
AS RECOLTA GHEORGHE DOJA-FC VITICOLA FETESTI 1-0
liderul la zi al seriei are o viata grea la doja in fata unei echipe foarte ambitioasa si care se bate pentru orice minge cand joaca pe teren propiul si are lotul complet.oaspetii sunt constienti ca orice punct pierdut e greu de recuperat si acest lucru ai pot costa chiar fotoliu de lider.
1)-borangic constantin(urziceni),bucurica alexandru(urziceni),scanteie madalin(urziceni)
2)-aron rodel
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-L4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 L5S1 0-0etp19 24.04.10)(10/11 5-2etp30 05.06.11)
GHEORGHE DOJA
1)-10) 14 4 3 7 25-37 15
2)-9) 7 3 1 2 19-15 10
3)-0-3abatorul,3-2fetesti,1-1boranesti
VITICOLA
1)-1) 14 10 3 1 37-21 33
2)-3) 6 4 1 1 14-11 13
3)-2-1boranesti,4-2andrasesti,3-2reviga
PS..TRANSMITEM SI NOI PE ACEASTA CALE CONDOLEANTE FAMILIEI INDURERATE...DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA..
rezultate juniori
unirea grivita-recolta ghe lazar 3-5
juventus boranesti-rapid fetesti 0-10
andrias andrasesti-vointa reviga 10-0
spicul colilia-abatorul slobozia 4-3
olimpia brazii-victoria amara 0-2
victoria tandarei-victoria munt buzau 1-0
recolta ghe doja-viticola fetesti 6-0
CLASAMENT ETAPA15 SENIORI
----------------------------------------------------
1.RECOLTA GHE LAZAR 15 10 3 2 49-14 33
-----------------------------------------------------
2.viticola fetesti 15 10 3 2 37-22 33
3.rapid fetesti 15 10 2 3 54-18 32
4.victoria tandarei 15 10 1 4 42-16 31
5.abatorul slobozia 15 9 3 3 50-26 30
6.victoria amara 15 9 3 3 45-23 30
7.vointa reviga 15 6 1 8 28-39 19
8.victoria munt buzau 15 4 6 5 21-24 18
9.recolta ghe doja 15 5 3 7 26-37 18
10.olimpia brazii 15 5 2 7 36-52 17
...........................................................................
11.spicul colilia 15 4 1 10 14-32 13
12.unirea grivita 15 2 4 9 26-41 10
-----------------------------------------------------
13.juventus boranesti 15 3 1 11 20-61 10
14.andrias andrasesti 15 1 1 13 17-61 4
------------------------------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.ghe lazar 8 7 0 1 34-9 21
2.fetesti 8 6 2 0 24-8 20
3.viticola 8 6 2 0 23-10 20
4.amara 7 6 0 1 32-9 18
5.tandarei 7 6 0 1 26-3 18
6.abatorul 7 5 1 1 27-15 16
7.reviga 8 5 1 2 20-14 16
8.ghe doja 7 4 1 2 20-15 13
9.munt buzau 7 3 2 2 12-6 11
10.boranesti 8 3 1 4 12-21 10
11.grivita 8 2 3 3 17-15 9
12.brazii 8 2 3 3 14-23 9
13.colilia 7 1 1 5 6-17 4
14.andrasesti 7 1 1 5 9-27 4
CLASAMENT DEPLASARE
1.abatorul 8 4 2 2 23-11 14
2.tandarei 8 4 1 3 16-13 13
3.viticola 7 4 1 2 14-12 13
4.fetesti 7 4 0 3 30-11 12
5.ghe lazar 7 3 3 1 15-5 12
6.amara 8 3 3 2 13-14 12
7.brazii 8 3 0 5 22-29 9
8.colilia 8 3 0 5 8-15 9
9.munt buzau 8 1 4 3 9-18 7
10.ghe doja 8 1 2 5 6-21 5
11.reviga 7 1 0 6 8-27 3
12.grivita 7 0 1 6 9-24 1
13.andrasesti 8 0 0 8 10-28 0
14.boranesti 7 0 0 7 8-40 0
CLASAMENT ADEVAR
1.abatorul +11
2.tandarei +10
3.ghe lazar +9
4.viticola +9
5.amara+9
6.fetesti +8
7.munt buzau -2
8.ghe doja -3
9.brazii -4
10.reviga -5
11.colilia -5
12.grivita-14
13.boranesti -14
14.andrasesti -20
CLASAMENT MECIURI RETUR
1.fetesti 2 2 0 0 10-1 6
2.ghe lazar 2 1 1 0 7-0 4
3.abatorul 2 1 1 0 7-5 4
4.amara 2 1 1 0 6-4 4
5.tandarei 2 1 0 1 4-3 3
6.viticola 2 1 0 1 3-2 3
7.andrasesti 2 1 0 1 5-5 3
8.reviga 2 1 0 1 4-5 3
9.munt buzau 2 1 0 1 2-3 3
10.ghe doja 2 1 0 1 1-2 3
11.brazii 2 0 1 1 6-8 1
12.colilia 2 01 1 3-5 1
13.grivita 2 0 1 1 1-3 0
14.boranesti 2 0 0 2 0-13 0
CLASAMENT JUNIORI
-------------------------------------
1.abatorul 15 12 1 2 75-21 49
-------------------------------------
2.munt buzau 15 12 0 3 41-19 48
3.tandarei 15 11 2 2 50-17 46
4.fetesti 15 11 1 3 79-11 45
5.amara 15 10 2 3 68-20 42
6.viticola 15 8 0 7 46-38 32
7.ghe lazar 15 7 1 7 43-45 29
8.grivita 15 6 0 9 32-55 24
9.ghe doja 15 5 3 9 30-40 23
10.reviga 15 4 2 9 23-65 18
11.colilia 15 4 1 10 32-67 17
12.andrasesti 15 3 1 11 26-47 13
13.boranesti 15 3 0 12 21-81 12
14.brazii 15 2 2 11 24-62 10
cateva cuvinte si despre etapa care tocmai s-a incheiat.evident ca interesul cel mai mare a fost la disputa de la gheorghe doja unde se deplasa liderul si se stiu probabil disputele deosebit de incinse dintre cele doua combatante indiferent de elita in care au jucat.moment foarte emotionant la debutul partidei cand jucatorii dojeni au intrat pe teren cu un banner dedicat in memoria fostului lor coleg George Mihalache NUCA decedat la inceputul anului intr-un accident de masina.jocul a fost unul foarte echilibrat dar cu o usoara dominare din partea gazdelor care au avut o dorinta si mai mare de victorie.in cele din urma acestia s-au impus cu 1-0 si astfel au dedicat aceasta victorie coechipierului disparut.oaspetii sufera asadar prima infrangere din acest retur si a doua din intregul campionat,si totodata pierd si locul fruntas din clasament.cealalta echipa fetesteana a facut scor la deplasarea de la boranesti unde au administrat acestora un scor de tenis 6-0 dar au si ratat foarte multe ocazii si deci gazdele se pot declara multumite ca au scapat doar cu atat.situatia celor de la boranesti incepe sa devina una si mai critica deoarece acestia se afunda si mai mult in coada clasamentului iar daca nu se trezesc cat mai curand e posibil ca din toamna sa ia drumul ligii a 5-a.lazarenii nu au rupt nici ei gura targului remizand la zero la deplasarea de la grivita,in fata unei echipe gazda foarte motivata in lupta pentru evitarea retrogradarii.chiar daca au remizat oaspetii urca pe locul1 in clasament la golaveraj si se pregatesc pentru derby-ul de la fetesti de sambata asta.tandareiul demonstreaza ca pe teren propiul nu iarta pe nimeni si administreaza celor din munteni buzau un scor de neprezentare si astfel dovedesc ca au o defensiva solida cel putin pe teren propiul de netrecut,si vor lupta pentru titlu de campioni.sarbatoare la andrasesti deoarece gazdele sparg si ele gheata si obtin prima victorie din campionat cu 4-1 in fata celor din reviga care nu prea s-au omorat cu firea la aceasta deplasare.si ce parea la un moment dat o fata morgana in privinta salvarii de la retrogradare pentru cei din andrasesti,iata ca acel vis devine realitate deoarece au mai ramas doar 6 puncte pana la primul loc de baraj si cu noua echipa de acum cei din andrasesti spera sa evite retrogradarea,macar sa ajunga la baraj.colilia tine si ea pe loc formatia din slobozia a celor de la abatorul 2-2 si astfel slobozenii bat pasul pe loc in tentativa lor de a recupera cat mai repede punctele ce o despart de primul loc.totusi si gazdele sunt amenintate cu retrogradarea si orice punct castigat inseamna foarte mult indiferent ca este obtinut acasa sau prin deplasare.si in fine cel mai spectaculos meci a fost la brazii cu echipa gazda in rol de actor principal care si-a dorit foarte mult victoria si sa razbune acel umilitor 0-10 incasat editia trecuta pe teren propiul.amarenii aveau in gand doar cele trei puncte care sa ai urce si mai mult in clasament.socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din targ si astfel acestia s-au vazut nevoiti sa se multumeasca in cele din urma doar cu un punct.o etapa destul de interesanta in care 3 dintre favorite au batut pasul pe loc nereusind sa-si treaca in cont cele 3 puncte iar doua dintre acestea au castigat lejer.performera rundei este gheorghe doja care a reusit sa detroneze liderul,iar revelatia acestui inceput de sezon este formatia feroviara din fetesti care se anunta o candidata serioasa la promovare.etapa viitoare aduce derby-ul de la fetesti intre viticola si lazar,dar si jocul dintre gheorghe doja si tandarei prezinta un interes deosebit.in rest gazdele pornesc cu sansa1 si par favorite.vom vedea ce va fi si dupa runda de sambata unde este posibil sa avem un alt lider..
-REDACTAT SI POSTAT DE MARIAN RAD 27.03.12-h2135-
stadion comunal-grivita
AS UNIREA GRIVITA-AS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR 0-0
...NIMIC LA NIMIC...
se anunta a fi o partida dezechilibrata daca privim in clasament pozitiile pe care se situeaza cele doua echipe.gazdele vin dupa un debut cu stangul in retur dar pe terenul liderului unde au reusit sa surprinda in mod placut numai in prima repriza.oaspetii au inceput in forta si au zdrobit la ei acasa pe alta echipa cu emotii la retrogradare.dar acest joc poate produce si o surpriza mai ales ca grivitenii nu au mai castigat acasa de la etapa3.
1)-hagiu mircea(slobozia),panait cristian(slobozia),nedelcu cristian(slobozia)
2)-dan cristea
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-L4)(08/09 L5S2-L5S1)(09/10 3-1etp24 24.04.10)(10/11 L5S1-L4)
GRIVITA
1)-14 14 2 3 9 26-41 1
2)-11) 7 2 2 3 17-15 8
3)-8-2boranesti,1-2colilia,1-4tandarei
GHEORGHE LAZAR
1)-2) 14 10 2 2 49-14 32
2)-4) 6 3 2 1 15-5 11
3)-6-1colilia,0-1tandarei,0-0munteni buzau
stadion comunal-boranesti
AS JUVENTUS BORANESTI-FC RAPID FETESTI 0-6
...EXPRESUL DE FETESTI NU OPRESTE IN HALTE...
dupa dusul rece de la ghe lazar unde au incasat o caruta de goluri,cei din boranesti primesc acasa o alta echipa tare a campionatului.locomotiva fetesteana a pornit si ea la drum ceva mai greu pe finalul etapei trecute dar odata urnita din loc cu greu mai poate fi stopata chiar si la aceasta deplasare.
1)-modrea valentin(slobozia),mihalcea alexandru(munteni buzau),munteanu ionut(slobozia)
2)-gore tuican
3)-(06/07 0-3etp15 18.11.06)(07/08 0-1etp28 26.04.08)(08/09 1-2etp28 02.05.09)(09/10 L5S2-L4)(10/11 4-1etp1 21.08.10)
BORANESTI
1)-12) 14 3 1 10 20-55 10
2)-10) 7 3 1 3 12-15 10
3)-1-2viticola,2-1andrasesti,2-1brazii
FETESTI
1)-3) 14 9 2 3 48-18 29
2)-6) 6 3 0 3 24-11 9
3)-9-1brazii,2-3ghe doja,3-4amara
stadion comunal-albesti
AS ANDRIAS ANDRASESTI-AS VOINTA REVIGA 4-1
...SARBATOARE LA ANDRASESTI DUPA PRIMA VICTORIE IN CAMPIONAT...
gazdele au in clasament un singur punct si aceasta situatie nu a mai fost de ceva ani prin clasamentul ligii judetene.la fetesti etapa trecuta au demonstrat ca pot mai mult dar pentru acest joc vor avea un handicap prin cei doi jucatori de baza eliminati la prima etapa a returului.despre cei din reviga sa spunem ca nu prea se descurca la meciurile din deplasare si acest joc poate fi unul in care sa demonstreze contraruil.
1)-urse gabriel(urziceni),ionescu radu(urziceni),dan constantin(urziceni)
2)-petrescu vasile
3)-(06/07 -L4)(07/08 -L4)(08/08 L6S3-L4)(09/10 L5S2-L4)(10/11 4-5etp28 21.05.11)
ANDRASESTI
1)-14) 14 0 1 13 13-60 1
2)-14) 6 0 1 5 5-26 1
3)-2-2grivita,2-4viticola,0-1colilia
REVIGA
1)-7) 6 1 7 27-35 19
2)-11) 6 1 0 5 7-23 3
3)-0-7tandarei,1-4munteni buzau,0-5abatorul
stadion comunal-munteni buzau
AS SPICUL COLELIA-CF ABATORUL SLOBOZIA 2-2
...ABATORUL FACE UN PAS GRESIT CU COLILIA...
meci foarte greu pentru cei din colilia care au si o situatie grea in clasament.abatorul merge decisa la victorie la acest joc pentru a incerca sa recupereze din handicapul care o desparte de locu1.
1)-nitu gile(slobozia),alexe ionel(slobozia),paraiescu ionel(slobozia)
2)-rosu cornel
3)-(06/07 PRS2-L4)(07/08 L4-L3S2)(08/09 L5S2-L4)(09/10 0-1etp4 12.09.09)(10/11 L5S2-L4)
COLELIA
1)-11) 14 4 0 10 12-30 12
2)-13) 6 1 0 5 4-15 3
3)-1-6ghe lazar,1-0boranesti,1-2brazii
ABATORUL
1)-4) 14 9 2 3 48-24 29
2)-1) 7 4 1 2 21-9 13
3)-3-0ghe doja,2-1amara,0-3viticola,
stadion comunal-brazii
AS OLIMPIA BRAZII-CS VICTORIA AMARA 3-3
...JOC FRUMOS CU MULTE GOLURI...
in cautarea punctelor,oaspetii din amara vor juca doar la victorie acest joc mai ales ca au inceput bine acest retur.cei din brazii vor pune si ei serios osul la bataie pentru ca orice punct pierdut acasa o sa atarne si mai greu in economia finala a clasamentului.
1)-stoian gheorghe(urziceni),anton marius(urziceni),burlacu liviu(urziceni)
2)-oprea costel
3)-(06/07 PRS1-L4)(07/08 PRS1-L4)(08/09 0-10etp11 10.10.08)(09/10 0-1etp4 12.09.09)(10/11 1-1etp29 28.05.11)
BRAZII
1)-9) 14 5 1 8 33-49 16
2)-12) 6 2 1 3 11-20 7
3)-1-9fetesti,3-2grivita,5-1andrasesti
AMARA
1)-5) 14 9 2 3 42-20 29
2)-5) 7 3 2 2 10-11 11
3)-1-1munt buzau,1-3viticola,1-1reviga
stadion tineretului-tandarei
CS VICTORIA TANDAREI-AS VICTORIA MUNTENI BUZAU 3-0
...TANDARENII NU IARTA PE NIMENI LA EI ACASA...
meci interesant la tandarei cu o echipa oaspete imprevizibila capabila sa puna piedici granzilor atunci cand prinde o zi buna asa cum a facut si cu liderul seriei in toamna.tandarenii vin dupa un insucces in etapa trecuta la amara si vor cauta sa sparga gheata in acest retur cu o victorie.
1)-puscasu ionela(ograda),panait florin(slobozia),bazac marius(slobozia)
2)-dragan vasile
3)-(06/07 4-0etp6 16.09.06)(07/08 4-1etp18 08.12.07)(08/09 3-2etp26 18.04.09)(09/10 4-3etp7 03.10.09)(10/11 0-0etp17 12.03.11)
TANDAREI
1)-6) 14 9 1 4 39-16 28
2)-7) 6 5 0 1 23-3 15
3)-7-0reviga,1-0ghe lazar,6-2boranesti
MUNTENI BUZAU
1)-8) 4 6 4 21-21 18
2)-9) 7 1 4 2 9-15 7
3)1-1viticola,3-7abatorul,0-3fetesti
stadion comunal-gheorghe doja
...DOJENII AU INGENUNCHEAT LIDERUL...O VICTORIE PENTRU 'NUCA'...
AS RECOLTA GHEORGHE DOJA-FC VITICOLA FETESTI 1-0
liderul la zi al seriei are o viata grea la doja in fata unei echipe foarte ambitioasa si care se bate pentru orice minge cand joaca pe teren propiul si are lotul complet.oaspetii sunt constienti ca orice punct pierdut e greu de recuperat si acest lucru ai pot costa chiar fotoliu de lider.
1)-borangic constantin(urziceni),bucurica alexandru(urziceni),scanteie madalin(urziceni)
2)-aron rodel
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-L4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 L5S1 0-0etp19 24.04.10)(10/11 5-2etp30 05.06.11)
GHEORGHE DOJA
1)-10) 14 4 3 7 25-37 15
2)-9) 7 3 1 2 19-15 10
3)-0-3abatorul,3-2fetesti,1-1boranesti
VITICOLA
1)-1) 14 10 3 1 37-21 33
2)-3) 6 4 1 1 14-11 13
3)-2-1boranesti,4-2andrasesti,3-2reviga
PS..TRANSMITEM SI NOI PE ACEASTA CALE CONDOLEANTE FAMILIEI INDURERATE...DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA..
rezultate juniori
unirea grivita-recolta ghe lazar 3-5
juventus boranesti-rapid fetesti 0-10
andrias andrasesti-vointa reviga 10-0
spicul colilia-abatorul slobozia 4-3
olimpia brazii-victoria amara 0-2
victoria tandarei-victoria munt buzau 1-0
recolta ghe doja-viticola fetesti 6-0
CLASAMENT ETAPA15 SENIORI
----------------------------------------------------
1.RECOLTA GHE LAZAR 15 10 3 2 49-14 33
-----------------------------------------------------
2.viticola fetesti 15 10 3 2 37-22 33
3.rapid fetesti 15 10 2 3 54-18 32
4.victoria tandarei 15 10 1 4 42-16 31
5.abatorul slobozia 15 9 3 3 50-26 30
6.victoria amara 15 9 3 3 45-23 30
7.vointa reviga 15 6 1 8 28-39 19
8.victoria munt buzau 15 4 6 5 21-24 18
9.recolta ghe doja 15 5 3 7 26-37 18
10.olimpia brazii 15 5 2 7 36-52 17
...........................................................................
11.spicul colilia 15 4 1 10 14-32 13
12.unirea grivita 15 2 4 9 26-41 10
-----------------------------------------------------
13.juventus boranesti 15 3 1 11 20-61 10
14.andrias andrasesti 15 1 1 13 17-61 4
------------------------------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.ghe lazar 8 7 0 1 34-9 21
2.fetesti 8 6 2 0 24-8 20
3.viticola 8 6 2 0 23-10 20
4.amara 7 6 0 1 32-9 18
5.tandarei 7 6 0 1 26-3 18
6.abatorul 7 5 1 1 27-15 16
7.reviga 8 5 1 2 20-14 16
8.ghe doja 7 4 1 2 20-15 13
9.munt buzau 7 3 2 2 12-6 11
10.boranesti 8 3 1 4 12-21 10
11.grivita 8 2 3 3 17-15 9
12.brazii 8 2 3 3 14-23 9
13.colilia 7 1 1 5 6-17 4
14.andrasesti 7 1 1 5 9-27 4
CLASAMENT DEPLASARE
1.abatorul 8 4 2 2 23-11 14
2.tandarei 8 4 1 3 16-13 13
3.viticola 7 4 1 2 14-12 13
4.fetesti 7 4 0 3 30-11 12
5.ghe lazar 7 3 3 1 15-5 12
6.amara 8 3 3 2 13-14 12
7.brazii 8 3 0 5 22-29 9
8.colilia 8 3 0 5 8-15 9
9.munt buzau 8 1 4 3 9-18 7
10.ghe doja 8 1 2 5 6-21 5
11.reviga 7 1 0 6 8-27 3
12.grivita 7 0 1 6 9-24 1
13.andrasesti 8 0 0 8 10-28 0
14.boranesti 7 0 0 7 8-40 0
CLASAMENT ADEVAR
1.abatorul +11
2.tandarei +10
3.ghe lazar +9
4.viticola +9
5.amara+9
6.fetesti +8
7.munt buzau -2
8.ghe doja -3
9.brazii -4
10.reviga -5
11.colilia -5
12.grivita-14
13.boranesti -14
14.andrasesti -20
CLASAMENT MECIURI RETUR
1.fetesti 2 2 0 0 10-1 6
2.ghe lazar 2 1 1 0 7-0 4
3.abatorul 2 1 1 0 7-5 4
4.amara 2 1 1 0 6-4 4
5.tandarei 2 1 0 1 4-3 3
6.viticola 2 1 0 1 3-2 3
7.andrasesti 2 1 0 1 5-5 3
8.reviga 2 1 0 1 4-5 3
9.munt buzau 2 1 0 1 2-3 3
10.ghe doja 2 1 0 1 1-2 3
11.brazii 2 0 1 1 6-8 1
12.colilia 2 01 1 3-5 1
13.grivita 2 0 1 1 1-3 0
14.boranesti 2 0 0 2 0-13 0
CLASAMENT JUNIORI
-------------------------------------
1.abatorul 15 12 1 2 75-21 49
-------------------------------------
2.munt buzau 15 12 0 3 41-19 48
3.tandarei 15 11 2 2 50-17 46
4.fetesti 15 11 1 3 79-11 45
5.amara 15 10 2 3 68-20 42
6.viticola 15 8 0 7 46-38 32
7.ghe lazar 15 7 1 7 43-45 29
8.grivita 15 6 0 9 32-55 24
9.ghe doja 15 5 3 9 30-40 23
10.reviga 15 4 2 9 23-65 18
11.colilia 15 4 1 10 32-67 17
12.andrasesti 15 3 1 11 26-47 13
13.boranesti 15 3 0 12 21-81 12
14.brazii 15 2 2 11 24-62 10
cateva cuvinte si despre etapa care tocmai s-a incheiat.evident ca interesul cel mai mare a fost la disputa de la gheorghe doja unde se deplasa liderul si se stiu probabil disputele deosebit de incinse dintre cele doua combatante indiferent de elita in care au jucat.moment foarte emotionant la debutul partidei cand jucatorii dojeni au intrat pe teren cu un banner dedicat in memoria fostului lor coleg George Mihalache NUCA decedat la inceputul anului intr-un accident de masina.jocul a fost unul foarte echilibrat dar cu o usoara dominare din partea gazdelor care au avut o dorinta si mai mare de victorie.in cele din urma acestia s-au impus cu 1-0 si astfel au dedicat aceasta victorie coechipierului disparut.oaspetii sufera asadar prima infrangere din acest retur si a doua din intregul campionat,si totodata pierd si locul fruntas din clasament.cealalta echipa fetesteana a facut scor la deplasarea de la boranesti unde au administrat acestora un scor de tenis 6-0 dar au si ratat foarte multe ocazii si deci gazdele se pot declara multumite ca au scapat doar cu atat.situatia celor de la boranesti incepe sa devina una si mai critica deoarece acestia se afunda si mai mult in coada clasamentului iar daca nu se trezesc cat mai curand e posibil ca din toamna sa ia drumul ligii a 5-a.lazarenii nu au rupt nici ei gura targului remizand la zero la deplasarea de la grivita,in fata unei echipe gazda foarte motivata in lupta pentru evitarea retrogradarii.chiar daca au remizat oaspetii urca pe locul1 in clasament la golaveraj si se pregatesc pentru derby-ul de la fetesti de sambata asta.tandareiul demonstreaza ca pe teren propiul nu iarta pe nimeni si administreaza celor din munteni buzau un scor de neprezentare si astfel dovedesc ca au o defensiva solida cel putin pe teren propiul de netrecut,si vor lupta pentru titlu de campioni.sarbatoare la andrasesti deoarece gazdele sparg si ele gheata si obtin prima victorie din campionat cu 4-1 in fata celor din reviga care nu prea s-au omorat cu firea la aceasta deplasare.si ce parea la un moment dat o fata morgana in privinta salvarii de la retrogradare pentru cei din andrasesti,iata ca acel vis devine realitate deoarece au mai ramas doar 6 puncte pana la primul loc de baraj si cu noua echipa de acum cei din andrasesti spera sa evite retrogradarea,macar sa ajunga la baraj.colilia tine si ea pe loc formatia din slobozia a celor de la abatorul 2-2 si astfel slobozenii bat pasul pe loc in tentativa lor de a recupera cat mai repede punctele ce o despart de primul loc.totusi si gazdele sunt amenintate cu retrogradarea si orice punct castigat inseamna foarte mult indiferent ca este obtinut acasa sau prin deplasare.si in fine cel mai spectaculos meci a fost la brazii cu echipa gazda in rol de actor principal care si-a dorit foarte mult victoria si sa razbune acel umilitor 0-10 incasat editia trecuta pe teren propiul.amarenii aveau in gand doar cele trei puncte care sa ai urce si mai mult in clasament.socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din targ si astfel acestia s-au vazut nevoiti sa se multumeasca in cele din urma doar cu un punct.o etapa destul de interesanta in care 3 dintre favorite au batut pasul pe loc nereusind sa-si treaca in cont cele 3 puncte iar doua dintre acestea au castigat lejer.performera rundei este gheorghe doja care a reusit sa detroneze liderul,iar revelatia acestui inceput de sezon este formatia feroviara din fetesti care se anunta o candidata serioasa la promovare.etapa viitoare aduce derby-ul de la fetesti intre viticola si lazar,dar si jocul dintre gheorghe doja si tandarei prezinta un interes deosebit.in rest gazdele pornesc cu sansa1 si par favorite.vom vedea ce va fi si dupa runda de sambata unde este posibil sa avem un alt lider..
-REDACTAT SI POSTAT DE MARIAN RAD 27.03.12-h2135-
LIGA5 SERIA1 ETAPA17
..CAZANESTI ADAUGA ALTE 3 PUNCTE PROFITAND CA BUCUL A STAT SE DISTANTEAZA..
sb.24.03.12 jun h14.00 sen h16.00
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-RAPID PERIETI 3-0
1)-nita gheorghe,moroianu marian,munteanu cristian
2)-popa gheorghe
3)-(06/07 PRS3 3-0etp9 22.10.06)(07/08 L4-PRS3)(08/09 L5S1-L5S2)(09/10 2-1etp1 29.08.09)(10/11 L4-L5S1)
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-GLORIA OGRADA 0-3
1)-ion alexandru,bran ionel,ionel lucian
2)-andrei ion
3)-(06/07 L4-PRS4)(07/08 PRS4 2-5etp12 18.11.07)(08/09 L6S3-L5S1)(09/10 L6S1-L5S1)(10/11 L6S1-L5S1)
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-DUNAREA GIURGENI 2-2
1)-tache george,zamfir mihai,neacsa ionel
2)-berbec ioan
3)-(06/07 PRS1-PRS4)(07/08 L4-PRS4)(08/09 L4-L5S1)(09/10 5-4etp2 05.09.09)(10/11 1-1etp8 16.10.10)
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-FC MOVILA 4-1
1)-dragomir vasilica,tita lucian,ene andrei
2)-stancu constantin
3)-(06/07 L4-PRS4)(07/08 PRS2-PRS4)(08/09 L5S2-L5S1)(09/10 L5S2-L5S1)(10/11 3-5etp3 11.09.10)
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-ALBESTI08 5-1
1)-constantin gheorghe,slotea marian,neicu gheorghe
2)-avram dumitru
3)-(06/07 PRS4- )(07/08 PRS4- )(08/09 L4-L6S2)(09/10 L4-L6S1)(10/11 L6S1-L5S1)
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-VIITORUL VALEA CIORII 1-4
1)-stan vasile,badea daniel,coman mariuca
2)-barin marian
3)--(06/07 PRS4-PRS3)(07/08 PRS4-PRS3)(08/09 4-2ETP4 20.09.08)(09/10 1-1ETP7 10.10.09)(10/11 0-1ETP2 04.09.10)
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 0-2
1)-ojoc claudiu,oprea liviu,moga iuliano
2)-manea gigi
3)-06/07 L4-PRS4)(07/08 PRS4 2-2etp13 30.03.08)(08/09 1-0etp22 23.05.09)(09/10 0-2etp15 20.03.10)(10/11 1-1etp10 23.10.10)
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-sta
rezultate juniori
scanteia-ograda 0-3
traian-giurgeni 5-0
cazanesti-movila 8-0
platonesti-albesti 0-1
gura ialomitei-valea ciorii 0-2
ciulnita-perieti 2-1
stelnica-mih kogalniceanu 0-0
-editat de alexandru nicolaie-23.03.2012 h22.45-
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-RAPID PERIETI 3-0
1)-nita gheorghe,moroianu marian,munteanu cristian
2)-popa gheorghe
3)-(06/07 PRS3 3-0etp9 22.10.06)(07/08 L4-PRS3)(08/09 L5S1-L5S2)(09/10 2-1etp1 29.08.09)(10/11 L4-L5S1)
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-GLORIA OGRADA 0-3
1)-ion alexandru,bran ionel,ionel lucian
2)-andrei ion
3)-(06/07 L4-PRS4)(07/08 PRS4 2-5etp12 18.11.07)(08/09 L6S3-L5S1)(09/10 L6S1-L5S1)(10/11 L6S1-L5S1)
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-DUNAREA GIURGENI 2-2
1)-tache george,zamfir mihai,neacsa ionel
2)-berbec ioan
3)-(06/07 PRS1-PRS4)(07/08 L4-PRS4)(08/09 L4-L5S1)(09/10 5-4etp2 05.09.09)(10/11 1-1etp8 16.10.10)
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-FC MOVILA 4-1
1)-dragomir vasilica,tita lucian,ene andrei
2)-stancu constantin
3)-(06/07 L4-PRS4)(07/08 PRS2-PRS4)(08/09 L5S2-L5S1)(09/10 L5S2-L5S1)(10/11 3-5etp3 11.09.10)
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-ALBESTI08 5-1
1)-constantin gheorghe,slotea marian,neicu gheorghe
2)-avram dumitru
3)-(06/07 PRS4- )(07/08 PRS4- )(08/09 L4-L6S2)(09/10 L4-L6S1)(10/11 L6S1-L5S1)
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-VIITORUL VALEA CIORII 1-4
1)-stan vasile,badea daniel,coman mariuca
2)-barin marian
3)--(06/07 PRS4-PRS3)(07/08 PRS4-PRS3)(08/09 4-2ETP4 20.09.08)(09/10 1-1ETP7 10.10.09)(10/11 0-1ETP2 04.09.10)
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 0-2
1)-ojoc claudiu,oprea liviu,moga iuliano
2)-manea gigi
3)-06/07 L4-PRS4)(07/08 PRS4 2-2etp13 30.03.08)(08/09 1-0etp22 23.05.09)(09/10 0-2etp15 20.03.10)(10/11 1-1etp10 23.10.10)
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-sta
rezultate juniori
scanteia-ograda 0-3
traian-giurgeni 5-0
cazanesti-movila 8-0
platonesti-albesti 0-1
gura ialomitei-valea ciorii 0-2
ciulnita-perieti 2-1
stelnica-mih kogalniceanu 0-0
-editat de alexandru nicolaie-23.03.2012 h22.45-
LIGA5 SERIA2 ETAPA17
...MASINA DE GOLURI DIN COCORA GRIPATA CU MANASIA...SE INCINGE LUPTA LA VARF...
dum.25.03.12 jun14.00 sen h16.00
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-VOINTA COCORA 5-1
1)-valentin modrea,panait florin,panait cristian
2)-florea ionut
3)-(06/07 -PRS2)(07/08 -PRS2)(08/09 -L5S2)(09/10 L6S1-L5S2)(10/11 0-7etp22 08.05.11)
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-INFRATIREA JILAVELE 2-1
1)-hagiu mircea,slotea valentin,neicu gheorghe
2)-topor gheorghe
3)-(06/07 PRS2- )(07/08 PRS2- )(08/09 L4- )(09/10 L4- )(10/11 L4-L5S2)
stadion horia
VIITORUL AXINTELE2-RECOLTA MALU ROSU 3-1
1)-nitu gile,dobre daniel,petre florin
2)-poiana ion
3)-(06/07 -PRS1)(07/08 -PRS1)(08/09 -L6S1)(09/10 -L5S2)(10/11 L6S2-L5S2)
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-FULGERUL FIERBINTI 4-1
1)-paraiescu ionel,munteanu ionut,mihalcea alexandru
2)-dragan vasile
3)-(06/07 L4-PRS1)(07/08 L4-PRS1)(08/09 L4-L5S2)((09/10 L4-L5S2)(10/11 L4-L5S2)
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-AIVA RASI 7-1
1)-ionescu radu,stoica gheorghe,ene andrei,
2)-tuican gheorghe
3)-(06/07 PRS1-PRS2)(07/08 PRS1-PRS2)(08/09 -L5S2)(09/10 L6S1-L5S2)(10/11 L6S1-L5S2)
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-UNIREA ION ROATA 0-4
1)-borangic constantin,stanciu alexandru,borangic alin
2)-rosu cornel
3)-(06/07 L6S1-L4)(07/08 PRS1-L4)(08/09 L6S1-L4)(09/10 L6S1-L4)(10/11 L6S2-L5S2)
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-VIITORUL MOLDOVENI 3-1
1)-andrei gheorghe,tita lucian,catalin sebastian
2)-puclici jan
3)-(06/07 PRS2-L4)(07/08 PRS2-PRS1)(08/09 2-1etp17 05.04.09)(09/10 1-1etp2 06.09.09)(10/11 2-2etp19 17.04.11)
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-AS COSERENI 5-3
1)-stoian gheorghe,ionita gheorghe,calinescu adrian
2)-nunu ion
3)-(06/07 PRS1 7-0etp18 06.05.07)(07/08 L4-PRS1)(08/09 L5S2-L6S1)(09/10 3-1etp18 18.04.10)(10/11 0-1etp16 27.03.11)
rezultate juniori
manasia-cocora 7-1
salcioara-jilavele 6-1
axintele-malu rosu 3-2
barcanesti-fierbinti 6-0
adancata-rasi 4-1
dridul-ion roata 3-0
sarateni-moldoveni 2-0
maia-cosereni 5-4
-editat si postat de alexandru nicolaie&dragos poapa 24.03.2012 h10.15-
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-VOINTA COCORA 5-1
1)-valentin modrea,panait florin,panait cristian
2)-florea ionut
3)-(06/07 -PRS2)(07/08 -PRS2)(08/09 -L5S2)(09/10 L6S1-L5S2)(10/11 0-7etp22 08.05.11)
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-INFRATIREA JILAVELE 2-1
1)-hagiu mircea,slotea valentin,neicu gheorghe
2)-topor gheorghe
3)-(06/07 PRS2- )(07/08 PRS2- )(08/09 L4- )(09/10 L4- )(10/11 L4-L5S2)
stadion horia
VIITORUL AXINTELE2-RECOLTA MALU ROSU 3-1
1)-nitu gile,dobre daniel,petre florin
2)-poiana ion
3)-(06/07 -PRS1)(07/08 -PRS1)(08/09 -L6S1)(09/10 -L5S2)(10/11 L6S2-L5S2)
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-FULGERUL FIERBINTI 4-1
1)-paraiescu ionel,munteanu ionut,mihalcea alexandru
2)-dragan vasile
3)-(06/07 L4-PRS1)(07/08 L4-PRS1)(08/09 L4-L5S2)((09/10 L4-L5S2)(10/11 L4-L5S2)
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-AIVA RASI 7-1
1)-ionescu radu,stoica gheorghe,ene andrei,
2)-tuican gheorghe
3)-(06/07 PRS1-PRS2)(07/08 PRS1-PRS2)(08/09 -L5S2)(09/10 L6S1-L5S2)(10/11 L6S1-L5S2)
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-UNIREA ION ROATA 0-4
1)-borangic constantin,stanciu alexandru,borangic alin
2)-rosu cornel
3)-(06/07 L6S1-L4)(07/08 PRS1-L4)(08/09 L6S1-L4)(09/10 L6S1-L4)(10/11 L6S2-L5S2)
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-VIITORUL MOLDOVENI 3-1
1)-andrei gheorghe,tita lucian,catalin sebastian
2)-puclici jan
3)-(06/07 PRS2-L4)(07/08 PRS2-PRS1)(08/09 2-1etp17 05.04.09)(09/10 1-1etp2 06.09.09)(10/11 2-2etp19 17.04.11)
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-AS COSERENI 5-3
1)-stoian gheorghe,ionita gheorghe,calinescu adrian
2)-nunu ion
3)-(06/07 PRS1 7-0etp18 06.05.07)(07/08 L4-PRS1)(08/09 L5S2-L6S1)(09/10 3-1etp18 18.04.10)(10/11 0-1etp16 27.03.11)
rezultate juniori
manasia-cocora 7-1
salcioara-jilavele 6-1
axintele-malu rosu 3-2
barcanesti-fierbinti 6-0
adancata-rasi 4-1
dridul-ion roata 3-0
sarateni-moldoveni 2-0
maia-cosereni 5-4
-editat si postat de alexandru nicolaie&dragos poapa 24.03.2012 h10.15-
LIGA6 SERIA1 ETAPA12
..saveni bate cu emotii pe final la vladeni..brancoveni produce surpriza la bucu...
dum.25.03.12 sen h16.00
stadion comunal-vladeni
SPICUL VLADENI-RECOLTA SAVENI 4-5
un joc in care echipa oaspete porneste favorita certa mai ales ca in pauza de iarna a reusit sa isi intareasca lotul si sa atace promovarea in liga5.gazdele stau slab la capitolul puncte dar mai ales la rezultate pe teren propiul.
1)-ion lucian,ion alexandru,oprea ovidiu
2)-popescu constantin
stadion comunal-scanteia
SPARTACUS IAZU-SPICUL MARCULESTI 2-1
orice rezultat este posibil in aceasta disputa mai ales ca ambele echipe sunt departe de locurile fruntase,iar marculestenii nu mai sunt nici ei aceea echipa care domina seria.
1)-ojoc claudiu,moga iuliano,badae daniel
2)-andrei ion
stadion comunal slobozia noua
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-REAL GIMBASANI 2-6
gazdele pornesc cu sansa intai in aceasta disputa,mai ales ca joaca pe tern propiul,iar suprafata acestuia este cu mult peste nivelul ligii a 6-a.
1)-stan vasile,coman mariuca,mailat madalina
2)-avram dumitru
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU2-VOINTA BRANCOVENI 2-4
satelitul celor din bucu continua si el drumul inceput in toamna si u doreste decat sa se opreasca in liga5,mai ales ca pana acum nu au cunoscut gustul infrangerii.chiar daca cei din brancoveni au inceput si eui tare aceasta serie,pe parcurs s-au stins.
1)-urse gabriel,bran eugen,tudorici marius
2)-stancu constantin
stadion comunal-buiesti
RECOLTA BUIESTI-BARAGANUL CIULNITA2 4-0
un meci ce pare la indemana celor din buiesti,mai ales ca satelitul celor din ciulnita nu exceleaza la capitolul deplasari si cam pleaca mereu cu sacul plin de goluri.
1)-nedelcu marian,raduna marian,paraiescu cristian
2)-popa gheorghe
stadion abatorul2-slobozia
STIINTA MB SLOBOZIA-sta
stadion comunal-vladeni
SPICUL VLADENI-RECOLTA SAVENI 4-5
un joc in care echipa oaspete porneste favorita certa mai ales ca in pauza de iarna a reusit sa isi intareasca lotul si sa atace promovarea in liga5.gazdele stau slab la capitolul puncte dar mai ales la rezultate pe teren propiul.
1)-ion lucian,ion alexandru,oprea ovidiu
2)-popescu constantin
stadion comunal-scanteia
SPARTACUS IAZU-SPICUL MARCULESTI 2-1
orice rezultat este posibil in aceasta disputa mai ales ca ambele echipe sunt departe de locurile fruntase,iar marculestenii nu mai sunt nici ei aceea echipa care domina seria.
1)-ojoc claudiu,moga iuliano,badae daniel
2)-andrei ion
stadion comunal slobozia noua
FAIR PLAY SLOBOZIA NOUA-REAL GIMBASANI 2-6
gazdele pornesc cu sansa intai in aceasta disputa,mai ales ca joaca pe tern propiul,iar suprafata acestuia este cu mult peste nivelul ligii a 6-a.
1)-stan vasile,coman mariuca,mailat madalina
2)-avram dumitru
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU2-VOINTA BRANCOVENI 2-4
satelitul celor din bucu continua si el drumul inceput in toamna si u doreste decat sa se opreasca in liga5,mai ales ca pana acum nu au cunoscut gustul infrangerii.chiar daca cei din brancoveni au inceput si eui tare aceasta serie,pe parcurs s-au stins.
1)-urse gabriel,bran eugen,tudorici marius
2)-stancu constantin
stadion comunal-buiesti
RECOLTA BUIESTI-BARAGANUL CIULNITA2 4-0
un meci ce pare la indemana celor din buiesti,mai ales ca satelitul celor din ciulnita nu exceleaza la capitolul deplasari si cam pleaca mereu cu sacul plin de goluri.
1)-nedelcu marian,raduna marian,paraiescu cristian
2)-popa gheorghe
stadion abatorul2-slobozia
STIINTA MB SLOBOZIA-sta
LIGA6 SERIA2 ETAPA12
..orezu castiga cu cocora2 si se mentine in fruntea clasamentului..borduselul face scor..
dum.25.03.12 h16.00
stadion comunal-borduselul
DINAMO BORDUSELUL-INTER STEJARUL 8-1
orice rezultat se poate consemna in aceasta partida deoarece ambele echipe par de valori egale.poate gazdele au mai multe jocuri in picioare in liga6 si acest avantaj le poate duce spre victorie.
1)-cliseru bogdan,munteanu cristian,avram florin
2)-manea gigi
stadion comunal-borduselul
STEAUA BORDUSELUL-AS BROSTENI 0-3
greu de spus cine va invinge in acest joc deoarece gazdele sunt in criza mare de puncte si pe deasupra au si o penalizare destul de drastica in clasament.pentru un prim sezon in fotbal,noua echipa a celor din brosteni s-a miscat destul de bine.
1)-gheorghe marian,manea valentin,pintilie george
2)-
stadion comunal-milosesti
OMEGA MILOSESTI-UNIREA PALTINIS 3-0
o alta partida destul de echilibrata mai ales ca formatia oaspete este una foarte ambitioasa si joaca din placere un fotbal curat si cinstit.despre gazde..acestea sunt departe de jocul avut sezonul trecut si probabil vor incerca sa termine cat mai sus in clasament.
1)-bazac marius,matei danut,dobre vasilica
2)-berbec ion
stadion paltinis
SPORT PALTINIS-SPICUL MILOSESTI 3-2
un duel in care echipa gazda v-a incerca sa-si adjudece avantajul terenului propiu.oaspetii pot insa si ei sa produca o surpriza atunci cand au in deplasare echipa standard.
1)-moroianu marian,gheorghe mihai,popa constantin
2)
stadion orboiesti
VOINTA ORBOIESTI-VOINTA TOVARASIA 3-0
1)-nita george,dragoi cragoi marian,fulgeanu diana
2)-
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA2-SPICUL OREZU 0-2
misiune grea pentru nou infiintata echipa acelor din orezu care merg la cocora si vor da peste o echipa artagoasa cel putin la meciurile de pe teren propiul.oaspetii sunt cu gandul doar la victorie pentru a pastra pozitia din fruntea seriei.
1)-alexe ionel,buzea vasile,done andrei
2)-dan cristea
stadion comunal-borduselul
DINAMO BORDUSELUL-INTER STEJARUL 8-1
orice rezultat se poate consemna in aceasta partida deoarece ambele echipe par de valori egale.poate gazdele au mai multe jocuri in picioare in liga6 si acest avantaj le poate duce spre victorie.
1)-cliseru bogdan,munteanu cristian,avram florin
2)-manea gigi
stadion comunal-borduselul
STEAUA BORDUSELUL-AS BROSTENI 0-3
greu de spus cine va invinge in acest joc deoarece gazdele sunt in criza mare de puncte si pe deasupra au si o penalizare destul de drastica in clasament.pentru un prim sezon in fotbal,noua echipa a celor din brosteni s-a miscat destul de bine.
1)-gheorghe marian,manea valentin,pintilie george
2)-
stadion comunal-milosesti
OMEGA MILOSESTI-UNIREA PALTINIS 3-0
o alta partida destul de echilibrata mai ales ca formatia oaspete este una foarte ambitioasa si joaca din placere un fotbal curat si cinstit.despre gazde..acestea sunt departe de jocul avut sezonul trecut si probabil vor incerca sa termine cat mai sus in clasament.
1)-bazac marius,matei danut,dobre vasilica
2)-berbec ion
stadion paltinis
SPORT PALTINIS-SPICUL MILOSESTI 3-2
un duel in care echipa gazda v-a incerca sa-si adjudece avantajul terenului propiu.oaspetii pot insa si ei sa produca o surpriza atunci cand au in deplasare echipa standard.
1)-moroianu marian,gheorghe mihai,popa constantin
2)
stadion orboiesti
VOINTA ORBOIESTI-VOINTA TOVARASIA 3-0
1)-nita george,dragoi cragoi marian,fulgeanu diana
2)-
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA2-SPICUL OREZU 0-2
misiune grea pentru nou infiintata echipa acelor din orezu care merg la cocora si vor da peste o echipa artagoasa cel putin la meciurile de pe teren propiul.oaspetii sunt cu gandul doar la victorie pentru a pastra pozitia din fruntea seriei.
1)-alexe ionel,buzea vasile,done andrei
2)-dan cristea
LIGA6 SERIA3 ETAPA12
..brosteniul incurcat la el acasa de garbovi...alexeni doar un egal cu patru frati...
dum.25.03.12 h16.00
stadion comunal-movilita
FC MOVILITA-VICTORIA ROSIORI 1-2
1)-dragomir vasilica,dragomir silviu,ghioca razvan
2)-mitroi silviu
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI2-AMBIANTA JILAVELE2 3-1
1)-tache gheorghe,scanteie madalin,negru florin
2)-barin dumitru
stadion comunal-valea macrisului
ATLETIC VALEA MACRISULUI-UNIREA MANASIA2 3-1
una dintre candidatele la promovare primeste replica unei echipe secunde a manasiei in care se vor gasii jucatori foarte tineri dornici de afirmare pentru a face pasul la echipa mare.la prima vedere cei din valea macrisului par a fi favoriti.
1)-dan constantin,vulpe cosmin,dumitrescu cristian
2)-bosneag marian
stadion comunal-brosteni
STARUINTA BROSTENI-UNIREA GARBOVI 3-4
pare a fi cel mai echilibrat meci al acestei etape din seria3.brosteniul este cu gandul la victorie si la cele 3puncte care sa o asigure de locul1 si evident de a se mentine pana la final pe aceea pozitie care sa o duca in liga5.
1)-bucurica alexandru,zaroschi adrian,zaroschi george
2)-oprea costel
stadion-
UNIREA PATRU FRATI-GLORIA ALEXENI 2-2
meci greu pentru echipa din axintele care este obligata sa castige la aceasta deplasare si sa ramana in plasa liderului daca doreste intradevar cu adevarat sa promoveze.
1)-munteanu madalin,matei bogdan,trisca roxana
2)-branescu viorel
stadion rovine
AVANTUL ROVINE-AVANTUL GRINDUL*
1)-nita george,dragoi marian,fulgeanu diana
2)-stan iordan
*acest joc se desfasoara cu caracter amical
stadion comunal-movilita
FC MOVILITA-VICTORIA ROSIORI 1-2
1)-dragomir vasilica,dragomir silviu,ghioca razvan
2)-mitroi silviu
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI2-AMBIANTA JILAVELE2 3-1
1)-tache gheorghe,scanteie madalin,negru florin
2)-barin dumitru
stadion comunal-valea macrisului
ATLETIC VALEA MACRISULUI-UNIREA MANASIA2 3-1
una dintre candidatele la promovare primeste replica unei echipe secunde a manasiei in care se vor gasii jucatori foarte tineri dornici de afirmare pentru a face pasul la echipa mare.la prima vedere cei din valea macrisului par a fi favoriti.
1)-dan constantin,vulpe cosmin,dumitrescu cristian
2)-bosneag marian
stadion comunal-brosteni
STARUINTA BROSTENI-UNIREA GARBOVI 3-4
pare a fi cel mai echilibrat meci al acestei etape din seria3.brosteniul este cu gandul la victorie si la cele 3puncte care sa o asigure de locul1 si evident de a se mentine pana la final pe aceea pozitie care sa o duca in liga5.
1)-bucurica alexandru,zaroschi adrian,zaroschi george
2)-oprea costel
stadion-
UNIREA PATRU FRATI-GLORIA ALEXENI 2-2
meci greu pentru echipa din axintele care este obligata sa castige la aceasta deplasare si sa ramana in plasa liderului daca doreste intradevar cu adevarat sa promoveze.
1)-munteanu madalin,matei bogdan,trisca roxana
2)-branescu viorel
stadion rovine
AVANTUL ROVINE-AVANTUL GRINDUL*
1)-nita george,dragoi marian,fulgeanu diana
2)-stan iordan
*acest joc se desfasoara cu caracter amical
liga3 seria2 etapa16
...meci greu pentru axintele cu volunari in deplasare la buftea dar nu imposibil...
..UNIREA DEFILEAZA SPRE LIGA2,AXINTELE CASTIGA 3 PUNCTE DE AUR...
vineri 16.03.12 h15.00 stadion municipal-slobozia
UNIREA SLOBOZIA-EOLICA DOBROGEA BAIA 4-0(2-0)
arbitrii-
observatori-rotaru ion(bucuresti)
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
SLOBOZIA
clasament general-1) 14 11 3 0 30-6 36
ultimele 3jocuri acasa-2-0chirnogi,1-1berceni,4-1comprest
BAIA
clasament general-6) 14 6 3 5 14-13 21
ultimele 3 deplasari-0-0chirnogi,0-3berceni,1-1comprest
sambata 17.03.12 h15.00 stadion buftea
FC VOLUNTARI-VIITORUL AXINTELE 0-2(0-0)
arbitrii-
observatori-cristoloveanu gheorghe(bucuresti)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au mai intalnit in liga3
VOLUNTARI
clasament general-8) 14 6 2 6 15-17 20
ultimele 3 jocuri acasa-2-0eforie,0-2slobozia,1-0berceni
AXINTELE
clasament general-11) 14 4 2 8 10-13 14
ultimele 3deplasari-1-2berceni,0-1comprest,3-0calarasi
REZULTATE COMPLETE ETAPA16
cs tunari-dunarea calarasi 3-0
cs afumati-rapid bucuresti2 0-1
comprest bucuresti-conpet ciresu 0-0
cs balotesti-cs stefanesti 0-2
viitorul chirnogi-cs eforie 3-0mv
fc voluntari-viitorul axintele 0-2
unirea slobozia-eolica baia 4-0
CLASAMENT ETAPA16
-------------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 39
---------------------------------------------------
2.cs afumati 31
3.cs stefanesti 30
4.acs berceni 27
5.viitorul chirnogi 25
6.cs tunari 23
7.eolica baia 21
8.fc voluntari 20
9.VIITORUL AXINTELE 17
10.cs eforie 17
11.dunarea calarasi 16
12.conpet ciresu 15
13.cs balotesti 14
-------------------------------------------------------
14.comprest bucuresti 11
15.rapid bucuresti2 11
16.phoenix ulmu
--------------------------------------------------------
UNIREA SLOBOZIA-EOLICA DOBROGEA BAIA 4-0(2-0)
arbitrii-
observatori-rotaru ion(bucuresti)
palmares direct-nu s-au mai intalnit in liga3
SLOBOZIA
clasament general-1) 14 11 3 0 30-6 36
ultimele 3jocuri acasa-2-0chirnogi,1-1berceni,4-1comprest
BAIA
clasament general-6) 14 6 3 5 14-13 21
ultimele 3 deplasari-0-0chirnogi,0-3berceni,1-1comprest
sambata 17.03.12 h15.00 stadion buftea
FC VOLUNTARI-VIITORUL AXINTELE 0-2(0-0)
arbitrii-
observatori-cristoloveanu gheorghe(bucuresti)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au mai intalnit in liga3
VOLUNTARI
clasament general-8) 14 6 2 6 15-17 20
ultimele 3 jocuri acasa-2-0eforie,0-2slobozia,1-0berceni
AXINTELE
clasament general-11) 14 4 2 8 10-13 14
ultimele 3deplasari-1-2berceni,0-1comprest,3-0calarasi
REZULTATE COMPLETE ETAPA16
cs tunari-dunarea calarasi 3-0
cs afumati-rapid bucuresti2 0-1
comprest bucuresti-conpet ciresu 0-0
cs balotesti-cs stefanesti 0-2
viitorul chirnogi-cs eforie 3-0mv
fc voluntari-viitorul axintele 0-2
unirea slobozia-eolica baia 4-0
CLASAMENT ETAPA16
-------------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 39
---------------------------------------------------
2.cs afumati 31
3.cs stefanesti 30
4.acs berceni 27
5.viitorul chirnogi 25
6.cs tunari 23
7.eolica baia 21
8.fc voluntari 20
9.VIITORUL AXINTELE 17
10.cs eforie 17
11.dunarea calarasi 16
12.conpet ciresu 15
13.cs balotesti 14
-------------------------------------------------------
14.comprest bucuresti 11
15.rapid bucuresti2 11
16.phoenix ulmu
--------------------------------------------------------
LIGA4 ETAPA14
...primul derby este la amara...
...DERBY-UL ADJUDECAT DE AMARA,GHE LAZAR INTRE FETESTENI IN CLASAMENT..
sambata 17.03.12 juniorii ora14.00 seniorii ora16.00
a sosit si ziua mult asteptata de atata timp de microbistii din judet si in special de fotbalisti.dupa o pauza competitionala destul de lunga si prelungita si din cauza timpului nefavorabil care s-a abatut asupra judetului nemilos inecand in zapada jumatate din judet,iata ca de sambata vom lua din nou drumul terenurilor de fotbal pentru a a uita de grijile cotidiene macar pentru doua ore.
returul acesta de campionat pare unul foarte echilibrat atat la varful clasamentului dar si la retrogradare unde singura echipa cu probleme serioase pare a fi cea din andrasesti care are sanse minime de a evita retrogradarea in liga5.odata cu schimbarea sistemului competitional si cu micsorarea numarului de echipe in liga4,au aparut si cele doua locuri de baraj de care vor incerca sa scape toate formatiile de a nu avea emotii inca un meci in privinta ramanerii in liga de elita judeteana.practic clasamentul este rupt in doua.echipele de la locul 6 in jos vor lupta pentru a evita contactul cu locurile 11-12 care duc la baraj.nu mai enumeram care sunt acelea ci vom trece direct la varful clasamentului acolo unde este o lupta si mai interesanta pentru castigarea campionatului.evident ca intre aceste echipe se afla tot cele care emit pretentii de ani de zile la liga4,iar printre acestea si-a facut locul si a ajuns pe locul1,viticola fetesti formatie carreia nimeni nu ai acorda nici o sansa la inceput mai ales ca evita cu ceva emotii retrogradarea in sezonul trecut.gheorghe lazar,tandarei,rapidul fetestean,abatorul si echipa din amara sunt cele care vor duce lupta pentru castigarea campionatului diferenta intre lider si locul 6 fiind de doar 4puncte.returul pleaca la drum inca de sambata cu un prim derby,jocul de la amara intre echipa locala si tandarei,iar echipa care pierde in acest joc incepe sa-si vada sansele diminuate la campionat.viticola nu ar trebui sa-si faca griji prea mari acasa cu cei din grivita,dar oaspetii sunt angrenati in lupta pentru evitarea retrogradarii si sunt capabili de surprize.cealalta echipa fetesteana nu i-si pune decat problema scorului in disputa cu codasa din andrasesti mai ales ca acestia nu au acumulat decat un punct.ghe lazar intalneste acasa boranestiul si nu credem ca e loc de vre-o surpriza mai ales ca lazarenii au cam dat de pamant mereu cu oaspetii cand i-au prins la ei acasa reusind scoruri mari.la slobozia abatorul primeste replica echipei din brazii care insa nu mai este acea echipa din sezonul trecut si in dreptul acestui meci vom putea pune un 1 solist.in schimb echilibrate vor fi jocurile de la munteni buzau si rovine acolo unde joaca echipa din reviga in acest retur.colelia a demonstrat si in aceste meciuri amicale dar si cel din cupa cand au eliminat liderul din cazanesti chiar la el acasa ca formeaza o echipa solida si de luat in seama in acest retur,mai ales ca situatia din clasament nu este una prea fericita.munteni buzau o sa aiba o viata grea cu gheorghe doja,deoarece oaspetii sunt o echipa incomoda si care cedeaza cu greu in deplasare atunci cand prind o zi buna si deplaseaza si echipa de baza.
la final nu ne ramane decat sa uram succes tuturor combatantelor din aceasta serie,sa dispute jocurile doar pe teren si cu mijloace sportive,sa evite pe cat posibil razbunarile si certurile intre jucatori,iar brigazile de arbitrii sa duca la bun sfarsit meciurile ce le vor fi incredintate si sa arbitreze fara a fi partinitori cu nici o echipa indiferent de numele si presiunile care se vor exercita pe acestia.nu uitati ca fotbalul este doar un simplu joc si in care sa predomine spiritul de FAIR PLAY..
-stadion viticola-fetesti
FC VITICOLA AGROFAM FETESTI-AS UNIREA GRIVITA 3-1(0-1)
1)arbitrii-nitu gile(slobozia),alexe ion(slobozia),paraiescu ionut(slobozia)
2)observatori-rosu cornel
3)palmares direct ultimele 5 editii-(06/07L4-PR.S3)(07/08 L4-PR.S3)(08/09 L4-L5.S2)(09/10 L5S1-L4)(10/11 L4-L5.S1)
VITICOLA
1)linie clasament general-1) 13 9 3 1 34-20 30
2)linie clasament acasa-3) 7 5 2 0 20-9 17
3)ultimele 3 rezultate acasa-1-1munt buzau,3-1amara,3-0abatorul
GRIVITA
1)linie clasament general-13) 13 2 3 8 25-38 9
2)linie clasament deplasare-12) 6 0 1 5 8-21 1
3)ultimele 3 rezultate deplasare-2-2andrasesti,2-3brazii,1-6ghe doja
stadion abatorul-slobozia
CF ABATORUL SLOBOZIA-AS OLIMPIA BRAZII 5-3
1)-moga iuliano(fetesti),ion lucian(fetesti),ion alexandru(fetesti)
2)-gheorghe topor
3)-(06/07 L4-PR.S1)(07/08 L3.S2-PR.S1)(08/09 4-1etp26 18.04.09)(09/10 4-3etp13 14.11.09)(01/11 3-1etp3 04.09.10)
ABATORUL
1)-5) 13 8 2 3 43-21 26
2)-6) 6 4 1 1 22-12 13
3)-1-1tandarei,7-3munt buzau,5-0reviga
BRAZII
1)-8) 13 5 1 7 30-44 16
2)-7) 7 3 0 4 19-24 9
3)-1-2reviga,5-2ghe lazar,1-2boranesti
stadion municipal-fetesti
FC RAPID FETESTI-AS ANDRIAS ANDRASESTI 4-1(0-1)
1)-zaharia andrei(slobozia),panait florin(slobozia)stoica nicu(slobozia)
2)-aron rodel
3)-(L4- )(07/08 L4- )(08/09 L4-L6.S3)(09/10 L4-L5.S2)(10/11 4-0ETP27 14.05.11)
FETESTI
1)-4) 13 8 2 3 44-17 26
2)-2) 7 5 2 0 20-7 17
3)-4-3colelia,2-0tandarei,3-0munt buzau
ANDRASESTI
1)-14) 13 0 1 12 12-56 1
2)-14) 7 0 0 7 9-24 0
3)-1-5ghe lazar,1-2boranesti,1-5brazii
stadion victoria-amara
CS VICTORIA AMARA-CS VICTORIA TANDAREI 3-1
1)-modrea valentin(slobozia),mihalcea adrian(munt.buzau),munteanu ion(slobozia)
2)-marin ion
3)-(06/07 06/07 5-2etp7 23.09.06)(07/08 4-1etp16 24.11.07)(08/09 2-1etp34 06.06.09)(09/10 2-1etp18 13.03.10)(10/11 1-0etp20 02.04.11)
AMARA
1)-6) 13 8 2 3 39-19 26
2)-4) 6 5 0 1 29-8 15
3)-2-0ghe doja,1-2abatorul,4-3fetesti
TANDAREI
1)-3) 13 9 1 3 38-13 28
2)-2) 7 4 1 2 15-10 13
3)-1-1abatorul,0-2fetesti,4-1grivita
stadion comunal-gheorghe lazar
AS RECOLTA 2008 GHE LAZAR-AS JUVENTUS BORANESTI 7-0
1)-puscasu ionela(ograda),urse gabriel(slobozia),panait cristi(slobozia)
2)-vasile dragan
3)-(06/07 eyp9 07.10.06)(07/08 14-0etp27 19.04.08)(08/09 L5.S1-L4)(09/10 L4-L5.S2)(10/11 10-5etp22 16.04.11)
GHEORGHE LAZAR
1)-2) 13 9 2 2 42-14 29
2)-1) 7 6 0 1 27-9 18
3)-5-1andrasesti,2-5brazii,4-0ghe doja
BORANESTI
1)-12) 13 3 1 9 20-48 10
2)-13) 6 0 0 6 8-33 0
3)-2-8grivita,0-1colelia,2-6tandarei
stadion rovine
AS VOINTA REVIGA-AS SPICUL COLELIA 3-1
1)-borangic constantin(urziceni),anton marius(urziceni),burlacu liviu(urziceni)
2)-andrei ion
3)-(06/07 L4-PR.S2)(07/08 1-3etp17 01.12.08)(08/09 L4-L5.S2)(09/10 4-0etp3 05.09.09)(10/11 L4-L5.S2)
REVIGA
1)-7) 13 5 1 7 24-34 16
2)-7) 7 4 1 2 17-13 13
3)-2-1brazii,3-1ghe doja,1-1amara
COLELIA
1)-11) 13 4 0 9 11-27 12
2)-8) 7 3 0 4 7-12 9
3)-3-4fetesti,2-1grivita,1-0andrasesti
stadion comunal-munteni buzau
AS VICTORIA MUNT.BUZAU-AS RECOLTA GHEORGHE DOJA 2-0
1)-andrei gheorghe(urziceni),stoian gheorghe(urziceni),calinescu adrian(urziceni)
2)-manea gigi
3)-(06/07 L4-PR.S3)(07/08 L4-PR.S3)(08/09 L4-L5.S1)(09/10 L4-L5.S1)(10/11 2-1etp4 11.09.10)
MUNTENI BUZAU
1)-9) 13 3 6 4 19-21 15
2)-10) 6 2 2 2 10-6 8
3)-1-1amara,4-1reviga,0-0ghe lazar
GHEORGHE DOJA
1)-10) 13 4 3 6 25-35 15
2)-10) 7 1 2 4 6-19 5
3)-0-2amara,1-3reviga,0-4ghe lazar
NOTA:
-pentru a intelege mai bine aceste statistici va oferim mai jos o exemplificare:
00/00=sezonul in care s-a desfasurat respectivul joc
L3.S2=liga3 seria2
L4=liga4
L5.S1,L5.S2=liga5 seria1,respectiv seria2
PR.S1,PR.S2.PRS3=categoria promotie seriile respective
L6.S1,L6.S2,L6.S3=fostele ligi de promotie care si-au schimbat denumirea in LIGA6 si seriile respective
0-0etp0=rezultatul inregistrat si respectiva etapa
00.00.00=ziua in care s-a jucat respectivul meci
incepand cu sezonul 08/09 in Ialomita a fost reogarnizat sistemul competitional care cuprinde 3 categorii de elita astfel
-LIGA4=o serie de 18,16,sau 14 echipe
-LIGA5=doua serii de 14,sau 16 echipe
-LIGA6=doua serii de 16 echipe,sau 3 serii de 12echipe,in functie de numarul echipelor inscrise an de an.
Sper ca aceste specificatii va vor fi de folos pe viitor si va ajuta sa parcurgeti mai usor datele din acest site.aceste prescurtari sunt valabile si la prezentarea meciurilor din liga3 si liga5.
CLASAMENT ETAPA14
----------------------------------------------------
1.VITICOLA FETESTI 14 10 3 1 37-21 33
----------------------------------------------------
2.recolta ghe lazar 14 10 2 2 49-14 32
3.rapid fetesti 14 9 2 3 48-18 29
4.abatorul slobozia 14 9 2 3 48-24 29
5.victoria amara 14 9 2 3 42-20 29
6.victoria tandarei 14 9 1 4 39-16 28
7.vointa reviga 14 6 1 7 27-35 19
8.victoria munt buzau 14 4 6 4 21-21 18
9.olimpia brazii 14 5 1 8 33-49 16
10.recolta ghe doja 14 4 3 7 25-37 15
........................................................................
11.spicul colelia 14 4 0 10 12-30 12
12.juventus boranesti 14 3 1 10 20-55 10
-----------------------------------------------------
13.unirea grivita 14 2 3 9 26-41 9
14.andrias andrasesti 14 0 1 13 13-60 1
------------------------------------------------------
CLASAMENT JOCURI ACASA
1.ghe lazar 8 7 0 1 34-9 21
2.fetesti 8 6 2 0 24-8 20
3.viticola 8 6 2 0 23-10 20
4.amara 7 6 0 1 32-9 18
5.abatorul 7 5 1 1 27-15 16
6.reviga 8 5 1 2 20-14 16
7.tandarei 6 5 0 1 23-3 15
8.munt buzau 7 3 2 2 12-6 11
9.ghe doja 7 3 1 2 19-15 10
10.boranesti 7 3 1 3 12-15 10
11.grivita 7 2 2 3 17-15 8
12.brazii 6 2 1 3 11-20 7
13.colelia 6 1 0 5 4-15 3
14.andrasesti 6 0 1 5 5-26 1
CLASAMENT MECIURI DEPLASARE
1.abatorul 7 4 1 2 21-9 13
2.tandarei 8 4 1 3 16-13 13
3.viticola 6 4 1 1 14-11 13
4.ghe lazar 6 3 2 1 15-5 11
5.amara 7 3 2 2 10-11 11
6.fetesti 6 3 0 3 24-11 9
7.brazii 8 3 0 5 22-29 9
8.colelia 8 3 0 5 8-15 9
9.munt buzau 7 1 4 2 9-15 7
10.ghe doja 8 1 2 5 6-21 5
11.reviga 6 1 0 5 7-23 3
12.grivita 7 0 1 6 9-24 1
13.andrasesti 8 0 0 8 10-28 0
14.boranesti 7 0 0 7 8-40 0
CLASAMENT ADEVAR
1.abatorul +10
2.tandarei +10
3.viticola +9
4.ghe lazar +8
5.amara +8
6.fetesti +5
7.munt buzau -2
8.brazii -2
9.ghe doja -3
10.colelia -3
11.reviga -5
12.boranesti -11
13.grivita -12
14.andrasesti -20
-editat de marian rad 16.03.12-h10.30-update 19.03.12 h10.30-
LIGA5 SERIA1 ETAPA16
...meciuri interesante la giurgeni si mihail kogalniceanu....
..CAZANESTI PAS FALS FACUT LA GIURGENI,VALEA CIORII DEPARTE DE LOCUL DE BARAJ...
sambata 17.03.12 juniorii ora14.00 seniorii ora16.00
stadionul comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-BARAGANUL CIULNITA 0-3
1)-ojoc claudiu(fetesti),badea daniel(tandarei),oprea ovidiu(fetesti)
2)popa gheorghe
3)-(06/07 PRS3 2-1etp10 29.10.06)(07/08 PRS3-L4)(08/09 2-0etp3 13.09.08)(09/10 2-1etp6 03.10.09)(10/11 L5S1-L4)
stadionul comunal-ograda
GLORIA OGRADA-FC TRAIAN
1)hagiu mircea(slobozia),nedelcu madalin(slobozia),arsente b(slobozia)
2)avram dumitru
3)-(06/07 PRS4-PRS3)(07/08 PRS4-L4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 2-1etp6 03.10.09)(10/11 1-3etp12 13.11.10)
stadionul comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-AS CAZANESTI 1-1
1)gheorghe marian(slobozia),cliseru bogdan(slobozia),dobre daniel(slobozia)
2)tuican gheorghe
3)-(06/07 PRS4-L4)(07/08 PRS4-PRS2)(08/09 L5S1-L5S2)(09/10 L5S1-L5S2)(10/11 5-0etp4 18.09.10)
stadionul comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-FC MOVILA 4-0
1)stan vasile(tandarei),bran ionel(gura ialomitei),coman mariuca(giurgeni)
2)dan cristea
3)-(06/07 PRS4 3-1etp12 31.03.07)(07/08 PRS4 3-0etp21 18.05.08)(08/09 L4-L5S1)(09/10 L4-L5S1)(10/11 L6S1-L5S1)
stadionul comunal-andrasesti
ALBESTI08-GLORIA GURA IALOMITEI 4-1
1)bucurica adrian(urziceni),dan constantin(urziceni),stoica gheorghe(urziceni)
2)popescu constatntin
3)-(06/07 -PRS4)(07/08 -PRS4)(08/09 L6S2-L5S1)(09/10 L6S1-L5S1)(10/11 1-0etp1 28.08.10)
stadionul comunal-perieti
RAPID PERIETI-INTER STELNICA 4-4
1)dragomir vasile(alexeni),tache george(urziceni),scanteie mircea(urziceni)
2)stancu constantin
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-PRS4)(08/09 L5S2-L5S1)(09/10 3-2etp25 05.06.10)(10/11 1-0etp8 16.10.10)
stadionul comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-AGRONOMIA BUCU 1-2
1)bazac marius(perieti),slotea valentin(slobozia),moroianu marian(iazu)
2)jan puclici
3)-(06/07 PRS4 etp13 01.04.07)(07/08 PRS4 3-0etp13 23.03.08)(08/09 5-1etp16 30.05.09)(09/10 4-1etp16 27.03.10)(10/11 4-3etp12 13.11.10)
stadionul comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-sta
rezultate juniori
ograda-traian 4-3
giurgeni-cazanesti 4-6
platonesti-movila 2-0
albesti-gura ialomitei 4-0
valea ciorii-ciulnita 2-3
perieti-stelnica 3-0
mih.kogalniceanu-bucu 4-1
scanteia-sta
stadionul comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-BARAGANUL CIULNITA 0-3
1)-ojoc claudiu(fetesti),badea daniel(tandarei),oprea ovidiu(fetesti)
2)popa gheorghe
3)-(06/07 PRS3 2-1etp10 29.10.06)(07/08 PRS3-L4)(08/09 2-0etp3 13.09.08)(09/10 2-1etp6 03.10.09)(10/11 L5S1-L4)
stadionul comunal-ograda
GLORIA OGRADA-FC TRAIAN
1)hagiu mircea(slobozia),nedelcu madalin(slobozia),arsente b(slobozia)
2)avram dumitru
3)-(06/07 PRS4-PRS3)(07/08 PRS4-L4)(08/09 L5S1-L4)(09/10 2-1etp6 03.10.09)(10/11 1-3etp12 13.11.10)
stadionul comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-AS CAZANESTI 1-1
1)gheorghe marian(slobozia),cliseru bogdan(slobozia),dobre daniel(slobozia)
2)tuican gheorghe
3)-(06/07 PRS4-L4)(07/08 PRS4-PRS2)(08/09 L5S1-L5S2)(09/10 L5S1-L5S2)(10/11 5-0etp4 18.09.10)
stadionul comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-FC MOVILA 4-0
1)stan vasile(tandarei),bran ionel(gura ialomitei),coman mariuca(giurgeni)
2)dan cristea
3)-(06/07 PRS4 3-1etp12 31.03.07)(07/08 PRS4 3-0etp21 18.05.08)(08/09 L4-L5S1)(09/10 L4-L5S1)(10/11 L6S1-L5S1)
stadionul comunal-andrasesti
ALBESTI08-GLORIA GURA IALOMITEI 4-1
1)bucurica adrian(urziceni),dan constantin(urziceni),stoica gheorghe(urziceni)
2)popescu constatntin
3)-(06/07 -PRS4)(07/08 -PRS4)(08/09 L6S2-L5S1)(09/10 L6S1-L5S1)(10/11 1-0etp1 28.08.10)
stadionul comunal-perieti
RAPID PERIETI-INTER STELNICA 4-4
1)dragomir vasile(alexeni),tache george(urziceni),scanteie mircea(urziceni)
2)stancu constantin
3)-(06/07 PRS3-L4)(07/08 PRS3-PRS4)(08/09 L5S2-L5S1)(09/10 3-2etp25 05.06.10)(10/11 1-0etp8 16.10.10)
stadionul comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-AGRONOMIA BUCU 1-2
1)bazac marius(perieti),slotea valentin(slobozia),moroianu marian(iazu)
2)jan puclici
3)-(06/07 PRS4 etp13 01.04.07)(07/08 PRS4 3-0etp13 23.03.08)(08/09 5-1etp16 30.05.09)(09/10 4-1etp16 27.03.10)(10/11 4-3etp12 13.11.10)
stadionul comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-sta
rezultate juniori
ograda-traian 4-3
giurgeni-cazanesti 4-6
platonesti-movila 2-0
albesti-gura ialomitei 4-0
valea ciorii-ciulnita 2-3
perieti-stelnica 3-0
mih.kogalniceanu-bucu 4-1
scanteia-sta
LIGA 5 SERIA2 ETAPA16
...duel de la distanta intre manasia si barcanesti pentru locul2...
duminica 18.03.12 juniorii ora14.00 seniorii ora16.00
stadionul comunal-cosereni
COSERENI-UNIREA MANASIA 1-6
1)andrei gheorghe(urziceni),ionescu radu(urziceni),ene andrei(urziceni)
2)oprea costel
3)-(06/07 PRS1- )(07/08 PRS1- )(08/09 L6S1- )(09/10 L5S2-L6S1)(10/11 1-0etp17 03.04.11)
stadionul comunal-cocora
VOINTA COCORA-LIBERTATEA SALCIOARA 10-0
1)puscasu ionela(ograda),panait florin(slobozia),panait cristian(slobozia)
2)vasile dragan
3)-(06/07 PRS2 4-5etp11 05.11.06)(07/08 PRS2 0-2etp1 02.09.07)(09/10 L5S2-L4)(09/10 L5S2-L4)(10/11 L5S2-L4)
stadionul comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-VIITORUL AXINTELE2 1-1
1)dragomir vasile(alexeni),anton marius(urziceni),calinescu adrian(manasia)
2)nunu ion
3)-(06/07 - )(07/08 - )(08/09 - )(09/10 - )(10/11 L5S2-L6S2)
stadionul comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-RECOLTA BARCANESTI 2-3
1)borangic constantin(urziceni),burlacu liviu(urziceni),borangic alin(urziceni)
2)aron rodel
3)-(06/07 PRS1-L4)(07/08 PRS1-L4)(08/09 L6S1-L4)(09/10 L5S2-L4)(10/11 L5S2-L4)
stadionul orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-SECUNDA ADANCATA 4-0
1)stoian gheorghe(urziceni),ionita gheorghe(moldoveni),tita lucian(urziceni)
2)barin dumitru
3)-(06/07 PRS1 6-2etp7 08.10.06)(07/08 prs1- )(08/09 L5S2- )(09/10 L5S2-L6S1)(10/11 L5S2-L6S1)
stadionul rasi
AIVA RASI-FC DRIDUL 3-0
1)hagiu mircea(slobozia),bazac marius(perieti),neicu gheorghe(ciulnita)
2)petrescu vasile
3)-(06/07 L6S2-L6S1)07/08 PRS2-PRS1)(08/09 L5S2-L6S1)(09/10 L5S2-L6S1)(10/11 L5S2-L6S2)
Stadionul comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-UNIREA SARATENI 3-0
1)zaharia andrei(slobozia),paraiescu ionel(
2)voinea petre
3)-(06/07 L4-PRS2)(07/08 L4-PRS2)(08/09 L4-L5S2)(09/10 L4-L5S2)(10/11 4-1etp20 23.04.11)
stadionul comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-VOINTA MAIA 3-6
1)-modrea valentin(slobozia),munteanu ionut(slobozia),mihalcea alexandru(munteni buzau)
2)rosu cornel
3)-(06/07 L4-PRS1)(07/08 PRS1-L4)(08/09 ETP20 20.04.09)(09/10 3-2etp3 13.09.09)(10/11 6-1etp12 14.11.10)
rezultate juniori
cosereni-manasia 2-2
cocora-salcioara 2-3
jilavele-axintele2 2-1
malu rosu-barcanesti 4-0
fierbinti-adancata 8-0
rasi-dridul 0-4
ion roata-sarateni 3-0
moldoveni-maia 1-2
-statistica de alexandru nicolaie 17.03.2012-
stadionul comunal-cosereni
COSERENI-UNIREA MANASIA 1-6
1)andrei gheorghe(urziceni),ionescu radu(urziceni),ene andrei(urziceni)
2)oprea costel
3)-(06/07 PRS1- )(07/08 PRS1- )(08/09 L6S1- )(09/10 L5S2-L6S1)(10/11 1-0etp17 03.04.11)
stadionul comunal-cocora
VOINTA COCORA-LIBERTATEA SALCIOARA 10-0
1)puscasu ionela(ograda),panait florin(slobozia),panait cristian(slobozia)
2)vasile dragan
3)-(06/07 PRS2 4-5etp11 05.11.06)(07/08 PRS2 0-2etp1 02.09.07)(09/10 L5S2-L4)(09/10 L5S2-L4)(10/11 L5S2-L4)
stadionul comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-VIITORUL AXINTELE2 1-1
1)dragomir vasile(alexeni),anton marius(urziceni),calinescu adrian(manasia)
2)nunu ion
3)-(06/07 - )(07/08 - )(08/09 - )(09/10 - )(10/11 L5S2-L6S2)
stadionul comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-RECOLTA BARCANESTI 2-3
1)borangic constantin(urziceni),burlacu liviu(urziceni),borangic alin(urziceni)
2)aron rodel
3)-(06/07 PRS1-L4)(07/08 PRS1-L4)(08/09 L6S1-L4)(09/10 L5S2-L4)(10/11 L5S2-L4)
stadionul orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-SECUNDA ADANCATA 4-0
1)stoian gheorghe(urziceni),ionita gheorghe(moldoveni),tita lucian(urziceni)
2)barin dumitru
3)-(06/07 PRS1 6-2etp7 08.10.06)(07/08 prs1- )(08/09 L5S2- )(09/10 L5S2-L6S1)(10/11 L5S2-L6S1)
stadionul rasi
AIVA RASI-FC DRIDUL 3-0
1)hagiu mircea(slobozia),bazac marius(perieti),neicu gheorghe(ciulnita)
2)petrescu vasile
3)-(06/07 L6S2-L6S1)07/08 PRS2-PRS1)(08/09 L5S2-L6S1)(09/10 L5S2-L6S1)(10/11 L5S2-L6S2)
Stadionul comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-UNIREA SARATENI 3-0
1)zaharia andrei(slobozia),paraiescu ionel(
2)voinea petre
3)-(06/07 L4-PRS2)(07/08 L4-PRS2)(08/09 L4-L5S2)(09/10 L4-L5S2)(10/11 4-1etp20 23.04.11)
stadionul comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-VOINTA MAIA 3-6
1)-modrea valentin(slobozia),munteanu ionut(slobozia),mihalcea alexandru(munteni buzau)
2)rosu cornel
3)-(06/07 L4-PRS1)(07/08 PRS1-L4)(08/09 ETP20 20.04.09)(09/10 3-2etp3 13.09.09)(10/11 6-1etp12 14.11.10)
rezultate juniori
cosereni-manasia 2-2
cocora-salcioara 2-3
jilavele-axintele2 2-1
malu rosu-barcanesti 4-0
fierbinti-adancata 8-0
rasi-dridul 0-4
ion roata-sarateni 3-0
moldoveni-maia 1-2
-statistica de alexandru nicolaie 17.03.2012-
campionat juniori nationali B program retur
etapa1(dum18.03.12 h14.00)
FARUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
etapa2(joi22.03.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL CONSTANTA
etapa3(luni 26.03.12 h14.0)
LPS GALATI-UNIREA SLOBOZIA
etapa4(me.28.03.12 h14.00)
CF BRAILA-UNIREA SLOBOZIA
etapa5(dum.01.04.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-OTELUL GALATI
etapa6(dum.08.04.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-FARUL CONSTANTA
etapa7(joi 12.04.12 h14.00)
VIITORUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
etapa8(me.18.04.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-LPS GALATI
etapa9(dum.22.04.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-CF BRAILA
etapa10(dum.29.04.12 h14.00)
OTELUL GALATI-UNIREA SLOBOZIA
FARUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
etapa2(joi22.03.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL CONSTANTA
etapa3(luni 26.03.12 h14.0)
LPS GALATI-UNIREA SLOBOZIA
etapa4(me.28.03.12 h14.00)
CF BRAILA-UNIREA SLOBOZIA
etapa5(dum.01.04.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-OTELUL GALATI
etapa6(dum.08.04.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-FARUL CONSTANTA
etapa7(joi 12.04.12 h14.00)
VIITORUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
etapa8(me.18.04.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-LPS GALATI
etapa9(dum.22.04.12 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-CF BRAILA
etapa10(dum.29.04.12 h14.00)
OTELUL GALATI-UNIREA SLOBOZIA
cupa romaniei faza judeteana optimiile de finala
astazi la sediul ajf ialomita a fost stabilit si programul pentru faza urmatoare a cupei.iata asadar ce au decis sortii pentru luna aprilie intr-o zi de miercuri 11.04.12 de la ora 16.00
AS BARAGANUL CIULNITA(L5S1)-FC VITICOLA FETESTI
RECOLTA SAVENI(L6S1)-CS VICTORIA MUNTENI BUZAU
AS VOINTA COCORA(L5S2)-CS VICTORIA AMARA
RECOLTA BARCANESTI(L5S2)-CF ABATORUL SLOBOZIA
VOINTA MAIA(L5S2)-AS SPICUL COLELIA
UNIREA SARATENI(L5S2)-CS RECOLTA 2008 GHE LAZAR
INFRATIREA JILAVELE(L5S2)-AS JUVENTUS BORANESTI
STIINTA MB SLOBOZIA(L6S1)-FC RAPID FETESTI
AS BARAGANUL CIULNITA(L5S1)-FC VITICOLA FETESTI
RECOLTA SAVENI(L6S1)-CS VICTORIA MUNTENI BUZAU
AS VOINTA COCORA(L5S2)-CS VICTORIA AMARA
RECOLTA BARCANESTI(L5S2)-CF ABATORUL SLOBOZIA
VOINTA MAIA(L5S2)-AS SPICUL COLELIA
UNIREA SARATENI(L5S2)-CS RECOLTA 2008 GHE LAZAR
INFRATIREA JILAVELE(L5S2)-AS JUVENTUS BORANESTI
STIINTA MB SLOBOZIA(L6S1)-FC RAPID FETESTI
AJF IALOMITA
Forul fotbalistic ialomitean a stabilit datele de incepere a celor 3 categorii de elita din fotbalul ialomitean plus etapa de cupa anulata.iata mai jos datele de incepere a retururilor la cele trei ligi:
-CUPA ROMANIEI FAZA JUDETEANA 1/16-sambata 10.03.12
-LIGA4 -sambata 17.03.12
LIGA5 SERIA1-sambata 17.02.12
LIGA5 SERIA2-duminica 18.03.12
LIGA6 SERIA1-duminica 25.03.12
LIGA6 SERIA2-duminica 25.03.12
LIGA6 SERIA3-duminica 25.03.12
-editat de marian rad 05.03.12-
-CUPA ROMANIEI FAZA JUDETEANA 1/16-sambata 10.03.12
-LIGA4 -sambata 17.03.12
LIGA5 SERIA1-sambata 17.02.12
LIGA5 SERIA2-duminica 18.03.12
LIGA6 SERIA1-duminica 25.03.12
LIGA6 SERIA2-duminica 25.03.12
LIGA6 SERIA3-duminica 25.03.12
-editat de marian rad 05.03.12-
LIGA3 SERIA2-PROGRAM RETUR MECIURI ECHIPE IALOMITENE
Avand in vedere faptul ca startul la liga3 sufera inca o amanare,programul returului se modifica si el fata de cel stabilit initial si astfel vor aparea 3etape intermediare ce se vor juca marti.doua etape sunt in luna aprilie si una singura in luna mai.reamintim ca startul campionatului a fost amanat pentru a doua oara din cauza conditiilor meteo nefavorabile si a starii foarte precare a terenurilor de joc,dar mai ales la instabilitatea financiara la foarte multe cluburi care nu si-au putut platii unele datorii pana la data stabilita a se incepe returul si au mai fost pasuite cu inca o saptamana.astfel startul returului in esalonul al treilea se va da vineri 16.03.12 cu meciurile din cadrul etapei cu numarul16.va reamintim ca unele jocuri se pot disputa si sambata asa cum a procedat echipa din Axintele care in tur a jucat pe teren propiul numai sambata.
mai jos este afisat programul celor doua echipe ialomitene:
-ETAPA16(vineri 16.03.12)
fc voluntari-VIITORUL AXINTELE
UNIREA SLOBOZIA-eolica dobrogea baia
-ETAPA17(vineri 23.03.12)
fc eforie-UNIREA SLOBOZIA
VIITORUL AXINTELE-viitorul chirnogi
-ETAPA18(vineri 30.03.12)
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL AXINTELE
-ETAPA19(marti 03.04.12)
VIITORUL AXINTELE-eolica dobrogea baia
UNIREA SLOBOZIA-sta
- ETAPA20(vineri 06.04.12)
UNIREA SLOBOZIA-cs stefanesti
fc eforie-VIITORUL AXINTELE
-ETAPA21(vineri 13.04.12)
VIITORUL AXINTELE-cs tunari
conpet ciresu-UNIREA SLOBOZIA
- ETAPA22(vineri 20.04.12)
UNIREA SLOBOZIA-rapid bucuresti2
VIITORUL AXINTELE-sta
-ETAPA23(marti 24.04.12)
cs stefanesti-VIITORUL AXINTELE
dunarea calarasi-UNIREA SLOBOZIA
-ETAPA24(vineri 27.04.12)
VIITORUL AXINTELE-conpet ciresu
UNIREA SLOBOZIA-cs afumati
- ETAPA25(vineri 04.05.12)
comprest gim bucuresti-UNIREA SLOBOZIA
rapid bucuresti2-VIITORUL AXINTELE
- ETAPA26(vineri 11.04.12)
UNIREA SLOBOZIA-cs balotesti
VIITORUL AXINTELE-dunarea calarasi
-ETAPA27(marti 15.05.12)
acs berceni-UNIREA SLOBOZIA
cs afumati-VIITORUL AXINTELE
-ETAPA28(vineri 18.05.12)
UNIREA SLOBOZIA-fc voluntari
VIITORUL AXINTELE-comprest gim bucuresti
-ETAPA29(vineri 25.05.12)
viitorul chirnogi-UNIREA SLOBOZIA
cs balotesti-VIITORUL AXINTELE
-ETAPA30(vineri 01.06.12)
UNIREA SLOBOZIA-cs tunari
VIITORUL AXINTELE-acs berceni
mai jos este afisat programul celor doua echipe ialomitene:
-ETAPA16(vineri 16.03.12)
fc voluntari-VIITORUL AXINTELE
UNIREA SLOBOZIA-eolica dobrogea baia
-ETAPA17(vineri 23.03.12)
fc eforie-UNIREA SLOBOZIA
VIITORUL AXINTELE-viitorul chirnogi
-ETAPA18(vineri 30.03.12)
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL AXINTELE
-ETAPA19(marti 03.04.12)
VIITORUL AXINTELE-eolica dobrogea baia
UNIREA SLOBOZIA-sta
- ETAPA20(vineri 06.04.12)
UNIREA SLOBOZIA-cs stefanesti
fc eforie-VIITORUL AXINTELE
-ETAPA21(vineri 13.04.12)
VIITORUL AXINTELE-cs tunari
conpet ciresu-UNIREA SLOBOZIA
- ETAPA22(vineri 20.04.12)
UNIREA SLOBOZIA-rapid bucuresti2
VIITORUL AXINTELE-sta
-ETAPA23(marti 24.04.12)
cs stefanesti-VIITORUL AXINTELE
dunarea calarasi-UNIREA SLOBOZIA
-ETAPA24(vineri 27.04.12)
VIITORUL AXINTELE-conpet ciresu
UNIREA SLOBOZIA-cs afumati
- ETAPA25(vineri 04.05.12)
comprest gim bucuresti-UNIREA SLOBOZIA
rapid bucuresti2-VIITORUL AXINTELE
- ETAPA26(vineri 11.04.12)
UNIREA SLOBOZIA-cs balotesti
VIITORUL AXINTELE-dunarea calarasi
-ETAPA27(marti 15.05.12)
acs berceni-UNIREA SLOBOZIA
cs afumati-VIITORUL AXINTELE
-ETAPA28(vineri 18.05.12)
UNIREA SLOBOZIA-fc voluntari
VIITORUL AXINTELE-comprest gim bucuresti
-ETAPA29(vineri 25.05.12)
viitorul chirnogi-UNIREA SLOBOZIA
cs balotesti-VIITORUL AXINTELE
-ETAPA30(vineri 01.06.12)
UNIREA SLOBOZIA-cs tunari
VIITORUL AXINTELE-acs berceni
AJF IALOMITA
in sedinta comitetului executiv al ajf ialomita sustinuta sambata 18.02.12 la casa fotbalui din municipiul Slobozia sa dezbatut situatia creata de zapada cazuta in zilele trecute in cantittati foarte mari in partea de vest a judetului si posibilitatea ca inceperea competitiilor in sezonul de primavara sa fie decalate cu cel putin o saptamana.Tot in cadrul acestei sedinte au fost trase la sorti si meciurile pentru faza 1/16 cupa romaniei-faza judeteana.Programul complet al acestor meci este afisat mai jos.Cum initial startul sezonului de primavara era stabilit sa se desfasoare in data de 25.02.12 cu etapa de cupa,acesta a fost modificat cu o saptamana mai tarziu astfel ca si celelate competitii vor incepe mai tarziu cu o saptamana fata de cum au fost stabilite initial.vom revenii la timp cu programul la fiecare etapa din campionatele judetene cu programul exact si orele de desfasurare.
ATENTIUNE...INTRUNIT AZI 28.02.12 LA CASA FOTBALULUI,COMITETUL EXECUTIV AL AJF A HOTARAT SA AMANE ETAPA DE CUPA DE SAMBATA 03.03.12 LA SOLICITAREA CLUBURILOR DIN PARTEA DE VEST A JUDETULUI ACOLO UNDE TERENURILE SUNT IMPRACTICABILE SI ACOPERITE CU MULTA ZAPADA.ACEASTA ETAPA ESTE REPROGRAMATA INTR-O ZI CE VA FI COMUNICATA LA TIMP.
-articol de marian rad 20.02.12-update 28.02.12-
ATENTIUNE...INTRUNIT AZI 28.02.12 LA CASA FOTBALULUI,COMITETUL EXECUTIV AL AJF A HOTARAT SA AMANE ETAPA DE CUPA DE SAMBATA 03.03.12 LA SOLICITAREA CLUBURILOR DIN PARTEA DE VEST A JUDETULUI ACOLO UNDE TERENURILE SUNT IMPRACTICABILE SI ACOPERITE CU MULTA ZAPADA.ACEASTA ETAPA ESTE REPROGRAMATA INTR-O ZI CE VA FI COMUNICATA LA TIMP.
-articol de marian rad 20.02.12-update 28.02.12-
liga3 seria2
in sedinta comitetului executiv al FRF din data de 15.02.12 s-au luat cateva hotarari importante cu privire la sistemul de desfasurare a competitiilor organizate de FRF si cel mai important lucru care priveste si fotbalul ialomitean este cel cu referirire la liga3.Daca pana acum era preconizat ca din liga3 sa retrogradeze 6 formatii in esaloanele judetene,iata ca membrii comitetului au luat hotararea ca la finalul acestui sezon sa retrogradeze doar ultimele 3 clasate si echipa clasata pe pozitaia 13 sa participe la alcatuirea unui clasament cu celelalte 6 formatii clasate pe acelasi loc iar cele mai slabe clasate sa ia drumul ligii a 4-a ca si celelalte.Astfel in total vor fi 21 de echipe din liga3 ce vor retrograda exact ca si sezonul trecut.Aceasta masura vine in sprijinul echipei Viitorul A xintele care in momentul de fata este situata pe un loc neretrogadabil si cresc foarte mult sansele ca acestia sa ramana in liga3 si pentru sezonul viitor.Mai specificam si faptul ca formatiile ce vor retrograda sunt obligate sa indeplineasca baremul de 20puncte la final,astfel ca in momentul de fata cei din Axintele ar mai fi nevoiti ca sa acumuleze 6 puncte in cazul in care ar retrograda.Suntem convinsi ca aceasta veste a picat foarte bine in tabara ialomitenilor si acestia vor evolua in retur cu si mai multa darauire pe teren pentru a ramane si sezonul viitor tot in aceasta divizie.
Cu privire la sistemul de promovare din liga3 in liga2 acesta se mentine la fel si stfel primele clasate din fiecare serie a ligii a 3-a fac pasul spre liga2,unde nu mai sunt obligate sa depuna dosar de licentiere ca si club profesionist.Deci formatia din Slobozia are si ea sanse mari sa joace din toamna in liga3 daca termina campionatul pe prima pozitie a seriei.
-articol de marian rad 20.02.12-
Cu privire la sistemul de promovare din liga3 in liga2 acesta se mentine la fel si stfel primele clasate din fiecare serie a ligii a 3-a fac pasul spre liga2,unde nu mai sunt obligate sa depuna dosar de licentiere ca si club profesionist.Deci formatia din Slobozia are si ea sanse mari sa joace din toamna in liga3 daca termina campionatul pe prima pozitie a seriei.
-articol de marian rad 20.02.12-
CUPA ROMANIEI-FAZA JUDETEANA-SAISPREZECIMIILE DE FINALA
startul oficial al sezonului de primavara in fotbalul ialomitean este dat de o noua etapa a cupei Romaniei,ce a trebuit sa fie devansata cu 2 saptamani deoarece aceasta era preconizata oficial sa se dispute sambata 25 februarie 2012,dar datorita conditiilor meteo si a stratului gros de zapada din unele localitati din partea de vest a judetului a fost mutata cu 2 saptamani mai tarziu.Au mai ramas in cursa pentru castigarea trofeului cele 14 echipe de la liga4 la care se adauga si 3 surprize venite din categoria ligii a 6-a(promotie) plus 15 echipe de la categoria ligi a 5-a(onoare).Detinatoarea trofeului din sezonul trecut este echipa din Axintele dar aceasta nu participa la aceasta competitie la nivel judetean deoarece evolueaza in liga3.Finalista din sezonul trecut este echipa din Brazii,care va incerca si in acest sezon sa repete performanta de anul trecut.Va reamintim ca echipele din categoriile inferioare vor fi gazde la aceste jocuri,iar meciurile se vor disputa intr-o singura manasa pe terenul primelor formatii.in caz de egalitate dupa 90 minute se vor juca doua reprize de prelungiri de cate 15 minute fiecare.daca si dupa acest timp scorul este egal se va trece la executarea loviturilor de departajare de la 11metrii.
iata mai jos si programul complet al acestei faze cu specificarea ca echipele scrise cu majuscule sunt din liga4.
-COCORA ZDROBESTE REVIGA,FINALISTA BRAZII PARASESTE SI EA COMPETITIA,BOMBA EXPLODEAZA LA SAVENI..IN REST FAVORITELE TREC MAI DEPARTE...
mult asteptata revedere cu fotbalul judetean a fost facuta sambata la partidele din cupa romaniei faza judeteana.chiar daca unele dispute au parut a fi inegale din prisma valorii celor doua loturi si nivelurile de categorie la care evolueaza cele doua echipe,am asistat si la meciuri foarte echilibrate in care suspansul a fost dus pana la executarea loviturilor de departajare.pana in momentul de fata performera acestei runde este echipa din Saveni care scoate din cursa pentru castigarea trofeului pe una dintre candidate,si o face intr-o maniera si un scor categoric.oaspetii insa au preferat sa nu ia in serios acest joc si au deplasat o echipa din juniori preferand sa se axeze mai mult pe campionat.poate ca si aceasta e scuza principala a esecului inregistrat de cei din Tandarei,care reamintim cu doua saptamani in urma castigau la Saveni un meci amical cu 3-2.
locomotiva fetesteana nu a avut nici un fel de problema in deplasarea de la Stelnica castigand mult mai lejer decat o arata scorul ratand multe ocazii,iar cei din Stelnica se pot declara multumiti ca au scapat doar cu 7 goluri incasate.o alta echipa ce a facut scor in aceasta faza este si formatia din Cocora care zdrobeste pur si simplu pe formatia din Reviga,oaspetii facand mai mult figuratie pe teren si deabia reusind sa alcatuiasca un prim 11.de remarcat apetitul senzational de goluri a celor din Cocora care se pare ca sunt ca si promovati in liga4 pentru sezonul viitor si daca o tin la fel se anunta chiar candidati seriosi la accederea spre liga3.campioana de toamna a judetului,Viticola,echipa de la malul Borcei a avut serioase probleme in deplasarea de la Platonesti unde a tremurat serios pana in minutele de final cand au reusit sa inscrie golul egalizator si au intrat la prelungiri.gazdele nu au mai putut sa faca fata ritmului impus de fetesteni care s-au vazut ca au efectuat un stagiu montan de pregatire si au stat mult mai bine la capitolul rezistenta fizica reusind sa intoarca rezultatul si sa se impuna in cele din urma cu 3-1.si echipa din Amara a avut de tras serios in deplasarea de la Ograda unde au avut emotii mari pana la executarea loviturilor de departajare.gazdele au lasat o impresie deosebit de placuta si au pus la grea incercare defensiva celor din Amara care au scapat cu bine in timpul celor 120 minute.avand mai multe emotii cei de la Ograda au fost depasiti de acest joc si au cedat la penalty-uri.tot la penalty-uri se impune si Baraganul Ciulnita in dauna celor din Grivita,portarul gazdelor avand cateva parade senzationale in timpul meciului dar si la executarea penalty-urilor aducandu-si aportul semnificativ in calificarea celor din Ciulnita.Jilavele da si ea lovitura in prelungiri cand reuseste sa se desprinda in castigatoare dupa un joc foarte echilibrat si la care oaspetii au cedat fizic pe final poate si din cauza terenului deosebit de greu,moale si alunecos.echipa lui Vlase trece fara prea mari batai de cap de cei din Bucu cu 4-1 si se vede clar ca este totusi o diferenta intre ce se joaca la onoare si in liga4.pentru gazde nu ramane decat sa se lupte pentru promovarea in liga4 si sa incerce sa reediteze acest duel la anul dar in campionatul judetean.Colelia se impune si ea la Cazanesti in fata liderului din seria1 a ligii a 5-a si probabil gazdele au considerat ca mai important ramane totusi campionatul si ca meciurile din cupa ar fi deranjat si mai mult si obosit jucatorii in vederea luptei pentru promovare.se vede ca la colelia lucrurile stau cu totul altfel fata de meciurile din tur si ca echipa este decisa sa lupte din rasputeri pentru evitarea retrogradarii,iar aceasta victorie le da moral bun pentru a incepe cu mare incredere returul.atat Munteni Buzau cat si Boranestiul trec si ele cu ceva emotii in faza urmatoare a competitiei transpirand insa destul de serios pentru acest lucru mai ales ca au jucat pe niste terenuri foarte grele in care principala grija era sa-si pastreze echilibru jucatorii si sa nu sufere accidentari foarte grave.Andrasestiul demonstreaza si dupa acest joc cu Sarateniul ca nu este pregatita nici acum pentru a face fata la returul ligii a 4-a si cel mai probabil vor retrogra cu o zestre saraca de puncte,mai ales ca prima deplasare este pentru ei la Fetesti acolo unde o sa-i astepte un calvar,mai ales ca fetestenii sunt in forma maxima si vor face scor cu ei.cam atat din meciurile jucate sambata in cupa.de indata ce vom mai intra in posesia altor rezultate si aspecte de la jocuri vi le vom oferii in cat mai scurt timp.
-sb.10.03.12 h.13.00-
*stadion comunal-inter stelnica
fc inter stelnica(l5s1)-FC RAPID FETESTI(l4) 0-7(0-5)
-arbitrii:urse gabriel(slobozia),stan vasile(tandarei),coman mariuca(giurgeni)
-observator:vasile dragan
*stadion comnal-viitorul platonesti
viitorul platonesti(l5s1)-FC VITICOLA AGROFAM FETESTI(l4) 1-3prel 1-1(0-0)
-arbitrii:hagiu mircea(slobozia),munteanu ion(slobozia),badea daniel(tandarei)
-observator:cornel rosu
*stadion comunal saveni
RECOLTA SAVENI(l6s1)-cs victoria tandareil4) 5-1
-arbitrii:ion alexandru(fetesti),ion lucian(fetesti),bran ionel(mih.kogalniceanu)
-observator:popa gheorghe
*stadion comunal ograda
gloria ograda(l5s1)-CS VICTORIA AMARA(l4) 3-4pen 1-1(0-0)
-arbitrii:modrea valentin(slobozia),mihalcea alexandru(munt buzau),moroianu marian(iazu)
-observator:tuican grigore
*stadion comunal bucu
agronomia bucu(l5s1)-CS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR(l4) 1-4
-arbitrii:moga iuliano(fetesti),ojoc claudiu(fetesti),oprea ovidiu(fetesti)
-observator:aron rodel
*stadion
stiinta MB slobozia(l6s1)-fc traian(l5s1) 2-1
-arbitrii:paraiescu ionel(slobozia),alexe ionel(slobozia)neicu gheorghe(ciulnita)
-observator:puclici jan
*stadion comunal ciulnita
AS BARAGANUL CIULNITAl5s1)-unirea grivita(l4) 3-1pen 0-0
-arbitrii:gheorghe marian(slobozia),nedelcu marian(slobozia)dragoi marian(slobozia)
-observator:stancu constantin
*stadion orasenesc cazanesti
as cazanesti(l5s1)-SPICUL COLELIA(l4) 0-2
-arbitrii:zaharia andrei(slobozia),panait florin(slobozia),panait cristian(slobozia)
-observator:dan cristea
*stadion comunal rovine
VOINTA COCORA(l5s2)-vointa reviga(l4) 13-1
-arbitrii:bazac marius(perieti),matei danut(ciulnita),slotea valentin(slobozia)
-observator:manea gigi
*stadion comunal rasi
aiva rasi(l5s2)-cf abatorul slobozia(l4) 0-6
-arbitrii:puscasu ionela(ograda),dimache ionut(bucu),dobre daniel(slobozia)
-observator:berbec ioan
*stadion comunal sarateni
UNIREA SARATENI(l5s2)-as andrias andrasesti(l4) 6-3
-arbitrii:stoian gheorghe(urziceni),dan constantin(urziceni),stoica gheorghe(malu rosu)
-observator:topor gheorghe
*stadion comunal alexeni
gloria alexeni(l6s3)-RECOLTA BARCANESTI(l5s2) 1-2
-arbitrii:bucurica alexandru(urziceni),scanteie madalin(urziceni),tita lucian(urziceni)
-observator:oprea costel
*stadion comunal dridul
fc dridul(l5s2)-JUVENTUS BORANESTI(l4) 2-3
-arbitrii:tache georgian(urziceni),ionita gheorghe(moldoveni),zamfir mihai(moldoveni)
-observator:nunu ion
*stadion comunal adancata
secunda adncata(l5s2)-VICTORIA MUNTENI BUZAU(l4) 2-3
-arbitrii:dragomir vasilica(alexeni),anton marius(urziceni),calinescu adrian(urziceni)
-observator:marin ion
*stadion comuunal jilavele
INFRATIREA JILAVELEl5s2)-as recolta gheorghe doja(l4) 3-1prel 1-1
-arbitrii:borangic constantin(urziceni),burlacu liviu(urziceni),borangic andrei(urziceni)
-observator:poiana ion
*stadion comunal brazii
vointa maia(l5s2)-OLIMPIA BRAZII(l4) 0-0/0-0/8-6pen
-arbitrii:andrei gheorghe(urziceni),ionescu radu(urziceni),ene andrei(urziceni)
-observator:andrei ion
NOTA:echipele scrise cu litere mari s-au calificat in faza optimiilor de finala
-articol editat de marian rad 09.03.12-
LIGA4-CS VICTORIA TANDAREI...tandarenii viseaza frumos pentru acest retur..
dupa un tur foarte bun facut de cei de la victoria care au reusit sa surprinda pe foarte multa lume cu evolutiile bune din cele 13 partide,ba chiar cu unele rezultate nescontate si cu sanse mici la lupta pentru podium,iata ca aceasta echipa tanara si-a vazut de joc si nu a luat in seama pronosticurile pesimiste ale carcotasilor din fotbalul autohton.cu o echipa foarte tanara poate cu media cea mai scazute dintre toate cele 14 componente,tandarenii au reusit sa incheie turul de campionat pe un onorant loc3 la doar 3puncte distanta de liderul seriei.defapt singurele infrangeri suferite in deplasare au fost pe taram fetestean unde au cedat si la rapid dar si la viticola,plus esecul din chiar prima etapa din campionat acasa cu amara.usor dar sigur acestia nu au cedat si au inceput sa lege victorie dupa victorie reusind sa se mentina mereu pe podium.principalul atuu al acestora a fost defensiva bine pusa la punct care a incasat doar 13goluri,dar si atacul care a functionat perfect mai ales ca au dat golgheterul turului in persoana lui rusen silvestru cu 16goluri.
reunirea lotului sa petrecut in ziua de 14.01.12 la stadionul din localitate unde acestia au inceput sa pregateasca in liniste sezonul ce tocmai se apropie cu pasi repezi.din pacate si cei de la tandarei au avut de suferit din cauza vremii capricioase si astfel programul lor de pregatire a fost dat peste cap.imediat ce vremea a permis deplasarea din localitate acestiau s-au deplasat in localitatea vecina la Saveni si au jucat un prim amical cu o echipa de liga6 dar care bate la portile promovarii in liga5.terenul insa a fost unul greu acoperit cu zapada si care a pus serioase dificultati ambelor formatii.dupa o prima repriza dominata clar de oaspeti in care au condus la pauza cu 2-0,a intervenit o stare de automultumire iar pe fondul numeroaselor schimbari in ambele tabere jocul sa inviorat si in cele din urma tandarenii s-au impus cu 3-2.au marcat in acest joc nenovici,stanciu si cata.
a urmat apoi un alt joc de verificare in deplasarea de la Fetesti cu Rapid,in fata caruia cei de la Victoria au pierdut la limita cu 3-2 dupa o partida foarte echilibrata dar jucata tot pe o suprafata tare si cu zapada.pentru tandareni a punctat bartoc si golgheterul turului rusen.si in fine sambata trecuta galben-albastrii au terminat seria jocurilor amicale cu un test in compania vecinilor de la Platonesti.spre surprinderea tuturor terenul de aceasta data a fost unul bun fara zapada si cele doua echipe au jucat de la egal la egal in prima repriza care sa incheiat nedecis 1-1.partea secunda experienta lotului dar si valoarea acestora cu o pregatire fizica mult mai buna si-a spus cuvantul si tandarenii au dominat clar jocul castigand cu 3-1,si facand o buna repetitie inaintea startului oficial de primavara din aceasta saptamana.barzoiu,pana si stanciu au fost cei care au punctat pentru oaspeti.
in mare parte lotul a ramas acelasi ca si in sezonul trecut iar in aceste amicale au fost folositi urmatorii jucatori:
portari-bugiulescu,petrache,condulet
fundasi-nistor,ezeanu,barzoi,pana,barligea,butnariu
mijlocasi-cata,nenovici,mitache,bartoc,
atacanti-rusen,stanciu,dinu,suican.
debutul oficial in sezonul de primavara va gasii echipa din Tandarei in deplasarea de la Saveni din cupa Romaniei de sambata 03.03.12 ora 13.00 urmand ca saptamana viitoare sa joace un joc foarte important in economia finala a clasamentului in deplasarea de la Amara,mai ales ca acestia vor sa razbune infrangerea nemeritata din tur de pe teren propiul in chiar etapa de debut.
-articol de marian rad 28.02.12-
reunirea lotului sa petrecut in ziua de 14.01.12 la stadionul din localitate unde acestia au inceput sa pregateasca in liniste sezonul ce tocmai se apropie cu pasi repezi.din pacate si cei de la tandarei au avut de suferit din cauza vremii capricioase si astfel programul lor de pregatire a fost dat peste cap.imediat ce vremea a permis deplasarea din localitate acestiau s-au deplasat in localitatea vecina la Saveni si au jucat un prim amical cu o echipa de liga6 dar care bate la portile promovarii in liga5.terenul insa a fost unul greu acoperit cu zapada si care a pus serioase dificultati ambelor formatii.dupa o prima repriza dominata clar de oaspeti in care au condus la pauza cu 2-0,a intervenit o stare de automultumire iar pe fondul numeroaselor schimbari in ambele tabere jocul sa inviorat si in cele din urma tandarenii s-au impus cu 3-2.au marcat in acest joc nenovici,stanciu si cata.
a urmat apoi un alt joc de verificare in deplasarea de la Fetesti cu Rapid,in fata caruia cei de la Victoria au pierdut la limita cu 3-2 dupa o partida foarte echilibrata dar jucata tot pe o suprafata tare si cu zapada.pentru tandareni a punctat bartoc si golgheterul turului rusen.si in fine sambata trecuta galben-albastrii au terminat seria jocurilor amicale cu un test in compania vecinilor de la Platonesti.spre surprinderea tuturor terenul de aceasta data a fost unul bun fara zapada si cele doua echipe au jucat de la egal la egal in prima repriza care sa incheiat nedecis 1-1.partea secunda experienta lotului dar si valoarea acestora cu o pregatire fizica mult mai buna si-a spus cuvantul si tandarenii au dominat clar jocul castigand cu 3-1,si facand o buna repetitie inaintea startului oficial de primavara din aceasta saptamana.barzoiu,pana si stanciu au fost cei care au punctat pentru oaspeti.
in mare parte lotul a ramas acelasi ca si in sezonul trecut iar in aceste amicale au fost folositi urmatorii jucatori:
portari-bugiulescu,petrache,condulet
fundasi-nistor,ezeanu,barzoi,pana,barligea,butnariu
mijlocasi-cata,nenovici,mitache,bartoc,
atacanti-rusen,stanciu,dinu,suican.
debutul oficial in sezonul de primavara va gasii echipa din Tandarei in deplasarea de la Saveni din cupa Romaniei de sambata 03.03.12 ora 13.00 urmand ca saptamana viitoare sa joace un joc foarte important in economia finala a clasamentului in deplasarea de la Amara,mai ales ca acestia vor sa razbune infrangerea nemeritata din tur de pe teren propiul in chiar etapa de debut.
-articol de marian rad 28.02.12-
liga4-FC RAPID FETESTI...locomotiva fetesteana baga carbuni pentru retur..
din peisajul echipelor cu state vechi in liga judeteana ialomita nu putea lipsii si batrana echipa a fetestiului.aceasta a demarat si ea pregatirile in vederea inceperii campionatului inca din luna ianuarie cu antrenamente de reacomodare la efort sustinute pe terenul municipal atata timp cat vremea a fost prietenoasa cu fotbalistii gazda.din pacate zapada cazuta si viscolul dar si gerul a facut ca activitatea acestora sa fie perturbata si astfel acestia si-au facut bagajele si au plecat la mare...dar nu in excursie sau la plaja ci intr-un cantonament de o saptamana.cum la moda este ca toata lumea sa mearga in Antalya la aer de mare,asa au ales si fetestenii aerul sarat de mare autohton din statiunea Eforie..conditiile bune de antrenamente si mai ales cazarea si recuperarea dupa efort a multumit pe deplin conducerea feroviara si da sperante acestora pentru un retur ,in care feroviarii au de recuperat un handicap de doar 4 puncte fata de concitadinii de la Viticola care sunt campionii de toamna.in mare parte lotul este acelasi fara mari modificari,cu exceptia unor juniori care au fost promovati din propia pepiniera si a unui portar venit in probe.dupa acest stagiu echipa fetesteana a revenit acasa unde si-a continuat pregatirea dar a sustinut si un test de verificare in compania colegei de serie Victoria Tandarei in fata careia s-a impus cu 3-2 pe un teren destul de greu acoperit cu zapada si denivelat.a fost un test util pentru ambele formatii ialomitene in care sa rulat intreg lotul avut la dispozitie si astfel cei doi tehnicieni si-au facut o parere asupra celor pe care se vor baza in acest retur.imbucurator este faptul ca lotul feroviar nu a suferit nici o accidentare pana acum si toti componentii sunt nerabdatori sa inceapa campionatul si sa recupereze cat mai repede deficitul ce ai separa de treapta1 a podiumului.primul examen oficial al rapidistilor va fi sambata 03.03.12 de la ora 13.00 in cadrul cupei romaniei faza judeteana in 1/16 cand se vor deplasa la doar 5 km in afara orasului la echipa de liga5 Inter Stelnica,pentru ca apoi sa astepte returul de pe teren propiul cu Andrasesti.programul feroviarilor este unul bun pana la etapa 17 cand merg la gheorghe lazar si la viticola,acelea fiind si meciurile de foc care vor putea arata daca echipa rapidista e pregatita sa se bata la campionat.
-articol de marian rad 25.02.12-
-articol de marian rad 25.02.12-
liga4 -FC VITICOLA AGROFAM FETESTI..fetestenii au urcat la inaltime la aer tare pentru a ramane la inaltime si in clasament...
Campioana de toamna a judetului dupa incheiere turului a demarat si ea pregatirile in vederea noului sezon de primavara ce bate cu pasi repezi la usa.Dupa ce au efectuat mai multe antrenamente la baza propie din oras cu sedinte de alergare si reacomodarea cu efortul dupa o pauza destul de lunga,iata ca acestia si-au facut bagajale si incepand de sambata se afla la munte intr-un stagiu de pregatire.Ca noutati in lotul fetestean putem trece insa doua absente de marca fata de sezonul din toamnaAlexandru Lintaru este accidentat si rateaza probabil inceputul de sezon dar si plecarea lui Liviu Raican care a parasit echipa cu destinatia in afara tarii.In rest la capitolul veniri sunt cativa jucatori care sunt testati in aceste zile dar si promovarea unor juniori.Vom incerca sa va tinem la curent cu cat mai multe informatii referitoare cu programul de pregatire al fetestenilor imediat ce vom intra in posesia acestora.
UPDATE..revenim cum promiteam cu noutati din tabara fetesteana.acestia s-au intors aseara din cantonamentul montan.pe parcursul celor 7 zile de pregatire jucatorii campioanei de toamna au suportat frigul si gerul si au strans din dinti pentru ca ai asteapta un retur foarte greu si doresc sa demonstreze ca nu intamplator au terminat pe pozitia1 a clasamentului.tot in cadrul acestui stagiu montan fetestenii au disputat un meci amical cu echipa de liga4 din judetul prahova scoala euroafrica busteni pe care a invins-o cu scorul de 3-1.dupa acest stagiu conducerea tehnica este multumita de evolutia jucatorilor si apreciaza faptul ca acestia au raspuns de fiecare data pozitiv la exercitiile si antrenamentele desfasurate printre troienele de zapada.
in urma acestui stagiu monmtan lotul fetestean este nerabdator pentru a reincepe campionatul si a demonstra si pe teren in meciurile oficiale forma buna in care se afla.la capitolul veniri putem trece ca noutati venirile a lui maltezeanu madalin cel care se reintoarce la echipa dar si transferurile lui cornel dinu(tandarei) si tudorici nicolaie(recolta ghe lazar)tot in probe se mai afla si alti jucatori dar lotul nu este inca definitivat si pot aparea multe schimbari pana la startul editiei de primavara,meciul din cupa cu platonesti.echipa campioana continua seria meciurilor de verificare duminica 26.02.12 pe teren propiul in compania celor de la fc movila.
-articol de marian rad 20.02.12-update 25.02.12-
UPDATE..revenim cum promiteam cu noutati din tabara fetesteana.acestia s-au intors aseara din cantonamentul montan.pe parcursul celor 7 zile de pregatire jucatorii campioanei de toamna au suportat frigul si gerul si au strans din dinti pentru ca ai asteapta un retur foarte greu si doresc sa demonstreze ca nu intamplator au terminat pe pozitia1 a clasamentului.tot in cadrul acestui stagiu montan fetestenii au disputat un meci amical cu echipa de liga4 din judetul prahova scoala euroafrica busteni pe care a invins-o cu scorul de 3-1.dupa acest stagiu conducerea tehnica este multumita de evolutia jucatorilor si apreciaza faptul ca acestia au raspuns de fiecare data pozitiv la exercitiile si antrenamentele desfasurate printre troienele de zapada.
in urma acestui stagiu monmtan lotul fetestean este nerabdator pentru a reincepe campionatul si a demonstra si pe teren in meciurile oficiale forma buna in care se afla.la capitolul veniri putem trece ca noutati venirile a lui maltezeanu madalin cel care se reintoarce la echipa dar si transferurile lui cornel dinu(tandarei) si tudorici nicolaie(recolta ghe lazar)tot in probe se mai afla si alti jucatori dar lotul nu este inca definitivat si pot aparea multe schimbari pana la startul editiei de primavara,meciul din cupa cu platonesti.echipa campioana continua seria meciurilor de verificare duminica 26.02.12 pe teren propiul in compania celor de la fc movila.
-articol de marian rad 20.02.12-update 25.02.12-
...IALOMITA SUB NAMETI...
Atunci cand credeam ca aceasta iarna este una destul de blanda cu noi si vedeam zapada doar la tv prin zona montana unii din noi uitandu-ne cu oarecare invidie de cei care se bucurau de acest cadru,iata ca in doar 3 zile de viscol unele sate nici nu se mai cunosc pe fata pamantului.Prapadul a lovit crunt mai bine de jumatate din judet si a lasat izolate fara curent,alimente,medicamente si lemne de foc pe foarte multi dintre locuitorii acestor sate.Am urmarit si noi la tv imagini cutremuratoare din acele zone in care multi dintre noi nu le credeam posibile in zona noastra.Am ramas profund socati cand am vazut cum zapada a acoperit pur si simplu casele acelor oameni,iar acestia au ramas prizoneri in propiile locuinte mai multe zile.Chiar si acum cand redactam acest articol sunt multe astfel de localitati care sunt izolate in care oamenii se chinuie sa supravietuiasca ,se roaga la cer sa nu mai ninga pentru ca astfel ar murii sub nametii uriasi de zapada si munca lor si a celor care le-au sarit in ajutor pentru a avea cat de cat o mica carare prin curte si a putea vedea lumina zilei a fost una in zadar.Am incercat si noi pe cat posibil sa sensibilizam opinia publica pe pagina de facebook cu un anunt in ajutorarea acestora si speram ca acel anunt a ajuns in inimile celor care nu au putut sa stea nepasatori asa cum au facut in unele locuri autoritatile locale.Nu facem politica pentru ca miscarea sportiva pe care o reprezentam noi nu tine cont de acest lucru,chiar daca foarte multe formartii de fotbal din judet sunt sustinute de anumite primarii si consilii locale de o anumita culoare politica.Dar e strigator la cer ca deszapezirea acestor localitati sa se faca dupa culoarea politica a primarilor iar altii sa moara in case ingetati de frig si morti de foame in speranta ca vor vedea lumina de la capatul satului..Apreciem si multumim si pe aceasta cale tuturor posturilor tv care au reflectat cu exactitate situatia din aceste sate si comune,dar mai ales celor care au sarit in ajutorul acelor oameni cu alimente medicamente si lopeti pentru a-i scoate la lumina din intunericul in care se aflau.Daca ar fi sa enumeram satele si comunele care au avut de suferit dupa aceste zile de viscol cred ca ar trebui sa enumeram toate localitatile de la nord de raul Ialomita incepand de la Slobozia si pana la iesirea din judet dar si satele de la sud de raul Ialomita mai precis zona dintre Balaciu,Salcioara si pana la granita cu Ilfov.Dar suntem convinsi ca acei oameni vor avea puterea sa treaca si peste aceste greutati si o vor lua de la capat asa cum au procedat si dupa acele inundatii catastrofale,iar viata lor o sa revina la normal,insa ne gandim si cu multa teama ca vor venii si zile mai calde si acea zapada se va topii..oare unde se va scurge acea apa?
Si pentru ca suntem un site dedicat fotbalului sa spunem ca in acest retur de campionat ne asteapata unul foarte greu,deoarece majoritatea terenurilor vor avea mult de suferit din cauza acestor zapezi.e posibil ca startul returului la toate categoriile sa se amane chiar cu mult peste jumatatea lui martie,iar etapele sa se desfasoare si in zilele de miercuri.Momentan inca nu este nimic stabilit dar cel mai probabil debutul se va amana cu mult peste data stabilita initial,mai precis 25 februarie cu meciurile din cupa Romaniei faza judeteana-saisprezecimi de finala.Singurul mod de a incepe la timp acest sezon ar fi sa ne mutam in Africa sau prin alte zone,ca tot este la moda acum Antalya..
iata cum arata prima etapa a returului la toate cele 3 categorii si cu unele comentarii
LIGA4
viticola fetesti-unirea grivita(stadionul din fetesti se prezinta in conditii bune zapada fiid destul de mica)
abatorul slobozia-olimpia brazii(cu putin efort la degajarea zapezii se poate juca la data stabilita)
rapid fetesti-andrias andrasesti(zapada este in jur de 20cm)
victoria amara-victoria tandarei(teren acoperit cu un strat gros de zapada in unele locuri)
recolta ghe lazar-juventus boranesti(aceiasi situatie ca si la amara)
vointa reviga-spicul colelia(imposibil de disputat acest joc deoarece zapada depaseste chiar si 1m in unele locuri,plus drumul de acces la stadion)
victoria munt.buzau-recolta ghe doja(zapada mare si troienita in unele zone)
LIGA5 SERIA1
viitorul valea ciorii-baraganul ciulnita(imposibil de disputat)
gloria ograda-fc traian(teren acoperit cu 20cm zapada)
dunarea giurgeni-as cazaneaesti(cu putin efort la degazarea zapezii se poate disputa)
fc movila-viitorul platonesti(teren acoperit cu un strat subtire de zapada)
albesti08-gloria gura ialomitei(teren impracticabil,zapada mare)
rapid perieti-inter stelnica(zapada de circa30cm pe teren)
unirea mihail kogalniceanu-agronomia bucu(teren acoperit cu un strat mare de zapada)
LIGA5 SERIA2
as cosereni-unirea manasia(imposibil de disputat)
vointa cocora-libertatea salcioara(imposibil de disputat)
infratirea jilavele-viitorul axintele2(teren acoperit cu multa zapada)
recolta malu rosu-recolta barcanesti(imposibil de disputat)
fulgerul fierbinti-secunda adancata(zapada multa pe teren,peste 1m)
aiva rasi-fc dridul(imposibil de disputat)
unirea ion roata-unirea sarateni(teren acoperit de zapada,circa40-70cm)
viitorul moldoveni-vointa maia(imposibil de disputat)
-articol redactatat de alexandru nicolaie 15.02.12-
Si pentru ca suntem un site dedicat fotbalului sa spunem ca in acest retur de campionat ne asteapata unul foarte greu,deoarece majoritatea terenurilor vor avea mult de suferit din cauza acestor zapezi.e posibil ca startul returului la toate categoriile sa se amane chiar cu mult peste jumatatea lui martie,iar etapele sa se desfasoare si in zilele de miercuri.Momentan inca nu este nimic stabilit dar cel mai probabil debutul se va amana cu mult peste data stabilita initial,mai precis 25 februarie cu meciurile din cupa Romaniei faza judeteana-saisprezecimi de finala.Singurul mod de a incepe la timp acest sezon ar fi sa ne mutam in Africa sau prin alte zone,ca tot este la moda acum Antalya..
iata cum arata prima etapa a returului la toate cele 3 categorii si cu unele comentarii
LIGA4
viticola fetesti-unirea grivita(stadionul din fetesti se prezinta in conditii bune zapada fiid destul de mica)
abatorul slobozia-olimpia brazii(cu putin efort la degajarea zapezii se poate juca la data stabilita)
rapid fetesti-andrias andrasesti(zapada este in jur de 20cm)
victoria amara-victoria tandarei(teren acoperit cu un strat gros de zapada in unele locuri)
recolta ghe lazar-juventus boranesti(aceiasi situatie ca si la amara)
vointa reviga-spicul colelia(imposibil de disputat acest joc deoarece zapada depaseste chiar si 1m in unele locuri,plus drumul de acces la stadion)
victoria munt.buzau-recolta ghe doja(zapada mare si troienita in unele zone)
LIGA5 SERIA1
viitorul valea ciorii-baraganul ciulnita(imposibil de disputat)
gloria ograda-fc traian(teren acoperit cu 20cm zapada)
dunarea giurgeni-as cazaneaesti(cu putin efort la degazarea zapezii se poate disputa)
fc movila-viitorul platonesti(teren acoperit cu un strat subtire de zapada)
albesti08-gloria gura ialomitei(teren impracticabil,zapada mare)
rapid perieti-inter stelnica(zapada de circa30cm pe teren)
unirea mihail kogalniceanu-agronomia bucu(teren acoperit cu un strat mare de zapada)
LIGA5 SERIA2
as cosereni-unirea manasia(imposibil de disputat)
vointa cocora-libertatea salcioara(imposibil de disputat)
infratirea jilavele-viitorul axintele2(teren acoperit cu multa zapada)
recolta malu rosu-recolta barcanesti(imposibil de disputat)
fulgerul fierbinti-secunda adancata(zapada multa pe teren,peste 1m)
aiva rasi-fc dridul(imposibil de disputat)
unirea ion roata-unirea sarateni(teren acoperit de zapada,circa40-70cm)
viitorul moldoveni-vointa maia(imposibil de disputat)
-articol redactatat de alexandru nicolaie 15.02.12-
LIGA5 SERIA1 -AS BARAGANUL CIULNITA...se poate si la liga5..un exemplu de urmat...
acum cand pe terenurile de fotbal in unele locuri zapada si iarna autentica au pus stapanire,intrerupand la multe echipe programul de pregatire,deoarece frigul,vantul gerul dar mai ales lipsa unui teren de antrenament,iata ca primim si vesti bune mai putin asteptate de la o echipa din liga5,care a reusit sa ia fata si mai multor formatii cu pretentii din fotbalul judetean chiar si de la liga4,permitandu-si sa efectueze un stagiu montan de pregatire.
cum spuneam pe langa echipele de liga3 si 4 au inceput sa miste si cele de la liga5,si cel mai bun exemplu este a celor din Ciulnita care au reusit sa efectueze si un ministagiu de cateva zile la munte cu antrenamente bazate pe forta si acomodare cu efortul sustinut la un nivel mai ridicat.se stie faptul ca aceasta echipa a pacatuit mult in acest tur de campionat tocmai datorita acestui lucru,si anume cedau fizic prea usor pe parcursul partii secunde.aflata inca sub amenintarea retrogradarii,echipa din Ciulnita are ca obiectiv pentru acest retur sa urce cat mai sus in clasament si pentru acest lucru au inceput sa demareze negocieri cu mai multi jucatori pentru a intarii lotul.pana in prezent sunt dati ca certitudini Vergu Mihaita(Orboiesti) si Calin Florian(junior national).la echipa mare au fost promovati si 3 juniori din propia pepiniera si pe parcursul returului vor mai urma si altii pentru ca se doreste ca in lotul echipei sa faca parte doar jucatori din localitate si in general cei tineri cu care sa se atace promovarea in cel mult doi ani promovarea in liga4.media de varsta se situeaza undeva in jurul varstei de 24 ani,o mrdie foarte buna in vederea performantei propuse.
si pentru ca a venit vorba de performanta sa notam ca si baza sportiva comunala a intrat intr-un proces de modernizare si se doreste ca pana la inceputul turului de campionat din sezonul viitor sa fie dotata cu o minitribuna pentru spectatori,si vestiare decente pentru gazde si oaspeti prevazute cu instalatii sanitare.
revenind la echipa sa specificam ca aceasta a jucat si un meci de verificare in compania echipei de liga4 prahova,Scoala de fotbal EuroAfrica Busteni in fata careia a cedat cu 1-5,dar un joc in care ialomitenii au folosit multi tineri iar oboseala acumulata dupa atatea zile de antrenamente si alergat prin zapada si-a spus cuvantul,tinerii ciulniteni nefiind invatati sa joace la o asa altitudine si astfel de temperaturi scazute,plus faptul ca sa recunoastem ca a fost si o diferenta de lot si joc intre cele doua echipe.Conducerea tehnica a clubului s-a declarat insa incantata si multumita de cum au raspuns cei prezenti la acest stagiu si spera ca in retur acesta sa fie benefic si sa rezultatele sa se vada pe teren in meciurile destul de grele care ai asteapta pe ciulniteni in vederea atingerii obiectivului.
la capitolul LIGA5 imagini retur gasiti o ampla colectie foto de la acest stagiu montan.
-articol de marian rad 28.01.12-
cum spuneam pe langa echipele de liga3 si 4 au inceput sa miste si cele de la liga5,si cel mai bun exemplu este a celor din Ciulnita care au reusit sa efectueze si un ministagiu de cateva zile la munte cu antrenamente bazate pe forta si acomodare cu efortul sustinut la un nivel mai ridicat.se stie faptul ca aceasta echipa a pacatuit mult in acest tur de campionat tocmai datorita acestui lucru,si anume cedau fizic prea usor pe parcursul partii secunde.aflata inca sub amenintarea retrogradarii,echipa din Ciulnita are ca obiectiv pentru acest retur sa urce cat mai sus in clasament si pentru acest lucru au inceput sa demareze negocieri cu mai multi jucatori pentru a intarii lotul.pana in prezent sunt dati ca certitudini Vergu Mihaita(Orboiesti) si Calin Florian(junior national).la echipa mare au fost promovati si 3 juniori din propia pepiniera si pe parcursul returului vor mai urma si altii pentru ca se doreste ca in lotul echipei sa faca parte doar jucatori din localitate si in general cei tineri cu care sa se atace promovarea in cel mult doi ani promovarea in liga4.media de varsta se situeaza undeva in jurul varstei de 24 ani,o mrdie foarte buna in vederea performantei propuse.
si pentru ca a venit vorba de performanta sa notam ca si baza sportiva comunala a intrat intr-un proces de modernizare si se doreste ca pana la inceputul turului de campionat din sezonul viitor sa fie dotata cu o minitribuna pentru spectatori,si vestiare decente pentru gazde si oaspeti prevazute cu instalatii sanitare.
revenind la echipa sa specificam ca aceasta a jucat si un meci de verificare in compania echipei de liga4 prahova,Scoala de fotbal EuroAfrica Busteni in fata careia a cedat cu 1-5,dar un joc in care ialomitenii au folosit multi tineri iar oboseala acumulata dupa atatea zile de antrenamente si alergat prin zapada si-a spus cuvantul,tinerii ciulniteni nefiind invatati sa joace la o asa altitudine si astfel de temperaturi scazute,plus faptul ca sa recunoastem ca a fost si o diferenta de lot si joc intre cele doua echipe.Conducerea tehnica a clubului s-a declarat insa incantata si multumita de cum au raspuns cei prezenti la acest stagiu si spera ca in retur acesta sa fie benefic si sa rezultatele sa se vada pe teren in meciurile destul de grele care ai asteapta pe ciulniteni in vederea atingerii obiectivului.
la capitolul LIGA5 imagini retur gasiti o ampla colectie foto de la acest stagiu montan.
-articol de marian rad 28.01.12-
LIGA4 -CF ABATORUL SLOBOZIA...Abatorul a inceput pregatirea cu doua amicale tari..
Profesorul Constantin Prepelita a dat si el adunarea pentru componentii echipei de liga4.Prima verificare a devenit deja o traditie a se efectua cu concitadina Unirea in fata careia echipa Abatorul a pierdut cu 4-2 dupa un joc destul de echilibrat.pentru cei de la Abatorul au punctat in aceasta partida Nohai si Balta.Sa mentionam ca la Unirea au evoluat mai mult rezervele si jucatori aflati in probe,altfel poate rezultatul era si mai mare in favoarea celor din liga3.A urmat apoi un alt joc amical de aceasta data in compania echipei de la malul marii Farul Constanta in fata careia echipa ialomiteana a foast doar un partener de antrenament.Inca din start constantenii si-au aratat clasa si dupa doar 15 minute aveau deja 4-0 rezultat stabilit si la pauza.Partea secunda acestia au mai marcat de inca 3 ori si au stabilit un scor cu care echipa ialomiteana nu sa mai intalnit demult cu el 7-0.Nu trebuie insa facut un capat de tara deoarece este totusi o diferenta mare intre liga2 si liga4 atat la nivel competitional cat si la componenta celor doua loturi.iata si lotul folosit la acest amical:
IRIMIA-CHIRU,VIZUROIU,JANTEA,RADU-STOIAN,NOHAI,TARAS,TRONARU-BALTA,BUNEA. au mai jucat:chitoiu,m.gheorghe,florea,belu,sincan,paraschiv,ochisor,radu.
-articol de alexandru nicolaie 20.01.12-
IRIMIA-CHIRU,VIZUROIU,JANTEA,RADU-STOIAN,NOHAI,TARAS,TRONARU-BALTA,BUNEA. au mai jucat:chitoiu,m.gheorghe,florea,belu,sincan,paraschiv,ochisor,radu.
-articol de alexandru nicolaie 20.01.12-
LIGA3 SERIA2 -CSM UNIREA SLOBOZIA...slobozenii defileaza si in meciurile de pregatire...
dupa o vacanta destul de scurta,liderul seriei a doua a ligii a treia a dat si el adunarea in vederea inceperii pregatirilor pentru returul campionatului,mai ales ca in acest an sunt si mai aproape de un vis pe care intreaga suflarea ialomiteana si-l doreste si anume,revenirea slobozenilor in liga2,defapt acolo unde le este locul.dupa un tur de campionat de exceptie in care au dominat aceasta intregere de la un capat la altul avand o distanta de 6puncte de locul secund,si dupa un joc incantator pe alocuri,echipa slobozeana a demonstrat inca o data daca mai era cazul ca ramane principala candidata la promovare si ca au pierdut pe nedrept sezonul trecut accederea in liga2,la golaveraj si rezultate directe.a urmat un nou inceput in aceasta toamna in care echipa slobozeana a fost preluata de profesorul Ion Ionescu un antrenor de 49ani,care a preluat stafeta de la Constantin Prepelita o alta figura emblematica pentru fotbalul ialomitean.Pentru acest retur echipa ialomiteana porneste cu sanse mari deoarece programul jocurilor o avanrtajeaza foarte mult in comparatie cu celelalte contracandidate.Au de disputat 8 jocuri pe ten propiul si 6 deplasari,iar cei de la Stefanesti si Afumati vor venii pe municipalul slobozean.Nu putem trece si cu vederea parcursul excelent facut de uniristi in acest tur de campionat cu 11 victorii si doar 3 egaluri fara sa cunoasca gustul amar al infrangerii.Sa mai notam si evolutiile bune ale unor jucatori care s-au remarcat etapa deetapa si care au dus greul si au pus serios umarul la aceste rezultate.Evident ca Dobre a fost acel inger pazitor din poarta care a salvat echipa in multe situatii dificile mai ales la jocurile din deplasare,Dragut,Gabi Lazar,Macare,si nu in ultimul rand tunarul Viorel Gheorghe,golgheterul seriei in sezonul trecut si care se mentine si in acest sezon tot in frunte.
linie clasament tur-14 11 3 0 30-6 36p
rezultate acasa -6 4 2 0 14-3 14p
rezultate deplasare-8 7 1 0 16-3 22p
in data de marti 10 ianuarie 2012 componentii echipei s-au reunit la stadionul municipal si sub comanda profesorului Ion Ionescu acestia au efectuat si un prim antrenament de reacomodare la efort.Au raspuns prezent la convocare toti cei care au contribuit la clasarea echipei pe prima treapta a podiumului fara infrangere.Ca si sezonul trecut acestia vor face pregatirea acasa intr-o prima faza cu jocuri amicale pe stadionul municipal,urmand ca la finalul acestei luni acestia sa i-si incarce bateriile la munte intr-un stagiu bine stabilit cu jocuri amicale cu echipe din liga2 si liga3.Pana la data in care scriem acest articol,ialomitenii au jucat deja doua amicale cu Abatorul de care a trecut cu 4-2 Iintr-un joc in care au jucat mai mult tinerele sperante ale clubului..au marcat pentru galben-albastrii D Gheorghe,Dorin Gheorghe,Stefan,Stanciu.si cu liderul din seria1 a ligii a doua,echipa academiei lui Gheorghe Hagi in fata careia a terminat la egalitate 1-1 chiar pe terenul acesteia.Prestatie buna si incurajatoare a slobozenilor in acest joc care nu s-au speriat deloc de faima adversarului si au jucat cu multa ambitie ratand si cateva ocazii mari,la pauza scorul fiin egal 0-0.gazdele au deschis scorul in min 76 cand Dobre nu a putut sa intervina singur cu atacantul advers,iar pe final sutul lui D Gheorghe a fost deviat in propie poarta de un fundas constantean.iata si un prim 11 al Unirii:DOBRE-STAN,LAZAR,TOMA,ROSU-V.GHEORGHE,SOARE,MACARE,IVASCA-DRAGUT,M.STEFAN au mai intrat pe parcurs si :OPREA,D.GHEORGHE,CRISTEA,ZAVEDEI,BOGHITOI,IBRIAN,STANCIU,PATRIANCA,defapt tot lotul avut la dispozitie a fost rulat in acest amical.
sa notam si doua prezente noi in lotul echipei slobozene:Stefan(acs berceni) si Boghitoi(farul constanta)
Pentru urmatoarele zile echipa din Slobozia va mai juca amicale cu Axintele pe 21.01.12,Domnesti,pe 24.01.12,Chimia Brazi pe 05.02.12 si Conpet Ploiesti pe 28.01.12 probabil aceste jocuri se vor juca in deplasare in drumul sau la intoarcerea din stagiul montan de pregatire.
Nu ne ramane acum decat sa le uram multa sanatate sa se pregateasca exemplar si asteptam si noi cu nerabdare sa inceapa returul iar la vara sa ne bucuram impreuna pentru o promovore mult asteptata.FORTA UNIREA...
vom revenii pe parcurs de indata ce avem si alte vesti din tabara slobozenilor.
-articol de alexandru nicolaie 18.01.12-
linie clasament tur-14 11 3 0 30-6 36p
rezultate acasa -6 4 2 0 14-3 14p
rezultate deplasare-8 7 1 0 16-3 22p
in data de marti 10 ianuarie 2012 componentii echipei s-au reunit la stadionul municipal si sub comanda profesorului Ion Ionescu acestia au efectuat si un prim antrenament de reacomodare la efort.Au raspuns prezent la convocare toti cei care au contribuit la clasarea echipei pe prima treapta a podiumului fara infrangere.Ca si sezonul trecut acestia vor face pregatirea acasa intr-o prima faza cu jocuri amicale pe stadionul municipal,urmand ca la finalul acestei luni acestia sa i-si incarce bateriile la munte intr-un stagiu bine stabilit cu jocuri amicale cu echipe din liga2 si liga3.Pana la data in care scriem acest articol,ialomitenii au jucat deja doua amicale cu Abatorul de care a trecut cu 4-2 Iintr-un joc in care au jucat mai mult tinerele sperante ale clubului..au marcat pentru galben-albastrii D Gheorghe,Dorin Gheorghe,Stefan,Stanciu.si cu liderul din seria1 a ligii a doua,echipa academiei lui Gheorghe Hagi in fata careia a terminat la egalitate 1-1 chiar pe terenul acesteia.Prestatie buna si incurajatoare a slobozenilor in acest joc care nu s-au speriat deloc de faima adversarului si au jucat cu multa ambitie ratand si cateva ocazii mari,la pauza scorul fiin egal 0-0.gazdele au deschis scorul in min 76 cand Dobre nu a putut sa intervina singur cu atacantul advers,iar pe final sutul lui D Gheorghe a fost deviat in propie poarta de un fundas constantean.iata si un prim 11 al Unirii:DOBRE-STAN,LAZAR,TOMA,ROSU-V.GHEORGHE,SOARE,MACARE,IVASCA-DRAGUT,M.STEFAN au mai intrat pe parcurs si :OPREA,D.GHEORGHE,CRISTEA,ZAVEDEI,BOGHITOI,IBRIAN,STANCIU,PATRIANCA,defapt tot lotul avut la dispozitie a fost rulat in acest amical.
sa notam si doua prezente noi in lotul echipei slobozene:Stefan(acs berceni) si Boghitoi(farul constanta)
Pentru urmatoarele zile echipa din Slobozia va mai juca amicale cu Axintele pe 21.01.12,Domnesti,pe 24.01.12,Chimia Brazi pe 05.02.12 si Conpet Ploiesti pe 28.01.12 probabil aceste jocuri se vor juca in deplasare in drumul sau la intoarcerea din stagiul montan de pregatire.
Nu ne ramane acum decat sa le uram multa sanatate sa se pregateasca exemplar si asteptam si noi cu nerabdare sa inceapa returul iar la vara sa ne bucuram impreuna pentru o promovore mult asteptata.FORTA UNIREA...
vom revenii pe parcurs de indata ce avem si alte vesti din tabara slobozenilor.
-articol de alexandru nicolaie 18.01.12-
LIGA3 SERIA2 -CS VIITORUL AXINTELE...echipa se misca bine si sunt sperante pentru retur...
Asadar echipa ialomiteana a dat startul pregatirilor pentru returul primului sezon de liga3 petrecut de fotbalistii ialomiteni la acest nivel.a fost un tur de campionat destul de onorabil avand in vedere ca echipa din Axintele era nou promovata si nu era obisnuita cu astfel de jocuri si cu un fotbal de alt nivel fata de cel din judet.Inceputul a fost unul catastrofal pentru nou promovati care au incercat sa se bazeze pe lotul cu care au promovat din campionatul judetean si pe langa acestia au mai adus si ceva intariri dar tot de prin liga4 ialomiteana si ceva jucatori de pe la echipe din capitala.Au debutat chiar pe terenul propiul din Axintele in ciuda zvonurilor care dadeau practic imposibil ca aceasta echipa sa evolueze in liga3 pe acel teren.Debutul cum spuneam a fost unul cu stangul pierzand la limita si in prelungiri jocul cu Voluntari.Au urmat infrangeri la rand cu Chirnogi in deplasare si cel mai usturator esec din acest tur de campionat acasa cu liderul seriei,Unirea Slobozia 0-3.Abia in etapa cu numarul6 Axintele da semne ca nu se preda dupa 5 infrangeri consecutive pleaca cu un egal de la Tunari si lucrurile incepeau sa se indrepte,Dar a urmat un nou inssucces acasa cu Stefanestiul si situatia incepea sa devina una alarmanta si multa lume se intreba daca pe cei din Axintele o sa-i apuce finalul de tur.Etapa9 avea sa fie insa si cea in care echipa ialomiteana sparge gheata la Ciresul in fata altei nou promovate ce pana atunci adunase ceva puncte,invingang cu un incredibil 3-0 si sarbatorind astfel prima victorie in liga3.O noua victorie si pe teren propiul cu echipa secunda a Rapidului si gazdele incep sa viseze ca nu e chiar asa de imposibil sa obtii puncte si in liga3.Evolutie entuziasmanta a baietilor la deplasarea de la Calarasi unde formatia campioana reuseste sa repete isprava de la Ciresu si castiga intr-o maniera categorica in fata unei echipe cu pretentii in liga3,Dunarea Calarasi.a urmat un 0-0 acasa cu Afumati,formatie ce se bate la promovare,dar si o infrangere in capitala cu Comprestul la limita dar dupa un joc in care cei din Axintele au ratat mult,si acest lucru avea sa-i coste la final.o noua victorie cu Balotesti la limita in ultima etapa de pe teren propiul facea ca echipa din Axintele sa urce in clasament si sa priveasca cu mai mult curaj urmatoarele dispute,chiar daca in ultima etapa au pierdut la Berceni cu 1-2 dar dupa un joc ce da sperante ca in retur sansele de a evita retrogradarea sunt mari daca vor juca asa cum au facut-o inspre final.
Au fost folositi in acest tur de campionat multi jucatori care au mai si venit pe parcursul campionatului astfel ca pe la aceasta echipa au trecut peste 30 de jucatori.Au fost chiar si prezente exotice a unor jucatori de culoare care au animat mult specatatorii veniti sa urmareasca jocurile acestei formatii atat din comuna cat si din localitatile limitrofe si chiar de prin Urziceni,Slobozia.Dupa turul campionatului formatia ialomiteana termina pe primul loc retrogradabil la o diferenta de doar doua puncte fata de primul loc neretrogradabil.
linie clasament final-14 4 2 8 10-13 14p
acasa-7 2 1 4 7p
deplasare-7 2 1 4 7p
..Si a venit vacanta iar pe data de 9 ianuarie 2012 la stadionul Acumulatorul din Bucuresti a sunat goarna adunarii,deoarece majoritatea componentilor acestei formatii provin de prin capitala si localitatile limitrofe,si probabil s-a dorit si protejarea suprafetei de joc de la terenul comunal din Axintele.Au parasit echipa inca din timpul turului stoian,bonciulescu si ibe.iar la reunire nu au mai venit si vintila,pascale,alexandru radu,florin paun si portarul trandafir acestora le-au fost rezililate contractele,iar ungureanu din cate se pare e pus pe lista de transferuri.Antrenorul ion nica incearca in aceasta perioada sa verifice si alti fotbalisti in vederea inchegarii unui lot cat mai omogen si care sa poata face fata meciurilor deosebit de grele pe care campionii ialomiteni vor avea de disputat in acest retur.
deja echipa din axintele a disputat un prim amical in compania echipei de liga3 dar din seria3,Turris Turnu Magurele de care a trecut cu scorul de 2-0 goluri marcate de Fatu si Novac doi jucatori aflati in probe.Reamintim ca meciul sa jucat pe durata a trei reprize a cate 30 minute fiecare.pe langa cei mentionati mai sus la capitolul nou veniti sa trecem in revista si pe Alin Robu(balotesti),Daniel Chirita(balotesti) si Ionel Fatu(chirnogi)
iata si cele doua garnituri trimise in teren de antrenorul Ion Nica:DONOSE-WINCENTOWICZ,IONEL,OPRISAN,TACHE-BOGRODITA,FLOREA,SELARU,ROBU-FATU,CHIRITA,au mai jucat:CIODAR,VASILE,GOGA,SIMION,CANA,STOICA,NOVAC,STEFAN,GHEORGHIU,OGODOGBO,DEDU
Momentan formatia Axintile dispune de un lot format din doi portari,9fundasi,6mijlocasi si 6 atacanti printre acestia regasim pe cei care au dus greul si in liga4 din sezonul trecut cum ar fi:portarul sava,mijlocasul gabi munteanu si atacantii velu si cana care s-au remarcat in mod deosebit la echipa.echipa pleaca in data de 25.01.12 intr-un stagiu montan de pregatire la Rasnov unde e posibil sa mai dispute meciuri amicale cu echipe din zona.
Returul este unul de foc practic pe viata si pe moarte deoarece lupta pentru evitarea retrogradarii va fi una dura in aceasta hora fiind angrenate foarte multe echipe,unele chiar cu ceva state vechi in liga3.insa cu o pregatire exemplara si cu un program bine stabilit de jocuri amicale cu adversari de liga3 sau poate chiar liga2,echipa ialomiteana sa prinda mai mult curaj si sa repete cel putin evolutia din jocurile de pe final de tur.tinem si noi pumnii cat mai stransi pentru acesti baieti si va facem inca de pe acum invitatia sa veniti in numar cat mai mare la stadionul comunal din Axintele pentru a sprijinii si incuraja echipa in misiunea deosebit de dificila pe care o au in acest retur.HAI AXINTELE....
UPDATE...formatia din Axintele se afla in plin proces de schimbare fata de turul campionatului iar acest lucru incepe sa devina vizibil mai ales prin evolutia acestora pe teren prin modul de daruire si jocul prestat dar si prin rezultatele inregistrate in meciurile amicale.sambata 18.02.12 cei de la Viitorul s-au deplasat la Brazi in judetul Prahova pentru a sustine un meci amical cu echipa Chimia din localitate o echipa tot de liga3 dar din seria3 ocupanta pozitiei secunde cu intentia declarata de a promova.pe un stadion cochet in plina schimbare,pe un teren acoperit de zapada batatorita cele doua echipe au rulat tot lotul avut la dispozitie.ialomitenii aveau sa se impuna in cele din urma cu 1-0 prin reusita lui novac.fata de echipa din tur au plecat gheorghiu,a.stefan,ungureanu,ionica,peteleu.
iata si lotul avut la dispozitie la acest joc de antrenorul ion nica:portari-sava,florea fundasi-vincentovic,ionel,simion,tache,vasile,mihociu,oprisan,stoica mijlocasi-dedu,dan florea,selanu,cana,bogrodita,munteanu,toader atacanti-chirita,moses,novac,fatu,robu
zilele ce urmeaza echipa va mai juca doua amicale cu victoria branesti pe 23.02.12 si cu conpet ploiesti pe 25.02.12 urmand apoi sa se pregateasca pentru primul joc din retur din deplasarea cu voluntari.
UPDATE ..echipa din Axintele merge ceas in amicale si reuseste sa mai faca inca o victima echipa Conpetului Ploiesti,formatie de acelasi nivel valoric dar din seria3.formatia prahoveana are state vechi in liga3 si dispune si de un antrenor cu nume in fotbalul romanesc autohton..Mugur Bolohan.pe un teren foarte bun la Berceni pe suprafata sintetica,alb verzii au castigat cu scorul de 2-0 prin golurile inscrise de d.chirita si d.munteanu.Intr-o alta partida a opus pe stadionul Juventus din Colentina formatia campioana a Bucurestiului dupa jumatatea intrecerii,Termo Bucuresti.dupa un joc foarte strans cu faze la ambele porti cele doua echipe au terminat la egalitate 2-2 iar pentru ialomiteni a punctat d.chirita si cana.in fine a venit si un dus rece miercuri 29.02.12 cand adversarul intalnit de alb verzi a fost unul de liga2,echipa gazda Juventus Colentina in fata careia s-a recunoscut invinsa cu scorul de 4-1(2-1).cei din Axintele au reusit sa marcheze primii dintr-un penalty pentru ca apoi gazdele sa puna stapanire pe joc si in partea secunda sa se distanteze.campionii ialomiteni vor continua pregatirea tot in capitala unde vor juca pe 03.03.12 cu o alta echipa de categorie inferioara,Metaloglobus Bucuresti.
-articol de cornel popa 18.01.12-update 01.03.12-
Au fost folositi in acest tur de campionat multi jucatori care au mai si venit pe parcursul campionatului astfel ca pe la aceasta echipa au trecut peste 30 de jucatori.Au fost chiar si prezente exotice a unor jucatori de culoare care au animat mult specatatorii veniti sa urmareasca jocurile acestei formatii atat din comuna cat si din localitatile limitrofe si chiar de prin Urziceni,Slobozia.Dupa turul campionatului formatia ialomiteana termina pe primul loc retrogradabil la o diferenta de doar doua puncte fata de primul loc neretrogradabil.
linie clasament final-14 4 2 8 10-13 14p
acasa-7 2 1 4 7p
deplasare-7 2 1 4 7p
..Si a venit vacanta iar pe data de 9 ianuarie 2012 la stadionul Acumulatorul din Bucuresti a sunat goarna adunarii,deoarece majoritatea componentilor acestei formatii provin de prin capitala si localitatile limitrofe,si probabil s-a dorit si protejarea suprafetei de joc de la terenul comunal din Axintele.Au parasit echipa inca din timpul turului stoian,bonciulescu si ibe.iar la reunire nu au mai venit si vintila,pascale,alexandru radu,florin paun si portarul trandafir acestora le-au fost rezililate contractele,iar ungureanu din cate se pare e pus pe lista de transferuri.Antrenorul ion nica incearca in aceasta perioada sa verifice si alti fotbalisti in vederea inchegarii unui lot cat mai omogen si care sa poata face fata meciurilor deosebit de grele pe care campionii ialomiteni vor avea de disputat in acest retur.
deja echipa din axintele a disputat un prim amical in compania echipei de liga3 dar din seria3,Turris Turnu Magurele de care a trecut cu scorul de 2-0 goluri marcate de Fatu si Novac doi jucatori aflati in probe.Reamintim ca meciul sa jucat pe durata a trei reprize a cate 30 minute fiecare.pe langa cei mentionati mai sus la capitolul nou veniti sa trecem in revista si pe Alin Robu(balotesti),Daniel Chirita(balotesti) si Ionel Fatu(chirnogi)
iata si cele doua garnituri trimise in teren de antrenorul Ion Nica:DONOSE-WINCENTOWICZ,IONEL,OPRISAN,TACHE-BOGRODITA,FLOREA,SELARU,ROBU-FATU,CHIRITA,au mai jucat:CIODAR,VASILE,GOGA,SIMION,CANA,STOICA,NOVAC,STEFAN,GHEORGHIU,OGODOGBO,DEDU
Momentan formatia Axintile dispune de un lot format din doi portari,9fundasi,6mijlocasi si 6 atacanti printre acestia regasim pe cei care au dus greul si in liga4 din sezonul trecut cum ar fi:portarul sava,mijlocasul gabi munteanu si atacantii velu si cana care s-au remarcat in mod deosebit la echipa.echipa pleaca in data de 25.01.12 intr-un stagiu montan de pregatire la Rasnov unde e posibil sa mai dispute meciuri amicale cu echipe din zona.
Returul este unul de foc practic pe viata si pe moarte deoarece lupta pentru evitarea retrogradarii va fi una dura in aceasta hora fiind angrenate foarte multe echipe,unele chiar cu ceva state vechi in liga3.insa cu o pregatire exemplara si cu un program bine stabilit de jocuri amicale cu adversari de liga3 sau poate chiar liga2,echipa ialomiteana sa prinda mai mult curaj si sa repete cel putin evolutia din jocurile de pe final de tur.tinem si noi pumnii cat mai stransi pentru acesti baieti si va facem inca de pe acum invitatia sa veniti in numar cat mai mare la stadionul comunal din Axintele pentru a sprijinii si incuraja echipa in misiunea deosebit de dificila pe care o au in acest retur.HAI AXINTELE....
UPDATE...formatia din Axintele se afla in plin proces de schimbare fata de turul campionatului iar acest lucru incepe sa devina vizibil mai ales prin evolutia acestora pe teren prin modul de daruire si jocul prestat dar si prin rezultatele inregistrate in meciurile amicale.sambata 18.02.12 cei de la Viitorul s-au deplasat la Brazi in judetul Prahova pentru a sustine un meci amical cu echipa Chimia din localitate o echipa tot de liga3 dar din seria3 ocupanta pozitiei secunde cu intentia declarata de a promova.pe un stadion cochet in plina schimbare,pe un teren acoperit de zapada batatorita cele doua echipe au rulat tot lotul avut la dispozitie.ialomitenii aveau sa se impuna in cele din urma cu 1-0 prin reusita lui novac.fata de echipa din tur au plecat gheorghiu,a.stefan,ungureanu,ionica,peteleu.
iata si lotul avut la dispozitie la acest joc de antrenorul ion nica:portari-sava,florea fundasi-vincentovic,ionel,simion,tache,vasile,mihociu,oprisan,stoica mijlocasi-dedu,dan florea,selanu,cana,bogrodita,munteanu,toader atacanti-chirita,moses,novac,fatu,robu
zilele ce urmeaza echipa va mai juca doua amicale cu victoria branesti pe 23.02.12 si cu conpet ploiesti pe 25.02.12 urmand apoi sa se pregateasca pentru primul joc din retur din deplasarea cu voluntari.
UPDATE ..echipa din Axintele merge ceas in amicale si reuseste sa mai faca inca o victima echipa Conpetului Ploiesti,formatie de acelasi nivel valoric dar din seria3.formatia prahoveana are state vechi in liga3 si dispune si de un antrenor cu nume in fotbalul romanesc autohton..Mugur Bolohan.pe un teren foarte bun la Berceni pe suprafata sintetica,alb verzii au castigat cu scorul de 2-0 prin golurile inscrise de d.chirita si d.munteanu.Intr-o alta partida a opus pe stadionul Juventus din Colentina formatia campioana a Bucurestiului dupa jumatatea intrecerii,Termo Bucuresti.dupa un joc foarte strans cu faze la ambele porti cele doua echipe au terminat la egalitate 2-2 iar pentru ialomiteni a punctat d.chirita si cana.in fine a venit si un dus rece miercuri 29.02.12 cand adversarul intalnit de alb verzi a fost unul de liga2,echipa gazda Juventus Colentina in fata careia s-a recunoscut invinsa cu scorul de 4-1(2-1).cei din Axintele au reusit sa marcheze primii dintr-un penalty pentru ca apoi gazdele sa puna stapanire pe joc si in partea secunda sa se distanteze.campionii ialomiteni vor continua pregatirea tot in capitala unde vor juca pe 03.03.12 cu o alta echipa de categorie inferioara,Metaloglobus Bucuresti.
-articol de cornel popa 18.01.12-update 01.03.12-
LIGA4 editia 2011/2012 tur
..daca in cele doua editii trecute campionatul era dominat inca de la jumatatea acestuia de echipele de pe locul1 si sansele ca acestea sa mai fie detronate erau destul de mici,astfel ca returul era doar de a se stabilii echipele ce luau drumul spre liga inferioara,in acest sezon aceasta prima jumatate a fost una foarte echilibrata si la varful seriei s-au perindat mai multe echipe pentru ca in final o formatie outsider ce nimeni nu-i acorda nici o sansa la inceput sa se ambitioneze si sa termine in frunte.bineinteles ca nu puteau lipsii dintre echipele cu pretentii la castigarea titlului de campioana aceleasi formatii care se inscriu an de an:tandarei,amara,gheorghe lazar,abatorul si fetesti.tot in aceasta serie sa consemnam si revenirea dupa numai un sezon petrecut in liga inferioara a celor de la colelia si grivita.acestia au simtit totusi pe pielea lor ca este o diferenta totusi intre ce se joaca in liga4 si ligile inferioare si acest lucru se poate vedea si in locurile pe care le ocupa cele doua formatii la sfarsit de tur de campionat.ramane insa sa trecem la capitolul deceptii,performanta celor din andrasesti care nu au realizat decat un punct in cele 13 etape dar si inconstanta celor din brazii care nu reusesc sa-si depaseasca conditia de echipa modesta cu toate schimbarile survenite la nivelul lotului si sa se claseze pe un loc modest undeva la mijlocul clasamentului dar si cu emotii in privinta evitarii retrogradarii.asa cum spuneam si la inceput a fost un tur de campionat foarte echilibrat in care primele 6 echipe s-au duelat de la distanta iar in meciurile directe au oferit si multe rezultate surprinzatoare.in cele din urma cea mai constanta echipa s-a dovedit a fi cea de la malul Borcei,care a reusit sa se strecoare usor printre celelalte si sa se cocoate pe locul1,spre surprinderea multora,avand o singura infrangere in acest tur pe terenul celor din gheorghe lazar.multi spun ca acest loc1 ocupat de cei de la viticola este in mare parte si datorat faptului ca acestia au jucat toate meciurile grele pe teren propiul exceptand vizitele facute la surata de la gara si gheorghe lazar,in rest acestiau au invins acasa si pe amara si pe tandarei si pe abatorul.cealalta echipa fetesteana a inceput in forta campionatul reusind un festival de goluri dar s-a stins undeva pe la mijloc de campionat cand nu a mai reusit sa bata nici pe gheorghe lazar,viticola acasa dar si infrangerile mai putin scontate de la gheorghe doja si grivita.abatorul este departe de forma buna pe care a aratat-o in returul editiei trecute cedand puncte acasa,iar in derbyuri au iesit cu capetele plecate.amara parea la inceput de campionat ca este hotarata sa duca ritmul dar si aceasta s-a sufocat la un moment dat si a cedat initiativa.putem spune ca o evolutie buna per asamblu a avut echipa din tandarei care in ciuda deselor schimbari de jucatori cu aducerea in prima echipa a tinerilor din propia pepiniera,au reusit rezultate bune atat acasa cat si in deplasare si au terminat turul pe un onorant loc3.feroviarii fetesteni se pot mandrii insa cu cel mai bun atac din serie avand marcate 44goluri,urmati de cei de la abatorul cu 43 si gheorghe lazar cu 42.la polul opus raman datoare atacurile celor din colelia si andrasesti care nu au gasit drumul spre gol decat de 11 respectiv 12 ori.defensivele cele mai solide au fost cele din tandarei cu 13 goluri primite si a celor din gheorghe lazar cu 14.scorul campionatului a fost realizat de rapidul fetestean care a dispus in deplasare la brazii de echipa gazda cu un neverosimil 9-1.cele doua echipe fetestene se pot lauda insa si cu performanta de a fi si singurele care nu au pierdut pe teren propiul,abatorul,tandarei si gheorghe lazar avand si ele evolutii bune acasa chiar daca au cedat un meci.laudabila este totusi si performanta celor din tandarei care au incasat doar 3 goluri acasa in acest tur,iar cei din andrasesti sunt codasii acestei serii cu cele cu cele 26 goluri incasate.la capitolul deplasari notam evolutia buna in deplasare a celor din gheorghe lazar si viticola care au pierdut un singur joc,dar si situatia de invidiat a celor din andrasesti si boranesti care au fost doar simplii turisti in deplasare venind cu sacul plin de goluri si puncte zero.tot in deplasare nici nou promovata din grivita nu a avut inca norocul sa cunoasca gustul victoriei venind doar cu un egal.
CLASAMENT FINAL TUR
-----------------------------------------------------------
1.VITICOLA FETESTI 13 9 3 1 34-20 30
----------------------------------------------------------
2.recolta gheorghe lazar 13 9 2 2 42-14 29
3.victoria tandarei 13 9 1 3 38-13 28
4.rapid fetesti 13 8 2 3 44-17 26
5.abatorul slobozia 13 8 2 3 43-21 26
6.victoria amara(*) 13 8 2 3 39-19 26
7.vointa reviga 13 5 1 7 24-34 16
8.olimpia brazii 13 5 1 7 30-44 16
9.victoria munt buzau(R) 13 3 6 4 19-21 15
10.recolta gheorghe doja 13 4 3 6 25-35 15
..........................................................................
11.spicul colelia(N) 13 4 0 9 11-27 12
12.juventus boranesti 13 3 1 9 20-48 10
----------------------------------------------------------
13.unirea grivita(N) 13 2 3 8 25-38 9
14.andrias andrasesti 13 0 1 12 12-56 1
-----------------------------------------------------------
legenda:
(*)=vicecampioana din editia trecuta
(N)=echipe nou promovate
(R)=echipa retrogradata sezonul trecut dar care a ramas in serie deoarece campioana a promovat in liga3.
CLASAMENT JOCURI ACASA
1.gheorghe lazar 7 6 0 1 27-9 18
2.fetesti 7 5 2 0 20-7 17
3.viticola 7 5 2 0 20-9 17
4.amara 6 5 0 1 29-8 15
5.tandarei 6 5 0 1 23-3 15
6.abatorul 6 4 1 1 22-12 13
7.reviga 7 4 1 2 17-13 13
8.gheorghe doja 6 3 1 2 19-15 10
9.boranesti 7 3 1 3 12-15 10
10.munteni buzau 6 2 2 2 10-6 8
11.grivita 7 2 2 3 17-15 8
12.brazii 6 2 1 3 11-20 7
13.colelia 6 1 0 5 4-15 3
14.andrasesti 6 0 1 5 5-26 1
CLASAMENT JOCURI DEPLASARE
1.abatorul 7 4 1 2 21-9 13
2.tandarei 7 4 1 2 15-10 13
3.viticola 6 4 1 1 14-11 13
4.gheorghe lazar 6 3 2 1 15-5 11
5.amara 7 3 2 2 10-11 11
6.fetesti 6 3 0 3 24-11 9
7.brazii 7 3 0 4 19-24 9
8.colelia 7 3 0 4 7-12 9
9.munteni buzau 7 1 4 2 9-15 7
10.gheorghe doja 7 1 2 4 6-19 5
11.reviga 6 1 0 5 7-23 3
12.grivita 6 0 1 5 8-21 1
13.andrasesti 7 0 0 7 9-24 0
14.boranesti 6 0 0 6 8-33 0
CLASAMENT ADEVAR
1.tandarei +10
2.abatorul +10
3.viticola +9
4.gheorghe lazar +8
5.amara +8
6.fetesti +5
7.munteni buzau -2
8.brazii -2
9.gheorghe doja -3
10.colelia -3
11.reviga -5
12.boranesti -11
13.grivita -12
14.andrasesti -20
-articol de marian rad 16.01.12-
CLASAMENT FINAL TUR
-----------------------------------------------------------
1.VITICOLA FETESTI 13 9 3 1 34-20 30
----------------------------------------------------------
2.recolta gheorghe lazar 13 9 2 2 42-14 29
3.victoria tandarei 13 9 1 3 38-13 28
4.rapid fetesti 13 8 2 3 44-17 26
5.abatorul slobozia 13 8 2 3 43-21 26
6.victoria amara(*) 13 8 2 3 39-19 26
7.vointa reviga 13 5 1 7 24-34 16
8.olimpia brazii 13 5 1 7 30-44 16
9.victoria munt buzau(R) 13 3 6 4 19-21 15
10.recolta gheorghe doja 13 4 3 6 25-35 15
..........................................................................
11.spicul colelia(N) 13 4 0 9 11-27 12
12.juventus boranesti 13 3 1 9 20-48 10
----------------------------------------------------------
13.unirea grivita(N) 13 2 3 8 25-38 9
14.andrias andrasesti 13 0 1 12 12-56 1
-----------------------------------------------------------
legenda:
(*)=vicecampioana din editia trecuta
(N)=echipe nou promovate
(R)=echipa retrogradata sezonul trecut dar care a ramas in serie deoarece campioana a promovat in liga3.
CLASAMENT JOCURI ACASA
1.gheorghe lazar 7 6 0 1 27-9 18
2.fetesti 7 5 2 0 20-7 17
3.viticola 7 5 2 0 20-9 17
4.amara 6 5 0 1 29-8 15
5.tandarei 6 5 0 1 23-3 15
6.abatorul 6 4 1 1 22-12 13
7.reviga 7 4 1 2 17-13 13
8.gheorghe doja 6 3 1 2 19-15 10
9.boranesti 7 3 1 3 12-15 10
10.munteni buzau 6 2 2 2 10-6 8
11.grivita 7 2 2 3 17-15 8
12.brazii 6 2 1 3 11-20 7
13.colelia 6 1 0 5 4-15 3
14.andrasesti 6 0 1 5 5-26 1
CLASAMENT JOCURI DEPLASARE
1.abatorul 7 4 1 2 21-9 13
2.tandarei 7 4 1 2 15-10 13
3.viticola 6 4 1 1 14-11 13
4.gheorghe lazar 6 3 2 1 15-5 11
5.amara 7 3 2 2 10-11 11
6.fetesti 6 3 0 3 24-11 9
7.brazii 7 3 0 4 19-24 9
8.colelia 7 3 0 4 7-12 9
9.munteni buzau 7 1 4 2 9-15 7
10.gheorghe doja 7 1 2 4 6-19 5
11.reviga 6 1 0 5 7-23 3
12.grivita 6 0 1 5 8-21 1
13.andrasesti 7 0 0 7 9-24 0
14.boranesti 6 0 0 6 8-33 0
CLASAMENT ADEVAR
1.tandarei +10
2.abatorul +10
3.viticola +9
4.gheorghe lazar +8
5.amara +8
6.fetesti +5
7.munteni buzau -2
8.brazii -2
9.gheorghe doja -3
10.colelia -3
11.reviga -5
12.boranesti -11
13.grivita -12
14.andrasesti -20
-articol de marian rad 16.01.12-
...A CAZUT CORTINA PESTE SCENA FOTBALULUI DIN IALOMITA...
...a cazut cortina si peste prima jumatate a sezonului 2011/2012 din fotbalul judetean Ialomita.Deacum pe terenurile de fotbal se asterne linistea si peste putin timp zapada va acoperii dreptunghiul verde,locul unde la fiecare sfarsit de saptamana microbistii au uitat pentru doua ore de grijile cotidiene si au venit cu mic cu mare sa se destinda la un spectacol fotbalistic agreabil,chiar daca in unele locuri acesta a fost lipsit de unele faze de fotbal si mai mult de scene de lupta.Imbucurator este ca fata de sezonul trecut au scazut cu mult faptele de nesportivitate petrecute in teren si in afara lui si asta arata ca sportivii in mare parte si-au vazut de joc si au lasat deoparte gandurile de razbunare fata de adversari.Site-ul nostru a incercat sa fie cat mai aproape de realitatea din teren cu imagini foto si video atat cat s-a putut.Promitem ca si pe viitor vom incerca sa fim impartiali si sa prezentam imaginea reala a fotbalului din judet la toate categoriile de varsta.Multumim si pe aceasta cale tuturor celor ce au fost alaturi de noi in acest sezon cu imagini foto,rezultate si clasamente,si suntem constienti ca fara acest ajutor nu am fi reusit sa fim cei mai buni din judet in informarea cititorilor nostrii cu date reale si exacte la zi.Si pentru ca fotbalul intra in vacanta,o sa intram si noi cu promisiunea ca vom revenii la anul inainte de inceperea sezonului cu programele complete la toate categoriile.
In incheiere permiteti-mi sa urez in numele tuturor celor ce m-au ajutat in realizarea acestui site,colaboratorilor dar si celor ce ne-au trimis informatii la adresa de facebook sau email,o vacanta placuta tuturor celor care sunt implicati in miscarea fotbalistica ialomiteana de la presedinte de asociatie,arbitrii,fotbalisti si simplii specatatori,SARBATORI FERICITE,pline cu mese imbelsugate si cadouri cat mai frumoase din partea celor dragi,un CRACIUN FERICIT..si un AN NOU mai bun ca cel ce sta sa se incheie cat de curand...LA MULTI ANI IALOMITA...
...felicitari campionilor de toamna de la urmatoarele categorii
LIGA3 SERIA2 -CSM UNIREA SLOBOZIA
LIGA4- AS VITICOLA AGROFAM FETESTI
LIGA4 JUNIORI-CF ABATORUL SLOBOZIA
LIGA5 SERIA1- FC CAZANESTI
LIGA5 SERIA1 JUNIORI-FC CAZANESTI
LIGA5 SERIA2- AS VOINTA COCORA
LIGA5 SERIA2 JUNIORI- AS FULGERUL FIERBINTI
LIGA6 SERIA1 -AS AGRONOMIA BUCU2
LIGA6 SERIA2- AS OREZU
LIGA6 SERIA3- AS STARUINTA BROSTENI
GOLGHETERI
LIGA4-rusen silvestru(victoria tandarei)-16goluri
LIGA5 SERIA1-valentin milea(viitorul platonesti)-17goluri
LIGA5 SERIA2-george anca(vointa cocora)-23goluri
LIGA6 SERIA1-aurelian florea(spartacus iazu)-14goluri
LIGA6 SERIA2-marius braziloiu(as orezu)-9goluri
LIGA6 SERIA3-petre stan(ambianta jilavele)-15goluri
CELE MAI PROLIFICE ECHIPE
LIGA4-rapid fetesti-44goluri
LIGA5 SERIA1-agronomia bucu-54goluri
LIGA5 SERIA2-vointa cocora-92goluri
LIGA6 SERIA1-real gimbasani-37goluri
LIGA6 SERIA2-as brosteni-41goluri
LIGA6 SERIA3-atletic valea macrisului-33goluri
CELE MAI BUNE DEFENSIVE
LIGA4-victoria tandarei-13goluri
LIGA5 SERIA1-fc cazanesti-18goluri
LIGA5 SERIA2-recolta barcanesti-7goluri
LIGA6 SERIA1-agronomia bucu2-8goluri
LIGA6 SERIA2-as orezu-9goluri
LIGA6 SERIA3-staruinta brosteni-10goluri
CEI MAI BUNI ARBITRII CENTRALI
valentin modrea
andrei zaharia
gile nitu
CEI MAI BUNI ARBITRII ASISTENTI
liviu burlacu
valentin dimache
ionut munteanu
TROFEUL FAIR-PLAY
SENIORI-juventus boranesti-21cartonasa galbene 0cartonase rosii
JUNIORI-abatorul slobozia-6cartonase galbene 0cartonase rosii
-articol de marian rad 07.12.12 h17.30-
In incheiere permiteti-mi sa urez in numele tuturor celor ce m-au ajutat in realizarea acestui site,colaboratorilor dar si celor ce ne-au trimis informatii la adresa de facebook sau email,o vacanta placuta tuturor celor care sunt implicati in miscarea fotbalistica ialomiteana de la presedinte de asociatie,arbitrii,fotbalisti si simplii specatatori,SARBATORI FERICITE,pline cu mese imbelsugate si cadouri cat mai frumoase din partea celor dragi,un CRACIUN FERICIT..si un AN NOU mai bun ca cel ce sta sa se incheie cat de curand...LA MULTI ANI IALOMITA...
...felicitari campionilor de toamna de la urmatoarele categorii
LIGA3 SERIA2 -CSM UNIREA SLOBOZIA
LIGA4- AS VITICOLA AGROFAM FETESTI
LIGA4 JUNIORI-CF ABATORUL SLOBOZIA
LIGA5 SERIA1- FC CAZANESTI
LIGA5 SERIA1 JUNIORI-FC CAZANESTI
LIGA5 SERIA2- AS VOINTA COCORA
LIGA5 SERIA2 JUNIORI- AS FULGERUL FIERBINTI
LIGA6 SERIA1 -AS AGRONOMIA BUCU2
LIGA6 SERIA2- AS OREZU
LIGA6 SERIA3- AS STARUINTA BROSTENI
GOLGHETERI
LIGA4-rusen silvestru(victoria tandarei)-16goluri
LIGA5 SERIA1-valentin milea(viitorul platonesti)-17goluri
LIGA5 SERIA2-george anca(vointa cocora)-23goluri
LIGA6 SERIA1-aurelian florea(spartacus iazu)-14goluri
LIGA6 SERIA2-marius braziloiu(as orezu)-9goluri
LIGA6 SERIA3-petre stan(ambianta jilavele)-15goluri
CELE MAI PROLIFICE ECHIPE
LIGA4-rapid fetesti-44goluri
LIGA5 SERIA1-agronomia bucu-54goluri
LIGA5 SERIA2-vointa cocora-92goluri
LIGA6 SERIA1-real gimbasani-37goluri
LIGA6 SERIA2-as brosteni-41goluri
LIGA6 SERIA3-atletic valea macrisului-33goluri
CELE MAI BUNE DEFENSIVE
LIGA4-victoria tandarei-13goluri
LIGA5 SERIA1-fc cazanesti-18goluri
LIGA5 SERIA2-recolta barcanesti-7goluri
LIGA6 SERIA1-agronomia bucu2-8goluri
LIGA6 SERIA2-as orezu-9goluri
LIGA6 SERIA3-staruinta brosteni-10goluri
CEI MAI BUNI ARBITRII CENTRALI
valentin modrea
andrei zaharia
gile nitu
CEI MAI BUNI ARBITRII ASISTENTI
liviu burlacu
valentin dimache
ionut munteanu
TROFEUL FAIR-PLAY
SENIORI-juventus boranesti-21cartonasa galbene 0cartonase rosii
JUNIORI-abatorul slobozia-6cartonase galbene 0cartonase rosii
-articol de marian rad 07.12.12 h17.30-
liga5 seria1
liga5 seria1 juniori
liga5 seria2
liga5 seria2 juniori
LIGA6 SERIA1
aceasta serie este una in care parca echipele campioane nu-si doresc decat sa castige lupta la varful clasamentului si atat.nu sunt pregatite echipele sa acceada un nivel mai sus deoarece multe dintre acestea nu dispun de baza sportiva adecvata promovarii la liga5,si astfel dau inapoi lasand acel drept altor echipe din serie ce dispun de aceste facilitati sau in cele mai multe cazuri echipele ce trebuiau sa retrogradeze din liga5 raman binemerci pe mai departe sa continue si sezonul viitor tot in liga5.anul trecut gimbasaniul a renuntat la locul sau de liga5 castigat pe teren,in detrimentul celor de la ograda care trebuiau sa retrogradeze.ca sa nu mai spunem ca si sezonul trecut au promovat din aceasta serie echipele din scanteia si platonesti avand baze sportive conform cerintelor din liga5 si au ramas sa joace tot in liga6 cei din buiesti si marculesti.
revenind la componenta seriei din acest sezon se vedea cu ochiul liber ca la locurile fruntase se vor duela tot cei din marculesti,gimbasani,buiesti dar intrau in calcule si saveniul,iazu si revenita echipa a celor de la slobozia,stiinta.surprinzator sau nu o perioada de timp prin fruntea seriei a stat mult timp echipa din brancoveni,iar la capitolul deceptii raman cei din marculesti si iazu care nu au reusit sa adune decat cateva puncte.ciulnita2 si vladeni erau si acum ca si sezonul trecut cele mai slabe formatii din aceasta serie incasand la toate deplasarile multe goluri
pentru retur lupta este deschisa si in aceasta serie intre primele 3clasate la final de tur adica saveni,bucu2 si buiesti.ramane de vazut daca prima echipa a celor din bucu reuseste sa urce in liga4 din liga5 la sfarsitul anului,atunci si echipa bucu2 are drept de promovare,in caz contrar cei de la bucu2 vor fi nevoiti sa cedeze locul lor altei formatii
iata mai jos si situatia la final de tur
clasament general tur
-------------------------------------------------
1.AGRONOMIA BUCU2 10 8 2 0 33-8 26
--------------------------------------------------
2.recolta saveni 10 8 0 2 29-15 24
------------------------------------------------
3.recolta buiesti 10 7 1 2 30-18 22
4.real gimbasani 10 5 2 3 37-30 17
5.stiinta MB slobozia(N) 10 5 2 3 30-24 17
6.vointa brancoveni 10 5 1 4 28-25 16
7.spartacus iazu 10 3 1 6 23-30 10
8.spicul marculesti(*) 10 3 1 6 29-30 9
9.fair play slobozia noua 10 2 0 8 18-27 6
10.spicul vladeni 10 2 0 8 22-41 6
11.baraganul ciulnita2 10 2 0 8 22-60 6
clasament acasa
1.bucu2 5 5 0 0 25-5 15
2.saveni 5 5 0 0 12-4 15
3.gimbasani 5 4 1 0 23-10 13
4.buiesti 5 4 1 0 16-8 13
5.iazu 5 3 0 2 12-8 9
6.brancoveni 5 3 0 2 14-11 9
7.stiinta 5 2 2 1 16-11 8
8.marculesti 5 2 1 2 21-15 7
9.slobozia noua 5 2 0 3 12-10 6
10.vladeni 4 2 0 2 12-12 6
11.ciulnita2 5 2 0 3 16-21 6
clasament deplasare
1.bucu2 5 3 2 0 8-3 11
2.saveni 5 3 0 2 17-11 9
3.buiesti 5 3 0 2 14-11 9
4.stiinta 5 3 0 2 14-13 9
5.brancoveni 5 2 1 2 14-14 7
6.gimbasani 5 1 1 3 14-20 4
7.marculesti 5 1 0 4 8-18 3
8.iazu 5 0 1 4 11-22 1
9.slobozia noua 5 0 0 5 6-17 0
10.vladeni 6 0 0 6 10-29 0
11.ciulnita2 5 0 0 5 6-39 0
clasament adevar
1.bucu2 +11
2.saveni +9
3.buiesti +7
4.gimbasani +1
5.brancoveni +1
6.stiinta +1
7.iazu -5
8.marculesti -5
9.vladeni -6
10.slobozia noua -9
11.ciulnita2 -9
programul compet cu rezultate se afla postat la sectiunea liga6 seria1
revenind la componenta seriei din acest sezon se vedea cu ochiul liber ca la locurile fruntase se vor duela tot cei din marculesti,gimbasani,buiesti dar intrau in calcule si saveniul,iazu si revenita echipa a celor de la slobozia,stiinta.surprinzator sau nu o perioada de timp prin fruntea seriei a stat mult timp echipa din brancoveni,iar la capitolul deceptii raman cei din marculesti si iazu care nu au reusit sa adune decat cateva puncte.ciulnita2 si vladeni erau si acum ca si sezonul trecut cele mai slabe formatii din aceasta serie incasand la toate deplasarile multe goluri
pentru retur lupta este deschisa si in aceasta serie intre primele 3clasate la final de tur adica saveni,bucu2 si buiesti.ramane de vazut daca prima echipa a celor din bucu reuseste sa urce in liga4 din liga5 la sfarsitul anului,atunci si echipa bucu2 are drept de promovare,in caz contrar cei de la bucu2 vor fi nevoiti sa cedeze locul lor altei formatii
iata mai jos si situatia la final de tur
clasament general tur
-------------------------------------------------
1.AGRONOMIA BUCU2 10 8 2 0 33-8 26
--------------------------------------------------
2.recolta saveni 10 8 0 2 29-15 24
------------------------------------------------
3.recolta buiesti 10 7 1 2 30-18 22
4.real gimbasani 10 5 2 3 37-30 17
5.stiinta MB slobozia(N) 10 5 2 3 30-24 17
6.vointa brancoveni 10 5 1 4 28-25 16
7.spartacus iazu 10 3 1 6 23-30 10
8.spicul marculesti(*) 10 3 1 6 29-30 9
9.fair play slobozia noua 10 2 0 8 18-27 6
10.spicul vladeni 10 2 0 8 22-41 6
11.baraganul ciulnita2 10 2 0 8 22-60 6
clasament acasa
1.bucu2 5 5 0 0 25-5 15
2.saveni 5 5 0 0 12-4 15
3.gimbasani 5 4 1 0 23-10 13
4.buiesti 5 4 1 0 16-8 13
5.iazu 5 3 0 2 12-8 9
6.brancoveni 5 3 0 2 14-11 9
7.stiinta 5 2 2 1 16-11 8
8.marculesti 5 2 1 2 21-15 7
9.slobozia noua 5 2 0 3 12-10 6
10.vladeni 4 2 0 2 12-12 6
11.ciulnita2 5 2 0 3 16-21 6
clasament deplasare
1.bucu2 5 3 2 0 8-3 11
2.saveni 5 3 0 2 17-11 9
3.buiesti 5 3 0 2 14-11 9
4.stiinta 5 3 0 2 14-13 9
5.brancoveni 5 2 1 2 14-14 7
6.gimbasani 5 1 1 3 14-20 4
7.marculesti 5 1 0 4 8-18 3
8.iazu 5 0 1 4 11-22 1
9.slobozia noua 5 0 0 5 6-17 0
10.vladeni 6 0 0 6 10-29 0
11.ciulnita2 5 0 0 5 6-39 0
clasament adevar
1.bucu2 +11
2.saveni +9
3.buiesti +7
4.gimbasani +1
5.brancoveni +1
6.stiinta +1
7.iazu -5
8.marculesti -5
9.vladeni -6
10.slobozia noua -9
11.ciulnita2 -9
programul compet cu rezultate se afla postat la sectiunea liga6 seria1
LIGA6 SERIA2
la prima vedere aceasta serie parea a fi una destul de usoara in care apar echipe nou infiintate fara prea multa experienta in jocurile de fotbal organizat,si evident inca din starat porneau cu sanse cat mai multe la ocuparea locurilor fruntase formatii ca omega si spicul din milosesti dar si cele doua echipe din borduselul ca sa nu mai vorbim de cei din orboiesti care sezonul trecut au fost spaima tuturor mai ales in jocurile disputate acasa unde au dat la oaspeti cate o caruta de goluri.pe langa echipa sport09,paltinisul se alinia si ea la startul acestei intreceri cu inca o echipa nou infiintata,unirea iar tovarasia revenea si ea pe harta fotbalului din ialomita cu vointa dupa o absenta de cateva sezoane.brosteniul se inscrie si ea la randul sau cu o noua echipa in campoionat pe langa cea a celor de la staruinta mai apare inca una si aceasta purtand o denumire simpla.cocora apare si ea in aceasta serie cu echipa a doua a celor de la vointa,probabil cu acei jucatori care nu au mai avut loc la prima formatie si ca sa aiba si acestia jocuri in picioare au recurs la aceasta idee.in mod surprinzator insa nimeni nu se astepta ca la capatul turului de campionat aceasta serie sa fie condusa in mod surprinzator de o echipa nou inscrisa si practic o necunoscuta in fotbalul judetean,as orezu.
revenind la acest campionat sa mai spunem ca aceasta serie avea sa fie una imprevizibila in care multe rezultate au fost stabilite prin birourile comisiei de disciplina de la ajf ialomita,iar doua echipe au fost cliente fidele la comisii.steaua borduselul si spicul milosesti au fost depistate cu nereguli privind sustituirea de jucatori si au fost aspru pedepsite de ajf cu depunctarea.probabil ca trebuie sa cautam mult in arhiva sa gasim o suspendare mai mare ca celor din borduselul,care detin astfel un record negativ,fiind penalizati cu 18 puncte.echipa din brosteni a avut si cel mai prolific atac din aceasta serie marcand 41goluri,iar cea mai buna defensiva a fost a celor din orezu care au incasat in 11 etape numai 9goluri.in schimb nou infiintata echipa a celor din stejarul a primit mai mereu cate un sac de goluri pe meci astfel ca la sfarsitul turului are poarta gaurita de cel putin 59 de ori.sa mai remarcam si evolutia surprinzatoare a celor de la unirea paltinis,o echipa foarte tanara si care joaca din placere platindu-si de fiecare data singura baremul de arbitraj din banii propiilor jucatori.chiar daca a castigat sezonul trecut dreptul de a juca la liga5,echipa din milosesti,omega nu s-a inscris la aceasta categorie din lipsa de fonduri si incearca si in acest sezon sa revina in lupta pentru promovare.mai mult ca sigur aceasta serie o sa ne ofere o campioana surprinzatoare,care nu a fost luata de nimeni in calcul la inceputul de sezon.mai jos gasiti situatia la sfarsitul turului cu clasamente generale,acasa,deplasare si adevar.
clasament general tur
----------------------------------------------
1.AS OREZU(N) 11 8 1 2 33-9 25
------------------------------------------------
2.unirea paltinis(N) 11 7 3 1 26-15 24
-------------------------------------------------
3.omega milosesti(*) 11 7 1 3 27-18 22
4.dinamo borduselul 11 6 1 4 27-14 19
5.vointa orboiesti 11 6 1 4 31-25 19
6.as brosteni(N) 11 5 3 3 41-24 18
7.vointa cocora2(N) 11 4 2 5 19-19 14
8.sport09 paltinis 11 3 1 7 19-36 10
9.vointa tovarasia(N) 11 1 1 9 14-44 4
10.as stejarul(N) 11 1 1 9 19-59 4
11.spicul milosesti 11 4 2 5 29-22 2**
12.steaua borduselul 11 5 1 5 21-23 -2***
legenda
(*)=campioana en-titre
(N)=echipe nou infiintate
**=echipa penalizata cu 12puncte
***=echipa penalizata cu 18puncte
clasament acasa
1.orezu 6 5 1 0 14-1 16
2.un.paltinis 6 4 2 0 16-10 14
3.brosteni 6 4 1 1 26-12 13
4.omega 6 4 1 1 13-9 13
5.st.borduselul 5 4 0 1 12-5 12
6.d.borduselul 5 3 1 1 11-4 10
7.sp.paltinis 5 3 1 1 15-8 10
8.orboiesti 5 3 1 1 18-14 10
9.sp.milosesti 6 3 0 3 17-10 9
10.cocora2 5 3 0 2 11-7 9
11.tovarasia 6 1 1 4 12-21 4
12.stejarul 6 1 0 5 10-35 3
clasament deplasare
1.un.paltinis 5 3 1 1 10-5 10
2.orezu 5 3 0 2 19-8 9
3.d.borduselul 6 3 0 3 16-10 9
4.omega 5 3 0 2 14-9 9
5.orboiesti 6 3 0 3 13-11 9
6.brosteni 5 1 2 2 15-12 5
7.sp.milosesti 5 1 2 2 12-12 5
8.cocora2 5 1 2 3 8-12 5
9.st.borduselul 6 1 1 4 9-18 4
10.stejarul 5 0 1 4 9-14 1
11.tovarasia 5 0 0 5 2-23 0
12.sp.paltinis 6 0 0 6 4-28 0
clasament adevar
1.orezu +7
2.un.paltinis +6
3.d.borduselul +4
4.omega +4
5.orboiesti +4
6.st.borduselul +1
7.brosteni 0
8.cocora2 -1
9.sp.milosesti -4
10.sp.paltinis -5
11.tovarasia -14
12.stejarul -14
rezultatele complete si programul din tur din aceasta serie gasiti la categoria-liga6 seria2-
revenind la acest campionat sa mai spunem ca aceasta serie avea sa fie una imprevizibila in care multe rezultate au fost stabilite prin birourile comisiei de disciplina de la ajf ialomita,iar doua echipe au fost cliente fidele la comisii.steaua borduselul si spicul milosesti au fost depistate cu nereguli privind sustituirea de jucatori si au fost aspru pedepsite de ajf cu depunctarea.probabil ca trebuie sa cautam mult in arhiva sa gasim o suspendare mai mare ca celor din borduselul,care detin astfel un record negativ,fiind penalizati cu 18 puncte.echipa din brosteni a avut si cel mai prolific atac din aceasta serie marcand 41goluri,iar cea mai buna defensiva a fost a celor din orezu care au incasat in 11 etape numai 9goluri.in schimb nou infiintata echipa a celor din stejarul a primit mai mereu cate un sac de goluri pe meci astfel ca la sfarsitul turului are poarta gaurita de cel putin 59 de ori.sa mai remarcam si evolutia surprinzatoare a celor de la unirea paltinis,o echipa foarte tanara si care joaca din placere platindu-si de fiecare data singura baremul de arbitraj din banii propiilor jucatori.chiar daca a castigat sezonul trecut dreptul de a juca la liga5,echipa din milosesti,omega nu s-a inscris la aceasta categorie din lipsa de fonduri si incearca si in acest sezon sa revina in lupta pentru promovare.mai mult ca sigur aceasta serie o sa ne ofere o campioana surprinzatoare,care nu a fost luata de nimeni in calcul la inceputul de sezon.mai jos gasiti situatia la sfarsitul turului cu clasamente generale,acasa,deplasare si adevar.
clasament general tur
----------------------------------------------
1.AS OREZU(N) 11 8 1 2 33-9 25
------------------------------------------------
2.unirea paltinis(N) 11 7 3 1 26-15 24
-------------------------------------------------
3.omega milosesti(*) 11 7 1 3 27-18 22
4.dinamo borduselul 11 6 1 4 27-14 19
5.vointa orboiesti 11 6 1 4 31-25 19
6.as brosteni(N) 11 5 3 3 41-24 18
7.vointa cocora2(N) 11 4 2 5 19-19 14
8.sport09 paltinis 11 3 1 7 19-36 10
9.vointa tovarasia(N) 11 1 1 9 14-44 4
10.as stejarul(N) 11 1 1 9 19-59 4
11.spicul milosesti 11 4 2 5 29-22 2**
12.steaua borduselul 11 5 1 5 21-23 -2***
legenda
(*)=campioana en-titre
(N)=echipe nou infiintate
**=echipa penalizata cu 12puncte
***=echipa penalizata cu 18puncte
clasament acasa
1.orezu 6 5 1 0 14-1 16
2.un.paltinis 6 4 2 0 16-10 14
3.brosteni 6 4 1 1 26-12 13
4.omega 6 4 1 1 13-9 13
5.st.borduselul 5 4 0 1 12-5 12
6.d.borduselul 5 3 1 1 11-4 10
7.sp.paltinis 5 3 1 1 15-8 10
8.orboiesti 5 3 1 1 18-14 10
9.sp.milosesti 6 3 0 3 17-10 9
10.cocora2 5 3 0 2 11-7 9
11.tovarasia 6 1 1 4 12-21 4
12.stejarul 6 1 0 5 10-35 3
clasament deplasare
1.un.paltinis 5 3 1 1 10-5 10
2.orezu 5 3 0 2 19-8 9
3.d.borduselul 6 3 0 3 16-10 9
4.omega 5 3 0 2 14-9 9
5.orboiesti 6 3 0 3 13-11 9
6.brosteni 5 1 2 2 15-12 5
7.sp.milosesti 5 1 2 2 12-12 5
8.cocora2 5 1 2 3 8-12 5
9.st.borduselul 6 1 1 4 9-18 4
10.stejarul 5 0 1 4 9-14 1
11.tovarasia 5 0 0 5 2-23 0
12.sp.paltinis 6 0 0 6 4-28 0
clasament adevar
1.orezu +7
2.un.paltinis +6
3.d.borduselul +4
4.omega +4
5.orboiesti +4
6.st.borduselul +1
7.brosteni 0
8.cocora2 -1
9.sp.milosesti -4
10.sp.paltinis -5
11.tovarasia -14
12.stejarul -14
rezultatele complete si programul din tur din aceasta serie gasiti la categoria-liga6 seria2-
LIGA6 SERIA3
o serie destul de dezechilibrata in care doar 4 formatii au incercat sa se impuna in lupta pentru podium.restul au vrut doar sa fie simple echipe de intrecere si sa nu se angreneze in aceste dispute privind promovarea.daca luam in considerare si faptul ca multe echipe au o stabilitate financiara foarte precara si nu dispun de baza sportiva care sa le dea dreptul sa joace un nivel mai sus,se intelege si mai mult faptul pentru care celelalte echipe au facut doar simpla prezenta la unele meciuri.au continuat si in acest retur jocurile cu multe suspiciuni,multe dintre acestea descoperite la timp de conducatorii sau delegatii unor echipe cu privire la folosirea jucatorilor pe fals ,nelegitimati,in stare de suspendare,sau chiar cu dubla legitimare.au fost si meciuri stabilite la masa verde din lipsa asistentei medicale sau chiar o neprezentare,fapt ce atrage pierderea jocului cu 3-0 la masa verde si penalitate de 3puncte in clasament.dar sa revenim la fotbalul din teren si sa spunem ca inca din start printre principalele favorite la podium se inscriau cei din valea macrisului,brosteni,alexeni ,garbovi si gindul formatie care era retrogradata din onoare.dupa jumatatea acestui tur,grindul si garbovi au dezamagit total ,nemaipunand la socoteala si evolutia foarte modesta a celor din rosiori care un sezon in urma se anuntau pretendenti la promovare.laureata acestei serii este echipa din brosteni care incheie turul pe primul loc cu doar doua infrangeri ,una pe teren propiul in derby-ul cu valea macrisului si una in deplasare la surprinzatoarea echipa a celor din patru frati.cel mai bun atac din serie este detinut de cei din valea macrisului,iar cea mai slaba aparare este a celor din grindul.o serie in care au aparut si echipe noi cum ar fi cei doi sateliti ai celor din fierbinti si manasia,dar si inscrierea in mod oficiala a echipei din patru frati care a avut alaturi de echipa din fierbinti un tur bun .chiar daca vor ocupa un loc fruntas cei din fierbinti nu pot promova in liga5 deoarece sunt satelitul echipei fulgerul fierbinti formatie ce joaca in liga5 si conform regulamentului nu au drept de promovare.astfel returul se anunta unul in care doar trei formatii vor duce lupta la promovare,valea macrisului,axintele si evident echipa din brosteni care porneste cu sanse mari avand si o baza sportiva moderna omologata pentru onoare.iata mai jos si clasamentele dupa tur,la meciuri jucate acasa si deplasare dar si la adevar.
CLASAMENT GENERAL
------------------------------------------------------
1.STARUINTA BROSTENI 10 8 0 2 29-10 24
------------------------------------------------------
2.atletic valea macrisului 10 7 1 2 33-18 22
--------------------------------------------------------
3.fulgerul fierbinti2(N) 10 7 0 3 30-14 21
4.gloria alexeni 10 6 1 3 31-15 19
5.unirea patru frati(N) 10 5 1 4 25-25 16
6.ambianta jilavele2 10 3 2 5 18-27 11
7.avantul grindul(R) 10 3 1 6 25-38 10
8.unirea garbovi 10 2 3 5 32-29 9
9.unirea movilita 10 4 0 6 19-35 9*
10..victoria rosiori 10 1 4 5 13-26 7
11.unirea manasia2 10 2 1 7 25-37 7
legenda:
*=echipa penalizata cu 3puncte
(N)=echipa nou inscrisa
(R)=echipa retrogradata din liga5
clasament acasa
1.alexeni 6 4 1 1 23-6 13
2.fierbinti2 5 4 0 1 22-7 12
3.brosteni 5 4 0 1 17-6 12
4.grindul 4 3 1 1 17-9 10
5.v.macrisului 4 3 1 0 16-8 10
6.jilavele2 6 3 1 2 16-11 10
7.patru frati 4 3 1 0 11-6 10
8.garbovi 5 2 1 2 19-11 7
9.manasia2 6 2 0 4 19-22 6
10.movilita 4 2 0 2 8-11 6
11.rosiori 5 1 1 3 6-9 4
clasament deplasare
1.brosteni 5 4 0 1 12-4 12
2.v.macrisului 6 4 0 2 17-10 12
3.fierbinti2 5 3 0 2 8-7 6
4.alexeni 4 2 0 2 8-9 6
5.patru frati 6 2 0 4 14-19 6
6.movilita 6 2 0 4 11-21 6
7.rosiori 5 0 3 2 7-17 3
8.garbovi 5 0 2 3 13-18 2
9.manasia2 4 0 1 3 6-15 1
10.jilavele2 4 0 1 3 2-16 1
11.grindul 5 0 0 5 8-29 0
clasament adevar
1.v.macrisului +10
2.brosteni +9
3.fierbinti2 +6
4.patru frati +4
5.alexeni +1
6.movilita 0
7.grindul -5
8.garbovi -6
9.jilavele2 -7
10.rosiori -8
11.manasia2 -11
rezultatele complete si programul din tur sunt postate la pagina dedicata acestei serii -liga6 seria3
CLASAMENT GENERAL
------------------------------------------------------
1.STARUINTA BROSTENI 10 8 0 2 29-10 24
------------------------------------------------------
2.atletic valea macrisului 10 7 1 2 33-18 22
--------------------------------------------------------
3.fulgerul fierbinti2(N) 10 7 0 3 30-14 21
4.gloria alexeni 10 6 1 3 31-15 19
5.unirea patru frati(N) 10 5 1 4 25-25 16
6.ambianta jilavele2 10 3 2 5 18-27 11
7.avantul grindul(R) 10 3 1 6 25-38 10
8.unirea garbovi 10 2 3 5 32-29 9
9.unirea movilita 10 4 0 6 19-35 9*
10..victoria rosiori 10 1 4 5 13-26 7
11.unirea manasia2 10 2 1 7 25-37 7
legenda:
*=echipa penalizata cu 3puncte
(N)=echipa nou inscrisa
(R)=echipa retrogradata din liga5
clasament acasa
1.alexeni 6 4 1 1 23-6 13
2.fierbinti2 5 4 0 1 22-7 12
3.brosteni 5 4 0 1 17-6 12
4.grindul 4 3 1 1 17-9 10
5.v.macrisului 4 3 1 0 16-8 10
6.jilavele2 6 3 1 2 16-11 10
7.patru frati 4 3 1 0 11-6 10
8.garbovi 5 2 1 2 19-11 7
9.manasia2 6 2 0 4 19-22 6
10.movilita 4 2 0 2 8-11 6
11.rosiori 5 1 1 3 6-9 4
clasament deplasare
1.brosteni 5 4 0 1 12-4 12
2.v.macrisului 6 4 0 2 17-10 12
3.fierbinti2 5 3 0 2 8-7 6
4.alexeni 4 2 0 2 8-9 6
5.patru frati 6 2 0 4 14-19 6
6.movilita 6 2 0 4 11-21 6
7.rosiori 5 0 3 2 7-17 3
8.garbovi 5 0 2 3 13-18 2
9.manasia2 4 0 1 3 6-15 1
10.jilavele2 4 0 1 3 2-16 1
11.grindul 5 0 0 5 8-29 0
clasament adevar
1.v.macrisului +10
2.brosteni +9
3.fierbinti2 +6
4.patru frati +4
5.alexeni +1
6.movilita 0
7.grindul -5
8.garbovi -6
9.jilavele2 -7
10.rosiori -8
11.manasia2 -11
rezultatele complete si programul din tur sunt postate la pagina dedicata acestei serii -liga6 seria3
LIGA5 ETAPA15
...SERIA1...o lupta foarte stransa la varful clasamentului,se anunta un retur de foc...
...SERIA2...doar lupta pentru locul la baraj mai conteaza in aceasta serie...
SERIA1(sb.03.12.11 jun12.00 sen14.00)
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-BARAGANUL CIULNITA 1-1
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-AGRONOMIA BUCU 1-1
stadion comunal-valea ciorii-
VIITORUL VALEA CIORII-INTER STELNICA 1-1
stadion comunal-movila
FC MOVILA-GLORIA GURA IALOMITEI 1-1
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-VIITORUL PLATONESTI 4-3
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-FC CAZANESTI 1-0
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-FC TRAIAN 3-3
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-sta
juniori
perieti-bucu 0-0
valea ciorii-stelnica 1-1
albesti-ciulnita 1-1
movila-gura ialomitei 1-2
giurgeni-platonesti 4-1
ograda-cazanesti 4-2
scanteia-traian 6-2
mihail kogalniceanu-sta
SERIA2(dum.04.12.11 jun12.00 sen14.00)
stadion comunal-barcanesti
COSERENI COSERENI-VIITORUL MOLDOVENI 5-0
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-VOINTA MAIA 0-3
stadion rasi
AIVA RASI-UNIREA SARATENI 3-1
stadion orasenesc fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-FC DRIDUL 1-2
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-SECUNDA ADANCATA 0-1
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-RECOLTA BARCANESTI 0-2
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-VIITORUL AXINTELE2 11-0
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-LIBERTATEA SALCIOARA 9-1
juniori
cosereni-moldoveni 5-0
ion roata-maia 1-4
rasi-sarateni 4-0
fierbinti-dridul 0-0
malu rosu-adancata 4-0
jilavele-barcanesti 2-0
cocora-axintele2 2-1
manasia-salcioara 2-2
-informatii de la alexandru nicolaie 06.12.11 h15.20-
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-BARAGANUL CIULNITA 1-1
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-AGRONOMIA BUCU 1-1
stadion comunal-valea ciorii-
VIITORUL VALEA CIORII-INTER STELNICA 1-1
stadion comunal-movila
FC MOVILA-GLORIA GURA IALOMITEI 1-1
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-VIITORUL PLATONESTI 4-3
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-FC CAZANESTI 1-0
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-FC TRAIAN 3-3
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-sta
juniori
perieti-bucu 0-0
valea ciorii-stelnica 1-1
albesti-ciulnita 1-1
movila-gura ialomitei 1-2
giurgeni-platonesti 4-1
ograda-cazanesti 4-2
scanteia-traian 6-2
mihail kogalniceanu-sta
SERIA2(dum.04.12.11 jun12.00 sen14.00)
stadion comunal-barcanesti
COSERENI COSERENI-VIITORUL MOLDOVENI 5-0
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-VOINTA MAIA 0-3
stadion rasi
AIVA RASI-UNIREA SARATENI 3-1
stadion orasenesc fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-FC DRIDUL 1-2
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-SECUNDA ADANCATA 0-1
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-RECOLTA BARCANESTI 0-2
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-VIITORUL AXINTELE2 11-0
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-LIBERTATEA SALCIOARA 9-1
juniori
cosereni-moldoveni 5-0
ion roata-maia 1-4
rasi-sarateni 4-0
fierbinti-dridul 0-0
malu rosu-adancata 4-0
jilavele-barcanesti 2-0
cocora-axintele2 2-1
manasia-salcioara 2-2
-informatii de la alexandru nicolaie 06.12.11 h15.20-
CUPA ROMANIEI-FAZA JUDETEANA TURUL4
joi 01.12.11 h13.00
GLORIA ALEXENI-COSERENI COSERENI 3-1
VOINTA COCORA2-VOINTA COCORA 0-11
RECOLTA SAVENI-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 5-2
AIVA RASI-LIBERTATEA SALCIOARA 2-1
FC DRIDUL-UNIREA MANASIA 2-1
VIITORUL AXINTELE2-VOINTA MAIA 1-8
UNIREA SARATENI-UNIREA ION ROATA 3-1
RECOLTA MALU ROSU-RECOLTA BARCANESTI 1-2
VIITORUL MOLDOVENI-INFRATIREA JILAVELE 0-3
SECUNDA ADANCATA-FULGERUL FIERBINTI 2-1
DUNAREA GIURGENI-INTER STELNICA 1-2
VOINTA SCANTEIA-AGRONOMIA BUCU 0-3
ALBESTI08 ALBESTI-FC CAZANESTI 3-4
GLORIA OGRADA-VIITORUL VALEA CIORII 2-0
FC MOVILA-VIITORUL PLATONESTI 3-5
BARAGANUL CIULNITA-GLORIA GURA IALOMITEI 2-0
castigatoarele plus inving meci 4 si 5 din turul3 se vor imperechea in faza 1/16 cu cele 14 echipe din liga4
-publicat de marian rad 24.11.11 h17.25-update 07.12.11 h15.25-
GLORIA ALEXENI-COSERENI COSERENI 3-1
VOINTA COCORA2-VOINTA COCORA 0-11
RECOLTA SAVENI-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 5-2
AIVA RASI-LIBERTATEA SALCIOARA 2-1
FC DRIDUL-UNIREA MANASIA 2-1
VIITORUL AXINTELE2-VOINTA MAIA 1-8
UNIREA SARATENI-UNIREA ION ROATA 3-1
RECOLTA MALU ROSU-RECOLTA BARCANESTI 1-2
VIITORUL MOLDOVENI-INFRATIREA JILAVELE 0-3
SECUNDA ADANCATA-FULGERUL FIERBINTI 2-1
DUNAREA GIURGENI-INTER STELNICA 1-2
VOINTA SCANTEIA-AGRONOMIA BUCU 0-3
ALBESTI08 ALBESTI-FC CAZANESTI 3-4
GLORIA OGRADA-VIITORUL VALEA CIORII 2-0
FC MOVILA-VIITORUL PLATONESTI 3-5
BARAGANUL CIULNITA-GLORIA GURA IALOMITEI 2-0
castigatoarele plus inving meci 4 si 5 din turul3 se vor imperechea in faza 1/16 cu cele 14 echipe din liga4
-publicat de marian rad 24.11.11 h17.25-update 07.12.11 h15.25-
LIGA3 SERIA2 ETAPA15
...In varful pomului de Craciun,din seria2 se afla o stea stralucitoare UNIREA SLOBOZIA...
vin.25.11.11 h14.00
stadion tunari
CS TUNARI-UNIREA SLOBOZIA 0-1(0-0)
a marcat:ghe.lazar min 90+2
a)-coza ionut(bucuresti),carstea claudiu(rm.valcea),zaharoiu ionut(babeni)
b)-alexandru nicolaie(bucuresti),fecioru corneliu(bucuresti)
c)
TUNARI
a)-6) 13 6 2 5 16-15 20
b)-6 3 2 1 6-5 7
c)-2-1baia,0-2eforie,1-1axintele,0-0berceni,2-1voluntari,1-0chirnogi
SLOBOZIA
a)-1) 13 10 3 0 29-6 33
b)-7 6 1 0 15-3 19
c)-2-1baia,3-0axintele,1-0stefanesti,3-1rapid2,1-1afumati,3-0balotesti,2-0voluntari,
stadion orasenesc-berceni
ACS BERCENI-VIITORUL AXINTELE 2-1(1-1)
a marcat:mihai cana min42
a)-avram robert(pitesti),state serban(pitesti),ciuciu andrei(pitesti)
b)-mihu vasile(constanta),bratu cataros(calarasi)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
BERCENI
a)-4) 13 7 3 3 17-9 24
b)-6 4 1 1 12-5 13
c)-2-1stefanesti,2-1rapid2,0-1afumati,2-1balotesti,1-1chirnogi,3-0baia,
AXINTELE
a)-11)- 13 4 2 7 9-11 14
b)-6 2 1 3 7-7 7
c)-0-1chirnogi,0-1baia,1-1tunari,3-0ciresu,3-0calarasi,0-1comprest
clasament final tur
-------------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 14 11 3 0 30-6 36
-------------------------------------------------
2.cs afumati(N) 14 9 3 2 22-6 30
3.cs stefanesti(N) 14 8 4 2 24-9 28
4.acs berceni 14 8 3 3 19-10 27
5.viitorul chirnogi 14 6 4 4 10-8 22
6.eolica baia(N) 14 6 3 5 14-13 21
7.cs tunari 14 6 2 6 16-16 20
8.fc voluntari 14 6 2 6 15-17 20
9.cs eforie 14 5 2 7 11-21 17
10.dunarea calarasi 14 4 4 6 14-20 16
--------------------------------------------------------
11.VIITORUL AXINTELE(N) 14 4 2 8 10-13 14
12.conpet ciresu(N) 14 4 2 8 12-24 14
13.cs balotesti(N) 14 4 1 9 13-19 13
14.comprest bucuresti 14 3 1 10 8-23 10
15.rapid bucuresti2 14 2 2 10 10-23 8
16.phoenix ulmu -sa retras
-------------------------------------------------------
UNIREA SLOBOZIA
evolutie tur-V,V,V,-,V,E,V,V,E,V,V,E,V,V,V
evolutie teren propiul-V,-,E,V,V,E,V
evolutie deplasare-V,V,V,V,E,V,V,V
VIITORUL AXINTELE
evolutie tur-I,I,I,I,I,E,-,I,V,V,V,E,I,V,I
evolutie teren propiul-I,I,I,I,V,E,V
evolutie deplasare-I,I,E,-,V,V,I,I
-informatii de la popa costel-26.nov.2011 h11.00-
stadion tunari
CS TUNARI-UNIREA SLOBOZIA 0-1(0-0)
a marcat:ghe.lazar min 90+2
a)-coza ionut(bucuresti),carstea claudiu(rm.valcea),zaharoiu ionut(babeni)
b)-alexandru nicolaie(bucuresti),fecioru corneliu(bucuresti)
c)
TUNARI
a)-6) 13 6 2 5 16-15 20
b)-6 3 2 1 6-5 7
c)-2-1baia,0-2eforie,1-1axintele,0-0berceni,2-1voluntari,1-0chirnogi
SLOBOZIA
a)-1) 13 10 3 0 29-6 33
b)-7 6 1 0 15-3 19
c)-2-1baia,3-0axintele,1-0stefanesti,3-1rapid2,1-1afumati,3-0balotesti,2-0voluntari,
stadion orasenesc-berceni
ACS BERCENI-VIITORUL AXINTELE 2-1(1-1)
a marcat:mihai cana min42
a)-avram robert(pitesti),state serban(pitesti),ciuciu andrei(pitesti)
b)-mihu vasile(constanta),bratu cataros(calarasi)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
BERCENI
a)-4) 13 7 3 3 17-9 24
b)-6 4 1 1 12-5 13
c)-2-1stefanesti,2-1rapid2,0-1afumati,2-1balotesti,1-1chirnogi,3-0baia,
AXINTELE
a)-11)- 13 4 2 7 9-11 14
b)-6 2 1 3 7-7 7
c)-0-1chirnogi,0-1baia,1-1tunari,3-0ciresu,3-0calarasi,0-1comprest
clasament final tur
-------------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 14 11 3 0 30-6 36
-------------------------------------------------
2.cs afumati(N) 14 9 3 2 22-6 30
3.cs stefanesti(N) 14 8 4 2 24-9 28
4.acs berceni 14 8 3 3 19-10 27
5.viitorul chirnogi 14 6 4 4 10-8 22
6.eolica baia(N) 14 6 3 5 14-13 21
7.cs tunari 14 6 2 6 16-16 20
8.fc voluntari 14 6 2 6 15-17 20
9.cs eforie 14 5 2 7 11-21 17
10.dunarea calarasi 14 4 4 6 14-20 16
--------------------------------------------------------
11.VIITORUL AXINTELE(N) 14 4 2 8 10-13 14
12.conpet ciresu(N) 14 4 2 8 12-24 14
13.cs balotesti(N) 14 4 1 9 13-19 13
14.comprest bucuresti 14 3 1 10 8-23 10
15.rapid bucuresti2 14 2 2 10 10-23 8
16.phoenix ulmu -sa retras
-------------------------------------------------------
UNIREA SLOBOZIA
evolutie tur-V,V,V,-,V,E,V,V,E,V,V,E,V,V,V
evolutie teren propiul-V,-,E,V,V,E,V
evolutie deplasare-V,V,V,V,E,V,V,V
VIITORUL AXINTELE
evolutie tur-I,I,I,I,I,E,-,I,V,V,V,E,I,V,I
evolutie teren propiul-I,I,I,I,V,E,V
evolutie deplasare-I,I,E,-,V,V,I,I
-informatii de la popa costel-26.nov.2011 h11.00-
LIGA5 ETAPA14
...SERIA1...in derby-ul pentru locul la baraj bucu si valea ciorii au incheiat nedecis
...SERIA2...barcanesti stopeaza din elanul celor din cocora si ajuta pe manasia sa revina pe locul secund..
SERIA1
sb.26.11.11 jun12.00 sen14.00
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-FC MOVILA 1-1
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-RAPID PERIETI 2-1
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-VIITORUL VALEA CIORII 0-0
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-ALBESTI08 ALBESTI 1-1
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-DUNAREA GIURGENI 2-2
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-GLORIA OGRADA 1-1
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-VOINTA SCANTEIA 4-0
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-sta
juniori
mih kogalniceanu-perieti 4-1
bucu-valea ciorii 5-1
stelnica-albesti 2-2
ciulnita-movila 8-0
gura ialomitei-giurgeni 7-0
platonesti-ograda 3-1
cazanesti-scanteia 5-1
traian-sta
SERIA2
dum.27.11.11 jun12.00 sen14.00
stadionul comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-UNIREA ION ROATA 3-5
stadionul comunal-maia
VOINTA MAIA-AIVA RASI 4-3
stadionul comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-FULGERUL FIERBINTI 2-4
stadionul comunal-dridul
FC DRIDUL-RECOLTA MALU ROSU 1-1
stadionul comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-INFRATIREA JILAVELE 2-2
stadionul comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-VOINTA COCORA 0-0
stadionul comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-UNIREA MANASIA 1-6
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-COSERENI COSERENI 6-1
juniori
moldoveni-ion roata 0-3
maia-rasi 6-3
sarateni-fierbinti 0-2
dridul-malu rosu 5-3
adancata-jilavele 5-3
barcanesti-cocora 1-2
axintele2-manasia3-2
-informatii de la alexandru nicolaie 01.12.11 h11.10-
sb.26.11.11 jun12.00 sen14.00
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-FC MOVILA 1-1
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-RAPID PERIETI 2-1
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-VIITORUL VALEA CIORII 0-0
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-ALBESTI08 ALBESTI 1-1
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-DUNAREA GIURGENI 2-2
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-GLORIA OGRADA 1-1
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-VOINTA SCANTEIA 4-0
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-sta
juniori
mih kogalniceanu-perieti 4-1
bucu-valea ciorii 5-1
stelnica-albesti 2-2
ciulnita-movila 8-0
gura ialomitei-giurgeni 7-0
platonesti-ograda 3-1
cazanesti-scanteia 5-1
traian-sta
SERIA2
dum.27.11.11 jun12.00 sen14.00
stadionul comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-UNIREA ION ROATA 3-5
stadionul comunal-maia
VOINTA MAIA-AIVA RASI 4-3
stadionul comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-FULGERUL FIERBINTI 2-4
stadionul comunal-dridul
FC DRIDUL-RECOLTA MALU ROSU 1-1
stadionul comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-INFRATIREA JILAVELE 2-2
stadionul comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-VOINTA COCORA 0-0
stadionul comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-UNIREA MANASIA 1-6
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-COSERENI COSERENI 6-1
juniori
moldoveni-ion roata 0-3
maia-rasi 6-3
sarateni-fierbinti 0-2
dridul-malu rosu 5-3
adancata-jilavele 5-3
barcanesti-cocora 1-2
axintele2-manasia3-2
-informatii de la alexandru nicolaie 01.12.11 h11.10-
CUPA ROMANIEI-FAZA JUDETEANA TURUL3
dum.27.11.11 h13.00
meci1 FC MOVILITA-GLORIA ALEXENI 0-3
meci2 VOINTA COCORA2-UNIREA GARBOVI 4-3
meci3 SPICUL MILOSESTI-FC TRAIAN 1-4
meci4 STIINTA SLOBOZIA-AS OREZU 10-1
meci5 RECOLTA SAVENI-UNIREA PALTINIS 4-0
invingatoarele din meciurile 4 si 5 se califica direct in faza 1/16
invingatoarele din meciurile 1,2,3 se califica in turul4 care se va desfasura joi 01.12.11 h13.00 cand intra in competitie toate echipele de la liga5
-informatii de la alexandru nicolaie si publicate de marian rad 24.11.11 h17.05-
meci1 FC MOVILITA-GLORIA ALEXENI 0-3
meci2 VOINTA COCORA2-UNIREA GARBOVI 4-3
meci3 SPICUL MILOSESTI-FC TRAIAN 1-4
meci4 STIINTA SLOBOZIA-AS OREZU 10-1
meci5 RECOLTA SAVENI-UNIREA PALTINIS 4-0
invingatoarele din meciurile 4 si 5 se califica direct in faza 1/16
invingatoarele din meciurile 1,2,3 se califica in turul4 care se va desfasura joi 01.12.11 h13.00 cand intra in competitie toate echipele de la liga5
-informatii de la alexandru nicolaie si publicate de marian rad 24.11.11 h17.05-
LIGA3 SERIA2 ETAPA14
vin.18.11.11 h14.00 stadion municipal-slobozia
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL CHIRNOGI 2-0(1-0)
au marcat:macare min9,dragut min87
a)
b)
c)
UNIREA
a)
b)
c)
CHIRNOGI
a)
b)
c)
sb.19.11.11 h14.00 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CS BALOTESTI 1-0(0-0)
a marcat:ungureanu min87pen
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
AXINTELE
a)
b)
c)
BALOTESTI
a)
b)
c)
-articol de popa costel-
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL CHIRNOGI 2-0(1-0)
au marcat:macare min9,dragut min87
a)
b)
c)
UNIREA
a)
b)
c)
CHIRNOGI
a)
b)
c)
sb.19.11.11 h14.00 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CS BALOTESTI 1-0(0-0)
a marcat:ungureanu min87pen
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
AXINTELE
a)
b)
c)
BALOTESTI
a)
b)
c)
-articol de popa costel-
LIGA4 ETAPA13
...a cazut cortina peste turul de campionat..viticola hiberneaza pe locul1...
SB.19.11.11 jun12.00 sen14.00
stadion viticola-fetesti
VITICOLA FETESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 1-1-vezi galerie foto-
au marcat:ion victoras/perici florin
a)-niu gile(slobozia),nedelcu marian(slobozia),dobre daniel(slobozia)
b)-marin ion
c)-(06/07 2-1ETP16 25.11.06)(07/08 3-1etp14 10.11.07)(08/09 2-3etp6 12.09.08)(09/10 ons1-l4)(10/11 2-2/3-0mv etp5 18.09.10)
VITICOLA
a)-1) 12 9 2 1 33-19 29
b)-1) 6 5 1 0 19-8 16
c)
MUNTENI BUZAU
a)-9) 12 3 5 4 18-20 14
b)-9) 6 1 3 2 8-14 6
c)
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 2-0
au marcat:lefter ionut,bratu daniel
a)-ion alexandru(fetesti),ion lucian(fetesti),moga iuliano(fetesti)
b)-gheorghe topor
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 13-3 etp22 16.04.11)
AMARA
a)-6) 12 7 2 3 37-19 23
b)-6) 5 4 0 1 27-8 12
c)-
GHEORGHE DOJA
a)-8) 12 4 3 5 25-33 15
b)-10) 6 1 2 3 6-17 5
c)-
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA TANDAREI 1-1
au marcat:vizuroiu marius/rusen silvestru
a)-modrea valentin(urziceni),anton marius(urziceni),burlacu liviu(slobozia0
b)-marin dumitru
c)-(06/07 2-0etp9 07.10.06)(07/08 l3s2-l4)(08/09 6-1etp32 23.05.09)(09/10 8-0etp30 05.06.10)(10/11 3-1etp24 30.04.11)
ABATORUL
a)-4) 12 8 1 3 42-20 25
b)-6) 5 4 0 1 21-11 12
c)-
TANDAREI
a)-2) 12 9 0 3 37-12 27
b)-3) 6 4 0 2 14-9 12
c)-
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-OLIMPIA BRAZII 2-1
au marcat:iordache adrian,preda bogdan/bucur george
a)-dragomir vasilica(urziceni),bucurica alexandru(malu rosu),stoica gheorghe(alexeni)
b)-aron rodel
c)-(06/07 l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 4-5etp32 23.05.09)(09/10 1-0etp11 31.10.09)(10/11 0-1etp25 07.05.11)
REVIGA
a)-10) 12 4 1 7 22-33 13
b)-8) 6 3 1 2 15-12 10
c)-
BRAZII
a)-7) 12 5 1 6 29-42 16
b)-7) 6 3 0 3 18-22 9
c)-
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-SPICUL COLELIA 4-3 -vezi galerie foto-
au marcat:clinciu madalin,ivan tudorel-2,marin nicolaie/iancu alexandru-2,ionita adrian
a)-paraiescu ionel(slobozia),panait florin(slobozia),slotea valentin(slobozia)
b)-dragan vasile
c)-(06/07 l4-prs2)(07/08 2-0etp31 10.05.08)(08/09 l4-ons2)(09/10 3-2etp23 17.04.10)(10/11 l4-ons2)
FETESTI
a)-5) 12 7 2 3 40-14 23
b)-4) 6 4 2 0 16-3 14
c)-
COLELIA
a)-11) 12 4 0 8 8-23 12
b)-9) 6 3 0 3 4-8 9
c)-
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-ANDRIAS ANDRASESTI 5-1
au marcat:ene mugurel-2,agapie catalin-2,cristea victor/iamandi paul
a)-puscasu ionela(slobozia),alexe ionel(slobozia),panait cristian(tandarei)
b)-petrescu vasile
c)-(06/07 l4- )(07/08 l4- )(08/09 ons1-prs3)(09/10 l4-ons2)(10/11 2-1etp18 19.03.11)
GHEORGHE LAZAR
a)-3) 12 8 2 2 37-13 26
b)-3) 6 5 0 1 22-8 15
c)-
ANDRASESTI
a)-14) 12 0 1 11 11-51 1
b)-14) 6 0 0 6 8-29 0
c)-
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-JUVENTUS BORANESTI 8-2
au marcat:
a)-zaharia andrei(slobozia),munteanu ionut(slobozia),mihalcea alexandru(slobozia)
b)-rosu cornel
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 l4-ons2)(10/11 ons1-l4)
GRIVITA
a)-13) 12 1 3 8 17-36 6
b)-12) 6 1 2 3 9-13 5
c)-
BORANESTI
a)-12) 12 3 1 8 18-40 10
b)-13) 5 0 0 5 6-25 0
c)-
CLASAMENT FINAL TUR
---------------------------------------------------
1.VITICOLA FETESTI 13 9 3 1 34-20 30
---------------------------------------------------
2.recolta gheorghe lazar 13 9 2 2 42-14 29
3.victoria tandarei 13 9 1 3 38-13 28
4.rapid fetesti 13 8 2 3 44-17 26
5.abatorul slobozia 13 8 2 3 43-21 26
6.victoria amara(2) 13 8 2 3 39-19 26
7.vointa reviga 13 5 1 7 24-34 16
8.olimpia brazii 13 5 1 7 30-44 16
9.victoria munteni buzau 13 3 6 4 19-21 15
10.recolta gheorghe doja 13 4 3 6 25-35 15
........................................................
11.spicul colelia(N) 13 4 0 9 11-27 12
12.juventus boranesti 13 3 1 9 20-48 10
----------------------------------------------
13.UNIREA GRIVITA(N) 13 2 3 8 25-38 9
14.ANDRIAS ANDRASESTI 13 0 1 12 12-56 1
--------------------------------------------------------
-editat de marian rad 17.11.11 h10.45-update 24.11.11 h14.45-
stadion viticola-fetesti
VITICOLA FETESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 1-1-vezi galerie foto-
au marcat:ion victoras/perici florin
a)-niu gile(slobozia),nedelcu marian(slobozia),dobre daniel(slobozia)
b)-marin ion
c)-(06/07 2-1ETP16 25.11.06)(07/08 3-1etp14 10.11.07)(08/09 2-3etp6 12.09.08)(09/10 ons1-l4)(10/11 2-2/3-0mv etp5 18.09.10)
VITICOLA
a)-1) 12 9 2 1 33-19 29
b)-1) 6 5 1 0 19-8 16
c)
MUNTENI BUZAU
a)-9) 12 3 5 4 18-20 14
b)-9) 6 1 3 2 8-14 6
c)
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 2-0
au marcat:lefter ionut,bratu daniel
a)-ion alexandru(fetesti),ion lucian(fetesti),moga iuliano(fetesti)
b)-gheorghe topor
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 13-3 etp22 16.04.11)
AMARA
a)-6) 12 7 2 3 37-19 23
b)-6) 5 4 0 1 27-8 12
c)-
GHEORGHE DOJA
a)-8) 12 4 3 5 25-33 15
b)-10) 6 1 2 3 6-17 5
c)-
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA TANDAREI 1-1
au marcat:vizuroiu marius/rusen silvestru
a)-modrea valentin(urziceni),anton marius(urziceni),burlacu liviu(slobozia0
b)-marin dumitru
c)-(06/07 2-0etp9 07.10.06)(07/08 l3s2-l4)(08/09 6-1etp32 23.05.09)(09/10 8-0etp30 05.06.10)(10/11 3-1etp24 30.04.11)
ABATORUL
a)-4) 12 8 1 3 42-20 25
b)-6) 5 4 0 1 21-11 12
c)-
TANDAREI
a)-2) 12 9 0 3 37-12 27
b)-3) 6 4 0 2 14-9 12
c)-
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-OLIMPIA BRAZII 2-1
au marcat:iordache adrian,preda bogdan/bucur george
a)-dragomir vasilica(urziceni),bucurica alexandru(malu rosu),stoica gheorghe(alexeni)
b)-aron rodel
c)-(06/07 l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 4-5etp32 23.05.09)(09/10 1-0etp11 31.10.09)(10/11 0-1etp25 07.05.11)
REVIGA
a)-10) 12 4 1 7 22-33 13
b)-8) 6 3 1 2 15-12 10
c)-
BRAZII
a)-7) 12 5 1 6 29-42 16
b)-7) 6 3 0 3 18-22 9
c)-
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-SPICUL COLELIA 4-3 -vezi galerie foto-
au marcat:clinciu madalin,ivan tudorel-2,marin nicolaie/iancu alexandru-2,ionita adrian
a)-paraiescu ionel(slobozia),panait florin(slobozia),slotea valentin(slobozia)
b)-dragan vasile
c)-(06/07 l4-prs2)(07/08 2-0etp31 10.05.08)(08/09 l4-ons2)(09/10 3-2etp23 17.04.10)(10/11 l4-ons2)
FETESTI
a)-5) 12 7 2 3 40-14 23
b)-4) 6 4 2 0 16-3 14
c)-
COLELIA
a)-11) 12 4 0 8 8-23 12
b)-9) 6 3 0 3 4-8 9
c)-
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-ANDRIAS ANDRASESTI 5-1
au marcat:ene mugurel-2,agapie catalin-2,cristea victor/iamandi paul
a)-puscasu ionela(slobozia),alexe ionel(slobozia),panait cristian(tandarei)
b)-petrescu vasile
c)-(06/07 l4- )(07/08 l4- )(08/09 ons1-prs3)(09/10 l4-ons2)(10/11 2-1etp18 19.03.11)
GHEORGHE LAZAR
a)-3) 12 8 2 2 37-13 26
b)-3) 6 5 0 1 22-8 15
c)-
ANDRASESTI
a)-14) 12 0 1 11 11-51 1
b)-14) 6 0 0 6 8-29 0
c)-
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-JUVENTUS BORANESTI 8-2
au marcat:
a)-zaharia andrei(slobozia),munteanu ionut(slobozia),mihalcea alexandru(slobozia)
b)-rosu cornel
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 l4-ons2)(10/11 ons1-l4)
GRIVITA
a)-13) 12 1 3 8 17-36 6
b)-12) 6 1 2 3 9-13 5
c)-
BORANESTI
a)-12) 12 3 1 8 18-40 10
b)-13) 5 0 0 5 6-25 0
c)-
CLASAMENT FINAL TUR
---------------------------------------------------
1.VITICOLA FETESTI 13 9 3 1 34-20 30
---------------------------------------------------
2.recolta gheorghe lazar 13 9 2 2 42-14 29
3.victoria tandarei 13 9 1 3 38-13 28
4.rapid fetesti 13 8 2 3 44-17 26
5.abatorul slobozia 13 8 2 3 43-21 26
6.victoria amara(2) 13 8 2 3 39-19 26
7.vointa reviga 13 5 1 7 24-34 16
8.olimpia brazii 13 5 1 7 30-44 16
9.victoria munteni buzau 13 3 6 4 19-21 15
10.recolta gheorghe doja 13 4 3 6 25-35 15
........................................................
11.spicul colelia(N) 13 4 0 9 11-27 12
12.juventus boranesti 13 3 1 9 20-48 10
----------------------------------------------
13.UNIREA GRIVITA(N) 13 2 3 8 25-38 9
14.ANDRIAS ANDRASESTI 13 0 1 12 12-56 1
--------------------------------------------------------
-editat de marian rad 17.11.11 h10.45-update 24.11.11 h14.45-
http://www.youtube.com/watch?v=fIgCy5mLImA&feature=player_detailpage
VITICOLA FETESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU
LIGA4 JUNIORI ETAPA13
...abatorul campioana de toamna...fetestenii au realizat scorul campionatului..
sb.19.11.11.h12.00
stadion viticola-fetesti
VITICOLA FETESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 2-4
arbitrul-done andrei(slobozia)
observator-marin ion
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 5-3
arbitrul-
observator-gheorghe topor
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA TANDAREI 2-2
arbitrul-pintilie gabriel(slobozia)
observator-marin dumitru
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-OLIMPIA BRAZII 1-1
arbitrul-dragomir silviu(urziceni)
observator-aron rodel
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-SPICUL COLELIA 19-0
arbitrul-turcu gheorghe(slobozia)
observator-vasile dragan
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-ANDRIAS ANDRASESTI 4-1
arbitrul-oprea roxana(ograda)
observator-petrescu vasile
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-JUVENTUS BORANESTI 4-1
arbitrul-mircioiu catalin(slobozia)
observator-rosu cornel
-articol si imagini foto si video -marian rad 24.11.11 h16.35-
stadion viticola-fetesti
VITICOLA FETESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 2-4
arbitrul-done andrei(slobozia)
observator-marin ion
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 5-3
arbitrul-
observator-gheorghe topor
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA TANDAREI 2-2
arbitrul-pintilie gabriel(slobozia)
observator-marin dumitru
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-OLIMPIA BRAZII 1-1
arbitrul-dragomir silviu(urziceni)
observator-aron rodel
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-SPICUL COLELIA 19-0
arbitrul-turcu gheorghe(slobozia)
observator-vasile dragan
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-ANDRIAS ANDRASESTI 4-1
arbitrul-oprea roxana(ograda)
observator-petrescu vasile
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-JUVENTUS BORANESTI 4-1
arbitrul-mircioiu catalin(slobozia)
observator-rosu cornel
-articol si imagini foto si video -marian rad 24.11.11 h16.35-
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=UvgHVwV2oNQ
RAPID FETESTI-SPICUL COLELIA(juniori)
LIGA5 ETAPA13
...seria1...bucu si valea ciorii lupta pentru locul la baraj...
...seria2...in derb-yul pentru locul2 barcanesti a luat o optiune serioasa...
SERIA1
sb.12.11.11 jun12.00 sen14.00
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-BARAGANUL CIULNITA 2-0
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-AGRONOMIA BUCU 3-4
stadion comunal-movila
FC MOVILA-INTER STELNICA 2-2
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-VIITORUL PLATONESTI 4-2
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-GLORIA GURA IALOMITEI 2-0
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-FC CAZANESTI 0-2
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 4-1
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-sta...e programat in cupa..
juniori
valea ciorii-mihail kogalniceanu 4-1
albesti-bucu
movila-stelnica 0-4
giurgeni-stelnica 3-3
ograda-gura ialomitei 8-1
scanteia-platonesti 4-2
traian-cazanesti 0-1
SERIA2
dum.20.11.11 jun12.00 sen14.00
stadion comunal-barcanesti
COSERENI COSERENI-UNIREA ION ROATA 0-0
stadion rasi
AIVA RASI-VIITORUL MOLDOVENI 3-2
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-VOINTA MAIA 4-2
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-UNIREA SARATENI 5-1
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-FC DRIDUL 1-1
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-SECUNDA ADANCATA 11-1
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-RECOLTA BARCANESTI 1-2
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-VIITORUL AXINTELE2 2-2
juniori
cosereni-ion roata 7-0
rasi-moldoveni 1-0
fierbinti-maia 2-0
malu rosu-sarateni 3-0mv/0-3mv
jilavele-dridul 1-0
cocora-adancata 3-0
manasia-barcanesti 0-1
salcioara-axintele 2-1
-informatii primite de la alexandru nicolaie si publicate de marian rad 24.11.11 h17.10-
sb.12.11.11 jun12.00 sen14.00
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-BARAGANUL CIULNITA 2-0
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-AGRONOMIA BUCU 3-4
stadion comunal-movila
FC MOVILA-INTER STELNICA 2-2
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-VIITORUL PLATONESTI 4-2
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-GLORIA GURA IALOMITEI 2-0
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-FC CAZANESTI 0-2
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 4-1
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-sta...e programat in cupa..
juniori
valea ciorii-mihail kogalniceanu 4-1
albesti-bucu
movila-stelnica 0-4
giurgeni-stelnica 3-3
ograda-gura ialomitei 8-1
scanteia-platonesti 4-2
traian-cazanesti 0-1
SERIA2
dum.20.11.11 jun12.00 sen14.00
stadion comunal-barcanesti
COSERENI COSERENI-UNIREA ION ROATA 0-0
stadion rasi
AIVA RASI-VIITORUL MOLDOVENI 3-2
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-VOINTA MAIA 4-2
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-UNIREA SARATENI 5-1
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-FC DRIDUL 1-1
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-SECUNDA ADANCATA 11-1
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-RECOLTA BARCANESTI 1-2
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-VIITORUL AXINTELE2 2-2
juniori
cosereni-ion roata 7-0
rasi-moldoveni 1-0
fierbinti-maia 2-0
malu rosu-sarateni 3-0mv/0-3mv
jilavele-dridul 1-0
cocora-adancata 3-0
manasia-barcanesti 0-1
salcioara-axintele 2-1
-informatii primite de la alexandru nicolaie si publicate de marian rad 24.11.11 h17.10-
CUPA ROMANIEI/FAZA JUDETEANA-TURUL2
dum.20.11.11 h13.00
recolta saveni-spicul marculesti 3-2pr
stiinta slobozia-spartacus iazu 5-1
omega milosesti-spicul milosesti 1-2
sport paltinis-unirea paltinis 4-4/5-5pr/6-8py
vointa cocora2-rapid perieti(l5s1) 3-0
unirea garbovi-as brosteni 5-2
ambianta jilavele-fc movilita 2-4
gloria alexeni-victoria rosiori 3-0
as orezu-recolta buiesti 4-1
recolta saveni-spicul marculesti 3-2pr
stiinta slobozia-spartacus iazu 5-1
omega milosesti-spicul milosesti 1-2
sport paltinis-unirea paltinis 4-4/5-5pr/6-8py
vointa cocora2-rapid perieti(l5s1) 3-0
unirea garbovi-as brosteni 5-2
ambianta jilavele-fc movilita 2-4
gloria alexeni-victoria rosiori 3-0
as orezu-recolta buiesti 4-1
liga3 seria2 etapa13
...UNIREA invinge greu la Voluntari in ultimele 2 minute si se distanteaza de locul2...
...Axintele pierde nemeritat la Bucuresti...
vin.11.11.11 h14.00
stadion comunal-stefanesti
FC VOLUNTARI-UNIREA SLOBOZIA 0-2(0-0)
a marcat-v.gheorghe min88penalty,romeo soare min90
a)-coca viorel(pitesti),bardes romica(pitesti),ghiberdel sorin(pitesti)
b)-ciupitu grigore(bucuresti),ionescu george(bucuresti)
c)
stadion ROCAR-bucuresti
COMPREST GIM BUCURESTI-VIITORUL AXINTELE 1-0(0-0)
a)-costache fernando(calarasi),radulescu ionel(calarasi),paduraru sorin(constanta)
b)-mihalcea adrian(bucuresti),mihalache gheorghe(buzau)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
program etapa13
cs tunari-viitorul chirnogi 1-0
fc voluntari-unirea slobozia 0-2
acs berceni-eolica baia 3-0
cs balotesti-fc eforie 0-1
comprest bucuresti-viitorul axintele 1-0
dunarea calarasi-cs stefanesti 1-1
rapid bucuresti2-conpet ciresu 2-0
cs afumati-sta
clasament
------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 30
-------------------------------------------
2.cs afumati 26
3.cs stefanesti 24
4.acs berceni 21
5.viitorul ghirnogi 21
6.eolica baia 20
7.cs tunari 17
8.cs eforie 17
9.dunarea calarasi 16
10.fc voluntari 14
---------------------------------------------
11.cs balotesti 13
12.VIITORUL AXINTELE 11
13.conpet ciresu 11
14.comprest bucuresti 10
15.rapid bucuresti2 5
--------------------------------------------------
stadion comunal-stefanesti
FC VOLUNTARI-UNIREA SLOBOZIA 0-2(0-0)
a marcat-v.gheorghe min88penalty,romeo soare min90
a)-coca viorel(pitesti),bardes romica(pitesti),ghiberdel sorin(pitesti)
b)-ciupitu grigore(bucuresti),ionescu george(bucuresti)
c)
stadion ROCAR-bucuresti
COMPREST GIM BUCURESTI-VIITORUL AXINTELE 1-0(0-0)
a)-costache fernando(calarasi),radulescu ionel(calarasi),paduraru sorin(constanta)
b)-mihalcea adrian(bucuresti),mihalache gheorghe(buzau)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
program etapa13
cs tunari-viitorul chirnogi 1-0
fc voluntari-unirea slobozia 0-2
acs berceni-eolica baia 3-0
cs balotesti-fc eforie 0-1
comprest bucuresti-viitorul axintele 1-0
dunarea calarasi-cs stefanesti 1-1
rapid bucuresti2-conpet ciresu 2-0
cs afumati-sta
clasament
------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 30
-------------------------------------------
2.cs afumati 26
3.cs stefanesti 24
4.acs berceni 21
5.viitorul ghirnogi 21
6.eolica baia 20
7.cs tunari 17
8.cs eforie 17
9.dunarea calarasi 16
10.fc voluntari 14
---------------------------------------------
11.cs balotesti 13
12.VIITORUL AXINTELE 11
13.conpet ciresu 11
14.comprest bucuresti 10
15.rapid bucuresti2 5
--------------------------------------------------
liga4 etapa12
...VITICOLA FETESTI confirma ca merita locul1,la 90 minute de campioana de toamana..
sb.12.11.11 h12.00jun h14.00sen
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VICTORIA AMARA 1-1
au marcat:dumitru ilie/zavedei lucian
a)arbitrii-
b)observatori-
c)palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-0etp1 12.08.06)(07/08 1-0etp13 03.11.07)(08/09 0-2etp13 24.10.08)(09/10 0-6etp8 10.10.09)(10/11 0-0etp27 14.05.11)
MUNTENI BUZAU
a)-linie clasament general-9) 11 3 4 4 17-19 13
b)-linie clasament acasa-10) 5 2 1 2 9-5 7
c)-rezultate acasa-
AMARA
a)-linie clasament general-5) 11 7 1 3 36-18 22
b)-linie clasament deplasare-4) 6 3 1 2 9-10 10
c)-rezultate deplasare-
stadion comunal-gheorghr doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-ABATORUL SLOBOZIA 0-3
au marcat:balta ionel,belu cristian,nohai marian
a)-
b)
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l3s2)(08/09 ons1-l4)(09/10 ons1-l4)(10/11 2-5etp11 30.10.10)
GHEORGHE DOJA
a)-8) 11 4 3 4 25-30 16
b)-5 3 1 1 19-12 10
c)
ABATORUL
a)-4) 11 7 1 3 39-20 22
b)-2) 6 3 1 2 18-9 10
c)
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VOINTA REVIGA 7-0
au marcat:suican daniel,barzoiu florin,rusen silvestru-4,cata danut
a)-
b)-
c)-(06/07 6-0etp15 18.11.06)(07/08 3-1etp27 19.04.08)(08/09 4-0etp4 30.08.08)(09/10 2-1etp29 29.05.10)(10/11 8-1etp10 21.08.10)
TANDAREI
a)-2) 11 8 0 3 30-12 24
b)-6) 5 4 0 1 16-3 12
c)
REVIGA
a)
b)
c)
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-RAPID FETESTI 1-9
au marcat:ameiroaiei marian/cimpoieru andrei-3,ivan tudorel-4,mitu ionut,marin nicolaie
a)
b)
c)-(06/07 prs1-l4)(07/08 prs1-l4)(08/09 1-3etp23 28.03.09)(09/10 2-4etp6 26.09.09)(10/11 2-1etp24 30.04.11)
BRAZII
a)-7) 11 5 1 5 28-33 16
b)-11) 5 2 1 2 10-11 7
c)
FETESTI
a)-6) 11 6 2 3 31-13 20
b)-8) 5 2 0 3 15-10 6
c)
stadion comunal-colelia
SPICUL COLELIA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-6
au marcat:
a)
b)
c)-(06/07 prs2-l4)(07/08 1-2/0-3mv etp30 03.05.08)(08/09 ons2-ons1)(09/10 1-5etp20 27.03.10)(10/11 ons2-l4)
COLELIA
a)-11) 11 4 0 7 7-17 12
b)-13) 1 0 4 3-9 3
c)
GHEORGHE LAZAR
a)-3) 11 7 2 2 31-12 23
b)-7) 5 2 2 1 9-4 8
c)
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-UNIREA GRIVITA 2-2
au marcat:burlacu ionut,tancu stefan/neculai stefan,nastase george
a)
b)
c)-06/07 -prs3)(07/08 -prs3)(08/09 prs3-ons2)(09/10 ons2-l4)(10/11 l4-ons1)
ANDRASESTI
a)-14) 11 0 0 11 9-49 0
b)-14) 5 0 0 5 3-24 0
c)
GRIVITA
a)-13) 11 1 2 8 15-34 5
b)-12) 5 0 0 5 6-19 0
c)
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VITICOLA FETESTI 1-2
au marcat:
a)
b)
c)-06/07 2-2etp6 16.09.06)(07/08 1-1/0-3mv etp4 08.09.07)(08/09 2-1etp24 04.04.09)(09/10 ons2-ons1)(10/11 4-2etp14 20.11.10)
BORANESTI
a)-12) 11 3 1 7 17-38 10
b)-9) 6 3 1 2 11-13 10
c)
VITICOLA
a)-1) 11 8 2 1 31-8 26
b)-3) 5 3 1 1 12-10 10
c)
clasament
-------------------------------------------
1.viticola fetesti 12 9 2 1 33-19 29
-------------------------------------------
2.victoria tandarei 12 9 0 3 37-12 27
3.recolta ghe lazar 12 8 2 2 37-13 26
4.abatorul slobozia 12 8 1 3 42-20 25
5.rapid fetesti 12 7 2 3 40-14 23
6.victoria amara 12 7 2 3 37-19 23
7.olimpia brazii 12 5 1 6 29-42 16
8.recolta ghe doja 12 4 3 5 25-33 15
9.victoria munt buzau 12 3 5 4 18-20 14
10.vointa reviga 12 4 1 7 22-33 13
...........................................................
11.spicul colelia 12 4 0 8 8-23 12
12.juventus boranesti 12 3 1 8 18-40 10
--------------------------------------------
13.unirea grivita 12 1 3 8 17-36 6
14.andrias andrasesti 12 0 1 11 11-51 1
-------------------------------------------------
clasament acasa
1.viticola 6 5 1 0 19-8 16
2.tandarei 6 5 0 1 23-3 15
3.ghe lazar 6 5 0 1 22-8 15
4.fetesti 6 4 2 0 16-3 14
5.amara 5 4 0 1 27-8 12
6.abatorul 5 4 0 1 21-11 12
7.ghe doja 6 3 1 2 19-15 10
8.reviga 6 3 1 2 15-12 10
9.boranesti 7 3 1 3 12-15 10
10.munt buzau 6 2 2 2 10-6 8
11.brazii 6 2 1 3 11-20 7
12.grivita 6 1 2 3 9-13 5
13.colelia 6 1 0 5 4-15 3
14.andrasesti 6 0 1 5 5-26 1
clasament deplasare
1.abatorul 7 4 1 2 21-9 13
2.viticola 6 4 1 1 14-11 13
3.tandarei 6 4 0 2 14-9 12
4.ghe lazar 6 3 2 1 15-5 11
5.amara 7 3 2 2 10-11 11
6.fetesti 6 3 0 3 24-11 9
7.brazii 6 3 0 3 18-22 9
8.colelia 6 3 0 3 4-8 9
9.munt buzau 6 1 3 2 8-14 6
10.ghe doja 6 1 2 3 6-17 5
11.reviga 6 1 0 5 7-23 3
12.grivita 6 0 1 5 8-21 1
13.boranesti 5 0 0 5 6-25 0
14.andrasesti 6 0 0 6 8-29 0
clasament adevar
1.viticola +11
2.abatorul +10
3.tandarei +9
4.ghe lazar +8
5.amara +8
6.fetesti +5
7.brazii -2
8.ghe doja -3
9.munt buzau -3
10.colelia -3
11.reviga -5
12.boranesti -11
13.grivita -12
14.andrasesti -20
-redactat si publicat de marian rad 13.11.11 h10.25-update 15.11.11 h10.30-
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VICTORIA AMARA 1-1
au marcat:dumitru ilie/zavedei lucian
a)arbitrii-
b)observatori-
c)palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-0etp1 12.08.06)(07/08 1-0etp13 03.11.07)(08/09 0-2etp13 24.10.08)(09/10 0-6etp8 10.10.09)(10/11 0-0etp27 14.05.11)
MUNTENI BUZAU
a)-linie clasament general-9) 11 3 4 4 17-19 13
b)-linie clasament acasa-10) 5 2 1 2 9-5 7
c)-rezultate acasa-
AMARA
a)-linie clasament general-5) 11 7 1 3 36-18 22
b)-linie clasament deplasare-4) 6 3 1 2 9-10 10
c)-rezultate deplasare-
stadion comunal-gheorghr doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-ABATORUL SLOBOZIA 0-3
au marcat:balta ionel,belu cristian,nohai marian
a)-
b)
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l3s2)(08/09 ons1-l4)(09/10 ons1-l4)(10/11 2-5etp11 30.10.10)
GHEORGHE DOJA
a)-8) 11 4 3 4 25-30 16
b)-5 3 1 1 19-12 10
c)
ABATORUL
a)-4) 11 7 1 3 39-20 22
b)-2) 6 3 1 2 18-9 10
c)
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VOINTA REVIGA 7-0
au marcat:suican daniel,barzoiu florin,rusen silvestru-4,cata danut
a)-
b)-
c)-(06/07 6-0etp15 18.11.06)(07/08 3-1etp27 19.04.08)(08/09 4-0etp4 30.08.08)(09/10 2-1etp29 29.05.10)(10/11 8-1etp10 21.08.10)
TANDAREI
a)-2) 11 8 0 3 30-12 24
b)-6) 5 4 0 1 16-3 12
c)
REVIGA
a)
b)
c)
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-RAPID FETESTI 1-9
au marcat:ameiroaiei marian/cimpoieru andrei-3,ivan tudorel-4,mitu ionut,marin nicolaie
a)
b)
c)-(06/07 prs1-l4)(07/08 prs1-l4)(08/09 1-3etp23 28.03.09)(09/10 2-4etp6 26.09.09)(10/11 2-1etp24 30.04.11)
BRAZII
a)-7) 11 5 1 5 28-33 16
b)-11) 5 2 1 2 10-11 7
c)
FETESTI
a)-6) 11 6 2 3 31-13 20
b)-8) 5 2 0 3 15-10 6
c)
stadion comunal-colelia
SPICUL COLELIA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-6
au marcat:
a)
b)
c)-(06/07 prs2-l4)(07/08 1-2/0-3mv etp30 03.05.08)(08/09 ons2-ons1)(09/10 1-5etp20 27.03.10)(10/11 ons2-l4)
COLELIA
a)-11) 11 4 0 7 7-17 12
b)-13) 1 0 4 3-9 3
c)
GHEORGHE LAZAR
a)-3) 11 7 2 2 31-12 23
b)-7) 5 2 2 1 9-4 8
c)
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-UNIREA GRIVITA 2-2
au marcat:burlacu ionut,tancu stefan/neculai stefan,nastase george
a)
b)
c)-06/07 -prs3)(07/08 -prs3)(08/09 prs3-ons2)(09/10 ons2-l4)(10/11 l4-ons1)
ANDRASESTI
a)-14) 11 0 0 11 9-49 0
b)-14) 5 0 0 5 3-24 0
c)
GRIVITA
a)-13) 11 1 2 8 15-34 5
b)-12) 5 0 0 5 6-19 0
c)
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VITICOLA FETESTI 1-2
au marcat:
a)
b)
c)-06/07 2-2etp6 16.09.06)(07/08 1-1/0-3mv etp4 08.09.07)(08/09 2-1etp24 04.04.09)(09/10 ons2-ons1)(10/11 4-2etp14 20.11.10)
BORANESTI
a)-12) 11 3 1 7 17-38 10
b)-9) 6 3 1 2 11-13 10
c)
VITICOLA
a)-1) 11 8 2 1 31-8 26
b)-3) 5 3 1 1 12-10 10
c)
clasament
-------------------------------------------
1.viticola fetesti 12 9 2 1 33-19 29
-------------------------------------------
2.victoria tandarei 12 9 0 3 37-12 27
3.recolta ghe lazar 12 8 2 2 37-13 26
4.abatorul slobozia 12 8 1 3 42-20 25
5.rapid fetesti 12 7 2 3 40-14 23
6.victoria amara 12 7 2 3 37-19 23
7.olimpia brazii 12 5 1 6 29-42 16
8.recolta ghe doja 12 4 3 5 25-33 15
9.victoria munt buzau 12 3 5 4 18-20 14
10.vointa reviga 12 4 1 7 22-33 13
...........................................................
11.spicul colelia 12 4 0 8 8-23 12
12.juventus boranesti 12 3 1 8 18-40 10
--------------------------------------------
13.unirea grivita 12 1 3 8 17-36 6
14.andrias andrasesti 12 0 1 11 11-51 1
-------------------------------------------------
clasament acasa
1.viticola 6 5 1 0 19-8 16
2.tandarei 6 5 0 1 23-3 15
3.ghe lazar 6 5 0 1 22-8 15
4.fetesti 6 4 2 0 16-3 14
5.amara 5 4 0 1 27-8 12
6.abatorul 5 4 0 1 21-11 12
7.ghe doja 6 3 1 2 19-15 10
8.reviga 6 3 1 2 15-12 10
9.boranesti 7 3 1 3 12-15 10
10.munt buzau 6 2 2 2 10-6 8
11.brazii 6 2 1 3 11-20 7
12.grivita 6 1 2 3 9-13 5
13.colelia 6 1 0 5 4-15 3
14.andrasesti 6 0 1 5 5-26 1
clasament deplasare
1.abatorul 7 4 1 2 21-9 13
2.viticola 6 4 1 1 14-11 13
3.tandarei 6 4 0 2 14-9 12
4.ghe lazar 6 3 2 1 15-5 11
5.amara 7 3 2 2 10-11 11
6.fetesti 6 3 0 3 24-11 9
7.brazii 6 3 0 3 18-22 9
8.colelia 6 3 0 3 4-8 9
9.munt buzau 6 1 3 2 8-14 6
10.ghe doja 6 1 2 3 6-17 5
11.reviga 6 1 0 5 7-23 3
12.grivita 6 0 1 5 8-21 1
13.boranesti 5 0 0 5 6-25 0
14.andrasesti 6 0 0 6 8-29 0
clasament adevar
1.viticola +11
2.abatorul +10
3.tandarei +9
4.ghe lazar +8
5.amara +8
6.fetesti +5
7.brazii -2
8.ghe doja -3
9.munt buzau -3
10.colelia -3
11.reviga -5
12.boranesti -11
13.grivita -12
14.andrasesti -20
-redactat si publicat de marian rad 13.11.11 h10.25-update 15.11.11 h10.30-
liga4 juniori etapa12
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHE DOJA-ABATORUL SLOBOZIA 2-7
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-RAPID FETESTI 0-2
stadion comunal-muntenii buzau
VICTORIA MUNT BUZAU-VICTORIA AMARA 2-1
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VOINTA REVIGA 13-0
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VITICOLA FETESTI 2-6
stadion comunal-colelia
SPICUL COLELIA-RECOLTA GHE LAZAR 1-0
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-UNIREA GRIVITA 2-0
RECOLTA GHE DOJA-ABATORUL SLOBOZIA 2-7
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-RAPID FETESTI 0-2
stadion comunal-muntenii buzau
VICTORIA MUNT BUZAU-VICTORIA AMARA 2-1
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VOINTA REVIGA 13-0
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VITICOLA FETESTI 2-6
stadion comunal-colelia
SPICUL COLELIA-RECOLTA GHE LAZAR 1-0
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-UNIREA GRIVITA 2-0
LIGA5 ETAPA12
...Bucu incearca sa puna presiune pe lider si reduce din diferenta de puncte...
...doar lupta pentru locul doi mai conteaza in aceasta serie..
SERIA1
sb.12.11.11 h12.00jun h14.00sen
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-GLORIA OGRADA 3-1
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-VIITORUL VALEA CIORII 3-6
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-ALBESTI08 ALBESTI 2-5
stadion-inter stelnica
INTER STELNICA-DUNAREA GIURGENI 4-3
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-FC MOVILA 5-1
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-VOINTA SCANTEIA 4-1
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-FC TRAIAN 7-2
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-sta
juniori etapa12
rapid perieti-viitorul v.ciorii 1-1
unirea mih.kogalniceanu-albesti 2-0
bucu-movila 12-0
stelnica-giurgeni 3-0
ciulnita-ograda 6-2
gura ialomitei-scanteia 1-6
platonesti-traian 3-4
SERIA2
dum.13.11.11 h12.00jun h14.00sen
stadionul comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-AIVA RASI 7-0
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-FULGERUL FIERBINTI 0-2
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-RECOLTA MALU ROSU 3-2
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-INFRATIREA JILAVELE 1-3
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-VOINTA COCORA 2-7
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-UNIREA MANASIA 3-7
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-LIBERTATEA SALCIOARA 7-0
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-COSERENI COSERENI 1-1
juniori etapa12
ion roata-rasi 7-0
moldoveni-fierbinti 1-8
maia-malu rosu 2-3
sarateni-jilavele 3-1
dridul-cocora 4-2
adancata-manasia 0-5
barcanesti-salcioara 2-0
axintele-cosereni 4-0
-informatii de la alex nicolaie publicate de marian rad 09.11.11 h15.45-
sb.12.11.11 h12.00jun h14.00sen
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-GLORIA OGRADA 3-1
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-VIITORUL VALEA CIORII 3-6
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-ALBESTI08 ALBESTI 2-5
stadion-inter stelnica
INTER STELNICA-DUNAREA GIURGENI 4-3
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-FC MOVILA 5-1
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-VOINTA SCANTEIA 4-1
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-FC TRAIAN 7-2
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-sta
juniori etapa12
rapid perieti-viitorul v.ciorii 1-1
unirea mih.kogalniceanu-albesti 2-0
bucu-movila 12-0
stelnica-giurgeni 3-0
ciulnita-ograda 6-2
gura ialomitei-scanteia 1-6
platonesti-traian 3-4
SERIA2
dum.13.11.11 h12.00jun h14.00sen
stadionul comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-AIVA RASI 7-0
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-FULGERUL FIERBINTI 0-2
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-RECOLTA MALU ROSU 3-2
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-INFRATIREA JILAVELE 1-3
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-VOINTA COCORA 2-7
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-UNIREA MANASIA 3-7
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-LIBERTATEA SALCIOARA 7-0
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-COSERENI COSERENI 1-1
juniori etapa12
ion roata-rasi 7-0
moldoveni-fierbinti 1-8
maia-malu rosu 2-3
sarateni-jilavele 3-1
dridul-cocora 4-2
adancata-manasia 0-5
barcanesti-salcioara 2-0
axintele-cosereni 4-0
-informatii de la alex nicolaie publicate de marian rad 09.11.11 h15.45-
liga6 etapa11
..ultima etapa din turul campionatului in cele 3 serii..
dum.13.11.11 h14.00
SERIA1
recolta buiesti-vointa brancoveni 3-2
agronomia bucu2-real gimbasani 7-3
fp slobozia noua-spicul marculesti 4-1
sparatuc iazu-recolta saveni 0-2
spicul vladeni-stiinta slobozia 2-3
baraganul ciulnita2-sta
SERIA2
as orezu-dinamo borduselul 2-0
vointa cocora2-vointa tovarasia 0-3mv
vointa orboiesti-spicul milosesti 4-3
sport paltinis-unirea paltinis 3-1
omega milosesti-as brosteni 3-2
steaua borduselul-inter stejarul 2-1
SERIA3
gloria alexeni-fc movilita 5-1
unirea patru frati-unirea garbovi 5-3
staruinta brosteni-unirea manasia2 5-1
atletic v.macrisului-avantul grindul 3-1
fulgerul fierbinti2-victoria rosiori 8-1
ambianta jilavele-sta
SERIA1
recolta buiesti-vointa brancoveni 3-2
agronomia bucu2-real gimbasani 7-3
fp slobozia noua-spicul marculesti 4-1
sparatuc iazu-recolta saveni 0-2
spicul vladeni-stiinta slobozia 2-3
baraganul ciulnita2-sta
SERIA2
as orezu-dinamo borduselul 2-0
vointa cocora2-vointa tovarasia 0-3mv
vointa orboiesti-spicul milosesti 4-3
sport paltinis-unirea paltinis 3-1
omega milosesti-as brosteni 3-2
steaua borduselul-inter stejarul 2-1
SERIA3
gloria alexeni-fc movilita 5-1
unirea patru frati-unirea garbovi 5-3
staruinta brosteni-unirea manasia2 5-1
atletic v.macrisului-avantul grindul 3-1
fulgerul fierbinti2-victoria rosiori 8-1
ambianta jilavele-sta
juniori nationali A si B etapa11
...ultima etapa a turului la ambele categorii de varsta...
dum.13.11.11 junA h12.00 junB h14.00
juniori A
DUNAREA GALATI-UNIREA SLOBOZIA
juniori B
DUNAREA GALATI-UNIREA SLOBOZIA
juniori A
DUNAREA GALATI-UNIREA SLOBOZIA
juniori B
DUNAREA GALATI-UNIREA SLOBOZIA
liga3 seria2 etapa12
...doar un egal pentru slobozeni acasa cu berceniul,si sta la mana celor din axintele ca sa ramana pe locul1...
...axintele tine piept celor din afumati si ajuta si pe unirea sa ramana pe locul1...
vin.04.11.11 h14.00
stadionul municipal-slobozia
UNIREA SLOBOZIA-ACS BERCENI 1-1
a)arbitrii-
b)observatori
c)palmares direct ultimele 5editii-
SLOBOZIA
a)clasament general-1) 10 8 2 0 24-5 26
b)clasament acasa- 4 3 1 0 11-2 10
c)rezultate acasa-5-0eforie,1-1ciresul,1-0calarasi,4-1comprest,
BERCENI
a)clasament general-5) 10 5 2 3 12-8 17
b)clasament deplasare-5 2 1 2 5-3 7
c)rezultate deplasare-4-0ciresul,0-2calarasi,1-0comprest,0-0tunari,0-1voluntari
samb.05.11.11 h14.00
stadionul comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CS AFUMATI 0-0
a)
b)
c)
AXINTELE
a)-13) 3 1 6 8-10 10
b)-5 1 0 4 1-7 3
c)-0-1voluntari,0-3slobozia,0-1eforie,0-2stefanesti,1-0rapid2
AFUMATI
a)-2) 11 8 1 2 18-4 25
b)-5 3 0 2 4-2 9
c)-2-0rapid2,0-1comprest,1-0berceni,1-0chirnogi,0-1baia
rezultate
viitorul chirnogi-fc voluntari 2-0
unirea slobozia-acs berceni 1-1
eolica baia-cs balotesti 3-2
fc eforie-comprest bucuresti 2-0
cs stefanesti-rapid bucuresti2 3-2
conpet ciresu-cs tunari 1-3
viitorul axintele-cs afumati 0-0
dunarea calarasi-sta
stadionul municipal-slobozia
UNIREA SLOBOZIA-ACS BERCENI 1-1
a)arbitrii-
b)observatori
c)palmares direct ultimele 5editii-
SLOBOZIA
a)clasament general-1) 10 8 2 0 24-5 26
b)clasament acasa- 4 3 1 0 11-2 10
c)rezultate acasa-5-0eforie,1-1ciresul,1-0calarasi,4-1comprest,
BERCENI
a)clasament general-5) 10 5 2 3 12-8 17
b)clasament deplasare-5 2 1 2 5-3 7
c)rezultate deplasare-4-0ciresul,0-2calarasi,1-0comprest,0-0tunari,0-1voluntari
samb.05.11.11 h14.00
stadionul comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CS AFUMATI 0-0
a)
b)
c)
AXINTELE
a)-13) 3 1 6 8-10 10
b)-5 1 0 4 1-7 3
c)-0-1voluntari,0-3slobozia,0-1eforie,0-2stefanesti,1-0rapid2
AFUMATI
a)-2) 11 8 1 2 18-4 25
b)-5 3 0 2 4-2 9
c)-2-0rapid2,0-1comprest,1-0berceni,1-0chirnogi,0-1baia
rezultate
viitorul chirnogi-fc voluntari 2-0
unirea slobozia-acs berceni 1-1
eolica baia-cs balotesti 3-2
fc eforie-comprest bucuresti 2-0
cs stefanesti-rapid bucuresti2 3-2
conpet ciresu-cs tunari 1-3
viitorul axintele-cs afumati 0-0
dunarea calarasi-sta
liga4 etapa11
...de la Fetesti se da ora exacta in fotbalul judetean din Ialomita...
samb.05.11.10 jun12.00 sen14.00
stadionul parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-VICTORIA AMARA 3-1 -vezi galerie foto-
au marcat:stoicescu dorel-2,ion victoras/zavedei
a)-modrea valentin,munteanu ionut,dimache ionut
b)
c)-(06/07 7-2etp34 09.06.07)(07/08 0-0etp29 01.05.08)(08/09 4-2etp31 20.05.09)(09/10 ons1-l4)(10/11 1-2/3-0mv etp23 23.04.11)
VITICOLA
a)-3) 10 7 2 1 28-17 23
b)-2) 5 4 1 0 16-7 13
c)
AMARA
a)-4) 10 7 1 2 35-15 22
b)-4) 5 3 1 1 8-7 10
c)
stadionul abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 7-3
au marcat:balta ionel-2,vizuroiu marius-2,taras alexandru,gheorghe mihai,nohai marian/craciun catalin-3
a)-ion alexandru,ojoc claudiu,moga iuliano
b)
c)-(06/07 3-0etp20 17.03.07)(07/08 l3s2-l4)(08/09 4-2etp28 02.05.09)(09/10 3-2etp5 19.09.09)(10/11 1-0etp1 21.08.10)
ABATORUL
a)-5) 10 6 1 3 32-17 19
b)-7) 4 3 0 1 14-8 9
c)
MUNTENI BUZAU
a)-8) 10 4 1 5 23-31 13
b)-7) 5 1 3 1 5-7 6
c)
stadionul comunal-reviga
VOINTA REVIGA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 3-1
a)-brebeanu mihai-2,radu mihaita/paraiescu sandel
b)
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 2-2etp18 19.03.11)
REVIGA
a)-10) 10 3 1 6 19-25 10
b)-6) 5 2 1 2 12-11 7
c)
GHEORGHE DOJA
a)-7) 10 4 3 3 24-27 15
b)-10) 5 1 2 2 13-20 6
c)
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VICTORIA TANDAREI 2-0 -vezi galerie foto-
au marcat-marin nicolaie,marcu iulian
a)-andrei zaharia,anton marius,burlacu liviu
b)
c)-(06/07 3-2etp13 11.11.06)(07/08 1-0etp24 05.04.08)(08/09 2-1etp29 09.05.09)(09/10 1-2etp4 12.09.09)(10/11 2-2etp15 27.11.10)
FETESTI
a)-6) 10 5 2 3 29-13 17
b)-5) 5 3 2 0 14-3 11
c)
TANDAREI
a)-1) 10 8 0 2 30-10 24
b)-1) 5 4 0 1 14-7 12
c)
stadionul comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-OLIMPIA BRAZII 2-5
au marcat:matache stefan,agapie catalin/lungu marius,cazin ionut,dumitru cristian-3
a)-hagiu mircea,cliseru bogdan,panait cristian
b)
c)-(06/07 l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 ons1-l4)(09/10 6-1etp15 28.11.09)(10/11 9-2etp30 05.06.11)
GHEORGHE LAZAR
a)-2) 10 7 2 1 29-7 23
b)-1) 5 5 0 0 20-3 15
c)
BRAZII
a)-9) 10 4 1 5 23-31 13
b)-9) 5 2 0 3 13-20 6
c)
stadionul comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-SPICUL COLELIA 1-2
au marcat-
a)
b)
c)-(06/07 prs3-prs2)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 3-2etp14 21.11.09)(10/11 ons1-ons2)
GRIVITA
a)-13) 10 1 2 7 14-32 5
b)-12) 5 1 2 2 8-11 5
c)
COLELIA
a)-11) 10 3 0 7 5-16 9
b)-8) 5 2 0 3 2-7 6
c)
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-ANDRIAS ANDRASESTI 2-1
au marcat:mizileanu ionut,radu george/neaga stefan
a)-nitu gile,gheorghe marian,paraiescu ionel
b)
c)-(06/07 l4- )(07/08 l4- )(08/09 l4-prs3)(09/10 ons2 7-0etp21 09.05.10)(10/11 1-1etp23 23.04.11)
BORANESTI
a)-12) 10 3 0 7 5-16 9
b)-11) 5 2 1 2 9-12 7
c)
ANDRASESTI
a)-14) 10 0 0 10 8-47 0
b)-14) 5 0 0 5 7-27 0
c)
o etapa plina de imprevizibil si in urma acestor rezultate avem un alt lider foarte surprinzator chiar si pentru multi.Viticola reuseste sa profite din plin de rezultattul colegei din oras care a invins liderul de pana in acel moment,dar mai ales si de surpriza uriasa de la Gheorghe Lazar unde gazdele au suferit un esec usturator si astfel au ratat sansa sa redevina lideri.Poate penru unii acest nou lider pare intradevar o mare surpriza,dar prin jocul prestat de pana acum de echipa de la malul Borcei,si mai ales si faptul ca a profitat din plin de pe urma altor rezultate si pasii gresiti facuti de celelalte formatii,a facut ca pana la urma Viticola sa ajunga si pe locul1.Jocul de azi de la Fetesti a demonstrat ca echipa din Fetesti merita sa fie liderul acestei serii deoarece a fost echipa cea mai constanta in rezultate si a reusit sa invinga pe teren propiul toate pretendentele la pozitia fruntasa.Amara este inca foarte departe de jocul si forma buna pe care au avut-o in returul trecut cand s-au batut cu sanse mari la titlu de campioni.Amarenii reveneau la Fetesti acolo unde au pierdut practic lupta pentru titlu de campioni anul trecut in urma unei greseli mari de ordin managerial,cand desi au castigat pe teren cu 2-1 au pierdut in cele din urma cu 3-0 la masa verde.Sa revenim la joc..Gazdele incep in forta acest meci si rateaza doua bune ocazii de a marca singur cu portarul dupa care a vea sa cada si golul.1-0 destul de repede si amarenii incearca sa echilibreze si ei balanta.se joaca deschis deoparte si de alta dar tot fetesteni sunt cei mai periculosi si pun mereu presiune pe careul amarean.partea secunda se rupe si echilibru numeric si astfel viticola pune stapanire totala pe joc reusind sa-si dubleze avantajul.la 2-0 oaspetii forteaza si ei nemaiavand ce pierde si reusesc sa reduca din handicap pe o oarecare relaxarea celor de la viticola.finalul este unul incandescent cu Amara cautand si golul egalizator dar uita sa mai se si apere si pe final primesc si o ultima lovitura incasand golul trei.si auzind si rezultatul consemnat pe municipalul fetestean dar si de marea bomba a etapei de la Ghe Lazar se declanseaza iuresul bucuriei astfel gazdele sarbatorind urcarea pe primul loc.Dupa modul cum au jucat spunem si noi ca merita acest lucru,si macar pentru o saptamana sa-i lasam sa se bucure de acest loc.
Pe municipalul fetestean venea liderul la zi al acestei serii,echipa din Tandarei in incercarea de a pastra si dupa aceasta etapa aceasta pozitie.Gazdele erau cu orgoliu destul de rascolit dupa infrangerea nescontata din etapa trecuta de la Gheorghe Doja si doreau sa se revanseze fata de cei din tribune.Oaspetii au o echipa tanara in formare cu foarte multi jucatori sub 22 ani iar experienta acestora la nivelul ligii a 4-a sa vazut destul de repede.Deschiderea de scor avea sa vina destul de repede pe fondul unei usoare dominari a fetestenilor.Urmeaza o alta avansala de ocazii la poarta celor din Tandarei care reusesc cu greu sa faca fata cel putin in repriza secunda cand incaseaza si golul secund si astfel acestia cedeaza incetul cu incetul terenul.Rapidistii domina jocul si rateaza ocazii dupa ocazii iar daca la final scorul era 7-0 nimeni nu s-ar fi mirat.Una peste alta a fost o victorie clarara a Rapidului care astfel reuseste sa se apropie si ea la 6puncte in urma cellelate colege de serie din oras.Oaspetii au plecat de la Fetesti constienti ca mai au mult de muncit pentru a ajunge acolo unde i-si doresc.
Din pacate nu mai detinem si alte informatii cu privire la celellalte jocuri dar la o simpla privire putem vedea cum abatorul reuseste scorul etapei cu cei din Munteni Buzau,formatie care statea destul de binae la capitolul meciuri in deplasare.Bomba etapei vine de la Gheorghe Lazar unde gazdele reusesc contraperformanta sa cedeze pentru prima data in acest sezon pe teren propiul dupa o serie de 5 victorii consecutive.Usor dar sigur cei din Brazii incep sa-si inchege acea echipa de care vorbeau la inceput si sa puna serioase probleme si la meciurile din deplasare.In derby-urile codaselor,Grivita pare ca incepe sa se inece in coada clasamentului si nu mai bate pe nimeni cedand acasa cu Colelia o alta echipa ce se afla in criza de puncte.Acest rezultat poate conta enorm de mult la finalul campionatului in cazul rezultatelor directe mai ales ca este obtinut si in deplasare.Andrasestiul a fost foarte aproape sa reuseseasca in deplasarea de la Boranesti ce nu a reusit in tot acest campionat.Au pierdut la limita cu 1-2 dar au prestat un fotbal bun si increzatori ca pot sa obtina si ei puncte in urmatoarele partide.Aceste puncte insa sunt mult mai importante pentru gazde mai ales ca le asteapata sambata un meci greu acasa cu Viticola,exact formatia revelatie a acestui sezon si care trece printr-o forma deosebita,
A fost o etapa plina de imprevizibil la capatul careia consemnam o noua schimbare de lider si faptul ca se anunta un campionat foarte echilibrat astfel ca primele 6 echipe pornesc cu sanse in lupta pentru campionat.
clasament
---------------------------------------------
1.viticola fetesti 11 8 2 1 31-18 26
------------------------------------------
2.victoria tandarei 11 8 0 3 30-12 24
3.recolta ghe lazar 11 7 2 2 31-12 23
4.abatorul slobozia 11 7 1 3 39-20 22
5.victoria amara 11 7 1 3 36-18 22
6.rapid fetesti 11 6 2 3 31-13 20
7.olimpia brazii 11 5 1 5 28-33 16
8.recolta ghe doja 11 4 3 4 25-29 15
9.victoria munt buzau 11 3 4 4 17-19 13
10.vointa reviga 11 4 2 6 22-26 13
-------------------------------------------
11.spicul colelia 11 4 0 7 7-17 11
12.juventus boranesti 11 3 1 7 17-38 10
-----------------------------------------------
13.unirea grivita 11 1 2 8 15-34 5
14.andrias andrasesti 11 0 0 11 9-49 0
----------------------------------------------
clasament acasa
1.viticola 6 5 1 0 19-8 16
2.ghe lazar 6 5 0 1 22-8 15
3.fetesti 6 4 2 0 16-3 14
4.amara 5 4 0 1 27-8 12
5.abatorul 5 4 0 1 21-11 12
6.tandarei 5 4 0 1 16-3 12
7.ghe doja 5 3 1 1 19-12 10
8.reviga 6 3 1 2 15-12 10
9.boranesti 6 3 1 2 11-13 10
10.munt buzau 5 2 1 2 9-5 7
11.brazii 5 2 1 2 10-11 7
12.grivita 6 1 2 3 9-13 5
13.colelia 5 1 0 4 3-9 3
14.andrasesti 5 0 0 5 3-24 0
clasament deplasare
1.tandarei 6 4 0 2 14-9 12
2.abatorul 6 3 1 2 18-9 10
3.viticola fetesti 5 3 1 1 12-10 10
4.amara 6 3 1 2 9-10 10
5.brazii 6 3 0 3 18-22 9
6.colelia 6 3 0 3 4-8 9
7.ghe lazar 5 2 2 1 9-4 8
8.fetesti 5 2 0 3 15-10 6
9.munt buzau 6 1 2 3 8-14 6
10.ghe doja 6 1 2 3 6-17 5
11.reviga 5 1 0 4 7-16 3
12.grivita 5 0 0 5 6-19 0
13.boranesti 5 0 0 5 6-25 0
14.andrasesti 6 0 0 6 8-29 0
clasament adevar
1.tandarei +9
2.viticola +8
3.abatorul +7
4.amara +7
5.ghe lazar +5
6.fetesti +2
7.brazii +1
8.ghe doja 0
9.colelia 0
10.munt buzau -1
11.reviga -5
12.boranesti -8
13.grivita -13
14.andrasesti -18
-editat si publicat de marian rad 03.11.11 h10.15-update 10.11.11 h22.50-
stadionul parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-VICTORIA AMARA 3-1 -vezi galerie foto-
au marcat:stoicescu dorel-2,ion victoras/zavedei
a)-modrea valentin,munteanu ionut,dimache ionut
b)
c)-(06/07 7-2etp34 09.06.07)(07/08 0-0etp29 01.05.08)(08/09 4-2etp31 20.05.09)(09/10 ons1-l4)(10/11 1-2/3-0mv etp23 23.04.11)
VITICOLA
a)-3) 10 7 2 1 28-17 23
b)-2) 5 4 1 0 16-7 13
c)
AMARA
a)-4) 10 7 1 2 35-15 22
b)-4) 5 3 1 1 8-7 10
c)
stadionul abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 7-3
au marcat:balta ionel-2,vizuroiu marius-2,taras alexandru,gheorghe mihai,nohai marian/craciun catalin-3
a)-ion alexandru,ojoc claudiu,moga iuliano
b)
c)-(06/07 3-0etp20 17.03.07)(07/08 l3s2-l4)(08/09 4-2etp28 02.05.09)(09/10 3-2etp5 19.09.09)(10/11 1-0etp1 21.08.10)
ABATORUL
a)-5) 10 6 1 3 32-17 19
b)-7) 4 3 0 1 14-8 9
c)
MUNTENI BUZAU
a)-8) 10 4 1 5 23-31 13
b)-7) 5 1 3 1 5-7 6
c)
stadionul comunal-reviga
VOINTA REVIGA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 3-1
a)-brebeanu mihai-2,radu mihaita/paraiescu sandel
b)
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 2-2etp18 19.03.11)
REVIGA
a)-10) 10 3 1 6 19-25 10
b)-6) 5 2 1 2 12-11 7
c)
GHEORGHE DOJA
a)-7) 10 4 3 3 24-27 15
b)-10) 5 1 2 2 13-20 6
c)
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VICTORIA TANDAREI 2-0 -vezi galerie foto-
au marcat-marin nicolaie,marcu iulian
a)-andrei zaharia,anton marius,burlacu liviu
b)
c)-(06/07 3-2etp13 11.11.06)(07/08 1-0etp24 05.04.08)(08/09 2-1etp29 09.05.09)(09/10 1-2etp4 12.09.09)(10/11 2-2etp15 27.11.10)
FETESTI
a)-6) 10 5 2 3 29-13 17
b)-5) 5 3 2 0 14-3 11
c)
TANDAREI
a)-1) 10 8 0 2 30-10 24
b)-1) 5 4 0 1 14-7 12
c)
stadionul comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-OLIMPIA BRAZII 2-5
au marcat:matache stefan,agapie catalin/lungu marius,cazin ionut,dumitru cristian-3
a)-hagiu mircea,cliseru bogdan,panait cristian
b)
c)-(06/07 l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 ons1-l4)(09/10 6-1etp15 28.11.09)(10/11 9-2etp30 05.06.11)
GHEORGHE LAZAR
a)-2) 10 7 2 1 29-7 23
b)-1) 5 5 0 0 20-3 15
c)
BRAZII
a)-9) 10 4 1 5 23-31 13
b)-9) 5 2 0 3 13-20 6
c)
stadionul comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-SPICUL COLELIA 1-2
au marcat-
a)
b)
c)-(06/07 prs3-prs2)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 3-2etp14 21.11.09)(10/11 ons1-ons2)
GRIVITA
a)-13) 10 1 2 7 14-32 5
b)-12) 5 1 2 2 8-11 5
c)
COLELIA
a)-11) 10 3 0 7 5-16 9
b)-8) 5 2 0 3 2-7 6
c)
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-ANDRIAS ANDRASESTI 2-1
au marcat:mizileanu ionut,radu george/neaga stefan
a)-nitu gile,gheorghe marian,paraiescu ionel
b)
c)-(06/07 l4- )(07/08 l4- )(08/09 l4-prs3)(09/10 ons2 7-0etp21 09.05.10)(10/11 1-1etp23 23.04.11)
BORANESTI
a)-12) 10 3 0 7 5-16 9
b)-11) 5 2 1 2 9-12 7
c)
ANDRASESTI
a)-14) 10 0 0 10 8-47 0
b)-14) 5 0 0 5 7-27 0
c)
o etapa plina de imprevizibil si in urma acestor rezultate avem un alt lider foarte surprinzator chiar si pentru multi.Viticola reuseste sa profite din plin de rezultattul colegei din oras care a invins liderul de pana in acel moment,dar mai ales si de surpriza uriasa de la Gheorghe Lazar unde gazdele au suferit un esec usturator si astfel au ratat sansa sa redevina lideri.Poate penru unii acest nou lider pare intradevar o mare surpriza,dar prin jocul prestat de pana acum de echipa de la malul Borcei,si mai ales si faptul ca a profitat din plin de pe urma altor rezultate si pasii gresiti facuti de celelalte formatii,a facut ca pana la urma Viticola sa ajunga si pe locul1.Jocul de azi de la Fetesti a demonstrat ca echipa din Fetesti merita sa fie liderul acestei serii deoarece a fost echipa cea mai constanta in rezultate si a reusit sa invinga pe teren propiul toate pretendentele la pozitia fruntasa.Amara este inca foarte departe de jocul si forma buna pe care au avut-o in returul trecut cand s-au batut cu sanse mari la titlu de campioni.Amarenii reveneau la Fetesti acolo unde au pierdut practic lupta pentru titlu de campioni anul trecut in urma unei greseli mari de ordin managerial,cand desi au castigat pe teren cu 2-1 au pierdut in cele din urma cu 3-0 la masa verde.Sa revenim la joc..Gazdele incep in forta acest meci si rateaza doua bune ocazii de a marca singur cu portarul dupa care a vea sa cada si golul.1-0 destul de repede si amarenii incearca sa echilibreze si ei balanta.se joaca deschis deoparte si de alta dar tot fetesteni sunt cei mai periculosi si pun mereu presiune pe careul amarean.partea secunda se rupe si echilibru numeric si astfel viticola pune stapanire totala pe joc reusind sa-si dubleze avantajul.la 2-0 oaspetii forteaza si ei nemaiavand ce pierde si reusesc sa reduca din handicap pe o oarecare relaxarea celor de la viticola.finalul este unul incandescent cu Amara cautand si golul egalizator dar uita sa mai se si apere si pe final primesc si o ultima lovitura incasand golul trei.si auzind si rezultatul consemnat pe municipalul fetestean dar si de marea bomba a etapei de la Ghe Lazar se declanseaza iuresul bucuriei astfel gazdele sarbatorind urcarea pe primul loc.Dupa modul cum au jucat spunem si noi ca merita acest lucru,si macar pentru o saptamana sa-i lasam sa se bucure de acest loc.
Pe municipalul fetestean venea liderul la zi al acestei serii,echipa din Tandarei in incercarea de a pastra si dupa aceasta etapa aceasta pozitie.Gazdele erau cu orgoliu destul de rascolit dupa infrangerea nescontata din etapa trecuta de la Gheorghe Doja si doreau sa se revanseze fata de cei din tribune.Oaspetii au o echipa tanara in formare cu foarte multi jucatori sub 22 ani iar experienta acestora la nivelul ligii a 4-a sa vazut destul de repede.Deschiderea de scor avea sa vina destul de repede pe fondul unei usoare dominari a fetestenilor.Urmeaza o alta avansala de ocazii la poarta celor din Tandarei care reusesc cu greu sa faca fata cel putin in repriza secunda cand incaseaza si golul secund si astfel acestia cedeaza incetul cu incetul terenul.Rapidistii domina jocul si rateaza ocazii dupa ocazii iar daca la final scorul era 7-0 nimeni nu s-ar fi mirat.Una peste alta a fost o victorie clarara a Rapidului care astfel reuseste sa se apropie si ea la 6puncte in urma cellelate colege de serie din oras.Oaspetii au plecat de la Fetesti constienti ca mai au mult de muncit pentru a ajunge acolo unde i-si doresc.
Din pacate nu mai detinem si alte informatii cu privire la celellalte jocuri dar la o simpla privire putem vedea cum abatorul reuseste scorul etapei cu cei din Munteni Buzau,formatie care statea destul de binae la capitolul meciuri in deplasare.Bomba etapei vine de la Gheorghe Lazar unde gazdele reusesc contraperformanta sa cedeze pentru prima data in acest sezon pe teren propiul dupa o serie de 5 victorii consecutive.Usor dar sigur cei din Brazii incep sa-si inchege acea echipa de care vorbeau la inceput si sa puna serioase probleme si la meciurile din deplasare.In derby-urile codaselor,Grivita pare ca incepe sa se inece in coada clasamentului si nu mai bate pe nimeni cedand acasa cu Colelia o alta echipa ce se afla in criza de puncte.Acest rezultat poate conta enorm de mult la finalul campionatului in cazul rezultatelor directe mai ales ca este obtinut si in deplasare.Andrasestiul a fost foarte aproape sa reuseseasca in deplasarea de la Boranesti ce nu a reusit in tot acest campionat.Au pierdut la limita cu 1-2 dar au prestat un fotbal bun si increzatori ca pot sa obtina si ei puncte in urmatoarele partide.Aceste puncte insa sunt mult mai importante pentru gazde mai ales ca le asteapata sambata un meci greu acasa cu Viticola,exact formatia revelatie a acestui sezon si care trece printr-o forma deosebita,
A fost o etapa plina de imprevizibil la capatul careia consemnam o noua schimbare de lider si faptul ca se anunta un campionat foarte echilibrat astfel ca primele 6 echipe pornesc cu sanse in lupta pentru campionat.
clasament
---------------------------------------------
1.viticola fetesti 11 8 2 1 31-18 26
------------------------------------------
2.victoria tandarei 11 8 0 3 30-12 24
3.recolta ghe lazar 11 7 2 2 31-12 23
4.abatorul slobozia 11 7 1 3 39-20 22
5.victoria amara 11 7 1 3 36-18 22
6.rapid fetesti 11 6 2 3 31-13 20
7.olimpia brazii 11 5 1 5 28-33 16
8.recolta ghe doja 11 4 3 4 25-29 15
9.victoria munt buzau 11 3 4 4 17-19 13
10.vointa reviga 11 4 2 6 22-26 13
-------------------------------------------
11.spicul colelia 11 4 0 7 7-17 11
12.juventus boranesti 11 3 1 7 17-38 10
-----------------------------------------------
13.unirea grivita 11 1 2 8 15-34 5
14.andrias andrasesti 11 0 0 11 9-49 0
----------------------------------------------
clasament acasa
1.viticola 6 5 1 0 19-8 16
2.ghe lazar 6 5 0 1 22-8 15
3.fetesti 6 4 2 0 16-3 14
4.amara 5 4 0 1 27-8 12
5.abatorul 5 4 0 1 21-11 12
6.tandarei 5 4 0 1 16-3 12
7.ghe doja 5 3 1 1 19-12 10
8.reviga 6 3 1 2 15-12 10
9.boranesti 6 3 1 2 11-13 10
10.munt buzau 5 2 1 2 9-5 7
11.brazii 5 2 1 2 10-11 7
12.grivita 6 1 2 3 9-13 5
13.colelia 5 1 0 4 3-9 3
14.andrasesti 5 0 0 5 3-24 0
clasament deplasare
1.tandarei 6 4 0 2 14-9 12
2.abatorul 6 3 1 2 18-9 10
3.viticola fetesti 5 3 1 1 12-10 10
4.amara 6 3 1 2 9-10 10
5.brazii 6 3 0 3 18-22 9
6.colelia 6 3 0 3 4-8 9
7.ghe lazar 5 2 2 1 9-4 8
8.fetesti 5 2 0 3 15-10 6
9.munt buzau 6 1 2 3 8-14 6
10.ghe doja 6 1 2 3 6-17 5
11.reviga 5 1 0 4 7-16 3
12.grivita 5 0 0 5 6-19 0
13.boranesti 5 0 0 5 6-25 0
14.andrasesti 6 0 0 6 8-29 0
clasament adevar
1.tandarei +9
2.viticola +8
3.abatorul +7
4.amara +7
5.ghe lazar +5
6.fetesti +2
7.brazii +1
8.ghe doja 0
9.colelia 0
10.munt buzau -1
11.reviga -5
12.boranesti -8
13.grivita -13
14.andrasesti -18
-editat si publicat de marian rad 03.11.11 h10.15-update 10.11.11 h22.50-
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=hyaI7FtMgD0
VITICOLA AGROFAM FETESTI-VICTORIA AMARA 3-1
liga4 juniori etapa11
...abatorul defileaza spre titlu de campioana..
baza sportiva viticola-fetesti
VITICOLA FETESTI-VICTORIA AMARA 3-2 -vezi galerie foto-
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 7-0
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-1
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VICTORIA TANDAREI 1-2 -vezi galerie foto-
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-OLIMPIA BRAZII 13-1
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-SPICUL COLELIA 7-4
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-ANDRIAS ANDRASESTI 6-1
VITICOLA FETESTI-VICTORIA AMARA 3-2 -vezi galerie foto-
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 7-0
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-1
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VICTORIA TANDAREI 1-2 -vezi galerie foto-
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-OLIMPIA BRAZII 13-1
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-SPICUL COLELIA 7-4
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-ANDRIAS ANDRASESTI 6-1
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TPaYaDkBC7M
RAPID FETESTI-VICTORIA TANDAREI 1-2
liga5 etapa11
...SERIA1...cazanesti bate platonestiul si se desprinde spre liga4 poate doar bucu sa mai ameninte locul1...
...SERIA2...maia vine tare din urma...
SERIA1
samb.05.11.10 jun12.00 sen14.00
stadionul comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-BARAGANUL CIULNITA 4-3
stadionul comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-RAPID PERIETI 2-3
stadionul comunal-movila
FC MOVILA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 2-1
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-AGRONOMIA BUCU 2-9
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-INTER STELNICA 4-0
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-GLORIA GURA IALOMITEI 1-0
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-VIITORUL PLATONESTI 4-2
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-sta
SERIA2
dum.06.11.10 jun12.00 sen14.00
stadion comunal-
COSERENI COSERENI-AIVA RASI 5-1
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-UNIREA ION ROATA 4-3
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-VOINTA MAIA 2-4
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-UNIREA SARATENI 19-0
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-FC DRIDUL 4-2
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-SECUNDA ADANCATA 4-1
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-RECOLTA BARCANESTI 0-0
juniori seria1
albesti-perieti 1-2
movila-mih kogalniceanu 3-6
giurgeni-bucu 1-4
ograda-stelnica 0-1
scanteia-ciulnita 4-3
traian-gura ialomitei 3-2
cazanesti-platonesti 6-1
juniori seria2
cosereni-rasi 0-1
fierbinti-ion roata 6-1
malu rosu-moldoveni 8-0
jilavele-maia 4-2
cocora-sarateni 2-0
manasia-dridul 4-0
salcioara-adancata 2-3
axintele2-barcanesti 3-0
-informatii de la alexandru nicolaie-publicate de marian rad 10.11.11 h23.30-
samb.05.11.10 jun12.00 sen14.00
stadionul comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-BARAGANUL CIULNITA 4-3
stadionul comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-RAPID PERIETI 2-3
stadionul comunal-movila
FC MOVILA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 2-1
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-AGRONOMIA BUCU 2-9
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-INTER STELNICA 4-0
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-GLORIA GURA IALOMITEI 1-0
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-VIITORUL PLATONESTI 4-2
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-sta
SERIA2
dum.06.11.10 jun12.00 sen14.00
stadion comunal-
COSERENI COSERENI-AIVA RASI 5-1
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-UNIREA ION ROATA 4-3
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-VOINTA MAIA 2-4
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-UNIREA SARATENI 19-0
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-FC DRIDUL 4-2
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-SECUNDA ADANCATA 4-1
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-RECOLTA BARCANESTI 0-0
juniori seria1
albesti-perieti 1-2
movila-mih kogalniceanu 3-6
giurgeni-bucu 1-4
ograda-stelnica 0-1
scanteia-ciulnita 4-3
traian-gura ialomitei 3-2
cazanesti-platonesti 6-1
juniori seria2
cosereni-rasi 0-1
fierbinti-ion roata 6-1
malu rosu-moldoveni 8-0
jilavele-maia 4-2
cocora-sarateni 2-0
manasia-dridul 4-0
salcioara-adancata 2-3
axintele2-barcanesti 3-0
-informatii de la alexandru nicolaie-publicate de marian rad 10.11.11 h23.30-
liga6 etapa10
...SERIA1...buiestiul umilit la gimbasani...
...SERIA2...marele derby de la borduselul sa incheiat la masa verde..
...SERIA3...brosteni bate la grindul si este favorita la promovare...
dum.06.11.10 h14.00
SERIA1
stiinta slobozia-spartacus iazu 3-3
recolta saveni-fp slobozia noua 1-0
spicul marculesti-agronomia bucu2 3-0/0-3mv
real gimbasani-recolta buiesti 7-3
vointa brancoveni-baraganul ciulnita2 5-2
spicul vladeni-sta
clasament
---------------------------------
1.agronomia bucu2 9 7 2 0 26-5 23
2.recolta saveni 9 7 0 2 27-12 21
----------------------------------------
3.recolta buiesti 9 6 1 2 27-16 19
4.real gimbasani 9 5 2 2 34-19 17
5.vointa brancoveni 9 5 1 3 26-22 16
6.stiinta slobozia 9 4 2 3 27-22 14
7.spicul marculesti 9 3 1 5 28-26 10
8.spartacus iazu 9 3 1 5 23-28 10
9.spicul vladeni 9 2 0 7 20-38 6
10.baraganul ciulnita2 10 2 0 8 22-60 6
11.fair players slobozia noua 9 1 0 8 14-26 3
SERIA2
dinamo borduselul-steaua borduselul 0-0/3-0mv
inter stejarul-omega milosesti 2-4
as brosteni-sport paltinis 9-4
unirea paltinis-vointa orboiesti 4-3
spicul milosesti-vointa cocora 5-2
vointa tovarasia-as orezu 1-3
clasament
----------------------------------
1.unirea paltinis 10 7 3 0 25-12 24
2.as orezu 10 7 1 2 31-9 22
-------------------------------------
3.dinamo borduselul 10 6 1 3 27-12 19
4.as brosteni 10 5 3 2 39-21 18
5.omega milosesti 9 5 1 3 21-14 16
6.vointa orboiesti 10 5 1 4 27-22 16
7.spicul milosesti 9 4 2 3 28-15 8*
8.vointa cocora2 9 2 2 5 13-19 8
9.sport paltinis 10 2 1 7 16-35 7
10.vointa tovarasia 10 1 1 8 14-41 4
11.inter stejarul 10 1 1 8 18-57 4
12.steaua borduselul 9 4 1 4 17-19 -5**
*=echipa penalizata cu 6puncte
**=echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
fc movilita-fulgerul fierbinti2 2-1
ambianta jilavele-viitorul valea macrisului 3-4/0-3mv
avantul grindul-staruinta brosteni 1-2
unirea manasia2-unirea patru frati 4-6
unirea garbovi-gloria alexeni 1-2
victoria rosiori-sta
clasament
------------------------------------------
1.staruinta brosteni 9 7 0 2 24-9 21
2.atletic v.macrisului 9 6 1 2 30-17 19
------------------------------------------
3.fulgerul fierbinti2 9 6 0 3 22-13 18
4.gloria alexeni 9 5 1 3 26-14 16
5.unirea patru frati 9 4 1 4 20-22 13
6.ambianta jilavele 10 3 2 5 18-27 11
7.avantul grindul 9 3 1 5 24-35 10
8.unirea garbovi 9 2 3 4 29-24 9
9.fc movilita 9 4 0 5 18-30 9
10.victoria rosiori 9 1 4 4 12-18 7
11.unirea manasia2 9 2 1 6 24-38 7
SERIA1
stiinta slobozia-spartacus iazu 3-3
recolta saveni-fp slobozia noua 1-0
spicul marculesti-agronomia bucu2 3-0/0-3mv
real gimbasani-recolta buiesti 7-3
vointa brancoveni-baraganul ciulnita2 5-2
spicul vladeni-sta
clasament
---------------------------------
1.agronomia bucu2 9 7 2 0 26-5 23
2.recolta saveni 9 7 0 2 27-12 21
----------------------------------------
3.recolta buiesti 9 6 1 2 27-16 19
4.real gimbasani 9 5 2 2 34-19 17
5.vointa brancoveni 9 5 1 3 26-22 16
6.stiinta slobozia 9 4 2 3 27-22 14
7.spicul marculesti 9 3 1 5 28-26 10
8.spartacus iazu 9 3 1 5 23-28 10
9.spicul vladeni 9 2 0 7 20-38 6
10.baraganul ciulnita2 10 2 0 8 22-60 6
11.fair players slobozia noua 9 1 0 8 14-26 3
SERIA2
dinamo borduselul-steaua borduselul 0-0/3-0mv
inter stejarul-omega milosesti 2-4
as brosteni-sport paltinis 9-4
unirea paltinis-vointa orboiesti 4-3
spicul milosesti-vointa cocora 5-2
vointa tovarasia-as orezu 1-3
clasament
----------------------------------
1.unirea paltinis 10 7 3 0 25-12 24
2.as orezu 10 7 1 2 31-9 22
-------------------------------------
3.dinamo borduselul 10 6 1 3 27-12 19
4.as brosteni 10 5 3 2 39-21 18
5.omega milosesti 9 5 1 3 21-14 16
6.vointa orboiesti 10 5 1 4 27-22 16
7.spicul milosesti 9 4 2 3 28-15 8*
8.vointa cocora2 9 2 2 5 13-19 8
9.sport paltinis 10 2 1 7 16-35 7
10.vointa tovarasia 10 1 1 8 14-41 4
11.inter stejarul 10 1 1 8 18-57 4
12.steaua borduselul 9 4 1 4 17-19 -5**
*=echipa penalizata cu 6puncte
**=echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
fc movilita-fulgerul fierbinti2 2-1
ambianta jilavele-viitorul valea macrisului 3-4/0-3mv
avantul grindul-staruinta brosteni 1-2
unirea manasia2-unirea patru frati 4-6
unirea garbovi-gloria alexeni 1-2
victoria rosiori-sta
clasament
------------------------------------------
1.staruinta brosteni 9 7 0 2 24-9 21
2.atletic v.macrisului 9 6 1 2 30-17 19
------------------------------------------
3.fulgerul fierbinti2 9 6 0 3 22-13 18
4.gloria alexeni 9 5 1 3 26-14 16
5.unirea patru frati 9 4 1 4 20-22 13
6.ambianta jilavele 10 3 2 5 18-27 11
7.avantul grindul 9 3 1 5 24-35 10
8.unirea garbovi 9 2 3 4 29-24 9
9.fc movilita 9 4 0 5 18-30 9
10.victoria rosiori 9 1 4 4 12-18 7
11.unirea manasia2 9 2 1 6 24-38 7
juniori nationali A si B
...AU INECAT CORABIILE MANGALIOTE...
dum.06.11.10 junA 12.00 junB 14.00
stadionul comunal-slobozia noua
juniori A
UNIREA SLOBOZIA-CALLATIS MANGALIA 7-1
clasament
---------------------------------------------
1.viitorul constanta 9 8 1 0 45-3 33
------------------------------------------
2.otelul galati 10 8 0 2 37-5 32
3.dunarea galati 9 8 0 1 26-4 32
4.UNIREA SLOBOZIA 9 6 1 2 24-15 25
5.cf braila 9 4 1 4 17-31 17
6.delta tulcea 9 4 0 5 16-23 16
7.dunarea calarasi 9 3 2 4 14-19 14
8.farul constanta 9 3 1 5 17-22 13
9.sageata novodari 9 1 1 7 10-25 5
10.lps galati 9 1 0 8 12-29 4
11.callatis mangalia 9 0 1 8 7-49 1
juniori B
UNIREA SLOBOZIA-CALLATIS MANGALIA 4-0
clasament
--------------------------------------------------
1.viitorul constanta 9 9 0 0 34-2 36
-----------------------------------------------
2.otelul galati 10 9 0 1 28-9 36
3.farul constanta 9 7 0 2 38-6 32
4.UNIREA SLOBOZIA 8 5 0 3 23-17 20
5.lps galati 9 4 0 5 15-13 16
6.cf braila 9 4 0 5 15-17 12
7.delta tulcea 9 4 0 5 14-18 16
8.dunarea galati 9 4 0 5 11-17 16
9.sageata navodari 8 2 0 6 11-19 8
10.dunarea calarasi 9 1 0 8 7-45 4
11.callatis mangalia 9 0 0 9 2-35 0
stadionul comunal-slobozia noua
juniori A
UNIREA SLOBOZIA-CALLATIS MANGALIA 7-1
clasament
---------------------------------------------
1.viitorul constanta 9 8 1 0 45-3 33
------------------------------------------
2.otelul galati 10 8 0 2 37-5 32
3.dunarea galati 9 8 0 1 26-4 32
4.UNIREA SLOBOZIA 9 6 1 2 24-15 25
5.cf braila 9 4 1 4 17-31 17
6.delta tulcea 9 4 0 5 16-23 16
7.dunarea calarasi 9 3 2 4 14-19 14
8.farul constanta 9 3 1 5 17-22 13
9.sageata novodari 9 1 1 7 10-25 5
10.lps galati 9 1 0 8 12-29 4
11.callatis mangalia 9 0 1 8 7-49 1
juniori B
UNIREA SLOBOZIA-CALLATIS MANGALIA 4-0
clasament
--------------------------------------------------
1.viitorul constanta 9 9 0 0 34-2 36
-----------------------------------------------
2.otelul galati 10 9 0 1 28-9 36
3.farul constanta 9 7 0 2 38-6 32
4.UNIREA SLOBOZIA 8 5 0 3 23-17 20
5.lps galati 9 4 0 5 15-13 16
6.cf braila 9 4 0 5 15-17 12
7.delta tulcea 9 4 0 5 14-18 16
8.dunarea galati 9 4 0 5 11-17 16
9.sageata navodari 8 2 0 6 11-19 8
10.dunarea calarasi 9 1 0 8 7-45 4
11.callatis mangalia 9 0 0 9 2-35 0
liga3 seria2 etapa11
...IALOMITA face legea in liga3 seria2,ambele echipe castigand in deplasare...
vin.28.10.11 h15.00
stadion comunal-balotesti
CS BALOTESTI-UNIREA SLOBOZIA 0-3
au marcat:dragut,cristi emil,gheorghe d.
UNIREA:-dobre,lazar,emil c,toma v,stan,rosu,macare,ivasca,ibrian,toma c,dragut au mai jucat-soare,cristea,dumitru g,zavedei
arbitrii-
observatori-
palmares direct ultimele 5editii-nu s-au mai intalnit in liga3
BALOTESTI
clasament general-
clasament acasa-
rezultate acasa-
SLOBOZIA
clasament general-
clasament deplasare-
rezultate deplasare-
vin.28.10.11 h15.00
stadion municipal-calarasi
DUNAREA CALARASI-VIITORUL AXINTELE 0-3
au marcat-moses/ungureanu,paun
AXINTELE:sava,nicolaie,sebastian,oprisan,ionica,florea,vicentovici,bogoradita,gheorghiu,ungureanu,moses au mai jucat-paun,cana,pascale,coropca
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
CALARASI
a)
b)
c)
AXINTELE
a)
b)
c)
rezultate
cs tunari-fc voluntari 2-1
cs balotesti-unirea slobozia 0-3
cs afumati-cs eforie 3-0
dunarea calarasi-viitorul axintele 0-2
conpet ciresu-sc stefanesti 0-2
comprest bucuresti-eolica baia 1-1
acs berceni-viitorul chirnogi 1-1
rapid bucuresti2-sta
clasament
----------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 10 8 2 0 24-5 26
-----------------------------------------------
2.cs afumati 11 8 1 2 17-4 25
3.cs stefanesti 10 6 2 2 17-5 20
4.viitorul chirnogi 10 5 3 2 8-5 18
5.acs berceni 10 5 2 3 12-8 17
6.eolica baia 10 5 2 3 11-8 17
7.dunarea calarasi 11 4 3 4 12-16 15
8.fc voluntari 10 4 2 4 12-13 14
9.cs balotesti 11 4 1 6 11-14 13
10.conpet ciresu 10 3 2 5 8-15 11
-------------------------------------------
11.cs eforie 10 3 2 5 8-18 11
12.cs tunari 10 3 2 5 8-14 11
13.VIITORUL AXINTELE 10 3 1 6 8-10 10
14.comprest bucuresti 11 2 1 8 7-19 7
15.rapid bucuresti2 10 0 2 8 5-15 2
---------------------------------------------
stadion comunal-balotesti
CS BALOTESTI-UNIREA SLOBOZIA 0-3
au marcat:dragut,cristi emil,gheorghe d.
UNIREA:-dobre,lazar,emil c,toma v,stan,rosu,macare,ivasca,ibrian,toma c,dragut au mai jucat-soare,cristea,dumitru g,zavedei
arbitrii-
observatori-
palmares direct ultimele 5editii-nu s-au mai intalnit in liga3
BALOTESTI
clasament general-
clasament acasa-
rezultate acasa-
SLOBOZIA
clasament general-
clasament deplasare-
rezultate deplasare-
vin.28.10.11 h15.00
stadion municipal-calarasi
DUNAREA CALARASI-VIITORUL AXINTELE 0-3
au marcat-moses/ungureanu,paun
AXINTELE:sava,nicolaie,sebastian,oprisan,ionica,florea,vicentovici,bogoradita,gheorghiu,ungureanu,moses au mai jucat-paun,cana,pascale,coropca
a)
b)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
CALARASI
a)
b)
c)
AXINTELE
a)
b)
c)
rezultate
cs tunari-fc voluntari 2-1
cs balotesti-unirea slobozia 0-3
cs afumati-cs eforie 3-0
dunarea calarasi-viitorul axintele 0-2
conpet ciresu-sc stefanesti 0-2
comprest bucuresti-eolica baia 1-1
acs berceni-viitorul chirnogi 1-1
rapid bucuresti2-sta
clasament
----------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 10 8 2 0 24-5 26
-----------------------------------------------
2.cs afumati 11 8 1 2 17-4 25
3.cs stefanesti 10 6 2 2 17-5 20
4.viitorul chirnogi 10 5 3 2 8-5 18
5.acs berceni 10 5 2 3 12-8 17
6.eolica baia 10 5 2 3 11-8 17
7.dunarea calarasi 11 4 3 4 12-16 15
8.fc voluntari 10 4 2 4 12-13 14
9.cs balotesti 11 4 1 6 11-14 13
10.conpet ciresu 10 3 2 5 8-15 11
-------------------------------------------
11.cs eforie 10 3 2 5 8-18 11
12.cs tunari 10 3 2 5 8-14 11
13.VIITORUL AXINTELE 10 3 1 6 8-10 10
14.comprest bucuresti 11 2 1 8 7-19 7
15.rapid bucuresti2 10 0 2 8 5-15 2
---------------------------------------------
LIGA4 ETAPA10
...o noua etapa un alt lider..abatorul da lovitura la amara iar ghe doja produce si ea o surpriza..
(sb.29.10.11 jun12.00 sen14.00)
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-ABATORUL SLOBOZIA 1-2
au marcat-misu catalin/stoian mihai-2
a)
b)
c)-(06/07 0-1etp21 24.03.07)(07/08 l4-l3s2)(08/09 1-3etp19 06.12.08)(09/10 1-2etp16 27.02.10)(10/11 3-2etp4 11.09.10)
AMARA
a)-2) 9 7 1 1 34-13 22
b)-3) 4 4 0 0 26-6 12
c)
ABATORUL
a)-6) 9 5 1 3 30-16 16
b)-4) 5 2 1 2 16-8 7
c)
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VOINTA REVIGA 4-1
au marcat-craciun viorel-3,perici florin/nita gabriel
a)
b)
c)-(06/07 0-0etp9 07.10.06)(07/08 3-2/3-0etp7 22.09.07)(08/09 2-1etp17 22.11.08)(09/10 1-1etp4 12.09.09)(10/11 3-2etp8 09/10.10)
MUNTENI BUZAU
a)-8) 9 2 4 3 10-11 10
b)-11) 4 1 1 2 5-4 4
c)
REVIGA
a)-9) 9 3 1 5 18-21 10
b)-11) 4 1 0 3 6-12 3
c)
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-RAPID FETESTI 3-2
au marcat-trifon costel,enica daniel(autog),burlacu cristi/ivan tudorel-2
a)
b)
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons1-l4)(09/10 ons1-l4)(10/11 1-1etp17 12.03.11)
GHEORGHE DOJA
a)-7) 9 3 3 3 21-25 12
b)-7) 4 2 1 1 16-10 7
c)
FETESTI
a)-5) 9 5 2 2 27-10 17
b)-6) 4 2 0 2 6
c)
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-0
a marcat-rusen silvestru
a)nitu gile,panait florin,panait cristian
b)
c)-(06/07 3-0etp8 30.09.06)(07/08 1-1etp23 29.03.08)(08/09 l4-ons1)(09/10 1-5etp16 27.02.10)(10/11 1-1etp21 09.04.11)
TANDAREI
a)-3) 9 7 0 2 29-10 21
b)-5) 4 3 0 1 15-3 9
c)
GHEORGHE LAZAR
a)-1) 9 7 2 0 29-6 23
b)-3) 4 2 2 0 9-3 8
c)
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-UNIREA GRIVITA 3-2
au marcat-dumitrache florin,bucur george,ameiloaie marian/savulescu ionut,voicu marius
a)ionela puscasu,alexe ionel,paraiescu ionel
b)
c)-(06/07 prs1-prs3)(07/08 prs1-prs3)(08/09 l4-ons2)(09/10 5-2etp18 13.03.10)(10/11 l4-ons1)
BRAZII
a)-10) 9 3 1 5 20-29 10
b)-12) 4 1 1 2 7-9 4
c)
GRIVITA
a)-13) 9 1 2 6 12-29 5
b)-12) 4 0 0 4 4-16 0
c)
stadion comunal-
SPICUL COLELIA-JUVENTUS BORANESTI 1-0
a marcat-voinitchi radu
a)
b)
c)-(06/07 prs2-l4)(07/08 7-4etp32 17.05.08)(08/09 4-1etp32 23.05.09)(09/10 l4-ons2)(10/11 ons2-l4)
COLELIA
a)-12) 9 2 0 7 4-16 6
b)-13) 4 0 0 4 2-9 0
c)
BORANESTI
a)-11) 9 2 1 6 15-36 7
b)-13) 4 0 0 4 6-24 0
c)
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VITICOLA FETESTI 2-4
au marcat-avram stefan,burlacu ionut,dinu sorin-2,ion victoras,lintaru andrei
a)
b)
c)-(06/07 -l4)(07/08 -l4)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-ons1)(10/11 6-0etp10 23.10.10)
ANDRASESTI
a)-14) 9 0 0 9 6-43 0
b)-14) 4 0 0 4 1-20 0
c)
VITICOLA
a)-4) 9 6 2 1 24-15 20
b)-5) 4 2 1 1 8-8 7
c)
CLASAMENT
---------------------------------------------
1.victoria tandarei 10 8 0 2 30-10 24
-------------------------------------------
2.recolta ghe lazar 10 7 2 1 29-7 23
3.viticola fetesti 10 7 2 1 28-17 23
4.victoria amara 10 7 1 2 35-15 22
5.abatorul slobozia 10 6 1 3 32-17 19
6.rapid fetesti 10 5 2 3 29-13 17
7.recolta ghe doja 10 4 3 3 24-27 15
8.victoria munt buzau 10 3 4 3 14-12 13
9.olimpia brazii 10 4 1 5 23-31 13
10.vointa reviga 10 3 1 6 19-25 10
--------------------------------------------
11.spicul colelia 10 3 0 7 5-16 9
12.juventus boranesti 10 2 1 7 15-37 7
----------------------------------------------
13.unirea grivita 10 1 2 7 14-32 5
14.andrias andrasesti 10 0 0 10 8-47 0
-----------------------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.ghe lazar 5 5 0 0 20-3 15
2.viticola 5 4 1 0 16-7 13
3.amara 5 4 0 1 27-8 12
4.tandarei 5 4 0 1 16-3 12
5.fetesti 5 3 2 0 14-3 11
6.ghe doja 5 3 1 1 19-12 10
7.abatorul 4 3 0 1 14-8 9
8.munt buzau 5 2 1 2 9-5 7
9.reviga 5 2 1 2 12-11 7
10.brazii 5 2 1 2 10-11 7
11.boranesti 5 2 1 2 9-12 7
12.grivita 5 1 2 2 8-11 5
13.colelia 5 1 0 4 3-9 3
14.andrasesti 5 0 0 5 3-24 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.tandarei 5 4 0 1 14-7 12
2.abatorul 6 3 1 2 18-9 10
3.viticola 5 3 1 1 12-10 10
4.amara 5 3 1 1 8-7 10
5.ghe lazar 5 2 2 1 9-4 8
6.fetesti 5 2 0 3 15-10 6
7.munt buzau 5 1 3 1 5-7 6
8.colelia 5 2 0 3 2-7 6
9.brazii 5 2 0 3 13-20 6
10.ghe doja 5 1 2 2 5-14 5
11.reviga 5 1 0 4 7-16 3
12.grivita 5 0 0 5 6-19 0
13.boranesti 5 0 0 5 6-25 0
14.andrasesti 5 0 0 5 7-27 0
CLASAMENT ADEVAR
1.tandarei +9
2.viticola +8
3.ghe lazar +8
4.amara +7
5.abatorul +7
6.fetesti +2
7.gheorghe doja 0
8.munt buzau -1
9.brazii -2
10.colelia -3
11.reviga -5
12.boranesti -8
13.grivita -10
14.andrasesti -18
-redactat si editat de marian rad 25.10.11 h2245-update 31.10.11 h22.35-
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-ABATORUL SLOBOZIA 1-2
au marcat-misu catalin/stoian mihai-2
a)
b)
c)-(06/07 0-1etp21 24.03.07)(07/08 l4-l3s2)(08/09 1-3etp19 06.12.08)(09/10 1-2etp16 27.02.10)(10/11 3-2etp4 11.09.10)
AMARA
a)-2) 9 7 1 1 34-13 22
b)-3) 4 4 0 0 26-6 12
c)
ABATORUL
a)-6) 9 5 1 3 30-16 16
b)-4) 5 2 1 2 16-8 7
c)
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VOINTA REVIGA 4-1
au marcat-craciun viorel-3,perici florin/nita gabriel
a)
b)
c)-(06/07 0-0etp9 07.10.06)(07/08 3-2/3-0etp7 22.09.07)(08/09 2-1etp17 22.11.08)(09/10 1-1etp4 12.09.09)(10/11 3-2etp8 09/10.10)
MUNTENI BUZAU
a)-8) 9 2 4 3 10-11 10
b)-11) 4 1 1 2 5-4 4
c)
REVIGA
a)-9) 9 3 1 5 18-21 10
b)-11) 4 1 0 3 6-12 3
c)
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-RAPID FETESTI 3-2
au marcat-trifon costel,enica daniel(autog),burlacu cristi/ivan tudorel-2
a)
b)
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons1-l4)(09/10 ons1-l4)(10/11 1-1etp17 12.03.11)
GHEORGHE DOJA
a)-7) 9 3 3 3 21-25 12
b)-7) 4 2 1 1 16-10 7
c)
FETESTI
a)-5) 9 5 2 2 27-10 17
b)-6) 4 2 0 2 6
c)
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-0
a marcat-rusen silvestru
a)nitu gile,panait florin,panait cristian
b)
c)-(06/07 3-0etp8 30.09.06)(07/08 1-1etp23 29.03.08)(08/09 l4-ons1)(09/10 1-5etp16 27.02.10)(10/11 1-1etp21 09.04.11)
TANDAREI
a)-3) 9 7 0 2 29-10 21
b)-5) 4 3 0 1 15-3 9
c)
GHEORGHE LAZAR
a)-1) 9 7 2 0 29-6 23
b)-3) 4 2 2 0 9-3 8
c)
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-UNIREA GRIVITA 3-2
au marcat-dumitrache florin,bucur george,ameiloaie marian/savulescu ionut,voicu marius
a)ionela puscasu,alexe ionel,paraiescu ionel
b)
c)-(06/07 prs1-prs3)(07/08 prs1-prs3)(08/09 l4-ons2)(09/10 5-2etp18 13.03.10)(10/11 l4-ons1)
BRAZII
a)-10) 9 3 1 5 20-29 10
b)-12) 4 1 1 2 7-9 4
c)
GRIVITA
a)-13) 9 1 2 6 12-29 5
b)-12) 4 0 0 4 4-16 0
c)
stadion comunal-
SPICUL COLELIA-JUVENTUS BORANESTI 1-0
a marcat-voinitchi radu
a)
b)
c)-(06/07 prs2-l4)(07/08 7-4etp32 17.05.08)(08/09 4-1etp32 23.05.09)(09/10 l4-ons2)(10/11 ons2-l4)
COLELIA
a)-12) 9 2 0 7 4-16 6
b)-13) 4 0 0 4 2-9 0
c)
BORANESTI
a)-11) 9 2 1 6 15-36 7
b)-13) 4 0 0 4 6-24 0
c)
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VITICOLA FETESTI 2-4
au marcat-avram stefan,burlacu ionut,dinu sorin-2,ion victoras,lintaru andrei
a)
b)
c)-(06/07 -l4)(07/08 -l4)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-ons1)(10/11 6-0etp10 23.10.10)
ANDRASESTI
a)-14) 9 0 0 9 6-43 0
b)-14) 4 0 0 4 1-20 0
c)
VITICOLA
a)-4) 9 6 2 1 24-15 20
b)-5) 4 2 1 1 8-8 7
c)
CLASAMENT
---------------------------------------------
1.victoria tandarei 10 8 0 2 30-10 24
-------------------------------------------
2.recolta ghe lazar 10 7 2 1 29-7 23
3.viticola fetesti 10 7 2 1 28-17 23
4.victoria amara 10 7 1 2 35-15 22
5.abatorul slobozia 10 6 1 3 32-17 19
6.rapid fetesti 10 5 2 3 29-13 17
7.recolta ghe doja 10 4 3 3 24-27 15
8.victoria munt buzau 10 3 4 3 14-12 13
9.olimpia brazii 10 4 1 5 23-31 13
10.vointa reviga 10 3 1 6 19-25 10
--------------------------------------------
11.spicul colelia 10 3 0 7 5-16 9
12.juventus boranesti 10 2 1 7 15-37 7
----------------------------------------------
13.unirea grivita 10 1 2 7 14-32 5
14.andrias andrasesti 10 0 0 10 8-47 0
-----------------------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.ghe lazar 5 5 0 0 20-3 15
2.viticola 5 4 1 0 16-7 13
3.amara 5 4 0 1 27-8 12
4.tandarei 5 4 0 1 16-3 12
5.fetesti 5 3 2 0 14-3 11
6.ghe doja 5 3 1 1 19-12 10
7.abatorul 4 3 0 1 14-8 9
8.munt buzau 5 2 1 2 9-5 7
9.reviga 5 2 1 2 12-11 7
10.brazii 5 2 1 2 10-11 7
11.boranesti 5 2 1 2 9-12 7
12.grivita 5 1 2 2 8-11 5
13.colelia 5 1 0 4 3-9 3
14.andrasesti 5 0 0 5 3-24 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.tandarei 5 4 0 1 14-7 12
2.abatorul 6 3 1 2 18-9 10
3.viticola 5 3 1 1 12-10 10
4.amara 5 3 1 1 8-7 10
5.ghe lazar 5 2 2 1 9-4 8
6.fetesti 5 2 0 3 15-10 6
7.munt buzau 5 1 3 1 5-7 6
8.colelia 5 2 0 3 2-7 6
9.brazii 5 2 0 3 13-20 6
10.ghe doja 5 1 2 2 5-14 5
11.reviga 5 1 0 4 7-16 3
12.grivita 5 0 0 5 6-19 0
13.boranesti 5 0 0 5 6-25 0
14.andrasesti 5 0 0 5 7-27 0
CLASAMENT ADEVAR
1.tandarei +9
2.viticola +8
3.ghe lazar +8
4.amara +7
5.abatorul +7
6.fetesti +2
7.gheorghe doja 0
8.munt buzau -1
9.brazii -2
10.colelia -3
11.reviga -5
12.boranesti -8
13.grivita -10
14.andrasesti -18
-redactat si editat de marian rad 25.10.11 h2245-update 31.10.11 h22.35-
liga4 juniori etapa10
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VOINTA REVIGA 9-0
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-ABATORUL SLOBOZIA 1-4
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHE DOJA-RAPID FETESTI 3-2
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-RECOLTA GHE LAZAR 2-0
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-UNIREA GRIVITA 3-4
stadion comunal-colelia
SPICUL COLELIA-JUVENTUS BORANESTI 6-2
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VITICOLA FETESTI 0-1
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VOINTA REVIGA 9-0
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-ABATORUL SLOBOZIA 1-4
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHE DOJA-RAPID FETESTI 3-2
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-RECOLTA GHE LAZAR 2-0
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-UNIREA GRIVITA 3-4
stadion comunal-colelia
SPICUL COLELIA-JUVENTUS BORANESTI 6-2
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VITICOLA FETESTI 0-1
liga5 etapa10
...SERIA1...albesti castiga la valea ciorii si face si mai interesanta lupta pentru locul2...
...SERIA2...prima infrangere pentru cocora,dar rezultatul nu este omologat inca...
SERIA1(sb.29.10.11 jun12.00 sen14.00)
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-ALBESTI08 ALBESTI 4-5
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-FC MOVILA 4-1
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIH KOGALNIC-DUNAREA GIURGENI 3-3
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-GLORIA OGRADA 6-0
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-VOINTA SCANTEIA 8-1
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-FC TRAIAN 3-2
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-FC CAZANESTI 1-2
juniori
VIITORUL VALEA CIORII-ALBESTI08 ALBESTI 2-1
RAPID PERIETI-FC MOVILA 4-1
UNIREA MIH KOGALNIC-DUNAREA GIURGENI 10-1
AGRONOMIA BUCU-GLORIA OGRADA 3-2
INTER STELNICA-VOINTA SCANTEIA 5-3
BARAGANUL CIULNITA-FC TRAIAN 3-1
GLORIA GURA IALOMITEI-FC CAZANESTI 5-0
SERIA2(dum.30.10.11 jun12.00 sen14.00)
stadion -rasi
AIVA RASI-FULGERUL FIERBINTI2-4
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-RECOLTA MALU ROSU 3-0
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-INFRATIREA JILAVELE 2-1
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-VOINTA COCORA 4-3(neomologat)
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-UNIREA MANASIA 1-2
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-LIBERTATEA SALCIOARA 7-0
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-VIITORUL AXINTELE2 2-0
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-COSERENI COSERENI 3-0MV
juniori
AIVA RASI-FULGERUL FIERBINTI 2-1
UNIREA ION ROATA-RECOLTA MALU ROSU 1-2
VIITORUL MOLDOVENI-INFRATIREA JILAVELE 3-0
VOINTA MAIA-VOINTA COCORA 3-0
UNIREA SARATENI-UNIREA MANASIA 3-0
FC DRIDUL-LIBERTATEA SALCIOARA 2-1
SECUNDA ADANCATA-VIITORUL AXINTELE2 0-1
RECOLTA BARCANESTI-COSERENI COSERENI 5-1
-informatii primite de la alexandru nicolaie-publicate de marian rad 02.11.11 h22.05-
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-ALBESTI08 ALBESTI 4-5
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-FC MOVILA 4-1
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIH KOGALNIC-DUNAREA GIURGENI 3-3
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-GLORIA OGRADA 6-0
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-VOINTA SCANTEIA 8-1
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-FC TRAIAN 3-2
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-FC CAZANESTI 1-2
juniori
VIITORUL VALEA CIORII-ALBESTI08 ALBESTI 2-1
RAPID PERIETI-FC MOVILA 4-1
UNIREA MIH KOGALNIC-DUNAREA GIURGENI 10-1
AGRONOMIA BUCU-GLORIA OGRADA 3-2
INTER STELNICA-VOINTA SCANTEIA 5-3
BARAGANUL CIULNITA-FC TRAIAN 3-1
GLORIA GURA IALOMITEI-FC CAZANESTI 5-0
SERIA2(dum.30.10.11 jun12.00 sen14.00)
stadion -rasi
AIVA RASI-FULGERUL FIERBINTI2-4
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-RECOLTA MALU ROSU 3-0
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-INFRATIREA JILAVELE 2-1
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-VOINTA COCORA 4-3(neomologat)
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-UNIREA MANASIA 1-2
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-LIBERTATEA SALCIOARA 7-0
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-VIITORUL AXINTELE2 2-0
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-COSERENI COSERENI 3-0MV
juniori
AIVA RASI-FULGERUL FIERBINTI 2-1
UNIREA ION ROATA-RECOLTA MALU ROSU 1-2
VIITORUL MOLDOVENI-INFRATIREA JILAVELE 3-0
VOINTA MAIA-VOINTA COCORA 3-0
UNIREA SARATENI-UNIREA MANASIA 3-0
FC DRIDUL-LIBERTATEA SALCIOARA 2-1
SECUNDA ADANCATA-VIITORUL AXINTELE2 0-1
RECOLTA BARCANESTI-COSERENI COSERENI 5-1
-informatii primite de la alexandru nicolaie-publicate de marian rad 02.11.11 h22.05-
LIGA6 ETAPA9
...SERIA1...saveni pierde la limita la bucu si cedeaza si locul1 in fata invingatoarei...
...SERIA2...dinamo borduselul vine tare din urma...
...SERIA3...staruinta brosteni este noul lider,profitand de faptul ca fierbinti a stat...
(dum.30.10.11 h14.00)
SERIA1
baraganul ciulnita2-real gimbasani 1-5
recolta buiesti-spicul marculesti 4-1
agronomia bucu2-recolta saveni 1-0
fp slobozia noua-stiinta slobozia 2-3
spartacus iazu-spicul vladeni 3-1
vointa barancoveni-sta
clasament
---------------------------------------
1.agronomia bucu2 8 6 2 0 23-5 20
2.recolta buiesti 8 6 1 1 24-9 19
----------------------------------------
3.recolta saveni 8 6 0 2 26-12 18
4.real gimbasani 8 4 2 2 27-16 14
5.stiinta slobozia 8 4 1 3 24-19 13
6.vointa brancoveni 8 4 1 3 21-20 13
7.spicul marculesti 8 3 1 4 28-23 10
8.spartacus iazu 8 3 0 5 20-25 9
9.spicul vladeni 9 2 0 7 20-38 6
10.baraganul ciulnita2 9 2 0 7 20-55 6
11.fp slobozia noua 8 1 0 7 14-25 3
SERIA2
vointa tovarasia-dinamo borduselul 1-5
as orezu-spicul milosesti 2-0
vointa cocora2-unirea paltinis 2-1/0-3mv
vointa orboiesti-as brosteni 4-4
sport paltinis-as stejarul 3-1
omega milosesti-steaua borduselul -neomologat
clasament
-----------------------------------
1.unirea paltinis 9 6 3 0 21-9 21
2.as orezu 9 6 1 2 28-8 19
----------------------------------
3.dinamo borduselul 9 5 1 3 24-12 16
4.vointa orboiesti 9 5 1 3 24-18 16
5.as brosteni 9 4 3 2 30-17 15
6.omega milosesti 8 4 1 3 17-12 13
7.spicul milosesti 9 4 2 3 28-15 8*
8.vointa cocora2 9 2 2 5 13-19 8
9.sport paltinis 9 2 1 6 12-26 7
10.vointa tovarasia 9 1 1 7 13-38 4
11.inter stejarul 9 1 1 7 16-53 4
12.steaua borduselul 8 4 1 3 17-16 1**
*=echipa penalizata cu 6puncte
**=echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
unirea garbovi-fc movilita 9-1
gloria alexeni-unirea manasia2 9-2
unirea patru frati-avantul grindul 2-1
staruinta brosteni-ambianta jilavele 4-0
atletic v.macrisului-victoria rosiori 3-0
fulgerul fierbinti2-sta
clasament
---------------------------------------
1.staruinta brosteni 8 6 0 2 22-8 18
2.fulgerul fierbinti2 8 6 0 2 21-11 18
----------------------------------------
3.atletic v.macrisului 8 5 1 2 27-17 16
4.gloria alexeni 8 4 1 3 24-13 13
5.ambianta jilavele 9 3 2 4 18-24 11
6.unirea patru frati 8 3 1 4 14-18 10
7.avantul grindul 8 3 1 4 23-33 10
8.unirea garbovi 8 2 3 3 28-22 9
9.victoria rosiori 9 1 4 4 12-18 7
10.unirea manasia2 8 2 1 5 20-32 7
11.unirea movilita 8 3 0 5 16-29 6*
*=echipa penalizata cu 3puncte
SERIA1
baraganul ciulnita2-real gimbasani 1-5
recolta buiesti-spicul marculesti 4-1
agronomia bucu2-recolta saveni 1-0
fp slobozia noua-stiinta slobozia 2-3
spartacus iazu-spicul vladeni 3-1
vointa barancoveni-sta
clasament
---------------------------------------
1.agronomia bucu2 8 6 2 0 23-5 20
2.recolta buiesti 8 6 1 1 24-9 19
----------------------------------------
3.recolta saveni 8 6 0 2 26-12 18
4.real gimbasani 8 4 2 2 27-16 14
5.stiinta slobozia 8 4 1 3 24-19 13
6.vointa brancoveni 8 4 1 3 21-20 13
7.spicul marculesti 8 3 1 4 28-23 10
8.spartacus iazu 8 3 0 5 20-25 9
9.spicul vladeni 9 2 0 7 20-38 6
10.baraganul ciulnita2 9 2 0 7 20-55 6
11.fp slobozia noua 8 1 0 7 14-25 3
SERIA2
vointa tovarasia-dinamo borduselul 1-5
as orezu-spicul milosesti 2-0
vointa cocora2-unirea paltinis 2-1/0-3mv
vointa orboiesti-as brosteni 4-4
sport paltinis-as stejarul 3-1
omega milosesti-steaua borduselul -neomologat
clasament
-----------------------------------
1.unirea paltinis 9 6 3 0 21-9 21
2.as orezu 9 6 1 2 28-8 19
----------------------------------
3.dinamo borduselul 9 5 1 3 24-12 16
4.vointa orboiesti 9 5 1 3 24-18 16
5.as brosteni 9 4 3 2 30-17 15
6.omega milosesti 8 4 1 3 17-12 13
7.spicul milosesti 9 4 2 3 28-15 8*
8.vointa cocora2 9 2 2 5 13-19 8
9.sport paltinis 9 2 1 6 12-26 7
10.vointa tovarasia 9 1 1 7 13-38 4
11.inter stejarul 9 1 1 7 16-53 4
12.steaua borduselul 8 4 1 3 17-16 1**
*=echipa penalizata cu 6puncte
**=echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
unirea garbovi-fc movilita 9-1
gloria alexeni-unirea manasia2 9-2
unirea patru frati-avantul grindul 2-1
staruinta brosteni-ambianta jilavele 4-0
atletic v.macrisului-victoria rosiori 3-0
fulgerul fierbinti2-sta
clasament
---------------------------------------
1.staruinta brosteni 8 6 0 2 22-8 18
2.fulgerul fierbinti2 8 6 0 2 21-11 18
----------------------------------------
3.atletic v.macrisului 8 5 1 2 27-17 16
4.gloria alexeni 8 4 1 3 24-13 13
5.ambianta jilavele 9 3 2 4 18-24 11
6.unirea patru frati 8 3 1 4 14-18 10
7.avantul grindul 8 3 1 4 23-33 10
8.unirea garbovi 8 2 3 3 28-22 9
9.victoria rosiori 9 1 4 4 12-18 7
10.unirea manasia2 8 2 1 5 20-32 7
11.unirea movilita 8 3 0 5 16-29 6*
*=echipa penalizata cu 3puncte
juniori national A si B
...mergem la tocit de sageti...
dum.30.10.11 h12.00junA h14.00junB)
juniori A
SAGEATA NAVODARI-UNIREA SLOBOZIA 0-3
juniori B
SAGEATA NAVODARI-UNIREA SLOBOZIA
juniori A
SAGEATA NAVODARI-UNIREA SLOBOZIA 0-3
juniori B
SAGEATA NAVODARI-UNIREA SLOBOZIA
LIGA3 SERIA2 ETAPA10
...spectacol la slobozia si unirea e pe locul 1...axintele obtine prima victorie si pe teren propiul..
vin.21.10.11 h15.00
stadionul municipal 1mai slobozia
FC UNIREA 04 SLOBOZIA-AFC COMPREST GIM BUCURESTI 4-1(3-1)
au marcat:(1-0ivasca min8)(2-0ghe dumitru min31)(3-1c.toma min44)(4-1macare min90)
arbitrii-
observatori-
palmares direct ultimele 5 editii-
SLOBOZIA
clasament general-2) 8 6 2 0 18-4 20
clasament acasa- 3 2 1 0 7-1 7
rezultate acasa-5-0eforie,1-1ciresul,1-0calarasi
COMPREST
clasament general-13) 9 2 0 7 5-14 6
clasament deplasare-4 0 0 4 3-10 0
rezultate deplasare-0-2ciresul,2-4calarasi,0-2balotesti,1-2voluntari
sb.22.10.11 h15.00
stadion comunal-axintele
CS VIITORUL AXINTELE-FC RAPID BUCURESTI2 1-0(1-0)
axintele:sava,vicentovici,nicolaie,oprisan,ionita,radu alex,florea,gheorghiu,bogorodita,ungureanu,ogodogbo, au mai jucat:-cana,toader,coropca,alex stefan
a marcat-florea min31
a) -brandusa cristian(calarasi),brandusa silviu(calarasi),bobeica dragos(calarasi)
b)-popescu marian(bucuresti),munteanu marius(bucuresti)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
AXINTELE
a) -14) 8 1 1 6 4-10 4
b) 4 0 0 4 0-7 0
c)-0-1voluntari,0-3slobozia,0-1eforie,0-2stefanesti
RAPID2
a) -15) 9 0 2 7 5-15 2
b) -4 0 0 4 1-6 0
c)-0-1comprest,1-2berceni,0-1chirnogi,0-2baia
rezultate:
fc voluntari-acs berceni 1-0
viitorul chirnogi-cs balotesti 1-0
unirea slobozia-comprest bucuresti 4-1
eolica baia-cs afumati 1-0
fc eforie-dunarea calarasi 2-2
cs stefanesti-cs tunari 5-0
viitorul axintel-rapid bucuresti2 1-0
conpet ciresul-sta
CLASAMENT
-----------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 9 7 2 0 21-5 23 23
----------------------------------
2.cs afumati 10 7 1 2 14-4 22
3.cs stefanesti 9 5 2 2 15-5 17
4.viitorul chirnogi 9 5 2 2 7-4 17
5.acs berceni 9 5 1 3 11-7 16
6.eolica baia 9 5 1 3 10-6 16
7.dunarea calarasi 10 4 3 3 12-13 15
8.fc voluntari 9 4 2 3 11-11 14
9.cs balotesti 10 4 1 5 11-11 13
10.conpet ciresu 9 3 2 4 8-13 11
-------------------------------------------------
11.cs eforie9 3 2 4 8-15 11
12.cs tunari 9 2 2 5 6-13 8
13VIITORUL AXINTELE 9 2 1 6 5-10 7
14.comprest bucuresti 10 2 0 8 6-18 6
15.rapid bucuresti2 10 0 2 8 5-15 2
-----------------------------------------------------
-editat de dragos popa -
stadionul municipal 1mai slobozia
FC UNIREA 04 SLOBOZIA-AFC COMPREST GIM BUCURESTI 4-1(3-1)
au marcat:(1-0ivasca min8)(2-0ghe dumitru min31)(3-1c.toma min44)(4-1macare min90)
arbitrii-
observatori-
palmares direct ultimele 5 editii-
SLOBOZIA
clasament general-2) 8 6 2 0 18-4 20
clasament acasa- 3 2 1 0 7-1 7
rezultate acasa-5-0eforie,1-1ciresul,1-0calarasi
COMPREST
clasament general-13) 9 2 0 7 5-14 6
clasament deplasare-4 0 0 4 3-10 0
rezultate deplasare-0-2ciresul,2-4calarasi,0-2balotesti,1-2voluntari
sb.22.10.11 h15.00
stadion comunal-axintele
CS VIITORUL AXINTELE-FC RAPID BUCURESTI2 1-0(1-0)
axintele:sava,vicentovici,nicolaie,oprisan,ionita,radu alex,florea,gheorghiu,bogorodita,ungureanu,ogodogbo, au mai jucat:-cana,toader,coropca,alex stefan
a marcat-florea min31
a) -brandusa cristian(calarasi),brandusa silviu(calarasi),bobeica dragos(calarasi)
b)-popescu marian(bucuresti),munteanu marius(bucuresti)
c)-nu s-au mai intalnit in liga3
AXINTELE
a) -14) 8 1 1 6 4-10 4
b) 4 0 0 4 0-7 0
c)-0-1voluntari,0-3slobozia,0-1eforie,0-2stefanesti
RAPID2
a) -15) 9 0 2 7 5-15 2
b) -4 0 0 4 1-6 0
c)-0-1comprest,1-2berceni,0-1chirnogi,0-2baia
rezultate:
fc voluntari-acs berceni 1-0
viitorul chirnogi-cs balotesti 1-0
unirea slobozia-comprest bucuresti 4-1
eolica baia-cs afumati 1-0
fc eforie-dunarea calarasi 2-2
cs stefanesti-cs tunari 5-0
viitorul axintel-rapid bucuresti2 1-0
conpet ciresul-sta
CLASAMENT
-----------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 9 7 2 0 21-5 23 23
----------------------------------
2.cs afumati 10 7 1 2 14-4 22
3.cs stefanesti 9 5 2 2 15-5 17
4.viitorul chirnogi 9 5 2 2 7-4 17
5.acs berceni 9 5 1 3 11-7 16
6.eolica baia 9 5 1 3 10-6 16
7.dunarea calarasi 10 4 3 3 12-13 15
8.fc voluntari 9 4 2 3 11-11 14
9.cs balotesti 10 4 1 5 11-11 13
10.conpet ciresu 9 3 2 4 8-13 11
-------------------------------------------------
11.cs eforie9 3 2 4 8-15 11
12.cs tunari 9 2 2 5 6-13 8
13VIITORUL AXINTELE 9 2 1 6 5-10 7
14.comprest bucuresti 10 2 0 8 6-18 6
15.rapid bucuresti2 10 0 2 8 5-15 2
-----------------------------------------------------
-editat de dragos popa -
LIGA4
...rocada la varful clasamentului...amara tinuta in sah la reviga...fetestenii defileaza ...
sb.22.10.11 jun14.00 sen16.00
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-ABATORUL SLOBOZIA 3-0 -vezi galerie foto-
a marcat-untaru andrei,rosu alexandru-2
arbitrii-nitu gile,dimache ionut,panait florin
observator-aron rodel
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-3etp19 17.12.06)(07/08 l4-l3s2)(08/09 1-0etp29 09.05.09)(10/11 ons1-l4)(10/11 1-1etp27 14.05.11)
VITICOLA
a)-4) 8 5 2 1 21-15 17
b)-3) 4 3 1 0 13-7 10
c)-1-1ghe doja,3-2tandarei,5-4brazii,4-0colelia
ABATORUL
a)-5) 8 5 1 2 30-13 16
b)-4) 4 2 1 1 16-5 7
c)-5-0brazii,8-0andrasesti,2-2grivita,1-3fetesti
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-VICTORIA AMARA 1-1
a marcat-iordache adrian/florin avram
a)-
b)-
c)-(06/07 2-3etp10 14.10.06)(07/08 0-2etp22 22.03.08)(08/09 3-1etp25 11.04.09)(09/10 0-2etp30 05.08.10)(10/11 1-2etp11 30.10.10)
REVIGA
a)-10) 8 3 0 5 17-20 9
b)-8) 4 2 0 2 11-10 6
c)-6-2andrasesti,2-1grivita,1-2fetesti,2-3viticola
AMARA
a)-1) 8 7 0 1 33-12 21
b)-2) 4 3 0 1 7-6 9
c)-1-0tandarei,2-1colelia,4-0boranesti,0-5ghe lazar
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 3-0 -vezi galerie foto-
a marcat:ivan tudorel,marin nicolaie,cimpoieru andrei
a)-ionela puscasu,alexe ionel,panait cristian
b)
c)-(06/07 1-0etp8 30.09.06)(07/08 8-0etp4 08.09.07)(08/09 1-0etp8 26.09.08)(09/10 1-1etp9 17.10.09)(10/11 2-0etp7 02.10.10)
FETESTI
a)-6) 8 4 2 2 24-10 14
b)-6) 4 2 2 0 11-3 8
c)-7-1boranesti,1-1ghe lazar,0-0viticola,3-1abatorul
MUNTENI BUZAU
a)-8) 8 2 4 2 10-8 10
b)-7) 4 1 3 0 5-4 6
c)-3-3ghe doja,0-0brazii,1-0andrasesti,1-1grivita
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-RECOLTA GHEORGHE DOJA 4-0
a marcat-tanase constantin,schindea alexandru,vlase gheorghe,radu laurentiu
a)-moga iuliano,ion alexandru,ojoc claudiu
b)
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 ons1 6-1etp19 02.05.09)(09/10 l4-ons1)(10/11 15-0etp8 09.10.10)
GHEORGHE LAZAR
a)-2) 8 6 2 0 25-6 20
b)-2) 4 4 0 0 16-3 12
c)-5-1grivita,4-2viticola,2-0reviga,5-0amara
GHEORGHE DOJA
a)-7) 8 3 3 2 21-20 12
b)-9) 4 1 2 1 5-10 5
c)-1-1viticola,0-8tandarei,3-0colelia,1-1boranesti
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VICTORIA TANDAREI 1-4
a marcat-savulescu ionut/cata danut,nenovici ionel,stoica daniel,rusen silvestru
a)-bazac marius,mihalcea alexandru,nedelcu marian
b)-
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 1-1etp10 24.10.09)(10/11 ons1-l4)
GRIVITA
a)-11) 8 1 2 5 11-25 5
b)-9) 4 1 2 1 7-7 5
c)-2-3viticola,2-1fetesti,2-2abatorul,1-1munt buzau
TANDAREI
a)-3) 8 6 0 2 25-9 18
b)-1) 4 3 0 1 10-6 9
c)-2-0munt buzau,2-3viticola,3-2brazii,3-1andrasesti
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-OLIMPIA BRAZII 2-1
a marcat-nicolaie florin,mizileanu ionut/dumitru cristian
a)-dragomir vasile,scanteie madalin,stoica gheorghe
b)
c)-(06/07 l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 3-4/3-0mv etp18 29.11.08)(09/10 ons2-l4)(10/11 4-2etp5 18.09.10)
BORANESTI
a)-12) 8 1 1 6 13-25 4
b)-12) 4 1 1 2 7-11 4
c)-1-2ghe lazar,5-4reviga,0-4amara,1-1ghe doja
BRAZII
a)-9) 8 3 1 4 19-27 10
b)-8) 4 2 0 2 12-18 6
c)-2-9amara,4-3ghe doja,4-5viticola,2-1colelia
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-SPICUL COLELIA 0-1
a marcat-
a)-stoian gheorghe,zamfir mihai,tita lucian
b)
c)-(06/07 -prs2)(07/08 -prs2)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 l4-ons2)
ANDRASESTI
a)-14) 8 0 0 8 6-42 0
b)-14) 4 0 0 4 1-19 0
c)-0-7fetesti,0-8abatorul,0-1munt buzau,1-3tandarei
COLELIA
a)-13) 8 1 0 7 3-16 3
b)-11) 4 1 0 3 1-7 3
c)-0-2abatorul,1-0munt buzau,0-1tandarei,0-4viticola
inca o etapa s-a mai scurs la sfarsitul acestei saptamani,si aceasta runda a adus iar schimbarea de lider.amara a cedat fotoliu de lider in fata celor de la gheorghe lazar,dar de fapt cei din lazar au recuperat locul1 pierdut cu o etapa in urma.dar nimeni nu a luat in calcule pana acum si echipa din tandarei care incetul cu incetul incepe sa se apropie de echipele fruntase micsorand de la etapa la etapa distanta ce o separa de acestea.evolutie entuziasmanta are si echipa de la malul Borcei care este in mare forma si demonstreaza ca nu intamplator a reusit sa urce acolo sus avand doar o singura infrangere si aceea suferita la deplasarea cu liderul,dar dupa un joc destul de echilibrat.abatorul este de nerecunoscut in aceste runde chiar daca cu o etapa in urma reusea sa imbunatateasca golaverajul cu reviga,de aceasta data s-a dovedit ca terenurile din fetesti nu le priesc deloc baietilor lui prepelita.insa asa patesti cand subestimezi adversarul si i-l tratezi de la inaltime,asa cum au procedat si slobozenii care au crezut ca numele de abatorul este deajuns pentru a se impune la fetesti.viticola confirma cu acest 3-0 ca este pe buna dreptate revelatia acestui tur reusind sa aiba un parcurs chiar si pentru ei de neconceput la inceput mai ales ca au intalnit acasa si pe tandarei si pe abatorul si au scapat teferi.cealalta echipa din municipiu fetesti trece si ea destul de lejer de munteni buzau,formatie care era neinvinsa la jocurile din deplasare si dorea sa pastreze si la fetesti aceasta invincibilitate.rapidistii veneau cu orgoliul ranit dupa infrangerea de la amara unde au facut o repriza secunda foarte buna si putin a lipsit ca sa nu plece cu un punct din acea deplasare.un sec 3-0 si fetestenii reusesc sa mai urce un loc in clasament profitand de caderea abatorului.liderul din acel moment al clasamentului se deplasa la reviga si nu concepea decat victoria pe acel teren mai ales ca acolo au castigat si alte echipe clasate mult mai slab in clasament.insa socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din tur,deoarece gazdele au dat o replica peste asteptari si au reusit sa tina in sah pe amareni remizand 1-1 si astfel au facut cadou locul 1 celor din ghe lazar.lazarenii au trecut si ei lejer fara sa se intrebuinteze prea mult de cealalta recolta a seriei,echipa din ghe doja care a jucat mult mai bine ca in sezonul trecut si a reusit sa plece cu un scor mult mai rezonabil fata de cel de acum un sezon cand au plecat sifonati rau de tot un 0-15..andrasestiul se stinge incet dar sigur spre liga onoare mai ales ca au cedat iar acasa cu 0-1 in fata celor de la colelia care sunt la a doua deplasare consecutiva si astfel obtin 3 puncte foarte importante cu care salta din zona ultimelor doua retrogradabile si privesc cu mai multa incredere jocurile ce vor urma.cel mai echilibrat joc a fost la boranesti unde s-au intalnit doua echipe apropiate in clasament si care vor duce o lupta dura pentru a evita cele doua locuri ce trimit echipele la barajul de supravietuire.gazdele nu aveau voie sa faca pasi gresiti si se impun in cele din urma la limita cu 2-1 reusind astfel sa acumuleze 3 puncte foarte importante in economia finala a clasamentului.tandareiul tace si face..merge mai departe castigand cu 4-1 la grivita pe un teren destul de greu acolo unde alte echipe cu pretentii la campionat s-au impiedicat,si astfel se apropie cu pasi mici de locu1,iar gazdele se afunda in zona neagra a seriei.una peste alta a fost o etapa linistita in care poate surprinde doar victoria la scor de neprezentare obtinuta de viticola in dauna abatorului,dar si egalul scos de reviga cu liderul din acel moment al seriei.
etapa viitoare aduce un alt joc cu incarcatura mare si care poate decide campioana de toamna,amara-abatorul,dar si jocul de la tandarei se anunta a fi si mai disputat intre doua echipe aflate pe podium.meci cu orice rezultat poate fi si cel dintre munteni buzau cu reviga dar si colelia cu boranesti.ghe doja cu fetesti si andrasesti cu viticola credem ca nu poate sa aduca nici un fel de surpriza si oaspetii pornesc ca favoriti certi..ce v-a fi vom vedea dupa etapa viitoare si cine v-a ramane lider...
clasament
------------------------------------------------
1.recolta ghe lazar 9 7 2 0 29-6 23
------------------------------------------
2.victoria amara 9 7 1 1 34-13 22
3.victoria tandarei 9 7 0 2 29-10 21
4.viticola fetesti 9 6 2 1 24-15 20
5.rapid fetesti 9 5 2 2 27-10 17
6.abatorul slobozia 9 5 1 3 30-16 16
7.recolta ghe doja 9 3 3 3 21-25 12
8.victoria munt buzau 9 2 4 3 10-11 10
9.vointa reviga 9 3 1 5 18-21 10
10.olimpia brazii 9 3 1 5 20-29 10
.........................................................
11.juventus boranesti 9 2 1 6 15-36 7
12.spicul colelia 9 2 0 7 4-16 6
-------------------------------------------
13.unirea grivita 9 1 2 6 12-29 5
14.andrias andrasesti 9 0 0 9 6-43 0
------------------------------------------------
clasament acasa
1.ghe lazar 5 5 0 0 20-3 15
2.viticola 5 4 1 0 16-7 13
3.amara 4 4 0 0 26-6 12
4.fetesti 5 3 2 0 14-3 11
5.tandarei 4 3 0 1 15-3 9
6.abatorul 4 3 0 1 14-8 9
7.ghe doja 4 2 1 1 16-10 7
8.reviga 5 2 1 2 12-11 7
9.boranesti 5 2 1 2 9-12 7
10.grivita 5 1 2 2 8-11 5
11.munt buzau 4 1 1 2 5-4 4
12.brazii 4 1 1 2 7-9 4
13.colelia 4 0 0 4 2-9 0
14.andrasesti 4 0 0 4 1-20 0
clasament deplasare
1.tandarei 5 4 0 1 14-7 12
2.amara 5 3 1 1 8-7 10
3.ghe lazar 4 2 2 0 9-3 8
4.abatorul 5 2 1 2 16-8 7
5.viticola 4 2 1 1 8-8 7
6.fetesti 4 2 0 2 13-7 6
7.munt buzau 5 1 3 1 5-7 6
8.spicul colelia 5 2 0 3 2-7 6
9.brazii 5 2 0 3 13-20 6
10.ghe doja 5 1 2 2 5-14 5
11.reviga 4 1 0 3 6-12 3
12.grivita 4 0 0 4 4-16 0
13.boranesti 4 0 0 4 6-24 0
14.andrasesti 4 0 0 4 5-23 0
clasament adevar
1.amara +10
2.tandarei +9
3.ghe lazar +8
4.viticola +5
5.abatorul +4
6.fetesti +2
7.ghe doja 0
8.munt buzau -1
9.brazii -2
10.colelia -3
11.reviga -5
12.boranesti -8
13.grivita -10
14.andrasesti -15
-vom revenii cu alte amanunte si clasamentele curand-
-redactat si publicat de marian rad 21.10.11 h21.15-update 23.10.11 h22.45-
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-ABATORUL SLOBOZIA 3-0 -vezi galerie foto-
a marcat-untaru andrei,rosu alexandru-2
arbitrii-nitu gile,dimache ionut,panait florin
observator-aron rodel
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-3etp19 17.12.06)(07/08 l4-l3s2)(08/09 1-0etp29 09.05.09)(10/11 ons1-l4)(10/11 1-1etp27 14.05.11)
VITICOLA
a)-4) 8 5 2 1 21-15 17
b)-3) 4 3 1 0 13-7 10
c)-1-1ghe doja,3-2tandarei,5-4brazii,4-0colelia
ABATORUL
a)-5) 8 5 1 2 30-13 16
b)-4) 4 2 1 1 16-5 7
c)-5-0brazii,8-0andrasesti,2-2grivita,1-3fetesti
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-VICTORIA AMARA 1-1
a marcat-iordache adrian/florin avram
a)-
b)-
c)-(06/07 2-3etp10 14.10.06)(07/08 0-2etp22 22.03.08)(08/09 3-1etp25 11.04.09)(09/10 0-2etp30 05.08.10)(10/11 1-2etp11 30.10.10)
REVIGA
a)-10) 8 3 0 5 17-20 9
b)-8) 4 2 0 2 11-10 6
c)-6-2andrasesti,2-1grivita,1-2fetesti,2-3viticola
AMARA
a)-1) 8 7 0 1 33-12 21
b)-2) 4 3 0 1 7-6 9
c)-1-0tandarei,2-1colelia,4-0boranesti,0-5ghe lazar
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 3-0 -vezi galerie foto-
a marcat:ivan tudorel,marin nicolaie,cimpoieru andrei
a)-ionela puscasu,alexe ionel,panait cristian
b)
c)-(06/07 1-0etp8 30.09.06)(07/08 8-0etp4 08.09.07)(08/09 1-0etp8 26.09.08)(09/10 1-1etp9 17.10.09)(10/11 2-0etp7 02.10.10)
FETESTI
a)-6) 8 4 2 2 24-10 14
b)-6) 4 2 2 0 11-3 8
c)-7-1boranesti,1-1ghe lazar,0-0viticola,3-1abatorul
MUNTENI BUZAU
a)-8) 8 2 4 2 10-8 10
b)-7) 4 1 3 0 5-4 6
c)-3-3ghe doja,0-0brazii,1-0andrasesti,1-1grivita
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-RECOLTA GHEORGHE DOJA 4-0
a marcat-tanase constantin,schindea alexandru,vlase gheorghe,radu laurentiu
a)-moga iuliano,ion alexandru,ojoc claudiu
b)
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 ons1 6-1etp19 02.05.09)(09/10 l4-ons1)(10/11 15-0etp8 09.10.10)
GHEORGHE LAZAR
a)-2) 8 6 2 0 25-6 20
b)-2) 4 4 0 0 16-3 12
c)-5-1grivita,4-2viticola,2-0reviga,5-0amara
GHEORGHE DOJA
a)-7) 8 3 3 2 21-20 12
b)-9) 4 1 2 1 5-10 5
c)-1-1viticola,0-8tandarei,3-0colelia,1-1boranesti
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VICTORIA TANDAREI 1-4
a marcat-savulescu ionut/cata danut,nenovici ionel,stoica daniel,rusen silvestru
a)-bazac marius,mihalcea alexandru,nedelcu marian
b)-
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 1-1etp10 24.10.09)(10/11 ons1-l4)
GRIVITA
a)-11) 8 1 2 5 11-25 5
b)-9) 4 1 2 1 7-7 5
c)-2-3viticola,2-1fetesti,2-2abatorul,1-1munt buzau
TANDAREI
a)-3) 8 6 0 2 25-9 18
b)-1) 4 3 0 1 10-6 9
c)-2-0munt buzau,2-3viticola,3-2brazii,3-1andrasesti
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-OLIMPIA BRAZII 2-1
a marcat-nicolaie florin,mizileanu ionut/dumitru cristian
a)-dragomir vasile,scanteie madalin,stoica gheorghe
b)
c)-(06/07 l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 3-4/3-0mv etp18 29.11.08)(09/10 ons2-l4)(10/11 4-2etp5 18.09.10)
BORANESTI
a)-12) 8 1 1 6 13-25 4
b)-12) 4 1 1 2 7-11 4
c)-1-2ghe lazar,5-4reviga,0-4amara,1-1ghe doja
BRAZII
a)-9) 8 3 1 4 19-27 10
b)-8) 4 2 0 2 12-18 6
c)-2-9amara,4-3ghe doja,4-5viticola,2-1colelia
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-SPICUL COLELIA 0-1
a marcat-
a)-stoian gheorghe,zamfir mihai,tita lucian
b)
c)-(06/07 -prs2)(07/08 -prs2)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 l4-ons2)
ANDRASESTI
a)-14) 8 0 0 8 6-42 0
b)-14) 4 0 0 4 1-19 0
c)-0-7fetesti,0-8abatorul,0-1munt buzau,1-3tandarei
COLELIA
a)-13) 8 1 0 7 3-16 3
b)-11) 4 1 0 3 1-7 3
c)-0-2abatorul,1-0munt buzau,0-1tandarei,0-4viticola
inca o etapa s-a mai scurs la sfarsitul acestei saptamani,si aceasta runda a adus iar schimbarea de lider.amara a cedat fotoliu de lider in fata celor de la gheorghe lazar,dar de fapt cei din lazar au recuperat locul1 pierdut cu o etapa in urma.dar nimeni nu a luat in calcule pana acum si echipa din tandarei care incetul cu incetul incepe sa se apropie de echipele fruntase micsorand de la etapa la etapa distanta ce o separa de acestea.evolutie entuziasmanta are si echipa de la malul Borcei care este in mare forma si demonstreaza ca nu intamplator a reusit sa urce acolo sus avand doar o singura infrangere si aceea suferita la deplasarea cu liderul,dar dupa un joc destul de echilibrat.abatorul este de nerecunoscut in aceste runde chiar daca cu o etapa in urma reusea sa imbunatateasca golaverajul cu reviga,de aceasta data s-a dovedit ca terenurile din fetesti nu le priesc deloc baietilor lui prepelita.insa asa patesti cand subestimezi adversarul si i-l tratezi de la inaltime,asa cum au procedat si slobozenii care au crezut ca numele de abatorul este deajuns pentru a se impune la fetesti.viticola confirma cu acest 3-0 ca este pe buna dreptate revelatia acestui tur reusind sa aiba un parcurs chiar si pentru ei de neconceput la inceput mai ales ca au intalnit acasa si pe tandarei si pe abatorul si au scapat teferi.cealalta echipa din municipiu fetesti trece si ea destul de lejer de munteni buzau,formatie care era neinvinsa la jocurile din deplasare si dorea sa pastreze si la fetesti aceasta invincibilitate.rapidistii veneau cu orgoliul ranit dupa infrangerea de la amara unde au facut o repriza secunda foarte buna si putin a lipsit ca sa nu plece cu un punct din acea deplasare.un sec 3-0 si fetestenii reusesc sa mai urce un loc in clasament profitand de caderea abatorului.liderul din acel moment al clasamentului se deplasa la reviga si nu concepea decat victoria pe acel teren mai ales ca acolo au castigat si alte echipe clasate mult mai slab in clasament.insa socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din tur,deoarece gazdele au dat o replica peste asteptari si au reusit sa tina in sah pe amareni remizand 1-1 si astfel au facut cadou locul 1 celor din ghe lazar.lazarenii au trecut si ei lejer fara sa se intrebuinteze prea mult de cealalta recolta a seriei,echipa din ghe doja care a jucat mult mai bine ca in sezonul trecut si a reusit sa plece cu un scor mult mai rezonabil fata de cel de acum un sezon cand au plecat sifonati rau de tot un 0-15..andrasestiul se stinge incet dar sigur spre liga onoare mai ales ca au cedat iar acasa cu 0-1 in fata celor de la colelia care sunt la a doua deplasare consecutiva si astfel obtin 3 puncte foarte importante cu care salta din zona ultimelor doua retrogradabile si privesc cu mai multa incredere jocurile ce vor urma.cel mai echilibrat joc a fost la boranesti unde s-au intalnit doua echipe apropiate in clasament si care vor duce o lupta dura pentru a evita cele doua locuri ce trimit echipele la barajul de supravietuire.gazdele nu aveau voie sa faca pasi gresiti si se impun in cele din urma la limita cu 2-1 reusind astfel sa acumuleze 3 puncte foarte importante in economia finala a clasamentului.tandareiul tace si face..merge mai departe castigand cu 4-1 la grivita pe un teren destul de greu acolo unde alte echipe cu pretentii la campionat s-au impiedicat,si astfel se apropie cu pasi mici de locu1,iar gazdele se afunda in zona neagra a seriei.una peste alta a fost o etapa linistita in care poate surprinde doar victoria la scor de neprezentare obtinuta de viticola in dauna abatorului,dar si egalul scos de reviga cu liderul din acel moment al seriei.
etapa viitoare aduce un alt joc cu incarcatura mare si care poate decide campioana de toamna,amara-abatorul,dar si jocul de la tandarei se anunta a fi si mai disputat intre doua echipe aflate pe podium.meci cu orice rezultat poate fi si cel dintre munteni buzau cu reviga dar si colelia cu boranesti.ghe doja cu fetesti si andrasesti cu viticola credem ca nu poate sa aduca nici un fel de surpriza si oaspetii pornesc ca favoriti certi..ce v-a fi vom vedea dupa etapa viitoare si cine v-a ramane lider...
clasament
------------------------------------------------
1.recolta ghe lazar 9 7 2 0 29-6 23
------------------------------------------
2.victoria amara 9 7 1 1 34-13 22
3.victoria tandarei 9 7 0 2 29-10 21
4.viticola fetesti 9 6 2 1 24-15 20
5.rapid fetesti 9 5 2 2 27-10 17
6.abatorul slobozia 9 5 1 3 30-16 16
7.recolta ghe doja 9 3 3 3 21-25 12
8.victoria munt buzau 9 2 4 3 10-11 10
9.vointa reviga 9 3 1 5 18-21 10
10.olimpia brazii 9 3 1 5 20-29 10
.........................................................
11.juventus boranesti 9 2 1 6 15-36 7
12.spicul colelia 9 2 0 7 4-16 6
-------------------------------------------
13.unirea grivita 9 1 2 6 12-29 5
14.andrias andrasesti 9 0 0 9 6-43 0
------------------------------------------------
clasament acasa
1.ghe lazar 5 5 0 0 20-3 15
2.viticola 5 4 1 0 16-7 13
3.amara 4 4 0 0 26-6 12
4.fetesti 5 3 2 0 14-3 11
5.tandarei 4 3 0 1 15-3 9
6.abatorul 4 3 0 1 14-8 9
7.ghe doja 4 2 1 1 16-10 7
8.reviga 5 2 1 2 12-11 7
9.boranesti 5 2 1 2 9-12 7
10.grivita 5 1 2 2 8-11 5
11.munt buzau 4 1 1 2 5-4 4
12.brazii 4 1 1 2 7-9 4
13.colelia 4 0 0 4 2-9 0
14.andrasesti 4 0 0 4 1-20 0
clasament deplasare
1.tandarei 5 4 0 1 14-7 12
2.amara 5 3 1 1 8-7 10
3.ghe lazar 4 2 2 0 9-3 8
4.abatorul 5 2 1 2 16-8 7
5.viticola 4 2 1 1 8-8 7
6.fetesti 4 2 0 2 13-7 6
7.munt buzau 5 1 3 1 5-7 6
8.spicul colelia 5 2 0 3 2-7 6
9.brazii 5 2 0 3 13-20 6
10.ghe doja 5 1 2 2 5-14 5
11.reviga 4 1 0 3 6-12 3
12.grivita 4 0 0 4 4-16 0
13.boranesti 4 0 0 4 6-24 0
14.andrasesti 4 0 0 4 5-23 0
clasament adevar
1.amara +10
2.tandarei +9
3.ghe lazar +8
4.viticola +5
5.abatorul +4
6.fetesti +2
7.ghe doja 0
8.munt buzau -1
9.brazii -2
10.colelia -3
11.reviga -5
12.boranesti -8
13.grivita -10
14.andrasesti -15
-vom revenii cu alte amanunte si clasamentele curand-
-redactat si publicat de marian rad 21.10.11 h21.15-update 23.10.11 h22.45-
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=spWaY_MNmv4
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=qAVQnEKFcnk
liga4 juniori etapa9
...fetestiul schimba liderul..munteni buzau la prima infrangere..
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-ABATORUL SLOBOZIA 3-5 -vezi galerie foto-
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 1-0 -vezi galerie foto-
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-VICTORIA AMARA 2-3
stadion comunal-ghe lazar
RECOLTA GHE LAZAR-RECOLTA GHE DOJA 1-1
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-OLIMPIA BRAZII 3-1
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VICTORIA TANDAREI 2-4
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-SPICUL COLELIA 2-2
clasament
-------------------------------------------
1.abatorul slobozia 9 8 0 1 54-9 32
-------------------------------------------
2.victoria munt buzau 9 8 0 1 32-10 32
3.victoria amara 9 7 2 0 52-8 30
4.rapid fetesti 9 7 1 1 43-6 29
5.victoria tandarei 9 7 1 1 36-9 29
6.vointa reviga 9 4 0 5 21-23 16
7.viticola fetesti 9 4 0 5 24-30 16
8.unirea grivita 9 4 0 5 15-24 16
9.recolta ghe doja 9 2 2 5 17-22 10
10.olimpia brazii 9 2 1 6 11-35 9
11.recolta ghe lazar 9 2 1 6 14-41 9
12.juventus boranesti 9 2 0 7 10-52 8
13.andrias andrasesti 9 1 1 7 6-37 5
14.spicul colelia 9 0 1 8 8-33 1
-redactat si publicat de marian rad 23.10.11 h11.10-update 23.10.11 h23.30-
VITICOLA FETESTI-ABATORUL SLOBOZIA 3-5 -vezi galerie foto-
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 1-0 -vezi galerie foto-
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-VICTORIA AMARA 2-3
stadion comunal-ghe lazar
RECOLTA GHE LAZAR-RECOLTA GHE DOJA 1-1
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-OLIMPIA BRAZII 3-1
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VICTORIA TANDAREI 2-4
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-SPICUL COLELIA 2-2
clasament
-------------------------------------------
1.abatorul slobozia 9 8 0 1 54-9 32
-------------------------------------------
2.victoria munt buzau 9 8 0 1 32-10 32
3.victoria amara 9 7 2 0 52-8 30
4.rapid fetesti 9 7 1 1 43-6 29
5.victoria tandarei 9 7 1 1 36-9 29
6.vointa reviga 9 4 0 5 21-23 16
7.viticola fetesti 9 4 0 5 24-30 16
8.unirea grivita 9 4 0 5 15-24 16
9.recolta ghe doja 9 2 2 5 17-22 10
10.olimpia brazii 9 2 1 6 11-35 9
11.recolta ghe lazar 9 2 1 6 14-41 9
12.juventus boranesti 9 2 0 7 10-52 8
13.andrias andrasesti 9 1 1 7 6-37 5
14.spicul colelia 9 0 1 8 8-33 1
-redactat si publicat de marian rad 23.10.11 h11.10-update 23.10.11 h23.30-
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QqOHOnhW5k4
LIGA5 ETAPA9
...seria1...valea ciorii este surpriza placuta din aceasta serie...
...seria2...barcanesti si manasia se lupta pentru locul de baraj...
SERIA1(sb.22.10.11 jun14.00 sen16.00)
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-BARAGANUL CIULNITA 5-1
stadion comunal-movila
FC MOVILA-VIITORUL VALEA CIORII 1-2
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-RAPID PERIETI 1-0
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 2-4
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-AGRONOMIA BUCU 2-5
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-INTER STELNICA 6-2
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-GLORIA GURA IALOMITEI 5-0
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-sta
etapa9 juniori
FC MOVILA-VIITORUL VALEA CIORII 1-2
DUNAREA GIURGENI-RAPID PERIETI 1-3
GLORIA OGRADA-UNIREA MIH KOGALNIC 6-1
VOINTA SCANTEIA-AGRONOMIA BUCU 2-5
FC TRAIAN-INTER STELNICA 1-1
FC CAZANESTI-BARAGANUL CIULNITA 6-4
VIITORUL PLATONESTI-GLORIA GURA IALOM 3-2
ALBESTI08 ALBESTI-sta
SERIA2(dum.23.10.11 jun14.00 sen16.00)
stadion comunal-
COSERENI COSERENI-FULGERUL FIERBINTI 2-8
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-AIVA RASI 2-0
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-UNIREA ION ROATA 5-2
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-VIITORUL MOLDOVENI 6-0
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-VOINTA MAIA 4-2
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-UNIREA SARATENI 1-4
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-FC DRIDUL 1-0
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-SECUNDA ADANCATA 7-1
etapa9 juniori
COSERENI COSERENI-FULGERUL FIERBINTI 4-7
RECOLTA MALU ROSU-AIVA RASI 13-0
INFRATIREA JILAVELE-UNIREA ION ROATA 4-1
VOINTA COCORA-VIITORUL MOLDOVENI 5-0
UNIREA MANASIA-VOINTA MAIA 2-5
LIBERTATEA SALCIOARA-UNIREA SARATENI 7-0
VIITORUL AXINTELE2-FC DRIDUL 3-2
RECOLTA BARCANESTI-SECUNDA ADANCATA 3-1
-editat de nicola alexandru 26.10.11 h12.10-
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-BARAGANUL CIULNITA 5-1
stadion comunal-movila
FC MOVILA-VIITORUL VALEA CIORII 1-2
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-RAPID PERIETI 1-0
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 2-4
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-AGRONOMIA BUCU 2-5
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-INTER STELNICA 6-2
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-GLORIA GURA IALOMITEI 5-0
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-sta
etapa9 juniori
FC MOVILA-VIITORUL VALEA CIORII 1-2
DUNAREA GIURGENI-RAPID PERIETI 1-3
GLORIA OGRADA-UNIREA MIH KOGALNIC 6-1
VOINTA SCANTEIA-AGRONOMIA BUCU 2-5
FC TRAIAN-INTER STELNICA 1-1
FC CAZANESTI-BARAGANUL CIULNITA 6-4
VIITORUL PLATONESTI-GLORIA GURA IALOM 3-2
ALBESTI08 ALBESTI-sta
SERIA2(dum.23.10.11 jun14.00 sen16.00)
stadion comunal-
COSERENI COSERENI-FULGERUL FIERBINTI 2-8
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-AIVA RASI 2-0
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-UNIREA ION ROATA 5-2
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-VIITORUL MOLDOVENI 6-0
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-VOINTA MAIA 4-2
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-UNIREA SARATENI 1-4
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-FC DRIDUL 1-0
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-SECUNDA ADANCATA 7-1
etapa9 juniori
COSERENI COSERENI-FULGERUL FIERBINTI 4-7
RECOLTA MALU ROSU-AIVA RASI 13-0
INFRATIREA JILAVELE-UNIREA ION ROATA 4-1
VOINTA COCORA-VIITORUL MOLDOVENI 5-0
UNIREA MANASIA-VOINTA MAIA 2-5
LIBERTATEA SALCIOARA-UNIREA SARATENI 7-0
VIITORUL AXINTELE2-FC DRIDUL 3-2
RECOLTA BARCANESTI-SECUNDA ADANCATA 3-1
-editat de nicola alexandru 26.10.11 h12.10-
LIGA6 ETAPA8
...seria1..saveni invinge buiesti si e noul lider al seriei...
...seria2...unirea paltinis surprinde mai departe castigand si in 10jucatori..
...seria3...brosteniul ameninta pozitia de lider al fierbintiului...
dum.23.10.11 h16.00)
SERIA1
spicul vladeni-fp slobozia noua 3-1
stiinta slobozia-agronomia bucu2 0-0
recolta saveni-recolta buiesti 2-0
spicul marculesti-baraganul ciulnita2 12-2
real gimbasani-vointa brancoveni 3-3
spartacus iazu-sta
clasament
----------------------------
1.recolta saveni 7 6 0 1 26-11 18
2.agronomia bucu2 7 5 2 0 22-5 17
--------------------------
3.recolta buiesti 7 5 1 1 20-8 16
4.vointa barancoveni 8 4 1 3 21-20 13
5.real gimbasani 7 3 2 2 22-15 11
6.spicul marculesti 7 3 1 3 27-19 10
7.stiinta slobozia 7 3 1 3 21-17 10
8.spartacus iazu 7 2 0 5 17-24 6
9.spicul vladeni 8 2 0 6 19-35 6
10.baraganul ciulnita2 8 2 0 6 19-50 6
11.F.P slobozia noua 7 1 0 6 12-22 3
SERIA2
dinamo borduselul-omega milosesti 2-0/0-3mv
steaua borduselul-sport paltinis 4-0
inter stejarul-vointa orboiesti 3-1
as brosteni-vointa cocora2 2-0
unirea paltinis-spicul orezu 1-0
spicul milosesti-vointa tovarasia 6-0
clasament
-----------------------------------
1.unirea paltinis 8 5 3 0 18-9 18
2.as orezu 8 5 1 2 26-8 16
----------------------
3.vointa orboiesti 8 5 0 3 20-14 15
4.as brosteni 8 4 2 2 26-13 14
5.dinamo borduselul 8 4 1 3 19-11 13
6.omega milosesti 8 4 1 3 17-12 13
7.spicul milosesti 8 4 2 2 28-13 8*
8.vointa cocora2 8 2 2 4 13-16 8
9.vointa tovarasia 8 1 1 6 12-33 4
10.sport paltinis 8 1 1 6 9-25 4
11.steaua borduselul 8 4 1 3 17-16 1**
*=echipa penalizata cu 6puncte
**=echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
fulgerul fierbinti2-atletic valea macrisului 1-0
victoria rosiori-staruinta brosteni 5-1/0-3mv
infratirea jilavele2-unirea patru frati 1-0
avantul grindul-gloria alexeni 4-2
unirea manasia2-unirea garbovi 3-2
fc movilita-sta
clasament
------------------------------
1.fulgerul fierbinti2 7 6 0 1 21-11 18
2.staruinta brosteni 7 5 0 2 18-8 15
--------------------------------
3.atletic v.macrisului 7 4 1 2 24-17 13
4.ambianta jilavele 8 3 2 3 18-20 11
5.gloria alexeni 7 3 1 3 15-11 10
6.avantul grindul 7 3 1 3 22-31 10
7.victoria rosiori 8 1 4 3 12-15 7
8.unirea manasia2 7 2 1 4 18-23 7
9.unirea patru frati 7 2 1 4 12-17 7
10.unirea garbovi 7 1 3 3 19-21 6
11.unirea movilita 7 3 0 4 15-20 6*
*=echipa penalizata cu 3puncte
SERIA1
spicul vladeni-fp slobozia noua 3-1
stiinta slobozia-agronomia bucu2 0-0
recolta saveni-recolta buiesti 2-0
spicul marculesti-baraganul ciulnita2 12-2
real gimbasani-vointa brancoveni 3-3
spartacus iazu-sta
clasament
----------------------------
1.recolta saveni 7 6 0 1 26-11 18
2.agronomia bucu2 7 5 2 0 22-5 17
--------------------------
3.recolta buiesti 7 5 1 1 20-8 16
4.vointa barancoveni 8 4 1 3 21-20 13
5.real gimbasani 7 3 2 2 22-15 11
6.spicul marculesti 7 3 1 3 27-19 10
7.stiinta slobozia 7 3 1 3 21-17 10
8.spartacus iazu 7 2 0 5 17-24 6
9.spicul vladeni 8 2 0 6 19-35 6
10.baraganul ciulnita2 8 2 0 6 19-50 6
11.F.P slobozia noua 7 1 0 6 12-22 3
SERIA2
dinamo borduselul-omega milosesti 2-0/0-3mv
steaua borduselul-sport paltinis 4-0
inter stejarul-vointa orboiesti 3-1
as brosteni-vointa cocora2 2-0
unirea paltinis-spicul orezu 1-0
spicul milosesti-vointa tovarasia 6-0
clasament
-----------------------------------
1.unirea paltinis 8 5 3 0 18-9 18
2.as orezu 8 5 1 2 26-8 16
----------------------
3.vointa orboiesti 8 5 0 3 20-14 15
4.as brosteni 8 4 2 2 26-13 14
5.dinamo borduselul 8 4 1 3 19-11 13
6.omega milosesti 8 4 1 3 17-12 13
7.spicul milosesti 8 4 2 2 28-13 8*
8.vointa cocora2 8 2 2 4 13-16 8
9.vointa tovarasia 8 1 1 6 12-33 4
10.sport paltinis 8 1 1 6 9-25 4
11.steaua borduselul 8 4 1 3 17-16 1**
*=echipa penalizata cu 6puncte
**=echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
fulgerul fierbinti2-atletic valea macrisului 1-0
victoria rosiori-staruinta brosteni 5-1/0-3mv
infratirea jilavele2-unirea patru frati 1-0
avantul grindul-gloria alexeni 4-2
unirea manasia2-unirea garbovi 3-2
fc movilita-sta
clasament
------------------------------
1.fulgerul fierbinti2 7 6 0 1 21-11 18
2.staruinta brosteni 7 5 0 2 18-8 15
--------------------------------
3.atletic v.macrisului 7 4 1 2 24-17 13
4.ambianta jilavele 8 3 2 3 18-20 11
5.gloria alexeni 7 3 1 3 15-11 10
6.avantul grindul 7 3 1 3 22-31 10
7.victoria rosiori 8 1 4 3 12-15 7
8.unirea manasia2 7 2 1 4 18-23 7
9.unirea patru frati 7 2 1 4 12-17 7
10.unirea garbovi 7 1 3 3 19-21 6
11.unirea movilita 7 3 0 4 15-20 6*
*=echipa penalizata cu 3puncte
JUNIORI NATIONALI A si B
..echipele ialomitene au o mini vacanta in acest weekend..
JUNIORI A(dum.23.10.11 h12.00)
UNIREA SLOBOZIA-sta
clasament
----------------------------------------
1.dunarea galati 7 7 0 0 20-2 28
----------------------------------------
2.viitorul constanta 7 6 1 0 38-2 25
3.otelul galati 8 6 0 2 27-5 24
4.UNIREA SLOBOZIA 7 4 1 2 14-14 17
5.delta tulcea 7 4 0 3 15-16 16
6.dunarea calarasi 7 3 1 3 11-9 13
7.farul constanta 8 3 1 4 17-19 13
8.cf braila 7 3 0 4 12-27 12
9.sageata navodari 8 1 1 6 10-22 5
10.callatis mangalia 7 0 1 6 6-37 1
11.lps galati 7 0 0 7 7-24 0
JUNIORI B(dum.23.10.11 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-sta
clasament
----------------------------------------------
1.farul constanta 8 7 0 1 37-4 28
---------------------------------------------
2.viitorul constanta 7 7 0 0 27-7 28
3.otelul galati 8 7 0 1 24-8 28
4.UNIREA SLOBOZIA 7 4 0 3 19-17 16
5.dunarea galati 7 4 0 3 10-12 16
6.delta tulcea 7 3 0 4 10-14 12
7.cf braila 7 3 0 4 9-13 12
8.lps galati 7 2 0 5 12-12 8
9.sageata navodari 8 2 0 6 11-19 8
10.dunarea calarasi 7 1 0 6 7-37 4
11.callatis mangalia 7 0 0 7 2-30 0
UNIREA SLOBOZIA-sta
clasament
----------------------------------------
1.dunarea galati 7 7 0 0 20-2 28
----------------------------------------
2.viitorul constanta 7 6 1 0 38-2 25
3.otelul galati 8 6 0 2 27-5 24
4.UNIREA SLOBOZIA 7 4 1 2 14-14 17
5.delta tulcea 7 4 0 3 15-16 16
6.dunarea calarasi 7 3 1 3 11-9 13
7.farul constanta 8 3 1 4 17-19 13
8.cf braila 7 3 0 4 12-27 12
9.sageata navodari 8 1 1 6 10-22 5
10.callatis mangalia 7 0 1 6 6-37 1
11.lps galati 7 0 0 7 7-24 0
JUNIORI B(dum.23.10.11 h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-sta
clasament
----------------------------------------------
1.farul constanta 8 7 0 1 37-4 28
---------------------------------------------
2.viitorul constanta 7 7 0 0 27-7 28
3.otelul galati 8 7 0 1 24-8 28
4.UNIREA SLOBOZIA 7 4 0 3 19-17 16
5.dunarea galati 7 4 0 3 10-12 16
6.delta tulcea 7 3 0 4 10-14 12
7.cf braila 7 3 0 4 9-13 12
8.lps galati 7 2 0 5 12-12 8
9.sageata navodari 8 2 0 6 11-19 8
10.dunarea calarasi 7 1 0 6 7-37 4
11.callatis mangalia 7 0 0 7 2-30 0
LIGA3 SERIA2 etapa9
...UNIREA,la 5 minute de locul 1...Axintele da semne ca traieste si obtine o victorie nescontata la Ciresu..
vin.14.10.11 h15.00
CS AFUMATI-UNIREA SLOBOZIA 1-1(0-0)
arbitrii-georgescu cristian(bucuresti),iordache cristian(rosiori),teodorescu tomi(rosiori)
observatori-cruceana victor(bucuresti),vargatu laurentiu(braila)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au mai intalnit in liga3
AFUMATI
clasament general-1) 8 7 0 1 14-2 21
clasament acasa-4 4 0 0 10-1 12
rezultate acasa-5-1calarasi,1-0tunari,1-0balotesti,3-0voluntari
SLOBOZIA
clasament general-2) 7 6 1 0 16-3 19
clasament deplasare-2-1baia,3-0axintele,1-0stefanesti,3-1rapid2
rezultate deplasare-4 4 0 0 9-2 12
vin.14.10.11 h15.00
CONPET CIRESU-VIITORUL AXINTELE 0-3(0-2)
arbitrii-burcea petrica(giurgiu),ilie constantin(giurgiu)voinea cristian(giurgiu)
observatori-oprisan camil(ploiesti),stanisteanu victor(buzau)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au intalnit in liga3
CONPET
clasament general-9) 8 3 2 3 8-10 11
clasament acasa-4 1 0 3 2-7 3
rezultate acasa-2-0comprest,0-4berceni,0-1chirnogi,0-2baia
AXINTELE
clasament general-14) 7 0 1 6 1-10 1
clasament deplasare-3 0 1 2 1-3 1
rezultate deplasare-0-1chirnogi,0-1baia,1-1tunari
rezultate
cs tunari-acs berceni 0-0
cs balotesti-fc voluntari 2-1
comprest bucuresti-viitorul chirnogi 0-1
cs afumati-unirea slobozia 1-1
dunarea calarasi-eolica baia 0-0
rapid bucuresti2-cs eforie 0-0
conpet ciresu-viitorul axintele 0-3
cs stefanesti-sta
-redactat de dragos popa si publicat de marian rad 12.10.11 h12.30-
CS AFUMATI-UNIREA SLOBOZIA 1-1(0-0)
arbitrii-georgescu cristian(bucuresti),iordache cristian(rosiori),teodorescu tomi(rosiori)
observatori-cruceana victor(bucuresti),vargatu laurentiu(braila)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au mai intalnit in liga3
AFUMATI
clasament general-1) 8 7 0 1 14-2 21
clasament acasa-4 4 0 0 10-1 12
rezultate acasa-5-1calarasi,1-0tunari,1-0balotesti,3-0voluntari
SLOBOZIA
clasament general-2) 7 6 1 0 16-3 19
clasament deplasare-2-1baia,3-0axintele,1-0stefanesti,3-1rapid2
rezultate deplasare-4 4 0 0 9-2 12
vin.14.10.11 h15.00
CONPET CIRESU-VIITORUL AXINTELE 0-3(0-2)
arbitrii-burcea petrica(giurgiu),ilie constantin(giurgiu)voinea cristian(giurgiu)
observatori-oprisan camil(ploiesti),stanisteanu victor(buzau)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au intalnit in liga3
CONPET
clasament general-9) 8 3 2 3 8-10 11
clasament acasa-4 1 0 3 2-7 3
rezultate acasa-2-0comprest,0-4berceni,0-1chirnogi,0-2baia
AXINTELE
clasament general-14) 7 0 1 6 1-10 1
clasament deplasare-3 0 1 2 1-3 1
rezultate deplasare-0-1chirnogi,0-1baia,1-1tunari
rezultate
cs tunari-acs berceni 0-0
cs balotesti-fc voluntari 2-1
comprest bucuresti-viitorul chirnogi 0-1
cs afumati-unirea slobozia 1-1
dunarea calarasi-eolica baia 0-0
rapid bucuresti2-cs eforie 0-0
conpet ciresu-viitorul axintele 0-3
cs stefanesti-sta
-redactat de dragos popa si publicat de marian rad 12.10.11 h12.30-
LIGA4 ETAPA8
...amara revine pe locul1 dupa un joc plin de evenimente cu fetesti,lazar se impiedica la munteni buzau...
sb.15.10.11 h16.00
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VOINTA REVIGA 5-0
au marcat-bunea nicu,balta ionel-3,belu cristian
arbitrii-ion alexandru,ion lucian,moga alexandru
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 6-2ETP29 05.05.07)(07/08 L3S2-L4)(08/09 3-1ETP6 12.09.08)(09/10 3-1ETP27 15.05.10)(10/11 4-2ETP30 05.06.11)
ABATORUL
clasament general-6) 7 4 1 2 25-13 13
clasament acasa-7) 3 2 0 1 9-8 6
rezultate acasa-2-0colilia,6-2boranesti,1-6ghe lazar
REVIGA
clasament general-7) 7 3 0 4 17-15 9
clasament deplasare-10) 3 1 0 2 6-7 3
rezultate deplasare-2-0colilia,4-5boranesti,0-2ghe lazar,
stadion orasenesc-amara
VICTORIA AMARA-RAPID FETESTI 4-3
a marcat-zavedei,vintila,bunea dragos,lefter/ivan-2,marin nicolaie
a)-nitu gile,mihalcea alexandru,munteanu ionut
b)
c)-(06/07 0-0ETP9 07.10.07.)(07/08 3-2ETP19 15.12.07)(08/09 3-2ETP16 15.11.08)(09/10 3-2ETP5 19.09.09)(10/11 4-0ETP10 23.10.11)
AMARA
a)-2) 7 6 0 1 29-9 18
b)-2) 3 3 0 0 22-3 9
c)-9-2brazii,8-0andrasesti,5-1grivita
FETESTI
a)-4) 7 4 2 1 21-6 14
b)-6) 3 2 0 1 10-3 6
c)-7-0andrasesti,1-2grivita,2-1reviga
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 0-0
a)-zaharia andrei,anton marius,burlacu liviu
b)
c)-(06/07 3-2etp19 17.12.06)(07/08 0-1etp3 05.09.07)(08/09 l4-ons1)(09/10 1-0etp6 26.09.09)(10/11 0-1etp13 13.11.10)
MUNTENI BUZAU
a)-8) 7 2 3 2 10-8 9
b)-11) 3 1 0 2 5-4 3
c)-0-2tandarei,0-1colilia,5-1boranesti
GHEORGHE LAZAR
a)-1) 7 6 1 0 25-6 19
b)-4) 3 2 1 0 9-3 7
c)-2-1boranesti,1-1fetesti,6-1abatorul
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-UNIREA GRIVITA 6-1
a marcat-paraiescu sandu-2,burlacu cristi-2,tirifon,nita alin/
a)-stoian gheorghe,ionescu radu,zamfir mihai
b)
c)-06/07 prs3 3-1etp5 24.09.06)(07/08 prs3 3-2etp18 26.04.08)(08/09 ons1-ons2)(09/10 ons1-l4)(10/11 l4-ons1)
GHEORGHE DOJA
a)-9) 7 2 3 2 15-19 9
b)-9) 3 1 1 1 10-9 4
c)-3-3munteni buzau,3-4brazii,4-2andrasesti
GRIVITA
a)-11) 7 1 2 4 10-19 5
b)-12) 3 0 0 3 3-12 0
c)-1-5ghe lazar,1-2reviga,1-5amara
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-JUVENTUS BORANESTI 6-2
a marcat-rusen-2,mitache,suican,cata,pana,/radu george,draganescu nicolaie
a) -hagiu mircea,moroianu marian,paraiescu sandel
b)
c)-(06/07 6-3etp13 04.11.06)(07/08 5-0etp25 12.04.08)(08/09 2-1/0-3mv etp13 24.10.08)(09/10 l4-ons2)(10/11 8-0etp26 11.04.11)
TANDAREI
a)-3) 7 5 0 2 19-7 15
b)-5) 3 2 0 1 9-1 6
c)-0-1amara,8-0ghe doja,1-0colilia
BORANESTI
a) -12) 7 1 1 5 11-29 4
b)-13) 3 0 0 3 4-18 0
c)-1-7fetesti,2-6abatorul,1-5munteni buzau
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-ANDRIAS ANDRASESTI 5-1
a marcat-bucsa,panait iulian,olteanu,iliescu ionut-2/vasiliu
a)-andrei gheorghe,bucurica alexandru,calinescu andrei
b)
c)-(06/07 prs1- )(07/08 prs1- )(08/09 l4-prs3)(09/10 l4-ons2)(10/11 2-1etp16 05.03.11)
BRAZII
a)-10) 7 2 1 4 14-26 7
b)-12) 3 0 1 2 2-8 1
c)0-5abatorul,0-0munteni buzau,2-3tandarei
ANDRASESTI
a)-14) 7 0 0 7 5-37 0
b)-14) 4 0 0 4 1-19 0
c)-2-6reviga,0-8amara,2-4ghe doja
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-SPICUL COLILIA 4-0(2-0) -vezi galerie foto- -imagini video pe contul de mai sus-
au marcat-rosu alexandru-2,ion victoras-2
a)-paraiescu ionel,cliseru bogdan,munteanu george
b)
c)-(06/07 l4-prs2)(07/08 l4-prs2)(08/09 2-3etp11 10.10.08)(09/10 ons1-l4)(10/11 l4-ons2)
VITICOLA
a)-5) 7 4 2 1 17-15 14
b)-4) 3 2 1 0 9-7 7
c)-1-1ghe doja,3-2tandarei,5-4brazii
COLILIA
a)-13) 7 1 0 6 3-12 3
b)-11) 3 1 0 2 1-3 3
c)-0-2abatorul,1-0munteni buzau,0-1tandarei
clasament
------------------------------------------
1.victoria amara 8 7 0 1 33-12 21
---------------------------------------
2.recolta ghe lazar 8 6 2 0 25-6 20
3.victoria tandarei 8 6 0 2 25-9 18
4.viticola fetesti 8 5 2 1 21-15 17
5.abatorul slobozia 8 5 1 2 30-13 16
6.rapid fetesti 8 4 2 2 24-10 14
7.recolta ghe doja 8 3 3 2 21-20 12
8.victoria munt buzau 8 2 4 2 10-8 10
9.olimpia brazii 8 3 1 4 19-27 10
10.vointa reviga 8 3 0 5 17-20 9
--------------------------------------
11.unirea grivita 8 1 2 5 11-25 5
12.juventus boranesti 8 1 1 6 13-25 4
---------------------------------------
13.spicul colelia 8 1 0 7 3-16 3
14.andrias andrasesti 8 0 0 8 6-42 0
----------------------------------------
clasament acasa
1.amara 4 4 0 0 26-6 12
2.ghe lazar 4 4 0 0 16-3 12
3.viticola 4 3 1 0 13-7 10
4.tandarei 4 3 0 1 15-3 9
5.abatorul 4 3 0 1 14-8 9
6.fetesti 4 2 2 0 11-3 8
7.ghe doja 4 2 1 1 16-10 7
8.reviga 4 2 0 2 11-10 6
9.grivita 4 1 2 1 7-7 5
10.munt buzau 4 1 1 2 5-4 4
11.brazii 4 1 1 2 7-9 4
12.boranesti 4 1 1 2 7-11 4
13.colelia 4 0 0 4 2-9 0
14.andrasesti 4 0 0 4 1-19 0
clasament deplasare
1.tandarei 4 3 0 1 10-6 9
2.amara 4 3 0 1 7-6 9
3.ghe lazar 4 2 2 0 9-3 8
4.abatorul 4 2 1 1 16-5 7
5.viticola 4 2 1 1 8-8 7
6.fetesti 4 2 0 2 13-7 6
7.munt buzau 4 1 3 0 5-4 6
8.brazii 4 2 0 2 12-18 6
9.ghe doja 4 1 2 1 5-10 5
10.reviga 4 1 0 3 6-12 3
11.colelia 4 1 0 3 1-7 3
12.grivita 4 0 0 4 4-16 0
13.boranesti 4 0 0 4 6-24 0
14.andrasesti 4 0 0 4 6-24 0
clasament adevar
1.amara +9
2.ghe lazar +8
3.tandarei +6
4.viticola +5
5.abatorul +4
6.fetesti +2
7.ghe doja 0
8.munt buzau -1
9.brazii -2
10.reviga -3
11.colelia -6
12.grivita -7
13.boranesti -8
14.andrasesti -12
- REDACTAT SI EDITAT DE MARIAN RAD 13.10.11 h21.00-update 19.10.11 h10.00-
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VOINTA REVIGA 5-0
au marcat-bunea nicu,balta ionel-3,belu cristian
arbitrii-ion alexandru,ion lucian,moga alexandru
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 6-2ETP29 05.05.07)(07/08 L3S2-L4)(08/09 3-1ETP6 12.09.08)(09/10 3-1ETP27 15.05.10)(10/11 4-2ETP30 05.06.11)
ABATORUL
clasament general-6) 7 4 1 2 25-13 13
clasament acasa-7) 3 2 0 1 9-8 6
rezultate acasa-2-0colilia,6-2boranesti,1-6ghe lazar
REVIGA
clasament general-7) 7 3 0 4 17-15 9
clasament deplasare-10) 3 1 0 2 6-7 3
rezultate deplasare-2-0colilia,4-5boranesti,0-2ghe lazar,
stadion orasenesc-amara
VICTORIA AMARA-RAPID FETESTI 4-3
a marcat-zavedei,vintila,bunea dragos,lefter/ivan-2,marin nicolaie
a)-nitu gile,mihalcea alexandru,munteanu ionut
b)
c)-(06/07 0-0ETP9 07.10.07.)(07/08 3-2ETP19 15.12.07)(08/09 3-2ETP16 15.11.08)(09/10 3-2ETP5 19.09.09)(10/11 4-0ETP10 23.10.11)
AMARA
a)-2) 7 6 0 1 29-9 18
b)-2) 3 3 0 0 22-3 9
c)-9-2brazii,8-0andrasesti,5-1grivita
FETESTI
a)-4) 7 4 2 1 21-6 14
b)-6) 3 2 0 1 10-3 6
c)-7-0andrasesti,1-2grivita,2-1reviga
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 0-0
a)-zaharia andrei,anton marius,burlacu liviu
b)
c)-(06/07 3-2etp19 17.12.06)(07/08 0-1etp3 05.09.07)(08/09 l4-ons1)(09/10 1-0etp6 26.09.09)(10/11 0-1etp13 13.11.10)
MUNTENI BUZAU
a)-8) 7 2 3 2 10-8 9
b)-11) 3 1 0 2 5-4 3
c)-0-2tandarei,0-1colilia,5-1boranesti
GHEORGHE LAZAR
a)-1) 7 6 1 0 25-6 19
b)-4) 3 2 1 0 9-3 7
c)-2-1boranesti,1-1fetesti,6-1abatorul
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-UNIREA GRIVITA 6-1
a marcat-paraiescu sandu-2,burlacu cristi-2,tirifon,nita alin/
a)-stoian gheorghe,ionescu radu,zamfir mihai
b)
c)-06/07 prs3 3-1etp5 24.09.06)(07/08 prs3 3-2etp18 26.04.08)(08/09 ons1-ons2)(09/10 ons1-l4)(10/11 l4-ons1)
GHEORGHE DOJA
a)-9) 7 2 3 2 15-19 9
b)-9) 3 1 1 1 10-9 4
c)-3-3munteni buzau,3-4brazii,4-2andrasesti
GRIVITA
a)-11) 7 1 2 4 10-19 5
b)-12) 3 0 0 3 3-12 0
c)-1-5ghe lazar,1-2reviga,1-5amara
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-JUVENTUS BORANESTI 6-2
a marcat-rusen-2,mitache,suican,cata,pana,/radu george,draganescu nicolaie
a) -hagiu mircea,moroianu marian,paraiescu sandel
b)
c)-(06/07 6-3etp13 04.11.06)(07/08 5-0etp25 12.04.08)(08/09 2-1/0-3mv etp13 24.10.08)(09/10 l4-ons2)(10/11 8-0etp26 11.04.11)
TANDAREI
a)-3) 7 5 0 2 19-7 15
b)-5) 3 2 0 1 9-1 6
c)-0-1amara,8-0ghe doja,1-0colilia
BORANESTI
a) -12) 7 1 1 5 11-29 4
b)-13) 3 0 0 3 4-18 0
c)-1-7fetesti,2-6abatorul,1-5munteni buzau
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-ANDRIAS ANDRASESTI 5-1
a marcat-bucsa,panait iulian,olteanu,iliescu ionut-2/vasiliu
a)-andrei gheorghe,bucurica alexandru,calinescu andrei
b)
c)-(06/07 prs1- )(07/08 prs1- )(08/09 l4-prs3)(09/10 l4-ons2)(10/11 2-1etp16 05.03.11)
BRAZII
a)-10) 7 2 1 4 14-26 7
b)-12) 3 0 1 2 2-8 1
c)0-5abatorul,0-0munteni buzau,2-3tandarei
ANDRASESTI
a)-14) 7 0 0 7 5-37 0
b)-14) 4 0 0 4 1-19 0
c)-2-6reviga,0-8amara,2-4ghe doja
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-SPICUL COLILIA 4-0(2-0) -vezi galerie foto- -imagini video pe contul de mai sus-
au marcat-rosu alexandru-2,ion victoras-2
a)-paraiescu ionel,cliseru bogdan,munteanu george
b)
c)-(06/07 l4-prs2)(07/08 l4-prs2)(08/09 2-3etp11 10.10.08)(09/10 ons1-l4)(10/11 l4-ons2)
VITICOLA
a)-5) 7 4 2 1 17-15 14
b)-4) 3 2 1 0 9-7 7
c)-1-1ghe doja,3-2tandarei,5-4brazii
COLILIA
a)-13) 7 1 0 6 3-12 3
b)-11) 3 1 0 2 1-3 3
c)-0-2abatorul,1-0munteni buzau,0-1tandarei
clasament
------------------------------------------
1.victoria amara 8 7 0 1 33-12 21
---------------------------------------
2.recolta ghe lazar 8 6 2 0 25-6 20
3.victoria tandarei 8 6 0 2 25-9 18
4.viticola fetesti 8 5 2 1 21-15 17
5.abatorul slobozia 8 5 1 2 30-13 16
6.rapid fetesti 8 4 2 2 24-10 14
7.recolta ghe doja 8 3 3 2 21-20 12
8.victoria munt buzau 8 2 4 2 10-8 10
9.olimpia brazii 8 3 1 4 19-27 10
10.vointa reviga 8 3 0 5 17-20 9
--------------------------------------
11.unirea grivita 8 1 2 5 11-25 5
12.juventus boranesti 8 1 1 6 13-25 4
---------------------------------------
13.spicul colelia 8 1 0 7 3-16 3
14.andrias andrasesti 8 0 0 8 6-42 0
----------------------------------------
clasament acasa
1.amara 4 4 0 0 26-6 12
2.ghe lazar 4 4 0 0 16-3 12
3.viticola 4 3 1 0 13-7 10
4.tandarei 4 3 0 1 15-3 9
5.abatorul 4 3 0 1 14-8 9
6.fetesti 4 2 2 0 11-3 8
7.ghe doja 4 2 1 1 16-10 7
8.reviga 4 2 0 2 11-10 6
9.grivita 4 1 2 1 7-7 5
10.munt buzau 4 1 1 2 5-4 4
11.brazii 4 1 1 2 7-9 4
12.boranesti 4 1 1 2 7-11 4
13.colelia 4 0 0 4 2-9 0
14.andrasesti 4 0 0 4 1-19 0
clasament deplasare
1.tandarei 4 3 0 1 10-6 9
2.amara 4 3 0 1 7-6 9
3.ghe lazar 4 2 2 0 9-3 8
4.abatorul 4 2 1 1 16-5 7
5.viticola 4 2 1 1 8-8 7
6.fetesti 4 2 0 2 13-7 6
7.munt buzau 4 1 3 0 5-4 6
8.brazii 4 2 0 2 12-18 6
9.ghe doja 4 1 2 1 5-10 5
10.reviga 4 1 0 3 6-12 3
11.colelia 4 1 0 3 1-7 3
12.grivita 4 0 0 4 4-16 0
13.boranesti 4 0 0 4 6-24 0
14.andrasesti 4 0 0 4 6-24 0
clasament adevar
1.amara +9
2.ghe lazar +8
3.tandarei +6
4.viticola +5
5.abatorul +4
6.fetesti +2
7.ghe doja 0
8.munt buzau -1
9.brazii -2
10.reviga -3
11.colelia -6
12.grivita -7
13.boranesti -8
14.andrasesti -12
- REDACTAT SI EDITAT DE MARIAN RAD 13.10.11 h21.00-update 19.10.11 h10.00-
LIGA4 JUNIORI ETAPA8
...derby-ul ca si la seniori este tot la amara...
sb.15.10.11 h14.00
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VOINTA REVIGA 3-0
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-RAPID FETESTI 1-1
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 3-1
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-UNIREA GRIVITA 1-2
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-JUVENTUS BORANESTI 8-0
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-ANDRIAS ANDRASESTI 3-0
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-SPICUL COLILIA 4-2
clasament
---------------------------------------------
1.victoria munteni buzau 8 8 0 0 32-9 32
-----------------------------------------------
2.abatorul slobozia 8 7 0 1 49-6 28
3.victoria amara 8 6 2 0 49-6 26
4.rapid fetesti 8 6 1 1 42-6 25
5.victoria tandarei 8 6 1 1 32-7 25
6.vointa reviga 8 4 0 4 19-20 16
7.viticola fetesti 8 4 0 4 21-25 16
8.unirea grivita 8 3 1 4 12-20 13
9.recolta ghe doja 8 2 1 5 16-21 9
10.olimpia brazii 8 2 1 5 15-32 9
11.recolta ghe lazar 8 2 1 5 13-39 9
12.andrias andrasesti 8 1 0 7 4-35 4
13.juventus boranesti 8 1 0 7 7-51 4
14.spicul colelia 8 0 0 8 6-31 0
-REDACTAT SI EDITAT DE MARIAN RAD 12.10.11 H15.05-update 20.10.11 h22.45-
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-VOINTA REVIGA 3-0
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-RAPID FETESTI 1-1
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 3-1
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-UNIREA GRIVITA 1-2
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-JUVENTUS BORANESTI 8-0
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-ANDRIAS ANDRASESTI 3-0
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-SPICUL COLILIA 4-2
clasament
---------------------------------------------
1.victoria munteni buzau 8 8 0 0 32-9 32
-----------------------------------------------
2.abatorul slobozia 8 7 0 1 49-6 28
3.victoria amara 8 6 2 0 49-6 26
4.rapid fetesti 8 6 1 1 42-6 25
5.victoria tandarei 8 6 1 1 32-7 25
6.vointa reviga 8 4 0 4 19-20 16
7.viticola fetesti 8 4 0 4 21-25 16
8.unirea grivita 8 3 1 4 12-20 13
9.recolta ghe doja 8 2 1 5 16-21 9
10.olimpia brazii 8 2 1 5 15-32 9
11.recolta ghe lazar 8 2 1 5 13-39 9
12.andrias andrasesti 8 1 0 7 4-35 4
13.juventus boranesti 8 1 0 7 7-51 4
14.spicul colelia 8 0 0 8 6-31 0
-REDACTAT SI EDITAT DE MARIAN RAD 12.10.11 H15.05-update 20.10.11 h22.45-
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=96gAJ3iGRSo
LIGA5 ETAPA8
SERIA1...traian pierde la scor la bucu,iar cazanesti cedeaza si ea la stelnica...
SERIA2...cocora obtine o victorie foarte importanta la ion roata la limita si cu emotii...barcanesti castiga la masa verde..
SERIA1(sb.15.10.11 jun14.00 sen16.00)
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-VIITORUL PLATONESTI 1-0
stadionul comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-FC MOVILA 4-4
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-DUNAREA GIURGENI 6-2
stadionul comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-FC TRAIAN 7-3
stadionul comunal-perieti
RAPID PERIETI-GLORIA OGRADA 2-2
stadionul comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-VOINTA SCANTEIA 2-1
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-FC CAZANESTI 3-2
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-sta
SERIA2(dum.16.10.11 jun14.00) sen16.00)
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-RECOLTA MALU ROSU 5-1
stadion rasi
AIVA RASI-INFRATIREA JILAVELE 1-1/0-3mv
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-VOINTA COCORA 0-1
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-UNIREA MANASIA 2-1
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-LIBERTATEA SALCIOARA 6-1
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-RECOLTA BARCANESTI 3-1/0-3mv
stadion comunal-
COSERENI COSERENI-SECUNDA ADANCATA 1-6
-nicola alexandru update 20.10.11 h18.00-
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-VIITORUL PLATONESTI 1-0
stadionul comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-FC MOVILA 4-4
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-DUNAREA GIURGENI 6-2
stadionul comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-FC TRAIAN 7-3
stadionul comunal-perieti
RAPID PERIETI-GLORIA OGRADA 2-2
stadionul comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-VOINTA SCANTEIA 2-1
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-FC CAZANESTI 3-2
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-sta
SERIA2(dum.16.10.11 jun14.00) sen16.00)
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-RECOLTA MALU ROSU 5-1
stadion rasi
AIVA RASI-INFRATIREA JILAVELE 1-1/0-3mv
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-VOINTA COCORA 0-1
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-UNIREA MANASIA 2-1
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-LIBERTATEA SALCIOARA 6-1
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-RECOLTA BARCANESTI 3-1/0-3mv
stadion comunal-
COSERENI COSERENI-SECUNDA ADANCATA 1-6
-nicola alexandru update 20.10.11 h18.00-
JUNIORI REPUBLICANI A si B
JUNIORI A(dum.16.10.11 h12.00)
stadion comunal-slobozia noua
UNIREA SLOBOZIA-LPS GALATI 3-0
JUNIORI B(dum.16.10.11 h14.00)
stadion comunal-slobozia noua
UNIREA SLOBOZIA-LPS GALATI 3-1
stadion comunal-slobozia noua
UNIREA SLOBOZIA-LPS GALATI 3-0
JUNIORI B(dum.16.10.11 h14.00)
stadion comunal-slobozia noua
UNIREA SLOBOZIA-LPS GALATI 3-1
LIGA6 ETAPA7
SERIA1...stiinta da examen la buiesti cu liderul neinvins..
SERIA2...o serie plina cu multe necunoscute si peripetii..
SERIA3...meci greu pentru fierbinti la brosteni...
dum.16.10.11 h16.00
seria1
vointa brancoveni-spicul marculesti 2-3/0-3mv
baraganul ciulnita2-recolta saveni 2-8
recolta buiesti-stiinta slobozia 5-2
agronomia bucu2-spicul vladeni 7-2
fp slobozia noua-spartacus iazu 5-0
real gimbasani-sta
clasament
---------------------------------------
1.agronomia bucu2 6 5 1 0 22-5 16
2.recolta buiesti 6 5 1 0 20-6 16
---------------------------------------
3.recolta saveni 6 5 0 1 24-11 15
4.vointa brancoveni 7 4 0 3 20-17 12
5.real gimbasani 6 3 1 2 19-12 10
6.stiinta slobozia 6 3 0 3 21-17 9
7.spicul marculesti 6 2 1 3 15-17 7
8.spartacus iazu 7 2 0 5 17-24 6
9.baraganul ciulnita2 7 2 0 5 17-38 6
10.fp slobozia noua 6 1 0 5 11-19 3
11.spicul vladeni 7 1 0 6 16-34 3
seria2
spicul milosesti-dinamo borduselul 0-3mv
vointa tovarasia-unirea paltinis 1-1
as orezu-as brosteni 0-0
vointa cocora2-inter stejarul 6-0
vointa orboiesti-steaua borduselul 5-1
sport paltinis-omega milosesti 2-3
clasament
---------------------------------------
1.as orezu 7 5 1 1 26-7 16
2.vointa orboiesti 7 5 0 2 19-11 15
-----------------------------------------
3.unirea paltinis 7 4 3 0 17-9 15
4.dinamo borduselul 7 4 1 2 19-8 13
5.as brosteni 7 3 2 2 24-13 11
6.spicul milosesti 7 3 2 2 22-13 11
7.omega milosesti 7 3 1 3 14-12 10
8.vointa cocora2 7 2 2 3 12-14 8
9.sport paltinis 7 1 1 5 9-21 4
10.vointa tovarasia 7 1 1 5 12-27 4
11.inter stejarul 7 0 1 6 12-49 1
12.steaua borduselul 7 3 1 3 13-16 -2*
*=penalizata cu 12puncte
seria3
unirea manasia2-fc movilita 5-1
unirea garbovi-avantul grindul 7-3
gloria alexeni-ambianta jilavele2 1-1
unirea patru frati-victoria rosiori 1-1
staruinta brosteni-fulgerul fierbinti2 3-0mv
atletic v.macrisului-sta
clasament
---------------------------------------
1.fulgerul fierbinti2 6 5 0 2 20-11 15
2.atletic v.macris 6 4 1 1 24-16 13
-----------------------------------------
3.staruinta brosteni 6 4 0 2 15-8 12
4.gloria alexeni 6 3 1 2 13-7 10
5.ambianta jilavele2 7 2 2 3 17-20 8
6.unirea manasia2 6 2 1 3 19-17 7
7.victoria rosiori 7 1 4 2 12-12 7
8.unirea patru frati 6 2 1 3 12-16 7
9.avantul grindul 6 2 1 3 18-29 7
10.unirea garbovi 6 1 3 2 17-18 6
11.fc movilita 7 2 0 5 11-24 3*
*=penalizata cu 3puncte
-popa cornel update 20.10.11 h18.15-
seria1
vointa brancoveni-spicul marculesti 2-3/0-3mv
baraganul ciulnita2-recolta saveni 2-8
recolta buiesti-stiinta slobozia 5-2
agronomia bucu2-spicul vladeni 7-2
fp slobozia noua-spartacus iazu 5-0
real gimbasani-sta
clasament
---------------------------------------
1.agronomia bucu2 6 5 1 0 22-5 16
2.recolta buiesti 6 5 1 0 20-6 16
---------------------------------------
3.recolta saveni 6 5 0 1 24-11 15
4.vointa brancoveni 7 4 0 3 20-17 12
5.real gimbasani 6 3 1 2 19-12 10
6.stiinta slobozia 6 3 0 3 21-17 9
7.spicul marculesti 6 2 1 3 15-17 7
8.spartacus iazu 7 2 0 5 17-24 6
9.baraganul ciulnita2 7 2 0 5 17-38 6
10.fp slobozia noua 6 1 0 5 11-19 3
11.spicul vladeni 7 1 0 6 16-34 3
seria2
spicul milosesti-dinamo borduselul 0-3mv
vointa tovarasia-unirea paltinis 1-1
as orezu-as brosteni 0-0
vointa cocora2-inter stejarul 6-0
vointa orboiesti-steaua borduselul 5-1
sport paltinis-omega milosesti 2-3
clasament
---------------------------------------
1.as orezu 7 5 1 1 26-7 16
2.vointa orboiesti 7 5 0 2 19-11 15
-----------------------------------------
3.unirea paltinis 7 4 3 0 17-9 15
4.dinamo borduselul 7 4 1 2 19-8 13
5.as brosteni 7 3 2 2 24-13 11
6.spicul milosesti 7 3 2 2 22-13 11
7.omega milosesti 7 3 1 3 14-12 10
8.vointa cocora2 7 2 2 3 12-14 8
9.sport paltinis 7 1 1 5 9-21 4
10.vointa tovarasia 7 1 1 5 12-27 4
11.inter stejarul 7 0 1 6 12-49 1
12.steaua borduselul 7 3 1 3 13-16 -2*
*=penalizata cu 12puncte
seria3
unirea manasia2-fc movilita 5-1
unirea garbovi-avantul grindul 7-3
gloria alexeni-ambianta jilavele2 1-1
unirea patru frati-victoria rosiori 1-1
staruinta brosteni-fulgerul fierbinti2 3-0mv
atletic v.macrisului-sta
clasament
---------------------------------------
1.fulgerul fierbinti2 6 5 0 2 20-11 15
2.atletic v.macris 6 4 1 1 24-16 13
-----------------------------------------
3.staruinta brosteni 6 4 0 2 15-8 12
4.gloria alexeni 6 3 1 2 13-7 10
5.ambianta jilavele2 7 2 2 3 17-20 8
6.unirea manasia2 6 2 1 3 19-17 7
7.victoria rosiori 7 1 4 2 12-12 7
8.unirea patru frati 6 2 1 3 12-16 7
9.avantul grindul 6 2 1 3 18-29 7
10.unirea garbovi 6 1 3 2 17-18 6
11.fc movilita 7 2 0 5 11-24 3*
*=penalizata cu 3puncte
-popa cornel update 20.10.11 h18.15-
LIGA3 SERIA2 ETAPA8
...MECI DE INFART LA SLOBOZIA,OASPETII AU RATAT UN PENALTY LA SCORUL DE 0-0 ...CAT MAI REZISTA IN LIGA3 AXINTELE?
vin.07.10.11 h15.00 stadion municipal-slobozia
UNIREA SLOBOZIA-DUNAREA CALARASI 1-0(0-0)
a marcat-lazar min84
a)arbitrii-robert dumitru(brasov)
b)observatori-
c)palmares ultimele 5 editii-
UNIREA
a)clasament general-2) 6 5 1 0 15-3 16
b)clasament acasa-2 1 1 0 6-1 4
c)rezultate acasa5-0eforie,1-1ciresu
DUNAREA
a)clasament general-4) 7 4 1 2 10-10 13
b)clasament deplasare-3 1 0 2 3-8 3
c)rezultate deplasare 1-5afumati,2-1balotesti,0-2voluntari
Meci frumos la Slobozia pe municipalul ialomitean,intre doua echipe bune ale acestei serii.Ialomitenii au ca obiectiv si anul acesta promovarea si evident nu-si mai permit sa faca pasi gresiti pe teren propiul asa cum s-a intamplat acum doua etapa cu Ciresul,dar si pe fondul unui arbitraj total ostil echipei noastre careia i s-a anulat un gol perfect valabil si cel putin inca doua penaltyuri clare ca lumina zilei.Victoriosi dupa deplasare trecuta cu echipa mica a Rapidului,slobozeni primeau de acesta data replica vecinei de judet si evident se anunta un derby de orgolii intre cele doua formatii.Unirea nu uita ca echipa de la Dunarea afost cea care i-a barat sezonul trecut drumul spre liga2,invingand-o la Clarasi cu 2-0 si pierzand astfel locul 1 in clasament pana la finalul campionatului.Acesta era inca un motiv in plus pentru slobozeni in dorinta de a invinge si de a-si lua revansa fata de calaraseni.Publiculprezent la stadion nu a avut ce regreta mai ales ca au urmarit o partida plina de suspans si au trecut de la agonie la extaz.Prima repriza este una deosebit de echilibrata si ambele echipe au jucat cu mare prudenta paraca ferindu-se una de ceallalta sa nu greseacsa decisiv.Astfel ca si ocaziile apar foarte rar la cele doua porti,iar cea carea vea sa faca ca inimile celor prezenti sa inghete in tribune avea sa fie la cea cu penalty-ul oaspetilor cand un ialomitean de la oaspeti,mai presis fetesteanul Serban este faultat in care si centralul dicteaza promp lovitura de la 11m.Executa un fost component al echipei din Baragan din sezonul trecut,Avanu si spre fericirea celor prezenti in tribune trimite pe langa poarta.Oare chiar si-a adus aminte de acele clipe petrecute in lotul ialomitea si i-a fost mila de acestia?Timpul trecea si se parea ca meciul se indreapta spre un rezultat de egalitate ca si sezonul trecut,dar salvarea a fost sa vina de la Lazar in min85 care pune capul excelent la o centrare venita din corner si sa arunce tribunele in aer.1-0 si Unirea se apropia de inca o victorie foarte importanta mai ales ca sunt in urmarirea celor del a Afumati pentru a-i dtrona pe acestia si cel mai bun prilej va fi vinerea ce urmeaza cand ialomiteni se vor deplasa exact la acestia.Fluierul final avea sa aduca un val de bucurie in randul celor prezenti in tribune si astfel slobozenii inving cu ceva emotii echipa calaraseana si continua marsul spre liga2,care este unul destul de anevoios si plin de surprize.
unirea:dobre,toma,bozean,lazar,stan,matache,ivascu,rosu,ibrian,tudor,g.viorel au mai jucat-judeanu,c.laurentiu,toma,dragut
sb.08.10.11 h15.00 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CS STEFANESTI 0-2
a)
b)
c)
AXINTELE
a)-14) 6 0 1 5 1-8 1
b)-3 0 0 3 0-5 0
c) 0-1voluntari,0-3slobozia,0-1eforie
STEFANESTI
a)-5 7 3 2 2 8-5 3
b)-3 1 1 1 3-3 4
c) 1-2berceni,1-1chirnogi,1-0baia
AXINTELE:sava,ionica,nicolaie,oprisan,vasile,florea,radu alex,cana,ales stefan,ungureanu,mozes au mai intrat-pascale,toader,coropca,gheorghiu
REZULTATE
fc voluntari-comprest bucuresti 2-1
viitorul chirnogi-cs afumati 0-1
unirea slobozia-dunarea calarasi 1-0
eolica baia-rapid bucuresti2 2-0
cs eforie-conpet ciresu 0-2
acs berceni-cs balotesti 2-1
viitorul axintele-cs stefanesti 0-2
cs tunari-sta
CLASAMENT
----------------------------------
1.cs afumati 8 7 0 1 14-2 21
-----------------------------------
2.UNIREA SLOBOZIA 7 6 1 0 16-3 19
3.acs berceni 7 5 0 2 11-6 15
4.cs stefanesti 8 4 2 2 10-5 14
5.dunarea calarasi 8 4 1 3 10-11 13
6.eolica baia 7 4 0 3 9-6 12
7.viitorul chirnogi 7 3 2 2 5-4 11
8.cs voluntari 7 3 2 2 9-9 11
9.conpet ciresu 8 3 2 3 8-10 11
10.cs balotesti 7 3 1 3 9-9 10
---------------------------------
11.cs eforie 7 3 0 4 6-13 9
12.cs tunari 7 2 1 4 6-8 7 7
13.comprest bucuresti 8 2 0 6 5-13 6
14.VIITORUL AXINTELE 7 0 1 6 1-10 1
15.rapid bucuresti2 8 0 1 7 5-15 1
----------------------------------
-articol redactat si publicat de dragos popa-
UNIREA SLOBOZIA-DUNAREA CALARASI 1-0(0-0)
a marcat-lazar min84
a)arbitrii-robert dumitru(brasov)
b)observatori-
c)palmares ultimele 5 editii-
UNIREA
a)clasament general-2) 6 5 1 0 15-3 16
b)clasament acasa-2 1 1 0 6-1 4
c)rezultate acasa5-0eforie,1-1ciresu
DUNAREA
a)clasament general-4) 7 4 1 2 10-10 13
b)clasament deplasare-3 1 0 2 3-8 3
c)rezultate deplasare 1-5afumati,2-1balotesti,0-2voluntari
Meci frumos la Slobozia pe municipalul ialomitean,intre doua echipe bune ale acestei serii.Ialomitenii au ca obiectiv si anul acesta promovarea si evident nu-si mai permit sa faca pasi gresiti pe teren propiul asa cum s-a intamplat acum doua etapa cu Ciresul,dar si pe fondul unui arbitraj total ostil echipei noastre careia i s-a anulat un gol perfect valabil si cel putin inca doua penaltyuri clare ca lumina zilei.Victoriosi dupa deplasare trecuta cu echipa mica a Rapidului,slobozeni primeau de acesta data replica vecinei de judet si evident se anunta un derby de orgolii intre cele doua formatii.Unirea nu uita ca echipa de la Dunarea afost cea care i-a barat sezonul trecut drumul spre liga2,invingand-o la Clarasi cu 2-0 si pierzand astfel locul 1 in clasament pana la finalul campionatului.Acesta era inca un motiv in plus pentru slobozeni in dorinta de a invinge si de a-si lua revansa fata de calaraseni.Publiculprezent la stadion nu a avut ce regreta mai ales ca au urmarit o partida plina de suspans si au trecut de la agonie la extaz.Prima repriza este una deosebit de echilibrata si ambele echipe au jucat cu mare prudenta paraca ferindu-se una de ceallalta sa nu greseacsa decisiv.Astfel ca si ocaziile apar foarte rar la cele doua porti,iar cea carea vea sa faca ca inimile celor prezenti sa inghete in tribune avea sa fie la cea cu penalty-ul oaspetilor cand un ialomitean de la oaspeti,mai presis fetesteanul Serban este faultat in care si centralul dicteaza promp lovitura de la 11m.Executa un fost component al echipei din Baragan din sezonul trecut,Avanu si spre fericirea celor prezenti in tribune trimite pe langa poarta.Oare chiar si-a adus aminte de acele clipe petrecute in lotul ialomitea si i-a fost mila de acestia?Timpul trecea si se parea ca meciul se indreapta spre un rezultat de egalitate ca si sezonul trecut,dar salvarea a fost sa vina de la Lazar in min85 care pune capul excelent la o centrare venita din corner si sa arunce tribunele in aer.1-0 si Unirea se apropia de inca o victorie foarte importanta mai ales ca sunt in urmarirea celor del a Afumati pentru a-i dtrona pe acestia si cel mai bun prilej va fi vinerea ce urmeaza cand ialomiteni se vor deplasa exact la acestia.Fluierul final avea sa aduca un val de bucurie in randul celor prezenti in tribune si astfel slobozenii inving cu ceva emotii echipa calaraseana si continua marsul spre liga2,care este unul destul de anevoios si plin de surprize.
unirea:dobre,toma,bozean,lazar,stan,matache,ivascu,rosu,ibrian,tudor,g.viorel au mai jucat-judeanu,c.laurentiu,toma,dragut
sb.08.10.11 h15.00 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CS STEFANESTI 0-2
a)
b)
c)
AXINTELE
a)-14) 6 0 1 5 1-8 1
b)-3 0 0 3 0-5 0
c) 0-1voluntari,0-3slobozia,0-1eforie
STEFANESTI
a)-5 7 3 2 2 8-5 3
b)-3 1 1 1 3-3 4
c) 1-2berceni,1-1chirnogi,1-0baia
AXINTELE:sava,ionica,nicolaie,oprisan,vasile,florea,radu alex,cana,ales stefan,ungureanu,mozes au mai intrat-pascale,toader,coropca,gheorghiu
REZULTATE
fc voluntari-comprest bucuresti 2-1
viitorul chirnogi-cs afumati 0-1
unirea slobozia-dunarea calarasi 1-0
eolica baia-rapid bucuresti2 2-0
cs eforie-conpet ciresu 0-2
acs berceni-cs balotesti 2-1
viitorul axintele-cs stefanesti 0-2
cs tunari-sta
CLASAMENT
----------------------------------
1.cs afumati 8 7 0 1 14-2 21
-----------------------------------
2.UNIREA SLOBOZIA 7 6 1 0 16-3 19
3.acs berceni 7 5 0 2 11-6 15
4.cs stefanesti 8 4 2 2 10-5 14
5.dunarea calarasi 8 4 1 3 10-11 13
6.eolica baia 7 4 0 3 9-6 12
7.viitorul chirnogi 7 3 2 2 5-4 11
8.cs voluntari 7 3 2 2 9-9 11
9.conpet ciresu 8 3 2 3 8-10 11
10.cs balotesti 7 3 1 3 9-9 10
---------------------------------
11.cs eforie 7 3 0 4 6-13 9
12.cs tunari 7 2 1 4 6-8 7 7
13.comprest bucuresti 8 2 0 6 5-13 6
14.VIITORUL AXINTELE 7 0 1 6 1-10 1
15.rapid bucuresti2 8 0 1 7 5-15 1
----------------------------------
-articol redactat si publicat de dragos popa-
LIGA4 ETAPA7
...ghe lazar e noul lider dupa ce a administrat amarei o infrangere foarte severa..
Am ajuns iata si la etapa cu numarul7,una in care consemnam un nou lider in fruntea clasamentului.Daca pana la acel moment echipa din Amara conducea campionatul cu maximum de puncte si un golaveraj de invidiat de celelalte echipe,iata ca pentru amareni a venit si prima infrangere si una la un scor care nu putea fi anticipat de prea multi mai ales ca o prima jumatate de ora meciul a fost destul de echilibrat.Experienta mai varstnicilor jucatori de la Ghe Lazar si-a spus in cele din urma cuvantul si acestia au facut ce au vrut cu o echipa tanara si inca necoapta pentru duelurile tari din acest campionat.In partea secunda gazdele au facut ce au vrut cu o aparare mult prea visatoare a celor din Amara iar daca scorul avea proportii si mai mari nimeni nu s-ar fi indoit de acesta.Cei din Lazar se impun fara prea mari probleme cu un scor la care nici ei nu ar fi visat mai ales ca intalneau o echipa din Amara care era neinvinsa,si impunea oarecum o teama fata de celelalte competittoare.Si iata ca dupa etapa cu numaru7 a mai cazut un zero din dreptul altei echipe ce parea invincibile in acest campionat.Drumul este destul de lung pana la final iar pe amareni a-i asteapta un alt meci de foc etapa viitoare acasa cand vor da piept cu echipa fetesteana care se afla pe val in aceste momente mai ales ca au trecut si ei acasa de o alta echipa ce parea ca emite pretentii la campionat in acest an,mai precis Abatorul.Meci echilibrat si la Fetesti cu doua echipe bine asezate in teren de cei doi antrenori,si care s-au blocat reciproc una pe cealalta la mijlocul terenului astfel ca ocazii la cele doua porti pot fi numarate pe degete in prima repriza.Jocul s-a inviorat insa brusc la cele doua greseli comise de cei portari care au scapat mingea de maini si au dat prilejul celor doi marcatori sa marcheze poate unele dintre cele mai usoare goluri din carierele sale.Abatorul nu poate sa reactioneze dupa marcarea golului egalizator de catre fetesteni si incepe sa cedeze teren in incercarea de a scoate cel putin un egal.Fetestenii prind aripi si iau cu asalt defensiva oaspete reusind astfel sa profite de mai multe ori de unele nesincronizari ale acestora la jocul la ofsaid si sa marcheze doua goluri care aveau sa aduca o victorie importanta pentru gazde mai ales ca acestea nu mai castigase acasa de 2 etape.Oaspetii sunt la cea de-a doua infrangere consecutiva in doar doua etape incasand 9 goluri,o medie mult prea mare fata de pretentiile acestora.Cealata echipa fetesteana trece printr-o perioada foarte buna si putem spune ca este revelatia acestui inceput de sezon reusind sa castige si in deplasarea de la Reviga cu 3-2 fara prea mari emotii deoarece acestia au controlat mai mereu jocul si au condus de fiecare data,singurele emotii avandu-le la 2-2 cand cei de la Reviga atacau dezlantuiti si fortau victoria,iar pe contraatac fetestenii au lovit decisiv reusind sa puna inca 3puncte la zestre din clasament si sa priveasca cu multa incredere jocurile ce vor urma.Tandarei obtine un succes lejer si garantat la Andrasesti in fata unui adversar care este practic de nerecunoscut fata de cel din sezonul trecut,dar si plecarile masive de jucatori a facut ca forta grupului sa scada vizibil.De remarcat ca echipa din Andrasesti a reusit primul gol pe teren propriul in acest campionat,reusind sa piarda la o diferenta mai mica fata de celelalte vizite primite.Colilia nu se simte inca bine cu aerul de liga4,si este invinsa la ea acasa de catre Brazii,formatie ce pare ca incetul cu incetul incepe sa urce in clasament si sa evadeze din zona periculoasa.Era de astepta ca acest rezultat sa fie consemnat in dreptul celor de la Brazii,mai ales ca acestia au aratat un joc bun si frumos cu doar o etapa in urma in deplasarea de la Fetesti cu Viticola.Gazdele sufera incontinuare la capitolul puncte,acestea nereusind decat o singura victorie si situatia din clasament devine si mai grea mai ales ca au jocuri mult mai grele in etapele ce vor urma si sunt sanse mici sa adune ceva.Grivita nu trece pe teren propiul de cei din Munteni Buzau si remizeaza iar cu o echipa ce este neinvinsa in deplasari si care se pare ca incepe sa devina o specialista in remize cel putin la meciurile din deplasare.Alt duel la polul opus al clasamentului sa consemnat la Boranesti unde cei din Gheorghe Doja reusesc sa ciupeasca un punct foarte important in economia finala a clasamentului,deoarece lupta la evitarea retrogradarii si evident la cea cu privire la a scapa de acel meci de baraj pentru supravietuire va fi foarte acerba .
Ca o simpla concluzie se poate vedea deja ca primele 6 echipe s-au rupt de restul clasamentului si ca intre cele 6 se va duce lupta pentru titlu de campioana si locurile de pe podium,iar restul vor face tot posibilul sa termine deasupra locului 11,iar pana acum echipele din Andrasesti si Colilia par a avea cele mai mici sanse de a mai evita retrogradarea,dar si Boranesti sau Grivita pot intra oricand in zona nisipurilor miscatoare.
Etapa viitoare avem doua capete de afis care vor capta toata atentia,derby-ul de la Amara cu Fetesti si Munteni Buzau cu Gheorghe Lazar,meciuri unde orice rezultat e posibil,si poate ca echilibrat pare sa fie si jocul de la Gheorghe Doja cu Grivita.In rest celelalte inatalniri au cate o favorita certa si nu credem ca pot sa apara surprize neplacute daca privim si programul acelor partide..Abatoru-Reviga,Tandarei-Boranesti,Brazii-Andrasesti,Viticola-Colilia.
sb.08.10.11 juniori h14.00 seniori h16.00
stadionul comunal-reviga
VOINTA REVIGA-VITICOLA FETESTI 2-3(1-2)
au marcat-anton silvica,francu iulian/rosu liviu-2,stoicescu dorel
a)puscasu ionela,mihalcea alexandru,panait cristian
b)
c)-(06/07 5-2etp8 30.09.06)(07/08 5-0etp6 19.09.07)(08/09 4-0etp1 16.08.08)(09/10 l4-ons1)(10/11 5-1etp4 11.09.10)
REVIGA
a)-7) 6 3 0 3 15-12 9
b)-5) 3 2 0 1 9-7 6
c)6-2andrasesti,2-1grivita,1-2fetesti
VITICOLA
a)-6) 6 3 2 1 14-13 11
b)-7) 3 1 1 1 5-6 4
c)3-2grivita,2-4ghe lazar,0-0fetesti
stadionul municipal-fetesti
RAPID FETESTI-ABATORUL SLOBOZIA 3-1(0-0) -vezi galerie foto-
a)
b)
c)-(0-0etp28 02.05.07)(07/08 l4-l3s2)(08/09 2-2etp31 20.05.09)(09/10 1-1etp2 29.08.09)(10/11 3-0etp29 28.05.11)
FETESTI
a)-5) 6 3 2 1 18-5 11
b)-7) 3 1 2 0 8-2 5
c)7-1boranesti,1-1ghe lazar,0-0viticola
ABATORUL
a)-3) 6 4 1 1 24-10 13
b)-2) 3 2 1 0 9-8 6
c)5-0brazii,8-0andrasesti,2-2grivita
stadionul comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VICTORIA AMARA 5-0(2-0)
au marcat-matache stefan-2,constantin agapie-2,radu laurentiu
a)modrea valentin,ionescu radu,anton marius
b)
c)-(5-3etp20 17.03.07)(07/08 4-1etp18 08.12.07)(08/09 ons1-l4)(09/10 7-1etp17 06.03.10)(10/11 2-2etp1 21.08.10)
RECOLTA
a)-2) 5 1 0 20-6 16
b)- 2) 3 3 0 0 11-3 9
c)5-1grivita,4-2viticola,2-0reviga
VICTORIA
a)-1) 6 6 0 0 29-4 18
b)-1) 3 3 0 0 7-1 9
c)1-0tandarei,2-1colilia,4-0boranesti
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 1-1(1-0)
au marcat-zeca stefan/soare stefan
a)nitu gile,munteanu ionut,alexe ionel
b)
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 4-3etp30 05.06.10)(10/11 ons1-l4)
UNIREA
a)-10) 6 1 1 4 9-18 4
b)-9) 3 1 1 1 6-6 4
c)2-3viticola,2-1fetesti,2-2abatorul
VICTORIA
a)-8) 6 2 2 2 9-7 8
b)-6) 3 1 2 0 4-3 5
c)3-3ghe doja,0-0brazii,1-0andrasesti
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-1(1-0)
au marcat-radu alexandru/burlacu ionut
a)andrei gheorghe,scanteie madalin,tita lucian
b)
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 ons2-ons1)(10/11 14-3etp28 24.05.11)
JUVENTUS
a)-13) 6 1 0 5 10-28 3
b)-11) 3 1 0 2 6-10 3
c)1-2ghe lazar,5-4reviga,0-4amara
RECOLTA
a)-9) 6 2 2 2 14-18 4
b)-8) 3 1 1 1 4-9 4
c)1-1viticola,0-8tandarei,3-0colilia
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VICTORIA TANDAREI 1-3(1-1)
au marcat-burlacu ion/rusen silvestru-2,suican daniel
a)moga iuliano,ojoc claudiu,ion lucian
b)
c)-(06/07 -l4)(07/08 -l4)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 3-1etp22 16.04.11)
ANDRASESTI
a)-14) 6 0 0 6 4-34 0
b)-14) 3 0 0 3 0-16 0
c)0-7fetesti,0-8abatorul,0-1munt buzau
VICTORIA
a)-4) 6 4 0 2 16-6 12
b)-5) 3 2 0 1 7-5 6
c)2-0munt buzau,2-3viticola,3-2brazii
stadion comunal-munteni buzau
SPICUL COLILIA-OLIMPIA BRAZII 1-2(0-2)
au marcat-voinitchi radu/panait iulian,dumitru cristian
a)urse gabriel,gheorghe marian,nedelcu marian
b)
c)-(06/07 prs2-prs1)(07/08 prs2-prs1)(08/09 4-2etp8 26.09.08)(09/10 1-7etp25 01.05.10)(10/11 ons2-l4)
COLILIA
a)-12) 6 1 0 5 2-10 3
b)-13) 3 0 0 3 1-7 0
c)0-2reviga,1-2amara,0-3ghe doja
BRAZII
a)-11) 6 1 1 4 12-25 4
b)-11) 3 1 0 2 10-17 3
c)2-9amara,4-3ghe doja,4-5viticola
CLASAMENT
-----------------------------------------
1.recolta ghe lazar 7 6 1 0 25-6 19
-----------------------------------------
2.victoria amara(2) 7 6 0 1 29-9 18
3.victoria tandarei 7 5 0 2 19-7 15
4.rapid fetesti 7 4 2 1 21-6 14
5.viticola fetesti 7 4 2 1 17-15 14
6.abatorul slobozia 7 4 1 2 25-13 13
7.vointa reviga 7 3 0 4 17-15 9
8.victoria munt buzau 7 2 3 2 10-8 9
9.recolta ghe doja 7 2 3 2 15-19 9
10.olimpia brazii 7 2 1 4 14-26 7
....................................................
11.unirea grivita(N) 7 1 2 4 10-19 5
12.juventus boranesti 7 1 1 5 11-29 4
......................................................
13.spicul colilia (N) 7 1 0 6 3-12 3
14.andrias andrasesti 70 0 7 5-37 0
---------------------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.ghe lazar 4 4 0 0 16-3 12
2.amara 3 3 0 0 22-3 9
3.fetesti 4 2 2 0 11-3 8
4.viticola 3 2 1 0 9-7 7
5.tandarei 3 2 0 1 9-1 6
6.reviga 4 2 0 2 11-10 6
7.abatorul 3 2 0 1 9-8 6
8.grivita 4 1 2 1 7-7 4
9.ghe doja 3 1 1 1 10-9 4
10.boranesti 4 1 1 2 7-11 4
11.munt buzau 3 1 0 2 5-4 3
12.brazii 3 1 0 2 2-8 1
13.colilia 4 0 0 4 2-9 0
14.andrasesti 4 0 0 4 1-19 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.tandarei 4 3 0 1 10-6 9
2.amara 4 3 0 1 7-6 9
3.abatorul 4 2 1 1 16-5 7
4.ghe lazar 3 2 1 0 9-3 7
5.viticola 4 2 1 1 8-8 7
6.fetesti 3 2 0 1 10-3 6
7.munt buzau 4 1 3 0 5-4 6
8.brazii 4 2 0 2 12-18 6
9.ghe doja 4 1 2 1 5-10 5
10.reviga 3 1 0 2 6-7 3
11.colilia 3 1 0 2 1-3 3
12.grivita 3 0 0 3 3-12 0
13.boranesti 3 0 0 3 4-18 0
14.andrasesti 3 0 0 3 4-18 0
CLASAMENT ADEVAR
1.amara +9
2.ghe lazar +7
3.tandarei +6
4.viticola +5
5.abatorul +4
6.fetesti +2
7.munt buzau +1
8.ghe doja 0
9.brazii -2
10.reviga -3
11.colilia -6
12.grivita -7
13.boranesti -8
14.andrasesti -12
-articol de marian rad 04.10.11 h21.00-update 12.10.11 h11.45-
Ca o simpla concluzie se poate vedea deja ca primele 6 echipe s-au rupt de restul clasamentului si ca intre cele 6 se va duce lupta pentru titlu de campioana si locurile de pe podium,iar restul vor face tot posibilul sa termine deasupra locului 11,iar pana acum echipele din Andrasesti si Colilia par a avea cele mai mici sanse de a mai evita retrogradarea,dar si Boranesti sau Grivita pot intra oricand in zona nisipurilor miscatoare.
Etapa viitoare avem doua capete de afis care vor capta toata atentia,derby-ul de la Amara cu Fetesti si Munteni Buzau cu Gheorghe Lazar,meciuri unde orice rezultat e posibil,si poate ca echilibrat pare sa fie si jocul de la Gheorghe Doja cu Grivita.In rest celelalte inatalniri au cate o favorita certa si nu credem ca pot sa apara surprize neplacute daca privim si programul acelor partide..Abatoru-Reviga,Tandarei-Boranesti,Brazii-Andrasesti,Viticola-Colilia.
sb.08.10.11 juniori h14.00 seniori h16.00
stadionul comunal-reviga
VOINTA REVIGA-VITICOLA FETESTI 2-3(1-2)
au marcat-anton silvica,francu iulian/rosu liviu-2,stoicescu dorel
a)puscasu ionela,mihalcea alexandru,panait cristian
b)
c)-(06/07 5-2etp8 30.09.06)(07/08 5-0etp6 19.09.07)(08/09 4-0etp1 16.08.08)(09/10 l4-ons1)(10/11 5-1etp4 11.09.10)
REVIGA
a)-7) 6 3 0 3 15-12 9
b)-5) 3 2 0 1 9-7 6
c)6-2andrasesti,2-1grivita,1-2fetesti
VITICOLA
a)-6) 6 3 2 1 14-13 11
b)-7) 3 1 1 1 5-6 4
c)3-2grivita,2-4ghe lazar,0-0fetesti
stadionul municipal-fetesti
RAPID FETESTI-ABATORUL SLOBOZIA 3-1(0-0) -vezi galerie foto-
a)
b)
c)-(0-0etp28 02.05.07)(07/08 l4-l3s2)(08/09 2-2etp31 20.05.09)(09/10 1-1etp2 29.08.09)(10/11 3-0etp29 28.05.11)
FETESTI
a)-5) 6 3 2 1 18-5 11
b)-7) 3 1 2 0 8-2 5
c)7-1boranesti,1-1ghe lazar,0-0viticola
ABATORUL
a)-3) 6 4 1 1 24-10 13
b)-2) 3 2 1 0 9-8 6
c)5-0brazii,8-0andrasesti,2-2grivita
stadionul comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VICTORIA AMARA 5-0(2-0)
au marcat-matache stefan-2,constantin agapie-2,radu laurentiu
a)modrea valentin,ionescu radu,anton marius
b)
c)-(5-3etp20 17.03.07)(07/08 4-1etp18 08.12.07)(08/09 ons1-l4)(09/10 7-1etp17 06.03.10)(10/11 2-2etp1 21.08.10)
RECOLTA
a)-2) 5 1 0 20-6 16
b)- 2) 3 3 0 0 11-3 9
c)5-1grivita,4-2viticola,2-0reviga
VICTORIA
a)-1) 6 6 0 0 29-4 18
b)-1) 3 3 0 0 7-1 9
c)1-0tandarei,2-1colilia,4-0boranesti
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 1-1(1-0)
au marcat-zeca stefan/soare stefan
a)nitu gile,munteanu ionut,alexe ionel
b)
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 4-3etp30 05.06.10)(10/11 ons1-l4)
UNIREA
a)-10) 6 1 1 4 9-18 4
b)-9) 3 1 1 1 6-6 4
c)2-3viticola,2-1fetesti,2-2abatorul
VICTORIA
a)-8) 6 2 2 2 9-7 8
b)-6) 3 1 2 0 4-3 5
c)3-3ghe doja,0-0brazii,1-0andrasesti
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-1(1-0)
au marcat-radu alexandru/burlacu ionut
a)andrei gheorghe,scanteie madalin,tita lucian
b)
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 ons2-ons1)(10/11 14-3etp28 24.05.11)
JUVENTUS
a)-13) 6 1 0 5 10-28 3
b)-11) 3 1 0 2 6-10 3
c)1-2ghe lazar,5-4reviga,0-4amara
RECOLTA
a)-9) 6 2 2 2 14-18 4
b)-8) 3 1 1 1 4-9 4
c)1-1viticola,0-8tandarei,3-0colilia
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VICTORIA TANDAREI 1-3(1-1)
au marcat-burlacu ion/rusen silvestru-2,suican daniel
a)moga iuliano,ojoc claudiu,ion lucian
b)
c)-(06/07 -l4)(07/08 -l4)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 3-1etp22 16.04.11)
ANDRASESTI
a)-14) 6 0 0 6 4-34 0
b)-14) 3 0 0 3 0-16 0
c)0-7fetesti,0-8abatorul,0-1munt buzau
VICTORIA
a)-4) 6 4 0 2 16-6 12
b)-5) 3 2 0 1 7-5 6
c)2-0munt buzau,2-3viticola,3-2brazii
stadion comunal-munteni buzau
SPICUL COLILIA-OLIMPIA BRAZII 1-2(0-2)
au marcat-voinitchi radu/panait iulian,dumitru cristian
a)urse gabriel,gheorghe marian,nedelcu marian
b)
c)-(06/07 prs2-prs1)(07/08 prs2-prs1)(08/09 4-2etp8 26.09.08)(09/10 1-7etp25 01.05.10)(10/11 ons2-l4)
COLILIA
a)-12) 6 1 0 5 2-10 3
b)-13) 3 0 0 3 1-7 0
c)0-2reviga,1-2amara,0-3ghe doja
BRAZII
a)-11) 6 1 1 4 12-25 4
b)-11) 3 1 0 2 10-17 3
c)2-9amara,4-3ghe doja,4-5viticola
CLASAMENT
-----------------------------------------
1.recolta ghe lazar 7 6 1 0 25-6 19
-----------------------------------------
2.victoria amara(2) 7 6 0 1 29-9 18
3.victoria tandarei 7 5 0 2 19-7 15
4.rapid fetesti 7 4 2 1 21-6 14
5.viticola fetesti 7 4 2 1 17-15 14
6.abatorul slobozia 7 4 1 2 25-13 13
7.vointa reviga 7 3 0 4 17-15 9
8.victoria munt buzau 7 2 3 2 10-8 9
9.recolta ghe doja 7 2 3 2 15-19 9
10.olimpia brazii 7 2 1 4 14-26 7
....................................................
11.unirea grivita(N) 7 1 2 4 10-19 5
12.juventus boranesti 7 1 1 5 11-29 4
......................................................
13.spicul colilia (N) 7 1 0 6 3-12 3
14.andrias andrasesti 70 0 7 5-37 0
---------------------------------------------
CLASAMENT ACASA
1.ghe lazar 4 4 0 0 16-3 12
2.amara 3 3 0 0 22-3 9
3.fetesti 4 2 2 0 11-3 8
4.viticola 3 2 1 0 9-7 7
5.tandarei 3 2 0 1 9-1 6
6.reviga 4 2 0 2 11-10 6
7.abatorul 3 2 0 1 9-8 6
8.grivita 4 1 2 1 7-7 4
9.ghe doja 3 1 1 1 10-9 4
10.boranesti 4 1 1 2 7-11 4
11.munt buzau 3 1 0 2 5-4 3
12.brazii 3 1 0 2 2-8 1
13.colilia 4 0 0 4 2-9 0
14.andrasesti 4 0 0 4 1-19 0
CLASAMENT DEPLASARE
1.tandarei 4 3 0 1 10-6 9
2.amara 4 3 0 1 7-6 9
3.abatorul 4 2 1 1 16-5 7
4.ghe lazar 3 2 1 0 9-3 7
5.viticola 4 2 1 1 8-8 7
6.fetesti 3 2 0 1 10-3 6
7.munt buzau 4 1 3 0 5-4 6
8.brazii 4 2 0 2 12-18 6
9.ghe doja 4 1 2 1 5-10 5
10.reviga 3 1 0 2 6-7 3
11.colilia 3 1 0 2 1-3 3
12.grivita 3 0 0 3 3-12 0
13.boranesti 3 0 0 3 4-18 0
14.andrasesti 3 0 0 3 4-18 0
CLASAMENT ADEVAR
1.amara +9
2.ghe lazar +7
3.tandarei +6
4.viticola +5
5.abatorul +4
6.fetesti +2
7.munt buzau +1
8.ghe doja 0
9.brazii -2
10.reviga -3
11.colilia -6
12.grivita -7
13.boranesti -8
14.andrasesti -12
-articol de marian rad 04.10.11 h21.00-update 12.10.11 h11.45-
LIGA4 JUNIORI 2011/2012 IALOMITA ETAPA7
sb.08.10.11 h14.00
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-VITICOLA FETESTI 3-2
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-ABATORUL SLOBOZIA 1-3 -vezi galerie foto-
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VICTORIA AMARA 0-11
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 0-2
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 2-0
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VICTORIA TANDAREI 0-1
stadion comunal-munteni buzau
SPICUL COLILIA-OLIMPIA BRAZII 0-1
clasament
--------------------------------------------------
1.victoria munteni buzau 7 7 0 0 29-8 28
--------------------------------------------------
2.victoria amara 7 6 1 0 48-5 25
3.abatorul slobozia 7 6 0 1 46-6 24
4.rapid fetesti 7 6 0 1 41-5 24
5.victoria tandarei 7 5 1 1 24-7 21
6.vointa reviga 7 4 0 3 19-17 16
7.viticola fetesti 7 3 0 4 17-23 12
8.recolta ghe doja 7 2 1 4 15-19 9
9.unirea grivita 7 2 1 4 10-19 9
10.recolta ghe lazar 7 2 1 4 12-36 9
11.olimpia brazii 7 1 1 5 12-40 5
12.andrias andrasesti 7 1 0 6 4-29 4
13.juventus boranesti 7 1 0 6 7-43 4
14.spicul colilia 7 0 0 7 4-27 0
-redactat si editat de marian rad 11.10 11 h20.45-
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-VITICOLA FETESTI 3-2
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-ABATORUL SLOBOZIA 1-3 -vezi galerie foto-
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VICTORIA AMARA 0-11
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 0-2
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 2-0
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VICTORIA TANDAREI 0-1
stadion comunal-munteni buzau
SPICUL COLILIA-OLIMPIA BRAZII 0-1
clasament
--------------------------------------------------
1.victoria munteni buzau 7 7 0 0 29-8 28
--------------------------------------------------
2.victoria amara 7 6 1 0 48-5 25
3.abatorul slobozia 7 6 0 1 46-6 24
4.rapid fetesti 7 6 0 1 41-5 24
5.victoria tandarei 7 5 1 1 24-7 21
6.vointa reviga 7 4 0 3 19-17 16
7.viticola fetesti 7 3 0 4 17-23 12
8.recolta ghe doja 7 2 1 4 15-19 9
9.unirea grivita 7 2 1 4 10-19 9
10.recolta ghe lazar 7 2 1 4 12-36 9
11.olimpia brazii 7 1 1 5 12-40 5
12.andrias andrasesti 7 1 0 6 4-29 4
13.juventus boranesti 7 1 0 6 7-43 4
14.spicul colilia 7 0 0 7 4-27 0
-redactat si editat de marian rad 11.10 11 h20.45-
LIGA5 ETAPA7
...SERIA1..CAZANESTI CU TOATA VITEZA INAINTE SPRE LIGA4...
...SERIA2...COCORA SAU MANASIA..ECUATIE IN DOI PENTRU LOCUL DE LIGA4..
SERIA1(sb.08.10.11 juniori h14.00 seniori h17.00)
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-BARAGANUL CIULNITA 1-0
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-ALBESTI08 ALBESTI 2-1
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-VIITORUL VALEA CIORII 1-3
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-INTER STELNICA 4-1
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-RAPID PERIETI 4-4
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 3-0
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-AGRONOMIA BUCU 4-0
stadion comunal-movila
FC MOVILA
SERIA2(dum.09.10.11 juniori h14.00 seniori h16.00)
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-COSERENI COSERENI 7-6
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-FULGERUL FIERBINTI 3-3
stadion comunal-cocora
VOINTA COCRA-AIVA RASI 3-0N
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-FC DRIDUL 4-3
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-UNIREA ION ROATA 2-0
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-VIITORUL MOLDOVENI 2-5
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-VOINTA MAIA 1-2
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-UNIREA SARATENI 3-0
-editat de nicol alexandru 06.10.11-
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-BARAGANUL CIULNITA 1-0
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-ALBESTI08 ALBESTI 2-1
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-VIITORUL VALEA CIORII 1-3
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-INTER STELNICA 4-1
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-RAPID PERIETI 4-4
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 3-0
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-AGRONOMIA BUCU 4-0
stadion comunal-movila
FC MOVILA
SERIA2(dum.09.10.11 juniori h14.00 seniori h16.00)
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-COSERENI COSERENI 7-6
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-FULGERUL FIERBINTI 3-3
stadion comunal-cocora
VOINTA COCRA-AIVA RASI 3-0N
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-FC DRIDUL 4-3
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-UNIREA ION ROATA 2-0
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-VIITORUL MOLDOVENI 2-5
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-VOINTA MAIA 1-2
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-UNIREA SARATENI 3-0
-editat de nicol alexandru 06.10.11-
LIGA6 ETAPA6
..SERIA1..buiesti se instaleaza pe locul1...
...SERIA2...o serie plina de imprevizibil...
...SERIA3...fierbinti2 nu are inca adversar..
dum.09.10.11 seniori h16.00
SERIA1
SPARATACUS IAZU-AGRONOMIA BUCU2 3-0/0-3mv
SPICUL VLADENI-RECOLTA BUIESTI 1-5
STIINTA SLOBOZIA-BARAGANUL CIULNITA2 7-0
RECOLTA SAVENI-VOINTA BRANCOVENI 4-2
SPICUL MARCULESTI-REAL GIMBASANI 3-3
F.P SLOBOZIA NOUA-sta
CLASAMENT
----------------------------------------
1.recolta buiesti (*)5 4 1 0 15-4 13
2.recolta saveni 5 4 0 1 16-9 12
-----------------------------------------
3.vointa brancoveni 6 4 0 2 18-14 12
4.agronomia bucu2 5 4 1 0 15-3 13
5.real gimbasani 6 3 1 2 19-12 10
6.spartacus iazu 6 2 0 4 17-19 6
7.stiinta slobozia(N) 5 3 0 2 19-12 9
8.baraganul ciulnita2 6 2 0 4 15-30 6
9.spicul marculesti(2) 5 1 1 3 12-17 4
10.spicul vladeni 6 1 0 5 14-27 3
11.fp slobozia noua 5 0 0 5 6-19 0
SERIA2
DINAMO BORDUSELUL-SPORT PALTINIS 3-0
OMEGA MILOSESTI-VOINTA ORBOIESTI 0-3mv
STEAUA BORDUSELUL-VOINTA COCORA2 3-1
INTER STEJARUL-AS OREZU 1-9
AS BROSTENI-VOINTA TOVARASIA 6-1
UNIREA PALTINIS-SPICUL MILOSESTI 2-2
CLASAMENT
----------------------------------
1.unirea paltinis(N) 6 4 2 0 16-8 14
2.as orezu (N) 6 5 0 1 26-7 15
---------------------------------
3.vointa orboiesti 6 4 0 2 14-10 12
4.as brosteni(N) 6 3 1 2 24-13 10
5.spicul milosesti 6 3 2 1 22-10 11
6.dinamo borduselul 6 3 1 2 16-8 10
7.omega milosesti(*) 6 2 1 3 11-10 7
8.vointa cocora2(N) 6 1 2 3 7-14 5
9.sport paltinis 6 1 1 4 7-18 4
10.vointa tovarasia(N) 6 1 0 5 11-26 3
11.inter stejarul (N) 6 0 1 5 12-43 1
12.steaua borduselul 5 3 1 2 12-11 -2*
*=echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
FC MOVILITA-ATLETIC V.MACRISULUI 2-1
FULGERUL FIERBINTI2-UNIREA PATRU FRATI 8-1/0-3mv
VICTORIA ROSIORI-GLORIA ALEXENI 1-2
INFRATIREA JILAVELE2-UNIREA GARBOVI 2-2
AVANTUL GRINDUL-UNIREA MANASIA2 6-2
STARUINTA BROSTENI-sta
CLASAMENT
--------------------------------
1.fulgerul fierbinti2(N) 6 5 0 0120-8 15
2.atletic v.macrisului 6 3 1 2 20-16 10
-----------------------------------------
3.gloria alexeni 5 3 0 2 12-6 9
4.staruinta brosteni 5 3 0 2 12-8 9
5.infratirea jilavele2 6 2 1 3 16-19 7
6.avantul grindul 5 2 1 2 15-22 7
7.victoria rosiori 6 1 3 2 11-11 6
8.unirea manasia2(N) 5 1 1 3 14-16 4
9.unirea garbovi 5 0 3 2 10-15 3
10.fc movilita 6 3 0 3 10-15 6*
11.unirea patru frati(N) 5 2 0 3 11-15 6
*=echipa penalizata cu 3puncte
- editat de nicolaie poapa-
SERIA1
SPARATACUS IAZU-AGRONOMIA BUCU2 3-0/0-3mv
SPICUL VLADENI-RECOLTA BUIESTI 1-5
STIINTA SLOBOZIA-BARAGANUL CIULNITA2 7-0
RECOLTA SAVENI-VOINTA BRANCOVENI 4-2
SPICUL MARCULESTI-REAL GIMBASANI 3-3
F.P SLOBOZIA NOUA-sta
CLASAMENT
----------------------------------------
1.recolta buiesti (*)5 4 1 0 15-4 13
2.recolta saveni 5 4 0 1 16-9 12
-----------------------------------------
3.vointa brancoveni 6 4 0 2 18-14 12
4.agronomia bucu2 5 4 1 0 15-3 13
5.real gimbasani 6 3 1 2 19-12 10
6.spartacus iazu 6 2 0 4 17-19 6
7.stiinta slobozia(N) 5 3 0 2 19-12 9
8.baraganul ciulnita2 6 2 0 4 15-30 6
9.spicul marculesti(2) 5 1 1 3 12-17 4
10.spicul vladeni 6 1 0 5 14-27 3
11.fp slobozia noua 5 0 0 5 6-19 0
SERIA2
DINAMO BORDUSELUL-SPORT PALTINIS 3-0
OMEGA MILOSESTI-VOINTA ORBOIESTI 0-3mv
STEAUA BORDUSELUL-VOINTA COCORA2 3-1
INTER STEJARUL-AS OREZU 1-9
AS BROSTENI-VOINTA TOVARASIA 6-1
UNIREA PALTINIS-SPICUL MILOSESTI 2-2
CLASAMENT
----------------------------------
1.unirea paltinis(N) 6 4 2 0 16-8 14
2.as orezu (N) 6 5 0 1 26-7 15
---------------------------------
3.vointa orboiesti 6 4 0 2 14-10 12
4.as brosteni(N) 6 3 1 2 24-13 10
5.spicul milosesti 6 3 2 1 22-10 11
6.dinamo borduselul 6 3 1 2 16-8 10
7.omega milosesti(*) 6 2 1 3 11-10 7
8.vointa cocora2(N) 6 1 2 3 7-14 5
9.sport paltinis 6 1 1 4 7-18 4
10.vointa tovarasia(N) 6 1 0 5 11-26 3
11.inter stejarul (N) 6 0 1 5 12-43 1
12.steaua borduselul 5 3 1 2 12-11 -2*
*=echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
FC MOVILITA-ATLETIC V.MACRISULUI 2-1
FULGERUL FIERBINTI2-UNIREA PATRU FRATI 8-1/0-3mv
VICTORIA ROSIORI-GLORIA ALEXENI 1-2
INFRATIREA JILAVELE2-UNIREA GARBOVI 2-2
AVANTUL GRINDUL-UNIREA MANASIA2 6-2
STARUINTA BROSTENI-sta
CLASAMENT
--------------------------------
1.fulgerul fierbinti2(N) 6 5 0 0120-8 15
2.atletic v.macrisului 6 3 1 2 20-16 10
-----------------------------------------
3.gloria alexeni 5 3 0 2 12-6 9
4.staruinta brosteni 5 3 0 2 12-8 9
5.infratirea jilavele2 6 2 1 3 16-19 7
6.avantul grindul 5 2 1 2 15-22 7
7.victoria rosiori 6 1 3 2 11-11 6
8.unirea manasia2(N) 5 1 1 3 14-16 4
9.unirea garbovi 5 0 3 2 10-15 3
10.fc movilita 6 3 0 3 10-15 6*
11.unirea patru frati(N) 5 2 0 3 11-15 6
*=echipa penalizata cu 3puncte
- editat de nicolaie poapa-
juniori nationali A si B etapa6
dum.09.10.11 junioriA h12.00 junioriB h14.00 complex sportiv gheorghe hagi
JUNIORI A h12.00
VIITORUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
JUNIORI B h14.00
VIITORUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
JUNIORI A h12.00
VIITORUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
JUNIORI B h14.00
VIITORUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
liga3 seria2 etapa7
...micuta locomotiva din giulesti deraiata la ea acasa de slobozeni...
vin.30.09.11 h17.00 stadion electromagnetica-bucuresti
FC RAPID BUCURESTI2-CSM UNIREA SLOBOZIA 1-3
arbitrii-
observator-
palmares ultimele 5 editii-
RAPID2
clasament general-14) 6 0 1 5 5-12 1
clasament acasa-3 0 1 2 3-6 1
rezultate acasa-0-2afumati,1-2balotesti,2-2voluntari
SLOBOZIA
clasament general-2) 5 4 1 0 12-2 13
clasament deplasare-3 3 0 0 6-1 9
rezultate deplasare-2-1baia,3-0axintele,1-0 stefanesti
vin.30.09.11 h17.00
VIITORUL AXINTELE-sta
rezultate etapa7
cs balotesti-cs tunari 2-1
comprest bucuresti-acs berceni 0-1
cs afumati-fc voluntari 3-0
rapid bucuresti2-unirea slobozia 1-3
conpet ciresu-eolica baia 0-2
cs stefanesti-cs eforie 3-0
dunarea calarasi-viitorul chirnogi 0-0
viitorul axintele-sta
FC RAPID BUCURESTI2-CSM UNIREA SLOBOZIA 1-3
arbitrii-
observator-
palmares ultimele 5 editii-
RAPID2
clasament general-14) 6 0 1 5 5-12 1
clasament acasa-3 0 1 2 3-6 1
rezultate acasa-0-2afumati,1-2balotesti,2-2voluntari
SLOBOZIA
clasament general-2) 5 4 1 0 12-2 13
clasament deplasare-3 3 0 0 6-1 9
rezultate deplasare-2-1baia,3-0axintele,1-0 stefanesti
vin.30.09.11 h17.00
VIITORUL AXINTELE-sta
rezultate etapa7
cs balotesti-cs tunari 2-1
comprest bucuresti-acs berceni 0-1
cs afumati-fc voluntari 3-0
rapid bucuresti2-unirea slobozia 1-3
conpet ciresu-eolica baia 0-2
cs stefanesti-cs eforie 3-0
dunarea calarasi-viitorul chirnogi 0-0
viitorul axintele-sta
liga4 etapa6
...abatorul a fost transat acasa de gheorghe lazar..
sb.01.10.11 juniori h14.00 seniori h16.00
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-RAPID FETESTI 1-2
au marcat-
a)
b)
c)-(06/07 1-5etp34 09.06.07)(07/08 2-0etp31 03.05.08)(08/09 1-2etp3 27.08.08)(09/10 2-3etp1 22.08.09)(10/11 4-1etp6 25.09.10)
REVIGA
a)-5) 5 3 0 2 14-10 9
b)-4) 2 2 0 0 8-5 6
c)
FETESTI
a)-6) 5 2 2 1 16-4 8
b)-8) 2 1 0 1 8-2 3
c)
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-6
au marcat- belu cristian /constantin cosmin-3,ene marian-2,agapie catalin
a)nitu gile,mihalcea alexandru,dimache ionut
b)
c)-(06/07 3-2etp22 31.03.07)(07/08 l3s2-l4)(08/09 l4-ons1)(09/10 2-2etp14 21.11 09)(10/11 3-2etp5 18.09.10)
ABATORUL
a)-2) 5 4 1 0 23-4 13
b)-3) 2 2 0 0 8-2 8
c)
GHEORGHE LAZAR
a)-3) 5 4 1 0 14-5 13
b)-5) 2 1 1 0 3-2 4
c)
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-UNIREA GRIVITA 5-1
a marcat-zavedei lucian-4,constantin auras/fatu
a)moga iuliano,ion alexandru,ion lucian
b)
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons2)(09/10 13-4 etp11 31.10.09)(10/11 l4-ons1)
AMARA
a)-1) 5 5 0 0 24-3 15
b)-2) 2 2 0 0 17-2 6
c)
GRIVITA
a)-10) 5 1 1 3 8-13 4
b)-12) 2 0 0 2 2-7 0
c)
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-JUVENTUS BORANESTI 5-1
a marcat-raducioiu,achim,negru,nitu,paglici
a)modrea valentin,dobre daniel,panait cristian
b)
c)-(06/07 1-0etp7 23.09.06)(07/08 4-1etp5 15.09.07)(08/09 6-0etp5 05.09.08)(09/10 l4-ons2)(10/11 2-2etp18 19.03.11)
MUNTENI BUZAU
a)-8) 5 1 2 2 4-6 5
b)-12) 2 0 0 2 0-3 0
c)
BORANESTI
a)-12) 5 1 0 4 9-23 3
b)-13) 2 0 0 2 3-13 0
c)
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-ANDRIAS ANDRASESTI 4-2
au marcat-trifon costel,micu cosmin,paraiescu sandel,mihalache/vasiliu-2
a) constantin borangic,
b)
c)-(06/07 prs3- )(07/08 prs3- )(08/09 ons1-prs3)(09/10 ons1-ons2)(10/11 1-2etp9 16.10.10)
GHEORGHE DOJA
a)-9) 5 1 2 2 10-16 5
b)-10) 2 0 1 1 6-7 1
c)
ANDRASESTI
a)-14) 5 0 0 5 2-30 0
b)-14) 2 0 0 2 2-14 0
c)
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-SPICUL COLILIA 1-0
a marcat-( 1-0 rusen silvestru min40)
a)ionela puscasu
b)
c)-06/07 l4-prs2)(07/08 l4-prs2)(08/09 5-0etp31 20.05.09)(09/10 2-0etp21 03.04.10)(10/11 l4-ons2)
TANDAREI
a)-4) 5 3 0 2 15-6 9
b)-8) 2 1 0 1 8-1 3
c)
COLILIA
a)-13) 5 1 0 4 2-9 3
b)-10) 2 1 0 1 1-2 3
c)
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-OLIMPIA BRAZII 5-4
a marcat-lintaru alexandru-3,rosu liviu,ion victoras,/lungu,dumitru cristian,ameiloaiei-2
a)andrei zaharia,munteanu ionut,paraiescu ionut
b)
c)-(l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 1-2etp4 30.08.08)(09/10 ons1-l4)(10/11 2-2etp7 02.10.10)
VITICOLA
a)-7) 5 2 2 1 9-9 8
b)-6) 2 1 1 0 4-3 4
c)
BRAZII
a)-11) 5 1 1 3 8-20 4
b)-11) 2 1 0 1 6-12 3
c)
CLASAMENT-etapa6
------------------------------------------
1.VICTORIA AMARA 6 6 0 0 29-4 18
-------------------------------------------
2.recolta ghe lazar 6 5 1 0 20-6 16
3.abatorul slobozia 6 4 1 1 24-10 13
4.victoria tandarei 6 4 0 2 16-6 12
5.rapid fetesti 6 3 2 1 18-5 11
6.viticola fetesti 6 3 2 1 14-13 11
7.vointa reviga 6 3 0 3 15-12 9
8.victoria munt buzau 6 2 2 2 9-7 8
9.recolta ghe doja 6 2 2 2 14-18 8
10.unirea grivita 6 1 1 4 9-18 4
..................................................................
11.olimpia brazii 6 1 1 4 12-25 4
12.spicul colilia 6 1 0 5 2-10 3
------------------------------------------------
13.juventus boranesti 6 1 0 5 10-28 3
14.andrias andrasesti 6 0 0 6 4-24 0
----------------------------------------------
CLASAMENT ACASA-etapa6
1.amara 3 3 0 0 22-3 9
2.ghe lazar 3 3 0 0 11-3 9
3.viticola 3 2 1 0 9-7 7
4.tandarei 3 2 0 1 9-1 6
5.reviga 3 2 0 1 9-7 6
6.abatorul 3 2 0 1 9-8 6
7.fetesti 3 1 2 0 8-2 5
8.ghe doja 3 1 1 1 10-9 4
9.grivita 3 1 1 1 6-6 4
10.munt buzau 3 1 0 2 5-4 3
11.boranesti 3 1 0 2 6-10 3
12.brazii 3 0 1 2 2-8 1
13.colilia 3 0 0 3 1-9 0
14.andrasesti 3 0 0 3 0-16 0
CLASAMENT DEPLASARE-etapa6
1.amara 3 3 0 0 7-1 9
2.abatorul 3 2 1 0 15-2 7
3.ghe lazar 3 2 1 0 9-3 7
4.fetesti 3 2 0 1 10-3 6
5.tandarei 3 2 0 1 7-5 6
6.munt buzau 3 1 2 0 4-3 5
7.viticola 3 1 1 1 5-6 4
8.ghe doja 3 1 1 1 4-9 4
9.reviga 3 1 0 2 6-7 3
10.colilia 3 1 0 2 1-3 3
11.brazii 3 1 0 2 10-17 3
12.grivita 3 0 0 3 3-12 0
13.boranesti 3 0 0 3 4-18 0
14.andrasesti 3 0 0 3 4-18 0
CLASAMENT ADEVAR-etapa6
1.amara +9
2.ghe lazar +7
3.abatorul +4
4.tandarei +3
5.fetesti +2
6.viticola +2
7.reviga 0
8.munt buzau 0
9.ghe doja -1
10.colilia -3
11.grivita -5
12.brazii -5
13.boranesti -6
14.andrasesti -9
-editat si publicat de marian rad 30.09.11 h14.45-update 03.10.11 h13.20-
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-RAPID FETESTI 1-2
au marcat-
a)
b)
c)-(06/07 1-5etp34 09.06.07)(07/08 2-0etp31 03.05.08)(08/09 1-2etp3 27.08.08)(09/10 2-3etp1 22.08.09)(10/11 4-1etp6 25.09.10)
REVIGA
a)-5) 5 3 0 2 14-10 9
b)-4) 2 2 0 0 8-5 6
c)
FETESTI
a)-6) 5 2 2 1 16-4 8
b)-8) 2 1 0 1 8-2 3
c)
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-6
au marcat- belu cristian /constantin cosmin-3,ene marian-2,agapie catalin
a)nitu gile,mihalcea alexandru,dimache ionut
b)
c)-(06/07 3-2etp22 31.03.07)(07/08 l3s2-l4)(08/09 l4-ons1)(09/10 2-2etp14 21.11 09)(10/11 3-2etp5 18.09.10)
ABATORUL
a)-2) 5 4 1 0 23-4 13
b)-3) 2 2 0 0 8-2 8
c)
GHEORGHE LAZAR
a)-3) 5 4 1 0 14-5 13
b)-5) 2 1 1 0 3-2 4
c)
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-UNIREA GRIVITA 5-1
a marcat-zavedei lucian-4,constantin auras/fatu
a)moga iuliano,ion alexandru,ion lucian
b)
c)-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons2)(09/10 13-4 etp11 31.10.09)(10/11 l4-ons1)
AMARA
a)-1) 5 5 0 0 24-3 15
b)-2) 2 2 0 0 17-2 6
c)
GRIVITA
a)-10) 5 1 1 3 8-13 4
b)-12) 2 0 0 2 2-7 0
c)
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-JUVENTUS BORANESTI 5-1
a marcat-raducioiu,achim,negru,nitu,paglici
a)modrea valentin,dobre daniel,panait cristian
b)
c)-(06/07 1-0etp7 23.09.06)(07/08 4-1etp5 15.09.07)(08/09 6-0etp5 05.09.08)(09/10 l4-ons2)(10/11 2-2etp18 19.03.11)
MUNTENI BUZAU
a)-8) 5 1 2 2 4-6 5
b)-12) 2 0 0 2 0-3 0
c)
BORANESTI
a)-12) 5 1 0 4 9-23 3
b)-13) 2 0 0 2 3-13 0
c)
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-ANDRIAS ANDRASESTI 4-2
au marcat-trifon costel,micu cosmin,paraiescu sandel,mihalache/vasiliu-2
a) constantin borangic,
b)
c)-(06/07 prs3- )(07/08 prs3- )(08/09 ons1-prs3)(09/10 ons1-ons2)(10/11 1-2etp9 16.10.10)
GHEORGHE DOJA
a)-9) 5 1 2 2 10-16 5
b)-10) 2 0 1 1 6-7 1
c)
ANDRASESTI
a)-14) 5 0 0 5 2-30 0
b)-14) 2 0 0 2 2-14 0
c)
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-SPICUL COLILIA 1-0
a marcat-( 1-0 rusen silvestru min40)
a)ionela puscasu
b)
c)-06/07 l4-prs2)(07/08 l4-prs2)(08/09 5-0etp31 20.05.09)(09/10 2-0etp21 03.04.10)(10/11 l4-ons2)
TANDAREI
a)-4) 5 3 0 2 15-6 9
b)-8) 2 1 0 1 8-1 3
c)
COLILIA
a)-13) 5 1 0 4 2-9 3
b)-10) 2 1 0 1 1-2 3
c)
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-OLIMPIA BRAZII 5-4
a marcat-lintaru alexandru-3,rosu liviu,ion victoras,/lungu,dumitru cristian,ameiloaiei-2
a)andrei zaharia,munteanu ionut,paraiescu ionut
b)
c)-(l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 1-2etp4 30.08.08)(09/10 ons1-l4)(10/11 2-2etp7 02.10.10)
VITICOLA
a)-7) 5 2 2 1 9-9 8
b)-6) 2 1 1 0 4-3 4
c)
BRAZII
a)-11) 5 1 1 3 8-20 4
b)-11) 2 1 0 1 6-12 3
c)
CLASAMENT-etapa6
------------------------------------------
1.VICTORIA AMARA 6 6 0 0 29-4 18
-------------------------------------------
2.recolta ghe lazar 6 5 1 0 20-6 16
3.abatorul slobozia 6 4 1 1 24-10 13
4.victoria tandarei 6 4 0 2 16-6 12
5.rapid fetesti 6 3 2 1 18-5 11
6.viticola fetesti 6 3 2 1 14-13 11
7.vointa reviga 6 3 0 3 15-12 9
8.victoria munt buzau 6 2 2 2 9-7 8
9.recolta ghe doja 6 2 2 2 14-18 8
10.unirea grivita 6 1 1 4 9-18 4
..................................................................
11.olimpia brazii 6 1 1 4 12-25 4
12.spicul colilia 6 1 0 5 2-10 3
------------------------------------------------
13.juventus boranesti 6 1 0 5 10-28 3
14.andrias andrasesti 6 0 0 6 4-24 0
----------------------------------------------
CLASAMENT ACASA-etapa6
1.amara 3 3 0 0 22-3 9
2.ghe lazar 3 3 0 0 11-3 9
3.viticola 3 2 1 0 9-7 7
4.tandarei 3 2 0 1 9-1 6
5.reviga 3 2 0 1 9-7 6
6.abatorul 3 2 0 1 9-8 6
7.fetesti 3 1 2 0 8-2 5
8.ghe doja 3 1 1 1 10-9 4
9.grivita 3 1 1 1 6-6 4
10.munt buzau 3 1 0 2 5-4 3
11.boranesti 3 1 0 2 6-10 3
12.brazii 3 0 1 2 2-8 1
13.colilia 3 0 0 3 1-9 0
14.andrasesti 3 0 0 3 0-16 0
CLASAMENT DEPLASARE-etapa6
1.amara 3 3 0 0 7-1 9
2.abatorul 3 2 1 0 15-2 7
3.ghe lazar 3 2 1 0 9-3 7
4.fetesti 3 2 0 1 10-3 6
5.tandarei 3 2 0 1 7-5 6
6.munt buzau 3 1 2 0 4-3 5
7.viticola 3 1 1 1 5-6 4
8.ghe doja 3 1 1 1 4-9 4
9.reviga 3 1 0 2 6-7 3
10.colilia 3 1 0 2 1-3 3
11.brazii 3 1 0 2 10-17 3
12.grivita 3 0 0 3 3-12 0
13.boranesti 3 0 0 3 4-18 0
14.andrasesti 3 0 0 3 4-18 0
CLASAMENT ADEVAR-etapa6
1.amara +9
2.ghe lazar +7
3.abatorul +4
4.tandarei +3
5.fetesti +2
6.viticola +2
7.reviga 0
8.munt buzau 0
9.ghe doja -1
10.colilia -3
11.grivita -5
12.brazii -5
13.boranesti -6
14.andrasesti -9
-editat si publicat de marian rad 30.09.11 h14.45-update 03.10.11 h13.20-
LIGA5 ETAPA6
...SERIA1...cazanesti profita de esecul celor de la traian si trece pe locul1..
...SERIA2...cocora invinge cu emotii mari la fierbinti..
SERIA1(sb.01.10.11 juniori h14.00 seniori h16.00)
stadion comunal-movila
FC MOVILA-DUNAREA GIURGENI 6-1
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-GLORIA OGRADA 4-3
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-VOINTA SCANTEIA 4-2
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-FC TRAIAN 2-0
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-FC CAZANESTI 0-2
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-VIITORUL PLATONESTI 4-1
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-GLORIA GURA IALOMITEI 0-0
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-sta
clasament etapa6
-----------------------------------------
1.fc cazanesti 6 5 0 1 17-10 15
---------------------------------------------
2.fc traian 6 4 1 1 18-10 13
......................................................
3.agronomia bucu 5 3 1 1 17-15 10
4.viitorul valea ciorii 6 3 1 2 13-12 10
5.gloria gura ialom 6 3 1 2 10-11 10
6.rapid perieti 6 3 0 3 17-16 9
7.albesti 08 albesti 6 2 2 2 17-17 8
8.unirea mih kogal 6 2 2 2 11-17 8
9.fc movila 6 2 1 3 17-18 7
10.baraganul ciulnita 5 2 1 2 12-14 7
11.vointa scanteia 5 2 0 3 17-14 6
12.inter stelnica 5 1 3 1 5-5 6
13.gloria ograda 5 2 0 3 12-12 6
-------------------------------------------------
14.viitorul platonesti 6 0 3 3 11-17 3
15.dunarea giurgeni 5 1 0 4 8-24 3
----------------------------------------------------
SERIA2(dum.02.10.11 juniori h14.00 seniori h16.00)
stadionul comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-INFRATIREA JILAVELE 4-3
stadionul orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-VOINTA COCORA 3-4
stadion rasi
AIVA RASI-UNIREA MANASIA 0-7
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-LIBERTATEA SALCIOARA 3-1
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-VIITORUL AXINTELE2 0-0
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-RECOLTA BARCANESTI 2-1
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-SECUNDA ADANCATA 4-2
stadion comunal-cosereni
COSERENI COSERENI-FC DRIDUL 0-2intrerupt min75
clasament etapa6
----------------------------------------
1.vointa cocora 6 6 0 0 29-6 18
-------------------------------------------
2.unirea manasia 6 5 0 1 21-4 15
...........................................................
3.recolta barcanesti 6 4 0 2 16-5 12
4.unirea ion roata 6 4 0 2 17-8 12
5.secunda adancata 6 4 0 2 16-13 12
6.vointa maia 6 4 0 2 15-12 12
7.infratirea jilavele 6 3 0 3 21-12 9
8.unirea sarateni 6 3 0 3 17-16 9
9.recolta malu rosu 6 3 0 3 13-25 9
10.viitorul moldoveni 6 2 1 3 10-13 7
11.fulgerul fierbinti 6 2 0 4 11-18 6
12.viitorul axintele2 6 1 2 3 8-13 5
13.fc dridul 5 1 1 3 7-17 4
-----------------------------------------------
14.cosereni cosereni 5 1 0 4 7-15 3
15.libertatea salcioara 6 1 0 5 11-22 3
16.aiva rasi 6 0 2 4 3-23 2
------------------------------------------------------
-editat de nicol alexandru-
stadion comunal-movila
FC MOVILA-DUNAREA GIURGENI 6-1
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-GLORIA OGRADA 4-3
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-VOINTA SCANTEIA 4-2
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-FC TRAIAN 2-0
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-FC CAZANESTI 0-2
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-VIITORUL PLATONESTI 4-1
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-GLORIA GURA IALOMITEI 0-0
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-sta
clasament etapa6
-----------------------------------------
1.fc cazanesti 6 5 0 1 17-10 15
---------------------------------------------
2.fc traian 6 4 1 1 18-10 13
......................................................
3.agronomia bucu 5 3 1 1 17-15 10
4.viitorul valea ciorii 6 3 1 2 13-12 10
5.gloria gura ialom 6 3 1 2 10-11 10
6.rapid perieti 6 3 0 3 17-16 9
7.albesti 08 albesti 6 2 2 2 17-17 8
8.unirea mih kogal 6 2 2 2 11-17 8
9.fc movila 6 2 1 3 17-18 7
10.baraganul ciulnita 5 2 1 2 12-14 7
11.vointa scanteia 5 2 0 3 17-14 6
12.inter stelnica 5 1 3 1 5-5 6
13.gloria ograda 5 2 0 3 12-12 6
-------------------------------------------------
14.viitorul platonesti 6 0 3 3 11-17 3
15.dunarea giurgeni 5 1 0 4 8-24 3
----------------------------------------------------
SERIA2(dum.02.10.11 juniori h14.00 seniori h16.00)
stadionul comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-INFRATIREA JILAVELE 4-3
stadionul orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-VOINTA COCORA 3-4
stadion rasi
AIVA RASI-UNIREA MANASIA 0-7
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-LIBERTATEA SALCIOARA 3-1
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-VIITORUL AXINTELE2 0-0
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-RECOLTA BARCANESTI 2-1
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-SECUNDA ADANCATA 4-2
stadion comunal-cosereni
COSERENI COSERENI-FC DRIDUL 0-2intrerupt min75
clasament etapa6
----------------------------------------
1.vointa cocora 6 6 0 0 29-6 18
-------------------------------------------
2.unirea manasia 6 5 0 1 21-4 15
...........................................................
3.recolta barcanesti 6 4 0 2 16-5 12
4.unirea ion roata 6 4 0 2 17-8 12
5.secunda adancata 6 4 0 2 16-13 12
6.vointa maia 6 4 0 2 15-12 12
7.infratirea jilavele 6 3 0 3 21-12 9
8.unirea sarateni 6 3 0 3 17-16 9
9.recolta malu rosu 6 3 0 3 13-25 9
10.viitorul moldoveni 6 2 1 3 10-13 7
11.fulgerul fierbinti 6 2 0 4 11-18 6
12.viitorul axintele2 6 1 2 3 8-13 5
13.fc dridul 5 1 1 3 7-17 4
-----------------------------------------------
14.cosereni cosereni 5 1 0 4 7-15 3
15.libertatea salcioara 6 1 0 5 11-22 3
16.aiva rasi 6 0 2 4 3-23 2
------------------------------------------------------
-editat de nicol alexandru-
LIGA6 ETAPA5
...SERIA1..saveni la prima infrangere..
...SERIA2...unirea paltinis noul lider...
...SERIA3...fierbinti2 maxim de puncte..
dum.02.10.11 seniori h16.00
SERIA1
REAL GIMBASANI-RECOLTA SAVENI 3-2
VOINTA BRANCOVENI-STIINTA SLOBOZIA 3-2
BARAGANUL CIULNITA2-SPICUL VLADENI 9-2
RECOLTA BUIESTI-SPARTACUS IAZU 4-3
AGRONOMIA BUCU2-F.P SLOBOZIA NOUA 3-2
clasament
-------------------------------------------
1.vointa brancoveni 5 4 0 1 16-10 12
2.agronomia bucu2 4 3 1 0 12-3 10
----------------------------------------------------
3.recolta buiesti 4 3 1 0 10-3 10
4.real gimbasani 5 3 0 2 16-9 9
5.recolta saveni 4 3 0 1 12-7 9
6.spartacus iazu 5 2 0 3 17-16 9
7.stiinta slobozia 4 2 0 2 12-12 6
8.baraganul ciulnita2 5 2 0 3 15-23 6
9.spicul marculesti 4 1 0 3 9-14 3
10.spicul vladeni 5 1 0 4 13-22 3
11.fp slobozia noua 5 0 0 5 6-19 0
SERIA2
UNIREA PALTINIS-DINAMO BORDUSELUL 2-1
SPICUL MILOSESTI-AS BROSTENI 4-1
VOINTA TOVARASIA-INTER STEJARUL 0-3mv
AS OREZU-STEAUA BORDUSELUL 0-1
VOINTA COCORA2-OMEGA MILOSESTI 2-1
VOINTA ORBOIESTI-SPORT PALTINIS 0-3mv
clasament etapa5
-----------------------------------------------
1.unirea paltinis 5 4 1 0 14-6 13
2..sportul orezu 5 4 0 1 17-6 13
---------------------------------------------
3.spicul milosesti 5 3 1 1 20-8 10
4.vointa orboiesti 5 3 0 2 11-10 9
5.dinamo borduselul 5 2 1 2 13-8 7
6.omega milosesti 5 2 1 2 11-7 7
7.as brosteni 5 2 1 2 18-12 7
8.vointa cocora2 5 1 2 2 6-11 5
9.sport paltinis 5 1 1 3 7-15 4
10.vointa tovarasia 5 1 0 4 10-20 3
11.inter stejarul 5 0 1 4 11-34 1
12.steaua borduselul 5 2 1 2 9-10 -5**
**echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
AVANTUL GRINDUL-FC MOVILITA 3-0mv
UNIREA MANASIA2-INFRATIREA JILAVELE2 8-0
UNIREA GARBOVI-VICTORIA ROSIORI 2-2
GLORIA ALEXENI-FULGERUL FIERBINTI2 1-2
STARUINTA BROSTENI-ATLETIC VALEA MACRISULUI 2-2
UNIREA PATRU FRATI-sta
clasament etapa5
-------------------------------------
1.fulgerul fierbinti2 5 5 0 0 20-5 15
2.atletic v.macrisului 5 3 1 1 19-14 10
----------------------------------------------
3.staruinta brosteni 5 3 0 2 12-8 9
4.gloria alexeni 4 2 0 2 10-5 6
5.victoria rosiori 5 1 3 1 10-10 6
6.infratirea jilavele2 5 2 0 3 14-17 6
7.unirea manasia2 4 1 1 2 12-10 4
8.avantul grindul 4 1 1 2 9-20 4
9.fc movilita 5 2 0 3 8-14 3
10.unirea patru frati 4 1 0 3 8-15 3
11.unirea garbovi 4 0 2 2 8-13 2
SERIA1
REAL GIMBASANI-RECOLTA SAVENI 3-2
VOINTA BRANCOVENI-STIINTA SLOBOZIA 3-2
BARAGANUL CIULNITA2-SPICUL VLADENI 9-2
RECOLTA BUIESTI-SPARTACUS IAZU 4-3
AGRONOMIA BUCU2-F.P SLOBOZIA NOUA 3-2
clasament
-------------------------------------------
1.vointa brancoveni 5 4 0 1 16-10 12
2.agronomia bucu2 4 3 1 0 12-3 10
----------------------------------------------------
3.recolta buiesti 4 3 1 0 10-3 10
4.real gimbasani 5 3 0 2 16-9 9
5.recolta saveni 4 3 0 1 12-7 9
6.spartacus iazu 5 2 0 3 17-16 9
7.stiinta slobozia 4 2 0 2 12-12 6
8.baraganul ciulnita2 5 2 0 3 15-23 6
9.spicul marculesti 4 1 0 3 9-14 3
10.spicul vladeni 5 1 0 4 13-22 3
11.fp slobozia noua 5 0 0 5 6-19 0
SERIA2
UNIREA PALTINIS-DINAMO BORDUSELUL 2-1
SPICUL MILOSESTI-AS BROSTENI 4-1
VOINTA TOVARASIA-INTER STEJARUL 0-3mv
AS OREZU-STEAUA BORDUSELUL 0-1
VOINTA COCORA2-OMEGA MILOSESTI 2-1
VOINTA ORBOIESTI-SPORT PALTINIS 0-3mv
clasament etapa5
-----------------------------------------------
1.unirea paltinis 5 4 1 0 14-6 13
2..sportul orezu 5 4 0 1 17-6 13
---------------------------------------------
3.spicul milosesti 5 3 1 1 20-8 10
4.vointa orboiesti 5 3 0 2 11-10 9
5.dinamo borduselul 5 2 1 2 13-8 7
6.omega milosesti 5 2 1 2 11-7 7
7.as brosteni 5 2 1 2 18-12 7
8.vointa cocora2 5 1 2 2 6-11 5
9.sport paltinis 5 1 1 3 7-15 4
10.vointa tovarasia 5 1 0 4 10-20 3
11.inter stejarul 5 0 1 4 11-34 1
12.steaua borduselul 5 2 1 2 9-10 -5**
**echipa penalizata cu 12puncte
SERIA3
AVANTUL GRINDUL-FC MOVILITA 3-0mv
UNIREA MANASIA2-INFRATIREA JILAVELE2 8-0
UNIREA GARBOVI-VICTORIA ROSIORI 2-2
GLORIA ALEXENI-FULGERUL FIERBINTI2 1-2
STARUINTA BROSTENI-ATLETIC VALEA MACRISULUI 2-2
UNIREA PATRU FRATI-sta
clasament etapa5
-------------------------------------
1.fulgerul fierbinti2 5 5 0 0 20-5 15
2.atletic v.macrisului 5 3 1 1 19-14 10
----------------------------------------------
3.staruinta brosteni 5 3 0 2 12-8 9
4.gloria alexeni 4 2 0 2 10-5 6
5.victoria rosiori 5 1 3 1 10-10 6
6.infratirea jilavele2 5 2 0 3 14-17 6
7.unirea manasia2 4 1 1 2 12-10 4
8.avantul grindul 4 1 1 2 9-20 4
9.fc movilita 5 2 0 3 8-14 3
10.unirea patru frati 4 1 0 3 8-15 3
11.unirea garbovi 4 0 2 2 8-13 2
JUNIORI NATIONALI A si B
...victorii pentru tinerii slobozeni..
JUNIORI A
dum.02.10.11 h12.00 stadion comunal-slobozia noua
UNIREA SLOBOZIA-CF BRAILA 5-2
JUNIORI B
dum.02.10.11 h14.00 stadion comunal-slobozia noua
UNIREA SLOBOZIA-CF BRAILA 3-0
dum.02.10.11 h12.00 stadion comunal-slobozia noua
UNIREA SLOBOZIA-CF BRAILA 5-2
JUNIORI B
dum.02.10.11 h14.00 stadion comunal-slobozia noua
UNIREA SLOBOZIA-CF BRAILA 3-0
LIGA3 SERIA2 ETAPA6
..UNIREA doar un punct acasa cu un arbitraj aiurea,AXINTELE la primul gol si primul punct..
vin.23.09.11 h17.00 stadion municipal-slobozia
CSM UNIREA SLOBOZIA-CS CONPET CIRESU 1-1(0-1)
a marcat 0-1 nicilota min5,1-1 v.gheorghe min78-pen
arbitrii-
observatori-
palmares direct -nu s-au intalnit in liga3
UNIREA
clasament general- 1) 4 4 0 0 11-1 12
clasament acasa-1 1 0 0 5-0 3
rezultate acasa-5-0eforie
CIRESU
clasament general-7) 5 2 1 2 5-7 7
clasament deplasare-2 1 1 0 3-2 4
rezultate deplasare-1-1balotesti,2-1voluntari
vin.23.09.11 h17.00 stadion comunal-tunari
CS TUNARI-CS VIITORUL AXINTELE 1-1(1-1)
a marcat cana mihai min40
arbitrii-
observatori-
palmares direct-nu s-au intalnit in liga3
TUNARI
clasament general-9) 5 2 0 3 4-5 6
clasament acasa-2 1 0 1 2-3 3
rezultate acasa-2-1baia,0-2eforie
AXINTELE
clasament general-15) 5 0 0 5 0-7 0
clasament deplasare-2 0 0 2 0-2 0
rezultate deplasare-0-1chirnogi,0-1baia,
REZULTATE etapa6
cs balotesti-comprest bucuresti 2-0
fc voluntari-dunarea calarasi 2-0
viitorul chirnogi-rapid bucuresti2 1-0
unirea slobozia-conpet ciresu 1-1
eolica baia-cs stefanesti 0-1
cs tunari-viitorul axintele 1-1
acs berceni-cs afumati 0-1
eforie sta
CLASAMENT etapa6
----------------------------------------
1.cs afumati 6 5 0 1 10-2 15
-----------------------------------------
2.UNIREA SLOBOZIA 5 4 1 0 12-2 13
3.dunarea calarasi 6 4 0 2 10-10 12
4.vitiorul chirnogi 5 3 1 1 5-3 10
5.acs berceni 5 3 0 2 8-5 9
6.cs eforie 5 3 0 2 6-8 9
7.fc voluntari 5 2 2 1 7-5 8
8.cs stefanesti 6 2 2 2 6-6 8
9.conpet ciresu 6 2 2 2 6-8 8
10.cs balotesti 6 2 1 3 6-6 7
-------------------------------------------------
11.cs tunari 6 2 1 3 5-6 7
12.eolica baia 5 2 0 3 5-6 6
13.comprest bucuresti 6 2 0 4 4-10 6
14.rapid bucuresti2 6 0 1 5 5-12 1
15.VIITORUL AXINTELE 6 0 1 5 1-8 1
-----------------------------------------------------
etapa viitoare UNIREA va juca in deplasare cu Rapid Bucuresti2,iar AXINTELE va sta.
CSM UNIREA SLOBOZIA-CS CONPET CIRESU 1-1(0-1)
a marcat 0-1 nicilota min5,1-1 v.gheorghe min78-pen
arbitrii-
observatori-
palmares direct -nu s-au intalnit in liga3
UNIREA
clasament general- 1) 4 4 0 0 11-1 12
clasament acasa-1 1 0 0 5-0 3
rezultate acasa-5-0eforie
CIRESU
clasament general-7) 5 2 1 2 5-7 7
clasament deplasare-2 1 1 0 3-2 4
rezultate deplasare-1-1balotesti,2-1voluntari
vin.23.09.11 h17.00 stadion comunal-tunari
CS TUNARI-CS VIITORUL AXINTELE 1-1(1-1)
a marcat cana mihai min40
arbitrii-
observatori-
palmares direct-nu s-au intalnit in liga3
TUNARI
clasament general-9) 5 2 0 3 4-5 6
clasament acasa-2 1 0 1 2-3 3
rezultate acasa-2-1baia,0-2eforie
AXINTELE
clasament general-15) 5 0 0 5 0-7 0
clasament deplasare-2 0 0 2 0-2 0
rezultate deplasare-0-1chirnogi,0-1baia,
REZULTATE etapa6
cs balotesti-comprest bucuresti 2-0
fc voluntari-dunarea calarasi 2-0
viitorul chirnogi-rapid bucuresti2 1-0
unirea slobozia-conpet ciresu 1-1
eolica baia-cs stefanesti 0-1
cs tunari-viitorul axintele 1-1
acs berceni-cs afumati 0-1
eforie sta
CLASAMENT etapa6
----------------------------------------
1.cs afumati 6 5 0 1 10-2 15
-----------------------------------------
2.UNIREA SLOBOZIA 5 4 1 0 12-2 13
3.dunarea calarasi 6 4 0 2 10-10 12
4.vitiorul chirnogi 5 3 1 1 5-3 10
5.acs berceni 5 3 0 2 8-5 9
6.cs eforie 5 3 0 2 6-8 9
7.fc voluntari 5 2 2 1 7-5 8
8.cs stefanesti 6 2 2 2 6-6 8
9.conpet ciresu 6 2 2 2 6-8 8
10.cs balotesti 6 2 1 3 6-6 7
-------------------------------------------------
11.cs tunari 6 2 1 3 5-6 7
12.eolica baia 5 2 0 3 5-6 6
13.comprest bucuresti 6 2 0 4 4-10 6
14.rapid bucuresti2 6 0 1 5 5-12 1
15.VIITORUL AXINTELE 6 0 1 5 1-8 1
-----------------------------------------------------
etapa viitoare UNIREA va juca in deplasare cu Rapid Bucuresti2,iar AXINTELE va sta.
LIGA4 ETAPA5
...abatorul egal cu multe emotii pe final la grivita,derby-ul fetestean fara goluri..
sb.24.09.11 h17.00 stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VITICOLA AGROFAM FETESTI 0-0 -vezi galerie foto-
a)arbitrii-brigada din judetul constanta
b)observator-aron rodel
c)palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-1etp24 11.04.07)(07/08 3-2etp20 08.03.08)(08/09 3-1etp26 18.04.09)(09/10 l4-ons1)(10/11 6-0etp18 19.03.11)
FETESTI
a)clasament general-5) 4 2 1 1 16-4 7
b)clasament acasa-5) 2 1 1 0 8-2 4
c)rezultate acasa-7-1boranesti,1-1ghe lazar
VITICOLA
a)-6) 4 2 1 1 9-9 7
b)-7) 2 1 0 1 5-6 3
c)3-2grivita,2-4ghe lazar
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VOINTA REVIGA 2-0(1-0)
a marcat-(1-0 ene mugurel min45+2)(2-0matache min90+4)
a)puscasu ionela,moroianu marian,paraiescu ionel
b)
c)-(06/07 10-4etp11 21.10.06)(07/08 2-2etp29 01.05.08)(08/09 ons1-l4)(09/10 6-1etp13 14.11.09)(10/11 2-5etp12 06.11.10)
GHEORGHE LAZAR
a)-3) 4 3 1 0 12-5 10
b)-2) 2 2 0 0 9-3 6
c)5-1reviga,4-2viticola
REVIGA
a)-4) 4 3 0 1 14-8 9
b)-5) 2 1 0 1 6-5 3
c)2-0colilia,4-5boranesti
sb.24.09.11 h17.00 stadion abatorul-slobozia
-UNIREA GRIVITA-ABATORUL SLOBOZIA 2-2(1-0)
a amarcat-(1-0toporea min4)(1-1ochisor min55)(2-1zeca min90+2)(2-2vizuroiu min90+3)
a)valentin modrea,munteanu ionut,mihalcea alexandru
b)
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l3s2)(08/09 ons2-l4)(09/10 1-2etp8 10.10.09)(10/11 ons1-l4)
GRIVITA
a)-10) 4 1 0 3 6-11 3
b)-9) 2 1 0 1 4-4 3
c)2-3viticola,2-1fetesti
ABATORUL
a)-1) 4 4 0 0 21-2 12
b)-1) 2 2 0 0 13-0 6
c)5-0brazii,8-0andrasesti
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VICTORIA AMARA 0-4(0-2)
a marcat-(0-1lefter min10)(0-2bunea dragos min21)(0-3bratu stefan min74)(0-4constantin auras min85)
a)zamfir marian,ionescu radu,anton marius
b)
c)-(2-1etp8 30.09.06)(07/08 0-1etp20 08.03.08)(08/09 1-3etp4 30.08.08)(09/10 ons2-l4)(10/11 1-4etp21 09.04.11)
BORANESTI
a)-11) 4 1 0 3 9-19 3
b)-8) 2 1 0 1 6-6 3
c)1-2ghe lazar,5-4reviga
AMARA
a)-2) 4 4 0 0 20-3 12
b)-2) 2 0 0 3-1 6
c)1-0tandarei,2-1colilia
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 0-1(0-1)
a marcat-(0-1perici min27)
a)andrei gheorghe,bucurica alexandru,stoian gheorghe
b)
c)-(06/07 -l4)(07/08 -l4)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 2-1etp14 20.11.10)
ANDRIAS
a)-14) 4 0 0 4 2-29 0
b)-14) 2 0 0 2 0-15 0
c)0-7fetesti,0-8abatorul
MUNTENI BUZAU
a)-12) 4 0 2 2 3-6 2
b)-10) 2 0 2 0 3-3 2
c)3-3ghe doja,0-0brazii
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-munteni buzau
SPICUL COLILIA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 0-3
a marcat-(0-1burlacu ionut min70)(0-2 burlacu cristian min80)(0-3 rozelfin min88)
a)nitu gile,ion alexandru,ojoc claudiu
b)
c)-(06/07 prs2-prs4)(07/08 prs2-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 ons2-l4)
COLILIA
a)-9) 4 1 0 3 2-6 3
b)-13) 2 0 0 2 1-4 0
c)0-2reviga,1-2amara
GHEORGHE DOJA
a)-13) 4 0 2 2 7-16 2
b)-11) 2 0 1 1 1-9 1
c)1-1viticola,0-8tandarei
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-VICTORIA TANDAREI 2-3(2-1)
a marcat-(rusen min4 0-1)(1-1aneioaiei min23)(2-1bucur george min33)(2-2nenovici min72)(2-3 min90 rusen)
a)hagiu mircea,dimache ionut,panait florin
b)
c)-(06/07 prs1-l4)(07/08 prs1-l4)(08/09 3-4etp7 19.09.08)(09/10 4-2etp2 29.08.09)(10/11 0-4etp4 11.09.10)
BRAZII
a-)8) 4 1 1 2 6-17 4
b)-11) 2 0 1 1 0-5 1
c)0-5abatorul,0-0munt buzau
TANDAREI
a)-7) 4 2 0 2 12-4 6
b)-6) 1 0 1 4-3 3
c)2-0munt buzau,2-3viticola
CLASAMENT
-----------------------------------------------
1.VICTORIA AMARA 5 5 0 0 24-3 15
-------------------------------------------------
2.abatorul slobozia 5 4 1 0 23-4 13
3.recolta ghe lazar 5 4 1 0 14-5 13
4.victoria tandarei 5 3 0 2 14-10 9
5.vointa reviga 5 3 0 2 14-10 9
6.rapid fetesti 5 2 2 1 16-4 8
7.viticola fetesti 5 2 2 1 9-9 8
8.victoria munt buzau 5 1 2 2 4-6 5
9.recolta ghe doja 5 1 2 2 10-16 5
10.unirea grivita 5 1 1 3 8-13 4
---------------------------------------------
11.olimpia brazii 5 1 1 3 8-20 4
12.spicul colilia 5 1 0 4 2-9 3
----------------------------------------------
13.juventus boranesti 5 1 0 4 9-23 3
14.andrias andrasesti 5 0 0 5 2-30 0
----------------------------------------------------
ACASA
1.ghe lazar 3 3 0 0 11-3 9
2.amara 2 2 0 0 17-2 6
3.abatorul 2 2 0 0 8-2 6
4.reviga 2 2 0 0 8-5 6
5.fetesti 3 1 2 0 8-2 5
6.viticola 2 1 1 0 4-3 4
7.grivita 3 1 1 1 6-6 4
8.tandarei 2 1 0 1 8-1 3
9.boranesti 3 1 0 2 6-10 3
10.ghe doja 2 0 1 1 6-7 1
11.brazii 3 0 1 2 2-8 1
12.munt buzau 2 0 0 2 0-3 0
13.colilia 3 0 0 3 1-7 0
14.andrasesti 3 0 0 3 0-16 0
DEPLASARE
1.amara 3 3 0 0 7-1 9
2.abatorul 3 2 1 0 15-2 7
3.tandarei 3 2 0 1 7-5 6
4.munt buzau 3 1 2 0 4-3 5
5.ghe lazar 2 1 1 0 3-2 4
6.viticola 3 1 1 1 5-6 4
7.ghe doja 3 1 1 1 4-9 4
8.fetesti 2 1 0 1 8-2 3
9.reviga 3 1 0 2 6-7 3
10.colilia 2 1 0 1 1-2 3
11.brazii 2 1 0 1 6-12 3
12.grivita 2 0 0 2 2-7 0
13.boranesti 2 0 0 2 3-13 0
14.andrasesti 2 0 0 2 2-14 0
ADEVAR
1.amara +9
2.abatorul +7
3.ghe lazar +4
4.reviga +3
5.tandarei +3
6.viticola +2
7.munt buzau 0
8.fetesti -1
9.ghe doja -1
10.colilia -3
11.grivita-5
12.brazii -5
13.boranesti -6
14.andrasesti -9
-editat de marian rad 22.09.11 h10.35-update 29.09.11 h10.45-
RAPID FETESTI-VITICOLA AGROFAM FETESTI 0-0 -vezi galerie foto-
a)arbitrii-brigada din judetul constanta
b)observator-aron rodel
c)palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-1etp24 11.04.07)(07/08 3-2etp20 08.03.08)(08/09 3-1etp26 18.04.09)(09/10 l4-ons1)(10/11 6-0etp18 19.03.11)
FETESTI
a)clasament general-5) 4 2 1 1 16-4 7
b)clasament acasa-5) 2 1 1 0 8-2 4
c)rezultate acasa-7-1boranesti,1-1ghe lazar
VITICOLA
a)-6) 4 2 1 1 9-9 7
b)-7) 2 1 0 1 5-6 3
c)3-2grivita,2-4ghe lazar
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VOINTA REVIGA 2-0(1-0)
a marcat-(1-0 ene mugurel min45+2)(2-0matache min90+4)
a)puscasu ionela,moroianu marian,paraiescu ionel
b)
c)-(06/07 10-4etp11 21.10.06)(07/08 2-2etp29 01.05.08)(08/09 ons1-l4)(09/10 6-1etp13 14.11.09)(10/11 2-5etp12 06.11.10)
GHEORGHE LAZAR
a)-3) 4 3 1 0 12-5 10
b)-2) 2 2 0 0 9-3 6
c)5-1reviga,4-2viticola
REVIGA
a)-4) 4 3 0 1 14-8 9
b)-5) 2 1 0 1 6-5 3
c)2-0colilia,4-5boranesti
sb.24.09.11 h17.00 stadion abatorul-slobozia
-UNIREA GRIVITA-ABATORUL SLOBOZIA 2-2(1-0)
a amarcat-(1-0toporea min4)(1-1ochisor min55)(2-1zeca min90+2)(2-2vizuroiu min90+3)
a)valentin modrea,munteanu ionut,mihalcea alexandru
b)
c)-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l3s2)(08/09 ons2-l4)(09/10 1-2etp8 10.10.09)(10/11 ons1-l4)
GRIVITA
a)-10) 4 1 0 3 6-11 3
b)-9) 2 1 0 1 4-4 3
c)2-3viticola,2-1fetesti
ABATORUL
a)-1) 4 4 0 0 21-2 12
b)-1) 2 2 0 0 13-0 6
c)5-0brazii,8-0andrasesti
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VICTORIA AMARA 0-4(0-2)
a marcat-(0-1lefter min10)(0-2bunea dragos min21)(0-3bratu stefan min74)(0-4constantin auras min85)
a)zamfir marian,ionescu radu,anton marius
b)
c)-(2-1etp8 30.09.06)(07/08 0-1etp20 08.03.08)(08/09 1-3etp4 30.08.08)(09/10 ons2-l4)(10/11 1-4etp21 09.04.11)
BORANESTI
a)-11) 4 1 0 3 9-19 3
b)-8) 2 1 0 1 6-6 3
c)1-2ghe lazar,5-4reviga
AMARA
a)-2) 4 4 0 0 20-3 12
b)-2) 2 0 0 3-1 6
c)1-0tandarei,2-1colilia
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU 0-1(0-1)
a marcat-(0-1perici min27)
a)andrei gheorghe,bucurica alexandru,stoian gheorghe
b)
c)-(06/07 -l4)(07/08 -l4)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 2-1etp14 20.11.10)
ANDRIAS
a)-14) 4 0 0 4 2-29 0
b)-14) 2 0 0 2 0-15 0
c)0-7fetesti,0-8abatorul
MUNTENI BUZAU
a)-12) 4 0 2 2 3-6 2
b)-10) 2 0 2 0 3-3 2
c)3-3ghe doja,0-0brazii
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-munteni buzau
SPICUL COLILIA-RECOLTA GHEORGHE DOJA 0-3
a marcat-(0-1burlacu ionut min70)(0-2 burlacu cristian min80)(0-3 rozelfin min88)
a)nitu gile,ion alexandru,ojoc claudiu
b)
c)-(06/07 prs2-prs4)(07/08 prs2-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 ons2-l4)
COLILIA
a)-9) 4 1 0 3 2-6 3
b)-13) 2 0 0 2 1-4 0
c)0-2reviga,1-2amara
GHEORGHE DOJA
a)-13) 4 0 2 2 7-16 2
b)-11) 2 0 1 1 1-9 1
c)1-1viticola,0-8tandarei
sb.24.09.11 h17.00 stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-VICTORIA TANDAREI 2-3(2-1)
a marcat-(rusen min4 0-1)(1-1aneioaiei min23)(2-1bucur george min33)(2-2nenovici min72)(2-3 min90 rusen)
a)hagiu mircea,dimache ionut,panait florin
b)
c)-(06/07 prs1-l4)(07/08 prs1-l4)(08/09 3-4etp7 19.09.08)(09/10 4-2etp2 29.08.09)(10/11 0-4etp4 11.09.10)
BRAZII
a-)8) 4 1 1 2 6-17 4
b)-11) 2 0 1 1 0-5 1
c)0-5abatorul,0-0munt buzau
TANDAREI
a)-7) 4 2 0 2 12-4 6
b)-6) 1 0 1 4-3 3
c)2-0munt buzau,2-3viticola
CLASAMENT
-----------------------------------------------
1.VICTORIA AMARA 5 5 0 0 24-3 15
-------------------------------------------------
2.abatorul slobozia 5 4 1 0 23-4 13
3.recolta ghe lazar 5 4 1 0 14-5 13
4.victoria tandarei 5 3 0 2 14-10 9
5.vointa reviga 5 3 0 2 14-10 9
6.rapid fetesti 5 2 2 1 16-4 8
7.viticola fetesti 5 2 2 1 9-9 8
8.victoria munt buzau 5 1 2 2 4-6 5
9.recolta ghe doja 5 1 2 2 10-16 5
10.unirea grivita 5 1 1 3 8-13 4
---------------------------------------------
11.olimpia brazii 5 1 1 3 8-20 4
12.spicul colilia 5 1 0 4 2-9 3
----------------------------------------------
13.juventus boranesti 5 1 0 4 9-23 3
14.andrias andrasesti 5 0 0 5 2-30 0
----------------------------------------------------
ACASA
1.ghe lazar 3 3 0 0 11-3 9
2.amara 2 2 0 0 17-2 6
3.abatorul 2 2 0 0 8-2 6
4.reviga 2 2 0 0 8-5 6
5.fetesti 3 1 2 0 8-2 5
6.viticola 2 1 1 0 4-3 4
7.grivita 3 1 1 1 6-6 4
8.tandarei 2 1 0 1 8-1 3
9.boranesti 3 1 0 2 6-10 3
10.ghe doja 2 0 1 1 6-7 1
11.brazii 3 0 1 2 2-8 1
12.munt buzau 2 0 0 2 0-3 0
13.colilia 3 0 0 3 1-7 0
14.andrasesti 3 0 0 3 0-16 0
DEPLASARE
1.amara 3 3 0 0 7-1 9
2.abatorul 3 2 1 0 15-2 7
3.tandarei 3 2 0 1 7-5 6
4.munt buzau 3 1 2 0 4-3 5
5.ghe lazar 2 1 1 0 3-2 4
6.viticola 3 1 1 1 5-6 4
7.ghe doja 3 1 1 1 4-9 4
8.fetesti 2 1 0 1 8-2 3
9.reviga 3 1 0 2 6-7 3
10.colilia 2 1 0 1 1-2 3
11.brazii 2 1 0 1 6-12 3
12.grivita 2 0 0 2 2-7 0
13.boranesti 2 0 0 2 3-13 0
14.andrasesti 2 0 0 2 2-14 0
ADEVAR
1.amara +9
2.abatorul +7
3.ghe lazar +4
4.reviga +3
5.tandarei +3
6.viticola +2
7.munt buzau 0
8.fetesti -1
9.ghe doja -1
10.colilia -3
11.grivita-5
12.brazii -5
13.boranesti -6
14.andrasesti -9
-editat de marian rad 22.09.11 h10.35-update 29.09.11 h10.45-
LIGA4 JUNIORI ETAPA5
sb.24.09.11 h15.00
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VITICOLA FETESTI 6-0 -vezi galerie foto-
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VOINTA REVIGA
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-ABATORUL SLOBOZIA
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VICTORIA AMARA
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU
stadion comunal-munteni buzau
SPICUL COLILIA-RECOLTA GHEORGHE DOJA
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-VICTORIA TANDAREI
-vom revenii cu rezultatele complete si clasamentul-
-editat de marian rad 21.09.11 h10.35-
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-VITICOLA FETESTI 6-0 -vezi galerie foto-
stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VOINTA REVIGA
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-ABATORUL SLOBOZIA
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VICTORIA AMARA
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-VICTORIA MUNTENI BUZAU
stadion comunal-munteni buzau
SPICUL COLILIA-RECOLTA GHEORGHE DOJA
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-VICTORIA TANDAREI
-vom revenii cu rezultatele complete si clasamentul-
-editat de marian rad 21.09.11 h10.35-
LIGA5 ETAPA5
..SERIA1..traian si cazanesti se vor duela pentru promovare..
...SERIA2...cocora defileaza spre liga4..
SERIA1(sb.24.09.11 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-INTER STELNICA 4-0
a)
b)
c)
CIULNITA
a)-11) 4 1 1 2 8-14 4
b) 2 1 1 0 7-5 4
c)-3-1valea ciorii,4-4mih kogalnic
STELNICA
a)-7) 3 1 2 0 5-1 5
b)1 0
c)-0-0mih kogalniceanu,
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-FC MOVILA 4-3
a)
b)
c)
OGRADA
a)-13) 3 1 0 2 5-5 3
b) 1 1 0 0 2-0 3
c)-2-0scanteia
MOVILA
a)-10) 4 1 1 2 8-13 4
b) 2 0 1 1 5-10 1
c)-3-3platonesti,2-7traian
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-ALBESTI08 ALBESTI 4-3
a)
b)
c)
SCANTEIA
a)-12) 3 1 0 2 11-7 3
b) 1 1 0 0 10-3 3
c)-10-3giurgeni
ALBESTI
a)-8) 4 1 2 1 10-10 5
b) 2 1 0 1 6-6 3
c)-3-2gura ialomitei,3-4cazanesti
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-VIITORUL VALEA CIORII 3-1
a)
b)
c)
TRAIAN
a)-1) 4 3 1 0 15-7 10
b) 2 2 0 0 10-4 6
c)3-2ograda,7-2movila
VALEA CIORII
a)-4) 4 2 1 1 8-7 7
b) 2 0 1 1 2-4 1
c) 1-3ciulnita,1-1platonesti
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-RAPID PERIETI 4-2
a)
b)
c)
CAZANESTI
a)-2) 4 3 0 1 11-8 9
b) 2 2 0 0 8-4 6
c) 4-1giurgeni,4-3albesti
PERIETI
a)-5) 4 2 0 2 13-12 6
b) 2 0 0 2 3-8 0
c) 1-5stelnica,2-3gura ialomitei
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 1-2
a)
b)
c)
PLATONESTI
a)-14) 4 0 3 1 9-11 3
b) 2 0 2 0 4-4 2
c) 3-3movila,1-1valea ciorii
MIHAIL KOGALNICEANU
a)-9) 4 1 2 1 9-14 5
b) 2 0 1 1 5-13 1
c) 1-9bucu,4-4ciulnita
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-AGRONOMIA BUCU 3-0
a)
b)
c)
GURA IALOMITEI
a)-6) 4 2 0 2 7-11 6
b) 2 1 0 1 5-5 3
c) 2-3albesti,3-2perieti
BUCU
a)-3) 3 2 1 0 13-1 7
b) 1 0 1 0 0-0 1
c) 0-0stelnica
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-sta
CLASAMENT
-----------------------------------------------
1.fc traian 5 4 1 0 18-8 13
---------------------------------------------
2.fc cazanesti 5 4 0 1 15-10 12
...........................................................
3.gloria gura ialom 5 3 0 2 10-11 9
4.unirea mih kogalnic 5 2 2 1 11-15 8
5.agronomia bucu 4 2 1 1 13-14 7
6.viitorul valea ciorii 5 2 1 2 9-10 7
7.baraganul ciulnita 5 2 1 2 12-14 7
8.vointa scanteia 4 2 0 2 15-10 6
9.gloria ograda 4 2 0 2 9-8 6
10.rapid perieti 5 2 0 3 15-16 6
11.inter stelnica 4 1 2 1 5-5 4
12.albesti08 albesti 4 1 2 2 13-14 5
13.fc movila 5 1 1 3 11-17 4
14.viitorul platonesti 5 0 3 2 10-13 3
---------------------------------------------------
15.dunarea giurgeni 4 1 0 3 7-18 3
--------------------------------------------------
ACASA
1.traian 3 3 0 0 0 13-5 9
2.cazanesti 3 3 0 0 12-6 9
3.ciulnita 3 2 1 0 11-5 7
4.bucu 2 2 0 013-1 6
5.scanteia 2 2 0 0 14-6 6
6.perieti 2 2 0 0 10-4 6
7.gura ialomitei 3 2 0 1 8-5 6
8.ograda 2 2 0 0 6-3 6
9.valea ciorii 2 2 0 0 5-2 6
10.stelnica 2 1 1 0 5-1 4
11.mih kogalnic 2 1 1 0 4-1 4
12.movila 2 1 0 1 3-3 3
13.giurgeni 2 1 0 1 3-4 3
14.albesti 2 0 2 0 4-4 2
15.platonesti 3 0 2 1 5-6 2
DEPLASARE
1.traian 2 1 1 0 5-3 4
2.mih kogalnic 3 1 1 1 7-14 4
3.albesti 3 1 0 2 9-10 3
4.cazanesti 2 0 1 1 3-4 3
5.platonesti 2 0 1 1 5-7 1
6.valea ciorii 3 0 1 2 3-6 1
7.bucu 2 0 1 1 0-3 1
8.stelnica 2 0 1 1 0-4 1
9.movila 3 0 1 2 8-14 1
10.ograda 2 0 0 2 3-5 0
11.scanteia 2 0 0 2 1-4 0
12.gura ialomitei 2 0 0 2 1-6 0
13.perieti 3 0 0 3 5-12 0
14.ciulnita 2 0 0 2 1-9 0
15.giurgeni 2 0 0 2 4-14 0
SERIA2(dum.25.09.11 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-RECOLTA MALU ROSU 13-1
a)
b)
c)
COCORA
a)-1) 4 4 0 0 12-2 12
b)-6) 2 2 0 0 7-2 6
c)
MALU ROSU
a)-10) 4 2 0 2 10-10 6
b)-7) 2 1 0 1 4-5 3
c)
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-COSERENI COSERENI 3-0
a)
b)
c)
JILAVELE
a)-6) 4 2 0 2 12-10 6
b)-7) 2 1 0 1 8-3 3
c)
COSERENI
a)-13) 4 1 0 3 7-12 3
b)-13) 2 0 0 2 2-6 3
c)
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-FULGERUL FIERBINTI 4-1
a)
b)
c)
MANASIA
a)-3) 4 3 0 1 10-3 9
b)-5) 2 2 0 0 7-2 6
c)
FIERBINTI
a)-11) 4 2 0 2 7-10 6
b)-9) 2 1 0 1 3-6 3
c)
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-AIVA RASI 5-0
a)
b)
c)
SALCIOARA
a)-16) 4 0 0 4 5-19 0
b)-16) 2 0 0 2 1-8 0
c)
RASI
a)-14) 3 0 2 1 2-7 2
b)-11) 2 0 1 1 2-4 1
c)
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-UNIREA ION ROATA 0-2
a)
b)
c)
AXINTELE2
a)-12) 4 1 1 2 8-11 4
b)-13) 2 1 0 1 6-7 3
c)
ION ROATA
a)-5) 4 2 0 2 12-7 6
b)-13) 2 0 0 2 3-6 0
c)
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-VIITORUL MOLDOVENI 1-1/3-0mv
a)
b)
c)
BARCANESTI
a)-2) 4 3 0 1 12-3 9
b)-1) 2 2 0 0 9-0 6
c)
MOLDOVENI
a)-9) 4 2 0 2 10-10 6
b)-5) 2 1 0 1 4-4 3
c)
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-VOINTA MAIA 1-0
a)
b)
c)
ADANCATA
a)-8) 3 2 0 1 9-8 6
b)-12) 2 1 0 1 4-4 3
c)
MAIA
a)-4) 4 3 0 1 13-10 9
b)-8) 2 1 0 1 5-8 3
c)
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-UNIREA SARATENI 4-1
a)
b)
c)
DRIDUL
a)-15) 4 0 1 3 3-16 1
b)-14) 1 0 1 0 1-1 1
c)
SARATENI
a)-7) 4 2 0 2 12-10 6
b)-13) 2 0 0 2 2-6 0
c)
CLASAMENT
------------------------------------------------
1.vointa cocora 5 5 0 0 25-3 15
--------------------------------------------------
2.unirea manasia 5 4 0 1 14-4 12
.................................................................
3.recolta barcanesti 5 3 1 1 13-4 10
4.infratirea jilavele 5 3 0 2 18-8 9
5.unirea ion roata 5 3 0 2 14-7 9
6.vointa maia 5 3 0 2 13-11 9
7.secunda adancata 4 3 0 1 10-8 9
8.viitorul moldoveni 5 2 1 2 11-11 7
9.unirea sarateni 5 2 0 3 13-14 6
10.fulgerul fierbinti 5 2 0 3 8-14 6
11.recolta malu rosu 5 2 0 3 9-22 6
12.viitorul axintele2 5 1 1 3 8-13 4
13.fc dridul 5 1 1 3 7-17 4
14.cosereni cosereni 5 1 0 4 7-15 3
------------------------------------------------------
15.libertatea salcioara 5 1 0 4 10-19 3
16.aiva rasi 4 0 2 2 2-12 2
------------------------------------------------
ACASA
1.cocora 3 3 0 0 20-3 9
2.manasia 3 3 0 0 10-1 9
3.barcanesti 3 2 1 0 10-1 7
4.jilavele 3 2 0 1 11-3 6
5.ion roata 2 2 0 0 9-1 6
6.sarateni 2 2 0 0 10-4 6
7.maia 2 2 0 0 8-2 6
8.adancata 3 2 0 1 5-4 6
9.dridul 2 1 1 0 5-2 4
10.cosereni 2 1 0 1 6-4 3
11.moldoveni 2 1 0 1 4-4 3
12.fierbinti 2 1 0 1 4-4 3
13.malu rosu 2 1 0 1 4-4 3
14.salcioara 3 1 0 2 6-8 3
15.axintele2 3 1 0 2 6-9 3
16.rasi 1 0 1 0 1-1 1
DEPLASARE
1.cocora 2 2 0 0 5-0 6
2.moldoveni 3 1 1 1 5-5 4
3.jilavele 2 1 0 1 7-5 3
4.adancata 1 1 0 0 5-4 3
5.manasia 2 1 0 1 4-3 3
6.barcanesti 2 1 0 1 3-3 3
7.ion roata 3 1 0 2 5-6 3
8.maia 3 1 0 2 5-9 3
9.fierbinti 3 1 0 2 4-10 3
10.malu rosu 3 1 0 2 5-18 3
11.axintele2 2 0 1 1 2-4 1
12.rasi 3 0 1 2 1-11 1
13.sarateni 3 0 0 3 3-10 0
14.cosereni 3 0 0 3 1-11 0
15.salcioara 2 0 0 2 4-11 0
16.dridul 2 0 0 2 1-12 0
-editat de nicola alex si publicat de marian rad 22.09.11 h12.10-
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-INTER STELNICA 4-0
a)
b)
c)
CIULNITA
a)-11) 4 1 1 2 8-14 4
b) 2 1 1 0 7-5 4
c)-3-1valea ciorii,4-4mih kogalnic
STELNICA
a)-7) 3 1 2 0 5-1 5
b)1 0
c)-0-0mih kogalniceanu,
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-FC MOVILA 4-3
a)
b)
c)
OGRADA
a)-13) 3 1 0 2 5-5 3
b) 1 1 0 0 2-0 3
c)-2-0scanteia
MOVILA
a)-10) 4 1 1 2 8-13 4
b) 2 0 1 1 5-10 1
c)-3-3platonesti,2-7traian
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-ALBESTI08 ALBESTI 4-3
a)
b)
c)
SCANTEIA
a)-12) 3 1 0 2 11-7 3
b) 1 1 0 0 10-3 3
c)-10-3giurgeni
ALBESTI
a)-8) 4 1 2 1 10-10 5
b) 2 1 0 1 6-6 3
c)-3-2gura ialomitei,3-4cazanesti
stadion comunal-traian
FC TRAIAN-VIITORUL VALEA CIORII 3-1
a)
b)
c)
TRAIAN
a)-1) 4 3 1 0 15-7 10
b) 2 2 0 0 10-4 6
c)3-2ograda,7-2movila
VALEA CIORII
a)-4) 4 2 1 1 8-7 7
b) 2 0 1 1 2-4 1
c) 1-3ciulnita,1-1platonesti
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-RAPID PERIETI 4-2
a)
b)
c)
CAZANESTI
a)-2) 4 3 0 1 11-8 9
b) 2 2 0 0 8-4 6
c) 4-1giurgeni,4-3albesti
PERIETI
a)-5) 4 2 0 2 13-12 6
b) 2 0 0 2 3-8 0
c) 1-5stelnica,2-3gura ialomitei
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 1-2
a)
b)
c)
PLATONESTI
a)-14) 4 0 3 1 9-11 3
b) 2 0 2 0 4-4 2
c) 3-3movila,1-1valea ciorii
MIHAIL KOGALNICEANU
a)-9) 4 1 2 1 9-14 5
b) 2 0 1 1 5-13 1
c) 1-9bucu,4-4ciulnita
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-AGRONOMIA BUCU 3-0
a)
b)
c)
GURA IALOMITEI
a)-6) 4 2 0 2 7-11 6
b) 2 1 0 1 5-5 3
c) 2-3albesti,3-2perieti
BUCU
a)-3) 3 2 1 0 13-1 7
b) 1 0 1 0 0-0 1
c) 0-0stelnica
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-sta
CLASAMENT
-----------------------------------------------
1.fc traian 5 4 1 0 18-8 13
---------------------------------------------
2.fc cazanesti 5 4 0 1 15-10 12
...........................................................
3.gloria gura ialom 5 3 0 2 10-11 9
4.unirea mih kogalnic 5 2 2 1 11-15 8
5.agronomia bucu 4 2 1 1 13-14 7
6.viitorul valea ciorii 5 2 1 2 9-10 7
7.baraganul ciulnita 5 2 1 2 12-14 7
8.vointa scanteia 4 2 0 2 15-10 6
9.gloria ograda 4 2 0 2 9-8 6
10.rapid perieti 5 2 0 3 15-16 6
11.inter stelnica 4 1 2 1 5-5 4
12.albesti08 albesti 4 1 2 2 13-14 5
13.fc movila 5 1 1 3 11-17 4
14.viitorul platonesti 5 0 3 2 10-13 3
---------------------------------------------------
15.dunarea giurgeni 4 1 0 3 7-18 3
--------------------------------------------------
ACASA
1.traian 3 3 0 0 0 13-5 9
2.cazanesti 3 3 0 0 12-6 9
3.ciulnita 3 2 1 0 11-5 7
4.bucu 2 2 0 013-1 6
5.scanteia 2 2 0 0 14-6 6
6.perieti 2 2 0 0 10-4 6
7.gura ialomitei 3 2 0 1 8-5 6
8.ograda 2 2 0 0 6-3 6
9.valea ciorii 2 2 0 0 5-2 6
10.stelnica 2 1 1 0 5-1 4
11.mih kogalnic 2 1 1 0 4-1 4
12.movila 2 1 0 1 3-3 3
13.giurgeni 2 1 0 1 3-4 3
14.albesti 2 0 2 0 4-4 2
15.platonesti 3 0 2 1 5-6 2
DEPLASARE
1.traian 2 1 1 0 5-3 4
2.mih kogalnic 3 1 1 1 7-14 4
3.albesti 3 1 0 2 9-10 3
4.cazanesti 2 0 1 1 3-4 3
5.platonesti 2 0 1 1 5-7 1
6.valea ciorii 3 0 1 2 3-6 1
7.bucu 2 0 1 1 0-3 1
8.stelnica 2 0 1 1 0-4 1
9.movila 3 0 1 2 8-14 1
10.ograda 2 0 0 2 3-5 0
11.scanteia 2 0 0 2 1-4 0
12.gura ialomitei 2 0 0 2 1-6 0
13.perieti 3 0 0 3 5-12 0
14.ciulnita 2 0 0 2 1-9 0
15.giurgeni 2 0 0 2 4-14 0
SERIA2(dum.25.09.11 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-RECOLTA MALU ROSU 13-1
a)
b)
c)
COCORA
a)-1) 4 4 0 0 12-2 12
b)-6) 2 2 0 0 7-2 6
c)
MALU ROSU
a)-10) 4 2 0 2 10-10 6
b)-7) 2 1 0 1 4-5 3
c)
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-COSERENI COSERENI 3-0
a)
b)
c)
JILAVELE
a)-6) 4 2 0 2 12-10 6
b)-7) 2 1 0 1 8-3 3
c)
COSERENI
a)-13) 4 1 0 3 7-12 3
b)-13) 2 0 0 2 2-6 3
c)
stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-FULGERUL FIERBINTI 4-1
a)
b)
c)
MANASIA
a)-3) 4 3 0 1 10-3 9
b)-5) 2 2 0 0 7-2 6
c)
FIERBINTI
a)-11) 4 2 0 2 7-10 6
b)-9) 2 1 0 1 3-6 3
c)
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-AIVA RASI 5-0
a)
b)
c)
SALCIOARA
a)-16) 4 0 0 4 5-19 0
b)-16) 2 0 0 2 1-8 0
c)
RASI
a)-14) 3 0 2 1 2-7 2
b)-11) 2 0 1 1 2-4 1
c)
stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-UNIREA ION ROATA 0-2
a)
b)
c)
AXINTELE2
a)-12) 4 1 1 2 8-11 4
b)-13) 2 1 0 1 6-7 3
c)
ION ROATA
a)-5) 4 2 0 2 12-7 6
b)-13) 2 0 0 2 3-6 0
c)
stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-VIITORUL MOLDOVENI 1-1/3-0mv
a)
b)
c)
BARCANESTI
a)-2) 4 3 0 1 12-3 9
b)-1) 2 2 0 0 9-0 6
c)
MOLDOVENI
a)-9) 4 2 0 2 10-10 6
b)-5) 2 1 0 1 4-4 3
c)
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-VOINTA MAIA 1-0
a)
b)
c)
ADANCATA
a)-8) 3 2 0 1 9-8 6
b)-12) 2 1 0 1 4-4 3
c)
MAIA
a)-4) 4 3 0 1 13-10 9
b)-8) 2 1 0 1 5-8 3
c)
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-UNIREA SARATENI 4-1
a)
b)
c)
DRIDUL
a)-15) 4 0 1 3 3-16 1
b)-14) 1 0 1 0 1-1 1
c)
SARATENI
a)-7) 4 2 0 2 12-10 6
b)-13) 2 0 0 2 2-6 0
c)
CLASAMENT
------------------------------------------------
1.vointa cocora 5 5 0 0 25-3 15
--------------------------------------------------
2.unirea manasia 5 4 0 1 14-4 12
.................................................................
3.recolta barcanesti 5 3 1 1 13-4 10
4.infratirea jilavele 5 3 0 2 18-8 9
5.unirea ion roata 5 3 0 2 14-7 9
6.vointa maia 5 3 0 2 13-11 9
7.secunda adancata 4 3 0 1 10-8 9
8.viitorul moldoveni 5 2 1 2 11-11 7
9.unirea sarateni 5 2 0 3 13-14 6
10.fulgerul fierbinti 5 2 0 3 8-14 6
11.recolta malu rosu 5 2 0 3 9-22 6
12.viitorul axintele2 5 1 1 3 8-13 4
13.fc dridul 5 1 1 3 7-17 4
14.cosereni cosereni 5 1 0 4 7-15 3
------------------------------------------------------
15.libertatea salcioara 5 1 0 4 10-19 3
16.aiva rasi 4 0 2 2 2-12 2
------------------------------------------------
ACASA
1.cocora 3 3 0 0 20-3 9
2.manasia 3 3 0 0 10-1 9
3.barcanesti 3 2 1 0 10-1 7
4.jilavele 3 2 0 1 11-3 6
5.ion roata 2 2 0 0 9-1 6
6.sarateni 2 2 0 0 10-4 6
7.maia 2 2 0 0 8-2 6
8.adancata 3 2 0 1 5-4 6
9.dridul 2 1 1 0 5-2 4
10.cosereni 2 1 0 1 6-4 3
11.moldoveni 2 1 0 1 4-4 3
12.fierbinti 2 1 0 1 4-4 3
13.malu rosu 2 1 0 1 4-4 3
14.salcioara 3 1 0 2 6-8 3
15.axintele2 3 1 0 2 6-9 3
16.rasi 1 0 1 0 1-1 1
DEPLASARE
1.cocora 2 2 0 0 5-0 6
2.moldoveni 3 1 1 1 5-5 4
3.jilavele 2 1 0 1 7-5 3
4.adancata 1 1 0 0 5-4 3
5.manasia 2 1 0 1 4-3 3
6.barcanesti 2 1 0 1 3-3 3
7.ion roata 3 1 0 2 5-6 3
8.maia 3 1 0 2 5-9 3
9.fierbinti 3 1 0 2 4-10 3
10.malu rosu 3 1 0 2 5-18 3
11.axintele2 2 0 1 1 2-4 1
12.rasi 3 0 1 2 1-11 1
13.sarateni 3 0 0 3 3-10 0
14.cosereni 3 0 0 3 1-11 0
15.salcioara 2 0 0 2 4-11 0
16.dridul 2 0 0 2 1-12 0
-editat de nicola alex si publicat de marian rad 22.09.11 h12.10-
JUNIORI NATIONALI A SI B -etapa4
dum.25.09.11 h12.00 juniori A
FC OTELUL GALATI-CSM UNIREA SLOBOZIA
dum.25.09.11 h14.00 juniori B
FC OTELUL GALATI-CSM UNIREA SLOBOZIA
FC OTELUL GALATI-CSM UNIREA SLOBOZIA
dum.25.09.11 h14.00 juniori B
FC OTELUL GALATI-CSM UNIREA SLOBOZIA
LIGA6 ETAPA4
...SERIA1..scorul etapei la iazu,saveni lider..
...SERIA2..surpriza din orezu la primul esec..
...SERIA3..satelitul din fierbinti cu maxim de puncte..
dum.25.09.11 h17.00
SERIA 1
SPICUL VLADENI-VOINTA BRANCOVENI 3-4
F.P SLOBOZIA NOUA-RECOLTA BUIESTI 0-3MV
SPARTACUS IAZU-BARAGANUL CIULNITA2 8-2
STIINTA SLOBOZIA-REAL GIMBASANI 4-3
RECOLTA SAVENI-SPICUL MARCULESTI 2-1
clasament
-------------------------------------------------------
1.recolta saveni 3 3 0 0 10-4 9
2.vointa brancoveni 4 3 0 1 13-8 9
-----------------------------------------------------
3.agronomia bucu2 3 2 1 0 9-1 7
4.recolta buiesti 3 2 1 0 7-2 7
5.real gimbasani 4 2 0 2 13-7 6
6.stiinta slobozia 3 2 0 1 10-9 6
7.spartacus iazu 4 2 0 2 14-12 6
8.spicul vladeni 4 1 0 3 11-13 3
9.spicul marculesti 4 1 0 3 9-14 3
10.baraganul ciulnita2 4 1 0 3 8-22 3
11.fp slobozia noua 4 0 0 4 4-16 0
SERIA2
INTER STEJARUL-SPICUL MILOSESTI 3-9
STARUINTA BROSTENI-UNIREA PALTINIS 1-2
SPORT PALTINIS-VOINTA COCORA2 2-2
DINAMO BORDUSELUL-VOINTA ORBOIESTI 4-0
OMEGA MILOSESTI-AS OREZU 3-1
STEAUA BORDUSELUL-VOINTA TOVARASIA 3-0N
clasament
---------------------------------------------------
1.steaua borduselul 4 3 1 0 14-7 10
2.as orezu 4 3 0 1 14-5 9
-----------------------------------------------
3.spicul milosesti 4 2 1 1 17-7 7
4.dinamo borduselul 4 2 1 1 12-6 7
5.omega milosesti 4 2 1 1 10-5 7
6.staruinta brosteni 4 2 1 1 17-8 7
7.unirea paltinis 4 1 1 2 7-13 4
8.vointa orboiesti 4 2 0 2 8-10 6
9.sport paltinis 4 1 1 2 7-13 4
10.vointa cocora2 4 0 2 2 3-10 2
11.inter stejarul 4 1 0 3 8-26 1
12.vointa tovarasia 4 0 0 4 2-17 0
SERIA3
INFRATIREA JILAVELE2-AVANTUL GRINDUL 8-2
FC MOVILITA-STARUINTA BROSTENI 0-3MV
ATLETIC VALEA MACRISULUI-AS PATRU FRATI 6-3
FULGERUL FIERBINTI2-UNIREA GARBOVI 4-2
VICTORIA ROSIORI-UNIREA MANASIA2 1-1
clasament
---------------------------------------------------
1.fulgerul fierbinti2 4 4 0 0 18-4 12
2.atletic v.macrisului 4 2 1 1 16-12 7
----------------------------------------------------
3.gloria alexeni 3 2 0 1 9-3 6
4.infratirea jilavele2 4 2 0 2 14-9 6
5.fc movilita 4 2 0 2 9-11 6
6.staruinta brosteni2 4 2 0 2 7-9 6
7.victoria rosiori 4 1 2 1 8-8 5
8.unirea garbovi 3 1 1 1 10-8 4
9.as patru frati 4 1 0 3 8-15 3
10.unirea manasia2 3 0 1 2 4-10 1
11.avantul grindul 3 0 1 2 6-20 1
SERIA 1
SPICUL VLADENI-VOINTA BRANCOVENI 3-4
F.P SLOBOZIA NOUA-RECOLTA BUIESTI 0-3MV
SPARTACUS IAZU-BARAGANUL CIULNITA2 8-2
STIINTA SLOBOZIA-REAL GIMBASANI 4-3
RECOLTA SAVENI-SPICUL MARCULESTI 2-1
clasament
-------------------------------------------------------
1.recolta saveni 3 3 0 0 10-4 9
2.vointa brancoveni 4 3 0 1 13-8 9
-----------------------------------------------------
3.agronomia bucu2 3 2 1 0 9-1 7
4.recolta buiesti 3 2 1 0 7-2 7
5.real gimbasani 4 2 0 2 13-7 6
6.stiinta slobozia 3 2 0 1 10-9 6
7.spartacus iazu 4 2 0 2 14-12 6
8.spicul vladeni 4 1 0 3 11-13 3
9.spicul marculesti 4 1 0 3 9-14 3
10.baraganul ciulnita2 4 1 0 3 8-22 3
11.fp slobozia noua 4 0 0 4 4-16 0
SERIA2
INTER STEJARUL-SPICUL MILOSESTI 3-9
STARUINTA BROSTENI-UNIREA PALTINIS 1-2
SPORT PALTINIS-VOINTA COCORA2 2-2
DINAMO BORDUSELUL-VOINTA ORBOIESTI 4-0
OMEGA MILOSESTI-AS OREZU 3-1
STEAUA BORDUSELUL-VOINTA TOVARASIA 3-0N
clasament
---------------------------------------------------
1.steaua borduselul 4 3 1 0 14-7 10
2.as orezu 4 3 0 1 14-5 9
-----------------------------------------------
3.spicul milosesti 4 2 1 1 17-7 7
4.dinamo borduselul 4 2 1 1 12-6 7
5.omega milosesti 4 2 1 1 10-5 7
6.staruinta brosteni 4 2 1 1 17-8 7
7.unirea paltinis 4 1 1 2 7-13 4
8.vointa orboiesti 4 2 0 2 8-10 6
9.sport paltinis 4 1 1 2 7-13 4
10.vointa cocora2 4 0 2 2 3-10 2
11.inter stejarul 4 1 0 3 8-26 1
12.vointa tovarasia 4 0 0 4 2-17 0
SERIA3
INFRATIREA JILAVELE2-AVANTUL GRINDUL 8-2
FC MOVILITA-STARUINTA BROSTENI 0-3MV
ATLETIC VALEA MACRISULUI-AS PATRU FRATI 6-3
FULGERUL FIERBINTI2-UNIREA GARBOVI 4-2
VICTORIA ROSIORI-UNIREA MANASIA2 1-1
clasament
---------------------------------------------------
1.fulgerul fierbinti2 4 4 0 0 18-4 12
2.atletic v.macrisului 4 2 1 1 16-12 7
----------------------------------------------------
3.gloria alexeni 3 2 0 1 9-3 6
4.infratirea jilavele2 4 2 0 2 14-9 6
5.fc movilita 4 2 0 2 9-11 6
6.staruinta brosteni2 4 2 0 2 7-9 6
7.victoria rosiori 4 1 2 1 8-8 5
8.unirea garbovi 3 1 1 1 10-8 4
9.as patru frati 4 1 0 3 8-15 3
10.unirea manasia2 3 0 1 2 4-10 1
11.avantul grindul 3 0 1 2 6-20 1
liga3 seria2 etapa5
...una calda si alta rece din partea ialomitenilor..clasamentul este la ambii poli cu echipe din judet..
vn.16.09.11 h17.00
stadion comunal-stefanesti
FC STEFANESTI-CSM UNIREA SLOBOZIA 0-1(0-0)
a marcat v.gheorghe min88
arbitrii-burca dan(mangalia),dobrica nicolaie(rm.valcea),truta marian(sirineasa)
observatori-florea frusin(bucuresti),burloiu daniei(galati)
palmares direct -nu s-au intalnit in liga3
STEFANESTI
clasament general-9)stefanesti 4 1 2 1 5-5 5
clasament acasa-)stefanesti 2 1 1 0 2-1 4
rezultate acasa-1-0balotesti,1-1voluntari
SLOBOZIA
clasament general-1)unirea 3 3 0 0 10-1 9
clasament deplasare-)unirea 2 2 0 0 5-1 6
rezultate deplasare-2-1baia,3-0axintele
sb.17.09.11 h17.00 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CS EFORIE 0-1(0-0)
arbitrii-macovei florin(galati),panzariu petrica(giurgiu),voinea cristian(giurgiu)
observator-dumitrescu florin(bucuresti),badea gheorghe(bucuresti)
palmares direct-nu s-au intalnit in liga3
AXINTELE
clasament general-15)viitorul 4 0 0 4 0-6 0
clasament acasa-)viitorul-2 0 0 2 0-4 0
rezultate acasa-0-1voluntari,0-3slobozia
EFORIE
clasament general-8)eforie 4 2 0 2 5-8 6
clasament deplasare-)eforie 2 1 0 1 2-5 3
rezultate deplasare 0-5slobozia,2-0tunari
rezultate etapa5
comprest bucuresti-cs tunari 0-2
cs afumati-cs balotesti 1-0
dunarea calarasi-acs berceni 2-0
rapid bucuresti2-fc voluntari 2-2
conpet ciresu-viitorul chirnogi 0-1
cs stefanesti-unirea slobozia 0-1
viitorul axintele-fc eforie 0-1
eolica baia-sta
CLASAMENT etapa5
-------------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 4 4 0 0 11-1 12
--------------------------------------------------
2.cs afumati 5 4 0 1 9-2 12
3.dunarea calarasi 5 4 0 1 10-8 12
4.acs berceni 4 3 0 1 8-4 9
5.cs eforie 5 3 0 2 6-8 9
6.viitorul chirnogi 4 2 1 1 4-3 7
7.conpet ciresu 5 2 1 2 5-7 7
8.eolica baia 4 2 0 2 5-5 6
9.cs tunari 5 2 0 3 4-5 6
10.comprest bucurest 5 2 0 3 4-8 6
-------------------------------------------
11.fc voluntari 4 1 2 1 5-5 5
12.cs stefanesti 5 1 2 2 5-6 5
13.cs balotesti 5 1 1 3 4-6 4
14.rapid bucuresti2 5 0 1 4 5-11 1
15.VIITORUL AXINTELE 5 0 0 5 0-7 0
-------------------------------------------------
stadion comunal-stefanesti
FC STEFANESTI-CSM UNIREA SLOBOZIA 0-1(0-0)
a marcat v.gheorghe min88
arbitrii-burca dan(mangalia),dobrica nicolaie(rm.valcea),truta marian(sirineasa)
observatori-florea frusin(bucuresti),burloiu daniei(galati)
palmares direct -nu s-au intalnit in liga3
STEFANESTI
clasament general-9)stefanesti 4 1 2 1 5-5 5
clasament acasa-)stefanesti 2 1 1 0 2-1 4
rezultate acasa-1-0balotesti,1-1voluntari
SLOBOZIA
clasament general-1)unirea 3 3 0 0 10-1 9
clasament deplasare-)unirea 2 2 0 0 5-1 6
rezultate deplasare-2-1baia,3-0axintele
sb.17.09.11 h17.00 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE-CS EFORIE 0-1(0-0)
arbitrii-macovei florin(galati),panzariu petrica(giurgiu),voinea cristian(giurgiu)
observator-dumitrescu florin(bucuresti),badea gheorghe(bucuresti)
palmares direct-nu s-au intalnit in liga3
AXINTELE
clasament general-15)viitorul 4 0 0 4 0-6 0
clasament acasa-)viitorul-2 0 0 2 0-4 0
rezultate acasa-0-1voluntari,0-3slobozia
EFORIE
clasament general-8)eforie 4 2 0 2 5-8 6
clasament deplasare-)eforie 2 1 0 1 2-5 3
rezultate deplasare 0-5slobozia,2-0tunari
rezultate etapa5
comprest bucuresti-cs tunari 0-2
cs afumati-cs balotesti 1-0
dunarea calarasi-acs berceni 2-0
rapid bucuresti2-fc voluntari 2-2
conpet ciresu-viitorul chirnogi 0-1
cs stefanesti-unirea slobozia 0-1
viitorul axintele-fc eforie 0-1
eolica baia-sta
CLASAMENT etapa5
-------------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 4 4 0 0 11-1 12
--------------------------------------------------
2.cs afumati 5 4 0 1 9-2 12
3.dunarea calarasi 5 4 0 1 10-8 12
4.acs berceni 4 3 0 1 8-4 9
5.cs eforie 5 3 0 2 6-8 9
6.viitorul chirnogi 4 2 1 1 4-3 7
7.conpet ciresu 5 2 1 2 5-7 7
8.eolica baia 4 2 0 2 5-5 6
9.cs tunari 5 2 0 3 4-5 6
10.comprest bucurest 5 2 0 3 4-8 6
-------------------------------------------
11.fc voluntari 4 1 2 1 5-5 5
12.cs stefanesti 5 1 2 2 5-6 5
13.cs balotesti 5 1 1 3 4-6 4
14.rapid bucuresti2 5 0 1 4 5-11 1
15.VIITORUL AXINTELE 5 0 0 5 0-7 0
-------------------------------------------------
LIGA4 ETAPA4
...scorul etapei la amara..brazii final de poveste la gheorghe doja..
(sb.17.09.11 h17.00)
stadion municipal-fetesti
FC RAPID FETESTI-CS RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-1(1-0) ~galerie foto la sectiunea imagini liga4~
a marcat:(1-0cimpoieru min6)(1-1schindea min90)
arbitrii-brigada din judetul buzau
observator-aron rodel
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 3-2etp10 14.10.06)(07/08 1-0etp26 16.04.08)(08/09 l4-ons1)(09/10 1-0etp18 13.03.10)(10/11 1-0etp11 30.10.11)
FETESTI
clasament general-4)fetesti 3 2 0 1 15-3 6
clasament acasa-4)fetesti 1 1 0 0 7-1 3
rezultate acasa-7-1boranesti
GHEORGHE LAZAR
clasament general-2)recolta 3 3 0 0 11-4 9
clasament deplasare-6)recolta 1 1 0 0 2-1 3
rezultate deplasare-2-1boranesti
stadion comunal-reviga
AS VOINTA REVIGA-AS UNIREA GRIVITA 2-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons2)(09/10 1-0etp7 03.10.09)(10/11 l4-ons1)
REVIGA
clasament general-6)vointa 3 2 0 1 12-7 6
clasament acasa-5)vointa 1 1 0 0 6-2 3
rezultate acasa 6-2andrasesti
GRIVITA
clasament general-8)unirea 3 1 0 2 5-9 3
clasament deplasare-12)unirea 1 0 0 1 1-5 0
rezultate deplasare 1-5ghe lazar
stadion abatorul-slobozia
CF ABATORUL SLOBOZIA-AS JUVENTUS BORANESTI 6-2
a marcat:nohai marian-2,tronaru,croitoru,vizuroiu/radu george-2
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-0etp27 28.04.07)(07/08 l3s2-l4)(08/09 12-1etp34 06.06.09)(09/10 l4-ons2)(10/11 3-3etp10 23.10.10)
ABATORUL
clasament general-1)abatorul 3 3 0 0 15-0 9
clasament acasa-6)abatorul 1 1 0 0 2-0 3
rezultate acasa 2-0colilia
BORANESTI
clasament general-9)juventus 3 1 0 2 7-13 3
clasament deplasare-13)juventus 1 0 0 1 1-7 0
rezultate deplasare 1-7fetesti
stadion victoria-amara
CS VICTORIA AMARA-AS ANDRIAS ANDRASESTI 8-0(6-0)
a marcat:(1-0lefter min11)(2-0lefter min12)(3-0lefter min20)(4-0lefter min32)(5-0lefter min35)(6-0negoita min39)(7-0leftre min49)(8-0 constantin auras min93)
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4- )(07/08 l4- )(08/09 l4-prs3)(09/10 l4-ons2)(10/11 2-1etp2 28.08.10)
AMARA
clasament general-2)victoria 3 3 0 0 12-3 9
clasament acasa-2)amara 1 1 0 0 9-2 3
rezultate acasa 9-2brazii
ANDRASESTI
clasament general-14)andrias 3 0 0 3 2-21 0
clasament deplasare-11)andrias 1 0 0 1 2-6 0
rezultate deplasare 2-6reviga
stadion comunal-munteni buzau
AS VICTORIA MUNTENI BUZAU-AS SPICUL COLILIA 0-1(0-0)
a marcat:(0-1vaduva min75)
arbitrii-moga iuliano,ojoc claudiu,ion lucian
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs2)(07/08 l4-prs2)(08/09 0-0etp27 25.04.09)(09/10 6-2etp16 08.05.10)(10/11 l4-ons2)
MUNTENI BUZAU
clasament general-10)victoria 3 0 2 1 3-5 2
clasament acasa-12)victoria 1 0 0 1 0-2 0
rezultate acasa 0-2tandarei
COLILIA
clasament general-13)spicul 3 0 0 3 1-6 0
clasament deplasare-10)spicul 1 0 0 1 0-2 0
rezultate deplasare 0-2abatorul
stadion comunal-gheorghe doja
AS RECOLTA GHEORGHE DOJA-AS OLIMPIA BRAZII 3-4(1-1)
a marcat:(0-1tiguriu min7)(1-1radu alexandru min38)(2-1burlacu min50)(3-1vlad eugen min63)(3-2oprea min76)(3-3oprea min77)(3-4anghel liviu min93)
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs3-prs4)(07/08 prs3-prs1)(08/09 ons1-l4)(09/10 ons1-l4)(10/11 0-0etp21 09.04.11
GHEORGHE DOJA
clasament general-11)recolta 3 0 2 1 4-12 2
clasament acasa-9)recolta 1 0 1 0 3-3 1
rezultate acasa 3-3munt buzau
BRAZII
clasament general-12)olimpia 3 0 1 2 2-14 1
clasament deplasare-14)olimpia 1 0 0 1 2-9 0
rezultate deplasare 2-9amara
stadion parcul trandafirilor-fetesti
AS VITICOLA FETESTI-CS VICTORIA TANDAREI 3-2(2-1) ~galerie fota la sectiunea imagini liga4~
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-0etp5 09.09.06)(07/08 2-2etp34 24.05.08)(08/09 0-4etp27 25.04.09)(09/10 ons1-l4)(10/11 0-4etp13 13.11.10)
VITICOLA
clasament general-7)viticola 3 1 1 1 6-7 4
clasament acasa-10)viticola 1 0 1 0 1-1 1
rezultate acasa 1-1ghe doja
TANDAREI
clasament general-5)victoria 3 2 0 1 10-1 6
clasament deplasare-4)victoria 1 1 0 0 2-0 3
rezultate deplasare 2-0munt buzau
CLASAMENT etapa4
-----------------------------------------------------------
1.ABATORUL SLOBOZIA 4 4 0 0 21-2 12
--------------------------------------------------------------
2.victoria amara 4 4 0 0 20-3 12
3.recolta ghe lazar 4 3 1 0 12-5 10
4.vointa reviga 4 3 0 1 14-8 9
5.rapid fetesti 4 2 1 1 16-4 7
6.viticola fetesti 4 2 1 1 9-9 7
7.victoria tandarei 4 2 0 2 12-4 6
8.olimpia brazii 4 1 1 2 6-17 4
9.spicul colilia 4 1 0 3 2-6 3
10.unirea grivita 4 1 0 3 6-11 3
----------------------------------------------------
11.juventus boranesti 4 1 0 3 9-19 3
12.victoria munteni buzau 4 0 2 2 3-6 2
----------------------------------------------------------
13.recolta ghe doja 4 0 2 2 7-16 2
14.andrias andrasesti 4 0 0 4 2-29 0
-------------------------------------------------
ACASA
1amara 2 2 0 0 17-2 6
2.ghe lazar 2 2 0 0 9-3 6
3.abatorul 2 2 0 0 8-2 6
4.reviga 2 2 0 0 8-3 6
5.fetesti 2 1 1 0 8-2 4
6.viticola 2 1 1 0 4-3 4
7.tandarei 2 1 0 1 8-1 3
8.boranesti 2 1 0 1 6-6 3
9.grivita 2 1 0 1 4-4 3
10.ghe doja 2 0 1 1 6-7 1
11.brazii 2 0 1 1 0-5 1
12.munteni buzau 2 0 0 2 0-3 0
13.colilia 2 0 0 2 1-4 0
14.andrasesti 2 0 0 2 0-15 0
DEPLASARE
1.abatorul 2 2 0 0 13-0 6
2.amara 2 0 0 3-1 6
3.ghe lazar 2 1 1 0 3-2 4
4.fetesti 2 1 0 1 8-2 3
5.reviga 2 1 0 1 6-5 3
6.tandarei 2 1 0 1 4-3 3
7.viticola 2 1 0 1 5-6 3
8.colilia 2 1 0 1 1-2 3
9.brazii 2 1 0 1 6-12 3
10.munt buzau 2 0 2 0 3-3 2
11.ghe doja 2 0 1 1 1-9 1
12.grivita 2 0 0 2 2-7 0
13.boranesti 2 0 0 2 3-13 0
14.andrasesti 2 0 0 2 2-14 0
ADEVAR
1.abatorul +6
2.amara +6
3.ghe lazar +4
4.reviga +3
5.fetesti +1
6.viticola +1
7.tandarei 0
8.colilia 0
9.brazii -2
10.grivita -3
11.munt buzau -3
12.boranesti -3
13.ghe doja -4
14.andrasesti -6
-editat de marian rad 18..09.11 h12.15-
stadion municipal-fetesti
FC RAPID FETESTI-CS RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-1(1-0) ~galerie foto la sectiunea imagini liga4~
a marcat:(1-0cimpoieru min6)(1-1schindea min90)
arbitrii-brigada din judetul buzau
observator-aron rodel
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 3-2etp10 14.10.06)(07/08 1-0etp26 16.04.08)(08/09 l4-ons1)(09/10 1-0etp18 13.03.10)(10/11 1-0etp11 30.10.11)
FETESTI
clasament general-4)fetesti 3 2 0 1 15-3 6
clasament acasa-4)fetesti 1 1 0 0 7-1 3
rezultate acasa-7-1boranesti
GHEORGHE LAZAR
clasament general-2)recolta 3 3 0 0 11-4 9
clasament deplasare-6)recolta 1 1 0 0 2-1 3
rezultate deplasare-2-1boranesti
stadion comunal-reviga
AS VOINTA REVIGA-AS UNIREA GRIVITA 2-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons2)(09/10 1-0etp7 03.10.09)(10/11 l4-ons1)
REVIGA
clasament general-6)vointa 3 2 0 1 12-7 6
clasament acasa-5)vointa 1 1 0 0 6-2 3
rezultate acasa 6-2andrasesti
GRIVITA
clasament general-8)unirea 3 1 0 2 5-9 3
clasament deplasare-12)unirea 1 0 0 1 1-5 0
rezultate deplasare 1-5ghe lazar
stadion abatorul-slobozia
CF ABATORUL SLOBOZIA-AS JUVENTUS BORANESTI 6-2
a marcat:nohai marian-2,tronaru,croitoru,vizuroiu/radu george-2
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-0etp27 28.04.07)(07/08 l3s2-l4)(08/09 12-1etp34 06.06.09)(09/10 l4-ons2)(10/11 3-3etp10 23.10.10)
ABATORUL
clasament general-1)abatorul 3 3 0 0 15-0 9
clasament acasa-6)abatorul 1 1 0 0 2-0 3
rezultate acasa 2-0colilia
BORANESTI
clasament general-9)juventus 3 1 0 2 7-13 3
clasament deplasare-13)juventus 1 0 0 1 1-7 0
rezultate deplasare 1-7fetesti
stadion victoria-amara
CS VICTORIA AMARA-AS ANDRIAS ANDRASESTI 8-0(6-0)
a marcat:(1-0lefter min11)(2-0lefter min12)(3-0lefter min20)(4-0lefter min32)(5-0lefter min35)(6-0negoita min39)(7-0leftre min49)(8-0 constantin auras min93)
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4- )(07/08 l4- )(08/09 l4-prs3)(09/10 l4-ons2)(10/11 2-1etp2 28.08.10)
AMARA
clasament general-2)victoria 3 3 0 0 12-3 9
clasament acasa-2)amara 1 1 0 0 9-2 3
rezultate acasa 9-2brazii
ANDRASESTI
clasament general-14)andrias 3 0 0 3 2-21 0
clasament deplasare-11)andrias 1 0 0 1 2-6 0
rezultate deplasare 2-6reviga
stadion comunal-munteni buzau
AS VICTORIA MUNTENI BUZAU-AS SPICUL COLILIA 0-1(0-0)
a marcat:(0-1vaduva min75)
arbitrii-moga iuliano,ojoc claudiu,ion lucian
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs2)(07/08 l4-prs2)(08/09 0-0etp27 25.04.09)(09/10 6-2etp16 08.05.10)(10/11 l4-ons2)
MUNTENI BUZAU
clasament general-10)victoria 3 0 2 1 3-5 2
clasament acasa-12)victoria 1 0 0 1 0-2 0
rezultate acasa 0-2tandarei
COLILIA
clasament general-13)spicul 3 0 0 3 1-6 0
clasament deplasare-10)spicul 1 0 0 1 0-2 0
rezultate deplasare 0-2abatorul
stadion comunal-gheorghe doja
AS RECOLTA GHEORGHE DOJA-AS OLIMPIA BRAZII 3-4(1-1)
a marcat:(0-1tiguriu min7)(1-1radu alexandru min38)(2-1burlacu min50)(3-1vlad eugen min63)(3-2oprea min76)(3-3oprea min77)(3-4anghel liviu min93)
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs3-prs4)(07/08 prs3-prs1)(08/09 ons1-l4)(09/10 ons1-l4)(10/11 0-0etp21 09.04.11
GHEORGHE DOJA
clasament general-11)recolta 3 0 2 1 4-12 2
clasament acasa-9)recolta 1 0 1 0 3-3 1
rezultate acasa 3-3munt buzau
BRAZII
clasament general-12)olimpia 3 0 1 2 2-14 1
clasament deplasare-14)olimpia 1 0 0 1 2-9 0
rezultate deplasare 2-9amara
stadion parcul trandafirilor-fetesti
AS VITICOLA FETESTI-CS VICTORIA TANDAREI 3-2(2-1) ~galerie fota la sectiunea imagini liga4~
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 1-0etp5 09.09.06)(07/08 2-2etp34 24.05.08)(08/09 0-4etp27 25.04.09)(09/10 ons1-l4)(10/11 0-4etp13 13.11.10)
VITICOLA
clasament general-7)viticola 3 1 1 1 6-7 4
clasament acasa-10)viticola 1 0 1 0 1-1 1
rezultate acasa 1-1ghe doja
TANDAREI
clasament general-5)victoria 3 2 0 1 10-1 6
clasament deplasare-4)victoria 1 1 0 0 2-0 3
rezultate deplasare 2-0munt buzau
CLASAMENT etapa4
-----------------------------------------------------------
1.ABATORUL SLOBOZIA 4 4 0 0 21-2 12
--------------------------------------------------------------
2.victoria amara 4 4 0 0 20-3 12
3.recolta ghe lazar 4 3 1 0 12-5 10
4.vointa reviga 4 3 0 1 14-8 9
5.rapid fetesti 4 2 1 1 16-4 7
6.viticola fetesti 4 2 1 1 9-9 7
7.victoria tandarei 4 2 0 2 12-4 6
8.olimpia brazii 4 1 1 2 6-17 4
9.spicul colilia 4 1 0 3 2-6 3
10.unirea grivita 4 1 0 3 6-11 3
----------------------------------------------------
11.juventus boranesti 4 1 0 3 9-19 3
12.victoria munteni buzau 4 0 2 2 3-6 2
----------------------------------------------------------
13.recolta ghe doja 4 0 2 2 7-16 2
14.andrias andrasesti 4 0 0 4 2-29 0
-------------------------------------------------
ACASA
1amara 2 2 0 0 17-2 6
2.ghe lazar 2 2 0 0 9-3 6
3.abatorul 2 2 0 0 8-2 6
4.reviga 2 2 0 0 8-3 6
5.fetesti 2 1 1 0 8-2 4
6.viticola 2 1 1 0 4-3 4
7.tandarei 2 1 0 1 8-1 3
8.boranesti 2 1 0 1 6-6 3
9.grivita 2 1 0 1 4-4 3
10.ghe doja 2 0 1 1 6-7 1
11.brazii 2 0 1 1 0-5 1
12.munteni buzau 2 0 0 2 0-3 0
13.colilia 2 0 0 2 1-4 0
14.andrasesti 2 0 0 2 0-15 0
DEPLASARE
1.abatorul 2 2 0 0 13-0 6
2.amara 2 0 0 3-1 6
3.ghe lazar 2 1 1 0 3-2 4
4.fetesti 2 1 0 1 8-2 3
5.reviga 2 1 0 1 6-5 3
6.tandarei 2 1 0 1 4-3 3
7.viticola 2 1 0 1 5-6 3
8.colilia 2 1 0 1 1-2 3
9.brazii 2 1 0 1 6-12 3
10.munt buzau 2 0 2 0 3-3 2
11.ghe doja 2 0 1 1 1-9 1
12.grivita 2 0 0 2 2-7 0
13.boranesti 2 0 0 2 3-13 0
14.andrasesti 2 0 0 2 2-14 0
ADEVAR
1.abatorul +6
2.amara +6
3.ghe lazar +4
4.reviga +3
5.fetesti +1
6.viticola +1
7.tandarei 0
8.colilia 0
9.brazii -2
10.grivita -3
11.munt buzau -3
12.boranesti -3
13.ghe doja -4
14.andrasesti -6
-editat de marian rad 18..09.11 h12.15-
LIGA4 JUNIORI ETAPA4
(sb.17.09.11 h15.00)
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 12-1 ~galerie foto la sectiunea fotografii juniori
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-UNIREA GRIVITA 6-5
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-JUVENTUS BORANESTI 14-1
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-ANDRIAS ANDRASESTI 6-0
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-SPICUL COLILIA 3-1
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-OLIMPIA BRAZII 3-3
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-VICTORIA TANDAREI 0-9 ~galerie foto la sectiunea fotografii juniori~
clasament:
------------------------------------------------------------
1.ABATORUL SLOBOZIA 4 4 0 0 38-4 16
-----------------------------------------------------------
2.rapid fetesti 4 4 0 0 31-1 16
3.victoria munt buzau 4 4 0 0 22-7 16
4.victoria amara 4 3 1 0 25-4 13
5.vointa reviga 4 3 0 1 12-9 12
6.victoria tandarei 4 2 1 1 18-9 9
7.viticola fetesti 4 2 0 2 7-12 8
8.recolta ghe lazar 4 1 1 2 7-17 5
9.unirea grivita 4 1 1 2 9-12 5
10.andrias andrasesti 4 1 0 3 2-23 4
11.recolta ghe doja 4 0 1 3 6-15 1
12.olimpia brazii 4 0 1 3 8-30 1
13.spicul colilia 4 0 0 4 2-19 0
14.juventus boranesti 4 0 0 4 3-32 0
-editat de marian rad 21.09.11 h09.10-
stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 12-1 ~galerie foto la sectiunea fotografii juniori
stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-UNIREA GRIVITA 6-5
stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-JUVENTUS BORANESTI 14-1
stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-ANDRIAS ANDRASESTI 6-0
stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-SPICUL COLILIA 3-1
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-OLIMPIA BRAZII 3-3
stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-VICTORIA TANDAREI 0-9 ~galerie foto la sectiunea fotografii juniori~
clasament:
------------------------------------------------------------
1.ABATORUL SLOBOZIA 4 4 0 0 38-4 16
-----------------------------------------------------------
2.rapid fetesti 4 4 0 0 31-1 16
3.victoria munt buzau 4 4 0 0 22-7 16
4.victoria amara 4 3 1 0 25-4 13
5.vointa reviga 4 3 0 1 12-9 12
6.victoria tandarei 4 2 1 1 18-9 9
7.viticola fetesti 4 2 0 2 7-12 8
8.recolta ghe lazar 4 1 1 2 7-17 5
9.unirea grivita 4 1 1 2 9-12 5
10.andrias andrasesti 4 1 0 3 2-23 4
11.recolta ghe doja 4 0 1 3 6-15 1
12.olimpia brazii 4 0 1 3 8-30 1
13.spicul colilia 4 0 0 4 2-19 0
14.juventus boranesti 4 0 0 4 3-32 0
-editat de marian rad 21.09.11 h09.10-
LIGA5 ETAPA4
SERIA1(sb.17.09.11 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-GLORIA OGRADA 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
GIURGENI
clasament general-3 0 0 3 5-17 0
clasament acasa-1 0 0 1 1-3 0
OGRADA
clasament general-2 1 0 1 4-3 3
clasament deplasare-1 0 0 1 2-3 0
stadion comunal-movila
FC MOVILA-VOINTA SCANTEIA 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MOVILA
clasament general-3 0 1 2 6-12 1
clasament acasa-1 0 0 1 1-2 0
SCANTEIA
clasament general-2 1 0 1 10-5 3
clasament deplasare-1 0 0 1 0-2 0
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-FC TRAIAN 2-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
ALBESTI
clasament general-3 1 1 1 8-8 4
clasament acasa-1 0 1 0 2-2 1
TRAIAN
clasament general-3 3 0 0 13-5 9
clasament deplasare-1 1 0 0 3-1 3
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-FC CAZANESTI 3-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
VALEA CIORII-
clasament general-3 1 1 1 5-6 4
clasament acasa-1 1 0 0 2-1 3
CAZANESTI
clasament general-3 3 0 0 10-5 9
clasament deplasare-1 1 0 0 2-1 3
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-VIITORUL PLATONESTI 5-3
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
PERIETI
clasament general-3 1 0 2 8-9 3
clasament acasa-1 1 0 0 5-1 3
PLATONESTI
clasament general-3 0 3 0 7-7 3
clasament deplasare-1 0 1 0 2-2 1
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-GLORIA GURA IALOMITEI 4-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MIHAIL KOGALNICEANU
clasament general-3 0 2 1 5-13 2
clasament acasa-1 0 1 0 0-0 1
GURA IALOMITEI
clasament general-3 2 0 1 6-7 6
clasament deplasare-1 0 0 1 1-2 0
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-BARAGANUL CIULNITA 4-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
BUCU
clasament general-2 1 1 0 9-1 4
clasament acasa-1 1 0 0 9-1 3
CIULNITA
clasament general-3 1 1 1 8-10 4
clasament deplasare-1 0 0 1 1-5 0
CLASAMENT etapa4
------------------------------------------------------
1.FC TRAIAN 4 3 1 0 15-7 10
---------------------------------------------
2.fc cazanesti 4 3 0 1 11-8 9
...........................................................
3.agronomia bucu 3 2 0 1 13-1 7
4.viitorul valea ciorii 4 2 1 1 8-7 7
5.rapid perieti 4 2 0 2 13-12 6
6.gloria gura ialom 4 2 0 2 7-11 6
7.inter stelnica 3 1 2 0 5-1 5
8.albesti08 albesti 4 1 2 1 10-10 5
9.unirea mih kogalnic 4 1 2 1 9-14 5
10.fc movila 4 1 1 2 8-13 4
11.baraganul ciulnita 4 1 1 2 8-14 4
12.vointa scanteia 3 1 0 2 11-7 3
13.gloria ograda 4 1 0 2 5-5 3
14.viitorul platonesti 4 0 3 1 9-11 3
-----------------------------------------------------
15.dunarea giurgeni 4 1 0 3 7-18 3
-----------------------------------------------------
SERIA2(dum.18.09.11 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-VOINTA COCORA 0-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
JILAVELE
clasament general-3 2 0 1 15-7 6
clasament acasa-1 1 0 0 8-2 3
COCORA
clasament general-3 3 0 0 11-2 9
clasament acasa-2 2 0 0 7-2 6
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-UNIREA MANASIA 1-3
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MALU ROSU
clasament general-3 2 0 1 7-6 6
clasament acasa-1 1 0 0 3-1 3
MANASIA
clasament general-3 2 0 1 7-2 6
clasament deplasare-1 0 0 1 1-2 0
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-LIBERTATEA SALCIOARA 3-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
FIERBINTI
clasament general-3 1 0 2 4-8 3
clasament acasa-1 0 0 1 1-2 0
SALCIOARA
clasament general-3 0 0 3 2-16 0
clasament deplasare-1 0 0 1 2-8 0
stadion comunal-rasi
AIVA RASI-VIITORUL AXINTELE2 1-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
RASI
clasament general-2 0 1 1 1-6 0
clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
AXINTELE2
clasament general-3 1 0 2 7-10 3
clasament deplasare-1 0 0 1 1-3 0
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-RECOLTA BARCANESTI 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
ION ROATA
clasament general-3 1 0 2 10-6 3
clasament acasa-1 1 0 0 7-0 3
BARCANESTI
clasament general-3 3 0 0 11-1 9
clasament deplasare-1 1 0 0 2-1 3
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-SECUNDA ADANCATA 4-5
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MOLDOVENI
clasament general-3 2 0 1 6-5 6
clasament acasa-1 1 0 0 2-1 3
ADANCATA
clasament general-2 1 0 1 4-4 3
clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-FC DRIDUL 5-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MAIA
clasament general-3 2 0 1 8-9 6
clasament acasa-1 1 0 0 3-1 3
DRIDUL
clasament general-3 0 1 2 2-11 1
clasament deplasare-1 0 0 1 0-7 0
stadion comunal-cosereni
COSERENI COSERENI-UNIREA SARATENI 4-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
COSERENI
clasament general-3 0 0 3 3-11 0
clasament acasa-1 0 0 1 2-3 0
SARATENI
clasament general-3 2 0 1 11-6 6
clasament deplasare-1 0 0 1 1-2 0
CLASAMENT etapa4
------------------------------------------------------
1.VOINTA COCORA 4 4 0 0 12-2 12
-----------------------------------------------------
2.recolta barcanesti 4 3 0 1 12-3 9
....................................................................
3.unirea manasia 4 3 0 1 10-3 9
4.vointa maia 4 3 0 1 13-10 9
5.infratirea jilavele 4 2 0 2 15-8 6
6.unirea ion roata 4 2 0 2 12-7 6
7.unirea sarateni 4 2 0 2 12-10 6
8.secunda adancata 3 2 0 1 9-8 6
9.viitorul moldoveni 4 2 0 2 10-10 6
10.recolta malu rosu 4 2 0 2 8-9 6
11.fulgerul fierbinti 4 2 0 2 7-10 6
12.viitorul axintele2 4 1 1 2 8-11 4
13.cosereni cosereni 4 1 0 3 7-12 3
14.aiva rasi 3 0 2 1 2-7 2
------------------------------------------------
15.fc dridul 4 0 1 3 3-16 1
16.libertatea salcioara 4 0 0 4 5-19 0
------------------------------------------------------
-editat de nicula alex 15.09.11-
stadion comunal-giurgeni
DUNAREA GIURGENI-GLORIA OGRADA 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
GIURGENI
clasament general-3 0 0 3 5-17 0
clasament acasa-1 0 0 1 1-3 0
OGRADA
clasament general-2 1 0 1 4-3 3
clasament deplasare-1 0 0 1 2-3 0
stadion comunal-movila
FC MOVILA-VOINTA SCANTEIA 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MOVILA
clasament general-3 0 1 2 6-12 1
clasament acasa-1 0 0 1 1-2 0
SCANTEIA
clasament general-2 1 0 1 10-5 3
clasament deplasare-1 0 0 1 0-2 0
stadion comunal-andrasesti
ALBESTI08 ALBESTI-FC TRAIAN 2-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
ALBESTI
clasament general-3 1 1 1 8-8 4
clasament acasa-1 0 1 0 2-2 1
TRAIAN
clasament general-3 3 0 0 13-5 9
clasament deplasare-1 1 0 0 3-1 3
stadion comunal-valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-FC CAZANESTI 3-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
VALEA CIORII-
clasament general-3 1 1 1 5-6 4
clasament acasa-1 1 0 0 2-1 3
CAZANESTI
clasament general-3 3 0 0 10-5 9
clasament deplasare-1 1 0 0 2-1 3
stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-VIITORUL PLATONESTI 5-3
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
PERIETI
clasament general-3 1 0 2 8-9 3
clasament acasa-1 1 0 0 5-1 3
PLATONESTI
clasament general-3 0 3 0 7-7 3
clasament deplasare-1 0 1 0 2-2 1
stadion comunal-mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-GLORIA GURA IALOMITEI 4-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MIHAIL KOGALNICEANU
clasament general-3 0 2 1 5-13 2
clasament acasa-1 0 1 0 0-0 1
GURA IALOMITEI
clasament general-3 2 0 1 6-7 6
clasament deplasare-1 0 0 1 1-2 0
stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-BARAGANUL CIULNITA 4-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
BUCU
clasament general-2 1 1 0 9-1 4
clasament acasa-1 1 0 0 9-1 3
CIULNITA
clasament general-3 1 1 1 8-10 4
clasament deplasare-1 0 0 1 1-5 0
CLASAMENT etapa4
------------------------------------------------------
1.FC TRAIAN 4 3 1 0 15-7 10
---------------------------------------------
2.fc cazanesti 4 3 0 1 11-8 9
...........................................................
3.agronomia bucu 3 2 0 1 13-1 7
4.viitorul valea ciorii 4 2 1 1 8-7 7
5.rapid perieti 4 2 0 2 13-12 6
6.gloria gura ialom 4 2 0 2 7-11 6
7.inter stelnica 3 1 2 0 5-1 5
8.albesti08 albesti 4 1 2 1 10-10 5
9.unirea mih kogalnic 4 1 2 1 9-14 5
10.fc movila 4 1 1 2 8-13 4
11.baraganul ciulnita 4 1 1 2 8-14 4
12.vointa scanteia 3 1 0 2 11-7 3
13.gloria ograda 4 1 0 2 5-5 3
14.viitorul platonesti 4 0 3 1 9-11 3
-----------------------------------------------------
15.dunarea giurgeni 4 1 0 3 7-18 3
-----------------------------------------------------
SERIA2(dum.18.09.11 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-jilavele
INFRATIREA JILAVELE-VOINTA COCORA 0-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
JILAVELE
clasament general-3 2 0 1 15-7 6
clasament acasa-1 1 0 0 8-2 3
COCORA
clasament general-3 3 0 0 11-2 9
clasament acasa-2 2 0 0 7-2 6
stadion comunal-malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-UNIREA MANASIA 1-3
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MALU ROSU
clasament general-3 2 0 1 7-6 6
clasament acasa-1 1 0 0 3-1 3
MANASIA
clasament general-3 2 0 1 7-2 6
clasament deplasare-1 0 0 1 1-2 0
stadion orasenesc-fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-LIBERTATEA SALCIOARA 3-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
FIERBINTI
clasament general-3 1 0 2 4-8 3
clasament acasa-1 0 0 1 1-2 0
SALCIOARA
clasament general-3 0 0 3 2-16 0
clasament deplasare-1 0 0 1 2-8 0
stadion comunal-rasi
AIVA RASI-VIITORUL AXINTELE2 1-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
RASI
clasament general-2 0 1 1 1-6 0
clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
AXINTELE2
clasament general-3 1 0 2 7-10 3
clasament deplasare-1 0 0 1 1-3 0
stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-RECOLTA BARCANESTI 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
ION ROATA
clasament general-3 1 0 2 10-6 3
clasament acasa-1 1 0 0 7-0 3
BARCANESTI
clasament general-3 3 0 0 11-1 9
clasament deplasare-1 1 0 0 2-1 3
stadion comunal-moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-SECUNDA ADANCATA 4-5
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MOLDOVENI
clasament general-3 2 0 1 6-5 6
clasament acasa-1 1 0 0 2-1 3
ADANCATA
clasament general-2 1 0 1 4-4 3
clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-FC DRIDUL 5-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MAIA
clasament general-3 2 0 1 8-9 6
clasament acasa-1 1 0 0 3-1 3
DRIDUL
clasament general-3 0 1 2 2-11 1
clasament deplasare-1 0 0 1 0-7 0
stadion comunal-cosereni
COSERENI COSERENI-UNIREA SARATENI 4-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
COSERENI
clasament general-3 0 0 3 3-11 0
clasament acasa-1 0 0 1 2-3 0
SARATENI
clasament general-3 2 0 1 11-6 6
clasament deplasare-1 0 0 1 1-2 0
CLASAMENT etapa4
------------------------------------------------------
1.VOINTA COCORA 4 4 0 0 12-2 12
-----------------------------------------------------
2.recolta barcanesti 4 3 0 1 12-3 9
....................................................................
3.unirea manasia 4 3 0 1 10-3 9
4.vointa maia 4 3 0 1 13-10 9
5.infratirea jilavele 4 2 0 2 15-8 6
6.unirea ion roata 4 2 0 2 12-7 6
7.unirea sarateni 4 2 0 2 12-10 6
8.secunda adancata 3 2 0 1 9-8 6
9.viitorul moldoveni 4 2 0 2 10-10 6
10.recolta malu rosu 4 2 0 2 8-9 6
11.fulgerul fierbinti 4 2 0 2 7-10 6
12.viitorul axintele2 4 1 1 2 8-11 4
13.cosereni cosereni 4 1 0 3 7-12 3
14.aiva rasi 3 0 2 1 2-7 2
------------------------------------------------
15.fc dridul 4 0 1 3 3-16 1
16.libertatea salcioara 4 0 0 4 5-19 0
------------------------------------------------------
-editat de nicula alex 15.09.11-
juniori A si juniori B -etapa3
JUNIORI A
dum.18.09.11 h12.00 stadion tineretului-slobozia
CSM UNIREA SLOBOZIA-FC FARUL CONSTANTA 2-1
JUNIORI B
dum.18.09.11 h14.00 stadion tineretului-slobozia
CSM UNIREA SLOBOZIA-FC FARUL CONSTANTA 1-4
CLASAMENT JUNIORI A etapa3
------------------------------------------------------------
1.dunarea galati 3 3 0 0 16-0 12
-------------------------------------------------
2.dunarea calarasi 3 2 1 0 7-1 9
3.UNIREA SLOBOZIA 3 2 1 0 6-3 9
4.viitorul constanta 2 2 0 0 19-0 8
5metalul constanta 3 2 0 1 12-7 8
6.otelul galati 2 2 0 0 6-1 8
7.delta tulcea 3 2 0 1 10-6 8
8.farul constanta 3 1 0 2 8-12 4
9.lps galati 3 0 0 3 3-11 0
10.sageata navodari 3 0 0 3 0-8 0
11.cf braila 3 0 0 3 3-19 0
12.callatis mangalia 3 0 0 3 4-25 0
CLASAMENT JUNIORI B etapa3
-----------------------------------------------
1.dunarea galati 3 3 0 0 5-2 12
----------------------------------------------
2.UNIREA SLOBOZIA 3 2 0 1 11-4 8
3.viitorul constanta 2 2 0 0 6-0 8
4.metalul constanta 3 2 0 1 7-4 8
5.otelul galati 2 2 0 0 4-0 8
6.farul constanta 3 2 0 1 5-3 8
7.delta tulcea 3 2 0 1 6-6 8
8.sageata navaodari 3 1 0 2 9-6 4
9.lps galati 3 1 0 2 5-4 4
10.callatis mangalia 3 0 0 3 1-7 0
11.cf braila 3 0 0 3 1-8 0
12.dunarea calarasi 3 0 0 3 1-16 0
dum.18.09.11 h12.00 stadion tineretului-slobozia
CSM UNIREA SLOBOZIA-FC FARUL CONSTANTA 2-1
JUNIORI B
dum.18.09.11 h14.00 stadion tineretului-slobozia
CSM UNIREA SLOBOZIA-FC FARUL CONSTANTA 1-4
CLASAMENT JUNIORI A etapa3
------------------------------------------------------------
1.dunarea galati 3 3 0 0 16-0 12
-------------------------------------------------
2.dunarea calarasi 3 2 1 0 7-1 9
3.UNIREA SLOBOZIA 3 2 1 0 6-3 9
4.viitorul constanta 2 2 0 0 19-0 8
5metalul constanta 3 2 0 1 12-7 8
6.otelul galati 2 2 0 0 6-1 8
7.delta tulcea 3 2 0 1 10-6 8
8.farul constanta 3 1 0 2 8-12 4
9.lps galati 3 0 0 3 3-11 0
10.sageata navodari 3 0 0 3 0-8 0
11.cf braila 3 0 0 3 3-19 0
12.callatis mangalia 3 0 0 3 4-25 0
CLASAMENT JUNIORI B etapa3
-----------------------------------------------
1.dunarea galati 3 3 0 0 5-2 12
----------------------------------------------
2.UNIREA SLOBOZIA 3 2 0 1 11-4 8
3.viitorul constanta 2 2 0 0 6-0 8
4.metalul constanta 3 2 0 1 7-4 8
5.otelul galati 2 2 0 0 4-0 8
6.farul constanta 3 2 0 1 5-3 8
7.delta tulcea 3 2 0 1 6-6 8
8.sageata navaodari 3 1 0 2 9-6 4
9.lps galati 3 1 0 2 5-4 4
10.callatis mangalia 3 0 0 3 1-7 0
11.cf braila 3 0 0 3 1-8 0
12.dunarea calarasi 3 0 0 3 1-16 0
liga6 etapa3
(dum.18.09.11 sen17.00)
SERIA1
spicul marculesti-stiinta slobozia1-4
real gimbasani-spicul vladeni 4-2
vointa brancoveni-spartacus iazu 5-2
baraganul ciulnita2-f.p slobozia noua 4-3
recolta buiesti-agronomia bucu2 0-0
CLASAMENT etapa3
-------------------------------------------------------
1.AGRONOMIA BUCU2 3 2 1 1 9-1 7
2.REAL GIMBASANI 3 2 0 1 10-3 6
------------------------------------------------------
3.recolta saveni 2 2 0 0 8-3 5
4.vointa brancoveni 3 2 0 1 9-5 6
5.recolta buiesti 2 1 1 0 4-2 4
6.stiinta slobozia 2 1 0 1 6-6 3
7.spicul vladeni 3 1 0 2 8-9 3
8.spicul marculesti 3 1 0 2 8-12 3
9.spartacus iazu 3 1 0 2 6-10 3
10.baraganul ciulnita2 3 1 0 2 6-14 3
11.fp slobozia noua 3 0 0 3 4-13 0
SERIA2
staruinta brosteni-dinamo borduselul 5-2
unirea paltinis-inter stejarul 4-4
spicul milosesti-steaua borduselul 1-3
vointa tovarasia-omega milosesti 0-6
as orezu-sport paltinis 3-0
vointa cocora2-vointa orboiesti 0-3
CLASAMENT etapa3
--------------------------------------------------------
1.AS OREZU 3 3 0 0 13-2 9
2.STARUINTA BROSTENI 3 2 1 0 16-6 7
--------------------------------------------------------
3.steaua borduselul 3 2 1 0 11-7 7
4.vointa orboiesti 3 2 0 1 8-6 6
5.spicul milosesti 3 1 1 1 8-4 4
6.omega milosesti 3 1 1 1 7-4 4
7.dinamo borduselul 3 1 1 1 8-6 4
8.unirea paltinis 3 1 1 1 10-9 4
9.sport paltinis 3 1 0 2 5-11 3
10.vointa cocora2 3 0 1 2 1-8 1
11.inter stejarul 3 0 1 2 5-17 1
12.vointa tovarasia 3 0 0 3 2-14 0
SERIA3
infratirea jilavele2-fc movilita 5-2
avantul grindul-victoria rosiori 3-3
unirea manasia2-fulgerul fierbinti2 1-3
gloria alexeni-atletic valea macrisului 3-0
as patru frati-staruinta brosteni2 3-1
CLASAMENT etapa3
-------------------------------------------
1.FULGERUL FIERBINTI2 3 3 0 0 14-2 9
2.GLORIA ALEXENI 3 2 0 1 9-3 6
---------------------------------------------
3.fc movilita 3 2 0 1 9-8 6
4.unirea garbovi 2 1 1 0 8-4 4
5.atletic valea macris 3 1 1 1 10-9 4
6.victoria rosiori 3 1 1 1 7-7 4
7.infratirea jilavele2 3 1 0 2 6-7 3
8.as partu frati 3 1 0 2 5-9 3
9.staruinta brosteni2 3 1 0 2 4-9 3
10.avantul grindul 2 0 1 1 4-12 1
11.unirea manasia2 2 0 0 2 3-9 0
SERIA1
spicul marculesti-stiinta slobozia1-4
real gimbasani-spicul vladeni 4-2
vointa brancoveni-spartacus iazu 5-2
baraganul ciulnita2-f.p slobozia noua 4-3
recolta buiesti-agronomia bucu2 0-0
CLASAMENT etapa3
-------------------------------------------------------
1.AGRONOMIA BUCU2 3 2 1 1 9-1 7
2.REAL GIMBASANI 3 2 0 1 10-3 6
------------------------------------------------------
3.recolta saveni 2 2 0 0 8-3 5
4.vointa brancoveni 3 2 0 1 9-5 6
5.recolta buiesti 2 1 1 0 4-2 4
6.stiinta slobozia 2 1 0 1 6-6 3
7.spicul vladeni 3 1 0 2 8-9 3
8.spicul marculesti 3 1 0 2 8-12 3
9.spartacus iazu 3 1 0 2 6-10 3
10.baraganul ciulnita2 3 1 0 2 6-14 3
11.fp slobozia noua 3 0 0 3 4-13 0
SERIA2
staruinta brosteni-dinamo borduselul 5-2
unirea paltinis-inter stejarul 4-4
spicul milosesti-steaua borduselul 1-3
vointa tovarasia-omega milosesti 0-6
as orezu-sport paltinis 3-0
vointa cocora2-vointa orboiesti 0-3
CLASAMENT etapa3
--------------------------------------------------------
1.AS OREZU 3 3 0 0 13-2 9
2.STARUINTA BROSTENI 3 2 1 0 16-6 7
--------------------------------------------------------
3.steaua borduselul 3 2 1 0 11-7 7
4.vointa orboiesti 3 2 0 1 8-6 6
5.spicul milosesti 3 1 1 1 8-4 4
6.omega milosesti 3 1 1 1 7-4 4
7.dinamo borduselul 3 1 1 1 8-6 4
8.unirea paltinis 3 1 1 1 10-9 4
9.sport paltinis 3 1 0 2 5-11 3
10.vointa cocora2 3 0 1 2 1-8 1
11.inter stejarul 3 0 1 2 5-17 1
12.vointa tovarasia 3 0 0 3 2-14 0
SERIA3
infratirea jilavele2-fc movilita 5-2
avantul grindul-victoria rosiori 3-3
unirea manasia2-fulgerul fierbinti2 1-3
gloria alexeni-atletic valea macrisului 3-0
as patru frati-staruinta brosteni2 3-1
CLASAMENT etapa3
-------------------------------------------
1.FULGERUL FIERBINTI2 3 3 0 0 14-2 9
2.GLORIA ALEXENI 3 2 0 1 9-3 6
---------------------------------------------
3.fc movilita 3 2 0 1 9-8 6
4.unirea garbovi 2 1 1 0 8-4 4
5.atletic valea macris 3 1 1 1 10-9 4
6.victoria rosiori 3 1 1 1 7-7 4
7.infratirea jilavele2 3 1 0 2 6-7 3
8.as partu frati 3 1 0 2 5-9 3
9.staruinta brosteni2 3 1 0 2 4-9 3
10.avantul grindul 2 0 1 1 4-12 1
11.unirea manasia2 2 0 0 2 3-9 0
liga3 seria2 etapa4
...Axintele puncteaza doar la impresia artistica...
vn.09.09.11 h17.00 stadion comunal-baia
EOLICA BAIA-VIITORUL AXINTELE 1-0(0-0)
a marcat-curumi min60
arbitrii-
observatori-
palmares direct in ultimele 5 editii-nu s-au mai intalnit in liga3 ambele fiind debutante la acest esalon
EOLICA
linie clasament general-10)baia 3 1 0 2 4-5 3
linie clasament acasa-baia 1 0 0 1 1-2 0
rezultate acasa- (etp1 1-2 slobozia)
AXINTELE
-linie clasament general-15)axintele 3 0 0 3 0-5 0
linie clasament deplasare-axintele 1 0 0 1 0-1 0
rezultate deplasare-(etp1 0-1 chirnogi)
REZULTATE:
comprest bucuresti-cs afumati 1-0
cs balotesti-dunarea calarasi 1-2
fc voluntari-conpet ciresu 1-2
viitorul chirnogi-sc stefanesti 1-1
eolica baia-viitorul axintele 1-0
cs tunari-cs eforie 0-2
acs berceni-rapid bucuresti2 2-1
unirea slobozia-a stat
CLASAMENT
-----------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 3 3 0 0 10-1 9
------------------------------------------------
2.cs afumati 4 3 0 1 8-2 9
3.acs berceni 3 3 0 0 8-2 9
4.dunarea calarasi 4 3 0 1 8-8 9
5.conpet ciresu 4 2 1 1 5-6 7
6.eolica baia 4 2 0 2 5-5 6
7.comprest bucuresti 4 2 0 2 4-6 6
8.cs eforie 4 2 0 2 5-8 6
9.cs stefanesti 4 1 2 1 5-5 5
10.viitorul chirnogi 3 1 1 1 3-3 4
11.fc voluntari 3 1 1 1 3-3 4
12.cs balotesti 4 1 1 2 4-5 4
----------------------------------------------
13.cs tunari 4 1 0 3 2-5 3
14.rapid bucuresti2 4 0 0 4 3-9 0
15.VIITORUL AXINTELE 4 0 0 4 0-6 0
----------------------------------------------------
EOLICA BAIA-VIITORUL AXINTELE 1-0(0-0)
a marcat-curumi min60
arbitrii-
observatori-
palmares direct in ultimele 5 editii-nu s-au mai intalnit in liga3 ambele fiind debutante la acest esalon
EOLICA
linie clasament general-10)baia 3 1 0 2 4-5 3
linie clasament acasa-baia 1 0 0 1 1-2 0
rezultate acasa- (etp1 1-2 slobozia)
AXINTELE
-linie clasament general-15)axintele 3 0 0 3 0-5 0
linie clasament deplasare-axintele 1 0 0 1 0-1 0
rezultate deplasare-(etp1 0-1 chirnogi)
REZULTATE:
comprest bucuresti-cs afumati 1-0
cs balotesti-dunarea calarasi 1-2
fc voluntari-conpet ciresu 1-2
viitorul chirnogi-sc stefanesti 1-1
eolica baia-viitorul axintele 1-0
cs tunari-cs eforie 0-2
acs berceni-rapid bucuresti2 2-1
unirea slobozia-a stat
CLASAMENT
-----------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 3 3 0 0 10-1 9
------------------------------------------------
2.cs afumati 4 3 0 1 8-2 9
3.acs berceni 3 3 0 0 8-2 9
4.dunarea calarasi 4 3 0 1 8-8 9
5.conpet ciresu 4 2 1 1 5-6 7
6.eolica baia 4 2 0 2 5-5 6
7.comprest bucuresti 4 2 0 2 4-6 6
8.cs eforie 4 2 0 2 5-8 6
9.cs stefanesti 4 1 2 1 5-5 5
10.viitorul chirnogi 3 1 1 1 3-3 4
11.fc voluntari 3 1 1 1 3-3 4
12.cs balotesti 4 1 1 2 4-5 4
----------------------------------------------
13.cs tunari 4 1 0 3 2-5 3
14.rapid bucuresti2 4 0 0 4 3-9 0
15.VIITORUL AXINTELE 4 0 0 4 0-6 0
----------------------------------------------------
liga4 etapa3
sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VITICOLA FETESTI 4-2(2-1)
au marcat:(1-0maciuca min16)(ionita min30)(2-1rosu min35)(3-1agapie catalin min56)(3-2stoicescu min54)(4-2matache min71)
arbitrii-mircea hagiu,ionut munteanu,paraiesci ionel)
GHEORGHE LAZAR:bucur,manolache,cristea petrica,lazarescu,scurtu,ene,maciuca,gheba,radu octavian,agapie,constantin,Rezerve:agapie constantin,ionita,matache
VITICOLA:petre,lintaru alex,stancu,dinca,raican,lintaru andrei,stoicescu,florea,udrea,rosu,ion victoras Rezerve:sarbu,popa costel
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 5-2etp18 10.12.06)(07/08 14-4etp2 01.09.07)(08/09 ons1-l4)(09/10 l4-ons1)(10/11 2-0etp24 30.04.11)
GHEORGHE LAZAR
clasament general-3)recolta 2 2 0 0 7-2 6
clasament acasa-4)recolta 1 1 0 0 5-1 3
rezultate acasa-
VITICOLA
clasament general-6)viticola 2 1 1 0 4-3 4
clasament deplasare-5)viticola 1 1 0 0 3-2 3
rezultate deplasare
sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-RAPID FETESTI 2-1(2-0)
au marcat:(1-0voicu min7)(2-0tonea-autogol min33)(2-1diaconu min50)
arbitrii-gile nitu,mihalcea alexandru,panait florin
observator-
palmares ultimele 5 editii-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 1-3etp12 07.11.09)
GRIVITA
clasament general-11)unirea 2 0 0 2 3-8 0
clasament acasa-8)unirea 1 0 0 1 2-3 0
rezultate acasa-2-3 viticola
FETESTI
clasament general-1)rapid 2 2 0 0 14-1 6
clasament deplasare-1)fetesti 1 1 0 0 7-0 3
rezultate deplasare-7-0 andrasesti
sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VOINTA REVIGA 5-4(5-1)
au marcat;(1-0ion marius min4)(1-1anton min8)(2-1radu george min35)(3-1ion marius min37)(4-1radu george min42)(5-1radu george min45)(5-2nita gabriel min47)(5-3predeanu min56)(5-4predeanu min71)
arbitrii-andrei gheorghe,scanteie madalin,lucian tita
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 2-0etp33 02.06.07)(07/08 1-3etp31 10.05.08)(08/09 2-1/0-3 etp12 17.10.08)(09/10 ons2-l4)(10/11 1-2etp17 12.03.11)
BORANESTI
clasament general-12)juventus 2 0 0 2 2-9 0
clasament acasa-9)juventus 1 0 0 1 1-2 0
rezultate acasa-1-2 gheorghe lazar
REVIGA
clasament general-5)vointa 2 2 0 0 8-2 6
clasament deplasare-3)vointa 1 1 0 0 2-0 3
rezultate deplasare-2-0 colilia
sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 satdion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-ABATORUL SLOBOZIA 0-8(0-4)
au marcat:(0-1chiru min3)(0-2balta min16)(0-3ghe mihai min26)(0-4tronaru min45)(0-5tronaru min51)(0-6chiru min62)(0-7tantareanu-autogol min83)(0-8dragomir8 min88)
arbitrii-marian zamfir,ionescu radu,liviu burlacu
ANDRASESTI:alexandru,tancu,neaga,marin din,vasiliu,raduna,tantareanu,burlacu,avram,lupa,iamandi Rezerve:rotaru,paul iamandi,volf
ABATORUL:irimia,croitorul,vizuroiu,tronaru,radu,taras,belu,balta,ochisor,ghe marius,chiru Rezerve:eugen ghe,florea,radu dragomir
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 -l4)(07/08 -l3s2)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 1-3etp6 25.09.10)
ANDRASESTI
clasament general-13)andrias 2 0 0 2 2-13 0
clasament acasa-14)andrias 1 0 0 1 0-7 0
rezultate acasa-0-7 fetesti
ABATORUL
clasament general-4)abatorul 2 2 0 0 7-0 6
clasament deplasare-2)abatorul 1 1 0 0 5-0 3
rezultate deplasare-5-0 brazii
sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-colilia
SPICUL COLILIA-VICTORIA AMARA 1-2
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs2-l4)(07/08 0-1etp6 19.09.07)(08/09 1-1/0-3etp18 29.11.08)(09/10 2-3 etp22 10.04.10)(10/11 ons2-l4)
COLILIA
clasament general-10)spicul 2 0 0 2 0-4 0
clasament acasa-11)spicul 1 0 0 1 0-2 0
rezultate acasa-0-2 reviga
AMARA
clasament general-2)victoria 2 2 0 0 10-2 6
clasament deplasare-7)victoria 1 1 0 0 1-0 3
rezultate deplasare-1-0 tandarei
Sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-VICTORIA MUNTENI BUZAU 0-0
arbitrii-stoian gheorghe,
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs1-l4)(07/08 prs1-l4)(08/09 5-6etp3 27.08.08)(09/10 1-0etp12 07.11.09)(10/11 4-1etp26 11.04.11)
BRAZII
clasament general-14)olimpia 2 0 0 2 2-14 0
clasament acasa-13)olimpia 1 0 0 1 0-5 0
rezultate acasa-0-5 abatorul
MUNTENI BUZAU
clasament general-9)victoria 2 0 1 1 3-5 1
clasament deplasare-8)victoria 1 0 1 0 3-3 1
rezultate deplasare-3-3 gheorghe doja
sb.10.09.11 jun15.00 sen 17.00 stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 8-0(2-0)
au marcat:(1-0 pana min25)(2-0rusen min42)(3-0nenovici min49)(4-0bartoc min50)(5-0bartoc min61)(6-0mitache min65)(7-0rusen min77)(8-0bartoc min82)
arbitrii-puscasu ionela,alexe ionel,bazac marius
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 8-1etp12 06.11.10)
TANDAREI
clasament general-7)victoria 2 1 0 1 2-1 3
clasament acasa-10)victoria 1 0 0 1 0-1 0
rezultate acasa-0-1 amara
GHEORGHE DOJA
clasament general-8)recolta 2 0 2 0 4-4 2
clasament deplasare-9)recolta 1 0 1 0 1-1 1
rezultate deplasare-1-1 viticola
CLASAMENT etapa3
----------------------------------------------
1.abatorul slobozia 3 3 0 0 15-0 9
-----------------------------------------------
2.victoria amara 3 3 0 0 12-3 9
3.recolta ghe lazar 3 3 0 0 11-4 9
4.rapid fetesti 3 2 0 1 15-3 6
5.victoria tandarei 3 2 0 1 10-1 6
6.vointa reviga 3 2 0 1 12-7 6
7.viticola fetesti 3 1 1 1 6-7 4
8.unirea grivita 3 1 0 2 5-9 3
9.juventus boranesti 3 1 0 2 7-13 3
10.victoria munt buzau 3 0 2 1 3-5 2
......................................................................
11.recolta ghe doja 3 0 2 1 4-12 1
12.olimpia brazii 3 0 1 2 2-14 1
-----------------------------------------------
13.spicul colilia 3 0 0 3 1-6 0
14.andrias andrasesti 3 0 0 3 2-21 0
-----------------------------------------------
ACASA etapa3
1.ghe lazar 2 2 0 0 9-3 6
2.amara 1 1 0 0 9-2 3
3.tandarei 2 1 0 1 8-1 3
4.fetesti 1 1 0 0 7-1 3
5.reviga 1 1 0 0 6-2 3
6.abatorul 1 1 0 0 2-0 3
7.boranesti 2 1 0 1 6-6 3
8.grivita 2 1 0 1 4-4 3
9.ghe doja 1 0 1 0 3-3 1
10.viticola 1 0 1 0 1-1 1
11.brazii 2 0 1 1 0-5 1
12.munt buzau 1 0 0 1 0-2 0
13.colilia 2 0 0 2 1-4 0
14.andrasesti 2 0 0 2 0-15 0
DEPLASARE etapa3
1.abatorul 2 2 0 0 13-0 6
2.amara 2 2 0 0 3-1 6
3.fetesti 2 1 0 1 8-2 3
4.tandarei 1 1 0 0 2-0 3
5.reviga 2 1 0 1 6-5 3
6.ghe lazar 1 1 0 0 2-1 3
7.viticola 2 1 0 1 5-6 3
8.munt buzau 0 2 0 3-3 2
9.ghe doja 2 0 1 1 1-9 1
10.colilia 1 0 1 1 0-2 0
11andrasesti 1 0 0 1 2-6 0
12.grivita 1 0 0 1 1-5 0
13.boranesti 1 0 0 1 1-7 0
14.brazii 0 0 1 2-9 0
ADEVAR etapa3
1.abatorul +6
2.amara +6
3.fetesti +3
4.ghe lazar +3
5.reviga +3
6.viticola +1
7.tandarei 0
8.munt buzau 0
9.ghe doja -1
10.boranesti -3
11.grivita -3
12.colilia -3
13,brazii -5
14.andrasesti -6
-editat de marian rad 13.09.11-
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VITICOLA FETESTI 4-2(2-1)
au marcat:(1-0maciuca min16)(ionita min30)(2-1rosu min35)(3-1agapie catalin min56)(3-2stoicescu min54)(4-2matache min71)
arbitrii-mircea hagiu,ionut munteanu,paraiesci ionel)
GHEORGHE LAZAR:bucur,manolache,cristea petrica,lazarescu,scurtu,ene,maciuca,gheba,radu octavian,agapie,constantin,Rezerve:agapie constantin,ionita,matache
VITICOLA:petre,lintaru alex,stancu,dinca,raican,lintaru andrei,stoicescu,florea,udrea,rosu,ion victoras Rezerve:sarbu,popa costel
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 5-2etp18 10.12.06)(07/08 14-4etp2 01.09.07)(08/09 ons1-l4)(09/10 l4-ons1)(10/11 2-0etp24 30.04.11)
GHEORGHE LAZAR
clasament general-3)recolta 2 2 0 0 7-2 6
clasament acasa-4)recolta 1 1 0 0 5-1 3
rezultate acasa-
VITICOLA
clasament general-6)viticola 2 1 1 0 4-3 4
clasament deplasare-5)viticola 1 1 0 0 3-2 3
rezultate deplasare
sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-RAPID FETESTI 2-1(2-0)
au marcat:(1-0voicu min7)(2-0tonea-autogol min33)(2-1diaconu min50)
arbitrii-gile nitu,mihalcea alexandru,panait florin
observator-
palmares ultimele 5 editii-(06/07 prs3-l4)(07/08 prs3-l4)(08/09 ons2-l4)(09/10 1-3etp12 07.11.09)
GRIVITA
clasament general-11)unirea 2 0 0 2 3-8 0
clasament acasa-8)unirea 1 0 0 1 2-3 0
rezultate acasa-2-3 viticola
FETESTI
clasament general-1)rapid 2 2 0 0 14-1 6
clasament deplasare-1)fetesti 1 1 0 0 7-0 3
rezultate deplasare-7-0 andrasesti
sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VOINTA REVIGA 5-4(5-1)
au marcat;(1-0ion marius min4)(1-1anton min8)(2-1radu george min35)(3-1ion marius min37)(4-1radu george min42)(5-1radu george min45)(5-2nita gabriel min47)(5-3predeanu min56)(5-4predeanu min71)
arbitrii-andrei gheorghe,scanteie madalin,lucian tita
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 2-0etp33 02.06.07)(07/08 1-3etp31 10.05.08)(08/09 2-1/0-3 etp12 17.10.08)(09/10 ons2-l4)(10/11 1-2etp17 12.03.11)
BORANESTI
clasament general-12)juventus 2 0 0 2 2-9 0
clasament acasa-9)juventus 1 0 0 1 1-2 0
rezultate acasa-1-2 gheorghe lazar
REVIGA
clasament general-5)vointa 2 2 0 0 8-2 6
clasament deplasare-3)vointa 1 1 0 0 2-0 3
rezultate deplasare-2-0 colilia
sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 satdion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-ABATORUL SLOBOZIA 0-8(0-4)
au marcat:(0-1chiru min3)(0-2balta min16)(0-3ghe mihai min26)(0-4tronaru min45)(0-5tronaru min51)(0-6chiru min62)(0-7tantareanu-autogol min83)(0-8dragomir8 min88)
arbitrii-marian zamfir,ionescu radu,liviu burlacu
ANDRASESTI:alexandru,tancu,neaga,marin din,vasiliu,raduna,tantareanu,burlacu,avram,lupa,iamandi Rezerve:rotaru,paul iamandi,volf
ABATORUL:irimia,croitorul,vizuroiu,tronaru,radu,taras,belu,balta,ochisor,ghe marius,chiru Rezerve:eugen ghe,florea,radu dragomir
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 -l4)(07/08 -l3s2)(08/09 prs3-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 1-3etp6 25.09.10)
ANDRASESTI
clasament general-13)andrias 2 0 0 2 2-13 0
clasament acasa-14)andrias 1 0 0 1 0-7 0
rezultate acasa-0-7 fetesti
ABATORUL
clasament general-4)abatorul 2 2 0 0 7-0 6
clasament deplasare-2)abatorul 1 1 0 0 5-0 3
rezultate deplasare-5-0 brazii
sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-colilia
SPICUL COLILIA-VICTORIA AMARA 1-2
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs2-l4)(07/08 0-1etp6 19.09.07)(08/09 1-1/0-3etp18 29.11.08)(09/10 2-3 etp22 10.04.10)(10/11 ons2-l4)
COLILIA
clasament general-10)spicul 2 0 0 2 0-4 0
clasament acasa-11)spicul 1 0 0 1 0-2 0
rezultate acasa-0-2 reviga
AMARA
clasament general-2)victoria 2 2 0 0 10-2 6
clasament deplasare-7)victoria 1 1 0 0 1-0 3
rezultate deplasare-1-0 tandarei
Sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-VICTORIA MUNTENI BUZAU 0-0
arbitrii-stoian gheorghe,
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs1-l4)(07/08 prs1-l4)(08/09 5-6etp3 27.08.08)(09/10 1-0etp12 07.11.09)(10/11 4-1etp26 11.04.11)
BRAZII
clasament general-14)olimpia 2 0 0 2 2-14 0
clasament acasa-13)olimpia 1 0 0 1 0-5 0
rezultate acasa-0-5 abatorul
MUNTENI BUZAU
clasament general-9)victoria 2 0 1 1 3-5 1
clasament deplasare-8)victoria 1 0 1 0 3-3 1
rezultate deplasare-3-3 gheorghe doja
sb.10.09.11 jun15.00 sen 17.00 stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 8-0(2-0)
au marcat:(1-0 pana min25)(2-0rusen min42)(3-0nenovici min49)(4-0bartoc min50)(5-0bartoc min61)(6-0mitache min65)(7-0rusen min77)(8-0bartoc min82)
arbitrii-puscasu ionela,alexe ionel,bazac marius
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 8-1etp12 06.11.10)
TANDAREI
clasament general-7)victoria 2 1 0 1 2-1 3
clasament acasa-10)victoria 1 0 0 1 0-1 0
rezultate acasa-0-1 amara
GHEORGHE DOJA
clasament general-8)recolta 2 0 2 0 4-4 2
clasament deplasare-9)recolta 1 0 1 0 1-1 1
rezultate deplasare-1-1 viticola
CLASAMENT etapa3
----------------------------------------------
1.abatorul slobozia 3 3 0 0 15-0 9
-----------------------------------------------
2.victoria amara 3 3 0 0 12-3 9
3.recolta ghe lazar 3 3 0 0 11-4 9
4.rapid fetesti 3 2 0 1 15-3 6
5.victoria tandarei 3 2 0 1 10-1 6
6.vointa reviga 3 2 0 1 12-7 6
7.viticola fetesti 3 1 1 1 6-7 4
8.unirea grivita 3 1 0 2 5-9 3
9.juventus boranesti 3 1 0 2 7-13 3
10.victoria munt buzau 3 0 2 1 3-5 2
......................................................................
11.recolta ghe doja 3 0 2 1 4-12 1
12.olimpia brazii 3 0 1 2 2-14 1
-----------------------------------------------
13.spicul colilia 3 0 0 3 1-6 0
14.andrias andrasesti 3 0 0 3 2-21 0
-----------------------------------------------
ACASA etapa3
1.ghe lazar 2 2 0 0 9-3 6
2.amara 1 1 0 0 9-2 3
3.tandarei 2 1 0 1 8-1 3
4.fetesti 1 1 0 0 7-1 3
5.reviga 1 1 0 0 6-2 3
6.abatorul 1 1 0 0 2-0 3
7.boranesti 2 1 0 1 6-6 3
8.grivita 2 1 0 1 4-4 3
9.ghe doja 1 0 1 0 3-3 1
10.viticola 1 0 1 0 1-1 1
11.brazii 2 0 1 1 0-5 1
12.munt buzau 1 0 0 1 0-2 0
13.colilia 2 0 0 2 1-4 0
14.andrasesti 2 0 0 2 0-15 0
DEPLASARE etapa3
1.abatorul 2 2 0 0 13-0 6
2.amara 2 2 0 0 3-1 6
3.fetesti 2 1 0 1 8-2 3
4.tandarei 1 1 0 0 2-0 3
5.reviga 2 1 0 1 6-5 3
6.ghe lazar 1 1 0 0 2-1 3
7.viticola 2 1 0 1 5-6 3
8.munt buzau 0 2 0 3-3 2
9.ghe doja 2 0 1 1 1-9 1
10.colilia 1 0 1 1 0-2 0
11andrasesti 1 0 0 1 2-6 0
12.grivita 1 0 0 1 1-5 0
13.boranesti 1 0 0 1 1-7 0
14.brazii 0 0 1 2-9 0
ADEVAR etapa3
1.abatorul +6
2.amara +6
3.fetesti +3
4.ghe lazar +3
5.reviga +3
6.viticola +1
7.tandarei 0
8.munt buzau 0
9.ghe doja -1
10.boranesti -3
11.grivita -3
12.colilia -3
13,brazii -5
14.andrasesti -6
-editat de marian rad 13.09.11-
liga4 juniori etapa3
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VITICOLA FETESTI
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-RAPID FETESTI 0-2
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VOINTA REVIGA
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-ABATORUL SLOBOZIA 0-11
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-colilia
SPICUL COLILIA-VICTORIA AMARA 1-7
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-VICTORIA MUNTENI BUZAU
sb.10.09.11 h15.00 stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 5-1
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-VITICOLA FETESTI
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-RAPID FETESTI 0-2
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-VOINTA REVIGA
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-ABATORUL SLOBOZIA 0-11
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-colilia
SPICUL COLILIA-VICTORIA AMARA 1-7
sb.10.09.11 h15.00 stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-VICTORIA MUNTENI BUZAU
sb.10.09.11 h15.00 stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 5-1
liga 5 etapa3
seria1(sb.10.09.11 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 4-4
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs3-prs4)(07/08 l4-prs4)(08/09 3-2etp8 18.10.08)(09/10 1-0etp17 10.04.10)(10/11 l4-ons1)
CIULNITA
clasament general-9)baraganul 2 1 0 1 4-6 3
clasament acasa-5)baraganul 1 1 0 0 3-1 3
MIHAIL KOGALNICEANU
clasament general-13)unirea 2 0 1 1 1-9 1
clasament deplasare-15)unirea 1 0 0 1 1-9 0
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-DUNAREA GIURGENI 10-3
arbitrul-gabriel urse
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs4)(07/08 prs4 2-1etp10 04.11.07)(08/09 prs3-ons1)(09/10 prs1-ons2)(10/11 prs1-ons2)
SCANTEIA
clasament general-14)vointa 1 0 0 1 0-2 0
clasament acasa-12)scanteia 0 0 0 0 0-0 0
GIURGENI
clasament general-15)dunarea 2 0 0 2 2-7 0
clasament deplasare-12)dunarea 1 0 0 1 1-4 0
stadioncomunal-traian
FC TRAIAN-FC MOVILA 7-2
arbitrul-vasilica dragomir
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs3-prs4)(07/08 l4-prs4)(08/09 l4-ons1)(09/10 4-2/3-0etp9 24.10.09)(10/11 10-0etp20 13.04.11)
TRAIAN
clasament general-2)traian 2 2 0 0 6-3 6
clasament acasa-7)traian 1 1 0 0 3-2 3
MOVILA
clasament general-12)movila 2 0 1 1 4-5 1
clasament deplasare-4)movila 1 0 1 0 3-3 1
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-ALBESTI08 ALBESTI 4-3
arbitrul-marius anton
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4- )(07/08 prs2- )(08/09 ons2-prs4)(09/10 ons2-prs1)(10/11 5-2etp9 23.10.10)
CAZANESTI
clasament general-1)cazanesti 2 2 0 0 6-2 6
clasament acasa-3)cazanesti 1 1 0 0 4-1 3
ALBESTI
clasament general-4)albesti 2 1 1 0 5-4 4
clasament deplasare-2)albesti 1 1 0 0 3-2 3
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-VIITORUL VALEA CIORII 1-1
arbitrul-vasile stan
observator-
palmares ultimii 5 ani-(06/07 prs4-prs3)(07/08 prs4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 prs1-ons1)
PLATONESTI
clasament general-11)viitorul 2 0 2 0 5-5 2
clasament acasa-9)viitorul 1 0 1 0 3-3 1
VALEA CIORII
clasament general-8)viitorul 2 1 0 1 3-4 3
clasament deplasare-9)viitorul 1 0 0 1 1-3 0
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-RAPID PERIETI 3-2
arbitrul-
observator-
palmares ultimii 5 ani-(06/07 prs4-prs3)(07/08 prs4-prs3)(08/09 ons1-ons2)(09/10 1-0etp15 20.03.10)(10/11 4-0etp16 26.03.11)
GURA IALOMITEI
clasament general-10)gloria 2 1 0 1 3-5 3
clasament acasa-13)gloria 1 0 0 1 2-3 0
PERIETI
clasament general-7)rapid 2 1 0 1 6-6 3
clasament deplasare-14)rapid 1 0 0 1 1-5 0
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-AGRONOMIA BUCU 0-0
arbitrul-iuliano moga
observator-
palmares ultimii 5 ani-(06/07 l4-prs4)(07/08 prs4 2-0etp22 25.05.08)(08/09 1-2etp10 01.11.08)(09/10 3-1etp6 05.10.09)(10/11 2-1etp24 21.05.11)
STELNICA
clasament general-3)inter 2 1 1 0 5-1 4
clasament acasa-2)inter 1 0 0 5-1 3
BUCU
clasament general-5)bucu 1 1 0 0 9-1 3
clasament deplasare-7)bucu 0 0 0 0 0-0 0
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-sta
CLASAMENT etapa3
-------------------------------------------------
1.FC TRAIAN 3 3 0 0 13-5 9
---------------------------------------
2.fc cazanesti 3 3 0 0 10-5 9
...........................................................
3.gloria gura ialomitei 3 2 0 1 6-7 6
4.inter stelnica 3 1 2 0 5-1 5
5.agronomia bucu 2 1 1 0 9-1 4
6.albesti08 albesti 3 1 1 1 9-7 4
7.viitorul valea ciorii 3 1 1 1 5-6 4
8.baraganul ciulnita 3 1 1 1 8-10 4
9.vointa scanteia 2 1 0 1 10-5 3
10.gloria ograda 2 1 0 1 4-3 3
11.viitorul platonesti 3 0 3 0 7-7 3
12.rapid perieti 3 1 0 2 8-9 3
13.unirea mih kogalnic 3 0 2 1 5-13 2
14.fc movila 3 0 1 2 6-12 1
----------------------------------------------------
15.dunarea giurgeni 3 0 0 3 5-17 0
----------------------------------------------------
seria2(dum.11.09.11 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-RECOLTA MALU ROSU 1-4
arbitrul-ionel paraiescu
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-VIITORUL MOLDOVENI 1-3
arbitrul-gheorghe andrei
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-COSERENI COSERENI 5-1
arbitrul-marius bazac
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-manasia
UNIREA MANASIA-INFRATIREA JILAVELE 3-0
arbitrul-gabriel urse
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal axintele
VIITORUL AXINTELE2-FULGERUL FIERBINTI 4-0
arbitrul-gile nitu
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
atadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-AIVA RASI 5-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-UNIREA ION ROATA 2-1
arbitrul-gheorghe stoian
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-VOINTA MAIA 6-2
arbitrul-hagiu mircea
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
CLASAMENT etapa3
----------------------------------------------
1.VOINTA COCORA 3 3 0 0 11-2 9
----------------------------------------------------
2.recolta barcanesti 3 3 0 0 10-1 9
.................................................................
3.infratirea jilavele 3 2 0 1 15-7 6
4.unirea sarateni 3 2 0 1 11-6 6
5.unirea manasia 3 2 0 1 7-2 6
6.recolta malu rosu3 2 0 1 7-6 6
7.viitorul moldoveni 3 2 0 1 6-5 6
8.vointa maia 3 2 0 1 8-9 6
9.unirea ion roata 3 1 0 2 10-6 3
10.secunda adancata 2 1 0 1 4-4 3
11.viitorul axintele2 3 1 0 2 7-10 3
12.fulgerul fierbinti 3 1 0 2 4-8 3
13.aiva rasi 2 1 0 1 1-6 1
14.fc dridul 3 0 1 2 2-11 1
-------------------------------------------------
15.cosereni cosereni 3 0 0 3 3-11 0
16.libertatea salcioara 3 0 0 3 3-16 0
----------------------------------------------------
-editat de nicola alex 15.09.11-
stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 4-4
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs3-prs4)(07/08 l4-prs4)(08/09 3-2etp8 18.10.08)(09/10 1-0etp17 10.04.10)(10/11 l4-ons1)
CIULNITA
clasament general-9)baraganul 2 1 0 1 4-6 3
clasament acasa-5)baraganul 1 1 0 0 3-1 3
MIHAIL KOGALNICEANU
clasament general-13)unirea 2 0 1 1 1-9 1
clasament deplasare-15)unirea 1 0 0 1 1-9 0
stadion comunal-scanteia
VOINTA SCANTEIA-DUNAREA GIURGENI 10-3
arbitrul-gabriel urse
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs4)(07/08 prs4 2-1etp10 04.11.07)(08/09 prs3-ons1)(09/10 prs1-ons2)(10/11 prs1-ons2)
SCANTEIA
clasament general-14)vointa 1 0 0 1 0-2 0
clasament acasa-12)scanteia 0 0 0 0 0-0 0
GIURGENI
clasament general-15)dunarea 2 0 0 2 2-7 0
clasament deplasare-12)dunarea 1 0 0 1 1-4 0
stadioncomunal-traian
FC TRAIAN-FC MOVILA 7-2
arbitrul-vasilica dragomir
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs3-prs4)(07/08 l4-prs4)(08/09 l4-ons1)(09/10 4-2/3-0etp9 24.10.09)(10/11 10-0etp20 13.04.11)
TRAIAN
clasament general-2)traian 2 2 0 0 6-3 6
clasament acasa-7)traian 1 1 0 0 3-2 3
MOVILA
clasament general-12)movila 2 0 1 1 4-5 1
clasament deplasare-4)movila 1 0 1 0 3-3 1
stadion orasenesc-cazanesti
FC CAZANESTI-ALBESTI08 ALBESTI 4-3
arbitrul-marius anton
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4- )(07/08 prs2- )(08/09 ons2-prs4)(09/10 ons2-prs1)(10/11 5-2etp9 23.10.10)
CAZANESTI
clasament general-1)cazanesti 2 2 0 0 6-2 6
clasament acasa-3)cazanesti 1 1 0 0 4-1 3
ALBESTI
clasament general-4)albesti 2 1 1 0 5-4 4
clasament deplasare-2)albesti 1 1 0 0 3-2 3
stadion comunal-platonesti
VIITORUL PLATONESTI-VIITORUL VALEA CIORII 1-1
arbitrul-vasile stan
observator-
palmares ultimii 5 ani-(06/07 prs4-prs3)(07/08 prs4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 l4-ons1)(10/11 prs1-ons1)
PLATONESTI
clasament general-11)viitorul 2 0 2 0 5-5 2
clasament acasa-9)viitorul 1 0 1 0 3-3 1
VALEA CIORII
clasament general-8)viitorul 2 1 0 1 3-4 3
clasament deplasare-9)viitorul 1 0 0 1 1-3 0
stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-RAPID PERIETI 3-2
arbitrul-
observator-
palmares ultimii 5 ani-(06/07 prs4-prs3)(07/08 prs4-prs3)(08/09 ons1-ons2)(09/10 1-0etp15 20.03.10)(10/11 4-0etp16 26.03.11)
GURA IALOMITEI
clasament general-10)gloria 2 1 0 1 3-5 3
clasament acasa-13)gloria 1 0 0 1 2-3 0
PERIETI
clasament general-7)rapid 2 1 0 1 6-6 3
clasament deplasare-14)rapid 1 0 0 1 1-5 0
stadion comunal-stelnica
INTER STELNICA-AGRONOMIA BUCU 0-0
arbitrul-iuliano moga
observator-
palmares ultimii 5 ani-(06/07 l4-prs4)(07/08 prs4 2-0etp22 25.05.08)(08/09 1-2etp10 01.11.08)(09/10 3-1etp6 05.10.09)(10/11 2-1etp24 21.05.11)
STELNICA
clasament general-3)inter 2 1 1 0 5-1 4
clasament acasa-2)inter 1 0 0 5-1 3
BUCU
clasament general-5)bucu 1 1 0 0 9-1 3
clasament deplasare-7)bucu 0 0 0 0 0-0 0
stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-sta
CLASAMENT etapa3
-------------------------------------------------
1.FC TRAIAN 3 3 0 0 13-5 9
---------------------------------------
2.fc cazanesti 3 3 0 0 10-5 9
...........................................................
3.gloria gura ialomitei 3 2 0 1 6-7 6
4.inter stelnica 3 1 2 0 5-1 5
5.agronomia bucu 2 1 1 0 9-1 4
6.albesti08 albesti 3 1 1 1 9-7 4
7.viitorul valea ciorii 3 1 1 1 5-6 4
8.baraganul ciulnita 3 1 1 1 8-10 4
9.vointa scanteia 2 1 0 1 10-5 3
10.gloria ograda 2 1 0 1 4-3 3
11.viitorul platonesti 3 0 3 0 7-7 3
12.rapid perieti 3 1 0 2 8-9 3
13.unirea mih kogalnic 3 0 2 1 5-13 2
14.fc movila 3 0 1 2 6-12 1
----------------------------------------------------
15.dunarea giurgeni 3 0 0 3 5-17 0
----------------------------------------------------
seria2(dum.11.09.11 jun15.00 sen17.00)
stadion comunal-salcioara
LIBERTATEA SALCIOARA-RECOLTA MALU ROSU 1-4
arbitrul-ionel paraiescu
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-VIITORUL MOLDOVENI 1-3
arbitrul-gheorghe andrei
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-cocora
VOINTA COCORA-COSERENI COSERENI 5-1
arbitrul-marius bazac
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-manasia
UNIREA MANASIA-INFRATIREA JILAVELE 3-0
arbitrul-gabriel urse
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal axintele
VIITORUL AXINTELE2-FULGERUL FIERBINTI 4-0
arbitrul-gile nitu
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
atadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-AIVA RASI 5-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-adancata
SECUNDA ADANCATA-UNIREA ION ROATA 2-1
arbitrul-gheorghe stoian
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-VOINTA MAIA 6-2
arbitrul-hagiu mircea
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
CLASAMENT etapa3
----------------------------------------------
1.VOINTA COCORA 3 3 0 0 11-2 9
----------------------------------------------------
2.recolta barcanesti 3 3 0 0 10-1 9
.................................................................
3.infratirea jilavele 3 2 0 1 15-7 6
4.unirea sarateni 3 2 0 1 11-6 6
5.unirea manasia 3 2 0 1 7-2 6
6.recolta malu rosu3 2 0 1 7-6 6
7.viitorul moldoveni 3 2 0 1 6-5 6
8.vointa maia 3 2 0 1 8-9 6
9.unirea ion roata 3 1 0 2 10-6 3
10.secunda adancata 2 1 0 1 4-4 3
11.viitorul axintele2 3 1 0 2 7-10 3
12.fulgerul fierbinti 3 1 0 2 4-8 3
13.aiva rasi 2 1 0 1 1-6 1
14.fc dridul 3 0 1 2 2-11 1
-------------------------------------------------
15.cosereni cosereni 3 0 0 3 3-11 0
16.libertatea salcioara 3 0 0 3 3-16 0
----------------------------------------------------
-editat de nicola alex 15.09.11-
liga6 etapa2
etapa2(dum.11.09.11 h17.00)
SERIA1
agronomia bucu2-baraganul ciulnita2 7-0
f.p slobozia noua-vointa brancoveni 1-3
spartacus iazu-real gimbasani 1-0
spicul vladeni-spicul marculesti 5-2
stiinta slobozia-recolta saveni 2-5
CLASAMENT etapa2
------------------------------------------------
1.AGRONOMIA BUCU2 2 2 0 0 9-1 6
2.RECOLTA SAVENI 2 2 0 0 8-3 6
----------------------------------------------------
3.real gimbasani 2 1 0 1 6-1 3
4.recolta buiesti 1 1 0 0 4-2 3
5.spicul vladeni 2 1 0 1 6-5 3
6.vointa brancoveni 2 1 0 1 4-3 3
7.spicul marculesti 2 1 0 1 7-8 3
8.spartacus iazu 2 1 0 1 4-5 3
9.stiinta slobozia 1 0 0 1 2-5 0
10.f.p slobozia noua 2 0 0 2 1-9 0
11.baraganul ciulnita2 2 0 0 2 2-11 0
SERIA2
dinamo borduselul-vointa cocora2 1-1
vointa orboiesti-as orezu 2-6
sport paltinis-vointa tovarasia 5-2
omega milosesti-spicul milosesti 1-1
steaua borduselul-unirea paltinis 5-3
inter stejarul-staruinta brosteni 1-8
CLASAMENT etapa2
-----------------------------------------------
1.AS OREZU 2 2 0 0 10-2 6
2.STARUINTA BROSTENI 2 1 1 0 11-4 4
-------------------------------------------------
3.spicul milosesti 2 1 1 0 7-1 4
4.dinamo borduselul 2 1 1 0 6-1 4
5.steaua borduselul 2 1 1 0 8-6 4
6.unirea paltinis 2 1 0 1 6-5 3
7.vointa orboiesti 2 1 0 1 5-6 3
8.sport paltinis 2 1 0 1 5-8 3
9.omega milosesti 2 0 1 1 1-4 1
10.vointa cocora2 2 0 1 1 1-5 1
11.vointa tovarasia 2 0 0 2 2-8 0
12.inter stejarul 2 0 0 2 1-13 0
SERIA3
fc movilita-as patru frati 4-2
staruinta brosteni2-gloria alexeni 3-2
atletic v.macrisului-unirea garbovi 4-4
fulgerul fierbinti2-avantul grindul 9-1
victoria rosior-infratirea jilavele2 3-1
CLASAMENT etapa2
---------------------------------------------
1.FULGERUL FIERBINTI2 2 2 0 0 11-1 6
2.FC MOVILITA 2 2 0 0 7-3 6
---------------------------------------------
3.atletic v.macrisului 2 1 1 0 10-6 4
4.unirea garbovi 2 1 1 0 8-4 4
5.gloria alexeni 2 1 0 1 6-3 3
6.victoria rosiori 2 1 0 1 4-4 3
7.staruinta brosteni2 2 1 0 1 3-6 3
8.unirea manasia2 1 0 0 1 2-6 0
9.infratirea jilavele2 2 0 0 2 1-5 0
10.as patru frati 2 0 0 2 2-8 0
11.avantul grindul 1 0 0 1 1-9 0
SERIA1
agronomia bucu2-baraganul ciulnita2 7-0
f.p slobozia noua-vointa brancoveni 1-3
spartacus iazu-real gimbasani 1-0
spicul vladeni-spicul marculesti 5-2
stiinta slobozia-recolta saveni 2-5
CLASAMENT etapa2
------------------------------------------------
1.AGRONOMIA BUCU2 2 2 0 0 9-1 6
2.RECOLTA SAVENI 2 2 0 0 8-3 6
----------------------------------------------------
3.real gimbasani 2 1 0 1 6-1 3
4.recolta buiesti 1 1 0 0 4-2 3
5.spicul vladeni 2 1 0 1 6-5 3
6.vointa brancoveni 2 1 0 1 4-3 3
7.spicul marculesti 2 1 0 1 7-8 3
8.spartacus iazu 2 1 0 1 4-5 3
9.stiinta slobozia 1 0 0 1 2-5 0
10.f.p slobozia noua 2 0 0 2 1-9 0
11.baraganul ciulnita2 2 0 0 2 2-11 0
SERIA2
dinamo borduselul-vointa cocora2 1-1
vointa orboiesti-as orezu 2-6
sport paltinis-vointa tovarasia 5-2
omega milosesti-spicul milosesti 1-1
steaua borduselul-unirea paltinis 5-3
inter stejarul-staruinta brosteni 1-8
CLASAMENT etapa2
-----------------------------------------------
1.AS OREZU 2 2 0 0 10-2 6
2.STARUINTA BROSTENI 2 1 1 0 11-4 4
-------------------------------------------------
3.spicul milosesti 2 1 1 0 7-1 4
4.dinamo borduselul 2 1 1 0 6-1 4
5.steaua borduselul 2 1 1 0 8-6 4
6.unirea paltinis 2 1 0 1 6-5 3
7.vointa orboiesti 2 1 0 1 5-6 3
8.sport paltinis 2 1 0 1 5-8 3
9.omega milosesti 2 0 1 1 1-4 1
10.vointa cocora2 2 0 1 1 1-5 1
11.vointa tovarasia 2 0 0 2 2-8 0
12.inter stejarul 2 0 0 2 1-13 0
SERIA3
fc movilita-as patru frati 4-2
staruinta brosteni2-gloria alexeni 3-2
atletic v.macrisului-unirea garbovi 4-4
fulgerul fierbinti2-avantul grindul 9-1
victoria rosior-infratirea jilavele2 3-1
CLASAMENT etapa2
---------------------------------------------
1.FULGERUL FIERBINTI2 2 2 0 0 11-1 6
2.FC MOVILITA 2 2 0 0 7-3 6
---------------------------------------------
3.atletic v.macrisului 2 1 1 0 10-6 4
4.unirea garbovi 2 1 1 0 8-4 4
5.gloria alexeni 2 1 0 1 6-3 3
6.victoria rosiori 2 1 0 1 4-4 3
7.staruinta brosteni2 2 1 0 1 3-6 3
8.unirea manasia2 1 0 0 1 2-6 0
9.infratirea jilavele2 2 0 0 2 1-5 0
10.as patru frati 2 0 0 2 2-8 0
11.avantul grindul 1 0 0 1 1-9 0
liga4 etapa2
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-ghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-UNIREA GRIVITA 5-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 ons1-ons2)(09/10 5-1etp9 17.10.09)(10/11 l4-ons1)
GHEORGHE LAZAR
linie clasament general-5)recolta 1 1 0 0 2-1 3
linie clasament acasa-0)recolta 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
GRIVITA
linie clasament general-9)unirea 1 0 0 1 2-3 0
linie clasament deplasare-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-JUVENTUS BORANESTI 7-1(3-1)
a marcat-1-0ivan min14,1-1radu george min42,2-1cimpoieru43,3-1cimpoieru,4-1comanas min62,5-1petrus min81,6-1cimpoieru min87,7-1 petrus min88
arbitrii-puscasu ionela,alexe ionel,paraiescu ionel
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 0-0etp32 26.05.07)(07/08 2-1etp11 20.10.07)(08/09 2-0etp11 10.10.08)(09/10 l4-ons2)(10/11 9-0etp16 05.03.11)
FETESTI
linie clasament general-1)rapid 1 1 0 0 7-0 3
linie clasament acasa-0)rapid 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
BORANESTI
linie clasament general-10)juventus 1 0 0 1 1-2 0
linie clasament deplasare-0)juventus 0 0 0 0 0-0 0
ultimele meciuri jucate afara-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-ANDRIAS ANDRASESTI 6-2
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4- )(07/08 l4- )(08/09 l4-prs2)(09/10 l4-ons2)(10/11 1-0etp13 13.11.10)
REVIGA
linie clasament general-3)vointa 1 1 0 0 2-0 3
linie clasament acasa-0)vointa 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
ANDRASESTI
linie clasament general-14)andrias 1 0 0 1 0-7 0
linie clasament deplasare 0)andrias 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-SPICUL COLELIA 2-0(1-0)
a marcat- 1-0croitoru alex min 14,2-0vizuroiu marius min66
arbitrii-nitu gile,mihalcea alexandru,dobre daniel
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs2)(07/08 l3s2-l4)(08/09 3-1etp16 15.11.08)(09/10 3-2/3-0etp19 20.03.10)(10/11l4-ons2)
ABATORUL
linie clasament general-2)abatorul 1 1 0 0 5-0 3
linie clasament acasa-0)abatorul 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
COLELIA
linie clasament general-12)spicul 1 0 0 1 0-2 0
linie clasament deplasare-0)spicul 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-OLIMPIA BRAZII 9-2
a marcat-0-1 dumitru cristi min12,1-1 lefter min23,2-1 herea robert min28,3-1 lefter min44,4-1lefter min45,5-1 moraru min46,6-1zavedei min63,7-1herea min70,8-1bratu stefan min75,9-1zavedei min80,9-2 bucur george min83
arbitrii-modrea valentin,gheorghe marian,munteanu ionut
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 5-0etp28 02.05.09)(09/10 2-1etp19 20.03.10)(10/11 2-1etp14 20.11.10)
AMARA
linie clasament general-6)victoria 1 1 0 0 1-0 3
linie clasament acasa-0)victoria 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
BRAZII
linie clasament general-13)olimpia 1 0 0 1 0-5 0
linie clasament deplasare-0)olimpia 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VICTORIA TANDAREI 0-2
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 0-0etp23 07.04.07)(07/08 2-1etp1 25.08.07)(08/09 0-6etp9 29.09.08)(09/10 1-2etp22 10.04.10)(10/11 1-5etp2 28.08.10)
MUNTENI BUZAU
linie clasament general-7)victoria 1 0 1 0 3-3 0
linie clasament acasa-0)victoria 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
TANDAREI
linie clasament general-11)victoria 1 0 0 1 0-1 0
linie clasament deplasare-0)victoria 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-1
a marcat-0-1paraiescu -p min25,1-1 stoicescu min75
arbitrii-urse gabriel,dimache ionut,panait florin
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 ons1 4-0etp6 03.10.09))10/11 5-0etp15 27.11.10)
VITICOLA
linie clasament general-4)viticola 1 1 0 0 3-2 3
linie clasament acasa-0)viticola 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
GHEORGHE DOJA
linie clasament general-8)recolta 1 0 1 0 3-3 1
linie clasament deplasare-0)recolta 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
CLASAMENT
------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 2 2 0 0 14-1 6
----------------------------------------------
2.victoria amara 2 2 0 0 10-2 6
3.abatorul slobozia 2 2 0 0 7-0 6
4.vointa reviga 2 2 0 0 8-2 6
5.recolta ghe lazar 2 2 0 0 7-2 6
6.viticola fetesti 2 1 1 0 4-3 4
7.victoria tandarei 2 1 0 1 2-1 3
8.victoria munt buzau 2 0 1 1 3-5 1
9.recolta ghe doja 2 0 2 0 4-4 2
10.victoria munt buzau 2 0 1 1 3-5 1
------------------------------------------------
11.spicul colilia 2 0 0 2 0-4 0
12.unirea grivita 2 0 0 2 3-8 0
------------------------------------------------
13.andrias andrasesti 2 0 0 2 2-13 0
14.olimpia brazii 2 0 0 2 2-14 0
-----------------------------------------------
clasament acasa
1.amara 1 1 0 0 9-2 3
2.fetesti 1 1 0 0 7-1 3
3.reviga 1 1 0 0 6-2 3
4.ghe lazar 1 1 0 0 5-1 3
5.abatorul 1 1 0 0 2-0 3
6.ghe doja 1 0 1 0 3-3 1
7.viticola 1 0 1 0 1-1 1
8.grivita 1 0 0 1 2-3 0
9.boranesti 1 0 0 1 1-2 0
10.tandarei 1 0 0 1 0-1 0
11.colilia 1 0 0 1 0-2 0
12.munt buzau 1 0 0 1 0-2 0
13.brazii 1 0 0 1 0-5 0
14.andrasesti 1 0 0 1 0-7 0
clasament deplasare
1.fetesti 1 1 0 0 7-0 3
2.abatorul 1 1 0 0 5-0 3
3.reviga 1 1 0 0 2-0 3
4.tandarei 1 1 0 0 2-0 3
5.viticola 1 1 0 0 3-2 3
6.ghe lazar 1 1 0 0 2-1 3
7.amara 1 1 0 0 1-0 3
8.munt buzau 1 0 1 0 3-3 1
9.ghe doja 1 0 1 0 1-1 1
10.colilia 1 0 0 1 0-2 0
11.andrasesti 1 0 0 1 2-6 0
12.grivita 1 0 0 1 1-5 0
13.boranesti 1 0 0 1 1-7 0
14.brazii 1 0 0 1 2-9 0
clasament adevar
1.fetesti +3
2.abatorul +3
3.reviga +3
4.ghe lazar +3
5.amara +3
6.viticola +1
7.tandarei 0
8.ghe doja -1
9.munt buzau -1
10.grivita -3
11.colilia -3
12.boranesti -3
13.andrasesti -3
14.brazii -3
-editat de marian rad 03.09.11-
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-UNIREA GRIVITA 5-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 ons1-ons2)(09/10 5-1etp9 17.10.09)(10/11 l4-ons1)
GHEORGHE LAZAR
linie clasament general-5)recolta 1 1 0 0 2-1 3
linie clasament acasa-0)recolta 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
GRIVITA
linie clasament general-9)unirea 1 0 0 1 2-3 0
linie clasament deplasare-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-JUVENTUS BORANESTI 7-1(3-1)
a marcat-1-0ivan min14,1-1radu george min42,2-1cimpoieru43,3-1cimpoieru,4-1comanas min62,5-1petrus min81,6-1cimpoieru min87,7-1 petrus min88
arbitrii-puscasu ionela,alexe ionel,paraiescu ionel
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 0-0etp32 26.05.07)(07/08 2-1etp11 20.10.07)(08/09 2-0etp11 10.10.08)(09/10 l4-ons2)(10/11 9-0etp16 05.03.11)
FETESTI
linie clasament general-1)rapid 1 1 0 0 7-0 3
linie clasament acasa-0)rapid 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
BORANESTI
linie clasament general-10)juventus 1 0 0 1 1-2 0
linie clasament deplasare-0)juventus 0 0 0 0 0-0 0
ultimele meciuri jucate afara-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-ANDRIAS ANDRASESTI 6-2
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4- )(07/08 l4- )(08/09 l4-prs2)(09/10 l4-ons2)(10/11 1-0etp13 13.11.10)
REVIGA
linie clasament general-3)vointa 1 1 0 0 2-0 3
linie clasament acasa-0)vointa 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
ANDRASESTI
linie clasament general-14)andrias 1 0 0 1 0-7 0
linie clasament deplasare 0)andrias 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-SPICUL COLELIA 2-0(1-0)
a marcat- 1-0croitoru alex min 14,2-0vizuroiu marius min66
arbitrii-nitu gile,mihalcea alexandru,dobre daniel
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs2)(07/08 l3s2-l4)(08/09 3-1etp16 15.11.08)(09/10 3-2/3-0etp19 20.03.10)(10/11l4-ons2)
ABATORUL
linie clasament general-2)abatorul 1 1 0 0 5-0 3
linie clasament acasa-0)abatorul 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
COLELIA
linie clasament general-12)spicul 1 0 0 1 0-2 0
linie clasament deplasare-0)spicul 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-OLIMPIA BRAZII 9-2
a marcat-0-1 dumitru cristi min12,1-1 lefter min23,2-1 herea robert min28,3-1 lefter min44,4-1lefter min45,5-1 moraru min46,6-1zavedei min63,7-1herea min70,8-1bratu stefan min75,9-1zavedei min80,9-2 bucur george min83
arbitrii-modrea valentin,gheorghe marian,munteanu ionut
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs1)(07/08 l4-prs1)(08/09 5-0etp28 02.05.09)(09/10 2-1etp19 20.03.10)(10/11 2-1etp14 20.11.10)
AMARA
linie clasament general-6)victoria 1 1 0 0 1-0 3
linie clasament acasa-0)victoria 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
BRAZII
linie clasament general-13)olimpia 1 0 0 1 0-5 0
linie clasament deplasare-0)olimpia 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VICTORIA TANDAREI 0-2
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 0-0etp23 07.04.07)(07/08 2-1etp1 25.08.07)(08/09 0-6etp9 29.09.08)(09/10 1-2etp22 10.04.10)(10/11 1-5etp2 28.08.10)
MUNTENI BUZAU
linie clasament general-7)victoria 1 0 1 0 3-3 0
linie clasament acasa-0)victoria 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
TANDAREI
linie clasament general-11)victoria 1 0 0 1 0-1 0
linie clasament deplasare-0)victoria 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion parcul trandafirilor-fetesti
VITICOLA FETESTI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 1-1
a marcat-0-1paraiescu -p min25,1-1 stoicescu min75
arbitrii-urse gabriel,dimache ionut,panait florin
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 l4-prs3)(07/08 l4-prs3)(08/09 l4-ons1)(09/10 ons1 4-0etp6 03.10.09))10/11 5-0etp15 27.11.10)
VITICOLA
linie clasament general-4)viticola 1 1 0 0 3-2 3
linie clasament acasa-0)viticola 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
GHEORGHE DOJA
linie clasament general-8)recolta 1 0 1 0 3-3 1
linie clasament deplasare-0)recolta 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
CLASAMENT
------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 2 2 0 0 14-1 6
----------------------------------------------
2.victoria amara 2 2 0 0 10-2 6
3.abatorul slobozia 2 2 0 0 7-0 6
4.vointa reviga 2 2 0 0 8-2 6
5.recolta ghe lazar 2 2 0 0 7-2 6
6.viticola fetesti 2 1 1 0 4-3 4
7.victoria tandarei 2 1 0 1 2-1 3
8.victoria munt buzau 2 0 1 1 3-5 1
9.recolta ghe doja 2 0 2 0 4-4 2
10.victoria munt buzau 2 0 1 1 3-5 1
------------------------------------------------
11.spicul colilia 2 0 0 2 0-4 0
12.unirea grivita 2 0 0 2 3-8 0
------------------------------------------------
13.andrias andrasesti 2 0 0 2 2-13 0
14.olimpia brazii 2 0 0 2 2-14 0
-----------------------------------------------
clasament acasa
1.amara 1 1 0 0 9-2 3
2.fetesti 1 1 0 0 7-1 3
3.reviga 1 1 0 0 6-2 3
4.ghe lazar 1 1 0 0 5-1 3
5.abatorul 1 1 0 0 2-0 3
6.ghe doja 1 0 1 0 3-3 1
7.viticola 1 0 1 0 1-1 1
8.grivita 1 0 0 1 2-3 0
9.boranesti 1 0 0 1 1-2 0
10.tandarei 1 0 0 1 0-1 0
11.colilia 1 0 0 1 0-2 0
12.munt buzau 1 0 0 1 0-2 0
13.brazii 1 0 0 1 0-5 0
14.andrasesti 1 0 0 1 0-7 0
clasament deplasare
1.fetesti 1 1 0 0 7-0 3
2.abatorul 1 1 0 0 5-0 3
3.reviga 1 1 0 0 2-0 3
4.tandarei 1 1 0 0 2-0 3
5.viticola 1 1 0 0 3-2 3
6.ghe lazar 1 1 0 0 2-1 3
7.amara 1 1 0 0 1-0 3
8.munt buzau 1 0 1 0 3-3 1
9.ghe doja 1 0 1 0 1-1 1
10.colilia 1 0 0 1 0-2 0
11.andrasesti 1 0 0 1 2-6 0
12.grivita 1 0 0 1 1-5 0
13.boranesti 1 0 0 1 1-7 0
14.brazii 1 0 0 1 2-9 0
clasament adevar
1.fetesti +3
2.abatorul +3
3.reviga +3
4.ghe lazar +3
5.amara +3
6.viticola +1
7.tandarei 0
8.ghe doja -1
9.munt buzau -1
10.grivita -3
11.colilia -3
12.boranesti -3
13.andrasesti -3
14.brazii -3
-editat de marian rad 03.09.11-
liga4 juniori etapa2
sb.03.09.11 h15.00 stadion comunal-gheorghe lazar
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-UNIREA GRIVITA 2-2
sb.03.09.11 h15.00 stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-JUVENTUS BORANESTI 11-0
sb.03.09.11 h15.00 stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-ANDRIAS ANDRASESTI 1-2
stb.03.09.11 h15.00 stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-SPICUL COLILIA 8-0
sb.03.09.11 h15.00 stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-OLIMPIA BRAZII 10-1
sb.03.09.11 h15.00 stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VICTORIA TANDAREI 3-2
sb.03.09.11 h15.00 stadion parcaul trandafirilor=fetesti
VITICOLA FETESTI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 2-0
CLASAMENT
------------------------------------------
1.rapid fetesti 2 2 0 0 16-0 8
-----------------------------------------
2.abatorul slobozia 2 2 0 0 13-3 8
3.victoria munteni buzau 2 2 0 0 7-4 8
4.victoria amara 2 1 1 0 12-3 5
5.recolta ghe lazar 2 1 1 0 5-2 5
6.unirea grivita 2 1 1 0 4-3 5
7.viticola fetesti 2 1 0 1 3-2 4
8.vointa reviga 2 1 0 1 3-2 4
9.andrias andrasesti 2 1 0 1 2-6 4
10.victoria tandarei 2 0 1 1 4-5 1
11.recolta ghe doja 1 0 0 1 2-3 0
12.spicul colilia 2 0 0 2 0-10 0
13.olimpia brazii 2 0 0 2 4-15 0
14.juventus boranesti 2 0 0 2 0-14 0
-la victorie se acorda 4puncte iar la meci egal 1punct.
RECOLTA GHEORGHE LAZAR-UNIREA GRIVITA 2-2
sb.03.09.11 h15.00 stadion municipal-fetesti
RAPID FETESTI-JUVENTUS BORANESTI 11-0
sb.03.09.11 h15.00 stadion comunal-reviga
VOINTA REVIGA-ANDRIAS ANDRASESTI 1-2
stb.03.09.11 h15.00 stadion abatorul-slobozia
ABATORUL SLOBOZIA-SPICUL COLILIA 8-0
sb.03.09.11 h15.00 stadion victoria-amara
VICTORIA AMARA-OLIMPIA BRAZII 10-1
sb.03.09.11 h15.00 stadion comunal-munteni buzau
VICTORIA MUNTENI BUZAU-VICTORIA TANDAREI 3-2
sb.03.09.11 h15.00 stadion parcaul trandafirilor=fetesti
VITICOLA FETESTI-RECOLTA GHEORGHE DOJA 2-0
CLASAMENT
------------------------------------------
1.rapid fetesti 2 2 0 0 16-0 8
-----------------------------------------
2.abatorul slobozia 2 2 0 0 13-3 8
3.victoria munteni buzau 2 2 0 0 7-4 8
4.victoria amara 2 1 1 0 12-3 5
5.recolta ghe lazar 2 1 1 0 5-2 5
6.unirea grivita 2 1 1 0 4-3 5
7.viticola fetesti 2 1 0 1 3-2 4
8.vointa reviga 2 1 0 1 3-2 4
9.andrias andrasesti 2 1 0 1 2-6 4
10.victoria tandarei 2 0 1 1 4-5 1
11.recolta ghe doja 1 0 0 1 2-3 0
12.spicul colilia 2 0 0 2 0-10 0
13.olimpia brazii 2 0 0 2 4-15 0
14.juventus boranesti 2 0 0 2 0-14 0
-la victorie se acorda 4puncte iar la meci egal 1punct.
liga5 etapa2
SERIA1
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-BARAGANUL CIULNITA 5-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
PERIETI
clasament general-14)rapid 1 0 0 1 1-5 0
clasament acasa-0)rapid 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
CIULNITA
clasament general-4)baraganul 1 1 0 0 3-1 3
clasament deplasare-0)baraganul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal giurgeni
DUNAREA GIURGENI-FC TRAIAN 1-3
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
GIURGENI
clasament general-13)dunarea 1 0 0 1 1-4 0
clasament acasa-0)dunarea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
TRAIAN
clasament general-6)fc traian 1 1 0 0 3-2 3
clasament deplasare-0) traian 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-VOINTA SCANTEIA 2-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
OGRADA
clasament general-10)gloria 1 0 0 1 2-3 0
clasament acasa-0)gloria 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
SCANTEIA
clasament general-9)vointa 0 0 0 0 0-0 0
clasament deplasare-0)vointa 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal movila
FC MOVILA-FC CAZANESTI 1-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MOVILA
clasament general-7)movila 1 0 1 0 3-3 1
clasament acasa-0)movila 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
CAZANESTI
clasament general-3)cazanesti 1 1 0 0 4-1 3
clasament deplasare-0)cazanesti 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal andrasesti
ALBESTI 08 ALBESTI-VIITORUL PLATONESTI 2-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
ALBESTI
clasament general-5)albesti 1 1 0 0 3-2 3
clasament acasa-0)albesti 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
PLATONESTI
clasament general-8)viitorul 1 0 1 0 3-3 0
clasament deplasare-0)viitorul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-GLORIA GURA IALOMITEI 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
VALEA CIORII
clasament general-12)viitorul 1 0 0 1 1-3 0
clasament acasa-0)viitorul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
GURA IALOMITEI
clasament general-11)gloria 1 0 0 1 2-3 0
clasament deplasare-0)gloria 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-INTER STELNICA 0-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MIHAIL KOGALNICEANU
clasament general-15)unirea 1 0 0 1 1-9 0
clasament acasa-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
STELNICA
clasament general-2)inter 1 1 0 0 5-1 3
clasament deplasare-0)inter 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
clasament
---------------------------------
1.FC CAZANESTI 2 2 0 0 6-2 6
------------------------------------------
2.fc traian 2 2 0 0 6-3 6
...........................................................
3.inter stelnica 2 1 1 0 5-1 4
4.albesti08 albesti 2 1 1 0 5-4 4
5.agronomia bucu 1 1 0 0 4-3 3
6.gloria ograda 2 1 0 1 4-3 3
7.rapid perieti 2 1 0 1 6-6 3
8.viitorul valea ciorii 2 1 0 1 3-4 3
9.baraganul ciulnita 2 1 0 1 4-6 3
10.gloria gura ialom 2 1 0 1 3-5 3
11.viitorul platonesti 2 0 2 0 5-5 2
12.fc movila 2 0 1 1 4-5 1
13.unirea mih kogalnic 2 0 1 1 1-9 1
14.vointa scanteia 1 0 0 1 0-2 0
...................................................................
15.dunarea giurgeni 2 0 0 2 2-7 0
........................................................................
SERIA2
dum 04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal cocora
VOINTA COCORA-UNIREA MANASIA 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
COCORA
clasament general-2)vointa 1 1 0 0 4-0 3
clasament acasa-0)vointa 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
MANASIA
clasament general-3)unirea 1 1 0 0 3-0 3
clasament deplasare-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal jilavele
INFRATIREA JILAVELE-LIBERTATEA SALCIOARA 8-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
JILAVELE
clasament general-1)infratirea 1 1 0 0 7-2 3
clasament acasa-0)infratirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
SALCIOARA
clasament general-15)libertatea 1 0 0 1 0-4 0
clasament deplasare-0)libertatea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-VIITORUL AXINTELE2 3-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MALU ROSU
clasament general-14)recolta 1 0 0 1 0-4 0
clasament acasa-0)recolta 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
AXINTELE2
clasament general-16)viitorul 1 0 0 1 2-7 0
clasament deplasare-0)viitorul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion orasenesc fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-RECOLTA BARCANESTI 1-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
FIERBINTI
clasament general-7)fulgerul 1 1 0 0 3-2 3
clasament acasa-0)fulgerul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
BARCANESTI
clasament general-3)recolta 1 1 0 0 4-0 3
clasament deplasare-0)recolta 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion rasi
AIVA RASI-SECUNDA ADANCATA
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
RASI
clasament general-8)aiva 1 0 1 0 1-1 1
clasament acasa-0)aiva 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
ADANCATA
clasament general-10)secunda 1 0 0 1 2-3 0
clasament deplasare-0)secunda 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-FC DRIDUL 7-0
arbitrul-
obsrvator-
palmares direct ultimele 5 editii-
ION ROATA
clasament general-11)unirea 1 0 0 1 2-4 0
clasament acasa-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
DRIDUL
clasament general-9)dridul 1 0 1 0 1-1 1
clasament deplasare-0)dridul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-UNIREA SARATENI 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MOLDOVENI
clasament general-12)viitorul 1 0 0 1 1-3 0
clasament acasa-0)viitorul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
SARATENI
clasament general-5)unirea 1 1 0 0 4-2 3
clasament deplasare-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal cosereni
COSERENI COSERENI-VOINTA MAIA 2-3
arbitrul-
observator-
palmares ultimele 5 editii-
COSERENI
clasament general-13)cosereni 1 0 0 1 0-3 0
clasament acasa-0)cosereni 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
MAIA
clasament general-5)vointa 1 1 0 0 3-1 3
clasament deplasare-0)vointa 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
clasament
-----------------------------------------------
1.INFRATIREA JILAVELE 2 2 0 0 15-4 6
-------------------------------------------------------
2.vointa cocora 2 2 0 0 6-1 6
.............................................................
3.recolta barcanesti 2 2 0 0 6-1 6
4.vointa maia 2 2 0 0 6-3 6
5.unirea ion roata 2 1 0 1 9-4 3
6.unirea manasia 2 1 0 1 4-2 3
7.unirea sarateni 2 1 0 1 5-4 3
8.fulgerul fierbinti 2 1 0 1 4-4 3
9.viitorul moldoveni 2 1 0 1 3-4 3
10.recolta malu rosu 2 1 0 1 3-5 3
11.aiva rasi 1 0 1 0 1-1 1
12.secunda adancata 1 0 0 1 2-3 0
13.fc dridul 2 0 1 1 1-8 1
14.cosereni cosereni 2 0 0 2 2-6 0
------------------------------------------------------
15.viitorul axintele2 2 0 0 2 3-10 0
16.libertatea salcioara 2 0 0 2 2-12 0
----------------------------------------------------
-editat de nicola alexandru 01.09.11-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-perieti
RAPID PERIETI-BARAGANUL CIULNITA 5-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
PERIETI
clasament general-14)rapid 1 0 0 1 1-5 0
clasament acasa-0)rapid 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
CIULNITA
clasament general-4)baraganul 1 1 0 0 3-1 3
clasament deplasare-0)baraganul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal giurgeni
DUNAREA GIURGENI-FC TRAIAN 1-3
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
GIURGENI
clasament general-13)dunarea 1 0 0 1 1-4 0
clasament acasa-0)dunarea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
TRAIAN
clasament general-6)fc traian 1 1 0 0 3-2 3
clasament deplasare-0) traian 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-ograda
GLORIA OGRADA-VOINTA SCANTEIA 2-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
OGRADA
clasament general-10)gloria 1 0 0 1 2-3 0
clasament acasa-0)gloria 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
SCANTEIA
clasament general-9)vointa 0 0 0 0 0-0 0
clasament deplasare-0)vointa 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal movila
FC MOVILA-FC CAZANESTI 1-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MOVILA
clasament general-7)movila 1 0 1 0 3-3 1
clasament acasa-0)movila 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
CAZANESTI
clasament general-3)cazanesti 1 1 0 0 4-1 3
clasament deplasare-0)cazanesti 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal andrasesti
ALBESTI 08 ALBESTI-VIITORUL PLATONESTI 2-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
ALBESTI
clasament general-5)albesti 1 1 0 0 3-2 3
clasament acasa-0)albesti 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
PLATONESTI
clasament general-8)viitorul 1 0 1 0 3-3 0
clasament deplasare-0)viitorul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal valea ciorii
VIITORUL VALEA CIORII-GLORIA GURA IALOMITEI 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
VALEA CIORII
clasament general-12)viitorul 1 0 0 1 1-3 0
clasament acasa-0)viitorul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
GURA IALOMITEI
clasament general-11)gloria 1 0 0 1 2-3 0
clasament deplasare-0)gloria 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
sb.03.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal mihail kogalniceanu
UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU-INTER STELNICA 0-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MIHAIL KOGALNICEANU
clasament general-15)unirea 1 0 0 1 1-9 0
clasament acasa-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
STELNICA
clasament general-2)inter 1 1 0 0 5-1 3
clasament deplasare-0)inter 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
clasament
---------------------------------
1.FC CAZANESTI 2 2 0 0 6-2 6
------------------------------------------
2.fc traian 2 2 0 0 6-3 6
...........................................................
3.inter stelnica 2 1 1 0 5-1 4
4.albesti08 albesti 2 1 1 0 5-4 4
5.agronomia bucu 1 1 0 0 4-3 3
6.gloria ograda 2 1 0 1 4-3 3
7.rapid perieti 2 1 0 1 6-6 3
8.viitorul valea ciorii 2 1 0 1 3-4 3
9.baraganul ciulnita 2 1 0 1 4-6 3
10.gloria gura ialom 2 1 0 1 3-5 3
11.viitorul platonesti 2 0 2 0 5-5 2
12.fc movila 2 0 1 1 4-5 1
13.unirea mih kogalnic 2 0 1 1 1-9 1
14.vointa scanteia 1 0 0 1 0-2 0
...................................................................
15.dunarea giurgeni 2 0 0 2 2-7 0
........................................................................
SERIA2
dum 04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal cocora
VOINTA COCORA-UNIREA MANASIA 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
COCORA
clasament general-2)vointa 1 1 0 0 4-0 3
clasament acasa-0)vointa 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
MANASIA
clasament general-3)unirea 1 1 0 0 3-0 3
clasament deplasare-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal jilavele
INFRATIREA JILAVELE-LIBERTATEA SALCIOARA 8-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
JILAVELE
clasament general-1)infratirea 1 1 0 0 7-2 3
clasament acasa-0)infratirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
SALCIOARA
clasament general-15)libertatea 1 0 0 1 0-4 0
clasament deplasare-0)libertatea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal malu rosu
RECOLTA MALU ROSU-VIITORUL AXINTELE2 3-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MALU ROSU
clasament general-14)recolta 1 0 0 1 0-4 0
clasament acasa-0)recolta 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
AXINTELE2
clasament general-16)viitorul 1 0 0 1 2-7 0
clasament deplasare-0)viitorul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion orasenesc fierbinti
FULGERUL FIERBINTI-RECOLTA BARCANESTI 1-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
FIERBINTI
clasament general-7)fulgerul 1 1 0 0 3-2 3
clasament acasa-0)fulgerul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
BARCANESTI
clasament general-3)recolta 1 1 0 0 4-0 3
clasament deplasare-0)recolta 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion rasi
AIVA RASI-SECUNDA ADANCATA
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
RASI
clasament general-8)aiva 1 0 1 0 1-1 1
clasament acasa-0)aiva 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
ADANCATA
clasament general-10)secunda 1 0 0 1 2-3 0
clasament deplasare-0)secunda 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal-brosteni
UNIREA ION ROATA-FC DRIDUL 7-0
arbitrul-
obsrvator-
palmares direct ultimele 5 editii-
ION ROATA
clasament general-11)unirea 1 0 0 1 2-4 0
clasament acasa-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
DRIDUL
clasament general-9)dridul 1 0 1 0 1-1 1
clasament deplasare-0)dridul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal moldoveni
VIITORUL MOLDOVENI-UNIREA SARATENI 2-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
MOLDOVENI
clasament general-12)viitorul 1 0 0 1 1-3 0
clasament acasa-0)viitorul 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
SARATENI
clasament general-5)unirea 1 1 0 0 4-2 3
clasament deplasare-0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
dum.04.09.11 jun15.00 sen17.00 stadion comunal cosereni
COSERENI COSERENI-VOINTA MAIA 2-3
arbitrul-
observator-
palmares ultimele 5 editii-
COSERENI
clasament general-13)cosereni 1 0 0 1 0-3 0
clasament acasa-0)cosereni 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
MAIA
clasament general-5)vointa 1 1 0 0 3-1 3
clasament deplasare-0)vointa 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
clasament
-----------------------------------------------
1.INFRATIREA JILAVELE 2 2 0 0 15-4 6
-------------------------------------------------------
2.vointa cocora 2 2 0 0 6-1 6
.............................................................
3.recolta barcanesti 2 2 0 0 6-1 6
4.vointa maia 2 2 0 0 6-3 6
5.unirea ion roata 2 1 0 1 9-4 3
6.unirea manasia 2 1 0 1 4-2 3
7.unirea sarateni 2 1 0 1 5-4 3
8.fulgerul fierbinti 2 1 0 1 4-4 3
9.viitorul moldoveni 2 1 0 1 3-4 3
10.recolta malu rosu 2 1 0 1 3-5 3
11.aiva rasi 1 0 1 0 1-1 1
12.secunda adancata 1 0 0 1 2-3 0
13.fc dridul 2 0 1 1 1-8 1
14.cosereni cosereni 2 0 0 2 2-6 0
------------------------------------------------------
15.viitorul axintele2 2 0 0 2 3-10 0
16.libertatea salcioara 2 0 0 2 2-12 0
----------------------------------------------------
-editat de nicola alexandru 01.09.11-
liga6 2011/2012 etapa1
duminica 04.09.11 sen17.00
SERIA1
recolta saveni-spicul vladeni 3-1
spicul marculesti-spartacus iazu 5-3
real gimbasani-fair players slobozia noua 6-0
vointa brancoveni-agronomia bucu 2 1-2
baraganul ciulnita2-recolta buiesti 2-4
CLASAMENT
-----------------------------------------------
1.REAL GIMBASANI 1 1 0 0 6-0 3
2.SPICUL MARCULESTI 1 1 0 0 5-3 3
------------------------------------------
3.recolta buiesti 1 1 0 0 4-2 3
4.recolta saveni 1 1 0 0 3-1 3
5.agronomia bucu2 1 1 0 0 2-1 3
6.vointa brancoveni 1 0 0 1 1-2 0
7.spartacus iazu 1 0 0 1 3-5 0
8.baraganul ciulnita2 1 0 0 2-4 0
9.spicul vladeni 1 0 0 1 1-3 0
10.f.p slobozia noua 1 0 0 1 0-6 0
SERIA2
inter stejarul-dinamo borduselul 0-5
staruinta brosteni2-steaua borduselul 3-3
unirea paltinis-omega milosesti 3-0n
spicul milosesti-sport paltinis 6-0
vointa tovarasia-vointa orboiesti 0-3mv
as orezu-vointa cocora2 4-0
CLASAMENT
---------------------------------------------
1.SPICUL MILOSESTI 1 1 0 0 6-0 3
2.DINAMO BORDUSELUL 1 1 0 0 5-0 3
-----------------------------------------------
3.as orezu 1 1 0 0 4-0 3
4.vointa orboiesti 1 1 0 0 3-0 3
5.unirea paltinis 1 1 0 0 3-0 3
6.steaua borduselul 1 0 1 0 3-3 1
7.staruinta brosteni2 1 0 1 0 3-3 1
8.omega milosesti 1 0 0 1 0-3 0
9.vointa tovarasia 1 0 0 1 0-3 0
10.vointa cocora2 1 0 0 1 0-4 0
11.inter stejarul 1 0 0 1 0-5 0
12.sport paltinis 1 0 0 1 0-6 0
SERIA3
victoria rosiori-fc movilita 1-3
infratirea jilavele2-fulgerul fierbinti2 0-2
avantul grindul-victoria barbulesti 3-0n
unirea manasia2-athtletic valea macrisului 2-6
unirea garbovi-staruinta brosteni 4-0
gloria lexeni-as patrul frati 4-0
CLASAMENT
---------------------------------------
1.ATHLETIC V.MACRISULUI 1 1 0 0 6-2 3
2.GLORIA ALEXENI 1 1 0 0 4-0 3
------------------------------------------------
3.unirea garbovi 1 1 0 0 4-0 3
4.avantul grindul 1 1 0 0 3-0 3
5.fc movilita 1 1 0 0 3-1 3
6.fulgerul fierbinti2 1 1 0 0 2-0 3
7.victoria rosiori 1 0 0 1 1-3 0
8.infratirea jilavele2 1 0 0 1 0-2 0
9.victoria barbulesti 1 0 0 1 0-3 0
10.as patru frati 1 0 0 1 0-4 0
11.staruinta brosteni 1 0 0 1 0-4 0
12.unirea manasia2 1 0 0 1 2-6 0
SERIA1
recolta saveni-spicul vladeni 3-1
spicul marculesti-spartacus iazu 5-3
real gimbasani-fair players slobozia noua 6-0
vointa brancoveni-agronomia bucu 2 1-2
baraganul ciulnita2-recolta buiesti 2-4
CLASAMENT
-----------------------------------------------
1.REAL GIMBASANI 1 1 0 0 6-0 3
2.SPICUL MARCULESTI 1 1 0 0 5-3 3
------------------------------------------
3.recolta buiesti 1 1 0 0 4-2 3
4.recolta saveni 1 1 0 0 3-1 3
5.agronomia bucu2 1 1 0 0 2-1 3
6.vointa brancoveni 1 0 0 1 1-2 0
7.spartacus iazu 1 0 0 1 3-5 0
8.baraganul ciulnita2 1 0 0 2-4 0
9.spicul vladeni 1 0 0 1 1-3 0
10.f.p slobozia noua 1 0 0 1 0-6 0
SERIA2
inter stejarul-dinamo borduselul 0-5
staruinta brosteni2-steaua borduselul 3-3
unirea paltinis-omega milosesti 3-0n
spicul milosesti-sport paltinis 6-0
vointa tovarasia-vointa orboiesti 0-3mv
as orezu-vointa cocora2 4-0
CLASAMENT
---------------------------------------------
1.SPICUL MILOSESTI 1 1 0 0 6-0 3
2.DINAMO BORDUSELUL 1 1 0 0 5-0 3
-----------------------------------------------
3.as orezu 1 1 0 0 4-0 3
4.vointa orboiesti 1 1 0 0 3-0 3
5.unirea paltinis 1 1 0 0 3-0 3
6.steaua borduselul 1 0 1 0 3-3 1
7.staruinta brosteni2 1 0 1 0 3-3 1
8.omega milosesti 1 0 0 1 0-3 0
9.vointa tovarasia 1 0 0 1 0-3 0
10.vointa cocora2 1 0 0 1 0-4 0
11.inter stejarul 1 0 0 1 0-5 0
12.sport paltinis 1 0 0 1 0-6 0
SERIA3
victoria rosiori-fc movilita 1-3
infratirea jilavele2-fulgerul fierbinti2 0-2
avantul grindul-victoria barbulesti 3-0n
unirea manasia2-athtletic valea macrisului 2-6
unirea garbovi-staruinta brosteni 4-0
gloria lexeni-as patrul frati 4-0
CLASAMENT
---------------------------------------
1.ATHLETIC V.MACRISULUI 1 1 0 0 6-2 3
2.GLORIA ALEXENI 1 1 0 0 4-0 3
------------------------------------------------
3.unirea garbovi 1 1 0 0 4-0 3
4.avantul grindul 1 1 0 0 3-0 3
5.fc movilita 1 1 0 0 3-1 3
6.fulgerul fierbinti2 1 1 0 0 2-0 3
7.victoria rosiori 1 0 0 1 1-3 0
8.infratirea jilavele2 1 0 0 1 0-2 0
9.victoria barbulesti 1 0 0 1 0-3 0
10.as patru frati 1 0 0 1 0-4 0
11.staruinta brosteni 1 0 0 1 0-4 0
12.unirea manasia2 1 0 0 1 2-6 0
liga3 seria2 etapa3
...derby-ul adjudecat clar de slobozeni..
sb.04.09.11 h17.30 stadion comunal-axintele
CS VIITORUL AXINTELE-CSM UNIREA SLOBOZIA 0-3(0-2)
a marcat-0-1 gabi lazar,0-2 v.gheorghe-pen,0-3 v gheorghe
arbitrii-iugulescu ionut(targoviste),harbuzariu nicolaie(bucuresti),stamanichi lucian(bucuresti)
observatori-sange niculaie(bucuresti),gheorghe negoita(braila)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au mai intalnit in liga3
AXINTELE
linie clasament general-15)viitorul 2 0 0 2 0-2 0
linie clasament acasa-viitorul 1 0 0 1 0-1 0
rezultate acasa-0-1etp1 fc voluntari
SLOBOZIA
linie clasament general-2)unirea 2 2 0 0 7-1 6
linie clasament deplasare-unirea 1 1 0 0 2-1 3
rezultate deplasare-2-1etp1 eolica baia
CLASAMENT
---------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 3 3 0 0 10-1 9
---------------------------------------------
2.cs afumati 3 3 0 0 8-1 9
3.acs berceni 2 2 0 0 6-1 6
4.dunarea calarasi 3 2 0 1 6-7 6
5.fc voluntari 2 1 1 0 2-1 4
6.cs stefanesti 3 1 1 1 4-4 4
7.fc voluntari 2 1 1 0 2-1 4
8.conpet ciresu 3 1 1 1 6-7 4
9.viitorul chirnogi 2 1 0 1 2-2 3
10.eolica baia 3 1 0 2 4-5 3
11.cs tunari 3 1 0 2 2-3 3
12.rapid bucuresti2 3 1 0 2 2-4 3
----------------------------------------------
13.comprest bucuresti 3 1 0 2 3-6 3
14.cs eforie 3 1 0 2 3-8 3
15.VIITORUL AXINTELE 3 0 0 3 0-5 0
----------------------------------------------------
etapa viitoare(vn.09.09.11 h17.00)
comprest bucuresti-cs afumati
cs balotesti-dunarea calarasi
fc voluntari-conpet ciresu
viitorul chirnogi-cs stefanesti
eolica baia-viitorul axintele
cs tunari-cs eforie
acs berceni-rapid bucuresti2
unirea slobozia-sta
CS VIITORUL AXINTELE-CSM UNIREA SLOBOZIA 0-3(0-2)
a marcat-0-1 gabi lazar,0-2 v.gheorghe-pen,0-3 v gheorghe
arbitrii-iugulescu ionut(targoviste),harbuzariu nicolaie(bucuresti),stamanichi lucian(bucuresti)
observatori-sange niculaie(bucuresti),gheorghe negoita(braila)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au mai intalnit in liga3
AXINTELE
linie clasament general-15)viitorul 2 0 0 2 0-2 0
linie clasament acasa-viitorul 1 0 0 1 0-1 0
rezultate acasa-0-1etp1 fc voluntari
SLOBOZIA
linie clasament general-2)unirea 2 2 0 0 7-1 6
linie clasament deplasare-unirea 1 1 0 0 2-1 3
rezultate deplasare-2-1etp1 eolica baia
CLASAMENT
---------------------------------------------
1.UNIREA SLOBOZIA 3 3 0 0 10-1 9
---------------------------------------------
2.cs afumati 3 3 0 0 8-1 9
3.acs berceni 2 2 0 0 6-1 6
4.dunarea calarasi 3 2 0 1 6-7 6
5.fc voluntari 2 1 1 0 2-1 4
6.cs stefanesti 3 1 1 1 4-4 4
7.fc voluntari 2 1 1 0 2-1 4
8.conpet ciresu 3 1 1 1 6-7 4
9.viitorul chirnogi 2 1 0 1 2-2 3
10.eolica baia 3 1 0 2 4-5 3
11.cs tunari 3 1 0 2 2-3 3
12.rapid bucuresti2 3 1 0 2 2-4 3
----------------------------------------------
13.comprest bucuresti 3 1 0 2 3-6 3
14.cs eforie 3 1 0 2 3-8 3
15.VIITORUL AXINTELE 3 0 0 3 0-5 0
----------------------------------------------------
etapa viitoare(vn.09.09.11 h17.00)
comprest bucuresti-cs afumati
cs balotesti-dunarea calarasi
fc voluntari-conpet ciresu
viitorul chirnogi-cs stefanesti
eolica baia-viitorul axintele
cs tunari-cs eforie
acs berceni-rapid bucuresti2
unirea slobozia-sta
LIGA4 2011/2012 ETAPA1
sb.27.08.11 h15.30.00jun,17.30sen stadion comunal grivita
UNIREA GRIVITA-VITICOLA AGROFAM FETESTI 2-3(2-3)
a marcat-0-1 chirea min10,1-1 savulescu min11,1-2 popa min13,1-3 popa min16 2-3 dumitru valentin min28
arbitrii-marian hagiu,alexe ionel,nedelcu marian
observator-gheorghe topor
GRIVITA:dumitru,madalin,stoian,rosioru,taporea,savulescu,dumitru v,gheorghe,mogos,zecea d,neculai,fatu.Rezerve:nastasie,zeca.s,voicu.
VITICOLA:mircea,lintaru.a,stancu,udrea,raican,lintaru and,florea,chirea,dinu,popa,stoicescu.Rezerve:rosu,motea,
palmares in ultimii 5 ani-(06/07-prs3-l4)(07/08-ons1-l4)(08/09-ons1-l4)(09/10-l4-ons1)(10/11-ons1-l4)
GRIVITA
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
VITICOLA
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
sb.27.08.11 h15.30jun,h17.30sen stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-2(1-0)
a marcat-1-0 ion marius min18,1-1 constantin cosmin min73,1-2 chindea alexandru min88
arbitrii-marius bazac,anton marius,bucurica alexandru
observator-vasile dragan
palmares direct in ultimii 5 ani-(06/07-0-4etp26 21.04.07)(07/08-1-6etp10 13.10.07)(08/09-l4-ons1)(09/10-ons2-l4)(10/11- 1-4etp7 02.10.10)
BORANESTI
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
GHEORGHE LAZAR
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.27.08.11 h15.30jun h17.30sen stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-RAPID FETESTI 0-7(0-3)
a marcat-0-1 ivan min15p,0-2 cimpoieru min22,0-3 marin nicu min43,0-4 petrus min55,0-5 almaghe min61,0-6 clinciu min74,0-7 cimpoieru min90
arbitrii-andrei zaharia,urse gabriel,panait cristian
observator-jan puclici
palmares ultimele 5 editii-(06/07 -l4)(07/08 -l4)(08/09 prs2-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 5-0etp12 06.11.10)
ANDRASESTI:alexandru,neaga,zarnescu,iamandi,volf,dinu.i,dinu.m,avram,cucu,tantareanu,iamandi.mih,Rezerve:lupa,raduna
FETESTI:calugaru,juncanariu,almaghe,ivan,comanas,tonea,marin,petrus,cimpoieru,marcu,ghita Rezerve:tifrea,mitu,clinciu,enica
ANDRASESTI
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
FETESTI
linie clasament general0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-colelia
SPICUL COLELIA-VOINTA REVIGA 0-2(0-1)
a marcat-0-1 anton silvica min14,0-2 dima romeo min90
arbitrii-ionut paraiescu,ion alexandru,ion lucian
observator-gheorghe tuican
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs2-l4)(07/08 1-0etp34 24.05.08)(08/09 3-1etp22 21.03.09)(09/10 0-2etp18 13.03.10)(10/11 ons2-l4)
COLELIA
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
REVIGA
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-ABATORUL SLOBOZIA 0-5
a marcat-balta ionel-3,chiru cristian,stoian mihai
arbitrii-constantin borangic,ionescu radu,neacsa ionut
observator-gheorghe manea
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs1-l4)(07/08 ons1-l4)(08/09 1-3etp9 29.09.08)(09/10 2-2etp28 22.05.10)(10/11 1-2etp18 19.03.11)
BRAZII
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
ABATORUL
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VICTORIA AMARA 0-1(0-0)
a marcat-0-1 lefter ionut min48
arbitrii-gile nitu,panait florin,mihalcea alexandru
observator-ion andrei
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 2-0etp24 11.04.07)(07/08 2-2etp33 21.05.08)(08/09 2-2etp17 22.11.08)(09/10 2-1etp3 05.09.09)(10/11 0-2etp5 18.09.10)
TANDAREI
linie clasament general-0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
AMARA
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 3-3(2-1)
a marcat-1-0 enache cornel,1-1 dumitru ionut min7,2-1 burlacu ionut,3-1 cucu roselfin min74,3-2 craciun viorel min 78,3-3 dita marius min 86
arbitrii-gheorghe andrei,
observator-aron rodel
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs3-l4)(07/08 ons3-l4)(08/09 ons1-l4)(09/10 ons1-l4)(10/11 4-0etp19 26.03.11)
GHEORGHE DOJA
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
MUNTENI BUZAU
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
CLASAMENT ETAPA1
------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 1 1 0 0 7-0 3
-----------------------------------------
2.abatorul slobozia 1 1 0 0 5-0 3
3.vointa reviga 1 1 0 0 2-0 3
4.viticola fetesti 1 1 0 0 3-2 3
5.recolta ghe lazar 1 1 0 0 2-1 3
6.victoria amara(2) 1 1 0 0 1-0 3
7.victoria munt buzau 1 0 1 0 3-3 1
8.recolta ghe doja 1 0 1 0 3-3 1
9.unirea grivita(N) 1 0 0 1 2-3 0
10.juventus boranesti 1 0 0 1 1-2 1
------------------------------------------------
11.victoria tandarei 1 0 0 1 0-1 0
12.spicul colelia(N) 1 0 0 1 0-2 0
-------------------------------------------------
13.olimpia brazii 1 0 0 1 0-5 0
14.andrias andrasesti 1 0 0 1 0-7 0
------------------------------------------------
loc1 participa la baraj liga3
loc 11 si 12 merg la baraj cu locurile 2 din liga5
loc 13 si 14 retrogradeaza direct in liga5
clasament acasa
1.gheorghe doja 1 0 1 0 3-3 1
2.abatorul 0 0 0 0 0-0 0
3.amara 0 0 0 0 0-0 0
4.fetesti 0 0 0 0 0-0 0
5.ghe lazar 0 0 0 0 0-0 0
6.munt buzau 0 0 0 0 0-0 0
7.reviga 0 0 0 0 0-0 0
8.viticola 0 0 0 0 0-0 0
9.grivita 1 0 0 1 2-3 0
10.boranesti 1 0 0 1 1-2 0
11.tandarei 1 0 0 1 0-1 0
12.colelia 1 0 0 1 0-2 0
13.brazii 1 0 0 1 0-5 0
14.andrasesti 1 0 0 1 0-7 0
clasament deplasare
1.fetesti 1 1 0 0 7-0 3
2.abatorul 1 1 0 0 5-0 3
3.reviga 1 1 0 0 2-0 3
4.viticola 1 1 0 0 3-2 3
5.ghe lazar 1 1 0 0 2-1 3
6.amara 1 1 0 0 1-0 3
7.munt buzau 1 0 1 0 3-3 1
8.andrasesti 0 0 0 0 0-0 0
9.boranesti 0 0 0 0 0-0 0
10.brazii 0 0 0 0 0-0 0
11.colelia 0 0 0 0 0-0 0
12.ghe doja 0 0 0 0 0-0 0
13.grivita 0 0 0 0 0-0 0
14.tandarei 0 0 0 0 0-0 0
clasament adevar
1.fetesti +3
2.abatorul +3
3.reviga +3
4.viticola +3
ghe lazar +3
6.amara +3
7.munt buzau +1
8.ghe doja -2
9.grivita -3
10.boranesti -3
11.tandarei -3
12.colielia -3
13.brazii -3
14.andrasesti -3
-editat de marian rad 28.08.11-
UNIREA GRIVITA-VITICOLA AGROFAM FETESTI 2-3(2-3)
a marcat-0-1 chirea min10,1-1 savulescu min11,1-2 popa min13,1-3 popa min16 2-3 dumitru valentin min28
arbitrii-marian hagiu,alexe ionel,nedelcu marian
observator-gheorghe topor
GRIVITA:dumitru,madalin,stoian,rosioru,taporea,savulescu,dumitru v,gheorghe,mogos,zecea d,neculai,fatu.Rezerve:nastasie,zeca.s,voicu.
VITICOLA:mircea,lintaru.a,stancu,udrea,raican,lintaru and,florea,chirea,dinu,popa,stoicescu.Rezerve:rosu,motea,
palmares in ultimii 5 ani-(06/07-prs3-l4)(07/08-ons1-l4)(08/09-ons1-l4)(09/10-l4-ons1)(10/11-ons1-l4)
GRIVITA
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
VITICOLA
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
sb.27.08.11 h15.30jun,h17.30sen stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-RECOLTA GHEORGHE LAZAR 1-2(1-0)
a marcat-1-0 ion marius min18,1-1 constantin cosmin min73,1-2 chindea alexandru min88
arbitrii-marius bazac,anton marius,bucurica alexandru
observator-vasile dragan
palmares direct in ultimii 5 ani-(06/07-0-4etp26 21.04.07)(07/08-1-6etp10 13.10.07)(08/09-l4-ons1)(09/10-ons2-l4)(10/11- 1-4etp7 02.10.10)
BORANESTI
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
GHEORGHE LAZAR
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.27.08.11 h15.30jun h17.30sen stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-RAPID FETESTI 0-7(0-3)
a marcat-0-1 ivan min15p,0-2 cimpoieru min22,0-3 marin nicu min43,0-4 petrus min55,0-5 almaghe min61,0-6 clinciu min74,0-7 cimpoieru min90
arbitrii-andrei zaharia,urse gabriel,panait cristian
observator-jan puclici
palmares ultimele 5 editii-(06/07 -l4)(07/08 -l4)(08/09 prs2-l4)(09/10 ons2-l4)(10/11 5-0etp12 06.11.10)
ANDRASESTI:alexandru,neaga,zarnescu,iamandi,volf,dinu.i,dinu.m,avram,cucu,tantareanu,iamandi.mih,Rezerve:lupa,raduna
FETESTI:calugaru,juncanariu,almaghe,ivan,comanas,tonea,marin,petrus,cimpoieru,marcu,ghita Rezerve:tifrea,mitu,clinciu,enica
ANDRASESTI
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
FETESTI
linie clasament general0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-colelia
SPICUL COLELIA-VOINTA REVIGA 0-2(0-1)
a marcat-0-1 anton silvica min14,0-2 dima romeo min90
arbitrii-ionut paraiescu,ion alexandru,ion lucian
observator-gheorghe tuican
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs2-l4)(07/08 1-0etp34 24.05.08)(08/09 3-1etp22 21.03.09)(09/10 0-2etp18 13.03.10)(10/11 ons2-l4)
COLELIA
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
REVIGA
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-ABATORUL SLOBOZIA 0-5
a marcat-balta ionel-3,chiru cristian,stoian mihai
arbitrii-constantin borangic,ionescu radu,neacsa ionut
observator-gheorghe manea
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs1-l4)(07/08 ons1-l4)(08/09 1-3etp9 29.09.08)(09/10 2-2etp28 22.05.10)(10/11 1-2etp18 19.03.11)
BRAZII
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
ABATORUL
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VICTORIA AMARA 0-1(0-0)
a marcat-0-1 lefter ionut min48
arbitrii-gile nitu,panait florin,mihalcea alexandru
observator-ion andrei
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 2-0etp24 11.04.07)(07/08 2-2etp33 21.05.08)(08/09 2-2etp17 22.11.08)(09/10 2-1etp3 05.09.09)(10/11 0-2etp5 18.09.10)
TANDAREI
linie clasament general-0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
AMARA
linie clasament general-0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHEORGHE DOJA-VICTORIA MUNTENI BUZAU 3-3(2-1)
a marcat-1-0 enache cornel,1-1 dumitru ionut min7,2-1 burlacu ionut,3-1 cucu roselfin min74,3-2 craciun viorel min 78,3-3 dita marius min 86
arbitrii-gheorghe andrei,
observator-aron rodel
palmares direct ultimele 5 editii-(06/07 prs3-l4)(07/08 ons3-l4)(08/09 ons1-l4)(09/10 ons1-l4)(10/11 4-0etp19 26.03.11)
GHEORGHE DOJA
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
MUNTENI BUZAU
linie clasament general- 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
CLASAMENT ETAPA1
------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 1 1 0 0 7-0 3
-----------------------------------------
2.abatorul slobozia 1 1 0 0 5-0 3
3.vointa reviga 1 1 0 0 2-0 3
4.viticola fetesti 1 1 0 0 3-2 3
5.recolta ghe lazar 1 1 0 0 2-1 3
6.victoria amara(2) 1 1 0 0 1-0 3
7.victoria munt buzau 1 0 1 0 3-3 1
8.recolta ghe doja 1 0 1 0 3-3 1
9.unirea grivita(N) 1 0 0 1 2-3 0
10.juventus boranesti 1 0 0 1 1-2 1
------------------------------------------------
11.victoria tandarei 1 0 0 1 0-1 0
12.spicul colelia(N) 1 0 0 1 0-2 0
-------------------------------------------------
13.olimpia brazii 1 0 0 1 0-5 0
14.andrias andrasesti 1 0 0 1 0-7 0
------------------------------------------------
loc1 participa la baraj liga3
loc 11 si 12 merg la baraj cu locurile 2 din liga5
loc 13 si 14 retrogradeaza direct in liga5
clasament acasa
1.gheorghe doja 1 0 1 0 3-3 1
2.abatorul 0 0 0 0 0-0 0
3.amara 0 0 0 0 0-0 0
4.fetesti 0 0 0 0 0-0 0
5.ghe lazar 0 0 0 0 0-0 0
6.munt buzau 0 0 0 0 0-0 0
7.reviga 0 0 0 0 0-0 0
8.viticola 0 0 0 0 0-0 0
9.grivita 1 0 0 1 2-3 0
10.boranesti 1 0 0 1 1-2 0
11.tandarei 1 0 0 1 0-1 0
12.colelia 1 0 0 1 0-2 0
13.brazii 1 0 0 1 0-5 0
14.andrasesti 1 0 0 1 0-7 0
clasament deplasare
1.fetesti 1 1 0 0 7-0 3
2.abatorul 1 1 0 0 5-0 3
3.reviga 1 1 0 0 2-0 3
4.viticola 1 1 0 0 3-2 3
5.ghe lazar 1 1 0 0 2-1 3
6.amara 1 1 0 0 1-0 3
7.munt buzau 1 0 1 0 3-3 1
8.andrasesti 0 0 0 0 0-0 0
9.boranesti 0 0 0 0 0-0 0
10.brazii 0 0 0 0 0-0 0
11.colelia 0 0 0 0 0-0 0
12.ghe doja 0 0 0 0 0-0 0
13.grivita 0 0 0 0 0-0 0
14.tandarei 0 0 0 0 0-0 0
clasament adevar
1.fetesti +3
2.abatorul +3
3.reviga +3
4.viticola +3
ghe lazar +3
6.amara +3
7.munt buzau +1
8.ghe doja -2
9.grivita -3
10.boranesti -3
11.tandarei -3
12.colielia -3
13.brazii -3
14.andrasesti -3
-editat de marian rad 28.08.11-
LIGA4 JUNIORI 2011/2012
etapa1(sb.27.08.11 h15.30)
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VITICOLA FETESTI 2-1
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-RAPID FETESTI 0-5
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VICTORIA AMARA 2-2
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHE DOJA-VICTORIA MUNT BUZAU 2-4
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-ABATORUL SLOBOZIA 3-5
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-RECOLTA GHE LAZAR 0-3
stadion comunal-colilia
SPICUL COLILIA-VOINTA REVIGA 0-2
clasament:
----------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 1 1 0 0 5-0 4
------------------------------------------------
2.recolta ghe lazar 1 1 0 0 3-0 4
3.abatorul slobozia 1 1 0 0 5-3 4
4.victoria munt buzau 1 1 0 0 4-2 4
5.vointa reviga 1 1 0 0 2-0 4
6.victoria amara 1 0 1 0 2-2 1
7.victoria tandarei 1 0 1 0 2-2 1
8.viticola fetesti 0 0 0 0 0-0 0
9.unirea grivita 0 0 0 0 0-0 0
10.olimpia brazii 1 0 0 1 3-5 0
11.recolta ghe doja 1 0 0 1 2-4 0
12.spicul colilia 1 0 0 1 0-2 0
13.juventus boranesti 1 0 0 1 0-3 0
14.andrias andrasesti 1 0 0 1 0-5 0
stadion comunal-grivita
UNIREA GRIVITA-VITICOLA FETESTI 2-1
stadion comunal-andrasesti
ANDRIAS ANDRASESTI-RAPID FETESTI 0-5
stadion tineretului-tandarei
VICTORIA TANDAREI-VICTORIA AMARA 2-2
stadion comunal-gheorghe doja
RECOLTA GHE DOJA-VICTORIA MUNT BUZAU 2-4
stadion comunal-brazii
OLIMPIA BRAZII-ABATORUL SLOBOZIA 3-5
stadion comunal-boranesti
JUVENTUS BORANESTI-RECOLTA GHE LAZAR 0-3
stadion comunal-colilia
SPICUL COLILIA-VOINTA REVIGA 0-2
clasament:
----------------------------------------------
1.RAPID FETESTI 1 1 0 0 5-0 4
------------------------------------------------
2.recolta ghe lazar 1 1 0 0 3-0 4
3.abatorul slobozia 1 1 0 0 5-3 4
4.victoria munt buzau 1 1 0 0 4-2 4
5.vointa reviga 1 1 0 0 2-0 4
6.victoria amara 1 0 1 0 2-2 1
7.victoria tandarei 1 0 1 0 2-2 1
8.viticola fetesti 0 0 0 0 0-0 0
9.unirea grivita 0 0 0 0 0-0 0
10.olimpia brazii 1 0 0 1 3-5 0
11.recolta ghe doja 1 0 0 1 2-4 0
12.spicul colilia 1 0 0 1 0-2 0
13.juventus boranesti 1 0 0 1 0-3 0
14.andrias andrasesti 1 0 0 1 0-5 0
LIGA5 2011/2012 ETAPA1
SERIA1
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-traian
FC TRAIAN-GLORIA OGRADA 3-2
arbitrii-
observator-
palmares ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion orasenesc-cazanesti
AS CAZANESTI-DUNAREA GIURGENI 4-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadoin comunal-movila
FC MOVILA-VIITORUL PLATONESTI 3-3
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-CS ALBESTI 08 ALBESTI 2-3
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-VIITORUL VALEA CIORII 3-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-stalnica
INTER STELNICA-RAPID PERIETI 5-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 9-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11
VOINTA BRATIANU SCANTEIA-sta
clasament
-------------------------------------------------
1.agronomia bucu 1 1 0 0 9-1 3
-------------------------------------------------
2.inter stelnica 1 1 0 0 5-1 3
------------------------------------------------
3.as cazanesti 1 1 0 0 4-1 3
4.baraganul ciulnita(R) 1 1 0 0 3-1 3
5.albesti08 albesti 1 1 0 0 3-2 3
6.fc traian 1 1 0 0 3-2 3
7.viitorul platonesti(N) 1 0 1 0 3-3 1
8.fc movila 1 0 1 0 3-3 1
9.vointa scanteia(N) 0 0 0 0 0-0 0
10.gloria ograda 1 0 0 1 2-3 0
11.gloria gura ialom 1 0 0 1 2-3 0
12.viitorul v ciorii 1 0 0 1 1-3 0
13.dunarea giurgeni(2) 1 0 0 1 1-4 0
14.rapid perieti 1 0 0 1 1-5 0
------------------------------------------
15.unirea mih kogalnic 1 0 0 1 1-9 0
--------------------------------------------
SERIA2
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-COSERENI COSERENI 3-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30
LIBERTATEA SALCIOARA-VOINTA COCORA 0-4
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11.jun15.30 sen17.30 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-INFRATIREA JILAVELE 2-7
-arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii
dum..28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-RECOLTA MALU ROSU 4-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30
SECUNDA ADANCATA-FULGERUL FIERBINTI 2-3
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-AIVA RASI 1-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-UNIREA ION ROATA 4-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-VIITORUL MOLDOVENI 3-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
clasament
----------------------------------
1.infratirea jilavele 1 1 0 0 7-2 3
----------------------------------
2.vointa cocora 1 1 0 0 4-0 3
----------------------------------
3.recolta barcanesti(R) 1 1 0 0 4-0 3
4..unirea manasia 1 1 0 0 3-0 3
5.unirea sarateni 1 1 0 0 4-2 3
6.vointa maia 1 1 0 0 3-1 3
7.fulgerul fierbinti 1 1 0 0 3-2 3
8.aiva rasi 1 0 1 0 1-1 1
9.fc dridulk(N) 1 0 1 0 1-1 1
10secunda adancata(N) 1 0 0 1 2-3 0
11.unirea ion roata 1 0 0 1 2-4 0
12.viitorul moldoveni 1 0 0 1 1-3 0
13.cosereni cosereni 1 0 0 1 0-3 0
14.recolta malu rosu 1 0 0 1 0-4 0
--------------------------------------------
15.libertatea salcioara(R) 1 0 0 1 0-4 0
16.viitorul axintele2(N) 1 0 0 1 2-7 0
----------------------------------------------
-editat de nicola alex 27.08.11-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-traian
FC TRAIAN-GLORIA OGRADA 3-2
arbitrii-
observator-
palmares ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion orasenesc-cazanesti
AS CAZANESTI-DUNAREA GIURGENI 4-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadoin comunal-movila
FC MOVILA-VIITORUL PLATONESTI 3-3
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-gura ialomitei
GLORIA GURA IALOMITEI-CS ALBESTI 08 ALBESTI 2-3
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-ciulnita
BARAGANUL CIULNITA-VIITORUL VALEA CIORII 3-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-stalnica
INTER STELNICA-RAPID PERIETI 5-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-bucu
AGRONOMIA BUCU-UNIREA MIHAIL KOGALNICEANU 9-1
arbitrii-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
sb.27.08.11
VOINTA BRATIANU SCANTEIA-sta
clasament
-------------------------------------------------
1.agronomia bucu 1 1 0 0 9-1 3
-------------------------------------------------
2.inter stelnica 1 1 0 0 5-1 3
------------------------------------------------
3.as cazanesti 1 1 0 0 4-1 3
4.baraganul ciulnita(R) 1 1 0 0 3-1 3
5.albesti08 albesti 1 1 0 0 3-2 3
6.fc traian 1 1 0 0 3-2 3
7.viitorul platonesti(N) 1 0 1 0 3-3 1
8.fc movila 1 0 1 0 3-3 1
9.vointa scanteia(N) 0 0 0 0 0-0 0
10.gloria ograda 1 0 0 1 2-3 0
11.gloria gura ialom 1 0 0 1 2-3 0
12.viitorul v ciorii 1 0 0 1 1-3 0
13.dunarea giurgeni(2) 1 0 0 1 1-4 0
14.rapid perieti 1 0 0 1 1-5 0
------------------------------------------
15.unirea mih kogalnic 1 0 0 1 1-9 0
--------------------------------------------
SERIA2
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion tineretului-urziceni
UNIREA MANASIA-COSERENI COSERENI 3-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30
LIBERTATEA SALCIOARA-VOINTA COCORA 0-4
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11.jun15.30 sen17.30 stadion comunal-axintele
VIITORUL AXINTELE2-INFRATIREA JILAVELE 2-7
-arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii
dum..28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-barcanesti
RECOLTA BARCANESTI-RECOLTA MALU ROSU 4-0
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30
SECUNDA ADANCATA-FULGERUL FIERBINTI 2-3
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-dridul
FC DRIDUL-AIVA RASI 1-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-sarateni
UNIREA SARATENI-UNIREA ION ROATA 4-2
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
dum.28.08.11 jun15.30 sen17.30 stadion comunal-maia
VOINTA MAIA-VIITORUL MOLDOVENI 3-1
arbitrul-
observator-
palmares direct ultimele 5 editii-
clasament
----------------------------------
1.infratirea jilavele 1 1 0 0 7-2 3
----------------------------------
2.vointa cocora 1 1 0 0 4-0 3
----------------------------------
3.recolta barcanesti(R) 1 1 0 0 4-0 3
4..unirea manasia 1 1 0 0 3-0 3
5.unirea sarateni 1 1 0 0 4-2 3
6.vointa maia 1 1 0 0 3-1 3
7.fulgerul fierbinti 1 1 0 0 3-2 3
8.aiva rasi 1 0 1 0 1-1 1
9.fc dridulk(N) 1 0 1 0 1-1 1
10secunda adancata(N) 1 0 0 1 2-3 0
11.unirea ion roata 1 0 0 1 2-4 0
12.viitorul moldoveni 1 0 0 1 1-3 0
13.cosereni cosereni 1 0 0 1 0-3 0
14.recolta malu rosu 1 0 0 1 0-4 0
--------------------------------------------
15.libertatea salcioara(R) 1 0 0 1 0-4 0
16.viitorul axintele2(N) 1 0 0 1 2-7 0
----------------------------------------------
-editat de nicola alex 27.08.11-
liga3 seria2 etapa2
..antrenament cu public...
vineri 26.08.11 h18.00 stadion 1mai-slobozia
CSM UNIREA SLOBOZIA-CS EFORIE 5-0
a marcat-
arbitrii-vizireanu adrian(buzau),grama adrian(buzau),constantin laurentiu(buzau)
observatori-marin stelian(bucuresti),bedreaga george(galati)
palmares direct ultimele 5 editii-
UNIREA
linie clasament general-4)slobozia 1 1 0 0 2-1 3(+3)
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
EFORIE
linie clasament general-5)eforie 1 1 0 0 2-1 3(0)
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0
ultimele rezultate deplasare-
rezultate etapa2
cs afumati-dunarea calarasi 5-1
comprest bucuresti-rapid bucuresti2 1-0
cs balotesti-conpet ciresu 1-1
acs berceni-lindab stefanesti 2-1
viitorul chirnogi-viitorul axintele 1-0
unirea slobozia-cs eforie 5-0
cs tunari-eolica baia 2-1
fc voluntari-sta
clasament etapa2
--------------------------------------------
1.CS AFUMATI(N) 2 2 0 0 7-1 6
---------------------------------------------
2.UNIREA SLOBOZIA(2) 2 2 0 0 7-1 6
3.conpet ciresu(N) 2 1 1 0 3-1 4
4.acs berceni 1 1 0 0 2-1 3
5.fc voluntari 1 1 0 0 1-0 3
6.lindab stefanesti(N) 2 1 0 1 3-3 3
7.cs tunari 2 1 0 1 2-2 3
8.viitorul chirnogi 2 1 0 1 2-2 3
9.comprest bucuresti 2 1 0 1 1-2 3
10.dunarea calarasi 2 1 0 1 2-5 3
11.cs eforie 2 1 0 1 2-6 3
12.cs balotesti(N) 2 0 1 1 1-2 1
------------------------------------------------------
13.eolica baia(N) 2 0 0 2 2-4 0
14.VIITORUL AXINTELE(N) 2 0 0 2 0-2 0
15.rapid bucuresti2 2 0 0 2 0-3 0
------------------------------------------------------------
-editat de cornel popa 27..08.11-
CSM UNIREA SLOBOZIA-CS EFORIE 5-0
a marcat-
arbitrii-vizireanu adrian(buzau),grama adrian(buzau),constantin laurentiu(buzau)
observatori-marin stelian(bucuresti),bedreaga george(galati)
palmares direct ultimele 5 editii-
UNIREA
linie clasament general-4)slobozia 1 1 0 0 2-1 3(+3)
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
EFORIE
linie clasament general-5)eforie 1 1 0 0 2-1 3(0)
linie clasament deplasare-0 0 0 0 0-0
ultimele rezultate deplasare-
rezultate etapa2
cs afumati-dunarea calarasi 5-1
comprest bucuresti-rapid bucuresti2 1-0
cs balotesti-conpet ciresu 1-1
acs berceni-lindab stefanesti 2-1
viitorul chirnogi-viitorul axintele 1-0
unirea slobozia-cs eforie 5-0
cs tunari-eolica baia 2-1
fc voluntari-sta
clasament etapa2
--------------------------------------------
1.CS AFUMATI(N) 2 2 0 0 7-1 6
---------------------------------------------
2.UNIREA SLOBOZIA(2) 2 2 0 0 7-1 6
3.conpet ciresu(N) 2 1 1 0 3-1 4
4.acs berceni 1 1 0 0 2-1 3
5.fc voluntari 1 1 0 0 1-0 3
6.lindab stefanesti(N) 2 1 0 1 3-3 3
7.cs tunari 2 1 0 1 2-2 3
8.viitorul chirnogi 2 1 0 1 2-2 3
9.comprest bucuresti 2 1 0 1 1-2 3
10.dunarea calarasi 2 1 0 1 2-5 3
11.cs eforie 2 1 0 1 2-6 3
12.cs balotesti(N) 2 0 1 1 1-2 1
------------------------------------------------------
13.eolica baia(N) 2 0 0 2 2-4 0
14.VIITORUL AXINTELE(N) 2 0 0 2 0-2 0
15.rapid bucuresti2 2 0 0 2 0-3 0
------------------------------------------------------------
-editat de cornel popa 27..08.11-
liga3 seria2 etapa2
...aceiasi echipa acelasi scor ca si in meciul de cupa..
vineri 26.08.11 h18.00 stadion comunal-chirnogi
CS VIITORUL CHIRNOGI-CS VIITORUL AXINTELE 1-0
a marcat-
arbitrii-costache fernando(constanta),menlinvuap gemin(constanta),stoian cosmin(constanta)
observatori-marcu dumitru(bucuresti),utica sorin(bucuresti)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au intalnit in liga3
CHIRNOGI
linie clasament general-9)chirnogi 1 0 0 1 1-2 0(0)
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
AXINTELE
linie clasament general-13)axintele 1 0 0 1 0-1 0(-3)
linie clasament deplasare- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
cele doua echipe s-au intalnit in turul1 cupa romaniei la Amara,si cei de la Chirnogi au castigat cu 1-0 calificandu-se in turul urmator.
-editat de cornel popa 23.08.11-
CS VIITORUL CHIRNOGI-CS VIITORUL AXINTELE 1-0
a marcat-
arbitrii-costache fernando(constanta),menlinvuap gemin(constanta),stoian cosmin(constanta)
observatori-marcu dumitru(bucuresti),utica sorin(bucuresti)
palmares direct ultimele 5 editii-nu s-au intalnit in liga3
CHIRNOGI
linie clasament general-9)chirnogi 1 0 0 1 1-2 0(0)
linie clasament acasa-0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate acasa-
AXINTELE
linie clasament general-13)axintele 1 0 0 1 0-1 0(-3)
linie clasament deplasare- 0 0 0 0 0-0 0
ultimele rezultate deplasare-
cele doua echipe s-au intalnit in turul1 cupa romaniei la Amara,si cei de la Chirnogi au castigat cu 1-0 calificandu-se in turul urmator.
-editat de cornel popa 23.08.11-
liga3 seria2 etapa1
...debut promitator pentru vicecampioni..
CS EOLICA2010 BAIA-CSM UNIREA SLOBOZIA 1-2(0-0)
vineri 19.08.2011 h18.00 stadion comunal-baia
arbitrii-arghir mirel(galati),dragomir maricel(braila),titirisca marius(braila),
observatori-guteanu stere(constanta),bratu cataros(calarasi)
a marcat-stere min67/v.gheorghe min 60,stanciu min 67
meciuri directe jucate la baia
0 0 0 0 0-0 0
-nu s-au intalnit pana acum in liga3
EOLICA
linie clasament
0)eolica 0 0 0 0 0-0 0
meciuri acasa
0)eolica 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
UNIREA
linie clasament general
0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare
0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
CS EOLICA 2010 BAIA
-stadion comunal-baia
-culori rosu negru
-debutanta in liga3
-a castigat de trei ori la rand campionatul judetean tulcea sezoanele 08/09 09/10 10/11
-a promovat si anul trecut in liga3 invingand la baraj campioana judetului Ialomita,dar nu s-a inscris
-lotul echipei:vlas,david,ciobanu,petre,pascovici,suta,chirila,lungu,oprea,banoti,boghitoi,curumi,sandu,achim,iovanescu,caluda,taralunga,forminte,uzun,stan,stere,evdochim
A sosit si timpul pentru startul in noul sezon competitional 2011/2012 pentru echipa ialomiteana.Cu o pregatire fizico-tactica bine pusa la punct in aceasta perioada de vara dar mai ales cu rezultate remarcabile in meciurile de pregatire,echipa din Baragan ne face sa credem ca poate cel putin sa repete sezonul bun din sezonul trecut.M ai toata lumea da ca sigura in lupta pentru promovarea in liga2 in acest sezon formatia ialomiteana avand ca atuu valoare de grup a lotului si mai ales faptul ca dispun de golgheterul seriei V.Gheorghe un jucator care si-a demonstrat si in acest timp cat a jucat in amicale dar mai ales in Cupa Romaniei pofta imensa de gol pe care o are.Prima deplasare si debutul pentru slobozeni v-a fi pe terenul unei echipe care pentru fotbalul Ialomitean a lasat o rana foarte adanca acum un an si nu cred ca mai e cazul sa reamintim acest lucru.Este un bun prilej de a ne lua revansa fata de acestia prin echipa fanion a judetului,dar trebuie stiut faptul ca in componenta celor din Baia sunt jucatori cu state vechi chir in liga1 daca amintim de Pascovici,Vlas,Curumi,Stere,jucatori ce au activat la Farul Constanta.Se anunta deci un joc foarte greu pentru slobozeni ,dar prin experienta dobandita in atatea jocuri grele de liga3,speram ca acestia sa profite de tracul de inceput al gazdelor care vor juca primul joc de liga3 pe teren propiul si vor cauta sa lase o impresie buna.Dorim si noi mult succes echipei ialomitene in acest sezon competitional si sa ne bucuram cu totii la sfarsitul acestui campionat.HAI UNIREA!
Juc bun realizat de componentii ialomiteni la prima aparitia in liga3 pe acest sezon in compania echipei nou promovate din judetul Tulcea,o formatie care pentru fotbalul ialomitean era ca o sperietoare,mai ales dupa lectia de fotbal predata celor de la Tandarei la jocul de baraj de acum un an.Slobozenii si-au aratat inca o data clasa dominand un adversar destul de timid cu nume grele in componenta aceastuia.v.gheorghe deschide sarabanda ratarilor cu una monumentala cand singur cu portarul tulcean nu reuseste sa-l invinga,iar brigada de arbitrii da si ea o mana de ajutor celor din Tulcea refuzand un penalty clar la acelasi V.Gheorghe.Partea secunda se joaca sub acelasi asediu la poarta tulcenilor si era evident ca pusi sub presiune acestia vor ceda.V.Gheorghe nu mai iarta in minutul 60 cand reuseste sa deschida scorul comform cursului jocului.Nu trec decat 5 minute si reduta tulceana mai cade la datarie inca o data la o faza in care Stanciu pune si el capul si la propiu si la figurat la victoria ialomiteana reusind sa duca scorul la 2-0.Vazuti cu sacii in caruta ialomitenii sunt treziti repede la viata in minutul 67 de Stere care reduce din handicap si face ca finalul sa fie unul deosebit de tensionat cu echipa gazda ce prinde curaj si forteaza egalarea.Dar experienta acumulata in aceste sezoane de liga3 de echipa slobozeana avea sa-si spuna cuvantul acestia reusind sa termine invingatori dar putea chiar sa mareasca si avantajul la cateva contre daca se concentrau mai bine la finalizare.Una peste alta a fost o victorie pe deplin meritata a Unirii care astfel incepe bine acest sezon iar dupa jocul prestat da semne ca este in grafic si ca obiectivul propus este realizabil daca vor evolua cu aceiasi daruire si ambitie in toate meciurile.
UNIREA SLOBOZIA:Dobre,Judeanu,Bozean,V.toma,Stan,Dragut,Cristea,Macare,Ivascu,V.gheorghe,Stanciu.Rezerve-G.Dumitru,Tudor,Ibrian,C.toma
rezultate etapa1
dunarea calarasi-cs tunari 1-0
rapid bucuresti2-cs afumati 0-2
CONPET ciresu-COMPREST GIM bucuresti 2-0
LINDAB stefanesti-cs balotesti 1-0
cs eforie-viitorul chirnogi 2-1
EOLICA baia-unirea slobozia 1-2
viitorul axintele-fc voluntari 0-1
acs berceni-sta
CLASAMENT etapa1
---------------------------------------
1..cs afumati(N) 1 1 0 0 2-0 3
---------------------------------------------
2.CONPET ciresu 1 1 0 0 2-0 3
3.CSM UNIREA SLOBOZIA(2) 1 1 0 0 2-1 3
4.cs eforie 1 1 0 0 2-1 3
5.fc voluntari 1 1 0 0 1-0 3
6.dunarea calarasi 1 1 0 0 1-0 3
7.LINDAB stefanesti(N) 1 1 0 0 1-0 3
8.acs berceni 0 0 0 0 0-0 0
9.viitorul chirnogi 1 0 0 1 1-2 0
10.EOLICA baia(N) 1 0 0 1 1-2 0
11.cs balotesti(N) 1 0 0 1 0-1 0
12.cs tunari 1 0 0 1 0-1 0
-----------------------------------------
13.VIITORUL AXINTELE(N) 1 0 0 1 0-1 0
14.COMPREST bucuresti 1 0 0 1 0-2 0
15.rapid bucuresti2 1 0 0 1 0-2 0
------------------------------------------
ETAPA2(vineri 26.08.11 h18.00)
sc afumati-dunarea calarasi
comprest bucuresti-rapid bucuresti2
cs balotesti-conpet ciresu
acs berceni-lindab stefanesti
viitorul chirnogi-VIITORUL AXINTELE
UNIREA SLOBOZIA-cs eforie
cs tunari-eolica baia
fc voluntari-sta
-redactat de cornel popa 19.08.11-
arbitrii-arghir mirel(galati),dragomir maricel(braila),titirisca marius(braila),
observatori-guteanu stere(constanta),bratu cataros(calarasi)
a marcat-stere min67/v.gheorghe min 60,stanciu min 67
meciuri directe jucate la baia
0 0 0 0 0-0 0
-nu s-au intalnit pana acum in liga3
EOLICA
linie clasament
0)eolica 0 0 0 0 0-0 0
meciuri acasa
0)eolica 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
UNIREA
linie clasament general
0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare
0)unirea 0 0 0 0 0-0 0
rezultate deplasare-
CS EOLICA 2010 BAIA
-stadion comunal-baia
-culori rosu negru
-debutanta in liga3
-a castigat de trei ori la rand campionatul judetean tulcea sezoanele 08/09 09/10 10/11
-a promovat si anul trecut in liga3 invingand la baraj campioana judetului Ialomita,dar nu s-a inscris
-lotul echipei:vlas,david,ciobanu,petre,pascovici,suta,chirila,lungu,oprea,banoti,boghitoi,curumi,sandu,achim,iovanescu,caluda,taralunga,forminte,uzun,stan,stere,evdochim
A sosit si timpul pentru startul in noul sezon competitional 2011/2012 pentru echipa ialomiteana.Cu o pregatire fizico-tactica bine pusa la punct in aceasta perioada de vara dar mai ales cu rezultate remarcabile in meciurile de pregatire,echipa din Baragan ne face sa credem ca poate cel putin sa repete sezonul bun din sezonul trecut.M ai toata lumea da ca sigura in lupta pentru promovarea in liga2 in acest sezon formatia ialomiteana avand ca atuu valoare de grup a lotului si mai ales faptul ca dispun de golgheterul seriei V.Gheorghe un jucator care si-a demonstrat si in acest timp cat a jucat in amicale dar mai ales in Cupa Romaniei pofta imensa de gol pe care o are.Prima deplasare si debutul pentru slobozeni v-a fi pe terenul unei echipe care pentru fotbalul Ialomitean a lasat o rana foarte adanca acum un an si nu cred ca mai e cazul sa reamintim acest lucru.Este un bun prilej de a ne lua revansa fata de acestia prin echipa fanion a judetului,dar trebuie stiut faptul ca in componenta celor din Baia sunt jucatori cu state vechi chir in liga1 daca amintim de Pascovici,Vlas,Curumi,Stere,jucatori ce au activat la Farul Constanta.Se anunta deci un joc foarte greu pentru slobozeni ,dar prin experienta dobandita in atatea jocuri grele de liga3,speram ca acestia sa profite de tracul de inceput al gazdelor care vor juca primul joc de liga3 pe teren propiul si vor cauta sa lase o impresie buna.Dorim si noi mult succes echipei ialomitene in acest sezon competitional si sa ne bucuram cu totii la sfarsitul acestui campionat.HAI UNIREA!
Juc bun realizat de componentii ialomiteni la prima aparitia in liga3 pe acest sezon in compania echipei nou promovate din judetul Tulcea,o formatie care pentru fotbalul ialomitean era ca o sperietoare,mai ales dupa lectia de fotbal predata celor de la Tandarei la jocul de baraj de acum un an.Slobozenii si-au aratat inca o data clasa dominand un adversar destul de timid cu nume grele in componenta aceastuia.v.gheorghe deschide sarabanda ratarilor cu una monumentala cand singur cu portarul tulcean nu reuseste sa-l invinga,iar brigada de arbitrii da si ea o mana de ajutor celor din Tulcea refuzand un penalty clar la acelasi V.Gheorghe.Partea secunda se joaca sub acelasi asediu la poarta tulcenilor si era evident ca pusi sub presiune acestia vor ceda.V.Gheorghe nu mai iarta in minutul 60 cand reuseste sa deschida scorul comform cursului jocului.Nu trec decat 5 minute si reduta tulceana mai cade la datarie inca o data la o faza in care Stanciu pune si el capul si la propiu si la figurat la victoria ialomiteana reusind sa duca scorul la 2-0.Vazuti cu sacii in caruta ialomitenii sunt treziti repede la viata in minutul 67 de Stere care reduce din handicap si face ca finalul sa fie unul deosebit de tensionat cu echipa gazda ce prinde curaj si forteaza egalarea.Dar experienta acumulata in aceste sezoane de liga3 de echipa slobozeana avea sa-si spuna cuvantul acestia reusind sa termine invingatori dar putea chiar sa mareasca si avantajul la cateva contre daca se concentrau mai bine la finalizare.Una peste alta a fost o victorie pe deplin meritata a Unirii care astfel incepe bine acest sezon iar dupa jocul prestat da semne ca este in grafic si ca obiectivul propus este realizabil daca vor evolua cu aceiasi daruire si ambitie in toate meciurile.
UNIREA SLOBOZIA:Dobre,Judeanu,Bozean,V.toma,Stan,Dragut,Cristea,Macare,Ivascu,V.gheorghe,Stanciu.Rezerve-G.Dumitru,Tudor,Ibrian,C.toma
rezultate etapa1
dunarea calarasi-cs tunari 1-0
rapid bucuresti2-cs afumati 0-2
CONPET ciresu-COMPREST GIM bucuresti 2-0
LINDAB stefanesti-cs balotesti 1-0
cs eforie-viitorul chirnogi 2-1
EOLICA baia-unirea slobozia 1-2
viitorul axintele-fc voluntari 0-1
acs berceni-sta
CLASAMENT etapa1
---------------------------------------
1..cs afumati(N) 1 1 0 0 2-0 3
---------------------------------------------
2.CONPET ciresu 1 1 0 0 2-0 3
3.CSM UNIREA SLOBOZIA(2) 1 1 0 0 2-1 3
4.cs eforie 1 1 0 0 2-1 3
5.fc voluntari 1 1 0 0 1-0 3
6.dunarea calarasi 1 1 0 0 1-0 3
7.LINDAB stefanesti(N) 1 1 0 0 1-0 3
8.acs berceni 0 0 0 0 0-0 0
9.viitorul chirnogi 1 0 0 1 1-2 0
10.EOLICA baia(N) 1 0 0 1 1-2 0
11.cs balotesti(N) 1 0 0 1 0-1 0
12.cs tunari 1 0 0 1 0-1 0
-----------------------------------------
13.VIITORUL AXINTELE(N) 1 0 0 1 0-1 0
14.COMPREST bucuresti 1 0 0 1 0-2 0
15.rapid bucuresti2 1 0 0 1 0-2 0
------------------------------------------
ETAPA2(vineri 26.08.11 h18.00)
sc afumati-dunarea calarasi
comprest bucuresti-rapid bucuresti2
cs balotesti-conpet ciresu
acs berceni-lindab stefanesti
viitorul chirnogi-VIITORUL AXINTELE
UNIREA SLOBOZIA-cs eforie
cs tunari-eolica baia
fc voluntari-sta
-redactat de cornel popa 19.08.11-
liga3 seria2 etapa1
...mult mai greu in liga3 ca in judeteana..
CS VIITORUL AXINTELE-FC VOLUNTARI 0-1
sambata 20.08.2011 H18.00 stadion comunal-axintele
arbitrii-ionescu florin(ploiesti),banu adrian(ploiesti),pantilimonescu constantin(ploiesti)
observatori-mihalcea adrian(bucuresti),seceanu liviu(galati)
meciuri directe jucate la axintele
0 0 0 0 0-0 0
-nu s-au intalnit pana acum in liga3
AXINTELE
linie clasament general
0)axintele 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament meciuri acasa
0)axintele 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
VOLUNTARI
linie clasament general
0)voluntari 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare
0)voluntari 0 0 0 0 0-0 0
rezultate
FC VOLUNTARI
-a ocupat loc6 in editia trecuta
-este la a doua participare in liga3
-a preluat locul echipei petrolul berca in sezonul 2009/2010 in liga3
-joaca meciurile de pe teren propiul pe stadionul din Popesti Leordeni 3000locuri
In aceasta seara micuta localitate ialomiteana va trai inca o seara istorica deoarece pe stadionul local echipa gazda i-si va face debutul in liga3,si cu siguranta micuta tribuna construita recent o sa fie luata cu asalt de iubitorii fotbalului din localitate dar mai cu seama si din alte localitati dornici sa vada pe viu aceasta minune din Baragan.Dupa un sezon in care au dominat autoritar fotbalul judetean si au castigat tot ce se putea castiga,dar mai ales dupa promovarea in premiera in liga3,gazdele debuteaza acasa cu formatia ilfoveana din Voluntari o echipa incomoda si care si-a propus si ea la randul sau sa atace promovarea in liga3.Un debut greu pentru ialomiteni care vor incerca sa faca un prim pas in obtinerea primelor puncte pe teren propiul stiindu-se faptul ca acestia sunt o forta cand joaca acasa.Obiectivul declarat al echipei din Axintele in acest sezon este acela de a evita in primul rand retrogradarea si a se clasa pe un loc cat mai confortabil in clasament.Daca vor juca cu acelasi elan si spirit de sacrificiu asa cum au facut si in campionatul judetean,suntem ferm convinsi ca acest obiectiv este unul realizabil si din acest motiv tinem si noi pumnii stransi pentru alb verzi.MULTA BAFTA AXINTELE.
Zi frumoasa la Axintele la sfarsit de saptamana cand micuta tribuna a stadionului comunal a fost luata cu asalt de numerosi spectatori locali si nu numai,veniti sa vada pe viu minunea fotbalistica din Ialomita.Gazdele s-au lovit nca din start de o echipa a celor din Voluntari mult mai experimentata care a stiut sa inchida bine spatiile spre propiul careu dar si sa replice taios.S-a vazut totusi tracul de debut al celor din Axintele in liga3 mai ales ca jucau si in fata propiilor spectatori si dorea sa nu se faca de ras.Mai e mult de muncit pentru ca aceasta echipa ialomiteana sa faca fata cu brio acestui nivel de liga3,care este cu mult mai mare fata de ce au jucat acestia in liga judeteana.Cand toata lumea era constienta ca nu se mai poate intampla nimica si meciul se indrepta spre un rezultat de egalitate zicem noi destul de justificat pentru ambele combatante,in cel de-al 4-lea minut de prelungire oaspetii aveau sa dea lovitura reusind sa marcheze singurul gol al partidei si sa plece cu 3 puncte nesperate.O infrangere dureroasa pentru cei de la Axintele dar din care au de tras multe invataturi si speram noi ca vor reusii ca in meciurile urmatoare sa nu mai faca aceleasi greseli.Capul sus baieti s-a pierdut o singura batalie nu si razboiul.
VIITORUL AXINTELE:Sava,Paun,Nicolaie,Oprisan,V.Sebastian,Munteanu,Grecea,Toader,A.stefan,Velu,Ogodogdo.Rezerve:-Cana,Nixon,Pascale,I.Marius
-redactat de cornel popa 19.08.11-
arbitrii-ionescu florin(ploiesti),banu adrian(ploiesti),pantilimonescu constantin(ploiesti)
observatori-mihalcea adrian(bucuresti),seceanu liviu(galati)
meciuri directe jucate la axintele
0 0 0 0 0-0 0
-nu s-au intalnit pana acum in liga3
AXINTELE
linie clasament general
0)axintele 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament meciuri acasa
0)axintele 0 0 0 0 0-0 0
rezultate acasa-
VOLUNTARI
linie clasament general
0)voluntari 0 0 0 0 0-0 0
linie clasament deplasare
0)voluntari 0 0 0 0 0-0 0
rezultate
FC VOLUNTARI
-a ocupat loc6 in editia trecuta
-este la a doua participare in liga3
-a preluat locul echipei petrolul berca in sezonul 2009/2010 in liga3
-joaca meciurile de pe teren propiul pe stadionul din Popesti Leordeni 3000locuri
In aceasta seara micuta localitate ialomiteana va trai inca o seara istorica deoarece pe stadionul local echipa gazda i-si va face debutul in liga3,si cu siguranta micuta tribuna construita recent o sa fie luata cu asalt de iubitorii fotbalului din localitate dar mai cu seama si din alte localitati dornici sa vada pe viu aceasta minune din Baragan.Dupa un sezon in care au dominat autoritar fotbalul judetean si au castigat tot ce se putea castiga,dar mai ales dupa promovarea in premiera in liga3,gazdele debuteaza acasa cu formatia ilfoveana din Voluntari o echipa incomoda si care si-a propus si ea la randul sau sa atace promovarea in liga3.Un debut greu pentru ialomiteni care vor incerca sa faca un prim pas in obtinerea primelor puncte pe teren propiul stiindu-se faptul ca acestia sunt o forta cand joaca acasa.Obiectivul declarat al echipei din Axintele in acest sezon este acela de a evita in primul rand retrogradarea si a se clasa pe un loc cat mai confortabil in clasament.Daca vor juca cu acelasi elan si spirit de sacrificiu asa cum au facut si in campionatul judetean,suntem ferm convinsi ca acest obiectiv este unul realizabil si din acest motiv tinem si noi pumnii stransi pentru alb verzi.MULTA BAFTA AXINTELE.
Zi frumoasa la Axintele la sfarsit de saptamana cand micuta tribuna a stadionului comunal a fost luata cu asalt de numerosi spectatori locali si nu numai,veniti sa vada pe viu minunea fotbalistica din Ialomita.Gazdele s-au lovit nca din start de o echipa a celor din Voluntari mult mai experimentata care a stiut sa inchida bine spatiile spre propiul careu dar si sa replice taios.S-a vazut totusi tracul de debut al celor din Axintele in liga3 mai ales ca jucau si in fata propiilor spectatori si dorea sa nu se faca de ras.Mai e mult de muncit pentru ca aceasta echipa ialomiteana sa faca fata cu brio acestui nivel de liga3,care este cu mult mai mare fata de ce au jucat acestia in liga judeteana.Cand toata lumea era constienta ca nu se mai poate intampla nimica si meciul se indrepta spre un rezultat de egalitate zicem noi destul de justificat pentru ambele combatante,in cel de-al 4-lea minut de prelungire oaspetii aveau sa dea lovitura reusind sa marcheze singurul gol al partidei si sa plece cu 3 puncte nesperate.O infrangere dureroasa pentru cei de la Axintele dar din care au de tras multe invataturi si speram noi ca vor reusii ca in meciurile urmatoare sa nu mai faca aceleasi greseli.Capul sus baieti s-a pierdut o singura batalie nu si razboiul.
VIITORUL AXINTELE:Sava,Paun,Nicolaie,Oprisan,V.Sebastian,Munteanu,Grecea,Toader,A.stefan,Velu,Ogodogdo.Rezerve:-Cana,Nixon,Pascale,I.Marius
-redactat de cornel popa 19.08.11-
liga3 seria2 sezonul 2011/2012 programul echipei CSM UNIREA SLOBOZIA
ETAPA1(vineri.19.08.11)
CS EOLICA DOBROGEA BAIA-UNIREA SLOBOZIA 1-2
ETAPA2(vineri.26.08.11)
UNIREA SLOBOZIA-CS EFORIE 5-0
ETAPA3(vineri.02.09.11)
VIITORUL AXINTELE-UNIREA SLOBOZIA 0-3
ETAPA4(vineri.09.09.11)
UNIREA SLOBOZIA-sta
ETAPA5(vineri16.08.11)
LINDAB STEFANESTI-UNIREA SLOBOZIA 0-1
ETAPA6(vineri.23.09.11)
UNIREA SLOBOZIA-CONPET CIRESU 1-1
ETAPA7(vineri.30.09.11)
RAPID BUCURESTI2-UNIREA SLOBOZIA 1-3
ETAPA8(vineri.07.10.11)
UNIREA SLOBOZIA-DUNAREA CALARASI
ETAPA9(vineri.14.10.11)
CS AFUMATI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA10(vineri.21.10.11)
UNIREA SLOBOZIA-COMPREST GIM BUCURESTI
ETAPA11(vineri.28.10.11)
CS BALOTESTI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA12(vineri.04.11.11)
UNIREA SLOBOZIA-ACS BERCENI
ETAPA13(vineri.11.11.11)
FC VOLUNTARI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA14(vineri.18.11.11)
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL CHIRNOGI
ETAPA15(vineri.25.11.11)
CS TUNARI-UNIREA SLOBOZIA
-editat de cornel popa-
CS EOLICA DOBROGEA BAIA-UNIREA SLOBOZIA 1-2
ETAPA2(vineri.26.08.11)
UNIREA SLOBOZIA-CS EFORIE 5-0
ETAPA3(vineri.02.09.11)
VIITORUL AXINTELE-UNIREA SLOBOZIA 0-3
ETAPA4(vineri.09.09.11)
UNIREA SLOBOZIA-sta
ETAPA5(vineri16.08.11)
LINDAB STEFANESTI-UNIREA SLOBOZIA 0-1
ETAPA6(vineri.23.09.11)
UNIREA SLOBOZIA-CONPET CIRESU 1-1
ETAPA7(vineri.30.09.11)
RAPID BUCURESTI2-UNIREA SLOBOZIA 1-3
ETAPA8(vineri.07.10.11)
UNIREA SLOBOZIA-DUNAREA CALARASI
ETAPA9(vineri.14.10.11)
CS AFUMATI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA10(vineri.21.10.11)
UNIREA SLOBOZIA-COMPREST GIM BUCURESTI
ETAPA11(vineri.28.10.11)
CS BALOTESTI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA12(vineri.04.11.11)
UNIREA SLOBOZIA-ACS BERCENI
ETAPA13(vineri.11.11.11)
FC VOLUNTARI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA14(vineri.18.11.11)
UNIREA SLOBOZIA-VIITORUL CHIRNOGI
ETAPA15(vineri.25.11.11)
CS TUNARI-UNIREA SLOBOZIA
-editat de cornel popa-
juniori A si juniori B programul echipelor UNIREA SLOBOZIA
ETAPA1(dum.04.09.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-DELTA TULCEA 3-1/4-0
ETAPA2(dum.11.09.11 h12.00/h14.00)
DUNAREA CALARASI-UNIREA SLOBOZIA 1-1/0-4
ETAPA3(dum.18.09.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-FARUL CONSTANTA 2-1/1-4
ETAPA4(dum.25.09.11 h12.00/h14.00)
OTELUL GALATI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA5(dum.02.10.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-CF BRAILA
ETAPA6(dum.09.10.11 h12.00/h14.00)
VIITORUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA7(dum.16.10.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-LPS GALATI
ETAPA8(dum.23.10.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-METALUL CONSTANTA
ETAPA9(dum.30.10.11 h12.00/h14.00)
SAGEATA NAVODARI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA10(dum.06.11.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-CALLATIS MANGALIA
ETAPA11(dum.13.11.10 h12.00/h14.00)
DUNAREA GALATI-UNIREA SLOBOZIA
nota:
-primul rezultat e cel consemnat la juniorii mari,iar cel de-al doilea la juniorii mici
UNIREA SLOBOZIA-DELTA TULCEA 3-1/4-0
ETAPA2(dum.11.09.11 h12.00/h14.00)
DUNAREA CALARASI-UNIREA SLOBOZIA 1-1/0-4
ETAPA3(dum.18.09.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-FARUL CONSTANTA 2-1/1-4
ETAPA4(dum.25.09.11 h12.00/h14.00)
OTELUL GALATI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA5(dum.02.10.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-CF BRAILA
ETAPA6(dum.09.10.11 h12.00/h14.00)
VIITORUL CONSTANTA-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA7(dum.16.10.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-LPS GALATI
ETAPA8(dum.23.10.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-METALUL CONSTANTA
ETAPA9(dum.30.10.11 h12.00/h14.00)
SAGEATA NAVODARI-UNIREA SLOBOZIA
ETAPA10(dum.06.11.11 h12.00/h14.00)
UNIREA SLOBOZIA-CALLATIS MANGALIA
ETAPA11(dum.13.11.10 h12.00/h14.00)
DUNAREA GALATI-UNIREA SLOBOZIA
nota:
-primul rezultat e cel consemnat la juniorii mari,iar cel de-al doilea la juniorii mici
liga3 seria2 sezonul 2011/2012 programul echipei CS VIITORUL AXINTELE
ETAPA1(vineri.19.08.11)
VIITORUL AXINTELE-FC VOLUNTARI 0-1
ETAPA2(vineri.26.08.11)
VIITORUL CHIRNOGI-VIITORUL AXINTELE 1-0
ETAPA3(vineri02.09.11)
VIITORUL AXINTELE-UNIREA SLOBOZIA 0-3
ETAPA4(vineri.09.09.11)
EOLICA DOBROGEA BAIA-VIITORUL AXINTELE 1-0
ETAPA5(vineri .16.09.11)
VIITORUL AXINTELE-CS EFORIE 0-1
ETAPA6(vineri.23.09.11)
CS TUNARI-VIITORUL AXINTELE 1-1
ETAPA7(vineri.30.09.11)
PHOENIX ULMU-VIITORUL AXINTELE
ETAPA8(vineri.07.10.11)
VIITORUL AXINTELE-LINDAB STEFANESTI
ETAPA9(vineri.14.10.11)
CONPET CIRESU-VIITORUL AXINTELE
ETAPA10(vineri.21.10.11)
VIITORUL AXINTELE-RAPID BUCURESTI2
ETAPA11(vineri.28.10.11)
DUNAREA CALARASI-VIITORUL AXINTELE
ETAPA12(vineri.04.11.11)
VIITORUL AXINTELE-CS AFUMATI
ETAPA13(vineri.11.11.11)
COMPREST GIM BUCURESTI-VIITORUL AXINTELE
ETAPA14(vineri.18.11.11)
VIITORUL AXINTELE-CS BALOTESTI
ETAPA15(VINERI.25.11.11)
ACS BERCENI-VIITORUL AXINTELE
-editat de cornel popa-
VIITORUL AXINTELE-FC VOLUNTARI 0-1
ETAPA2(vineri.26.08.11)
VIITORUL CHIRNOGI-VIITORUL AXINTELE 1-0
ETAPA3(vineri02.09.11)
VIITORUL AXINTELE-UNIREA SLOBOZIA 0-3
ETAPA4(vineri.09.09.11)
EOLICA DOBROGEA BAIA-VIITORUL AXINTELE 1-0
ETAPA5(vineri .16.09.11)
VIITORUL AXINTELE-CS EFORIE 0-1
ETAPA6(vineri.23.09.11)
CS TUNARI-VIITORUL AXINTELE 1-1
ETAPA7(vineri.30.09.11)
PHOENIX ULMU-VIITORUL AXINTELE
ETAPA8(vineri.07.10.11)
VIITORUL AXINTELE-LINDAB STEFANESTI
ETAPA9(vineri.14.10.11)
CONPET CIRESU-VIITORUL AXINTELE
ETAPA10(vineri.21.10.11)
VIITORUL AXINTELE-RAPID BUCURESTI2
ETAPA11(vineri.28.10.11)
DUNAREA CALARASI-VIITORUL AXINTELE
ETAPA12(vineri.04.11.11)
VIITORUL AXINTELE-CS AFUMATI
ETAPA13(vineri.11.11.11)
COMPREST GIM BUCURESTI-VIITORUL AXINTELE
ETAPA14(vineri.18.11.11)
VIITORUL AXINTELE-CS BALOTESTI
ETAPA15(VINERI.25.11.11)
ACS BERCENI-VIITORUL AXINTELE
-editat de cornel popa-
CUPA ROMANIEI 2011/2012 FAZA NATIONALA TUR4
marti 23.08.11 h17.30 stadion 1mai-slobozia
CSM UNIREA SLOBOZIA-FC JUVENTUS COLENTINA BUCURESTI(L2S2) 0-2(0-0)
FC JUVENTUS COLENTINA BUCURESTI
-activeaza in liga2 seria2 in editia 2011/2012
-a debutat cu un 0-0 in deplasare la UT.Arad
-a retrogradat in sezonul 2010/2011 din liga2,dar a fost reprimita din cauza ca echipele din urziceni si craiova nu mai participa in liga2.
-nu a jucat nici un meci pana acum in cupa,in aceasta editie fiind calificata direct,deoarece participa in liga2.
-in urma acestei infrangeri echipa ialomiteana a parasit competitia avand cel mai slab parcurs din ultimii 3 ani in aceasta competitie,in urma unui joc bun facut de slobozeni care insa s-au intrecut in ratari care mai de care mai spectaculoase.si cand unii rateaza altii marcheaza,asa cum sa intamplat si pe municipalul slobozean cand cei de la juventus au marcat doar din cele doua ocazii avute.Astfel aceasta eliminare a parut parca una voita ca echipa ialomiteana sa aibe mai mult timp liber la dispozitie sa poata sa pregateasca in liniste campionatul unde i-si doreste sa promoveze.
-editat de cornel popa 23.08.11-
CSM UNIREA SLOBOZIA-FC JUVENTUS COLENTINA BUCURESTI(L2S2) 0-2(0-0)
FC JUVENTUS COLENTINA BUCURESTI
-activeaza in liga2 seria2 in editia 2011/2012
-a debutat cu un 0-0 in deplasare la UT.Arad
-a retrogradat in sezonul 2010/2011 din liga2,dar a fost reprimita din cauza ca echipele din urziceni si craiova nu mai participa in liga2.
-nu a jucat nici un meci pana acum in cupa,in aceasta editie fiind calificata direct,deoarece participa in liga2.
-in urma acestei infrangeri echipa ialomiteana a parasit competitia avand cel mai slab parcurs din ultimii 3 ani in aceasta competitie,in urma unui joc bun facut de slobozeni care insa s-au intrecut in ratari care mai de care mai spectaculoase.si cand unii rateaza altii marcheaza,asa cum sa intamplat si pe municipalul slobozean cand cei de la juventus au marcat doar din cele doua ocazii avute.Astfel aceasta eliminare a parut parca una voita ca echipa ialomiteana sa aibe mai mult timp liber la dispozitie sa poata sa pregateasca in liniste campionatul unde i-si doreste sa promoveze.
-editat de cornel popa 23.08.11-
CUPA ROMANIEI 2011/2012 FAZA NATIONALA TUR3
ma.16.08.11 h17.30 stadion stefan vrabioru ianca
CS FORTININO IANCA(L4BR)-CSM UNIREA SLOBOZIA(L3S2IL) 0-3
FORTINO IANCA
-a castigat cupa judetului Braila 2010/2011
-calificata fara sa joace in turul2 deoarece adversara ei participa in faza urmatoare fiind in liga2 reprimita
CS FORTININO IANCA(L4BR)-CSM UNIREA SLOBOZIA(L3S2IL) 0-3
FORTINO IANCA
-a castigat cupa judetului Braila 2010/2011
-calificata fara sa joace in turul2 deoarece adversara ei participa in faza urmatoare fiind in liga2 reprimita
CUPA ROMANIEI 2011/2012 FAZA NATIONALA TUR2
CS VITEZUL SINOE MIHAI VITEAZUL(L5CT)-CSM UNIREA SLOBOZIA(L3S2IL) 0-4
ma..09.08.11 h17.30 stadion-ITC constanta
CS VITEAZUL SINOE
-a castigat cupa judetului constanta in editia 2010/2011
-calificata fara sa joace in turul2 deoarece adversara din turul1 nu sa inscris in competitie
CSM UNIREA SLOBOZIA
-a ocupat locul secund in seria2 din liga3
-eliminata in faza5 sezonul trecut din cupa romanie fiind la un pas de 1/16
-performanta in Cupa Romaniei 1/4 eliminata de Steaua Bucuresti
-calificata direct in turul2
ma..09.08.11 h17.30 stadion-ITC constanta
CS VITEAZUL SINOE
-a castigat cupa judetului constanta in editia 2010/2011
-calificata fara sa joace in turul2 deoarece adversara din turul1 nu sa inscris in competitie
CSM UNIREA SLOBOZIA
-a ocupat locul secund in seria2 din liga3
-eliminata in faza5 sezonul trecut din cupa romanie fiind la un pas de 1/16
-performanta in Cupa Romaniei 1/4 eliminata de Steaua Bucuresti
-calificata direct in turul2
CUPA ROMANIEI 2011/2012 FAZA NATIONALA TUR1
miercuri 20.07.11 h17.30 stadion comunal-Axintele
CS VIITORUL AXINTELE-CS VIITORUL CHIRNOGENI (0-1) 0-1
VIITORUL AXINTELE
-campioana judetului ialomita 2010/2011
-castigatoarea cupei ialomita 2010/2011
-echipa promovata in liga3
performante in cupa romaniei faza nationala
editia 2009/2010
-tur1(17.07.10) 3-1 dunarea calarasi
-tur2(31.07.10) 1-5 unirea slobozia
VIITORUL CHIRNOGI
-a evoluat in liga3 seria3 in sezonul 2010/2011
-a retrogradat din liga3 ocupand locul15 cu urmatoarea linie de clasament
15)viitorul chirnogi 30 5 9 16 24-35 24
linie clasament meciuri in deplasare
viitorul chirnogi 15 0 2 13 7-35 2
In urma acestei infrangeri echipa ialomiteana a parasit competitia nereusind sa-si atinga performanta din sezonul trecut cand au patruns pana in faza secunda a Cupei Romaniei.Astfel campioana judeteana urmeaza sa-si indrepte atentia ,mai mult spre liga3 unde ar putea devenii colega de serie cu echipa calaraseana daca aceasta va primii din partea FRF acceptul de a se putea reinscrie in liga3 in cazul in care nu se completeaza locurile ramase libere.Reamintim ca in faza urmatoare a competitiei va intra si alta reprezentanta a fotbalului ialomitean,si singura ramasa in competitie,Unirea Slobozia.
CS VIITORUL AXINTELE-CS VIITORUL CHIRNOGENI (0-1) 0-1
VIITORUL AXINTELE
-campioana judetului ialomita 2010/2011
-castigatoarea cupei ialomita 2010/2011
-echipa promovata in liga3
performante in cupa romaniei faza nationala
editia 2009/2010
-tur1(17.07.10) 3-1 dunarea calarasi
-tur2(31.07.10) 1-5 unirea slobozia
VIITORUL CHIRNOGI
-a evoluat in liga3 seria3 in sezonul 2010/2011
-a retrogradat din liga3 ocupand locul15 cu urmatoarea linie de clasament
15)viitorul chirnogi 30 5 9 16 24-35 24
linie clasament meciuri in deplasare
viitorul chirnogi 15 0 2 13 7-35 2
In urma acestei infrangeri echipa ialomiteana a parasit competitia nereusind sa-si atinga performanta din sezonul trecut cand au patruns pana in faza secunda a Cupei Romaniei.Astfel campioana judeteana urmeaza sa-si indrepte atentia ,mai mult spre liga3 unde ar putea devenii colega de serie cu echipa calaraseana daca aceasta va primii din partea FRF acceptul de a se putea reinscrie in liga3 in cazul in care nu se completeaza locurile ramase libere.Reamintim ca in faza urmatoare a competitiei va intra si alta reprezentanta a fotbalului ialomitean,si singura ramasa in competitie,Unirea Slobozia.
RETROSPECTIVA LIGA4 EDITIA 2010/2011
-CF.ABATORUL SLOBOZIA
-LINIE CLASAMENT FINAL
3)abatorul slobozia 30 20 3 6 98-54 66
LINIE CLASAMENT MECIURI ACASA
5)abatorul 15 11 2 2 60-31 35
LINIE CLASAMENT MECIURI DEPLASARE
2)abatorul 15 11 1 3 38-23 34
LINIE CLASAMENT RETUR
6)abatorul 15 9 2 4 53-30 29
LINIE CLASAMENT MECIURI ACASA RETUR
7)abatorul 8 5 1 2 35-20 16
rezultate:
-etapa17(12.03.11) 4-0 Libertatea Salcioara
-etapa19(26.03.11) 1-2 Victoria Amara
-etapa21(09.04.11) 5-5 Andrias Andrasesti
-etapa23(23.04.11) 2-5 Viitorul Axintele
-etapa24(30.04.11) 3-1 Victoria Tandarei
-etapa26(11.04.11) 8-3 Recolta Gheorghe Doja
-etapa28(21.05.11) 8-2 Baraganul Ciulnita
-etapa30(05.06.11) 4-2 Vointa Reviga
LINIE CLASAMENT MECIURI DEPLASARE RETUR
4)abatorul 7 4 1 2 18-10 13
rezultate:
-etapa16(05.03.11) 3-0 Victoria Munteni Buzau
-etapa18(19.03.11) 2-1 Olimpia Brazii
-etapa20(02.04.11) 2-3 Recolta Gheorghe Lazar
-etapa22(16.04.11) 5-2 Recolta Barcanesti
-etapa25(07.05.11) 5-0 Juventus Boranesti
-etapa27(14.05.11) 1-1 Viticola Agrofam Fetesti
-etapa29(28.05.11) 0-3 Rapid Fetesti
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 1-3 dunarea giurgeni(l5)
Aflata mereu in prim planul intrecerii din liga4,echipa slobozeana a demonstrat si in acest sezon ca a ramas una dintre cele mai bune echipe din fotbalul ialomitean reusind sa se claseze si in acest sezon pe podium.Daca in tur echipa dadea semne ca ar putea sa se implice in lupta pentru castigarea campionatului,dupa pauza de iarna lucrurile nu au mai stat chiar asa de bine formatia din Slobozia a trebuit sa schimbe din mers cativa jucatori si sa dea credit jucatorilor mai tineri din propia pepiniera.Atent supravegheati de profesorul Prepelita cel care sa ocupat si de destinele echipei din liga3 din acelasi oras,tinerii fotbalisti slobozeni au inceput bine acest retur cu sperante ca se pot bate la campionat.Au fost 3 etape in care reuseau sa adune maxim de puncte si sa puna presiune pe umerii celor doua echipe care erau creditate cu sanse la campionat.A urmat insa esecul de pe teren propiul cu contracandidata din Amara si visul slobozenilor incepea sa se risipeasca.Infrangerea cu Amara parca a turnat plumb in ghetele acestora si cu toate eforturile depuse nu au reusit sa plece neinvinsi nici din deplasarea de la Gheorghe Lazar cedand la mare lupta cu 2-3.Cu moralul la pamant in urma acestor doua esecuri cei de la Abatorul erau constienti ca nu mai au sanse la campionat si urmau sa incerce sa claseze echipa pe podium.Poate ca cel mai spectaculos joc al campionatului avea sa fie cel din etapa21 jucat pe terenul celor de la Abatorul unde echipa gazda a fost la un pas de o mare umilinta reusind sa salveze pe final un punct dar dupa un joc spectaculos cu rasturnari de scor.Scorul final 5-5 spune multe despre cum sa jucat aceasta partida.Urma o deplasare la lanterna rosie a seriei si evident era un prilej bun pentru slobozeni sa-si revina din pasa proasta in care intrase de 3etape.Chiar daca scorul final consemnat la Barcanesti arata o diferenta mare,totusi in prima repriza slobozenii au avut ceva de furca cu ambitioasa echipa gazda care a trebuit sa se recunoasca invinsa in partea secunda in fata unui joc precis al Abatorului.Si iata ca a venit si ziua celui mai asteptat meci al campionatului,un joc in care gazdele doreau sa invinga doar pentru moral deoarece sansele de a mai lupta la promovare erau destul de mici.Cu un joc precis si plin de valeitati tehnico-tactice cei din Axintele au facut foarte rapid diferenta si au dovedit ca sunt stapanii Ialomitei la capitolul fotbal judetean.Astel echipa Abatorul primeste o adevarata lectie de fotbal chiar la ea acasa pierzand la un scor ce nu mai lasa loc de nici un comentariu,2-5.Urma etapa in care slobozenii jucau acasa cu campioana en-titre,pe care sezonul trecut reusea sa o umileasca.Victorie clara cu 3-1 si echipa de la Slobozia incerca sa-si revina dupa dusul foarte rece aplicat de cei din Axintele.Scapati de jocurile grele din acest retur,slobozenii urmau sa aibe un parcurs mai lejer in urmatoarele etepe cu doua echipe ce se luptau la evitarea retrogradarii si in fata carora au obtinut victorii lejere 5-0 la Boranesti si 8-3 acasa cu Gheorghe Doja formatie care in deplasare nu excela si trimitea o echipa compusa mai mult din juniori.Jocul de la Fetesti cu Viticola parea la prima vedere unul destul de usor mai ales ca gazdele nu erau intr-o situatie prea buna cautand sa evite retrogradarea iar dintre echipele de la subsolul clasamentului echipa de pe malul Borcei parea cel mai dificil adversar mai ales ca juca si pe teren propiul.De acest lucru s-au convins si slobozenii care au trebuit in cele din urma sa se multumeasca doar cu un singur punct.Finalul de campionat mai aducea pentru Abatorul doar un singur joc mai dificil cel din penultima etapa cand se deplasau la Fetesti unde intalneau o echipa gazda mult schimbata in bine fata de tur,si cu rezultate bune mai ales pe teren propiul unde erau cu greu invinsi ba chiar faceau scor cu mai toate vizitatoarele.Cu o brigada de arbitrii din judetul vecin,acest joc de la Fetesti incepe cum nu se poate mai prost pentru slobozeni care se vad cu un jucator in minus dupa eliminirea portarului.Jocul curge in favoarea echipei fetestene care domina autoritar aceasta partida si se impune cu 3-0,echipa slobozeana fiind de nerecunoscut in unele momente.Poate ca nici slobozenii nu au vrut sa mai forteze prea mult fiind constienti ca nu mai pot pierde locul de pe podium si mai ales caldura de la ora jocului a fost un factor in plus pentru evolutia acestora.Ultima partida de pe teren propiul din ultima etapa avea sa aduca o ultima victorie pentru echipa Abatorului care astfel incheie sezonul cu un loc3 multumitor,la egalitate de puncte cu ocupanta pozitiei secunde dar jocurile directe o defavorizau pe Abatorul la ocuparea acelei pozitii.
Antrenorul Constantin Prepelita a apelat de-a lungul sezonului la mai multi jucatori insa cei care s-au remarcat cel mai des au fost urmatorii jucatori :Taras Stefan,Nohai Marian,Tronaru Stefan,Croitorul Alexandru,Vizuroiu Marius,Jantea Dorin,BeluCristian,Bocioaca Adrian,Stanciu Denis,Stoica Nicusor,Stan Constantin,
-articol de cornel popa 01.08.11-
3)abatorul slobozia 30 20 3 6 98-54 66
LINIE CLASAMENT MECIURI ACASA
5)abatorul 15 11 2 2 60-31 35
LINIE CLASAMENT MECIURI DEPLASARE
2)abatorul 15 11 1 3 38-23 34
LINIE CLASAMENT RETUR
6)abatorul 15 9 2 4 53-30 29
LINIE CLASAMENT MECIURI ACASA RETUR
7)abatorul 8 5 1 2 35-20 16
rezultate:
-etapa17(12.03.11) 4-0 Libertatea Salcioara
-etapa19(26.03.11) 1-2 Victoria Amara
-etapa21(09.04.11) 5-5 Andrias Andrasesti
-etapa23(23.04.11) 2-5 Viitorul Axintele
-etapa24(30.04.11) 3-1 Victoria Tandarei
-etapa26(11.04.11) 8-3 Recolta Gheorghe Doja
-etapa28(21.05.11) 8-2 Baraganul Ciulnita
-etapa30(05.06.11) 4-2 Vointa Reviga
LINIE CLASAMENT MECIURI DEPLASARE RETUR
4)abatorul 7 4 1 2 18-10 13
rezultate:
-etapa16(05.03.11) 3-0 Victoria Munteni Buzau
-etapa18(19.03.11) 2-1 Olimpia Brazii
-etapa20(02.04.11) 2-3 Recolta Gheorghe Lazar
-etapa22(16.04.11) 5-2 Recolta Barcanesti
-etapa25(07.05.11) 5-0 Juventus Boranesti
-etapa27(14.05.11) 1-1 Viticola Agrofam Fetesti
-etapa29(28.05.11) 0-3 Rapid Fetesti
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 1-3 dunarea giurgeni(l5)
Aflata mereu in prim planul intrecerii din liga4,echipa slobozeana a demonstrat si in acest sezon ca a ramas una dintre cele mai bune echipe din fotbalul ialomitean reusind sa se claseze si in acest sezon pe podium.Daca in tur echipa dadea semne ca ar putea sa se implice in lupta pentru castigarea campionatului,dupa pauza de iarna lucrurile nu au mai stat chiar asa de bine formatia din Slobozia a trebuit sa schimbe din mers cativa jucatori si sa dea credit jucatorilor mai tineri din propia pepiniera.Atent supravegheati de profesorul Prepelita cel care sa ocupat si de destinele echipei din liga3 din acelasi oras,tinerii fotbalisti slobozeni au inceput bine acest retur cu sperante ca se pot bate la campionat.Au fost 3 etape in care reuseau sa adune maxim de puncte si sa puna presiune pe umerii celor doua echipe care erau creditate cu sanse la campionat.A urmat insa esecul de pe teren propiul cu contracandidata din Amara si visul slobozenilor incepea sa se risipeasca.Infrangerea cu Amara parca a turnat plumb in ghetele acestora si cu toate eforturile depuse nu au reusit sa plece neinvinsi nici din deplasarea de la Gheorghe Lazar cedand la mare lupta cu 2-3.Cu moralul la pamant in urma acestor doua esecuri cei de la Abatorul erau constienti ca nu mai au sanse la campionat si urmau sa incerce sa claseze echipa pe podium.Poate ca cel mai spectaculos joc al campionatului avea sa fie cel din etapa21 jucat pe terenul celor de la Abatorul unde echipa gazda a fost la un pas de o mare umilinta reusind sa salveze pe final un punct dar dupa un joc spectaculos cu rasturnari de scor.Scorul final 5-5 spune multe despre cum sa jucat aceasta partida.Urma o deplasare la lanterna rosie a seriei si evident era un prilej bun pentru slobozeni sa-si revina din pasa proasta in care intrase de 3etape.Chiar daca scorul final consemnat la Barcanesti arata o diferenta mare,totusi in prima repriza slobozenii au avut ceva de furca cu ambitioasa echipa gazda care a trebuit sa se recunoasca invinsa in partea secunda in fata unui joc precis al Abatorului.Si iata ca a venit si ziua celui mai asteptat meci al campionatului,un joc in care gazdele doreau sa invinga doar pentru moral deoarece sansele de a mai lupta la promovare erau destul de mici.Cu un joc precis si plin de valeitati tehnico-tactice cei din Axintele au facut foarte rapid diferenta si au dovedit ca sunt stapanii Ialomitei la capitolul fotbal judetean.Astel echipa Abatorul primeste o adevarata lectie de fotbal chiar la ea acasa pierzand la un scor ce nu mai lasa loc de nici un comentariu,2-5.Urma etapa in care slobozenii jucau acasa cu campioana en-titre,pe care sezonul trecut reusea sa o umileasca.Victorie clara cu 3-1 si echipa de la Slobozia incerca sa-si revina dupa dusul foarte rece aplicat de cei din Axintele.Scapati de jocurile grele din acest retur,slobozenii urmau sa aibe un parcurs mai lejer in urmatoarele etepe cu doua echipe ce se luptau la evitarea retrogradarii si in fata carora au obtinut victorii lejere 5-0 la Boranesti si 8-3 acasa cu Gheorghe Doja formatie care in deplasare nu excela si trimitea o echipa compusa mai mult din juniori.Jocul de la Fetesti cu Viticola parea la prima vedere unul destul de usor mai ales ca gazdele nu erau intr-o situatie prea buna cautand sa evite retrogradarea iar dintre echipele de la subsolul clasamentului echipa de pe malul Borcei parea cel mai dificil adversar mai ales ca juca si pe teren propiul.De acest lucru s-au convins si slobozenii care au trebuit in cele din urma sa se multumeasca doar cu un singur punct.Finalul de campionat mai aducea pentru Abatorul doar un singur joc mai dificil cel din penultima etapa cand se deplasau la Fetesti unde intalneau o echipa gazda mult schimbata in bine fata de tur,si cu rezultate bune mai ales pe teren propiul unde erau cu greu invinsi ba chiar faceau scor cu mai toate vizitatoarele.Cu o brigada de arbitrii din judetul vecin,acest joc de la Fetesti incepe cum nu se poate mai prost pentru slobozeni care se vad cu un jucator in minus dupa eliminirea portarului.Jocul curge in favoarea echipei fetestene care domina autoritar aceasta partida si se impune cu 3-0,echipa slobozeana fiind de nerecunoscut in unele momente.Poate ca nici slobozenii nu au vrut sa mai forteze prea mult fiind constienti ca nu mai pot pierde locul de pe podium si mai ales caldura de la ora jocului a fost un factor in plus pentru evolutia acestora.Ultima partida de pe teren propiul din ultima etapa avea sa aduca o ultima victorie pentru echipa Abatorului care astfel incheie sezonul cu un loc3 multumitor,la egalitate de puncte cu ocupanta pozitiei secunde dar jocurile directe o defavorizau pe Abatorul la ocuparea acelei pozitii.
Antrenorul Constantin Prepelita a apelat de-a lungul sezonului la mai multi jucatori insa cei care s-au remarcat cel mai des au fost urmatorii jucatori :Taras Stefan,Nohai Marian,Tronaru Stefan,Croitorul Alexandru,Vizuroiu Marius,Jantea Dorin,BeluCristian,Bocioaca Adrian,Stanciu Denis,Stoica Nicusor,Stan Constantin,
-articol de cornel popa 01.08.11-
AS ANDRIAS ANDRASESTI
linie clasament general
8)andrias 30 13 4 13 65-57 43
linie clasament jocuri acasa
9)andrias 15 9 1 5 33-28 28
linie clasament jocuri deplasare
8)andrias 15 4 3 8 26-35 15
linie clasament meciuri retur
12)andrasesti 15 4 3 8 30-35 15
linie clasament meciuri acasa retur
9)andrias 8 4 1 3 20-14 13
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-1 victoria amara
etapa19(26.03.11) 1-2 viitorul axintele
etapa20(02.04.11) 4-0 recolta barcanesti
etapa22(16.04.11) 3-1 victoria tandarei
etapa24(30.04.11) 0-1 recolta gheorghe doja
etapa26(11.04.11) 4-2 baraganul ciulnita
etapa28(21.05.11) 4-5 vointa reviga
etapa30(05.06.11) 3-2 libertatea salcioara
linie clasament meciuri deplasare retur
15)andrasesti 7 0 2 5 10-21 2
rezultate:
etapa16(05.03.11) 1-2 olimpia brazii
etapa18(19.03.11) 1-2 recolta gheorghe lazar
etapa21(09.04.11) 5-5 abatorul slobozia
etapa23(23.04.11) 1-1 juventus boranesti
etapa25(07.05.11) 2-4 viticola agrofam fetesti
etapa27(14.05.11) 0-4 rapid fetesti
etapa29(28.05.11) 0-3 victoria munteni buzau
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 7-1 fair players slobozia noua(l6)
faza1/8(04.05.11) 3-2 viticola agrofam fetesti
faza1/4(25.05.11) 1-8 viitorul axintele
Principalii jucatori folositi in acest campionat:Moise George,Lazarescu Cristian,Toporea Andrei,Craciun Doru,Vararu Marcel,Cucu Liviu,Ene Alexandru,Herea Robert,Dinu Ionut,Serban Cezar,George Nastase,Achim Daniel,Cimpoieru Andrei.
8)andrias 30 13 4 13 65-57 43
linie clasament jocuri acasa
9)andrias 15 9 1 5 33-28 28
linie clasament jocuri deplasare
8)andrias 15 4 3 8 26-35 15
linie clasament meciuri retur
12)andrasesti 15 4 3 8 30-35 15
linie clasament meciuri acasa retur
9)andrias 8 4 1 3 20-14 13
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-1 victoria amara
etapa19(26.03.11) 1-2 viitorul axintele
etapa20(02.04.11) 4-0 recolta barcanesti
etapa22(16.04.11) 3-1 victoria tandarei
etapa24(30.04.11) 0-1 recolta gheorghe doja
etapa26(11.04.11) 4-2 baraganul ciulnita
etapa28(21.05.11) 4-5 vointa reviga
etapa30(05.06.11) 3-2 libertatea salcioara
linie clasament meciuri deplasare retur
15)andrasesti 7 0 2 5 10-21 2
rezultate:
etapa16(05.03.11) 1-2 olimpia brazii
etapa18(19.03.11) 1-2 recolta gheorghe lazar
etapa21(09.04.11) 5-5 abatorul slobozia
etapa23(23.04.11) 1-1 juventus boranesti
etapa25(07.05.11) 2-4 viticola agrofam fetesti
etapa27(14.05.11) 0-4 rapid fetesti
etapa29(28.05.11) 0-3 victoria munteni buzau
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 7-1 fair players slobozia noua(l6)
faza1/8(04.05.11) 3-2 viticola agrofam fetesti
faza1/4(25.05.11) 1-8 viitorul axintele
Principalii jucatori folositi in acest campionat:Moise George,Lazarescu Cristian,Toporea Andrei,Craciun Doru,Vararu Marcel,Cucu Liviu,Ene Alexandru,Herea Robert,Dinu Ionut,Serban Cezar,George Nastase,Achim Daniel,Cimpoieru Andrei.
AS BARAGANUL CIULNITA
linie clasament final
14)baraganul 30 4 1 25 28-120 13
linie clasament jocuri acasa
15)baraganul 15 3 1 11 14-44 10
linie clasament jocuri deplasare
16)baraganul 15 1 0 14 14-46 3
linie clasament retur
16)baraganul 15 1 0 14 12-65 3
linie clasament jocuri acasa in retur
rezultate:
16)baraganul 7 0 0 7 4-21 0
etapa16(05.03.11) 2-3 recolta gheorghe doja
etapa19(26.03.11) 0-4 rapid fetesti
etapa21(09.04.11) 2-2/0-3 victoria munteni buzau
etapa23(23.04.11) 1-2 olimpia brazii
etapa25(07.05.11) 0-5 recolta gheorghe lazar
etapa27(14.05.11) 1-2 recolta barcanesti
etapa29(28.05.11) 0-2 victoria tandarei
linie clasament jocuri deplasare retur
14)baraganul 8 1 0 7 8-44 3
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-4 viticola agrofam fetesti
etapa18(19.03.11) 0-13 viitorul axintele
etapa20(02.04.11) 1-3 vointa reviga
etapa22(16.04.11) 1-0 libertatea salcioara
etapa24(30.04.11) 1-6 victoria amara
etapa26(11.04.11) 2-4 andrias andrasesti
etapa28(21.05.11) 2-8 abatorul slobozia
etapa30(05.06.11) 0-6 boranesti
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 1-4 as cazanesti(l5)
Pornita la drum cu sanse mici de a mai evita retrogradarea in liga5,mai ales ca nu au reusit sa-si imbunatateasca lotul in pauza competitionala si bazandu-se in continuare pe acelasi lot ca si in tur,echipa din Ciulnita a incercat sa-si joace sansele pana la capat si sa moara frumos.Programul returului o dezavantaja clar inca din start si erau sanse mici ca formatia ciulniteana sa castige toate punctele acasa cu Fetesti,Gheorghe Lazar si Tandarei,trei dintre formatiile cu nume greu din fotbalul ialomitean care urmau sa viziteze pe cei de la Baraganul in acest retur.Iar daca mai punem la socoteala si faptul ca trebuiau sa joace meciurile decisive cu contracandidatele la retrogradare in deplasare,putem spune ca am facut un tablou complet al situatie deosebit de grele prin care se afla echipa.Primul joc din retur avea sa se joace la Ciulnita cu Recolta din Gheorghe Doja,si ea o formatie care era creditata cu sanse mici de a mai evolua in liga4 si anul urmator.Gazdele fac un joc foarte bun reusind sa duca scorul favorabil pana aproape de final cand pe o cadere fizica nu au mai reusit sa reziste forcingului declansat de oaspeti si au cedat in doar cateva minute o victorie pe care o aveau la indemana,si totdata si posibilitatea de a incepe sa viseze ca pot evita retrogradarea.Aceasta infrangere in chiar debutul returului nu pica tocmai bine pentru cei din Ciulnita,deoarece urma un alt joc la alta echipa aflata in criza de puncte si cu o foame mare de victorie.La Fetesti pe terenul de langa malul Borcei cei din Ciulnita incep la fel de curajosi ca si jocul de pe teren propiul si reusind chiar sa stapaneasca jocul in mare parte din partea intai,dar repriza secunda au cedat din nou fizic si au incasat 4 goluri din partea fetestenilor pe fondul unei dominari totale.Urmatoarea etapa avea sa fie un adevarat calvar pentru tinerii din Ciulnita care se intorc acasa cu o caruta de goluri din partea echipei de pe locul1,si cei din Ciulnita erau constienti ca nu pot emite nici o pretentie la aceasta deplasare urmand sa se concentreze la meciurile ce urmau.Calvarul continua si in cea de-a patra etapa a returului cand prin Ciulnita avea sa treaca Rapidul de Fetesti care se impune mult mai usor decat o arata scorul 0-4,fetestenii finnd una dintre revelatiile acestui inceput de retur.Sperante mici si pentru deplasarea de la Reviga stiind faptul ca acolo echipa gazda cu greu cedeaza puncte si lupta pana la final indiferent de numele adversarului.O evolutie mai buna ca cele de pana acum pentru echipa din Ciulnita cu toate ca a pierdut a lasat totusi impresie placuta nerefuzand jocul si jucand deschis fara sa se cantoneze in aparare.A urmat insa si jocul de acasa din etapa21 cu Munteni Buzau o alta echipa aflata si ea cu sabia retrogradarii deasupra capului si obligata sa castige puncte din deplasare daca mai dorea sa evolueze si din toamna tot in liga4,mai ales ca oaspetii i-si facuse calcule ca pot ciupii ceva din aceasta deplasare.Un joc bun facut de gazde care au jucat cu o ambitie in plus fata de celelalte jocuri si dorinta de a castiga era destul de mare.Poate ca acesta dorinta a facut ca jocul sa depaseasca in anumite momente limitele sportivitatii si sa sa creeze anumite incidente la final de partida,fapt care a dus la pierderea primului punct obtinut de cei din Ciulnita pe teren la comisiile de disciplina de la ajf care au omologat cu 3-0 pentru oaspeti acest joc.Daca nu a fost sa fie in etapa21,ciulnitenii vor obtine prima victorie si de fapt din pacate si ultima din acest retur pe terenul celor din Salcioara cu 1-0,dar si gazdele erau o echipa cu moralul la pamant dupa ce au fost sanctionati in clasament,si erau deja cu gandul la liga5.Dupa acest succes inregistrat la Salcioara cei din Ciulnita primeau acasa pe Brazii o alta echipa foarte ambitioasa si care se preda destul de greu in deplasare avand un joc defensiv bine organizat si contraatacuri taioase.De acest lucru aveau sa se convinga si cei din Ciulnita care uita sa se apere in dorinta lor de a marca cat mai repede si au fost pedepsiti la cateva contre ale oaspetilor care au reusit sa se impuna astfel cu 2-1 dar dupa o prestatie buna a celor de la Baraganul care jucau frumos dar din pacate rezultatele intarziau sa apara.Pentru deplasarea de la Amara cei de la Ciulnita nu-si faceau mari sperante decat sa limiteze proportiile scorului sa nu pateasca aceiasi rusine ca si la Axintele.Gazdele aveau un moral destul de zdruncinat dupa patania pricinuita la Fetesti unde pierdeau la masa verde,si evident pierdeau si sansa de a mai ameninta liderul.Amara se impune cu 6-0 dar au si ratat destule ocazii si au evoluat in partea secunda si cu frana trasa.Cei din Ciulnita s-au declarat la final multumiti ca au scapat doar cu 6 goluri primite.Alt meci greu pentru ciulniteni etapa ce urma acasa cu Gheorghe Lazar formatie care a castigat lejer cu 5-0 in fata unei echipe mult prea visatoare a gazdelor care au fost surprinse de modul in care au pasat veteranii de la Recolta si felul in care au controlat jocul.La distanta de 3 zile a urmat etapa intermediara in care ciulnitenii au evoluat cu Andrasesti in deplasare si unde au jucat de la egal la egal cu echipa Andrias reusind in unele momente sa mentina ritmul.Din pacate aceiasi pregatire fizica a a dat dureri de cap celor din Ciulnita care nu au mai putut sa duca ritmul jocului si s-au sufocat pe final cand au si pierdut acest joc cu 2-4.Ritmul impus de a juca din 3 in 3 zile avea sa se cunosca si efortul depus de jucatori la Andrasesti sa vazut si in jocul pe care spre uluirea tuturor cei din CIulnita aveau sa cedeze acasa cu lanterna rosie a acestei serii Barcanesti.Pai daca nici pe Barcanesti nu putem bate si noi..atunci pe cine mai ciufulim?se intrebau cei prezenti la acel joc pe marginea terenului..Pentru deplasarea de la Slobozia cu Abatorul a urmat un nou scenariu horor pentru ciulniteni acesti pierzand clar cu 2-8 intr-un joc la discretia celor de la Abatorul.Urma si ultima partida de pe teren propiul si evident ultimul joc de liga4 pentru gazde la Ciulnita deoarece echipa era deja retrogradata si matematic.Evident ca gazdele nu au putut sa depaseasca nici pe cei din Tandarei in fata carorora sau inclinat cu 0-2,oaspetii aratand pe final o pregatire fizica cu mult peste cea a gazdelor.Pentru echipa din Ciulnita urma un joc cu incarcatura mare deoarece jucau ultima etapa la Boranesti si gazdele aveau nevoie disperata de puncte pentru a se salva de la retrogradare in dauna echipelor din Fetesti si Munteni Buzau..Joc doar pe hartie ce parea cu asa incarcatura pentru ca pe treren gazdele si-au facut numarul castigand lejer la pas cu 6-0 si risipind orice emotie in privinta retrogradarii inca din primele 30 minute ale jocului.Oaspetii nu s-au omorat cu firea deoarece acestia erau deja cu gandul la liga5 si la vacanta care batea la usa.Dintre jucatorii care au dus greul in acest retur enumeram cativa:Pana Cristian,Belu George,Paun Marius,Sandu George,Borcea Dorin,Caloianu Lucian,Stefanescu Adrian,Gaidanenco Ionut,Vlad Eugen.
CONCLUZIA .Nu poti face fata in liga4 cu acelasi lot de jucatori cu care ai reusit sa eviti retrogradarea din Onoare acum un sezon si sa emiti pretentii in liga4,mai ales ca cei din Ciulnita primeau cadou acest loc in liga4 in urma desfiintarii echipei Players Slobozia,si erau invitati cu doar o saptamana inainte de startul campionatului sa participe la acest nivel.Dar viata merge inainte la CIulnita si echipa o va lua de la capat in Onoare unde incearca sa-si recladeasca un alt lot bazandu-se in mare parte din jucatori tineri locali.Salutam si pe acesta cale initiativa unui om care pune mare suflet la acesta echipa,Florin Scarlat in realizarea unui site dedicat acestei echipe si pentru dezvoltarea imaginii acestui club. adresa clubului:asbaraganulciulnita.cabanova.com
-articol de marian rad .02.08.11-
14)baraganul 30 4 1 25 28-120 13
linie clasament jocuri acasa
15)baraganul 15 3 1 11 14-44 10
linie clasament jocuri deplasare
16)baraganul 15 1 0 14 14-46 3
linie clasament retur
16)baraganul 15 1 0 14 12-65 3
linie clasament jocuri acasa in retur
rezultate:
16)baraganul 7 0 0 7 4-21 0
etapa16(05.03.11) 2-3 recolta gheorghe doja
etapa19(26.03.11) 0-4 rapid fetesti
etapa21(09.04.11) 2-2/0-3 victoria munteni buzau
etapa23(23.04.11) 1-2 olimpia brazii
etapa25(07.05.11) 0-5 recolta gheorghe lazar
etapa27(14.05.11) 1-2 recolta barcanesti
etapa29(28.05.11) 0-2 victoria tandarei
linie clasament jocuri deplasare retur
14)baraganul 8 1 0 7 8-44 3
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-4 viticola agrofam fetesti
etapa18(19.03.11) 0-13 viitorul axintele
etapa20(02.04.11) 1-3 vointa reviga
etapa22(16.04.11) 1-0 libertatea salcioara
etapa24(30.04.11) 1-6 victoria amara
etapa26(11.04.11) 2-4 andrias andrasesti
etapa28(21.05.11) 2-8 abatorul slobozia
etapa30(05.06.11) 0-6 boranesti
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 1-4 as cazanesti(l5)
Pornita la drum cu sanse mici de a mai evita retrogradarea in liga5,mai ales ca nu au reusit sa-si imbunatateasca lotul in pauza competitionala si bazandu-se in continuare pe acelasi lot ca si in tur,echipa din Ciulnita a incercat sa-si joace sansele pana la capat si sa moara frumos.Programul returului o dezavantaja clar inca din start si erau sanse mici ca formatia ciulniteana sa castige toate punctele acasa cu Fetesti,Gheorghe Lazar si Tandarei,trei dintre formatiile cu nume greu din fotbalul ialomitean care urmau sa viziteze pe cei de la Baraganul in acest retur.Iar daca mai punem la socoteala si faptul ca trebuiau sa joace meciurile decisive cu contracandidatele la retrogradare in deplasare,putem spune ca am facut un tablou complet al situatie deosebit de grele prin care se afla echipa.Primul joc din retur avea sa se joace la Ciulnita cu Recolta din Gheorghe Doja,si ea o formatie care era creditata cu sanse mici de a mai evolua in liga4 si anul urmator.Gazdele fac un joc foarte bun reusind sa duca scorul favorabil pana aproape de final cand pe o cadere fizica nu au mai reusit sa reziste forcingului declansat de oaspeti si au cedat in doar cateva minute o victorie pe care o aveau la indemana,si totdata si posibilitatea de a incepe sa viseze ca pot evita retrogradarea.Aceasta infrangere in chiar debutul returului nu pica tocmai bine pentru cei din Ciulnita,deoarece urma un alt joc la alta echipa aflata in criza de puncte si cu o foame mare de victorie.La Fetesti pe terenul de langa malul Borcei cei din Ciulnita incep la fel de curajosi ca si jocul de pe teren propiul si reusind chiar sa stapaneasca jocul in mare parte din partea intai,dar repriza secunda au cedat din nou fizic si au incasat 4 goluri din partea fetestenilor pe fondul unei dominari totale.Urmatoarea etapa avea sa fie un adevarat calvar pentru tinerii din Ciulnita care se intorc acasa cu o caruta de goluri din partea echipei de pe locul1,si cei din Ciulnita erau constienti ca nu pot emite nici o pretentie la aceasta deplasare urmand sa se concentreze la meciurile ce urmau.Calvarul continua si in cea de-a patra etapa a returului cand prin Ciulnita avea sa treaca Rapidul de Fetesti care se impune mult mai usor decat o arata scorul 0-4,fetestenii finnd una dintre revelatiile acestui inceput de retur.Sperante mici si pentru deplasarea de la Reviga stiind faptul ca acolo echipa gazda cu greu cedeaza puncte si lupta pana la final indiferent de numele adversarului.O evolutie mai buna ca cele de pana acum pentru echipa din Ciulnita cu toate ca a pierdut a lasat totusi impresie placuta nerefuzand jocul si jucand deschis fara sa se cantoneze in aparare.A urmat insa si jocul de acasa din etapa21 cu Munteni Buzau o alta echipa aflata si ea cu sabia retrogradarii deasupra capului si obligata sa castige puncte din deplasare daca mai dorea sa evolueze si din toamna tot in liga4,mai ales ca oaspetii i-si facuse calcule ca pot ciupii ceva din aceasta deplasare.Un joc bun facut de gazde care au jucat cu o ambitie in plus fata de celelalte jocuri si dorinta de a castiga era destul de mare.Poate ca acesta dorinta a facut ca jocul sa depaseasca in anumite momente limitele sportivitatii si sa sa creeze anumite incidente la final de partida,fapt care a dus la pierderea primului punct obtinut de cei din Ciulnita pe teren la comisiile de disciplina de la ajf care au omologat cu 3-0 pentru oaspeti acest joc.Daca nu a fost sa fie in etapa21,ciulnitenii vor obtine prima victorie si de fapt din pacate si ultima din acest retur pe terenul celor din Salcioara cu 1-0,dar si gazdele erau o echipa cu moralul la pamant dupa ce au fost sanctionati in clasament,si erau deja cu gandul la liga5.Dupa acest succes inregistrat la Salcioara cei din Ciulnita primeau acasa pe Brazii o alta echipa foarte ambitioasa si care se preda destul de greu in deplasare avand un joc defensiv bine organizat si contraatacuri taioase.De acest lucru aveau sa se convinga si cei din Ciulnita care uita sa se apere in dorinta lor de a marca cat mai repede si au fost pedepsiti la cateva contre ale oaspetilor care au reusit sa se impuna astfel cu 2-1 dar dupa o prestatie buna a celor de la Baraganul care jucau frumos dar din pacate rezultatele intarziau sa apara.Pentru deplasarea de la Amara cei de la Ciulnita nu-si faceau mari sperante decat sa limiteze proportiile scorului sa nu pateasca aceiasi rusine ca si la Axintele.Gazdele aveau un moral destul de zdruncinat dupa patania pricinuita la Fetesti unde pierdeau la masa verde,si evident pierdeau si sansa de a mai ameninta liderul.Amara se impune cu 6-0 dar au si ratat destule ocazii si au evoluat in partea secunda si cu frana trasa.Cei din Ciulnita s-au declarat la final multumiti ca au scapat doar cu 6 goluri primite.Alt meci greu pentru ciulniteni etapa ce urma acasa cu Gheorghe Lazar formatie care a castigat lejer cu 5-0 in fata unei echipe mult prea visatoare a gazdelor care au fost surprinse de modul in care au pasat veteranii de la Recolta si felul in care au controlat jocul.La distanta de 3 zile a urmat etapa intermediara in care ciulnitenii au evoluat cu Andrasesti in deplasare si unde au jucat de la egal la egal cu echipa Andrias reusind in unele momente sa mentina ritmul.Din pacate aceiasi pregatire fizica a a dat dureri de cap celor din Ciulnita care nu au mai putut sa duca ritmul jocului si s-au sufocat pe final cand au si pierdut acest joc cu 2-4.Ritmul impus de a juca din 3 in 3 zile avea sa se cunosca si efortul depus de jucatori la Andrasesti sa vazut si in jocul pe care spre uluirea tuturor cei din CIulnita aveau sa cedeze acasa cu lanterna rosie a acestei serii Barcanesti.Pai daca nici pe Barcanesti nu putem bate si noi..atunci pe cine mai ciufulim?se intrebau cei prezenti la acel joc pe marginea terenului..Pentru deplasarea de la Slobozia cu Abatorul a urmat un nou scenariu horor pentru ciulniteni acesti pierzand clar cu 2-8 intr-un joc la discretia celor de la Abatorul.Urma si ultima partida de pe teren propiul si evident ultimul joc de liga4 pentru gazde la Ciulnita deoarece echipa era deja retrogradata si matematic.Evident ca gazdele nu au putut sa depaseasca nici pe cei din Tandarei in fata carorora sau inclinat cu 0-2,oaspetii aratand pe final o pregatire fizica cu mult peste cea a gazdelor.Pentru echipa din Ciulnita urma un joc cu incarcatura mare deoarece jucau ultima etapa la Boranesti si gazdele aveau nevoie disperata de puncte pentru a se salva de la retrogradare in dauna echipelor din Fetesti si Munteni Buzau..Joc doar pe hartie ce parea cu asa incarcatura pentru ca pe treren gazdele si-au facut numarul castigand lejer la pas cu 6-0 si risipind orice emotie in privinta retrogradarii inca din primele 30 minute ale jocului.Oaspetii nu s-au omorat cu firea deoarece acestia erau deja cu gandul la liga5 si la vacanta care batea la usa.Dintre jucatorii care au dus greul in acest retur enumeram cativa:Pana Cristian,Belu George,Paun Marius,Sandu George,Borcea Dorin,Caloianu Lucian,Stefanescu Adrian,Gaidanenco Ionut,Vlad Eugen.
CONCLUZIA .Nu poti face fata in liga4 cu acelasi lot de jucatori cu care ai reusit sa eviti retrogradarea din Onoare acum un sezon si sa emiti pretentii in liga4,mai ales ca cei din Ciulnita primeau cadou acest loc in liga4 in urma desfiintarii echipei Players Slobozia,si erau invitati cu doar o saptamana inainte de startul campionatului sa participe la acest nivel.Dar viata merge inainte la CIulnita si echipa o va lua de la capat in Onoare unde incearca sa-si recladeasca un alt lot bazandu-se in mare parte din jucatori tineri locali.Salutam si pe acesta cale initiativa unui om care pune mare suflet la acesta echipa,Florin Scarlat in realizarea unui site dedicat acestei echipe si pentru dezvoltarea imaginii acestui club. adresa clubului:asbaraganulciulnita.cabanova.com
-articol de marian rad .02.08.11-
AS JUVENTUS BORANESTI
linie clasament general
12)juventus 30 10 4 16 82-107 34
linie clasament meciuri acasa
10)juventus 15 8 1 7 57-37 25
linie clasament deplasare
12)juventus 15 2 3 10 24-70 9
linie clasament meciuri retur
13)juventus 15 4 2 9 45-66 11
linie clasament meciuri acasa retur
11)juventus 7 3 1 3 32-16 10
rezultate
etapa17(12.03.11) 1-2 vointa reviga
etapa19(26.03.11) 10-1 libertatea salcioara
etapa21(09.04.11) 1-4 victoria amara
etapa23(23.04.11) 1-1 andrias andrasesti
etapa25(07.05.11) 0-5 abatorul slobozia
etapa28(21.05.11) 14-3 recolta gheorghe doja
etapa30(05.06.11) 6-0 baraganul ciulnita
linie clasament meciuri deplasare retur
12)juventus 8 1 1 6 13-50 4
rezultate
etapa16(05.03.11) 0-9 rapid fetesti
etapa18(19.03.11) 2-2 victoria munteni buzau
etapa20(02.04.11) 1-4 olimpia brazii
etapa22(16.04.11) 5-10 recolta gheorghe lazar
etapa24(30.04.11) 4-2 recolta barcanesti
etapa26(11.04.11) 0-8 victoria tandarei
etapa27(14.05.11) 0-12 viitorul axintele
etapa29(28.05.11) 1-3 viticola agrofam fetesti
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 3-1 atletic valea macrisului(l6)
faza1/8(04.05.11) 2-2/3-5pen viitorul moldoveni(l5)
Revenita in elita fotbalului judetean din Ialomita dupa doar un singur sezon petrecut la Onoare,echipa din Boranesti a fost la un pas de a face cale intoarsa dupa numai un singur sezon sub soarele ligii a patra.A ajutat-o insa rezultatetele din meciurile directe cu contracandidatele dar mai ales si faptul ca prin promovarea in liga3 a a campioanei judetene a ramas un loc liber in liga4.Dupa un inceput foarte bun de tur in care cei din Boranesti chiar incepuse sa bage spaima in adversare,a urmat o decadere care sa accentuat si mai mult in pauza dintre tur si retur iar formatia juventina nu a mai reusit sa faca un retur la fel de bun fiind totusi o echipa care a devenit victima sigura in deplasari.Inceputul de retur avea sa confirme acest lucru cei din Boranesti fiind pur si simplu spulberati de noua echipa a fetestenilor cu un 0-9 ce nu mai lasa loc de nici un comentariu.La primul joc de pe teren propiul cel cu Reviga sa vazut declinul echipei care nu a mai reusit sa repete evolutiile bune din tur si a inclinat steagul in fata oaspetilor cu 1-2.Cand nimeni nu se mai astepta la un reviriment din partea juventinilor,acestia reusesc in etapa a treia din retur un rezultat foarte bun care se va dovedii unul hotarator in privinta salvarii de la retrogradare.2-2 la Munteni Buzau si primul punct obtinut in retur dadea incredere celor de la Boranesti ca au trecut de pasa proasta de inceput de sezon.In sfarsit avea sa iasa si soarele pe strada celor din Boranesti in etapa19 cand reusesc un joc spectaculos in care fac uitate cele 2 esecuri de inceput si zdrobesc si ei pe cei din Salcioara cu un categoric 10-1.Vor urma insa pentru cei din Boranesti etape de foc in care vor da piept cu granzii judeteni dar si deplasari grele.La prima dintre acestea juventinii se inclina pe terenul celor din Brazii cu 1-4,pentru ca apoi sa intalneasca acasa pe ocupanta pozitiei secunde a clasamentului echipa din Amara formatie care era inscrisa in lupta pentru campionat.Diferenta de valoare si lot intre cele doua echipe sa cunoscut imediat oaspetii stapanind si controland jocul cu autoritate impunandu-se cu 4-1.O noua deplasare infernala urma la Gheorghe Lazar unde cei din Boranesti erau constienti ca nu pot face fata adversarului si au incercat pe cat posibil sa nu se faca de ras.A fost un joc deschis in care faza defensiva a fost neglijata de ambele echipe si a iesit un joc spectaculos cu o ploaie de goluri si un rezultat mai putin intalnit 5-10.Etapa 23 a adus un nou punct pentru juventini dupa o partida controlata in mare parte de acestia dar ghinionul a facut ca ei sa nu castige si sa remizeze acasa cu Andrasestiul.Deplasarea de la Barcanesti cu lanterna rosie dar si cu vecina de comuna a facut ca pentru acest joc juventini sa-l priveasca cu seriozitate si sa castige cu 4-2 reusind sa obtina 3puncte foarte importante in economia finala a clasamentului.Inca 3 jocuri grele pentru echipa juventina in decurs de numai 10 zile cu adversari grei urmau,iar sansele de a ascoate ceva puncte erau aproape nule.Primul adversar pleaca cu trei puncte lejere de la Boranesti castigand la pas cu 5-0,aici fiind vorba de Abatorul,iar de la deplasarea cu Axintele nu se punea decat problema scorului cu care echipa sa se intoarca,dar prea multe nu au reusit pentru ca s-au intors cu o caruta de goluri 0-12,plus ca intre cele doua jocuri a fost si o etapa intermediara in care cei din Boranesti au incasat inca 8 boabe in deplasarea de la Tandarei cu fosta campioana judeteana.In urma acestor trei runde echipa se infundase in coada clasamentului si norii negrii privind retrogradarea se abateau asupra lor.O gura de oxigen avea sa vina dupa jocul din etapa 28 cand la Boranesti a venit o echipa de pustani de la Gheorghe Doja care a facut doar figuratie si prezenta la acest joc incasand nu mai putin de 14 goluri.Cu acest rezultat gazdele au prins oxigen cat mai mult si asteptau cu oarecare teama deplasarea de la Fetesti unde se duela cu alta contracandidata la retrogradare si acest lucru conta mult in stabilirea clasamentului final mai ales la rezultatele directe in caz de egalitate.Au incercat juventinii cate ceva dar au avut in fata un adversar mult mai motivat si mai bine asezat in teren in special in partea secunda cand au si reusit sa se desprinda in invingatori iar pentru cei din Boranesti era clar ca jocul cu Ciulnita din ultima etapa era unul decisiv in evitatrea retrogradarii deoarece doar varianta unei victorii mai facea ca echipa juventina sa se regaseasca si la anul in liga4.Meciul din ultima etapa avea sa fie castigat lejer de juventini care pur si simplu nu au avut nici un fel de rezistenta dinpartea oaspetilor care oricum erau deja retrogradati.Victorie lejera cu 6-0 iar Boranesti,Viticola si Munteni Buzau terminau la egalitate perfecta de puncte in clasament,astfel ca a trebuit sa se intocmeasca un clasament special cu rezultatele directe intre cele trei,iar juventinii se clasau pe ultimul loc salvator din liga4 avand meciuri mai bune cu Munteni Buzau si asa cum spuneam acel egal 2-2 de la Munteni buzau avea sa fie unul de aur.Si astfel cu ceva emotii juventinii reusesc sa ramana si pentru sezonul din toamna in liga4.
Dintre jucatorii care au jucat pentru aceasta echipa in acest sezon amintim pe:Radu George,Mizileanu Ionut,Mizileanu Costel,Ion Marius,Mandache Mihai,Nicolaie Mihai,Gheorghe Marian,Mizileanu Danut,Fera Bogdan,Strambeanu Nicu,Stan Ionut,Dumitru Nicolaie.
12)juventus 30 10 4 16 82-107 34
linie clasament meciuri acasa
10)juventus 15 8 1 7 57-37 25
linie clasament deplasare
12)juventus 15 2 3 10 24-70 9
linie clasament meciuri retur
13)juventus 15 4 2 9 45-66 11
linie clasament meciuri acasa retur
11)juventus 7 3 1 3 32-16 10
rezultate
etapa17(12.03.11) 1-2 vointa reviga
etapa19(26.03.11) 10-1 libertatea salcioara
etapa21(09.04.11) 1-4 victoria amara
etapa23(23.04.11) 1-1 andrias andrasesti
etapa25(07.05.11) 0-5 abatorul slobozia
etapa28(21.05.11) 14-3 recolta gheorghe doja
etapa30(05.06.11) 6-0 baraganul ciulnita
linie clasament meciuri deplasare retur
12)juventus 8 1 1 6 13-50 4
rezultate
etapa16(05.03.11) 0-9 rapid fetesti
etapa18(19.03.11) 2-2 victoria munteni buzau
etapa20(02.04.11) 1-4 olimpia brazii
etapa22(16.04.11) 5-10 recolta gheorghe lazar
etapa24(30.04.11) 4-2 recolta barcanesti
etapa26(11.04.11) 0-8 victoria tandarei
etapa27(14.05.11) 0-12 viitorul axintele
etapa29(28.05.11) 1-3 viticola agrofam fetesti
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 3-1 atletic valea macrisului(l6)
faza1/8(04.05.11) 2-2/3-5pen viitorul moldoveni(l5)
Revenita in elita fotbalului judetean din Ialomita dupa doar un singur sezon petrecut la Onoare,echipa din Boranesti a fost la un pas de a face cale intoarsa dupa numai un singur sezon sub soarele ligii a patra.A ajutat-o insa rezultatetele din meciurile directe cu contracandidatele dar mai ales si faptul ca prin promovarea in liga3 a a campioanei judetene a ramas un loc liber in liga4.Dupa un inceput foarte bun de tur in care cei din Boranesti chiar incepuse sa bage spaima in adversare,a urmat o decadere care sa accentuat si mai mult in pauza dintre tur si retur iar formatia juventina nu a mai reusit sa faca un retur la fel de bun fiind totusi o echipa care a devenit victima sigura in deplasari.Inceputul de retur avea sa confirme acest lucru cei din Boranesti fiind pur si simplu spulberati de noua echipa a fetestenilor cu un 0-9 ce nu mai lasa loc de nici un comentariu.La primul joc de pe teren propiul cel cu Reviga sa vazut declinul echipei care nu a mai reusit sa repete evolutiile bune din tur si a inclinat steagul in fata oaspetilor cu 1-2.Cand nimeni nu se mai astepta la un reviriment din partea juventinilor,acestia reusesc in etapa a treia din retur un rezultat foarte bun care se va dovedii unul hotarator in privinta salvarii de la retrogradare.2-2 la Munteni Buzau si primul punct obtinut in retur dadea incredere celor de la Boranesti ca au trecut de pasa proasta de inceput de sezon.In sfarsit avea sa iasa si soarele pe strada celor din Boranesti in etapa19 cand reusesc un joc spectaculos in care fac uitate cele 2 esecuri de inceput si zdrobesc si ei pe cei din Salcioara cu un categoric 10-1.Vor urma insa pentru cei din Boranesti etape de foc in care vor da piept cu granzii judeteni dar si deplasari grele.La prima dintre acestea juventinii se inclina pe terenul celor din Brazii cu 1-4,pentru ca apoi sa intalneasca acasa pe ocupanta pozitiei secunde a clasamentului echipa din Amara formatie care era inscrisa in lupta pentru campionat.Diferenta de valoare si lot intre cele doua echipe sa cunoscut imediat oaspetii stapanind si controland jocul cu autoritate impunandu-se cu 4-1.O noua deplasare infernala urma la Gheorghe Lazar unde cei din Boranesti erau constienti ca nu pot face fata adversarului si au incercat pe cat posibil sa nu se faca de ras.A fost un joc deschis in care faza defensiva a fost neglijata de ambele echipe si a iesit un joc spectaculos cu o ploaie de goluri si un rezultat mai putin intalnit 5-10.Etapa 23 a adus un nou punct pentru juventini dupa o partida controlata in mare parte de acestia dar ghinionul a facut ca ei sa nu castige si sa remizeze acasa cu Andrasestiul.Deplasarea de la Barcanesti cu lanterna rosie dar si cu vecina de comuna a facut ca pentru acest joc juventini sa-l priveasca cu seriozitate si sa castige cu 4-2 reusind sa obtina 3puncte foarte importante in economia finala a clasamentului.Inca 3 jocuri grele pentru echipa juventina in decurs de numai 10 zile cu adversari grei urmau,iar sansele de a ascoate ceva puncte erau aproape nule.Primul adversar pleaca cu trei puncte lejere de la Boranesti castigand la pas cu 5-0,aici fiind vorba de Abatorul,iar de la deplasarea cu Axintele nu se punea decat problema scorului cu care echipa sa se intoarca,dar prea multe nu au reusit pentru ca s-au intors cu o caruta de goluri 0-12,plus ca intre cele doua jocuri a fost si o etapa intermediara in care cei din Boranesti au incasat inca 8 boabe in deplasarea de la Tandarei cu fosta campioana judeteana.In urma acestor trei runde echipa se infundase in coada clasamentului si norii negrii privind retrogradarea se abateau asupra lor.O gura de oxigen avea sa vina dupa jocul din etapa 28 cand la Boranesti a venit o echipa de pustani de la Gheorghe Doja care a facut doar figuratie si prezenta la acest joc incasand nu mai putin de 14 goluri.Cu acest rezultat gazdele au prins oxigen cat mai mult si asteptau cu oarecare teama deplasarea de la Fetesti unde se duela cu alta contracandidata la retrogradare si acest lucru conta mult in stabilirea clasamentului final mai ales la rezultatele directe in caz de egalitate.Au incercat juventinii cate ceva dar au avut in fata un adversar mult mai motivat si mai bine asezat in teren in special in partea secunda cand au si reusit sa se desprinda in invingatori iar pentru cei din Boranesti era clar ca jocul cu Ciulnita din ultima etapa era unul decisiv in evitatrea retrogradarii deoarece doar varianta unei victorii mai facea ca echipa juventina sa se regaseasca si la anul in liga4.Meciul din ultima etapa avea sa fie castigat lejer de juventini care pur si simplu nu au avut nici un fel de rezistenta dinpartea oaspetilor care oricum erau deja retrogradati.Victorie lejera cu 6-0 iar Boranesti,Viticola si Munteni Buzau terminau la egalitate perfecta de puncte in clasament,astfel ca a trebuit sa se intocmeasca un clasament special cu rezultatele directe intre cele trei,iar juventinii se clasau pe ultimul loc salvator din liga4 avand meciuri mai bune cu Munteni Buzau si asa cum spuneam acel egal 2-2 de la Munteni buzau avea sa fie unul de aur.Si astfel cu ceva emotii juventinii reusesc sa ramana si pentru sezonul din toamna in liga4.
Dintre jucatorii care au jucat pentru aceasta echipa in acest sezon amintim pe:Radu George,Mizileanu Ionut,Mizileanu Costel,Ion Marius,Mandache Mihai,Nicolaie Mihai,Gheorghe Marian,Mizileanu Danut,Fera Bogdan,Strambeanu Nicu,Stan Ionut,Dumitru Nicolaie.
AS LIBERTATEA SALCIOARA
linie clasament final
15)libertatea 30 5 1 24 32-106 13*
*penalizata cu 3puncte
linie clasament acasa
14)libertatea 15 4 1 10 13-41 13
linie clasament deplasare
15)libertatea 15 1 0 14 19-65 3
linie clasament retur
15)libertatea 15 1 1 13 15-70 4
linie clasament meciuri acasa retur
14)libertatea 8 1 1 67-30 4
rezultate:
etapa16(05.03.11) 3-1 recolta barcanesti
etapa18(19.03.11) 1-2 victoria tandarei
etapa20(02.04.11) 1-1 recolta gheorghe doja
etapa22(16.04.11) 0-1 baraganul ciulnita
etapa24(30.04.11) 1-7 vointa reviga
etapa26(11.04.11) 0-11 viitorul axintele
etapa27(14.05.11) 0-2 olimpia brazii
etapa29(28.05.11) 1-5 recolta gheorghe lazar
linie clasament meciuri deplasare
16)libertatea 7 0 0 7 8-40 0
rezultate:
etapa17(12.03.11) 0-4 abatorul slobozia
etapa19(26.03.11) 1-10 juventus boranesti
etapa21(09.04.11) 1-2 viticola agrofam fetesti
etapa23(23.04.11) 1-9 rapid fetesti
etapa25(07.05.11) 1-4 victoria munteni buzau
etapa28(21.05.11) 2-8 victoria amara
etapa30(05.06.11) 2-3 andrias andrasesti
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 1-2 rapid perieti(l5)
O vorba din popor spune ca ulciorul nu merge de multe ori la apa si acest lucru sa adeverit si in cazul celor de la Libertatea care nu au mai putut evita retrogradarea ca si in sezonul trecut la mustata ,de multe ori chiar fentand regulamentele.Acest lucru avea sa-i coste scump in acest sezon cand au fost depunctati cu 3 puncte si acestea aveau sa fie ca un pietroi de gatul echipei care nu a mai putut face fata si incet dar sigur de la etapa la etapa s-au afundat si mai mult in subsolul clasamentului.Iceputul de retur a fost unul bun deoarece castigau acasa cu 3-1 destul de greu totusi in fata lanternei rosii din Barcanesti.Din pacate pentru cei din Salcioara a urmat un joc mult mai greu in deplasarea de la Slobozia cu Abatorul una dintre formatiile care nu iarta pe teren propiul.Mai mult cei de la Libertatea au incercat pe cat posibil sa limiteze proportiile scorului fiind constienti ca diferenta intre cele doua echipe era cu mult in favoarea gazdelor.Meci bun reusit si urmatoarea etapa acasa cu Tandareiul si chiar daca cedau la limita cei de la Salcioara lasau impresia ca cel putin pe teren propiul se vor preda destul de greu.Dar nimeni nu putea sa-si explice ce anume s-a intamplat la deplasarea de la Boranesti unde cei de la Libertatea doar au facut figuratie incasand cea mai rusinoasa infrangere in liga4.Demoralizati complet dupa acest esec la scor si cu un lot destul de restrans cei de la Libertatea incercau sa mai adune ceva puncte in jocul cu Gheorghe Doja care nu excela la meciurile din deplasare.Nu a fost sa fie decat un meci egal intre cele doua combatante si cea care iesea in castig era echipa din Gheorghe Doja care reusea sa plece neinvinsa de la o contracandidata la retrogradare iar in meciurile directe in caz de egalitate de puncte conta foarte mult acest egal pentru oaspeti.Cei din Salcioara mai au un ultim suflu in jocul de la Fetesti cu Viticola o alta echipa amenintata serios cu esalonul5 la acea data.A fost un joc frumos deschis in care echipa din Salcioara si-a vandut foarte scump pielea si astfel in urma acestei infrangeri la limita cei drept,oaspetii erau deja constienti ca nu mai pot evita retrogradarea din liga4 deoarece urmau adversari grei si sanse de a mai castiga puncte erau aproape nule.Pana la a incepe acea serie de meciuri dificile echipa din Salcioara avea posibilitatea sa mai obtina un rezultat pozitiv mai ales ca intalneau acasa pe cei de la Ciulnita o formatie resemnata si ea ca si Libertatea cu retrogradarea.Oportunitatea de a mai adauga ceva puncte la zestrea saraca din clasament a fost irosita de gazde mai ales ca au si pierdut acasa cu 0-1 un joc la care sincer nimeni nu se astepta la asa ceva.Si urmeaza calvarul pentru cei dela Libertatea deoarece deplasarea de la Fetesti cu Rapidul avea sa fie un cosmar pentru oaspeti care pleaca cu sacul plin din partea unui adversar care stapaneste mult mai bine tainele acestui sport..Dezastrul continua si etapa urmatoare pentru cei de la Libertatea deoarece sunt umiliti la ei acasa de Reviga cu 1-7 si trebuie sa dam mult timpul inapoi pentru a gasii ultimul astfel de esec la scor inregistrat de Salcioara in campionat pe teren propiul.Urma un moment total neprielnic pentru cei de la Salcioara deoarece in mijlocul saptamanii se desfasura etapa cu numarul26 iar ca adversar nu putea sa le pice mai rau decat echipa din fruntea clasamentului.O sa fie cu siguranta o zi pe care acestia nu o vor uita prea curand deoarece au batut recordul unei infrangeri pe teren propiul a unei echipe in liga4,incasand 11 goluri si oaspetii au facut si spectacol neiertand o echipa stransa in pripa pentru acest joc..Evolutie ceva mai curajoasa la Munteni Buzau unde gazdele jucau rolul principal avand mare nevoie de puncte ca de aer in speranta ca pot sa evite contactul cu Onoare si sa nu se faca colega de suferinta cu echipa din Salciaora.O noua infrangere si in jocul de acasa cu Brazii una dintre echipele cu evolutii bune in acest retur,mai ales ca oaspetii cunosc foarte bine cartea contraatacului.Pentru jocul din deplasarea de la Amara nu se punea in discutie decat problema scorului care sa fie cat mai strans,dar nici de aceasta data cei de la Libertatea nu au reusit sa faca prea multe poate doar consolarea ca au marcat si ei de doua ori mai ales ca nu mai o facuse de la etapa16.La ultima reprezentatie pe teren propiul in liga4,Libertatea a dat peste vulpoii de la Gheorghe Lazar o echipa cu multi jucatori experimentati trecuti prin multe incercari atat in liga4 dar si prin liga3 unii dintre ei.Diferenta sa vazut imediat si oaspetii au facut legea in teren castigand la pas cu 5-1 si putand chiar face scor,daca nu o lasau mai moale pe final.Finalul de stagiune a gasit echipa din Salcioara la deplasarea de la Andrasesti unde sa jucat mai mult cu gandul la vacanta.Neavand ce pierde oaspetii au jucat deschis pierzand la limita cu 2-3 si terminand astfel cu fruntea sus evolutia in liga4.O retrogradare care a venit logic deoarece in pauza competitionala cei din Salciaora nu au mai intarit lotul si au mizat pe aceiasi lot de jucatori si acest lucru sa vazut la unele jocuri in retur cand datorita unor accidentari, suspendari si imposibilitatea unora de a mai venii sa joace din localitatile vecine sau chiar de la Bucuresti,a facut ca echipa sa se descurce cum a putut cu multi juniori in componenta.Ramane insa regretul ca fotbalul ialomitean de liga4 a pierdut un teren bun si o baza sportiva de exceptie asa cum este cea de la Salcioara.
Dintre componentii echipei amintim:Bucur Marian,Aldea Ionut,Naie Alin,Rotaru Dorin,Raducanu Ionut,Toc Patrick,Barbu Gigel,Nitu Vasile,Naie Constantin,Craciun Viorel,Necula Augustin,Mircescu Vasile,Puciu Claudiu,Flamanzeanu Vasile
15)libertatea 30 5 1 24 32-106 13*
*penalizata cu 3puncte
linie clasament acasa
14)libertatea 15 4 1 10 13-41 13
linie clasament deplasare
15)libertatea 15 1 0 14 19-65 3
linie clasament retur
15)libertatea 15 1 1 13 15-70 4
linie clasament meciuri acasa retur
14)libertatea 8 1 1 67-30 4
rezultate:
etapa16(05.03.11) 3-1 recolta barcanesti
etapa18(19.03.11) 1-2 victoria tandarei
etapa20(02.04.11) 1-1 recolta gheorghe doja
etapa22(16.04.11) 0-1 baraganul ciulnita
etapa24(30.04.11) 1-7 vointa reviga
etapa26(11.04.11) 0-11 viitorul axintele
etapa27(14.05.11) 0-2 olimpia brazii
etapa29(28.05.11) 1-5 recolta gheorghe lazar
linie clasament meciuri deplasare
16)libertatea 7 0 0 7 8-40 0
rezultate:
etapa17(12.03.11) 0-4 abatorul slobozia
etapa19(26.03.11) 1-10 juventus boranesti
etapa21(09.04.11) 1-2 viticola agrofam fetesti
etapa23(23.04.11) 1-9 rapid fetesti
etapa25(07.05.11) 1-4 victoria munteni buzau
etapa28(21.05.11) 2-8 victoria amara
etapa30(05.06.11) 2-3 andrias andrasesti
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 1-2 rapid perieti(l5)
O vorba din popor spune ca ulciorul nu merge de multe ori la apa si acest lucru sa adeverit si in cazul celor de la Libertatea care nu au mai putut evita retrogradarea ca si in sezonul trecut la mustata ,de multe ori chiar fentand regulamentele.Acest lucru avea sa-i coste scump in acest sezon cand au fost depunctati cu 3 puncte si acestea aveau sa fie ca un pietroi de gatul echipei care nu a mai putut face fata si incet dar sigur de la etapa la etapa s-au afundat si mai mult in subsolul clasamentului.Iceputul de retur a fost unul bun deoarece castigau acasa cu 3-1 destul de greu totusi in fata lanternei rosii din Barcanesti.Din pacate pentru cei din Salcioara a urmat un joc mult mai greu in deplasarea de la Slobozia cu Abatorul una dintre formatiile care nu iarta pe teren propiul.Mai mult cei de la Libertatea au incercat pe cat posibil sa limiteze proportiile scorului fiind constienti ca diferenta intre cele doua echipe era cu mult in favoarea gazdelor.Meci bun reusit si urmatoarea etapa acasa cu Tandareiul si chiar daca cedau la limita cei de la Salcioara lasau impresia ca cel putin pe teren propiul se vor preda destul de greu.Dar nimeni nu putea sa-si explice ce anume s-a intamplat la deplasarea de la Boranesti unde cei de la Libertatea doar au facut figuratie incasand cea mai rusinoasa infrangere in liga4.Demoralizati complet dupa acest esec la scor si cu un lot destul de restrans cei de la Libertatea incercau sa mai adune ceva puncte in jocul cu Gheorghe Doja care nu excela la meciurile din deplasare.Nu a fost sa fie decat un meci egal intre cele doua combatante si cea care iesea in castig era echipa din Gheorghe Doja care reusea sa plece neinvinsa de la o contracandidata la retrogradare iar in meciurile directe in caz de egalitate de puncte conta foarte mult acest egal pentru oaspeti.Cei din Salcioara mai au un ultim suflu in jocul de la Fetesti cu Viticola o alta echipa amenintata serios cu esalonul5 la acea data.A fost un joc frumos deschis in care echipa din Salcioara si-a vandut foarte scump pielea si astfel in urma acestei infrangeri la limita cei drept,oaspetii erau deja constienti ca nu mai pot evita retrogradarea din liga4 deoarece urmau adversari grei si sanse de a mai castiga puncte erau aproape nule.Pana la a incepe acea serie de meciuri dificile echipa din Salcioara avea posibilitatea sa mai obtina un rezultat pozitiv mai ales ca intalneau acasa pe cei de la Ciulnita o formatie resemnata si ea ca si Libertatea cu retrogradarea.Oportunitatea de a mai adauga ceva puncte la zestrea saraca din clasament a fost irosita de gazde mai ales ca au si pierdut acasa cu 0-1 un joc la care sincer nimeni nu se astepta la asa ceva.Si urmeaza calvarul pentru cei dela Libertatea deoarece deplasarea de la Fetesti cu Rapidul avea sa fie un cosmar pentru oaspeti care pleaca cu sacul plin din partea unui adversar care stapaneste mult mai bine tainele acestui sport..Dezastrul continua si etapa urmatoare pentru cei de la Libertatea deoarece sunt umiliti la ei acasa de Reviga cu 1-7 si trebuie sa dam mult timpul inapoi pentru a gasii ultimul astfel de esec la scor inregistrat de Salcioara in campionat pe teren propiul.Urma un moment total neprielnic pentru cei de la Salcioara deoarece in mijlocul saptamanii se desfasura etapa cu numarul26 iar ca adversar nu putea sa le pice mai rau decat echipa din fruntea clasamentului.O sa fie cu siguranta o zi pe care acestia nu o vor uita prea curand deoarece au batut recordul unei infrangeri pe teren propiul a unei echipe in liga4,incasand 11 goluri si oaspetii au facut si spectacol neiertand o echipa stransa in pripa pentru acest joc..Evolutie ceva mai curajoasa la Munteni Buzau unde gazdele jucau rolul principal avand mare nevoie de puncte ca de aer in speranta ca pot sa evite contactul cu Onoare si sa nu se faca colega de suferinta cu echipa din Salciaora.O noua infrangere si in jocul de acasa cu Brazii una dintre echipele cu evolutii bune in acest retur,mai ales ca oaspetii cunosc foarte bine cartea contraatacului.Pentru jocul din deplasarea de la Amara nu se punea in discutie decat problema scorului care sa fie cat mai strans,dar nici de aceasta data cei de la Libertatea nu au reusit sa faca prea multe poate doar consolarea ca au marcat si ei de doua ori mai ales ca nu mai o facuse de la etapa16.La ultima reprezentatie pe teren propiul in liga4,Libertatea a dat peste vulpoii de la Gheorghe Lazar o echipa cu multi jucatori experimentati trecuti prin multe incercari atat in liga4 dar si prin liga3 unii dintre ei.Diferenta sa vazut imediat si oaspetii au facut legea in teren castigand la pas cu 5-1 si putand chiar face scor,daca nu o lasau mai moale pe final.Finalul de stagiune a gasit echipa din Salcioara la deplasarea de la Andrasesti unde sa jucat mai mult cu gandul la vacanta.Neavand ce pierde oaspetii au jucat deschis pierzand la limita cu 2-3 si terminand astfel cu fruntea sus evolutia in liga4.O retrogradare care a venit logic deoarece in pauza competitionala cei din Salciaora nu au mai intarit lotul si au mizat pe aceiasi lot de jucatori si acest lucru sa vazut la unele jocuri in retur cand datorita unor accidentari, suspendari si imposibilitatea unora de a mai venii sa joace din localitatile vecine sau chiar de la Bucuresti,a facut ca echipa sa se descurce cum a putut cu multi juniori in componenta.Ramane insa regretul ca fotbalul ialomitean de liga4 a pierdut un teren bun si o baza sportiva de exceptie asa cum este cea de la Salcioara.
Dintre componentii echipei amintim:Bucur Marian,Aldea Ionut,Naie Alin,Rotaru Dorin,Raducanu Ionut,Toc Patrick,Barbu Gigel,Nitu Vasile,Naie Constantin,Craciun Viorel,Necula Augustin,Mircescu Vasile,Puciu Claudiu,Flamanzeanu Vasile
AS OLIMPIA BRAZII
linie clasament final
5)olimpia 30 15 5 10 81-59 50
linie clasament meciuri acasa
6)olimpia 15 10 2 3 59-26 32
linie clasament deplasare
7)olimpia 15 5 3 7 22-31 18
linie clasament meciuri retur
5)olimpia 15 9 3 3 36-27 30
linie clasament meciuri acasa retur
8)olimpia 8 5 1 2 22-14 16
rezultate
etapa16(05.03.11) 2-1 andrias andrasesti
etapa18(19.03.11) 1-2 abatorul slobozia
etapa20(02.04.11) 4-1 juventus boranesti
etapa22(16.04.11) 8-2 viticola agrofam fetesti
etapa24(30.04.11) 2-1 rapid fetesti
etapa26(11.04.11) 4-1 victoria munteni buzau
etapa28(21.05.11) 0-5 viitorul axintele
etapa29(28.05.11) 1-1 victoria amara
linie clasament meciuri deplasare retur
3)olimpia 7 4 2 1 14-13 14
rezultate:
etapa17(12.03.11) 5-1 recolta barcanesti
etapa19(26.03.11) 2-2 victoria tandarei
etapa21(09.04.11) 0-0 recolta gheorghe doja
etapa23(23.04.11) 2-1 baraganul ciulnita
etapa25(07.05.11) 1-0 vointa reviga
etapa27(14.05.11) 2-0 libertatea salcioara
etapa30(05.06.11) 2-9 recolta gheorghe lazar
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 4-2 staruinta brosteni(l6)
faza1/8(04.05.11) 2-1 as cazanesti(l5)
faza1/4(25.05.11) 4-2 recolta gheorghe doja
faza1/2 tur(08.06.11) 2-0 recolta gheorghe lazar
retur(18.06.11) 1-3 recolta gheorghe lazar
finala(25.06.11) 0-8 viitorul axintele
Jucatori folositi in acest campionat:Ene Gabriel,Butnarasiu Marian,Anghel Liviu,Dumitrache Cristian,Iliescu George,Ameiroaiei Marian,Balinca Marian,Bociu Cristian,Manolache Victor,Frangulea Marian,Maftei Marian,Dorovei Florin,Chirila Marian,Lungu Marius.
5)olimpia 30 15 5 10 81-59 50
linie clasament meciuri acasa
6)olimpia 15 10 2 3 59-26 32
linie clasament deplasare
7)olimpia 15 5 3 7 22-31 18
linie clasament meciuri retur
5)olimpia 15 9 3 3 36-27 30
linie clasament meciuri acasa retur
8)olimpia 8 5 1 2 22-14 16
rezultate
etapa16(05.03.11) 2-1 andrias andrasesti
etapa18(19.03.11) 1-2 abatorul slobozia
etapa20(02.04.11) 4-1 juventus boranesti
etapa22(16.04.11) 8-2 viticola agrofam fetesti
etapa24(30.04.11) 2-1 rapid fetesti
etapa26(11.04.11) 4-1 victoria munteni buzau
etapa28(21.05.11) 0-5 viitorul axintele
etapa29(28.05.11) 1-1 victoria amara
linie clasament meciuri deplasare retur
3)olimpia 7 4 2 1 14-13 14
rezultate:
etapa17(12.03.11) 5-1 recolta barcanesti
etapa19(26.03.11) 2-2 victoria tandarei
etapa21(09.04.11) 0-0 recolta gheorghe doja
etapa23(23.04.11) 2-1 baraganul ciulnita
etapa25(07.05.11) 1-0 vointa reviga
etapa27(14.05.11) 2-0 libertatea salcioara
etapa30(05.06.11) 2-9 recolta gheorghe lazar
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 4-2 staruinta brosteni(l6)
faza1/8(04.05.11) 2-1 as cazanesti(l5)
faza1/4(25.05.11) 4-2 recolta gheorghe doja
faza1/2 tur(08.06.11) 2-0 recolta gheorghe lazar
retur(18.06.11) 1-3 recolta gheorghe lazar
finala(25.06.11) 0-8 viitorul axintele
Jucatori folositi in acest campionat:Ene Gabriel,Butnarasiu Marian,Anghel Liviu,Dumitrache Cristian,Iliescu George,Ameiroaiei Marian,Balinca Marian,Bociu Cristian,Manolache Victor,Frangulea Marian,Maftei Marian,Dorovei Florin,Chirila Marian,Lungu Marius.
FC RAPID FETESTI
linie clasament general
6)rapid 30 15 4 11 77-42 49
linie clasament meciuri acasa
4)rapid 15 11 2 2 51-10 35
linie clasament deplasare
9)rapid 15 4 2 9 26-33 14
linie clasament retur
2)rapid 15 10 3 2 58-10 33
linie clasament meciuri acasa in retur
3)rapid 7 6 1 0 38-9 19
rezultate:
etapa16(05.03.11) 9-0 juventus boranesti
etapa18(19.03.11) 6-0 viticola agrofam fetesti
etapa21(09.04.11) 6-1 vointa reviga
etapa23(23.04.11) 9-1 libertatea salcioara
etapa25(07.05.11) 1-1 victoria amara
etapa27(14.05.11) 4-0 andrias andrasesti
etapa29(28.05.11) 3-0 abatorul slobozia
linie clasament meciuri deplasare retur
2)rapid 8 4 2 2 20-7 14
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-1 recolta gheorghe doja
etapa19(26.03.11) 4-0 rapid fetesti
etapa20(02.04.11) 0-1 viitorul axintele
etapa22(16.04.11) 5-1 victoria munteni buzau
etapa24(30.04.11) 1-2 olimpia brazii
etapa26(11.04.11) 1-1 recolta gheorghe lazar
etapa28(21.05.11) 7-1 recolta barcanesti
etapa30(05.06.11) 1-0 victoria tandarei
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 2-3 real gimbasani(l6)
Pornita la drum in acest retur cu o fata noua mai ales ca in perioada de iarna lotul a fost intarit cu inca 7jucatori,echipa fetesteana dorea sa faca uitata evolutia destul de modesta din tur care o situa la o pozitie ingrijoratoare deasupra liniei ce duce in Onoare.Cu o pregatire buna de iarna si cu implementarea rapida a noi venitilor in echipa de baza,fetestenii au aratat cu totul alta fata in acest retur iar clasarea pe locul secund intr-un clasament neoficial al returului dovedeste acest lucru.Prima aparitie in sezonul de primavara avea sa fie la inceputul lui martisor cand acasa echipa feroviara intalnea pe Boranesti.Pe un teren moale si desfundat gazdele au facut legea in fata unui adversar modest care parea ca in acele momente invata tainele fotbalului.Scorul final spune aproape totul de maniera in care au castigat rapidistii mai ales ca si noi venitii au lasat o impresie deosebit de buna la primul joc.Urma deplasarea de la Gheorghe Doja unde feroviarii erau in cautarea primei victorii din acest campionat in deplasare.Aveau insa sa se izbeasca de un adversar deosebit de bataios cel putin atunci cand evolua pe teren propiul si sa amane primul succes in deplasare pentru alta data multumindu-se cu un egal.Etapa18 avea sa fie una asteptata cu mare interes de microbistii fetesteni deoarece se disputa si derb-yul orasului intre Rapid si Viticola.Cu ranile inca neastupate dupa esecul suferit in toamna in tur pe malul Borcei,rapidistii incep in forta acest joc si pun stapanire pe jumatatea adversa reusind sa puna presiune pe apararea celor de la Viticola care nu rezista prea mult si se sufoca gresind in lant.Diferenta dintre cele doua echipe s-a vazut imediat,feroviarii impunandu-se lejer cu un scor de tenis si luandu-si astfel revansa pentru dusul rece suferit in tur.Joc mai lejer in etapa ce urma in deplasarea de la Ciulnita unde fetestenii castiga fara sa forteze prea mult cu 4-0 iar scorul putea fi si mai mare daca nu ratau o sumedenie de ocazii.Si astfel oaspetii aveau sa sparga gheata si la capitolul victorii in deplasare in acest campionat,si urcau incet din coada clasamentului.Poate ca cel mai greu meci al acestui retur avea sa vina pentru echipa feroviara in deplasarea de la liderul din Axintele unde se vedea adevarata valoare a echipei si mai ales la ce stadiu se situeaza acest lot.Un meci destul de echilibrat la Axintele deoarece echipa fetesteana s-a miscat bine in teren si-a creeat si ea cateva ocazii dar nu a reusit sa si marcheze,iar in fotbal ratarile se razbuna.Cu deosebit fair-play chiar si gazdele au apreciat jocul fetestean si au spus ca au intalnit cel mai dificil adversar de pana atunci in liga4.Primul esec din retur avea sa treaca destul de repede neobservat deoarece echipa rapidista castiga iar la scor in fata celor de la Reviga si se parea ca lucrurile revin la normal.Deplasarea de la Munteni Buzau a confirmat acest fapt si oaspetii predau gazdelor o adevarata lectie de fotbal impunandu-se mult mai usor decat arata scorul final..Etapa23 urma un nou galop de sanatate pentru feroviari care umilesc o echipa a celor din Salcioara venita doar pentru a face prezenta la stadion.Vazuta pe cai mari si cu un moral foarte bun echipa feroviara avea sa fie adusa cu picioarele pe pamant la deplasarea de la Brazii in fata unui adversar incomod si bataios care cu greu poate fii invins la el acasa cand joaca cu multa daruire.Parca dorinta de victorie a fost mult mai mare in tabara gazdelor,care au recunoscut la sfarsit ca au invins un adversar valoros.Primul joc mai dificil pentru fetesteni pe teren propiul vine in etapa25 contra ocupantei locului secund,Amara,echipa ce se lupta la castigarea campionatului.Un joc foarte bun facut de fetesteni mai ales in partea secunda cand au presat in permanenta careul advers dar nu s-au mai lipit si la golul victoriei.La doar trei zile distanta a urmat si jocul cu alta echipa din topul campionatului judetean,intalnirea din deplasare cu Recolta Gheorghe Lazar,formatie ce stapaneste bine tainele fotbalului avand in lot jucatori cu multe partide atat in liga4 dar si prin liga3.Meci echilibrat terminat la egalitate dar in care ambele echipe au trecut pe langa victorie,si astfel formatia fetesteana scapa cu bine din perioada in care au intalnit cele mai grele echipe ialomitene.Urmatoarea etapa a fost una lejera de acomodare la deplasarea de la Barcanesti cu lanterna rosie in fata careia Rapidul a facut spectacol castigand la pas cu 7-1 dar scorul este prea mic fata de cele intamplate pe teren.Ultimele doua runde aducea pentru echipa fetesteana alte doua jocuri cu incarcatura mare cu doua rivale de traditie in fotbalul ialomitean.Ultima reprezentatie acasa cu Abatorul avea sa fie una de spectacol facuta de feroviari care incheiau neinvinsi acest retur pe teren propiul si avand exceptand jocul cu Amara o adevarata ploie de goluri cu adversarii.De acesta data gazdele au oprit tabela doar la trei in dreptul lor dar si pe fondul unui joc mai modest facut de Abatorul care era deja cu gandul la vacanta.Ultima reprezentatie a fost una incununata cu un nou succes obtinut la Tandarei cu 1-0 intr-un joc in care feroviarii nu au avut emotii prea mari deoarece au reusit sa tina mai mereu departe adversarul de propia poarta si sa rateze si multe alte ocazii de a se desprinde.Tragand linie putem spune ca echipa fetesteana a avut un retur destul de bun in comparatie cu turul in care a reusit sa stranga puncte multe si din deplasare si astfel acestiau au terminat pe o pozitie tottusi multumitoare in comparatie cu cea din tur.Pentru sezonul urmator feroviarii au ca obiectiv clasarea pe podium iar daca nimeresc un culoar favorabil nu se vor da la o parte,si vor incerca sa obtina si titlu de campioni.
Dintre jucatorii folositi in acest campionat enumeram cativa:Juncanariu Florin,Tonea Dragos,Calugaru Emil,Enica Daniel,Clinciu Madalin,Marcu Iulian,Marin Nicolaie,Mitu Ionut,Comanasi Ionel,Tifrea Alexandru,Ghita Alexandru,Hampu Gelu,Ivan Tudorel,Almaghe Alexandru,Cimpoieru Andrei,Marius Munteanu.
-articol de marian rad-09.08.11-
6)rapid 30 15 4 11 77-42 49
linie clasament meciuri acasa
4)rapid 15 11 2 2 51-10 35
linie clasament deplasare
9)rapid 15 4 2 9 26-33 14
linie clasament retur
2)rapid 15 10 3 2 58-10 33
linie clasament meciuri acasa in retur
3)rapid 7 6 1 0 38-9 19
rezultate:
etapa16(05.03.11) 9-0 juventus boranesti
etapa18(19.03.11) 6-0 viticola agrofam fetesti
etapa21(09.04.11) 6-1 vointa reviga
etapa23(23.04.11) 9-1 libertatea salcioara
etapa25(07.05.11) 1-1 victoria amara
etapa27(14.05.11) 4-0 andrias andrasesti
etapa29(28.05.11) 3-0 abatorul slobozia
linie clasament meciuri deplasare retur
2)rapid 8 4 2 2 20-7 14
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-1 recolta gheorghe doja
etapa19(26.03.11) 4-0 rapid fetesti
etapa20(02.04.11) 0-1 viitorul axintele
etapa22(16.04.11) 5-1 victoria munteni buzau
etapa24(30.04.11) 1-2 olimpia brazii
etapa26(11.04.11) 1-1 recolta gheorghe lazar
etapa28(21.05.11) 7-1 recolta barcanesti
etapa30(05.06.11) 1-0 victoria tandarei
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 2-3 real gimbasani(l6)
Pornita la drum in acest retur cu o fata noua mai ales ca in perioada de iarna lotul a fost intarit cu inca 7jucatori,echipa fetesteana dorea sa faca uitata evolutia destul de modesta din tur care o situa la o pozitie ingrijoratoare deasupra liniei ce duce in Onoare.Cu o pregatire buna de iarna si cu implementarea rapida a noi venitilor in echipa de baza,fetestenii au aratat cu totul alta fata in acest retur iar clasarea pe locul secund intr-un clasament neoficial al returului dovedeste acest lucru.Prima aparitie in sezonul de primavara avea sa fie la inceputul lui martisor cand acasa echipa feroviara intalnea pe Boranesti.Pe un teren moale si desfundat gazdele au facut legea in fata unui adversar modest care parea ca in acele momente invata tainele fotbalului.Scorul final spune aproape totul de maniera in care au castigat rapidistii mai ales ca si noi venitii au lasat o impresie deosebit de buna la primul joc.Urma deplasarea de la Gheorghe Doja unde feroviarii erau in cautarea primei victorii din acest campionat in deplasare.Aveau insa sa se izbeasca de un adversar deosebit de bataios cel putin atunci cand evolua pe teren propiul si sa amane primul succes in deplasare pentru alta data multumindu-se cu un egal.Etapa18 avea sa fie una asteptata cu mare interes de microbistii fetesteni deoarece se disputa si derb-yul orasului intre Rapid si Viticola.Cu ranile inca neastupate dupa esecul suferit in toamna in tur pe malul Borcei,rapidistii incep in forta acest joc si pun stapanire pe jumatatea adversa reusind sa puna presiune pe apararea celor de la Viticola care nu rezista prea mult si se sufoca gresind in lant.Diferenta dintre cele doua echipe s-a vazut imediat,feroviarii impunandu-se lejer cu un scor de tenis si luandu-si astfel revansa pentru dusul rece suferit in tur.Joc mai lejer in etapa ce urma in deplasarea de la Ciulnita unde fetestenii castiga fara sa forteze prea mult cu 4-0 iar scorul putea fi si mai mare daca nu ratau o sumedenie de ocazii.Si astfel oaspetii aveau sa sparga gheata si la capitolul victorii in deplasare in acest campionat,si urcau incet din coada clasamentului.Poate ca cel mai greu meci al acestui retur avea sa vina pentru echipa feroviara in deplasarea de la liderul din Axintele unde se vedea adevarata valoare a echipei si mai ales la ce stadiu se situeaza acest lot.Un meci destul de echilibrat la Axintele deoarece echipa fetesteana s-a miscat bine in teren si-a creeat si ea cateva ocazii dar nu a reusit sa si marcheze,iar in fotbal ratarile se razbuna.Cu deosebit fair-play chiar si gazdele au apreciat jocul fetestean si au spus ca au intalnit cel mai dificil adversar de pana atunci in liga4.Primul esec din retur avea sa treaca destul de repede neobservat deoarece echipa rapidista castiga iar la scor in fata celor de la Reviga si se parea ca lucrurile revin la normal.Deplasarea de la Munteni Buzau a confirmat acest fapt si oaspetii predau gazdelor o adevarata lectie de fotbal impunandu-se mult mai usor decat arata scorul final..Etapa23 urma un nou galop de sanatate pentru feroviari care umilesc o echipa a celor din Salcioara venita doar pentru a face prezenta la stadion.Vazuta pe cai mari si cu un moral foarte bun echipa feroviara avea sa fie adusa cu picioarele pe pamant la deplasarea de la Brazii in fata unui adversar incomod si bataios care cu greu poate fii invins la el acasa cand joaca cu multa daruire.Parca dorinta de victorie a fost mult mai mare in tabara gazdelor,care au recunoscut la sfarsit ca au invins un adversar valoros.Primul joc mai dificil pentru fetesteni pe teren propiul vine in etapa25 contra ocupantei locului secund,Amara,echipa ce se lupta la castigarea campionatului.Un joc foarte bun facut de fetesteni mai ales in partea secunda cand au presat in permanenta careul advers dar nu s-au mai lipit si la golul victoriei.La doar trei zile distanta a urmat si jocul cu alta echipa din topul campionatului judetean,intalnirea din deplasare cu Recolta Gheorghe Lazar,formatie ce stapaneste bine tainele fotbalului avand in lot jucatori cu multe partide atat in liga4 dar si prin liga3.Meci echilibrat terminat la egalitate dar in care ambele echipe au trecut pe langa victorie,si astfel formatia fetesteana scapa cu bine din perioada in care au intalnit cele mai grele echipe ialomitene.Urmatoarea etapa a fost una lejera de acomodare la deplasarea de la Barcanesti cu lanterna rosie in fata careia Rapidul a facut spectacol castigand la pas cu 7-1 dar scorul este prea mic fata de cele intamplate pe teren.Ultimele doua runde aducea pentru echipa fetesteana alte doua jocuri cu incarcatura mare cu doua rivale de traditie in fotbalul ialomitean.Ultima reprezentatie acasa cu Abatorul avea sa fie una de spectacol facuta de feroviari care incheiau neinvinsi acest retur pe teren propiul si avand exceptand jocul cu Amara o adevarata ploie de goluri cu adversarii.De acesta data gazdele au oprit tabela doar la trei in dreptul lor dar si pe fondul unui joc mai modest facut de Abatorul care era deja cu gandul la vacanta.Ultima reprezentatie a fost una incununata cu un nou succes obtinut la Tandarei cu 1-0 intr-un joc in care feroviarii nu au avut emotii prea mari deoarece au reusit sa tina mai mereu departe adversarul de propia poarta si sa rateze si multe alte ocazii de a se desprinde.Tragand linie putem spune ca echipa fetesteana a avut un retur destul de bun in comparatie cu turul in care a reusit sa stranga puncte multe si din deplasare si astfel acestiau au terminat pe o pozitie tottusi multumitoare in comparatie cu cea din tur.Pentru sezonul urmator feroviarii au ca obiectiv clasarea pe podium iar daca nimeresc un culoar favorabil nu se vor da la o parte,si vor incerca sa obtina si titlu de campioni.
Dintre jucatorii folositi in acest campionat enumeram cativa:Juncanariu Florin,Tonea Dragos,Calugaru Emil,Enica Daniel,Clinciu Madalin,Marcu Iulian,Marin Nicolaie,Mitu Ionut,Comanasi Ionel,Tifrea Alexandru,Ghita Alexandru,Hampu Gelu,Ivan Tudorel,Almaghe Alexandru,Cimpoieru Andrei,Marius Munteanu.
-articol de marian rad-09.08.11-
AS RECOLTA BARCANESTI
linie clasament general
16)recolta 30 2 2 26 34-124 8
linie clasament meciuri acasa
16)recolta 15 1 1 13 18-54 4
linie clasament meciuri deplasare
14)recolta 15 1 1 13 16-70 4
linie clasament meciuri retur
14)recolta 15 1 1 13 17-67 4
linie clasament meciuri acasa retur:
15)recolta 8 0 1 7 9-35 1
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-5 olimpia brazii
etapa19(26.03.11) 0-1 recolta gheorghe lazar
etapa21(09.04.11) 0-3 viitorul axintele
etapa22(16.04.11) 2-5 abatorul slobozia
etapa24(30.04.11) 2-4 juventus boranesti
etapa26(11.04.11) 2-6 viticola agrofam fetesti
etapa28(21.05.11) 1-7 rapid fetesti
etapa30(05.06.11) 1-1 victoria munteni buzau
linie clasament meciuri deplasare
13)recolta 7 1 0 6 8-35 3
rezultate:
etapa16(05.03.11) 1-3 libertatea salcioara
etapa18(19.03.11) 0-4 victoria amara
etapa20(02.04.11) 0-4 andrias andrasesti
etapa23(23.04.11) 2-9 victoria tandarei
etapa25(07.05.11) 1-8 recolta gheorghe doja
etapa27(14.05.11) 2-1 baraganul ciulnita
etapa29(28.05.11) 2-8 vointa reviga
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 1-4 viitorul moldoveni(l5s2)
Dintre jucatorii care au evoluat in echipamentul clubului reamintim pe:Morosanu Dan,Velicu Alin,Radu Alberto,Barbu Catalin,Mirea Florin,Gheorghe Mihai,Ghinea Dan,Vasile Romeo,Cozianu Marian,Cozianu Ionut,Nicoara Florin,Velicu Robert.
16)recolta 30 2 2 26 34-124 8
linie clasament meciuri acasa
16)recolta 15 1 1 13 18-54 4
linie clasament meciuri deplasare
14)recolta 15 1 1 13 16-70 4
linie clasament meciuri retur
14)recolta 15 1 1 13 17-67 4
linie clasament meciuri acasa retur:
15)recolta 8 0 1 7 9-35 1
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-5 olimpia brazii
etapa19(26.03.11) 0-1 recolta gheorghe lazar
etapa21(09.04.11) 0-3 viitorul axintele
etapa22(16.04.11) 2-5 abatorul slobozia
etapa24(30.04.11) 2-4 juventus boranesti
etapa26(11.04.11) 2-6 viticola agrofam fetesti
etapa28(21.05.11) 1-7 rapid fetesti
etapa30(05.06.11) 1-1 victoria munteni buzau
linie clasament meciuri deplasare
13)recolta 7 1 0 6 8-35 3
rezultate:
etapa16(05.03.11) 1-3 libertatea salcioara
etapa18(19.03.11) 0-4 victoria amara
etapa20(02.04.11) 0-4 andrias andrasesti
etapa23(23.04.11) 2-9 victoria tandarei
etapa25(07.05.11) 1-8 recolta gheorghe doja
etapa27(14.05.11) 2-1 baraganul ciulnita
etapa29(28.05.11) 2-8 vointa reviga
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 1-4 viitorul moldoveni(l5s2)
Dintre jucatorii care au evoluat in echipamentul clubului reamintim pe:Morosanu Dan,Velicu Alin,Radu Alberto,Barbu Catalin,Mirea Florin,Gheorghe Mihai,Ghinea Dan,Vasile Romeo,Cozianu Marian,Cozianu Ionut,Nicoara Florin,Velicu Robert.
AS RECOLTA GHEORGHE DOJA
linie clasament final
10)recolta 30 12 6 12 67-119 42
linie clasament meciuri acasa
7)recolta 15 9 4 2 46-23 31
linie clasament deplasare
10)recolta 15 3 2 10 22-96 11
linie clasament meciuri retur
7)recolta 15 7 4 4 37-52 25
linie clasament meciuri acasa retur
6)recolta 7 5 2 0 22-6 17
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-1 rapid fetesti
etapa19(26.03.11) 4-0 victoria munteni buzau
etapa21(09.04.11) 0-0 olimpia brazii
etapa23(23.04.11) 2-1 recolta gheorghe lazar
etapa25(07.05.11) 8-1 recolta barcanesti
etapa27(14.05.11) 2-1 victoria tandarei
etapa30(05.06.11) 5-2 viticola agrofam fetesti
linie clasament meciuri deplasare retur
9)recolta 8 2 2 4 16-46 8
rezultate:
etapa16(05.03.11) 3-2 baraganul ciulnita
etapa18(19.03.11) 2-2 vointa reviga
etapa20(02.04.11) 1-1 libertatea salcioara
etapa22(16.04.11) 3-13 victoria amara
etapa24(30.04.11) 1-0 andrias andrasesti
etapa26(11.04.11) 3-8 abatorul slobozia
etapa28(21.05.11) 3-14 juventus boranesti
etapa29(28.05.11) 0-6 viitorul axintele(min30-meci oprit)
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 3-0mv fc traian
faza1/8(04.05.11) 2-0 victoria munteni buzau
faza1/4 (25.04.11) 2-4 olimpia brazii
Dintre jucatorii folositi in acest campionat enumeram cativa:Radu Alexandru,Burlacu Cristian,Paraiescu Sandel,Radulescu Mihai,Tevanov Alexandru,Calita Razvan,Alexe Marcel,Barbu Ion,Rozelfin Cucu,Enache Cornel,Serbam Marius,Stefanescu Adrian,Nitu Vasile.
10)recolta 30 12 6 12 67-119 42
linie clasament meciuri acasa
7)recolta 15 9 4 2 46-23 31
linie clasament deplasare
10)recolta 15 3 2 10 22-96 11
linie clasament meciuri retur
7)recolta 15 7 4 4 37-52 25
linie clasament meciuri acasa retur
6)recolta 7 5 2 0 22-6 17
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-1 rapid fetesti
etapa19(26.03.11) 4-0 victoria munteni buzau
etapa21(09.04.11) 0-0 olimpia brazii
etapa23(23.04.11) 2-1 recolta gheorghe lazar
etapa25(07.05.11) 8-1 recolta barcanesti
etapa27(14.05.11) 2-1 victoria tandarei
etapa30(05.06.11) 5-2 viticola agrofam fetesti
linie clasament meciuri deplasare retur
9)recolta 8 2 2 4 16-46 8
rezultate:
etapa16(05.03.11) 3-2 baraganul ciulnita
etapa18(19.03.11) 2-2 vointa reviga
etapa20(02.04.11) 1-1 libertatea salcioara
etapa22(16.04.11) 3-13 victoria amara
etapa24(30.04.11) 1-0 andrias andrasesti
etapa26(11.04.11) 3-8 abatorul slobozia
etapa28(21.05.11) 3-14 juventus boranesti
etapa29(28.05.11) 0-6 viitorul axintele(min30-meci oprit)
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 3-0mv fc traian
faza1/8(04.05.11) 2-0 victoria munteni buzau
faza1/4 (25.04.11) 2-4 olimpia brazii
Dintre jucatorii folositi in acest campionat enumeram cativa:Radu Alexandru,Burlacu Cristian,Paraiescu Sandel,Radulescu Mihai,Tevanov Alexandru,Calita Razvan,Alexe Marcel,Barbu Ion,Rozelfin Cucu,Enache Cornel,Serbam Marius,Stefanescu Adrian,Nitu Vasile.
CS RECOLTA 2008 GHEORGHE LAZAR
linie clasament general
4)recolta 30 17 7 6 112-45 58
linie clasament meciuri acasa
3)recolta 15 11 2 2 81-26 35
linie clasament meciuri in deplasare
5)recolta 15 6 5 4 31-19 23
linie clasament meciuri retur
3)recolta 15 9 4 2 54-24 31
linie clasament meciuri acasa retur
4)recolta 8 6 1 1 37-15 19
rezultate:
etapa17(12.03.11) 0-3 viitorul axintele
etapa18(19.03.11) 2-1 andrias andrasesti
etapa20(02.04.11) 3-2 abatorul slobozia
etapa22(09.04.11) 10-5 juventus boranesti
etapa24(30.04.11) 2-0 viticola agrofam fetesti
etapa26(11.04.11) 1-1 rapid fetesti
etapa28(21.05.11) 10-1 victoria munteni buzau
etapa30(05.06.11) 9-2 olimpia brazii
linie clasament meciuri deplasare retur
5)recolta 7 3 3 1 18-9 12
rezultate:
etapa16(05.03.11) 2-2 victoria amara
etapa19(26.03.11) 1-0 recolta barcanesti
etapa21(09.04.11) 1-1 victoria tandarei
etapa23(23.04.11) 1-2 recolta gheorghe doja
etapa25(07.05.11) 5-0 baraganul ciulnita
etapa27(14.05.11) 3-3 vointa reviga
etapa29(28.05.11) 5-1 libertatea salcioara
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 4-0 gloria gura ialomitei(l5s1)
faza1/8(04.05.11) 6-2 real gimbasani(l6s1)
faza1/4(25.05.11) 2-1 viitorul moldoveni(l5s1)
faza1/2tur(08.06.11) 0-2 olimpia brazii
faza1/2retur(18.06.11) 3-1 olimpia brazii
Dintre jucatorii care au facut parte in acest campionat din lotul echipei amintim pe:Radu Laurentiu,Papuc Adrian,Fatu Valentin,Maciuca Bogdan,Vlase Gheorghe,Scurtu Catalin,Agapie Catalin,Constantin Cosmin,Cristea Petrica,Cioceanu Sandu,Smau Stefan,Ionita Madalin,Balanica Razvan,Ene Ionel,Dinu Gheorghe,Gheba Gheorghe.
4)recolta 30 17 7 6 112-45 58
linie clasament meciuri acasa
3)recolta 15 11 2 2 81-26 35
linie clasament meciuri in deplasare
5)recolta 15 6 5 4 31-19 23
linie clasament meciuri retur
3)recolta 15 9 4 2 54-24 31
linie clasament meciuri acasa retur
4)recolta 8 6 1 1 37-15 19
rezultate:
etapa17(12.03.11) 0-3 viitorul axintele
etapa18(19.03.11) 2-1 andrias andrasesti
etapa20(02.04.11) 3-2 abatorul slobozia
etapa22(09.04.11) 10-5 juventus boranesti
etapa24(30.04.11) 2-0 viticola agrofam fetesti
etapa26(11.04.11) 1-1 rapid fetesti
etapa28(21.05.11) 10-1 victoria munteni buzau
etapa30(05.06.11) 9-2 olimpia brazii
linie clasament meciuri deplasare retur
5)recolta 7 3 3 1 18-9 12
rezultate:
etapa16(05.03.11) 2-2 victoria amara
etapa19(26.03.11) 1-0 recolta barcanesti
etapa21(09.04.11) 1-1 victoria tandarei
etapa23(23.04.11) 1-2 recolta gheorghe doja
etapa25(07.05.11) 5-0 baraganul ciulnita
etapa27(14.05.11) 3-3 vointa reviga
etapa29(28.05.11) 5-1 libertatea salcioara
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 4-0 gloria gura ialomitei(l5s1)
faza1/8(04.05.11) 6-2 real gimbasani(l6s1)
faza1/4(25.05.11) 2-1 viitorul moldoveni(l5s1)
faza1/2tur(08.06.11) 0-2 olimpia brazii
faza1/2retur(18.06.11) 3-1 olimpia brazii
Dintre jucatorii care au facut parte in acest campionat din lotul echipei amintim pe:Radu Laurentiu,Papuc Adrian,Fatu Valentin,Maciuca Bogdan,Vlase Gheorghe,Scurtu Catalin,Agapie Catalin,Constantin Cosmin,Cristea Petrica,Cioceanu Sandu,Smau Stefan,Ionita Madalin,Balanica Razvan,Ene Ionel,Dinu Gheorghe,Gheba Gheorghe.
AS VOINTA REVIGA
linie clasament final
9)vointa 30 12 7 11 84-81 42*
*penalizata cu un punct
linie clasament meciuri acasa
12)vointa 15 6 5 4 37-26 23
linie clasament meciuri deplasare
6)vointa 15 6 2 7 47-55 20
linie clasament meciuri retur
10)vointa 15 5 4 6 37-42 19
linie clasament meciuri acasa retur
13)vointa 7 2 3 2 16-13 9
rezultate:
etapa16(05.03.11) 1-3 victoria tandarei
etapa18(19.03.11) 2-2 recolta gheorghe doja
etapa20(02.04.11) 3-1 baraganul ciulnita
etapa23(23.04.11) 1-1 victoria munteni buzau
etapa25(07.05.11) 0-1 olimpia brazii
etapa27(14.05.11) 3-3 recolta gheorghe lazar
etapa29(28.05.11) 8-2 recolta barcanesti
linie clasament meciuri deplasare retur
7)vointa 8 3 1 4 21-29 10
rezultate:
etapa17(12.03.11) 2-1 juventus boranesti
etapa19(26.03.11) 3-3 viticola agrofam fetesti
etapa21(09.04.11) 1-6 rapid fetesti
etapa22(16.04.11) 0-7 viitorul axintele
etapa24(30.04.11) 7-1 libertatea salcioara
etapa26(11.04.11) 1-3 victoria amara
etapa28(21.05.11) 5-4 andrias andrasesti
etapa30(05.06.11) 2-4 abatorul slobozia
CUPA IALOMITEI
faz1/16(04.12.10.) 0-0/6-7 steaua borduselul(l6s2)
Au facut parte din echipa in acest campionat urmatorii jucatori:Began Narcis,Dragan Andrei,Iordache Adrian,Brebeanu Mihai,Francu Iulian,Ciuca Marius,Dima Romeo,Stanciu Gheorghita,Nita Gabriel,Mihaila Iulian,Mosoiu Catalin,Barbu Catalin,Barzoi Dumitru,
9)vointa 30 12 7 11 84-81 42*
*penalizata cu un punct
linie clasament meciuri acasa
12)vointa 15 6 5 4 37-26 23
linie clasament meciuri deplasare
6)vointa 15 6 2 7 47-55 20
linie clasament meciuri retur
10)vointa 15 5 4 6 37-42 19
linie clasament meciuri acasa retur
13)vointa 7 2 3 2 16-13 9
rezultate:
etapa16(05.03.11) 1-3 victoria tandarei
etapa18(19.03.11) 2-2 recolta gheorghe doja
etapa20(02.04.11) 3-1 baraganul ciulnita
etapa23(23.04.11) 1-1 victoria munteni buzau
etapa25(07.05.11) 0-1 olimpia brazii
etapa27(14.05.11) 3-3 recolta gheorghe lazar
etapa29(28.05.11) 8-2 recolta barcanesti
linie clasament meciuri deplasare retur
7)vointa 8 3 1 4 21-29 10
rezultate:
etapa17(12.03.11) 2-1 juventus boranesti
etapa19(26.03.11) 3-3 viticola agrofam fetesti
etapa21(09.04.11) 1-6 rapid fetesti
etapa22(16.04.11) 0-7 viitorul axintele
etapa24(30.04.11) 7-1 libertatea salcioara
etapa26(11.04.11) 1-3 victoria amara
etapa28(21.05.11) 5-4 andrias andrasesti
etapa30(05.06.11) 2-4 abatorul slobozia
CUPA IALOMITEI
faz1/16(04.12.10.) 0-0/6-7 steaua borduselul(l6s2)
Au facut parte din echipa in acest campionat urmatorii jucatori:Began Narcis,Dragan Andrei,Iordache Adrian,Brebeanu Mihai,Francu Iulian,Ciuca Marius,Dima Romeo,Stanciu Gheorghita,Nita Gabriel,Mihaila Iulian,Mosoiu Catalin,Barbu Catalin,Barzoi Dumitru,
AS VICTORIA MUNTENI BUZAU
linie clasament final
13)victoria 30 9 7 14 41-67 34
linie clasament acasa
11)victoria 15 7 3 5 26-24 24
linie clasament deplasare
11)victoria 15 2 4 9 14-40 10
linie clasament retur
11)victoria 15 4 5 6 19-34 17
linie clasament meciuri acasa retur
10)victoria 8 3 2 3 12-14 11
rezultate:
etapa16(05.03.11) 0-3 abatorul slobozia
etapa18(19.03.11) 2-2 juventus boranesti
etapa20(02.04.11) 2-1 viticola agrofam fetesti
etapa22(16.04.11) 1-5 rapid fetesti
etapa24(30.04.11) 0-2 viitorul axintele
etapa25(07.05.11) 4-1 libertatea salcioara
etapa27(14.05.11) 0-0 victoria amara
etapa29(28.05.11) 3-0 andrias andrasesti
linie clasament meciuri deplasare retur
10)victoria 7 1 3 3 7-20 6
rezultate:
etapa17(12.03.11) 0-0 victoria tandarei
etapa19(26.03.11) 0-4 recolta gheorghe doja
etapa21(09.04.11) 2-2/3-0 baraganul ciulnita
etapa23(23.04.11) 1-1 vointa reviga
etapa26(11.04.11) 1-4 olimpia brazii
etapa28(21.05.11) 1-10 recolta gheorghe lazar
etapa30(05.06.11) 1-1 recolta barcanesti
Enumeram cativa dintre componentii lotului echipei din sezonul trecut:Stefan Ionel,Anton Bogdan,Soare Stefan,Dumitru Viorel,Dumitru Ionut,Dedu Razvan,Marius Geanta,Pantaru Marius,Daniel Oprea,Viorel Tache,,Dan Stefan,Voicu Florin,Achim Daniel,Balasa Ionut,Anton Bogdan,Nita Florin,Dima Marius,Nastase George,Raducanu Florin.
Scapata cu emotii destul de mari de calvarul retrogradarii in liga5,printr-o conjuctura favorabila prin promovarea in liga3 a campioanei judetene,dar si a faptului ca din liga3 nu a retrogradat nici o echipa ialomiteana,echipa din Munteni v-a juca si sezonul viitor tot in liga4 chiar daca a ocupat la final primul loc retrogradabil,dar si acela la capitolul rezultate directe intr-un clasament alcatuit special intre trei echipe cu acelasi numar de puncte.La adapostul a celor 4puncte fata de zona retrogradabila,formatia din Munteni a inceput destul de tematoare acest retur mai ales ca avea si un program destul de greu..Primul joc in retur era si unul de foc mai ales ca primea acasa pe una dintre candidatele la titlu,formatia slobozeana Abatorul,care a castigat destul de lejer in fata celor de la Victoria,care intrau serios in claculele retrogradarii in urma acestui esec.Joc bun prestat de echipa din Munteni la deplasarea de la Tandarei unde putini dadeau sanse oaspetilor de a pleca neinvinsi.Un 0-0 care mai indulcea din infrangerea din debutul returului.Etapa18 era un bun prilej pentru gazde de a scoate cele trei puncte cu echipa Boranesti,mai ales ca oaspetii erau destul de sifonati de la ultima deplasare.Un joc echilibrat incheiat la egalitate dar gazdele au tremurat foarte serios si pentru acest punct.Deplasarea de la Gheorghe Dja s-a dovedit un esec total si astfel cei de la Munteni au pierdut clar cu 0-4 in fata gazdelor care jucau cu multa ambitie la ei acasa.Jocul din etapa20 era considerat unul deosebit de important mai ales ca intalneau o contracandidata la retrogradare,Viticola.Meci echilibrat si destul de incalcit ehipe nu dorea sa piarda si rezultatul final v-a conta mult in clasamentul final.Munteni reuseau astfel prima victorie in acest retur de campionat si luau o gura imensa de oxigen in vederea etapelor urmatoare.La Ciulnita se intalneau doua echipe avide de puncte si cine pierdea putea sa i-si faca deja calculele pentru liga5,si poate si din acest motiv acest meci a fost unul plin cu scantei chiar daca jocul s-a terminat egal 2-2.La judecata de la comisii Victoria a reusit sa obtina victoria la masa verde cu 3-0 si astfel echipa reusea sa scoata din lupta pentru retrogradare un adversar.Etapa25 adversarul intalnit a fost unul prea experimentat si din start echipa din Munteni pornea cu un handicap,lotul fetestean fiind cu doua clase peste,iar rezultatul final nu poate fi catalogat ca o surpriza.Inca un punct scos la o noua deplasare cea de la Reviga si un punct urias adaugat la zestrea foarte slaba din clasament..Un nou examen dificil pentru gazde jocul de acasa cu liderul din Axintele care era constient ca un pas gresit la Munteni i-l poate costa fotoliu de lider.Meci destul de echilibrat dar pana la urma experienta oaspetilor si jocul prestat a dat castig de cauza acestora cu 2-0,iar pe gazde le astepta zile si mai tulburi.O victorie de moral cu Salcioara si la scor,iar gazdele mai scoteau din lupta inca o echipa si era clar ca inainte de finalul campionatului cu 4 etape lupta se v-a duce in trei.Etapa ntermediara la doar trei zile distanta de victoria cu Salcioara aducea echipa Victoria la deplasarea de la Brazii,unde putine echipe au plecat cu puncte.Infrangere cu 1-4 pentru Munteni si deasupra acestora incepeau sa se adune norii negrii ai retrogradarii.Meci capital acasa cu Amara si orice punct castigat era binevenit.Gazdele au facut cu brio fata presiunii exercitate de amareni reusind sa tina tabela nemodificata dar o victorie in acest joc ar fii insemnat si mai mult..Scurtcircuit in deplasara de la Gheorghe Lazar,un scor de maidan si o infrangere fara comentarii 1-10..Ultimul joc pe teren propiul a insemnat si o victorie la pas in fata echipei din Andrasesti care nu a opus nici un fel de rezistenta fiind la adapost si neavand de ce sa se teama.Victoria aceasta cu Andrasestiul trebuia reconfirmata in ultima etapa si la Barcanesti,mai ales ca pe hartie parea realizabila deoarece cei din Barcanesti erau deja in liga5 de mult timp si nu mai speriau pe nimeni.Cu acele trei puncte in ultima deplasare Munteni ar fi reusit sa evite retrogradarea indiferent de rezultatele celor doua contracandidate.Socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din targ si cei din Munteni s-au vazut nevoiti sa aiba parte de un adversar foarte motivat si agresiv care a dorit sa moara frumos,dar unele surse ar fi spus ca acestia au fost motivati financiar suplimentar.Doar un egal 1-1 si echipa din Munteni se vedea nevoita sa ocupe locul 13 ultimul ce duce in liga5,dar mai aveau o sansa sa scape de liga5 prin promovarea celor din Axintele in liga3 si astfel se mai elibera un loc.Fara doar si poate ca cei de la Munteni au fost principalii sustinatori ai campioanei judetene la jocul de baraj si astfel norocul avea sa le surada si sa ramana in liga4 cu destule emotii.
13)victoria 30 9 7 14 41-67 34
linie clasament acasa
11)victoria 15 7 3 5 26-24 24
linie clasament deplasare
11)victoria 15 2 4 9 14-40 10
linie clasament retur
11)victoria 15 4 5 6 19-34 17
linie clasament meciuri acasa retur
10)victoria 8 3 2 3 12-14 11
rezultate:
etapa16(05.03.11) 0-3 abatorul slobozia
etapa18(19.03.11) 2-2 juventus boranesti
etapa20(02.04.11) 2-1 viticola agrofam fetesti
etapa22(16.04.11) 1-5 rapid fetesti
etapa24(30.04.11) 0-2 viitorul axintele
etapa25(07.05.11) 4-1 libertatea salcioara
etapa27(14.05.11) 0-0 victoria amara
etapa29(28.05.11) 3-0 andrias andrasesti
linie clasament meciuri deplasare retur
10)victoria 7 1 3 3 7-20 6
rezultate:
etapa17(12.03.11) 0-0 victoria tandarei
etapa19(26.03.11) 0-4 recolta gheorghe doja
etapa21(09.04.11) 2-2/3-0 baraganul ciulnita
etapa23(23.04.11) 1-1 vointa reviga
etapa26(11.04.11) 1-4 olimpia brazii
etapa28(21.05.11) 1-10 recolta gheorghe lazar
etapa30(05.06.11) 1-1 recolta barcanesti
Enumeram cativa dintre componentii lotului echipei din sezonul trecut:Stefan Ionel,Anton Bogdan,Soare Stefan,Dumitru Viorel,Dumitru Ionut,Dedu Razvan,Marius Geanta,Pantaru Marius,Daniel Oprea,Viorel Tache,,Dan Stefan,Voicu Florin,Achim Daniel,Balasa Ionut,Anton Bogdan,Nita Florin,Dima Marius,Nastase George,Raducanu Florin.
Scapata cu emotii destul de mari de calvarul retrogradarii in liga5,printr-o conjuctura favorabila prin promovarea in liga3 a campioanei judetene,dar si a faptului ca din liga3 nu a retrogradat nici o echipa ialomiteana,echipa din Munteni v-a juca si sezonul viitor tot in liga4 chiar daca a ocupat la final primul loc retrogradabil,dar si acela la capitolul rezultate directe intr-un clasament alcatuit special intre trei echipe cu acelasi numar de puncte.La adapostul a celor 4puncte fata de zona retrogradabila,formatia din Munteni a inceput destul de tematoare acest retur mai ales ca avea si un program destul de greu..Primul joc in retur era si unul de foc mai ales ca primea acasa pe una dintre candidatele la titlu,formatia slobozeana Abatorul,care a castigat destul de lejer in fata celor de la Victoria,care intrau serios in claculele retrogradarii in urma acestui esec.Joc bun prestat de echipa din Munteni la deplasarea de la Tandarei unde putini dadeau sanse oaspetilor de a pleca neinvinsi.Un 0-0 care mai indulcea din infrangerea din debutul returului.Etapa18 era un bun prilej pentru gazde de a scoate cele trei puncte cu echipa Boranesti,mai ales ca oaspetii erau destul de sifonati de la ultima deplasare.Un joc echilibrat incheiat la egalitate dar gazdele au tremurat foarte serios si pentru acest punct.Deplasarea de la Gheorghe Dja s-a dovedit un esec total si astfel cei de la Munteni au pierdut clar cu 0-4 in fata gazdelor care jucau cu multa ambitie la ei acasa.Jocul din etapa20 era considerat unul deosebit de important mai ales ca intalneau o contracandidata la retrogradare,Viticola.Meci echilibrat si destul de incalcit ehipe nu dorea sa piarda si rezultatul final v-a conta mult in clasamentul final.Munteni reuseau astfel prima victorie in acest retur de campionat si luau o gura imensa de oxigen in vederea etapelor urmatoare.La Ciulnita se intalneau doua echipe avide de puncte si cine pierdea putea sa i-si faca deja calculele pentru liga5,si poate si din acest motiv acest meci a fost unul plin cu scantei chiar daca jocul s-a terminat egal 2-2.La judecata de la comisii Victoria a reusit sa obtina victoria la masa verde cu 3-0 si astfel echipa reusea sa scoata din lupta pentru retrogradare un adversar.Etapa25 adversarul intalnit a fost unul prea experimentat si din start echipa din Munteni pornea cu un handicap,lotul fetestean fiind cu doua clase peste,iar rezultatul final nu poate fi catalogat ca o surpriza.Inca un punct scos la o noua deplasare cea de la Reviga si un punct urias adaugat la zestrea foarte slaba din clasament..Un nou examen dificil pentru gazde jocul de acasa cu liderul din Axintele care era constient ca un pas gresit la Munteni i-l poate costa fotoliu de lider.Meci destul de echilibrat dar pana la urma experienta oaspetilor si jocul prestat a dat castig de cauza acestora cu 2-0,iar pe gazde le astepta zile si mai tulburi.O victorie de moral cu Salcioara si la scor,iar gazdele mai scoteau din lupta inca o echipa si era clar ca inainte de finalul campionatului cu 4 etape lupta se v-a duce in trei.Etapa ntermediara la doar trei zile distanta de victoria cu Salcioara aducea echipa Victoria la deplasarea de la Brazii,unde putine echipe au plecat cu puncte.Infrangere cu 1-4 pentru Munteni si deasupra acestora incepeau sa se adune norii negrii ai retrogradarii.Meci capital acasa cu Amara si orice punct castigat era binevenit.Gazdele au facut cu brio fata presiunii exercitate de amareni reusind sa tina tabela nemodificata dar o victorie in acest joc ar fii insemnat si mai mult..Scurtcircuit in deplasara de la Gheorghe Lazar,un scor de maidan si o infrangere fara comentarii 1-10..Ultimul joc pe teren propiul a insemnat si o victorie la pas in fata echipei din Andrasesti care nu a opus nici un fel de rezistenta fiind la adapost si neavand de ce sa se teama.Victoria aceasta cu Andrasestiul trebuia reconfirmata in ultima etapa si la Barcanesti,mai ales ca pe hartie parea realizabila deoarece cei din Barcanesti erau deja in liga5 de mult timp si nu mai speriau pe nimeni.Cu acele trei puncte in ultima deplasare Munteni ar fi reusit sa evite retrogradarea indiferent de rezultatele celor doua contracandidate.Socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din targ si cei din Munteni s-au vazut nevoiti sa aiba parte de un adversar foarte motivat si agresiv care a dorit sa moara frumos,dar unele surse ar fi spus ca acestia au fost motivati financiar suplimentar.Doar un egal 1-1 si echipa din Munteni se vedea nevoita sa ocupe locul 13 ultimul ce duce in liga5,dar mai aveau o sansa sa scape de liga5 prin promovarea celor din Axintele in liga3 si astfel se mai elibera un loc.Fara doar si poate ca cei de la Munteni au fost principalii sustinatori ai campioanei judetene la jocul de baraj si astfel norocul avea sa le surada si sa ramana in liga4 cu destule emotii.
CS VICTORIA TANDAREI
linie clasament final
7)victoria 30 14 5 11 83-42 47
linie clasament meciuri acasa
13)victoria 15 6 4 5 48-20 22
linie clasament meciuri deplasare
4)victoria 15 8 1 6 35-22 25
linie clasament meciuri retur
9)victoria 15 5 4 6 32-21 19
linie clasament meciuri retur acasa
12)victoria 7 2 4 1 22-8 10
rezultate:
etapa17(12.03.11) 0-0 victoria munteni buzau
etapa19(26.03.11) 2-2 olimpia brazii
etapa21(09.04.11) 1-1 recolta gheorghe lazar
etapa23(23.04.11) 9-2 recolta barcanesti
etapa26(11.04.11) 8-0 juventus boranesti
etapa28(21.05.11) 2-2 viticola agrofam fetesti
etapa30(05.06.11) 0-1 rapid fetesti
linie clasament deplasare meciuri retur
8)victoria 8 3 0 5 10-13 9
rezultate:
etapa16(05.03.11) 3-1 vointa reviga
etapa18(19.03.11) 2-1 libertatea salcioara
etapa20(02.04.11) 0-1 victoria amara
etapa22(16.04.11) 1-3 andrias andrasesti
etapa24(30.04.11) 1-3 abatorul slobozia
etapa25(07.05.11) 0-2 viitorul axintele
etapa27(14.05.11) 1-2 recolta gheorghe doja
etapa29(28.05.11) 2-0 baraganul ciulnita
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 8-2 fc movila(l5s1)
faza1/8(04.05.11) 2-2/4-4/15-14 steaua borduselul(l6s2)
faza1/4(25.05.11) 3-0 victoria amara
faza1/2tur(06.06.11) 0-7 viitorul axintele
faza1/2retur(18.06.11) 1-0 viitorul axintele
Au facut parte din lotul echipei in acest campionat:Bugiulescu Tudorel,Rusen Silvestru,Manta Dan,Chiru Madalin,Coman Viorel,Nistor Bogdanel,Daniel Mitache,Nenovici Ionel,Florin Bartoc,Popa Alexandru,Dinu Cornel,Suican Dan,Pana Ionut,Ograzeanu Cornel.
7)victoria 30 14 5 11 83-42 47
linie clasament meciuri acasa
13)victoria 15 6 4 5 48-20 22
linie clasament meciuri deplasare
4)victoria 15 8 1 6 35-22 25
linie clasament meciuri retur
9)victoria 15 5 4 6 32-21 19
linie clasament meciuri retur acasa
12)victoria 7 2 4 1 22-8 10
rezultate:
etapa17(12.03.11) 0-0 victoria munteni buzau
etapa19(26.03.11) 2-2 olimpia brazii
etapa21(09.04.11) 1-1 recolta gheorghe lazar
etapa23(23.04.11) 9-2 recolta barcanesti
etapa26(11.04.11) 8-0 juventus boranesti
etapa28(21.05.11) 2-2 viticola agrofam fetesti
etapa30(05.06.11) 0-1 rapid fetesti
linie clasament deplasare meciuri retur
8)victoria 8 3 0 5 10-13 9
rezultate:
etapa16(05.03.11) 3-1 vointa reviga
etapa18(19.03.11) 2-1 libertatea salcioara
etapa20(02.04.11) 0-1 victoria amara
etapa22(16.04.11) 1-3 andrias andrasesti
etapa24(30.04.11) 1-3 abatorul slobozia
etapa25(07.05.11) 0-2 viitorul axintele
etapa27(14.05.11) 1-2 recolta gheorghe doja
etapa29(28.05.11) 2-0 baraganul ciulnita
CUPA IALOMITEI
faza1/16(04.12.10) 8-2 fc movila(l5s1)
faza1/8(04.05.11) 2-2/4-4/15-14 steaua borduselul(l6s2)
faza1/4(25.05.11) 3-0 victoria amara
faza1/2tur(06.06.11) 0-7 viitorul axintele
faza1/2retur(18.06.11) 1-0 viitorul axintele
Au facut parte din lotul echipei in acest campionat:Bugiulescu Tudorel,Rusen Silvestru,Manta Dan,Chiru Madalin,Coman Viorel,Nistor Bogdanel,Daniel Mitache,Nenovici Ionel,Florin Bartoc,Popa Alexandru,Dinu Cornel,Suican Dan,Pana Ionut,Ograzeanu Cornel.
AS VICTORIA AMARA
linie clasament general
2)victoria 30 19 9 2 87-36 66
linie clasament acasa
2)victoria 15 12 3 0 60-18 39
linie clasament deplasare
3)victoria 15 7 6 2 27-18 27
linie clasament meciuri retur
4)victoria 15 8 6 1 46-17 30
linie clasament acasa retur
2)victoria 8 6 2 0 37-9 20
rezultate:
etapa16(05.03.11) 2-2 recolta gheorghe lazar
etapa18(19.03.11) 4-0 recolta barcanesti
etapa20(02.04.11) 1-0 victoria tandarei
etapa22(16.04.11) 13-3 recolta gheorghe doja
etapa24(30.04.11) 6-1 baraganul ciulnita
etapa26(11.04.11) 3-1 vointa reviga
etapa28(21.05.11) 8-2 libertatea salcioara
etapa30(05.06.11) 0-0 viitorul axintele
linie clasament deplasare
6)victoria 7 2 4 1 9-8 10
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-1 andrias andrasesti
etapa19(26.03.11) 2-1 abatorul slobozia
etapa21(09.04.11) 4-1 juventus boranesti
etapa23(23.04.11) 2-1/0-3 viticola fetesti
etapa25(07.05.11) 1-1 rapid fetesti
etapa27(14.05.11) 0-0 victoria munteni buzau
etapa29(28.05.11) 1-1 olimpia brazii
dintre jucatori folositi in acest campionat enumeram cativa cum ar fi:Andrei Florentin,Matache Stefan,Bucur Doru,Misu Catalin,Bunea Dragos,Stoica Nicusor,Vintila Valentin,Constantin Auras,Trandafir Ovidiu,Lefter Ionut,Vali Negoita,Andrei Florentin,Zavedei Lucian,Marius Sava,Alexandru Iovanescu,Pletea Marius,Negustoriu Sorin.
2)victoria 30 19 9 2 87-36 66
linie clasament acasa
2)victoria 15 12 3 0 60-18 39
linie clasament deplasare
3)victoria 15 7 6 2 27-18 27
linie clasament meciuri retur
4)victoria 15 8 6 1 46-17 30
linie clasament acasa retur
2)victoria 8 6 2 0 37-9 20
rezultate:
etapa16(05.03.11) 2-2 recolta gheorghe lazar
etapa18(19.03.11) 4-0 recolta barcanesti
etapa20(02.04.11) 1-0 victoria tandarei
etapa22(16.04.11) 13-3 recolta gheorghe doja
etapa24(30.04.11) 6-1 baraganul ciulnita
etapa26(11.04.11) 3-1 vointa reviga
etapa28(21.05.11) 8-2 libertatea salcioara
etapa30(05.06.11) 0-0 viitorul axintele
linie clasament deplasare
6)victoria 7 2 4 1 9-8 10
rezultate:
etapa17(12.03.11) 1-1 andrias andrasesti
etapa19(26.03.11) 2-1 abatorul slobozia
etapa21(09.04.11) 4-1 juventus boranesti
etapa23(23.04.11) 2-1/0-3 viticola fetesti
etapa25(07.05.11) 1-1 rapid fetesti
etapa27(14.05.11) 0-0 victoria munteni buzau
etapa29(28.05.11) 1-1 olimpia brazii
dintre jucatori folositi in acest campionat enumeram cativa cum ar fi:Andrei Florentin,Matache Stefan,Bucur Doru,Misu Catalin,Bunea Dragos,Stoica Nicusor,Vintila Valentin,Constantin Auras,Trandafir Ovidiu,Lefter Ionut,Vali Negoita,Andrei Florentin,Zavedei Lucian,Marius Sava,Alexandru Iovanescu,Pletea Marius,Negustoriu Sorin.
AS VITICOLA AGROFAM FETESTI
RASPUNSURI LA E-MAILURILE DUMNEAVOASTRA
hora0815-o sa tinem cont de cerinta ta si vom publica la fiecare categorie imediat ce intram in posesia rezultatelor si clasamntele.din pacate cele de la juniori parvin destul de greu si multe din ele eronate.
dragos_valy-nu avem din pacate posibilitate de a afla si rezultatele complete de la juniori la onoare atat in seria1 cat si in seria2
marius baicu22-multumim pt cuvintele frumoase adresate colegilor care realizeaza acest site.asteptam sa participi si u daca doresti cu orice fel de informatie cu privire la fotbalul din judet
slobozeanul_15-nu avem imagini de la meciurile echipei unirea slobozia.asteptam de la tine daca mergi la meciuri.
mircea_codrut-nu promitem dar vom incerca sa venim si pe la tandarei.daca vrei sa vezi foto de la aceasta echipa vom avea prilejul etapa aceasta de sambata sa realizam cateva atat la juniori cat si la seniori la jocul dintre VITICOLA-TANDAREI.multumim pt incurajari.bafta si tie.
cristiannnnro-multumim pentru laudele primite.la sectiunea meniu ..more gasesti programul la liga4 si onoare dar la onoare din pacate aflam destul de greu rezultatele si clasamentele se fac abia joi.in legatura cu modificarile la meniul principal o sa tinem cont de ele dar din sezonul viitor pt ca acum nu mai putem face acest lucru
ciucalata_ciocolata -sunt posibile si unele greseli la marcatorii golurilor deoarece aceste informatii ne parvin si noua tot de la cei care participa la meciuri,in special jucatori de la echipe.probabil ca ai observat si u ca unele meciuri ne lipsesc.
ank_ingeras -nu ti-am publicat tot id de mess ca sa nu ai probleme cu alti vizitatori nepoftiti.i-ti raspundem si tie mai ales ca esti prima fata de la care primim e-mail.ne bucuram ca am trezit interes si in randul fetelor cu acest site.din pacate nu te putem ajuta cu numele acelui jucator de care ai zis u din poza respectiva.daca aflam ceva te anuntam noi pe e-mailul tau.
floryan_boss -primim orice fel de poze de la meciuri chiar daca sunt facute si cu mobilul iar calitatea acestora e mai slaba.important e ca sa avem cat mai multe astfel de imagini cu realitatea de la meciurile din Ialomita.
-asa cum a-ti cerut voi am tinut cont de propunerea voastra si am modificat putin grafica de pe pagina principala pentru a fi mai accesibil site tuturor celor ce doresc sa se informeze cu rezultate si clasamente de la toate nivellele de competitie-
-am fost intrebati si de un cititor cum se intocmeste acel clasament al adevarului.raspunsul este ca destul de simplu.orice echipa care castiga in deplasare obtine +3,cele care obtin egaluri afara obtin +1,iar cele care castiga pe teren propiul nu obtin nimic.la fel si in cazul celor care pierd in deplasare acestea nu obtin la randul lor nici un punc.in schimb cele care pierd acasa au -3 iar cele care fac egal acasa au -2.acesta e criteriul cu care se intocmeste acel clasament al adevarului.o sa incercam sa publicam acest clasament si la liga5.
dragos_valy-nu avem din pacate posibilitate de a afla si rezultatele complete de la juniori la onoare atat in seria1 cat si in seria2
marius baicu22-multumim pt cuvintele frumoase adresate colegilor care realizeaza acest site.asteptam sa participi si u daca doresti cu orice fel de informatie cu privire la fotbalul din judet
slobozeanul_15-nu avem imagini de la meciurile echipei unirea slobozia.asteptam de la tine daca mergi la meciuri.
mircea_codrut-nu promitem dar vom incerca sa venim si pe la tandarei.daca vrei sa vezi foto de la aceasta echipa vom avea prilejul etapa aceasta de sambata sa realizam cateva atat la juniori cat si la seniori la jocul dintre VITICOLA-TANDAREI.multumim pt incurajari.bafta si tie.
cristiannnnro-multumim pentru laudele primite.la sectiunea meniu ..more gasesti programul la liga4 si onoare dar la onoare din pacate aflam destul de greu rezultatele si clasamentele se fac abia joi.in legatura cu modificarile la meniul principal o sa tinem cont de ele dar din sezonul viitor pt ca acum nu mai putem face acest lucru
ciucalata_ciocolata -sunt posibile si unele greseli la marcatorii golurilor deoarece aceste informatii ne parvin si noua tot de la cei care participa la meciuri,in special jucatori de la echipe.probabil ca ai observat si u ca unele meciuri ne lipsesc.
ank_ingeras -nu ti-am publicat tot id de mess ca sa nu ai probleme cu alti vizitatori nepoftiti.i-ti raspundem si tie mai ales ca esti prima fata de la care primim e-mail.ne bucuram ca am trezit interes si in randul fetelor cu acest site.din pacate nu te putem ajuta cu numele acelui jucator de care ai zis u din poza respectiva.daca aflam ceva te anuntam noi pe e-mailul tau.
floryan_boss -primim orice fel de poze de la meciuri chiar daca sunt facute si cu mobilul iar calitatea acestora e mai slaba.important e ca sa avem cat mai multe astfel de imagini cu realitatea de la meciurile din Ialomita.
-asa cum a-ti cerut voi am tinut cont de propunerea voastra si am modificat putin grafica de pe pagina principala pentru a fi mai accesibil site tuturor celor ce doresc sa se informeze cu rezultate si clasamente de la toate nivellele de competitie-
-am fost intrebati si de un cititor cum se intocmeste acel clasament al adevarului.raspunsul este ca destul de simplu.orice echipa care castiga in deplasare obtine +3,cele care obtin egaluri afara obtin +1,iar cele care castiga pe teren propiul nu obtin nimic.la fel si in cazul celor care pierd in deplasare acestea nu obtin la randul lor nici un punc.in schimb cele care pierd acasa au -3 iar cele care fac egal acasa au -2.acesta e criteriul cu care se intocmeste acel clasament al adevarului.o sa incercam sa publicam acest clasament si la liga5.